EH MAC de Holterberg weer volop actief 6.45 Tafeltennis naar kampioenschap Goede start van Muller/van Heek Hesters Mode voor de moderne vrouw COTTON DOUBLE 8'8 ZONNEHEMEL GARENAANBIEDING VAN DE MAAND MAART Veel plezier in t Mossink i HANDWERK „ENDENDIJK" STOFZUIGERS KI. Velderman b.v. Kleine Keizer Verkiezings bijeenkomst Ouderen in het verkeer TEGELCENTRUM „HET STENEN TIJDPERK" VAN Grotestraat 96 HINSIJMO Goor DONDERDAG 5 MAART 1987 HOLTENS NIEUWSBLAD 7 Waarom geen casino op de Holterberg? Stomme vraag natuurlijk, maar wannweer je het kleinzielige gedoe romdom het inmiddels omstreden rapport Kleintje Terp leest, kom je tot deze vraag. Geen misbruik, maar gebruik van de Holterberg. Een Eros-centrum is overigens ook een gebleken trekpleister. Wie dan ook het rapport en daarop de reactie leest v.d. plaatselijke Vroom Dreesman en vertegen woordiger van de Handelsvereni ging in Holten Promotion: „met dit rapport kunnen we een vuist maken bij de overheid om subsi die", schiet in een lachstuip om zoveel naïviteit, zeker wanneer je ervaring hebt met subsidiekana len. Holten mag zich verheugen om ringd te zijn met uniek natuur schoon, zeker de Holterberg, als onderdeel van de Sallandse Heu velrug. Natuurschoon trekt vakan- tie-gangers met name gezinnen met kleine kinderen die gebruik maken van het groot te noemen aanbod campingplaatsen. De zo mergast wil ook graag 'bruinen'. Kan dat niet in de natuur, doordat de zon niet altijd schijnt, dan heeft Holten een uniek alternatief te bie den: het sauna-centrum de Kleine Keizer, in samenwerking met cam pings; oh sorry, dat kon men niet weten, dat mocht schijnbaar niet vermeld. De verkeers-slagader dwars door het dorp, belet de ontwikkeling van een echt centrum gebeuren. Dat geldt ook buiten het toeristensei zoen. Afgezien daarvan wil de toe rist ook wel eens de omringende plaatsen verkennen. Per openbaar vervoer niet zonder problemen. Oost-west gaat goed, maar noord zuid? (Lochem- Raalte. Omgekeer betekent dat Holten ook moeilijk bereikbaar is voor elders óók in grote getale vertoevende toeristen. HHV waarom dat niet vermeldt?. Holten heeft niet de voorwaarden die gelden voor een luxe badplaats of kuuroord met aangrenzende fa ciliteiten voor de twintigeres en die zij door hun veelal ongehuwde sta tus overwegend de kapitaalkrach tigen, dus minder aantrekkelijk als vakantiegroep? De toonaangevende ondernemers, de drie supermarkten weten maar al te goed, dat een kapitaalkrachti ge thuismarkt een overlevende voorwaarde is. Die thuismarkt vasthouden en uitbreiden, daarbij behoort een actief werkgelegen heidsbeleid. Sommige onderne mers zouden trouwens hun eigen koopgedrag eens moeten herover wegen in plaats van hun begerig ook op het vakantiegeld van de toerist te wenden. Negativisme, dat woord valt in toe nemende mate te bespeuren. Zou diegene die dat zo ervaart niet be ter bij zichzelf te biecht moeten gaan?. Van een doorbraak van z.g. linksen of modernen valt echt nog niets te bespeuren in de plaatselij ke politiek, n.l. de wil tot daad kracht, tot doorbreking van verou derde vastgeroeste tradities. Sommige winkeliers, die moderni sering t.b.v. een attractief toeris- tenbeleid willen, zijn er zo druk mee, dat ze blijkbaar geen tijd heb ben, het juiste jeugdloon voor hun vakantie-hulpen uit te rekenen. Laat men nu eerst eens gaan besef fen: de baet gaat niet voor de kos ten; het is net andersom, daarbij steunend op een homogeven plaat selijke situatie. Dat houdt in door breking van de hokjesgeest en het verlaten van de 'kruideniers-poli tiek' welke nog steeds hoogtij viert. D.J. Schakelaar. Holten, waar zijn we mee bezig? Voor wie kennis neemt van de pola riserende ontwikkelingen welke bezig zijn zich binnen onze gemeen- tegrezen te voltrekken, is er aanlei ding zich ernstig zorgen te maken over de kwaliteit van onze dorpsge meenschap als geheel. Ter illustra tie een paar feiten als voorbeeld: In het HN van vorige week werd met grootse opmaak het bericht dat de familie Kalfsterman heeft besloten om de Kalfstermansweide wellicht voorgoed te sluiten voor het organiseren van massa-activi- teten. In dezelfde editie schreef Gerdien Kreijkes een open brief waarin zij alle politieke partijen opriep om het nieuwe dorpshuis aan de Lage- weg te bouwen. Met name viel uit die brief af te leiden dat de Holbe woners zich op het punt van ge meentelijke voorzienigen ten ach ter gesteld voelen bij de rest van het dorp, frechten. Het bestemmingsplan is nog niet gewijzigd en dat moet ook 1 niet gebeuren, daaraan kunt u mee-1 werken. Uit eerbied voor de doden, onze dierbare familieleden, vrien- j' den, kennissen en dorpsgenoten, en hun recht op een echte rust-1 In een terechte poging om aan de Voor menig Holtenaar gaat dit toch plaats mag dit besluit geen door toeristenindustrie en economie te ver en we hopen dan ook dat deze gang vinden, van Holten nieuwe impulsen te ge- week de rechter zal beslissen dat de Holtenaren, ik weet dat velen van u ven is in opdracht van de Stichting twee families verplicht gaan ver- mjjn nening delen. Toon dit dan Holten Promotion onlans het rap- huizen naar Goor, tegenover de door te reageren via een brief port Holten Beropwaarts versche- nieuwe OAD-garage. Dan heeft jes en/of een persoonlijke reactie, nen, waarop tot op heden weinig Holten weer kans om over een aan- h. Boode, Borkeldsweg 8, Holten, positief en creatief is gereageerd, tal jaren de garage weer terug te Nu de Smidsbelt dit jaar zal worden krijgen en dan op ons industrieter- voltooid is het iedere Holtenaar rein aan de S 14. duidelijk dat van een aantrekkeli- Jan Smale. ke en gezellige dorpkern nooit spra- 38 kleuren, pen 4-4V2 van 7.45 voor ke zal kunnen zijn zolang het door gaande snelverkeer door het dorp blijft razen. Echter het weren van dat verkeer stuit bij de Holtense Handelsvereniging op bezwaar uit vrees voor een stuklje) omzetver- Inwoners van Holten: „een slechtere plek is er niet". De ruim 200 bezoekers die zater dagavond in 't Mossink de gecostu- Zoals u in de dag- en weekbladen meerde voetbalwedstrijd, georga- inmiddels heeft kunnen lezen is het niseerd door de Ger. jeugdvereni- lies aan doorgaande passanten, dagelijks bestuur van uw gemeente ging bijwoonden hebben hieraan Met deze houding wordt de beoog- er in geslaagd om goedkeuring te een paar uurtjes veel plezier be de verbetering en een daarbij nood- krijgen voor hun plan, een lokatie leefd. De pups junioren en senioren zakelijk te voeren discussie over voor Vjjf woonwagens in te richten hadden zich gestoken in kolderieke vervangende (publiek trekkende) aan de Noord-Westzijde van het kostuums. De kerkeraad, onder voorzieningen en activiteiten reeds oude kerhof aan de Kerkhofsweg. aanvoering van ds. M. Berg (uitge- Momenteel heerst er mede door de rust als bergruiter met cap en onbebouwde strook van ca 27 me- zweepje) scoorde slechts een keer ter met begroeiing nog een gepaste uit een strafschop. Het team van de sfeer, die nog enige rust en vrede vrowuenvereniging wist zowaar uitstraalt en het ons mogelijk met2-0 te winnen van de twaalfjari- maakt onze doden op eerbiedige wijze te begraven en te herdenken. Het is nu deze groenstrook die uw gemeentebestuur tot lokatie heeft gekozen voor de woonwagens, een Vrijdagavond demonstratie snelknopen OPENINGSTIJDEN: Dinsdag t m vrijdag van 9.00-12.30 en 13.30-17.30 uur. Vrijdagavond tot 20.00 uur. Zaterdag van 9.00- 12.30 en 13.30-16.00 uur. Maandag zijn wij gesloten! bij voorbaat geblokkeerd. Indien vorenstaande feiten op waarheid berusten, vallen daaruit de volgende conclusies te trekken: 1.Kennelijk is de Holtense gemeen schap als geheel opgedeeld in een aantal organisaties en belangen groepen binnen elk waarvan eigen doelstellingen en cultuurpatronen gelden die in hun onderlinge sa gen. Truus Stam-Bosschers, ge kleed als opoe uit het grijs verleden bleek de schrik van de jongelui door veelvuldig van haar wandel stok gebruik te maken. Slechts één menhang te veel verschillen en te plaats echter waarvan men zou mo- keer trok de scheidsrechter de rode weinig raakvlakken vertonen. 2. Kenmerkend is ook de neiging tot het optrekken van hoge- en dik ke muren rondom de cultuur van de eigen groep zodra gevraagd wordt iets van de eigen belangen in de waagschaal te stellen ter berei king van doelstellingen ten dienste van de Holtense leefgemeenschap als geheel. 3. Omdat de belangen en cultuur patronen onderling niet altijd op elkaar aansluiten, ontstaat onder ling niet zelden een lange en meest al vruchteloze strijd, waardoor men aan het eigenlijke doel voorbij schiet. Hierdoor wordt aanzienlijke schade aangericht omdat de din gen verwachten dat deze uit eer bied voor de doden met rust zou worden gelaten. Ook een plaats waar nog regelmatig dorsgenoten i.v.m. eigen graven hun rustplaats vinden, en denk ook aan hen welke nu nog onder ons zijn en t.z.t. bij hun geliefden begraven wensen te worden. Deze graven en hun omge ving geven rechten en zijn onlos makelijk met elkaar verbonden, en dat moeten wij (de levenden) in stand houden. Jarenlang heeft de gemeente de ge legenheid gehad, een lokatie te vin den. Het feit dat in het verleden enkele voorstellen van de gemeen te door de provincie (lees woonwa- Uw vaste hulp bij de schoonmaak: Voorjaarsaktie voor weinig geld jarenlang plezier! Kolweg 86-tel.6 13 32 gen op die wijze te laat, te duur of gencommissie) werden afgewezen, op basis van inmiddels verouderde hoeft echter niet in te houden dat plannen tot stand worden ge- wij Holtenaren deze ongelukkig ge bracht, of in het geheel niet tot kozen lokatie (daarover zijn ook de stand komen wegens onvoldoende meeste raadsleden het eens) wel draagvlak. Ter bevordering van een betere accepteren. Het is nog niet te laat. Het is bovendien onduidelijk of de toekomstige bewoners zelf gehoord harmonie binnen het geheel van zijn, waar hun belangen liggen en of onze Holtense leefgemeenschap zijn wellciht de volgelnde sugges tie van belang: a. Alle Holtense groeperingen (in clusief het gemeentebestuur) zou den er verstandig aan doen de ei gen doelstellingen en cultuurpatro nen in een meer breder kader te plaatsen door betere onderlinge af stemming daarvan. b. De familie Kalfsterman, die zich immer verdienstelijk heeft weten te maken voor de Holtense gemeen schap, dient te beseffen dat in een emotionele bijeenkomst zelfs een burgemeester wel eens uitlatingen kan doen die bij de toehoorders verkeerd vallen. In elk geval wordt met het afsluiten van de Kalfster mansweide de buiten het conflict zij blij zijn met hun mogelijke nieu we woonsituatie. Als dit plan wordt uitgevoerd blijft er tussen de grafzerken en de wa gens cq voorzieningen ongeveer drie meter grond vrij. Denkt u Hol tenaren dat deze beplanting blijft?. Waar zet u bijvoorbeeld een konij nenhok of aanhangwagentje neer?. Juist achter het schuurtje en waar om zullen mensen met nog minder ruimte dat dan laten. Het gemeentebestuur start nu voorbereidingen tot wijziging van het bestemmingsplan, een proce dure om deze groenstrook te wijzi ging in hoofdzakelijk bestrating schuurtjes en wagens voor vijf ge zinnen. Tijdens de op vrijdag door de po nyclub De Hertruitertjes in Hellen- doorn georganiseerde dressuur- wedstrijd voor beginnende ruiter tjes, was de le prijs met 121 punten voor Marieke Mulder met Snorre- wind. Gerrie van Lies met Wendy won de derde prijs met 117 punten. De schoonheidsprijs voor de mooiste combinatie was voor Sander Mul der met Snorrewind. staande bevolking getroffen en dat Wie is tegen dit besluit? Mensen Aan het slot van de ingezonden brief over sauna en zwembad van de Kleine Keizer, vorige week in het Holtens Nieuwsblad, is een zin door plaatsruimtegebrek wegge vallen, waardoor de indruk zou ont staan dat slechts de twee onderte- kenaarsters achter de inhoud van de brief stonden. Volledigheidshal ve vermelden wij dat de brief inge zonden was door de Vrienden van de Kleine Keizer en dat zijn er heel wat meer dan twee. kan toch niet de bedoeling zijn? c. Met de aanwezigheid van een drietal prachtige sportcomplexen en een redelijk centraal gelegen sportveld bij de scholengemeen schap zou het gemeentebestuur zich nog eens kunnen beraden op de vraag of aan de Kalfstermans weide thans nog wel dezelfde waar de moet worden toegekend als eer tijds ongetwijfeld het geval is ge weest. d. Gelet op de open brief van Ger dien Kreijkes verdient het wellicht aanbeveling voor onze gemeente raad om bijeenkomsten met wijk bewoners te organiseren voor het inventariseren van eventuele klachten en wensen m.b.t. het leef klimaat in de diverse woonwijken. e. Het rapport van bureau Terp reikt wellicht niet het 'ei van Co lumbus' aan voor de gewenste eco nomische impuls. Doch zou het ons niet verder brengen wanneer we dat rapport nu eens in positieve zin gebruiken als basis voor verder ge sprek en onderzoek? f.Indien de Holtense Handelsvere niging blijft weigeren het door gaande verkeer uit de dorpskern te weren houdt dat - op zichzelf legale standpunt - automatisch de accep tatie in dat de Holtense consument en recreant zijn toevlucht elders zoekt omdat winkelen in Holten als ongezellig- en gevaarlijk wordt er varen. Kortom, laten we in Holten einde lijk eens leren om elkaar beter te vinden, zulks tot welzijn van ons allen. D.J. Mondeel. Buren OAD blijven pro testeren. Ja, voor zover je van 'buren' kunt spreken. Onvoorstelbaar. Het leek dat de storm was gaan liggen; verre van dat. De families Hofs en Reisin- ger steken hun kop weer op, alsof het nu nog niet genoeg is, het ver trek van de OAD-garage. Wat wil len ze nu nog meer. Moet alles weg. Het verstrekken van een hinder wetvergunning is nu een feit. Het terrein is leeg, bussen weg, nachte lijk verkeer verdwenen. Wanneer is een mens tevreden. Dat blijkt niet te kunnen bij een paar families. moest vertrekken, maar in een ver schrikkelijk snel tempo stormden ze door naar een vijfde plaats. Even leek er nog een vierde plaats in te zitten, maar door even op de kant te gaan, bleef het uiteindelijk een vijfde plaats. De derde manche gin gen ze als zesde van start, klommen snel op naar een tweede plaats, maar Van Gastel had met zijn link se bak het juiste spoor gevonden en het gat was te groot om nog dicht te rijden. Dit resulteerde voor August en Henk in de dagoverwinning met evenveel punten als Van Goch, maar de derde manche gaf de door slag voor de dagklassering ten gun ste van het Holtens/Rijssense duo. De overige Holtense/MAC combi naties brachten het er op Derk Jan Muller en Gert Jan Scheperman na, niet zo goed van af. De teleur stelling begon 's morgens tijdens de training al voor Berry Vruwink en kaart voor een speler die een tik met een (schuimrubber) hamer uit deelde. Op donderdag 12 maart, aanvang 20.00 uur, vindt in het Wapen van Markelo, Grotestraat 3 in Markelo een politiek debat plaats onder lei ding van Marinus Potman van Ra dio Oost. Aansluitend daaraan wordt een forumdiscussie gehoude- n.In het forum nemen zitting Jan Dijkema van de Pvda, Pieter Fok king van D66, Fons Hertog van de VVD en C.P. van Rossum van het CDA. In de koffiekamer van het Bejaar dencentrum Diessenplas heeft J. Bos van Veilig Verkeer Nederland (WN) de leden van de afd. Holten van de Prot. Chr. Ouderen Bond (PCOB) zeer geboeid met een lezing over het onderwerp Ouderen in het verkeer. Hij deed dit aan de hand van een aantal dia's waarbij hij op verschillende verkeerssituaties een toelichting gaf. Van de gelegenheid om vragen te stellen maakten de ouderen gaarne gebruik en bij het beantwoorden hiervan kreeg spre ker de gelegenheid om op verschil lende verkeersproblemen en situa ties in Holten, een gedeelte van de Oranjestraat en' Dorpsstraat met nog steeds drukker wordend ver- In de maandagavond in het club- keer en te smalle trottoirs, nader in j^g £>e Biester gehouden jaarver te gaan. De heer Bos moest zich ga(iering heeft MAC De Holterberg hierbij om des tijdswille beperken voor het komende seizoen weer een aantrekkelijk en zeer geva rieerd jaarprogramma vastge steld. Dat komende seizoen staat al vlak voor de startlijn want op zater dag 7 maart wordt voor de 41e keer de MAC-voorjaarsrit (Enduro) ge organiseerd die meetelt voor het Ned. Kampioenschap. Er hebben voor deze rit bijna 170 rijders inge schreven waaronder bijna alle be kende coureurs. Het parcours van plrn. 70 kilometer, dat loopt over Holtens grondgebied, moet door de senioren 3 keer en de door de junio ren 2 keer worden gereden. Start le deelnemer vertrekt om 9 uur) en finish zijn bij camping De Holter berg. de eerste manche namen ze zelfs Bij het bespreken van het pro- kopstart en lagen ronden lang op gramma seizoen '87 ging de verga- een tweede plaats, maar moesten dering unaniem akkoord met het tijdens de vermoeiende 30 minuten voorstel van bestuur en diverse toch terrein prijsgeven en eindig- commissies. Er zullen in totaal plm. den tenslotte op een keurige negen- 30 evenementen georganiseerd de plaats. In de tweede manche worden. Of de jaarlijkse autocross werden zij vijftiende; de derde in het kader van het Dorpsfeest macnhe werd door een flinke bui te- doorgang kan vinden moet worden ling vroegtijdig beëndigd. afgewacht. Op het terrein aan de Tel. 05470-7 54 62 Na 5 jaar, nu al een begrip op tegelgebied 6 weken! (Alleen deze maand) Achter De Molen 7, Almelo met eigen graven hebben o.a. gra- tot de voetgangers in het verkeer. August Muller en Henk van Heek Mart Kiggen kampten net als Ro- hebben zondag in Lochem direct zendom ook met EML-Jumbo pro hun visitekaartje afgegeven. De blemen. Zij moesten twee manches eerste manche wisten ze na een naar de kant met een vastloper. De prachtige strijd met Janssen en derde manche liep echter goed en Van Goch als eerste te beëindigen, werden zij keurig achtste. In de tweede manche ontstond er bij de start een aanrijding wat tot Derk Jan Muller en Gert J an Sche- gevolg had dat August als 18e perman deden het voortreffelijk. In Beusebergerweg kan dit in ver band met woningbouw in ieder ge val niet.. Bij voldoende deelname organiseert de MAC op zaterdag 21 maart een bustocht naar de Inter nationale strandraces voro auto's in Scheveningen. opgave z.s.m. bij clublid Vree Egberts, Okkenbroek- sestr. 1, Nieuw Heeten, tel. 05725- 12 33. Holten 1-ABS 1 (7-3). Nico Valk, Martin Kerkdijk en Freddy Hulle- man hebben zich na deze overwin- André Visser. Berry werd al enkele n'ng °P de streekgenoot ABS uit dagen geplaagd door een kaakont steking en drie tandartsen bleken niet in staat te zijn dit te onder drukken en dat betekende voor Berry en André terug naar huis. Jan Rozendom met Bart Notten kampten met een onwillige EML- Jumbo. In de eerste man op een 16e plaats uitgevallen met koelproble- men, in de tweede manche geheel niet starten en in de derde manche slechts een 21e plaats. De KTM van Henk Seppenwoolde en Cor v.d. Bijl liet het in de eerste manche ook afweten, maar in de tweede behaal den ze een 20e plaats en in de derde zelfs een vijftiende. Johan Smit en Bathmen een uitstekende uitgangs positie verworven voor het kam- weer mee in de bovenste regionen van de 4e klasse. Slechts eenmaal werden beide punten ingeleverd, te weten tegen DTTC (6-4). De overige wedstrijden werden doorgaans met groot verschil gewonnen. Wanneer pioenschap in de derde klasse. Nico de thuiswedstrijden tegen Wijk 16 en Martin wonnen ieder twee partij- en DTTC gewonnen worden is pro- en terwijl Fred opnieuw alle partijen motie naar de 3e klasse binnen hand- op zijn naam zette. Het dubbel Fred- /Martin liep niet geweldig en moest aan de gasten gelaten worden. De nummer 2 op de ranglijst is nu De Brug uit Apeldoorn dat 3 punten achterstand heeft. Indien de motiva tie gewaarborgd blijft, mag deze voorsprong normaal gesproken niet meer uit handen gegeven worden. Holten 3-Trias 12 (8-2). Henk Westerik, Ron Hulleman en Rien Lammertink draaien ook dit seizoen bereik. Momenteel wordt de eerste plaats gedeeld met Wijk 16. Jeugd. Teunis Rensen, Stephan Trentelman en Bertil Borghuis doen het weer goed in de junioren-D klas se. Trias en ETTV werden regelrecht verpletterd. De wedstrijd tegen Swift verliep minder gemakkelijk en werd met 6-4 verloren. Wanneer Swift over enkele weken naar Hol ten komt moet deze misstap onge daan gemaakt kunnen worden. Een kijkje in de nieuwe modezaak van Hester Mode. In het voormalige Wedda-pand aan de Dorpsstraat 61, doet niets meer denken aan de drankjes en dropjes van de drogist. Na een grondige op knapbeurt is het een modern maar vooral gezellig modepandje geworden waar sinds maandag Hesters Mode is gevestigd. Onofficieel kon men in de maand januari al terecht toen Hester van Waard 'op proef een gedeelte van haar collectie van haar modeboetiek in Amstelveen in Holten in de verkoop bracht. Dit initiatief sloeg zo aan, dat Hester besloot in het Wed- dapand definitief een nieuwe modeboetiek te vestigen. Zelf blijft Hester verantwoordelijk voor inkoop van de collectie en de boetiek in Amstel veen terwijl zusje Marijke de honneurs in Holten gaat waarnemen. Tijdens het open huis, afgelopen maandag, kon winkelend Holten kennis maken met eigenaresse en met Marijke en tevens een kijkje nemen in de nieuwe voorjaarscollectie. Hesters Mode richt zich vooral op de moderne vrouw met smaak. In de collectie veel combinaties waarvan de onderdelen allen los verkrijgbaar zijn in de maten 38 tot en met 50. Vooral voor de da mes met een maatje meer heeft Hester Mode bijzonder vlotte en draagbare combinaties ingekocht. Als merken zijn vertegenwoordigd Suku San. (tot« en met maat 48), Baruch (tot en met maat 50) en pantalons van René Frères, die bekend staan om hun uitstekende pasvorm. Het zijn veelal enkele stuks. Om de collectie zo actueel mogelijk te houden, zorgen Hester en Marijke voor een regelmatig aanvulling met een selectie van een aantal bekende modehuizen. Zodoende kan Hester Mode de nieuwste modetrends op de voet blijven volgen.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 7