Schaatscrack Verkerk reikt sportprijzen uit Badmintonjeugd prolongeert titel Opnieuw verlies handbal-heren André Stukker ondanks val opnieuw kampioen Winst en verlies schaakclub Ruime zege Blauw Wit Mintonette, Marietje Brinks en G. J. Aaftink HOLTENS NIEUWSBLAD John Jacobs wint opnieuw Russen op Noordpool Schieten DONDERDAG 5 FEBRUARI 1987 5 Mistral 1-Holten 1 (jeugd). De laat ste competitiewedstrijd van het seizoen 1986/1987 voerde Holten naar Balkbrug, waar de enige con current klaar stond om hen warm te onthalen op een nederlaag, zodat het kampioenschap in Balkbrug te recht zou komen. Een gelijkspel was voor Holten voldoende, maar de kwaliteiten van de tegenstan ders waren bekend. Gelukkig was Frank Fridrichs weer beter en hij en Gerben Tornbroers zorgden voor de eerste twee winstpunten. Diana Stegink en Mirjam Oonk wa ren niet opgewassen tegen hun te genstanders. Het herendubbel werd na drie spannende games door Holten gewonnen, maar de Balkbrugse dames trokken de stand weer keurig recht. Het ge- mengddubbelspel van Diana en Gerben ging eveneens verloren. Mirjam en Frank hielden echter re kening met de steeds sneller klop pende harten van de meegereisde supporters en maakten korte met ten met hun tegenstrevers. Met me dailles van trainer Harry Peters en De Holtenaar John Jacobs is af gelopen weekeinde winnaar gewor den van het Zwolse Badminton- toernooi in de B-klasse. Na 's morgens de kampioenswed strijd in de competitie te hebben gespeeld, waarin overtuigend werd gewonnen met 7-1 en John met het team van ZBC kampieon werd in de veirde klasse landelijk, moest hij "s middags het Zwolse toernooi spelen. Gespeeld werd in poule vorm, waarin hij tenslotte in de kruisfina le terecht kwam. De eerste wed strijd daarin tegen André Bouw werd in de derde game bij een stand van 14-10 in het voordeel van John, door André wegens een opgelopen blessure, opgegeven. De beslissende partij tegen G. Car- monier, werd door John evenees in drie games gewonnen. Wie had dat ooit gedacht: op de ijsbaan de Noordpool heeft ooit de Russische schaatsploeg ge schaatst. Kees Verkerk verklap te dat tijdens de uitreiking van de sportprijzen. In 1972, toen in Deventer de Europese kampi oenschappen werden gehou den, waren de Russen op zoek naar een trainingslokatie om dat zij niet terecht konden op de Deventer ijsbaan. Kees nam de ploeg toen mee naar Holten, waar midden in de nacht een rondje of wat werd gereden. Jammer genoeg was het ijs niet van die kwaliteit dat de top- schaatsers er op konden oefe nen, zodat onverrichter zake weer naar Deventer werd ge trokken. bloemen van bestuur en trainer ging het vervolgens richting Hol ten, waar trotse ouders dit voor de tweede maal in successie kam pioen geworden team opwachtten. Holten 2-ZBC 4 (jeugd). De uitwed strijd in Zwolle had Holten destijds gelijkgespeeld met 4-4, dus mocht er enige hoop zijn op een positief re sultaat. De 6-2 overwinning die dit maal werd behaald, houdt dit team in de race voor het kampioenschap. Wat opvalt bij dit team is, dat de dames ook steeds meer punten bin nenhalen, en zo hoort het immers ook! Holten 2-Lettele 1. Lettele, zeker geen „zacht eitje", werd door een bij vlagen zeer geïnspireerd spelend tweede team op een 6-2 nederlaag getrakteerd. Zelfs de sterke eerste dame van Lettele kon te weinig ge wicht in de schaal leggen om dat de verhinderen. Holten 3-Deventer 7. Bijna ont waakt uit de winterslaap begon het derde team aan de tweede competi tieronde. Theo Aarsen won zijn single: dat deed ook Ria Groene- veld in haar single en samen met Heike van 't Holt in het damesdub- bel. Alle andere wedstrijden wer den ook gewonnen, maar dan wel door Deventer. Eindstand: 3-5. Holten 3-Heino 1. Koploper Heino bezorgde de Holtenaren geen pret tige avond. Na 2 uur waren alle wedstrijden gespeeld, waaruit blijkt dat de suprematie van de gasten overduidelijk was. De 0-8 nederlaag kreeg van Holter zijde nog enige „glans" door de wel drie games durende damesdubbelpar- tij. De volgende wedstrijd moet voor het eigen genoegen en ook voor dat van de tegenstanders be ter zijn. Reflex 2-Holten 4. In Nijverdal moest team 4 spelen tegen Reflex. En spelen werd het, alleen speelde Reflex met de Holtenaren. Invaller Bert Postma en Tiny van de Run straat wisten in hun mixed nog re delijk wat tegenpunten te scoren, maar voor de rest was het een wed strijd om maar snel te vergeten. Als enige pluspunt zij vermeld, dat men om 10 uur al thuis was en dat mag toch als winst worden aange merkt op de vrijdagavond. Survive 3-Holten 5. Met als geheim wapen Hans Paalman in de gelede ren, die het karwei in eerste instan tie zonder badmintonkleding meende te kunnen klaren (toch maar goed dat er dames in een bad- mintonteam zitten die op dat soort zaken letten, Hans!), toog team 5 naar Dedemsvaart. Bert Postma haalde 17 punten in zijn single en zo slecht was dat nou ook weer niet, zij het onvoldoende voor winst. Hans Paalman had drie games nodig om zijn tegenstander van de baan te „blazen". Roelie Zuethoff en Gerrie Oolbekkink wonnen hun partij vrij gemakkelijk. Van systeem was in de herendubbelpartij geen sprake, waardoor de Holtense heren elkaar te vaak in de weg liepen. Het resul taat was een flink pak voor de broek (15-7, 15-1). De dames van Holten deden het beter (5-15 en 8- 15). Blijkbaar spelen Bert en Hans beter met een dame aan hun zijde, want de gemengddubbels gingen beide naar Holten. Eindstand: 3-5. In de uitwedstrijd tegen rode lan tarendrager Voorwaarts heeft Hol ten opnieuw een nederlaag moeten inkasseren. Vooral in de eerste helft speelde Holten geen sterke wed strijd. Met Nico Vorst als invallen de doelman fungeerde de verdedi ging redelijk, maar aanvallend wer den nauwelijks kansen geschapen. Mede daardoor kwam Holten in de eerste helft op een 7-3 achterstand. Na rust liep het aanvallend beter en kwam Holten terug in de wedstrijd. Tot twee maal toe werd de achter stand verkleind tot 1 doelpunt, maar men zag geen kans op gelijke hoogte te komen. Vlak voor tijd kreeg Voorwaarts in een man meer situatie kans om opnieuw uit te lo pen. In een laatste poging een posi tief resultaat te boeken kwam Hol ten nog terug, maar verder dan de 15-14 eindstand kwam men niet. Scores: John Lamping> Meino v. Beek 4; Pim Neuteboom 3; Jan Vic tor Dorlas 2, Jan v.d. Hoff 1. Door deze nederlaag en de winst van Kwiek op S.C.E. heeft Holten nu een achterstand van 3 punten op Kwiek. Gezien de zwaarte van het Schaatskampioen André Stukker op weg naar de titel. Achter hem E.J. Krooshof, die door een schuiver vlak voor de finish net huiten de prijzen zou vallen. Achter Gerard Beldman, met haard, is nog net de gekromde rug van Jan Krieger te zien die uiteindelink tweede zou worden. André Stukker heeft voor de tweede maal in successie het Holtens schaatskampi oenschap op zijn naam ge schreven. Onder de meest ideale schaatsomstandighe- den en op spiegelglad per fect ijs wist Stukker zater dagmiddag in de laatste ronde weg te sprinten uit een kopgroepje van vier om met ruime voorsprong op zijn naaste belagers als eer ste te eindigen. De spiegelgladde ijsvloer was aan leiding voor een flink aantal glij partijen, vooral bij de heren, 21 in getal, die een afvalrace over 25 ron den reden. Ook André Stukker maakte op onzachte wijze kennis met de ijsvloer toen hij halverwege de race even de concentratie liet verslappen en uit zijn ritme raakte. Tot die tijd had hij vanaf het start sein op kop gelegen. Toch wist hij na zijn val weer aansluiting te vin den om na twee ronden weer in de yoorste linies mee te draaien met ónder andere Krooshof, Krieger en Beldman. Dit viertal bouwde in de laatste ronden een voorsprong op die het niet meer afstond. Stukker zette een lange sprint aan, die door de uitstekend rijdende Jan Krie ger, met zijn 52 jaren de oudste deelnemer, Krooshof en Gerard Beldman niet kon worden gevolgd. De finish tussen de drie achtervol gers werd een nek aan nek race waarbij Krooshof de verliezer was. In het zicht van de finish ging hij alsnog onderuit en eindigde de race al glijdend. Nieuw talent Niet alleen bij de heren, maar ook bij de dames, die een wedstrijd over tien ronden reden, was het ontbre ken van nieuw talent opvallend. Marietje Brinks is al jaren onver slaanbaar met als enige directe concurrentie twee sportieve moe ders, Truus Ongena en Sonja de Roos, die respectievelijk tweede en derde werden. In totaal namen vijf dames aan het kampioenschap deel. Bij de meisjes'was de deelna me al niet veel groter. Hiert werd Monique Plantinga eerste, gevolgd door Karin Damink en Miranda Jansen. Bij de jongens was de be langstelling groter. In totaal vijf tien jongens onder de zestien jaar schreven in. Bert Poliste wist zijn titel te prolongeren. Bart Soer werd tweede en Simon Bronsvoort der de. Dinsdagavond werd op de ijsbaan een afvalrace voor dames en heren gehouden en woensdag kwam de schooljeugd in actie' bij het regio kampioenschap voor scholieren van de basisscholen in Holten, Bathmen en Markelo. De uitslag hiervan ziet u in het Holtens Nieuwsblad van volgende week. Bij de in zaal „Vosman" door de schietvereniging De Eendracht om het clubkampioenschap gehouden wedstrijden waren de uitslagen als volgt: Luchtgeweer: klasse A: 1. Wim Paalman 172 p. 2. B. Oplaat 168 p. 3. Dick Jansen 163 p. 4. Evert Groot- entraast 144 p. Klasse B: 1. A. Paal man 157 p. 2. Bets Paalman 151 p. 3. Jan Sluiter 123 p. Klasse C: 1. Bert Tromop 139 p. 2. G. J. van Aefst 138 p. 3. J. Louwerenburg 122p. Luchtpistool (open klasse): 1. G. A. Haverslag 177 p. 2. Ab Bieleman 158 p. nog te spelen programma lijkt de kans op behoud van het le klasse schap voor Holten zo goed als on mogelijk. Heren 2 speelde tegen een van de koplopers, Boskamp. Vooral in de eerste helft bood Holten goed te genstand en keek men bij rust te gen een 9-7 achterstand aan. Na de rust bleek Holten te veel kruit ver schoten te hebben. Vooral via de break out kon Boskamp meerdere malen scoren. Holten verloor dan ook terecht met de ruime cijfers van 25-12. Scores: Diederik Hussla- ge 4; Alwin v. Ommeren, Gerben Reilink 3; Arjen Akkerman 2. Jeugd Al speelde thuis tegen Achilles. Ondanks een redelijke wedstrijd, kwam Holten toch te kort. Na een ruststand van 2-9 ging het in de tweede helft iets beter. Meer dan de 4-14 eindstand zat er niet in. Cl speelde tegen het zwakke Kwiek. De gehele wedstrijd was Holten op alle gebied sterker. Zo kwam het dan ook via een 9-0 ruststand tot een ruime 17-2 overwinning. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer J. H. Heller voor uitbreiding van de woning Beusebergerweg 20; - aan de heer A. J. Nijkamp voor het vergroten van de woning Beusebergerweg 52. 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: - aan de heer J. Nijland voor het kappen van 3 bomen aan de Winkelbergweg en 1 boom aan de Schoolstraat; - aan de heer H. Rietberg voor het kappen van 2 bomen bij Schuppertsweg 4; 3. aan ZVV Blauw Wit '66 toestemming verleend voor aktiviteiten op 't Vletgoor op 28 mei 1987 4. aan Paasvuurbouwers Espelo toestemming verleend t.b.v. het plaatsen van een reclamebord. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. UITGIFTE VOLKSTUINEN AALTINKSWEG Burgemeester en wethouders van Holten zijn voornemens in het seizoen 1987 (1 februari 1987 tot 1 februari 1988) wederom volkstuintjes uit te geven aan de Aaltinksweg/hoek Broekweg. De kosten voor het gebruikmaken van een tuintje bedragen f 25.00 per jaar en moeten worden betaald bij de toewijzing. De tuinen hebben een oppervlakte van ongeveer 120 m2. Gegadigden voor een tuin kunnen zich uiterlijk tot en met vrijdag 13 februari a.s. aanmelden ter gemeentesecretarie van Holten, Dorpsstraat 27, hetzij schriftelijk, hetzij mondeling. De gebruikers van de tuinen in 1986, alsmede degenen, die zich onlangs reeds schriftelijk of mondeling hebben aangemeld behoeven naar aanleiding van deze oproep niet weer te reageren. Deze gebruikers ontvangen binnenkort bericht. Op een redelijk bespeelbaar veld heeft Blauw Wit in een vriend schappelijke wedstrijd een ver diende 4-1 zege behaald op Sport club Daarle. De gastheren die de le helft afslo ten met een 1-0 voorsprong kwa- men er in de tweede helft niet meer aan te pas en Blauw Wit bepaalde met tactisch en technisch beter voetbal de eindstand op 4-1. Zaterdag a.s. spelen Blauw Wit 1 en 2 uit tegen Markelo 1 en 2 en Blauw Wit speelt uit tegen SVW 3. Aanvang van alle wedstrijden 14.30 uur. Gerrit Jan Aaftink (Broer van Cents), Marietje Brinks en het eer ste damesteam van de volleybal vereniging Mintonette zijn maan dagavond respectievelijk gehul digd als sportman, sportvrouw en sportploeg van het jaar. Tot grote verrassing van de bijna tot de laatste plaats bezette zaal Vosman, reikte oud Nederlands, Europees en Wereldkampioen schaatsen Kees Verkerk de prijzen uit. Kees Verkerk heeft al sinds 1972, toen de Europese kampioen schappen schaatsen in Deventer werden gehouden en hij de titel veroverde, goede banden met Hol ten. Verkerk en zijn ploeg logeerde toen in Holten en hij leerde toen de families Krekel, Vincent en v.d. Mark kennen. Via deze vriendenre latie lukte het de sportcommissie Verkerk te strikken voor de prijs uitreiking toen zij hoorden dan Ver kerk op de terugweg vanuit Malnitz in Oostenrijk, waar hij deel nam een Sterrenslag van de Avro, Hol ten aan zou doen op weg naar zijn huidige woonplaats in Noorwegen. De voormalig schaatskampioen stelde daarvoor zelfs de terugreis een dag uit. Als dank voor zijn aan wezigheid ontving hij uit handen van wethouder sportzaken, Henk Westerik het glas in loodraampje van de gemeente Holten en een fles kruidenbitter. Ook de families Kre kel, Vincent, v.d. Mark deelden in de hulde, terwijl Kees Verkerk op zijn beurt zijn bloemenstruik over handigde aan de zoon van fysiothe rapeut Kraay, die hij eens midden in de nacht uit zijn bed had uitge beld om een telefoonnummer in Holten gewaar te worden. Spelvreugde Dat het damesteam van Mintonet te tot sportploeg van het jaar werd gekozen, was niet zo verwonderlijk. Na het behalen van het kampioen schap in de tweede klasse van het district Overijssel in 1985, stoomt het enthousiaste team nu al direct op naar het kampioenschap van de eerste klasse, met goede kansen voor een landelijk optreden. Mo menteel is Mintonette al 38 maal ongeslagen terwijl alle toernooien, waaraan deel werd genomen, door hen gewonnen werden. Zelfs de kampioen van de eerste klasse werd verslagen. Tot slot stond in het juryrapport te lezen: „de spel vreugde die dit team kenmerkt en uitstraalt uniek is, een voorbeeld voor alle sportbeoefenaars". In videopname presenteerde het team zich in de pauze aan sport- minnend Holten. Het team bestaat uit: Gerrie Berendsen, Jannie Broekhuis, Fennie Ebrecht, Anja van 't Holten, Anke ter Kampe, Hannie Kolk, Martien Sarink, Di- nie Tempelman, Yvonne Willems en trainer/coach Gerben Kuiper. Touwtrekster en schaatskampioe ne Marietje Brinks werd terecht geërd als sportvrouw van het jaar. Zij zet zich al jaren in om het touw trekken voor vrouwen in Holten van de grond te krijgen. Vorig jaar maakte zij deel uit van het Neder lands team tijdens de wereldkam pioenschappen touwtrekken die in Slagharen werden gehouden. Afge lopen zaterdag werd zij voor de vierde keer in successie schaats kampioen van Holten. Kees Ver kerk beloofde bij een volgende gele genheid met Marietje een rondje te schaatsen op de Noordpool samen met alle schoolkinderen van Hol ten. Voor Gerrit Jan Aaftink kwam zijn uitverkiezing tot sportman van het jaar als een volkomen verrassing. Duidelijk geroerd nam hij het don- derdend applaus in ontvangst. Veertig jaar lang zette hij zich als bestuurslid in voor schaatsmin- nend Holten, tot dat hij in decem ber van het afgelopen jaar afscheid nam. Vergrijzing In zijn openingstoespraak sprak voorzitter Johan Groeneveld zijn bezorgdheid uit over de voort schrijdende vergrijzing en ontgroe ning op sportgebied. De groep ac tieve sporters tussen de 35 en 55 jaar neemt in omvang sterk toe terwijl het aantal jeugdigen steeds verder afneemt. Daar zal op moe ten worden ingespeeld. Voorzitter Groeneveld kondigde aan dat nog voor deze zomer een sportnota te verwachten valt van het nieuwe bestuur van de sport commissie. Veel spectaculaire ont wikkelingen zullen daarin niet te vinden zijn. In de achterliggende jaren werd, met uitzondering van de.laatste fase van het Vletgoor, de achterstand op gebied van de sportaccommodatie weggewerkt, zodat de aandacht meer gericht moet worden aan het uitstippelen van beleidslijnen ter stimulering van de sportdeelname. Om alvast een voorzet hiervoor te geven, hield de heer R.N. Cotterih, consulent bij de Sportraad Overijssel een inlei ding over Stimulering Sportdeel name. Alle Holtense sportkampioenen bijeen; in het midden schaatskampioen Kees Verkerk. Het eerste team van de schaak club Holten heeft lijstaanvoerder Almelo 3 weten te verslaan. Een on verwachte overwinning, ook al doordat het Holtense team niet vol ledig kon opkomen en daardoor met een 1-0 achterstand aan de wedstrijd begon. Joep Middelink, Dick van der Knaap, Henk van Beek, Theo van I indenberg en Phi lip Eijzinga speelden alle remise, ■terwijl Ton van Oijen en Dinant van Beek wisten te winnen. Eind uitslag Almelo 3-Holten werd 3V2- 4'/2. Ook het tweede team moest door het ontbreken van een speler met een 1-0 achterstand beginnen aan zijn wedstrijd tegen Het Witte Paard uit Bathmen. Ondanks die achterstand trokken de Holtena ren de overwinning naar zich toe doordat Raymond Koster, Hans van Oijen en Gerrit Stevens alle ze gevierden en Jan van Calcar een verdienstelijke remise behaalde. Alleen Bertus van Heek verloor. Einduitslag Holten 2-Het Witte Paard werd V/2-2V2. Het was te verwachten dat het derde team het niet zou bolwerken tegen het sterke Raalte 2. Hoewel Niclas Koelemay en Teun Scheur water beide fraai wisten te winnen, kon daarmee een nederlaag niet worden voorkomen doordat Jan ten Velde, Cees den Bouwmeester, Jaap Schipper en Gerard van Cal car alle een nederlaag kregen te verwerken. Einduitslag Raalte 2- Holten 3 werd 4-2.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 5