Woonwagenkamp haalt het Holtens Nieuwsblad Verdeelde reacties kabeltelevisie Kol WEEK Holtense boeren gaan mestopslag onderzoeken DEZE VVD en Gemeentebelang fel tegen lokatie Kerkhofsweg Optocht maandag Carnaval August en Henk Handelsvereniging Jan Warrink onverwachts overleden Wereld gebedsdag Verenigingen teleurgesteld over sluiting van feestweide y ontvangt een fraaie Parker-iotter ballpoint als uons een nieumie abonnee opgeeft. BON Zangavond Expositie Holtens Nieuwsblad f 36.30 Losse nummers f 0,85 Gedrukte oplage 3075 (Abonnementsprijs Donderdag 26 februari 1987 - 40e jaargang Komend weekend barst in alle hevigheid in den lande het car naval weer los. Hoewel in Hol ten dit volksfeest niet die om vang heeft als in de traditionele carnavalscontreien, krijgt het carnaval toch steeds meer aan hangers. Dat komt vooral door de onvermoeibare carnavals vereniging de Fienpvreuvers die in Keunedorp een eigen in vulling geven aan het carnaval, waarbij alle groeperingen van de bevolking wordt betrokken. In het Holtens Nieuwsblad een uitgebreide opsomming van de evenementen. Goede prestaties doen goed volgen. Dat blijkt ook weer uit het grote aantal sportieve Hol tenaren dat dit seizoen de na tionale en internationale cross circuits zal bevolken met als uitschieters natuurlijk August en Henk. Zondag start het mo- torgeweld in Lochem waar niet minder dan zes MAC Holter- berg combinaties aan de start zullen verschijnen. Soms werkt negatieve publici teit als catalisator, want wat in jaren nooit is gelukt werd maandagavond bereikt: als één man staan de leden achter de plannen van bestuur en Stich ting Holten Promotion om Hol ten' aantrekkelijker te maken voor het winkelende publiek en toerist. In het HN een verslag van de vergadering In navolging van Markelo, gaan de boeren in Holten de mestproble matiek gezamenlijk aanpakken. Onlangs is een commissie in het leven geroepen waarin zitting heb ben vertegenwoordigers van CBTB, OLM en de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting. Deze commissie heeft zich tot taak gesteld op korte termijn een inventarisatie te maken van alle beschikbare mestopslag en een on derzoek te verrichten naar de toe komstige mestopslag, dan wel mestverdeling. Daartoe wordt in de week van twee tot en met zes maart aanstaande een zeer uitgebreide enquete gehouden onder alle 350 agrarische bedrijven in Holten. In middels hebben alle betrokkenen al enige voor-informatie ontvan gen, voordat de 40 vrijwilligers op pad gaan. Doel van de enquete is na te gaan inhoeverre de huidige productie van dierlijke mest binnen de bedrij ven in de eigen gemeente verdeeld kan worden en hoeveel opslagcapa citeit er bij gebouwd moet worden om aan de toekomstige normen van de mestwetgeving te voldoen. Volgens globale peilingen is de situatie in Holten nog niet zo nij pend dat door middel van mestbe- middelaar Romkema veel mest naar elders moet worden afge voerd. Men denkt dat de overtollige mest verdeeld kan worden naar be drijven zonder vee. Daarvoor is echter een zorgvuldige inventarisa tie noodzakelijk. Een van de doel stellingen is ook om de investerin- gen in mestopslag zo laag mogelijk te houden. Om een zo groot mogelijk effect te kunnen hebben van de enquete, is de medewerking van alle agra riërs in Holten gewenst. Volkomen onverwachts is dinsdag middag in Doetinchem overleden Jan Warrink, oud-wethouder en fraktievoorzitter van de kiesvereni ging Gemeentebelang Holten. Van 1974 tot 1986 heeft Jan Warrink deel uit gemaakt van de Holtense gemeenteraad; in de periode van 1978 tot 1982 maakte hij deel uit van het college van b en w. Warrink is ook langdurig voorzitter geweest van Gemeentebelang. Ook met de sportwereld was War rink nauw betrokken. Jarenlang was hij voorzitter van de afdeling voerbal van s.v. Holten. Voor zijn verdiensten werd het vorig jaar be noemd tot ere-lid van de vereni ging. Wie een beetje kennis heeft van de politieke verhoudin gen in Holten, zal maandag avond niet verbaasd zijn ge weest dat het voorberei- dingsbesluit ten behoeve van de aanleg van een twee de woonwagenlokatie aan de Kerkhofsweg zonder al te veel problemen werd aange nomen. Alleen met hoeveel stemmen voor en tegen, het voorstel er uiteindelijk door zou komen, dat was voor de volgepakte publieke tribu ne nog de vraag. Toch leek zich even een rimpeling in het CDA/PvdA front voor te doen toen fraktievoorzitter Harry Dul(C- DA) voorstelde naar alternatieven te zoeken. Genoemd werden een terrein aan de Deventerweg en Slachthuisstraat, wat echter meer bedoeld was als vergulding van de bittere pil die de omwonenden te slikken krijgen, omdat beide loka- ties in eerder instantie al waren afgewezen door het lokatietrio. Wethouder Henk Westerik kon dan ook rustig blijven zitten, toen Dul om een schorsing van tien minuten vroeg waarin de CDA- fraktie over leg pleegde. Een kort knikje rich ting de bestuurstafel was genoeg om te weten dat de kaarten ge schud waren. Fraktievoorzitter Dul kon de thans geuitte bezwaren niet delen. Die waren naar de mening van het CDA ook nooit naar voren geko men bij de feestelijkheden, die meestal luiddruchtig op Kalfster- mansweide zijn gehouden. „Met enige schroom zou zijn te constate ren dat hier sprake is van een selec tief piëteitsgcvoel". Dul vond de actie van de familie Kalfsterman onterecht en niet ter zake doende bij de aanleg van het woonwagenkamp. Het omtreden terreintje naar de begraaf plaats ibaarop vijf woonwa gens gepland zijn. Voor de mensen van de MAC zal een nieuwe, kleine, parkeerplaats worden aange legd op de plaats waar nu nog een oud schuurtjes staat. was. Tijdens de raadsvergadering opmerking „de slechts denkbare gen. Van Rappard verklaarde dat bleek echter, dat de publieke opni- plaats die er is", kreeg Jan Robers indien de gemeente Holten niet zelf nie de fraktie tot een ander inzicht de handen op elkaar van de publie- nu een beslissing neemt, dit door de had gebracht. „Wij hebben als frac- ke tribune. Fraktievoorzitter Mar- provincie wordt opgelegd. De actie tie de gevoelens van onze dorpsge- tijn Spijker stelde voor, voorlopig van de familie Kalfsterman vond noten onderschat. De laatste we- een tijdelijk kamp in te richten op hij onterecht. Met zijn opmerking ken is ons gebleken door veel ont- het maisveld naast het Vletgoor in de bijeenkomst met de bewoners vangen telefoontjes, huisbezoeken, totdat na voltooien van het huidige had Van Rappard niet anders aan gesprekken op straat, dat het niet plan Beuseberg aan de volgende alleen de omwonenden zijn die deze uitbreiding van het dorp begonnen plaats om ethische gronden afkeu- wórdt. ren; vele Holtenaren uit diverse De PvdA-fraktie betreurde de pro- hoeken van onze gemeente delen blemen rond Kalfstermansweide die mening. Rustebiel betreurde de en hoopte dat er spoedig een oplos sluiting van Kalfstermansweide sing gevonden kan worden. Kenne- willen geven dat dat in het huidige bestemmingsplan er niet gebouwd mag worden en dat geldt niet alleen voor Kalfstermansweide. Het voorstel is nu ter goedkeuring naar Provinciale Staten, waarna de art 19 procedure in werking worden maar was van mening dat het ge- lijk had fraktievoorzitter Van der gesteld. De bewoners hebben in- Onderschat Opvallend was de grote ommekeer die de fraktie van Gemeentebelang had gemaakt. In de -niet openbare- commissie ruimtelijke Ordening had Hennie Rustebiel aangegeven voor de lokatie Kerkhofsweg te zijn omdat dit de enige mogelijkheid meentebestuur voor een dwang- Harst zijn kruit al verschoten tij maatregel niet mag zwichten. dens de commissievergadering, Van meet af aan had de WD er want zonder verdere verklaring middels juridische hulp ingeroepen om het bewaarschrift voor te berei den. Tot die tijd wil de familie De eerste vrijdag van maart is We reldgebedsdag. Dit jaar voor de 100-e keer. Reden voor een feeste lijk thema: Laten wij blij zijn. Gelovigen van verschillend ras, cultuur en traditie voelen zich op deze dag extra met elkaar verbon den. In Holten wordt de liturgie gevierd en bejaardencentrum Diessenplas op vrijdag 6 maart, aanvang 19.30 uur. Medewerking wordt verleend door een nieuw Holtens zanggroep- Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B V in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-842 842 Redactrice: Frederique Rentenaar Weleweg 104 Boekelo tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie. vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: J. V/iggers Kolweg 14 tel. 05483-6 13 56 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 612 24 tot dinsdag 12 uur In Bathmen: H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur De verenigingen die gebruik maken van Kalfstermansweide hebben hun bezorgdheid uitge sproken over de sluiting van Kalfs termansweide. Tijdens een inder haast bijeengeroepen vergadering, zaterdagmiddag in de clubruimte van MAC Holterberg in de muziek koepel op Kalfstermansweide, heb ben bestuursleden van MAC Hol terberg, OKIA, HMV, Fienpreu- vers, Hoolter Daansers, Holtense Handelsvereniging, Holtense Boe- rendansers, Dorpsfeestcommissie, supportersvereniging HMV, de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk en de Stichting Viering Natio nale Feestdagen een brief opge steld die verzonden is aan het colle ge van b en w, de fraktievoorzitters in de gemeenteraad en de familie Kalfsterman. De tekst van de brief luidt: Onderstaande verenigingen, in ver gadering bijeen, willen bij deze hun teleurstelling en bezorgdheid uit spreken over de situatie, die ont staan is ten aanzien van het ge bruik van Kalfstermansweide. Zij doen hierbij een dringend be roep op u om alles in het werk te stellen om te komen tot een spoe dig overleg tussen de betrokkenen, t.w. het gemeentebestuur en de fa milie Kalfsterman om de komem tot een oplossing voor de ontstane situatie. Wij, als verenigingen, zouden in onze verdere organisatie in het be lang van de Holtense bevolking zwaar gedupeerd worden, indien Kalfstermansweide voor langere tijd niet beschikbaar wordt gesteld voor haar activiteiten, aangezien andere mogelijkheden in onze ge meente nauwelijks of niet aanwezig zijn. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee v Holtens Nieuwsblad Hij/zit betaalt het abonnementsgeld per /aar ad f 34.25 geen twfijel over laten bestaan te gen de aanleg van vijf plaatsen naast het kerhof te zijn. Met de In verband met het plotseling overlijden van Jan Warrink en de betrokkenheid van de leden bij deze droeve gebeurtenis, heeft de carnavalsvereniging de Fiepreuvers besloten de carna valsoptocht te verplaatsen van zaterdagmiddag 28 februari naar maandagmiddag 2 maart. De stoet vertrekt dan om 17.15 uur. In verband met de late ver trektijd, zal de route worden in gekort. In plaats van bij garage Schuppert links af de Kol op te rijden, gaat de stoet dan rechts africhting gemeentehuis. Het kindercarnaval op zater dagmiddag in het Bonte Paard gaat gewoon door. De bus naar Dijkerhoek vertrekt echter niet vanaf de parkeerplaats bij de Houtbeurs maar om 15.00 uur de parkeerplaats bij de sport- hal. In verband met de onver- j wachte gebeurtenis, is het ver- i I haal over het carnaval in het Holtens Nieuwsblad dus niet j i meer correct, waarvoor wij onze j i excuses aanbieden. stemden de socialisten voor het collegevoorstel. Voorzitter Van Rappard, verklaar de dat weliswaar men steeds heeft gestreefd naar een lokatie in een nieuwe wijk, omdat alle bewoners dan van te voren in dezelfde situai- tes beginnen, maar dat een aanleg van nog een woonwagenlokatie aan de kant van de Beuseberg een te zware druk op de wijk zou leggen. Daarbij komt, dat Holten straks voor de verplichting staan nog een kamp in te richten, zodat het niet uitgesloten is dat men alsnog in de nieuwe plannen van Beuseberg een woonwagenlokatie moet aanleg- Woensdag 11 maart wordt in de Kandelaar een zangavond gehou den ten bate van de Stichting Ver volgd chistendom te Naarden. Medewerking zal worden verleend door het Holtens Gemend koor, het Nijverdals mannenkoor en de zan geres Reinata Heemskerk. Sipke van der Land, die de leiding heeft van deze avond, zal een korte meditatie houden over het thema Geloven in oost en west. Hij vertelt daar in over het leven van vervolg de christenen in de communistie- sche wereld. Ook is er samenzang van bekende geestelijke liederen. De zangavond begint om 20.00 uur. De entree van f. 5,- komt geheel ten goede aan genoemde stichting. Kalfsterman in beraad houden of je Octopus genaamd. De moeite de weide weer open gaat. van het beluisteren zeker waard. In de gang naai- de recreatiezaal van Diessenplas is tot en met zon dag 15 maart exposeert de Holten se kunstenaar Rincko Berends te keningen en aquarellen. Dagelijks tussen 14.00 en 17.00 uur en 19.00-21.00 uur is de tentoonstel ling ook voor niet bewoners van Diessenplas te bezichtingen. Slechts zestien van de 250 uitgeno digde bewoners van het zuidelijk gedeelte van de Kol hadden woensdagavond gehoor gegeven aan de uitnodiging van de Stich ting Centraal Antennesysteem Holten om nader te worden inge licht over de voorgenomen beka beling van hun gedeelte van de Kol. Reeds vorig jaar werd door de stichting een poging onderderno- men op het noordelijk gedeelte van de Kol te komen tot kabeltele visie, maar dat stuikelde toen door het haastwerk waarmee de voor lichtingscampagne was opgezet. Ook nu is haast geboden. Half april wil de PTT beginnen met het ver vangen van de telefoonkabels in de Kol, een gelegenheid die de stich ting wil aangrijpen gelijkertijd de televisiekabels mee te laten leggen. Voorzitter Van Rappard benadruk te bij herhaling dat van aansluit- dwang geen sprake is. Is de meer derheid tegen, dan komt de kabel er niet. Onduidelijk bleef bij welk percentage wel-aansluiters het lo nend is de kabel toch aan te leggen. Tot nu toe heeft de stichting 150 aansluiting en is verliesgevend. De gemeenteraad heeft 20.000 gulden uitgetrokken als bijdrage in de be kabeling van Kol-zuid. Bij de enquete die vorig jaar op de Kol werd gehouden, wilde veertig procent kabeltelevisie terwijl nog eens dertig procent wel de kabel in de grónd wilde hebben, maar nog geen aansluiting. Voorzitter Van Rappard verklaarde tevens dat in dien de. kabel wordt aangelegd, men nog vijf jaar lang de eigen televisiemast op het dak mag laten staan. Dan pas kan met de bouw verordening in de hand de bewo ners verzocht worden de antenne van het dak te halen. Ui de reacties uit de zaal bleek, dat vooral de bewoners van de huurwo ningen die zijn aangesloten op een centraal, maar verouderd aanten- nesysteem, moeilijk over de streep te trekken waren. Ook de onduide lijkheid over de toekomstige tarie ven leverde de nodige vraagtekens op. Burgemeester Van Rappard werd niet moe te verzekeren dat men het in eerste instantie moet zien als een verbetering op termijn, maar dat men niet tegen zijn wil aangesloten kan worden. Wie tevreden is met een mindere beeld- en geluidskwa liteit door middel van een binnen- antenne ergens op zolder, kan niet verplicht worden een kabelaanslui ting te nemen. Wanner men echter later alsnog een aansluitigg wil, dan gaat dat zo'n 350 gulden kosten terwijl men nu in de 'aanbieding' voor 75 gulden aangesloten kan worden. De bewoners hebben nog tot het eind van de week de tijd om hun en quete formulier in te vullen.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1