Holtens Nieuwsblad Er zit progressie in bij de Keunedarpers Paasvuur in Espelo wordt het grootste ter wereld WEEK tiiiff DEZE Ingezonden ISipÉil U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Nido op televisie Beëdigd Geslaagd Normaal komt naar Splo Veel animo voor kavels Beuseberg G. Wissink overleden Gezinsdienst Bethanië Voorlichting beroepen V/0 RL D Record, Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! 1 Naam I Adres: Woonp'aats: Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. 1 Geeft op als abonnee voor het I Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Adres: 1 Woonplaats: I Hij/zij betaalt het abonnementsgeld 1 per jaar ad f 34.25 Terp Geen rapport heeft in de laatste jaren zo de gemoederen bezig gehouden als rapport dat het bureau Terp vorige week woensdag ten doop heeft ge houden. Zoals beloofd, brengen we in deze editie van het Hol- tens Nieuwsblad de eerste reac tie, opgetekend tijdens de pre sentatie in zaal Vosman en een analyse van het rapport. Op ons verzoek heeft Jan Luesink aan de hand van de offerte het rap port doorgelicht. Het is een lang verhaal, maar beslist niet langdradig. Carnaval Het is maar goed dat er een ge meente bestaat met een ge meentebestuur. Hoe anders kwamen de Holtense artiesten voor hun optreden tijdens het Prinsenbal aan hun teksten. De varkens, bureau Terp en het nieuwe gemeentehuis, het was er allemaal zaterdagavond in De Poppe. teren, was iedereen direct enthou- een drukke lobby gevoerd om wordt op een grote toeloop van be- siast. Organisatorisch werd de straks in Gewest tot Gewest, op langstellenden verwacht. Gere- zaak goed opgezet. Rayonhoofden Radio Oost en in de landelijke pers. kend wordt op zo'n tienduizend kij- werden aangesteld die het werk Folders zullen worden verspreid en kerj; die kunnen genieten van een van de ploegen uit Espelo noord, reclameborden langs de S 14 moe- stukje uit de hand gelopen folkore', Espclo west, Vijfhuizen, Flishoek ten de rest doen. Vanzelfsprekend zals men in Splo zegt. (Neerdorp). Helbewoners (Heihui- zen) coördineren. Iedere ploeg be- staat uit gemiddeld twintig man. Sinds 1 januari is bij toerbeurt een ploeg een zaterdag aan het werk. Ook tijdens de bittere kou met tem peraturen van min vijftien-graden ging het werk gewoon door Een schuurtje is tijdelijk omgebouwd VSTSnuSr tormulö Sport- tennis, badminton, judo, voetbal, tot kantine, waar tussen de middag priizen tennis etc. soms vier an vijf jaar de warme hap, soep en koffie klaar achtereen clubkampioen, districts- staat. Met de hartversterking Naar aanleiding van de uitreiking kampioen worden en zelfs op lande- wordt gewacht tot na het werk. van de Sportprijs voor de Sport- lijk niveau goed presteren. Zij wor- Inmiddels zijn nu 12 zaterdagen man-vrouw/team van de gemeeen- den niet gewaardeerd* Om een en gewerkt met in totaal 3600 manu- te Holten door de Sportcommissie ander op te waarderen kan zelfs ren. Het fanatisme gaat zelfs zo ver voor het jaar 1986 wil ik het volgen- hier voor de Holtense middenstand dat 's avonds wordt gewerkt met he opmerken: een activiteit liggen, behulp van twee lantaarns in de vooraf: Om geen afbreuk te willen Als bestuurslid van de NeA Hart- top van het paasvuur. Dertien wa- doen aan de prestaties van de ge- stl,c!ltl,nB vmd lk het een goede ont" gens met in totaal 121 vrachten kwalificeerde personen wil ik hen wikkeling dat men aandacht be- hout zijn nu in het bouwsel ver- allen bij deze feliciteren. steed aan de vergrijzing in de sport werkt en men is nog maar halver- Echter mijn persoonlijke reactie ln d,e zln dat men de ontwikkeling wege. Afgelopen zaterdag was het werd ingegeven door de opmerkin- Pr0Pageert meer aan sport te doen de beurt aan de oud-Sploders die gen en de gekozen formule. v00r eigen bestwl1- met man en macht op de berg hout Sportman/vrouw/team wil zeggen bijeensleepten. In tegenstelling tot dat de gekozenen door prestaties in Toch wil ik het jeugdelement niet Neede, waar gemeentewerken al de sport als persoon of team wordt vergeten. Kijk naar de diverse vere- het hout aanleverde en de bouwers gewaardeerd. nigingen. Jeugdvoetbalteams wor- in feite niets anders te doen hadden Daarnaast kan men de activisten den aan de lopende band kam- dan 'stapelen' moet voor en Splose in de sport waarderen, dit kan ech- P»oen. De badmintonjeud, in de- paasvuur al het hout zelf bijeenge- ter nooit spotman van het jaar zijn zelfde editie van het Holtens haald worden. Dat betekent de no- maar: verenigingsman of publicist Nieuwsblad, wordt voor de tweede dige kosten voor dieselolie voor de of werker binnen de vereniging, maal kampioen in hun klasse. Kijk trekkers. Gelukkig zijn er enkele Kijkend naar wat bijvoorbeeld de naar de commissies School en sponsors gevonden, al zijn nieuwe uitgeverij Erven Tijl afgelopen Sport, volop activitetien en deelne- sponsors die het initiatief van de woensdagavond liet zien met offi- mers. Mijn oproep is dan ook: paasvuurbouwers een goed hart ciële uitnodigen etc. en hun visie -verander de formulie. Kies voor de toedragen, altijd welkom. van sportmanyvrouw/team van het sportpersoon; Of de poging nu lukt of niet, en jaar en zelfs aanmoediging voor kies voor de waardering in de vanzelfsprekend twijfelt niemand jong talent. Hier werden gehuldigd sport door Sportwerkzaamheid te daar aan, zal Espelo in elk geval dit Dries van Wijhe, Evert van Ben- k»ezen; jaar het grootste paasvuur hebben them en jong talent onder andere schakel de middenstand in voor van Holten, evenals in 1976 en 1980. van ZBC, met daarin de Holtenaar stimulatie van een en ander. Concurrent Beuseberg wordt dit John Jacobs. En met de vergrijzing valt het naar jaar beslist verslagen. Terug naar de Holtense situatie. miJn mening in Holten en ook lan- Om de nodige publiciteit te geven Wat te denken van spelers/speel- delÜk nog wel mee. aan de recordpoging, wordt nu al sters die binnen de sporten tafel- J-w- Jacobs. Uitgeversmaatschappij Van der Loef/ BV in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kolling serf 4 7451XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-842 842 Redactrice: Frederique Rentenaar VJeleweg 104 Boekelo tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: J. Wiggers Kolweg 14 tel. 05483-6 13 56 Advertentie-adviseu r: W, Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur ln Bathmen: H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Holtens Nieuwsblad Donderdag 12 februari 1987 - 40e jaargang - nr. 6 (Abonnementsprijs f36,30 Losse nummers f 0,85 Gedrukte, oplage 3075 Het Holtense bedrijf Nido-Univer- sal, zal op 23 februari op televisie te zien zijn tijdens de uitzending van Tros-Aktua-export. Elkë maand zendt de Tros een spe cial uit over Nederlandse export, waarbij telkens een ander land on der de loep wordt genomen. Deze maand staat de export naar Duits land op het programma. Nido dankt de uitnodiging voor het programma aan de goede naam die het Holtense bedrijf in het buiten land heeft opgebouwd en met name aan grote order die het bedrijf on langs in de wacht heeft gesleept. Dat leverde de nodige publiciteit op die door de Tros op de juiste waarde werd geschat. Vorige week woensdag zijn in Duitsland de buitenopnamen ge maakt van het nieuwste materieel van Nido. Tros presentator Jaap Jongbloed interviewde ter plekke directeur Jan Nikkels. Voor de live uitzending op 23 februari zullen en kele sneeuwschuivers naar het World Trade Center in Amsterdam worden vervoerd en als het even kan, naar binnen worden getakeld. Nido wordt in deze uitzending ver tegenwoordigd door directeur Jo Jansen. Voor de arrondissementsrecht bank te Almelo is onlangs beëdigd onze plaatsgenote mevrouw M. Kooy-Heusinkveld, als makelaar in onroerende goederen. Mevrouw Kooy maakt deel uit van net make laarskantoor H. J. Robers. Onze plaatsgenote Dinie Ehren- Booijink is in Utrecht geslaagd voor het diploma Voet- en schoen- kundige pedicure. De liefhebbers van de onverval ste Achterhoekse rockmuziek van Normaal komen in april weer aan hun trekken. Twee avonden lang, op 24 en 25 april is het brekk'n en angoan in de feesttent op het weiland van J. van Ap in Espelo. Espelo heeft bij de 'Jongs' van Normaal een streepje voor door de uitstekende organisatie en de prima sfeer tijdens het con cert dat Normaal twee jaar gele den heeft gehouden in Espelo. „Dat was een van onze fijnste concerten", had 'Buizen Beer'nd' Bennie Jolink ver klaard. Vandaar dat de Achter- hoekers dit jaar twee avonden achtereen in Espelo zullen op treden. Er blijkt veel animo te bestaan voor bouwkavels in het uitbreidings plan Beuseberg. Voor sommige ka vels is de belangstelling zo groot, dat er om geloot zal moeten wor den, omdat ook na toepassing van het puntensysteem er teveel gega digden in aanmerking kwamen. Vooral voor de premie A-kavels is veel belangstelling. In totaal wor den in de nu bouwrijpe fase zes premie A en zes premie B-kavels ter verkoop aangeboden. Dinsdag avond is voor alle gegadigden een informatieavond gehouden. De ge meente wil haast maken met de toewijzin omdat vóór 1 juni de pre mie moet worden aangevraagd. Op 85 jarig leeftijd is vorige week in de nacht van woensdag op donder dag onverwacht overleden de heer G. Wissink, oud directeur van de firma Wonnink. De heer Wissink was een van de oprichters van s.v. Holten en erelid van de vereniging. Tijdens de vie ring van het 65-jarig bestaan van s.v. Holten in 1986 werd hij daar voor gehuldigd. Verder was de heer Wissink j arenlang voorzitter van de Holtense Handelsvereniging en be stuurslid van de VW. Zondag 15 februari a.s. zal er in Bethanië een gezinsdienst worden gehouden, aanvang 10.30 uur met als voorganger ds. R. Visser, die eenzelfde dienst om 09.30 uur in het Trefpunt te Espelo zal leiden. Sinds jaar en dag organiseren de Rotary-clubs Rijssen en Hellen- doorn-Nijverdal e.o. een beroepen- voorlichting in het Parkgebouw in Rijssen. Deze voorlichting is be stemd voor scholieren van de der de klas Mavo en voor de vierde klas Havo en Atheneum. Dit jaar wordt de beroepenvoorlichting gehouden op maandagavond 23 fe bruari. Vorig jaar allerlaatste en nu ze vende in de finale van het carna vals-schlager-festival van Radio Oost; er zit duidelijk progressie in bij de Keunedarpers. Toch geen gek resultaat als men bedenkt dat geconcurreerd moest worden met doorgewinterde carnavalsvereni gingen uit traditionele carnavals plaatsen zoals Oldenzaal, Dene kamp, Groenlo en Weerselo en dat bijvoorbeeld een grote carnavals- stad als Enschede in het geheel niet voor kwam in de finale. Met twee bussen vol enthousias te carnavalsvierders trokken de Fienpreuvers vrijdagavond naar het Citycentrum in Groenlo, een gigantisch zalencentrum dat met gemak zo'n 1500 feestenden kan bevatten, en die waren dan ook allemaal aanwezig. Of het nu een soort gewenning was, de stemming was toch wat minder enthousiast dan vorig jaar in Goor toen de Fien preuvers voor het eerst tot de finale wisten door te dringen. De grote ruimte voor het podium en de bar slechte geluidskwaliteit achter in de zaal, waardoor presentator Arie Ribbens niet of nauwelijks kon worden verstaan, was daar mede debet aan. Duidelijk was al gauw, dat de Knunnekes uit Groenlo. de win naars van vorig jaar, ook dit jaar hoog zouden eindigen. Het lied van de uiteindelijke winnaars, de Greu- ne Köttelpeerkes uit Denekamp, konden de Holtenaren niet zo waar deren. De Holtense bijdrage Hool- ten dat is mien pleitkse, afkomstig uit de koker van Bert Fransen en Teun Deijk, in een arrangement van Hennie Fransen deed het leuk, al bleek de microfoon van Teun Deijk in het ongerede te zijn ge raakt. In carnavalsland is play back ook gemene zaak: alle liedjes, met uizondering van de 'lead'zan- gers werden geplay-backt van de grammofoonplaat die Radio Oost onder de titel Proost in de handel brengt. Dat nam niet weg dat een aantal deelnemende groepen hun boerenkapel duidelijk lieten mee- blazen. De vakjury, bestaande uit leden van de deelnemede carna valsverenigingen - voor Hotlen had Jan Nikkels zitting in de jury - lie ten zich daar niet door beïnvloe den. De persjury echter wel. Aan het grote aantal punten dat de win naars kregen van de perjury, bleek ook wel dat een vlotte opkomst en presentatie de jury mild stemt. Niet misselijk, wat de ge meenschap van Espelo zich tot taak heeft gesteld. V22r Pasen moet aan de Pas- mansweg in Espelo op het weiland van J. Meijerink het grootste paasvuur ter we reld gebouwd worden met als uiteindelijk doel: opge nomen worden in het Gui- ness Book of Record. Zij moeten de prestatie die de paasvuurbouwers in Neede in april 1985 neerzetten ver beteren. Het paasvuur in. Neede had een hoogte van 16,15 meter en een doorsne de van 18,46 meter. De bou wers in Espelo hebben zich als doel gesteld een paas vuur te bouwen met een doorsnede van 23 meter en een hoogte van zo'n twintig meter. kerej_ ken is al sinds oktober/no vember iedere mannelijke Spoder ingeschakeld, wat overigens geen enkele moei te kostte want als ze iets doen in Splo, dan doen ze het met alle inzet. Zelfs de Espeloërs die naar elders De spandoe ken liegen er niet om: Espelo gaat een gooi doen naar het wereldrecord paasvuurbou- wen. ln de inzet: de oud-Sploèrs met vereende kracht aan het werk in de Hol- terberg. Nog eenmaal een 'onwies poas- vuur', is eigenlijk de diepere achter grond van deze recordpoging. Door de veranderende filosofie over het bosbeheer, wordt het steeds moei lijker om aan hout te komen voor een paasvuur. In tegenstelling tot vroeger, moet het hout in de bossen nu op ecologische wijze terug in de natuur, terwijl de bossen nog niet zo lang geleden ontdaan moesten worden van door hout, om schade lijke torren en kevers geen kans te geven. Door het verminderde hou taanbod zal het in de toekomst steeds moeilijker worden een paas vuur van enige omvang te bouwen. Vorig jaar tijdens de School-en Volksfeesten werd door de Splo- ders een eerste poging gedaan om in het Guiness book te komen toen een poging werd ondernomen om het wereldrecord gatgraven te ver beteren. Dat mislukte jammerge- noeg, maar de aanzet was gegeven. Toen een aantal actieve paasvuur bouwers het voorstel lanceeerden om het wereldrecord te gaan verbe- zijn getrokken zijn bij dit staaltje gemeenschapszin ingeschakeld.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1