Bureau Terp levert nog niet helft van wat was beloofd Holten na jaar weer even ver als een jaar geleden. HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 12 FEBRUARI 1987- „Ik geef het je te doen: én het vrachtverkeer er uit én brede trottoirs én de winkels per auto bereik baar". Belofte maakt schuld, is een bekend spreekwoord, het Bureau Terp bv te Amersfoort heeft ruim een jaar geleden beloofd het onderzoek naar de ontwikkelingsmogelijkheden van toersime en recreatie in Holten opgesplitst naar de volgende onderdelen op te leveren: - bepalen van de aard en omvang van recreatie en toerisme; - bepalen van de economische betekenis van recreatie en toerisme; - sterkte-zwakte analyse; - uitwerking van voorstellen en projecten; - effectbepaling van de projecten; - actieprogramma. Voor een juiste beoordeling van de waarde voor de lokale economie van het in januari 1987 uitgebrachte rapport, is het zinvol te bezien in hoeverre het bureau er in is geslaagd 'de schuld in te lossen'. Voor het overige zal van uit eigen waarneming en visie in positief kriti sche zin nog het een en ander ter berde worden gebracht. Aard en omvang van recreatie en toerisme Toegezegd was een inventarisatie van de voorzieningen voor recrea tie en toerisme. Bovendien zou er worden gekeken in welke mate hiervan gebruik wordt gemaakt. Vooropgesteld moet worden dat het gaan om een overzichtelijk aan tal bedrijven: vier hotels en negen kampeerbedrijven en bungalow terreinen (inclusief De Poppe en Sallandshoeve). Daarvan mag men toch verwachten dat elk van deze bedrijven uitgebreid geënquet- teerd was zodat er een feilloze be schrijving van de huidige situatie op de proppen zou komen. Want als je maar half weet hoe het op dit mo ment is, hoe kun je dan aanbevelin gen gaan doen met het oog op de toekomst? Wat in het nu geleverde rapport aan informatie staat, is ronduit teleurstellend. Het wekt ook beslist de indruk dat de infor matie waarover de bedrijven be schikken, niet boven water is geko men. Daarvoor kunnen de onder zoekers geen enkel excuus aandra gen. Sterker nog, tijdens de presentatie op woensdag 4 februari in zaal Vosman onstond de indruk dat meerdere bedrijven in het ge heel niet bezocht waren! Dat is jam mer want nu ontbreekt om te be ginnen inzicht in: de betekenis van de sector toeris me en recreatie temidden van de andere economische activiteiten in Holten in termen van werkgele genheid, omzet en inkomen. de ontwikkelingen welke zich in het recente verleden hebben voor gedaan en welke factoren hierop van invloed zijn geweest (wat wel door Terp was beloofd). inzicht in de bezettingsgraad van de verschillende accommodaties (hier vermelden dat op jaarbasis het bezettingspercentage van de hotels 20 was, is niet alleen mis leidend en foutief, maar getuigt bovendien van een ernstig gebrek aan inzicht in de exploitatiemoge lijkheden en rendementseisen in deze bedrijfssoort). het bestedingsniveau van de toe rist die Holten op dit moment wel bezoekt. Tegen deze achtergrond zal het dan ook niemand verbazen dat ook de inventarisatie van de dagrecreatie- ve mogelijkheden alle sporen draagt van een slordige werkwijze. Onvolledig en voor een deel on juist, maar wel een paginalang ver haal over de foldertjes die men bij de VVV kan krijgen. Dat geldt in zekere zin ook voor de zes pagina's inventarisatie en analyse gewijd aan de detailhan del. Maar een winkelinventarisatie zonder één m2 verkoopvloeropper vlak is van nul en generlei waarde. Bovendien kan betwijfeld worden of het waar is dat er geen kwantita tieve gegevens zijn over koopstro men en koop-oriëntatie van de ei gen bewoners. En al ware dat wel zo, dan zou een dergelijk eenvoudig op te zetten onderzoek een uiter mate dankbaar onderwerp zijn ge weest voor een stukje praktijkles bij maatschappijleer op de Scho lengemeenschap. Voor heel weinig geld had op deze wijze heel waarde volle informatie boven tafel kun nen worden gebracht. Voor het ove rige kan de inventarisatie onbe sproken blijven, al blijft het merk waardig te njoeten lezen dat de supermarkten in Holten een ver zorgende functie hebben voor om liggende plaatsen als o.m. Lochem. En de praktijk bewijst o.m. in de ge vallen van Sebastian en Schoon heidssalon Hennie dat, in tegen stelling tot wat het rapport ons wil doen geloven, voor nieuwvestiging lang met altijd vergroting van het draagvlak noodzakelijk is. De economische beteke nis Jan Luesink: waarts" „Holten Terp-af name het kamperen. Dit alles heeft we plek te vinden op de Holterberg. gevolgen voor de bezettingsgraad Een aparthotel ngo wel met een ter- in het hoogseizoen, de lengte en rein van 30 ha voor een golfbaan, soort van vakanties in het voor- en waarover men schrijft datkan f naseizoen en de verschuivingen niet worden vastgesteld of een golf- I tussen de doelgroepen onderling. baan in Holten haalbaar is". Een Door een niet geheel juiste analyse aparthotel waarvan, in de gedach- van de vakantiepatronen (de con- ten van de onderzoekers de appar- I currentie van het buitenland wordt tementen verkocht worden en ver- I geheel over het hoofd gezien) ko- volgens weer verhuurd kunnen men de onderzoekers tot een ont- worden door de eigenaren. Iets dat wikkelingsstrategie die qua inhoud verdacht veel lijkt op, het overal in en vorm weinig waarde heeft. Aan- Europa mislukte systeem van bevelingen als verbeteren en ver- time-sharing. In dit verband ware nieuwen van wat er al is, naast het het beter geweest de mogelij khe- toevoegen van wat nieuwe zaken, den van appartementen, aan één zijn zaken die zelfs in een eerste les van de bestaande hotels gekoppeld van een Teleac-cursus voor star- te onderzoeken. Zoals met betrek- tende ondernemers van het scherm king tot de haalbaarheid veel meer rollen. onderzocht had moeten worden. Wat zijn bijvoorbeeld de gevolgen Een jaar geleden zegde het bureau voor het zwembad als een recrea- Terp toe dat de uitwerking van tieplas of strandbad wordt ontwik- voorstellen tot projecten, maatre- keld?. gelen en acties het belangrijkste onderdeel van het onderzoek zou De economische betekenis van re creatie en toerisme in Holten, had, -Comm: Maar vrijwel allemaal in zo was oorspronkelijk beloofd door particuliere handen. vormen. Daarin is het bureau nu echter volledig in gebreke geble ven. Verder dan een aantal plan- Terp, kunnen worden bepaald aan de hand van de effecten op de werk gelegenheid, de inkomensvorming en de branche-differentiatie en het productenassortiment. Mede op grond van die betekenis had aan de overheid kunnen worden gevraagd in het beleid medewerking te verle nen aan ontwikkelingen die leiden tot behoud en zo mogelijk verster kingvan een aantal bedrijfstakken. Zegge en schrijven één pagina met uitermate krakkemig cijfermatei- raal, dat vrijwel volledig uit de duim gezogen is. Dat het aantal slaapplaatsen wordt berekend door de kampeerplaatsen te verme nigvuldigen met een gemiddelde bezetting van 4 en in de bungalows met 5 (normen van de Kampeer- raad). Inclusief het (foutieve) aan tal bedden in hotels en pensions komt men dan op ca. 5.800 slaap plaatsen. Daaruit worden in totaal in Holten 250.000 toeristische over- nachtigen geschat. Op basis van dat aantal worden de totale beste dingen van de toeristen in Holten geraamd op 9 1/2 a 10 miljoen. Ge schat wordt dat ongeveer 50 7c van dit bedrag wordt besteed aan lo gies, eten en drinken in de verblij ven waar men de nacht(en) heeft doorgebracht. Bij de horeca wordt ruim f. 1 miljoen besteed (uit de lucht gegrepen?), bij de detailhan del circa f. 3 miljoen, waarvan f. 2 miljoen in de sector voedings- en genotmidddelen. Een fraaier voor beeld van rekenen volgens de be ruchte JBF-methode is nauwelijks denkbaar. (JBF=janboerenfluit jes). Zelfs bij de gegevens van een individueel bedrijf als Bos Dieren wereld weten de onderzoekers niet te melden wat de werkelijke omzet is en zelfs niet hoe groot het exacte aantal bezoekers bedraagt. Ik kan me niet voorstellen dat een bemin nelijk man als Kees Bos toch is, daar nu zo geweldig geheimzinnig mee heeft gedaan. Sterkte-zwakte analyse De kwalitatieve analyse heeft be trekking op het ruimtelijk element, het verkeer, de verblijfsrecreatieve voorzieningen, de dagrecreatieve mogelijkheden, de overige voorzie ningen, de gemeente, de detailhan del en de voorlichting en promotie. Het zou in het kader van dit artikel te ver voeren alles wat hieromtrent in het Terp-rapport gezegd is, aan een nadere beschouwing te onder werpen. Daarom op deze plaats een greep er uit: -Terp: De geringe naamsbekend heid van Salland is een negatief punt. -Comm: Dat is van geen betekenis omdat velen precies weten waar de Holterberg ligt. Bovendien geldt die geringe naamsbekendheid toch ook voor streken als de Vecht streek, de Liemers en Midden-Hol land. -Terp: Openbaar vervoerverbin- dingen zijn positief. -Comm: probeer eens op die wijze vanuit Holten naar Nij verdal en Lo chem te komen. -Terp: Parkeermogelijkheden zijn positief te beoordelen. Nogmaals, die haalbaarheid is waar alles om draait als het gaat om ontwikkelen en investeren. Ronduit beschamend was het dan ook dat men de opsteller van het -Terp: De bedrijfsvoering in alle vier hotels wordt als negatief aan gemerkt. -Comm: Niet onderbouwde kreto logie, die nergens nader wordt gea nalyseerd. In het algemeen kan worden ge zegd dat de sterkte-zwakte analyse meer heeft bij gedagen aan het weg werken van het gebrek aan kennis •van de lokale economie bij de on derzoekers dan aan het verbreden en verdiepen van het inzicht dat de lokale ondernemers al sinds jaar en dag bezitten. Afgezien van de feite lijke onjuistheden die er in staan, kan met een beetje goede wil nog betoogd worden dat het weer eens op een rijtje zetten, nuttig kan zijn geweest. Overigens kan men zich in alle oprechtheid wel eens afvragen of de toeristische sector in Holten, met een totaal aan jaarlijkse beste dingen van, door Terp geschat op f. 14 a 15 miljoen, niet overdreven veel aandacht krijgt. Om de ge dachten even te bepalen: de omzet van een Nido-Universal, een Enkco en een O AD ligt daar ver tot zeer ver boven. Niet alle drie tesamen, maar elk bedrijf apart. Aangezien de Stichting Holten Promotion ei genlijk niets anders doet dan met behulp van overheidsgeld het be lang van individuele bedrijven te behartigen - al is dat dan in groeps verband - zouden de heren Nikkels, Meijer en Ter Haar met evenveel recht bij de gemeente kunnen aan kloppen met het verzoek een Stich ting NIDO (Enkco, OAD) Promo tion op te richten. In dat opzicht heeft zelfs dit slechte cijfermateri aal verhelderend gewerkt en de be drijfstak wellicht weer met beide benen op de grond gebracht. Uitwerking'tot projecten In het rapport van Terp is vooraf aan de planvoorstellen. een ont wikkelingsstrategie beschreven op basis van marktontwikkelingen en marktsegmentatie. Het vakantie patroon zal in de komende tien jaar belangrijke wijzigingen ondergaan. Dat is door de onderzoekers in hun rapport onvoldoende beschreven. In de toeristische sector zal men er zich terdege van bewust moeten zijn dat het aantal jongeren al in de komende tien jaar sterk zal dalen (0-14 jaar: min 1195- en 15-24 jaar: min 207cStijging daarentegen bij het aantal 40ers 38%) en de be jaarden (+21%), Mede onder in vloed daarvan zal het aantal twee persoonshuishoudens met 33 groeien en het aantal alleenstaan den met 25 Daardoor zal het aantal buitenlandse lange vakan ties toenemen. Verder laten de be rekeningen, waaruit hier geciteerd wordt en die komen uit de koker van het Nederlands Research Insti tuut voor Recreatie en Toerisme, zien dat er gunstige perspectieven zijn voor een toename van het aan tal korte vakanties, tweede en der de vakanties en verblijven op vaste standplaatsen in eigen land. In het verlengde daarvan valt een toene mend gebruik te verwachten van hotels'en pensions voor binnen landse zomervakanties en een da lende belangstelling voor met voorstellen gegroeppeerd rond de rapport vorige week kon horen zeg- thema's: het centrum, de detail- gen tijdens de presentatie dat de handel, de verblijfsaccommoda- voorgestelde projecten econom ies, specifieke voorzieningen en promotie is men niet gekomen. En die zijn dan bovendien voor een groot deel ook nog dermate vaag en warrig dat je echt niet weet wat er mee valt te beginnen. Dat valt het meest op bij de inrichting van het centrum. Ik geef het je te doen de verkeersproblematiek in het dorp op te lossen met inachtneming van de door Terp opgestelde aanbeve lingen, die kort weergegeven lui den: - het doorgaande vrachtverkeer moet er uit; - er mag geen overlast elders optre den; - de plaatselijke transportbedrij ven en industrieterreinen moeten goed bereikbaar blijven; - de winkels moeten per auto be reikbaar blijven; - het centrum moet per fiets en te voet bereikbaar blijven; - er moeten brede trottoirs komen; - een noordelijke rondweg is uit den boze. sich haalbaar moeten zijn. „Anders komen ze er gewoon niet", meende hij als wijsheid te moeten verkondi gen. Door deze grove vorm van nala tigheid is heel Holten weer even ver als een j aar geleden. Het meest ver ontrustende is echter dat alle leden van de Stichting Holten Promotion zich zo hebben laten beetnemen door Van der Spek c.s. Want zelfs een bekwaam man als de voorzitter heeft te kennen gegeven" „We moe ten eerst afwachten wat de reali seerbaarheid van de plannen in de praktijk zal blijken te zijn. Het zal sterk van de economische haal baarheid afhangen of er geld voor de voorgestelde voorzieningen op tafel komt". Een bestuurslid heeft nu al verklaard: „Alle partijen heb ben zich onvoorwaardelijk achter het rapport Terp geschaard". Een stichtingsbestuur dat de oorspron kelijke opdracht niet kent of is ver geten, kan dus onmogelijk beoor delen of aan de opdracht is vol- daan. Het is verwerpelijk nu nog te Maar ook de vrijblevendheid waar- verklaren dat de haalbaarheld nog mee bij de verbI.jfsaccommodat.es mQet WQrden onderzocht wat min het aparthotel en bij de specifieke er h bewijs ,evert dat dlt be. voorzieningen de recreatiepias en de golfbaan naar voren worden ge schoven, verraardt de onbekend heid van de onderzoekers met deze materie. Effectbepaling projecten Bij de effectbepaling wordt geke ken naar de economische effecten, de ruimtelijke effecten en de be stuurlijke effecten. Aangegeven zal worden wat de bedrijfeconomisch mogelijkheden (haalbaarheid) zijn, of de projecten planologisch inpas baar zijn en welke organisatorische en bestuurlijke belemmeringen verwacht kunnen worden. Uit het onderzoek zal duidelijk naar voren moeten komen in hoeverre de re creatiesector, het midden- en klein bedrijf en de horecasector profijt zullen hebben van de nieuwe ont wikkelingen en maatregelen, Op grond van de effectbepaling zal worden afgewogen of de realisering van de projecten haalbaar is. Tot zover het allerbelangrijkste deel van hetgeen bureau Terp ruim een jaar gelden aangeboden heeft. Het is verbijsterdend te moeten constateren dat in dit opzicht Terp een wanprestatie van formaat heeft geleverd. Openlijk wordt geschre ven dat (blz. 38) „het op grond van de marktontwikkelingen niet mo gelijk is om aan te geven of een plan voor een nieuw bungalowcomplex in Holten haalbaar is". Dus niets over of èn waarom Vendex en Cen- terpares wel of niet in Holten willen investeren. Waarom dan wel in Midden-Limburg, Zuidelijk Flevo land en Zuid-Oost-Drente. wier naamsbekendheid aanzienlijk ach terblijf bij de Holterberg? Evenmin iets over de economische haalbaar heid van een aparthotel en de <on- Imogelijkheden daarvoor een nieu- stuur niet opgewassen is tegen het type 'handige' onderzoekbureaus waarmee we hier helaas te maken hebben gehad. Het bestuur heeft een jaar lang min of meer zitten sla- van de pen en dat geeft weinig of geen ver trouwen voor de toekomst. Wat staat nu nog te doen De Stichting Holten Promotion dient het onderzoekbureau er op te wij zen dat niet aan de opdracht is vol daan en dat de haalbaarheid in meerdere opzichten nog moet wor den onderzocht en dat zonder meerkosten in rekening te bren gen. Daarnaast zou het goed zijn als de deelnemers binnen Stich ting Holten promotion (Handels vereniging, VVV en Gemeente) hun vertegenwoordigers binnen de stichting nu vergaarde kennis te confronteren. Tot slot Veel, heel veel is nog niet Want minsten zo interessant als het aparthotel (dat er op grond van particulier initiatief in een aange paste en realistische vorm toch wel zal komen) zijn - de mogelijkheden van privatise ring van het zwembad, al of niet gekoppeld aan een tropsch zwem paradijs (met of zonder AEGON); -een groot aantal andere mogelijk heden te onderzoeken op hun ex- plotiatie en investeringaspecten Professor Jan Tinbergen heeft eens geschreven over de noodzaak, dat ieder een deel van zijn tijd zou moeten wijden aan iets anders, dan wat hij of zij als zijn of haar vak beschouwt. Dat zijn wijze woorden van een wijs man. En het strekt een iegelijk die iets te maken heeft met Holten Promo tion tot lering. Jan Luesink DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFING E.D. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN; - aan de heer G. Oosterveld voor de bouw van een varkensstal bij het perceel Vonderschottenweg 6; - aan de heer C. Koerkamp voor het veranderen van de boerderij Deventerweg 75; - aan de heer E. Stam voor de bouw van een werktuigenberging bij het perceel Schreursweg 3; aan de heer M. G. Hegeman voor de bouw van een woning bij het perceel Haarlerweg 4; 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: - aan de Stichting Overijssels Landschap; - aan maatschap Agterkamp, Lichtenbergerweg 5; - aan de heren A. J. Maatman/J. Dangremond, Verzetstraat 79/81 - aan mevr. H. Damen-Dekker, Churchillstraat 40; - aan de heer E. D. Veneklaas, Tromopsweg 7; - aan de héér W. Aaltïnk, Broensweg 2; - aan de heer J. Paalman, Rijssenseweg 36; 3. aan Exakta Hengelo toestemming verleend tot het plaatsen van een show-wagen aan de Tuinstraat; VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF DAN WEL OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIE NEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTE SECRETARIE. COMMISSIE SOCIAAL-CULTUREEL WERK De eerstvolgende vergadering van de Commissie Sociaal-Cultureel Werk vindt plaats op dinsdag 17 februari a s. om 19.45 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan voorstellen m.b.t. dedefinitie- ve afrekening subsidie jeugdgroep de Bevers, het concept- Sociaal-Cultureel Programma 1987 en de subsidieaanvraag van de Stichting Cultureel Leven „Twente". AANVRAGEN VAN JACHTAKTEN Belanghebbenden worden er op gewezen, dat aanvragen voor jachtakten, geldig voor het seizoen 1987 - 1988, ingediend moeten worden vóór 1 maart 1987 ter gemeentesecretarie, afdeling Alge mene Zaken. De aanvraagformulieren moeten in tweevoud worden ingevuld en moeten vergezeld gaan van twee goedgelijkende pasfoto's van de gene voor wie de akte wordt aangevraagd. Jachtakten voor minderjarigen van achttien jaar en ouder behoren door ouders of voogden te worden aangevraagd. TOEPASSING ARTIKEL 18A EN 19A WRO T.B.V. UITBREIDING WONING VOORSBOERSSTRAAT 4 TE HOLTEN. De burgemeester van Holten maakt bekend dat bij burgemeester en wethouders van die gemeente door de heer T. G. Lukkien, wo nende Voorsboersstraat 4 te Holten, een aanvraag om bouwver gunning is ingediend voor uitbreiding van de woning Voors boersstraat 4 met een hobbyruimte. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldend bestemmingsplan „Holten 1968", omdat na realisering van de voorgenomen uitbreiding de afstand tot de zijdelingse perceelsgrens minder zal bedragen dan 3.50 m, in casu 2.50 m. Het verzoek om bouwvergunning kan daarom slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 18a WRO (Kruimelgevallen). Krachtens artikel 18, lid 2, Bro 1985 wordt het verzoek om bouwvergunning daarom mede aangemerkt als een verzoek om zodanige vrijstelling. Bij besluit van 3 februari 1987 hebben burgemeester en wethouders besloten ten aanzien van dit verzoek toepassing te geven aan artikel 19a, derde tot en met elfde lid, WRO. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling (de aanvraag om bouwvergunning) gedurende veertien dagen, ingaande 16 februari 1987, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van vrijstelling indienen bij burgemeester en wethouders. Holten, 12 februari 1987. De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard. VERKIEZING LEDEN PROVINCIALE STATEN Op woensdag, 18 maart 1987 zullen de verkiezingen van de leden van de Provinciale Staten plaats vinden. Bij die verkiezingen is het een kiezer toegestaan om bij volmacht te stemmen of zijn stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen: STEMMEN BIJ VOLMACHT A.Machtiging op schriftelijke aanvraag 1. Formulieren voor de verzoekschriften om bij volmacht te stemmen zijn kosteloos ter gemeentesecretarie verkrijgbaar. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk, voor of op 4 maart 1987 door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van zijn woonplaats. Uitgangspunt is opgenomen zijn in het kiezersregister op de dag der kandidaatstelling 3 febr. 1987). 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd wanneer aan de verzoeker is toegestaan in een stembureau naar zijn keuze te stemmen. 4. De aangewezen gemachtigde moet op de dag der kandidaatstelling zijn opgenomen in een kiezersregister. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtlegitimatiekaart, waarmee hij zich kan aanmelden in ieder willekeurig stembureau binnen de provincie Overijssel. B. Machtiging door overdracht van de oproepingskaart. 6. De kiezer kan ook na ontvangst van zijn oproepingskaart, tot en met de dag der stemming 18 maart 1987), zelf een andere kiezer machtigen voor hem te stemmen door zijn oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. 7. De gemachtigde moet op de dag der kandidaatstelling in hetzelfde stemdistrict staan ingeschreven als de kiezer, die de volmacht geeft. 8. De gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn stem in het stemdistrict waar hij staat ingeschreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. Een gegeven volmacht kan niet door de volmachtgever worden ingetrokken. STEMMEN IN EEN STEMBUREAU NAAR KEUZE VAN DE KIEZER A. Schriftelijk verzoek 1. Formulieren voor de verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen zijn kosteloos ter gemeentesecretarie verkrijgbaar. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op 4 maart 1987 door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van zijn woonplaats. De kiezer moet op de dag der kandidaatstelling 3 februari 1987) in het kiezersregister zijn opgenomen. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd, wanneer aan de verzoeker is toegestaan bij volmacht te stemmen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingskaart, die daardoor wordt omgezet in een kiezerslegitimatiekaart. B. Mondeling verzoek 5. Na ontvangst van de oproepingskaart, kan de kiezer zich, onder overlegging van zijn oproepingskaart, vervoegen ter gemeentesecretarie van zijn woonplaats, om de oproepingskaart om te doen zetten in een legitimatiekaart. Dit kan geschieden totop de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 13 maart 1987. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezerslegitimatiekaart, kan zich aanmelden in een stembureau van zijn keuze binnen de provincie Overijssel. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken (tel. 6 16 66, toestel 21) verstrekt.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 5