eumjaar voor De Vriendenschaar Holtense politie wil misdrijven voorkom Uit het politierapport VOORKOMING MISDRIJVEN Medische diensten Van dag tot dag Wijziging in kerkdiensten ey Een zaak van de politie èn u. Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen HONDA Geslaagd /be \sti bericht van de stuurgroep ouderenwerk holten 16 maart: Op de Rijssenseweg achter elkaar reden, op elkaar. In verloor een vrachtauto één van zijn beide gevallen was er sprake van wielen. Het levensgevaarlijke „pro- geringe schade. De aanrijdingen jectiel" rolde over vele meters door werden veroorzaakt door de glad de berm, scheerde daarbij langs heid. een woning, vloog vervolgens over een prikkeldraadversperring om vervolgens door een ruit van een zo- merbungalow te vliegen en in deze woning tot stilstand te komen. Een radiator in deze woning werd ge heel vernield, waarna het wiel on der de trap klem kwam te zitten. Ook deze trap werd ontzet. De be treffende vrachtwagenchauffeur had in eerste instantie niets be merkt, doch kon in de loop van de week worden opgespoord. „Vieren, leren en dienen". Zo luidt de slogan van CJV 'De Vriendenschaar', die dit jaar haar 40-jarig bestaan viert. Een vereniging, die kan bogen op een grote populariteit en die in de loop der jaren dan ook vele Holtenaren in haar midden heeft gehad. In het kader van dit jubileum organiseerde men afge lopen weekend een bazar en tevens een sponsorloop. Het begon allemaal vrijdagavond. Om half acht werden de deuren van gebouw 'Irene' geopend voor de ba zar, die direct al druk werd bezocht. Zo kon er een gokje worden ge waagd met het rad van avontuur; het darts-spel kon worden ge speeld, of er kon met ringen worden geworpen. De belangstelling betrof de leiding op zich nemen tijdens de wordt verzocht contact op te ne- clubavonden. Deze worden gehou- men met Eppie Klein, tel. 63287, den op: Jantina Aanstoot, tel. 62079 of Ger- -maandag 18.30 - 20.00 uur meisjes 8 rie Aal tink, tel. 62761. -12 jaar -dinsdag 18.45 - 20.15 uur meisjes 13 -16 jaar -dinsdag 20.15 - 21.45 uur meisjes 16 -18 jaar -woensdag 19.00 - 20.30 uur jongens 8 -12 jaar -woensdag 20.30 - 22.00 uur jongens 12 -18 jaar -donderdag 18.30 - 20.00 uur meisjes 8 -12 jaar -vrijdag 10.00 - 20.30 uur jongens 8 - 12 jaar Belangstellenden kunnen vrijblij- tevens de loterij, waarvoor vanaf begin maart de loten huis-aan-huis ken of voor nadere informatie en/of opgave contact opnemen met In- waren verkocht. Voor de mternde- ^131413. lijke trekking van de winnende lo ten had men notaris Westmaas uit Markelo bereid gevonden naar ge bouw 'Irene'te komen. Enkele van de gelukkige prijswinnaars konden hun prijs direct in ontvangst ne men. Sponsorloop Jubileumfeest Zondag 20 september is het precies 40 jaar geleden dat 'De Vrienden schaar' werd opgericht. Doel van de vereniging is, zich in te zetten voor de persoonlijke ontplooiing van jongeren en hen te helpen bij j) jaar Noordachteresweg 10 18 maart: In de nacht van 17 op 18 maart werd een poging onderno men om in te breken bij de gebr. Mulder aan de Kolweg. Men nam een ruit uit een voordeur weg door de sponningslatten te verwijderen. Doordat de hond aansloeg hebben de dieven er kennelijk maar vanaf gezien om naar binnen te gaan. In dezelfde nacht werd er inge broken bij een textielzaak aan de Smidsbeld. Men kwam binnen door een deur open te breken. Voor vele duizenden guldens aan kleding werd ontvreemd. De politie heeft deze zaak nog in onderzoek. 19 maart: Op de Holterbergweg geraakte een auto van de weg. De auto werd zwaar beschadigd doch persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Aangezien de be stuurder een militair was, is het on derzoek overgedragen aan de Ko ninklijke Marechaussee. In de loop van de middag heeft de politie drie dames aangehouden die zich schuldig hadden gemaakt aan winkeldiefstallen. Bij Van de 21 maart: Een bromfietsbestuur der uit Deventer werd bekeurd, om dat hij te diep in het glaasje had ge keken. Van hem werd een bloed proef genomen. Tevens bleek zijn bromfiets te zijn opgevoerd, zodat hij dus twee keer „in de prijzen" viel. Op de dagcamping op de Holter- berg werd gepoogd een auto open te breken. Het bleef bij een poging, omdat men de sloten niet los kon krijgen. Het gevolg was wel dat de bestuurster ook niet meer in haar auto kon komen, zodat de hulp van de Wegenwacht moest worden in geroepen. 22 maart: Een jongen uit Utrecht werd aangehouden terzake oplich ting. Hij had bij een middenstander geld weten los te peuteren met een zielig verhaal, zodat hij een trein kaartje kon betalen. Voordat de man echter de trein kon nemen had de benadeelde echter lont geroken en hem op het station in de kraag gepakt en overgedragen aan de po litie. Vanaf zondag 29 maart, de dag waarop de zomertijd begint, star ten de kerkdiensten van de Neder lands Hervormde gemeente in Hol ten en Dijkerhoek weer om 09.30 uur. De avonddienst in Holten blijft Maat aan de Smidsbeld werd een ongewijzigd: aanvang 19.00 uur. speelgoedbeer weggenomen en bij ook de zondagscholen in Holten en schoenhandelaar Steunenberg en kele schoenen en andere lederwa ren. Nadat proces-verbaal was op gemaakt werden de dames weer heengezonden. 20 maart: Op de Rijssenseweg vonden twee verkeersongevalletjes plaats. Een auto reed een droge sloot in en enkele honderden me ters verder botsten twee auto's, die Dijkerhoek beginnen vanaf zondag 29 maart om 09.30 uur. In maart zijn in Raalte de dames Ria Paalman en Joke Hagen ge slaagd als modinette. Ze werden opgeleid door modevakschool EN- SAID van D. Wessels uit Rijssen. Zaterdagmiddag startte men op nieuw om 13.00 uur. Behalve de bazar was er nu tevens een kleine rommelmarkt ingericht. Kleine za ken voor kleine prijsjes, maar ook hier gold: alle kleine beetjes hel pen! Waarschijnlijk was de regen er de oorzaak van, dat om klokslag 14.00 uur onder matige belangstelling het startsein voor de sponsorloop gegeven, die overigens 'droog' werd afgewerkt. Een aanzienlijke groep kleinere en grotere lopers begaf zich op weg om zoveel mogelijk rondjes af te leggen. Rondes, die via de Tuinstraat-Rietmolenstraat- het leveren van een bijdrage in 2 VOORLICHTEN NIEUWE BEWONERS BEUSEBERG samenleving. Een rechtvaardige samenleving met verantwoordelij ke mensen, met verdraagzaam heid, vrede en gelijke rechten voor iedereen. In het kader van het 40-jarig be staan zal er op 20 september een feestdag worden georganiseerd in gebouw 'Irene'. Te beginnen met een kerkdienst, een lunch, vervol gens een receptie en tevens een grote reünie, waarbij zo'n 700 a 800 oud-leden worden verwacht. Te vens zal er een foto-expositie te „Wij hebben niet de illusie dat we bezichtigen zijn, waarvoor nog ma- de misdaad helemaal kunnen uit- teriaal kan worden aangeleverd, bannen, maar met betrekkelijk Ook kranteknipsels en toneelboek- eenvoudige middelen kun je wel Pastoriestraat en de Boschkamp- jes zijn van harte welkom. Degene, een boel narigheid voorkomen. straat liepen. Verreweg de jongste deelnemer bleek Rick Keijser, die met amper vijfjaar toch maar liefst drie rondes wist af te leggen. Onder de lopers bevond zich eveneens voorzitster Diny Aalpol, een goede volhoud- ster van wie het tempo wel steeds trager" en het gezicht steeds roder werd..! Uitnodiging 'De Vriendenschaar' is een uiterst actieve vereniging. Vrijwel dage lijks komt men bijeen in de kelder van 'Irene' voor het bedrijven van sport, spel handenarbeid, toneel en nog tal van andere activiteiten, zo als gespreksavonden. De vereni ging telt momenteel ongeveer 80 leden en wordt gesteund door zo'n 260 donateurs, die bijzonder veel bijdragen tot het voortbestaan er van. Het bestuur bestaat uit de reeds genoemde Diny Aalpol, se cretaresse Rita Vorrink en pen ningmeester Gerrie Aaltink. Daar naast zijn er nog tien mensen, die Bejaardenwerk De Stichting Open Bejaarden- werk Holten wil hierbij nog eens attenderen op de mogelijkheid een beroep op haar te doen. De hulp die geboden kan worden is veelzijdig, maar bestaat voorna melijk uit maaltijdverzorging, het zogenaamde Tafeltje-Dek- Je. De organisatie van deze hulp wordt verzorgd door mevr. Stam, Schoolstraat 2. Een vast team van vrijwilligers zorgt bij toerbeurt ervoor dat de maaltij den op tijd aan huis Worden be zorgd. Sinds kort zijn de bezorg- die in het bezit is van een van deze Een betere beveiliging van wonin- zaken en dit ten behoeve van de ex- gen is zoiets". Anton Beuwer en positie wil uitlenen, kan daartoe Henny van de Keuken van de Hol- contact opnemen met H. Ulfman, tense rijkspolitie geven op verzor- tel. 61622 of A. Groteboer, tel. gen op maandag 13 april een infor- 05476-2361. matie-avond voor toekomstige be woners van de Beuseberg. Onder- Ook zal er een fraai jubileumboekje werp: inbraakbeveiliging, worden uitgegeven en of het nog Voorkomen van misdrijven heeft niet genoeg is, wordt er op 24,25 en het werk van de politie de laatste 26 september een grootse revue op- jaren steeds meer veranderd. Niet gevoerd in 'Irene'. Een revue, waar- meer achter de daders aanhollen, aan door zowel leden als oud-leden maar ze een slag voor zijn. Van de medewerking wordt verleend. De verschillende projecten op dit ge- voorbereidingen zijn reeds in volle bied kent Holten tot nu toe alleen gang. het coderen van fietsen. Inbraak- Dn non preventie is een nieuw initiatief. Uproep Maandagavond 13 april zijn onge- Tot slot een vriendelijk verzoek veer dertig toekomstige of al bezige van de commissie, die zich bezig- Beuseberg-bouwers bij De Biester houdt met het opsporen en regis- uitgenodigd voor een informatie- treren van oud-leden. Een omvang- bijeenkomst. Aan de hand van een rijk werk, dat helaas op wat moei- *ibn en foldermateriaal komen ze lijkheden stuit. Die moeilijkheden aan de weet hoe hun toekomstige spitsen zich toe op het achterhalen woning het best te beschermen te- van leden, die in de jaren '60-'75 Sen ongewenst bezoek, verbonden waren aan de vereni- Eenvoudig "Het gaat om heel eenvoudige din gen" vertelt Henny van de Keuken. „Met name het hang- en sluitwerk is altijd een teer punt. Wat dat betreft kun je in de nieuwbouwfase nog het een en ander regelen. Daar om beginnen we ook bewust met deze groep mensen. Die zijn daar nog gevoelig voor. Bij bestaande woningen wordt al gauw gedacht: dat komt wel een keer. Maar als er ingebroken is, dan is het te laat. Vooral in de jaren zeventig is er massaal gebouwd en van huizen uit die tijd is het hang- en sluitwerk bar slecht. Die rijtjeswoningen krijg je met een schroevedraaier een voor een makkelijk open. Met de komst van dubbele beglazing en cilinders- loten is dat al heel wat moeilijker geworden". „Het gaat erom de fase van de in braak zelf te rekken" vult Anton Beuwer aan. „Hoe langer de inbre ker bezig is met het hang- en sluit werk, hoe eerder hij de neiging heeft een deurtje verder te gaan. Een mogelijkheid om inbrekers af ging. Wie bereid is mee te werken, kosten met f 0,75 verlaagd, waardoor een maaltijd (inclu sief verpakkings- en bezorgkos ten nu f 9,00 kost. Deze maaltijden worden samen gesteld en vervaardigd door De Diessenplas en zijn van goede kwaliteit, hetgeen de afnemers unaniem kunnen bevestigen. Het bestuur van de Stichting Open Bejaardenwerk zou de prijs graag nog verder zien da len, maar dan zou dit werk van hogerhand gesubsidieerd moe ten worden. En dat is, ondanks pogingen daartoe, tot op heden niet gelukt. Uiteraard blijft men zich daarvoor inzetten. te schrikken is ook een automa tisch aanspringende verlichting wanneer een perceel betreden wordt. Daar zijn in Enschede goede ervaringen mee opgedaan. En ook dat kan voor een betrekkelijk laag bedrag. In de film zie je verschillen de herkenningspunten. Van die kleine dingen, waar je zelf ook vaak overheen kijkt. Zelfs hier op het politiebureau zitten zwakke pün- ten. Natuurlijk kun je nooit een onneembaar fort bouwen, maar je kunt je wel veel narigheid bespa ren". Mentaliteit Naast technische voorzieningen is het ook nodig dat de mentaliteit van bewoners verandert vindt Hen ny van de Keuken. „En dan vooral bij het verstoppen van huissleutels of het opbergen van waardevolle voorwerpen of geld. Dat zijn altijd van die geijkte plekjes, waar iedere inbreker het eerst zal kijken. Ook daarmee kun je misdrijven voorko men. En wat mij betreft mag de sociale controle ook wel weer wat sterker worden. De buurvrouw hoeft natuurlijk niet de hele dag achter de gordijnen staan te loeren, maar wat meer oplettendheid van omwonenden is een goede zaak". Wie wat meer wil weten over in braakpreventie kan altijd contact opnemen met het Holtense politie bureau. Voor grotere groepen wil len Anton Beuwer en Henny van de Keuken ook wel eens langs komen om iets te vertellen over voorko men van misdrijven of vandalisme. NED. HERV. KERK: 09.30 uur: ds. W. Vons. Heilige Doop. 19.00 uur: ds. R. Visser (jeugd dienst). Uitgangscollecte: 's morgens or gelfonds, 's avonds plaatselijk jeugdwerk. Oppasdienst: Mevr. Markvoort- Schoenaker en Astrid van der Wiel. Geen jongerendienst in gebouw Irene. Diessenplas: Woensdag 1 april 19.30 uur, ds. J.H. Israël. GEREF. KERK: 09.30 uur: ds. E. de Vries van Kampen (voorbereiding Heilig Avondmaal). 15.00 uur: ds. G. Westerveld van Apeldoorn. In beide diensten is de le collecte voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Kindemevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. mevr. R. Kolkman-Bo- link. Oppasdienst: mevr. Scholman - Kolkman, mevr. Beldman-Bel- tman, mevr. Kamphuis-Schup- pert, Loes Dijkink en Karin Bos- schers. R.K. KERK: 10.00 uur: H. Mis in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK: 09.30 uur: ds. R. Visser, uit gangscollecte voor orgelfonds en plaatselijk jeugdwerk. OKKENBROEK: 10.00 uur: ds. H. Lindeboom uit Holten. Viering Heilig Avond maal. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur. ARTS: J.F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Stichting Kruiswerk Z.W.O., Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag tm vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-6 14 36. 24-uurs bereikbaarheid: tel. 05700-1 24 25. Diëtiste: spreek uur volgens afspraak tijdens spreekuur wijkverpleegkundi ge. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaf, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak. TANDARTS: T. van Noort, Scherpenzeelse- weg 13, Goor. Tel. 05470-75317. DIERENARTS: T.A. Oostenbrug, Diessenplas- straat 5, tel. 05483-61515. Kleine huisdierenpraktijk S. Minnenma, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Tel. 05483-6 44 44; dag en nacht bereikbaar. BRANDWEER: Telefoon 00 11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en~14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. DONDERDAG 26 MAART: 20.00 uur gebouw Irene: Lezing ds. R. Visser over Japan. VRIJDAG 27 MAART: 16.30 uur tot 18.30 uur afscheidsreceptie van onze redactionele medewer ker Jan Wiggers in zaal Vosman. 20.00 uur: kantine Meermans kamp: laatste klaveijasavond. ZATERDAG 28 MAART: 20.00 uur: Jaarlijkse feestavond Land. Rijver. De Bergruiters in café-restaurant De Biester20.30 uur Bonte Paard: dansavond DINSDAG 31 MAART: Laatste dag inleveren lotenboekjes Blauw Wit; 20.00 uur: ledenver gadering Supportersver. SV Holten in kantine Meermans kamp; gebouw Bethaniè Dijker hoek: bijeenkomst HVG Dijker hoek, aanvang 20.00 uur. WOENSDAG 1 APRIL: Mode show Mode Schuppert. DONDERDAG 2 APRIL: 21.00 uur in de Biester: Algemene Le denvergadering Rode Kruis. Ringddag HVG Holten in Irene, aanvang 10.00 uur. VRIJDAG 3 APRIL: Terrein Slachthuisstraat 16.15 uur: Jeugdcircus Bongo. DINSDAG 7 APRIL: Ledenver gadering HSV De Rietvoorn Holten-Markelo. Aanvang 19.30 uur in De Poppe. DONDERDAG 9 APRIL: 20.00 uur: Jaarvergadering afd. Hol ten CDA in De Kandelaar. VRIJDAG 10 APRIL: 20.00 uur laatste klaverjasavond seizoen 1986/'87 Blauw Wit in clubhuis 't Vletgoor. MAANDAG 13 APRIL: Ruila- vond Holtense Postzegelclub in café-restaurant Vosman, aan vang 20.00 uur. Geboren: Inge, d.v. G. J. M. Nij- land en L. J. Rechterschot; Eve lien, d.v. J. W. Beunk en E. J. Ma- nenschijn (geb. te Deventer); Harm Gerrit-Dinant, z.v. A. van den Bos en J. G. Heuverhorst (geb. te Deventer). Getrouwd: H. J. Thijssen, oud 24 jaar, Apeldoorn en S. Q. van Geerestein, oud 21 jaar, Apel doom. Overleden: H. Klein Velder man, oud 79 jaar. Gevonden: sleuteltje aan ring; Verloren: blauwe damesportemon- Marlboro rugzak met sportkleding; naie met enig geld; vingerhand ronde zilveren broche; autosleutels schoen, grijs, links; fietssleutel aan aan Talbot/Peugeot label; herders- rode label; (oude) herdershond met hond (teef). één oog.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 3