Holten gaat bergopwaarts Woonwagenlokatie in centrum ter discussie Aparthotel en golfbaan in strijd om nieuwe toerist Musici geven jong talent een kans u ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint ais u ons een nieuwe abonnee opgeeft. PLAY BACK FESTIVAL Vergadering CBTB Rock roll in Schure Artiesten gezocht voor Stuif es is Open Deur Zaterdag 14 februari in Tuinstraat: Brandweer De emancipatie binnen het korps vrijwillige brandweer in Holten staat op doorbreken. Tijdens de jaarvergadering werd uitgesproken dat de komst van eventuele 'dames' binnen het korps niet afgewe zen zou worden, mits de nodige voorzieningen worden aange past. Prima initiatief, van een altijd nog traditioneel mannen bolwerk. Keesssie Voorzitter Johan Groeneveld had niets teveel gezegd, toen hij aankondigde dat uitreiking van de sportprijzen 1987 een 'stunt' zou worden. Niet minder dan schaatslegende uit de tijd van Ard en Keessie, Kees Ver kerk, reikte de prijzen uit. Hij bleek even goed te kunnen pra ten als schaatsen. Op de sport pagina een verslag en de namen van de winnaars. Schaatsen Men moet het ijzer smeden als het heet is en schaatsen als het vriest, heeft de ijsbaanvereni ging de Noordpool gedacht. Het was dan ook een goede gok om afgelopen zaterdag het kam pioenschap van Holten te orga niseren en niet te wachten tot een week later omwille van de publiciteit. Op prachtig ijs en onder ideale weersomstandig heden werden in vier catego rieën de kampioeschappen af gewerkt. Drie van de vier win naars stonden vorig jaar ook al op het ereschavotje. Burgemeester en wethouders van Holten hebben plannen klaar lig gen om een lokatie voor een vijftal woonwagens aan te leggen op een terrein tussen Kalfstermansweide en de oude begraafplaats, nabij het centrum van het dorp. Afgelopen dinsdag werden op een druk be zochte avond in de Kandelaar die plannen met de omwonenden en belanghebbenden besproken. Met voorzitter burgemeester Van Rap- pard werd afgesproken dat de re acties daarop pas in een later sta dium naar buiten zullen worden gebracht. Een zwijgplicht waar-, aan de aanwezigen zich desge vraagd keurig hielden. Zoals bekend is de gemeente Hol ten, in verband met de provinciale voorschriften, verplicht binnen haar gemeente standplaats te ge ven aan acht woonwagens. Drie zijn er inmiddels gerealiseerd in het uitbreidingsplan Beuseberg. Voor de vijf overige standplaatsen bleek alleen het terrein naast Kalfster mansweide aan alle eisen te vol doen. In eerste instantie was geke ken naar een tweetal lokaties aan de Deventerweg en Oude Deven terweg. Deze Vjeien om verschillen de redenen af. Om onnodige grond aankoop te vermijden, werd toen gezocht naar een andere geschikte lokatie waarvan de grond in eigen- BS dom is van de gemeente. In het terrein nabij de Kerkhofsweg l||<j flSPu denkt men dat gevonden te heb- WA flpf/f; 'TvT ben. Het lokatie-trio heeft inmid- L A dels zijn goedkeuring gegeven. Wj&. mÊÊS? -<- ">-• Het college van b en w stelt wel eni- ge eisen aan de toekomstige woon- k wagenbewoners. Zo moeten zij be- ÉaaBfeaBBHi schikken over een goedgekeurde woonwagen en mag er geen 'han- BB del' naast de wagens gedreven wor- den. Voor de bereikbaarheid van het terrein zal het MAC-pad, dat malige woonwagenterrein aan de De gemeente Holten stelt voor op vanaf de Kerkhofsweg naar de ach- Markeloseweg is inmiddels afge- het terreintje naast het MAC-pad terzijde van de muziekkoepel broken in afwachting van de nieu- aan de kerkhofsweg een vijftal loopt, worden verbreed. Het voor- we lokatie. woonwagens te plaatsen. medewerker: J. Wiggers Kolweg 14 tel. 05483-613 56 Advertentie-adviseur W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur In Bathmen: H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur De leden van de Christelijke Boe ren- en Tuinderbond CBTB, afde ling Holten, komen hedenavond om 20.00 uur in jaarvergadering bij een in de Kandelaar. Naast de jaarverslagen van secre taris en penningmeester, zal er stemming moeten plaats hebben voor een nieuwe secretaris als op volger van de heer J.W. Hulsman die niet herkiesbaar is. Na de pauze gaan de boeren en boerinbnen hun geluk beproeven met bingo. Ook jonge agrariërs zijn hartelijk welkom. Aanstaande vrijdag is er weer een live optreden in J.s. de Schure. Dit maal met de Groningse groep AA the Doctors. De groep bestaat uit Albert 'Ap- pie' Alberts, vox, sax, Gerrie Ar- ling, bas. vox., Ruud van As, gitaar en Harrie Arling, drums. AA the Doctors speelt alles wat tussen hard rock en rock and roll in zit. Herman Brood heeft nummers van de band op het repertoire staan. De band zal beginnen om ongeveer 21.30 uur en de zaal is open om 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar a f. 5,- per persoon. Holten gaat met haar toeristisch en recreatief product let terlijk en figuurlijk de berg op. Zo blijkt uit het rapport dat het onderzoekbureau Terp in opdracht van de Stichting Holten promotion heeft uitgebracht en dat als titel mee kreeg: Holten bergopwaarts. Woensdagavond werd het rapport aangeboden aan de leden van de WV, Holtense Handelsvereniging en gemeenteraad. Maandagmorgen werden plaatselijke en regionale pers in de gelegenheid ge steld kennis te nemen van de resultaten van hat rapport. Voor de toelichting zorgden vier leden van het Stichtings bestuur, A.vd. Maat, die namens de Handelsvereniging zit ting heeft in het bestuur, H. J. Robers, namens de gemeente raad, J. Baart namens de VW en de onafhankelijk voorzit ter mr. P.P. de Reuver. Gezellig flaneren in de Dorpsstraat". taat, waarbij de economische haalbaarheid voorop moet staan. Nog voor deze zomer zal door de le den van de participanten (WV, HHV en gemeente Holten) een oor deel gegeven moeten worden over het rapport en zal een uitgewerkte detailplanning ter tafel moeten komen. De eerste effecten van het ambitieuse plan zullen binnen drie a vier jaar zichtbaar moeten worden. Uitdrukkelijk stelden de leden van de stichting, dat de aanbeve ling die door onderzoeker Van der Spek van het bureau Terp naar voren zijn gebracht, slechts het beginpunt zijn van een nieuwe aanpak van het toeristisch pro duct Holten, waarvan Holten Pro motion sturend kan werken, maar dat de uitvoering van de verschil lende onderdelen voor het over grote deel gedragen moet worden door de leden van de drie partici panten zelf. Ook benadrukten de bestuursleden, dat niet de onder delen van de aanbevelingen apart, maar het totaal maatgevend moet zijn voor het uiteindelijke resul- Waar nu nog de uitbouw van het oude gemeente huis staat, ziet onderzoekbu reau mogelijk heden voor ho reca met een terras, ver plaatsing van een van de ban ken of het post kantoor of ver plaatsing van winkels uit de rand van het centrum. Het terrein is eigen dom van de ge broeders Wan- sink. voor winkelen en flaneren om zo doende de vlucht naar Rijssen te gen te gaan. Het winkelbestand wordt als goed gekwalificeerd, al wordt een souvenier/cadeaushop gemist. Voor het aantrekkelijk maken van het centrum werd ook gekeken naar het oude gemeente huisje. Terp ziet daar mogelijkhe den voor de VW, Oudheidkamer en een tearoom of een winkel gespe cialiseerd in streekproducten. Voor de leegkomende plek waar nu nog de uitbouw van het gemeentehuis staat, geeft Terp als suggestie het postkantoor of een van de banken daar naar toe te verplaatsen, dan wel een horecagelegenheid met ter ras te vestigen. De Smidsbelt moet een wisselend gebruik kennen voor parkeren en evenementen. Zwaartepunt Het zwaartepunt van het advies ligt op de Holterberg. Weliswaar is er een ruim aanbod van hotelka mers, maar de kwaliteit is middel matig. Bij de recretiebungalows ontbreekt het aan een goede klassi- ficeren. Aan het museum Bos Die renwereld wordt in het rapport veel waarde gehecht. De nieuwe vakan tiegasten zullen naar de menign van het onderzoekbureau meer be hoefte hebben aan culturele evene menten. Bos Dierenwereld zal in de visie van bureau Terp daar een be langrijk aandeel in moeten hebben. AIs lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 34.25 Heel ruw samengevat, is de mening van het onderzoekbureau Terp dat, wil Holten in de race blijven voor een stuk van de vakantiekoek, er gestreefd moet worden naar verbe tering van bestaande voorzienin gen in Holten, het aantrekkelijk maken van het centrum maar voor al door de realisatie van een exclu sieve publiekstrekker. Terp denkt daarbij aan de bouw van een apar thotel met uitgebreide sportmoge lijkheden, zoals een overdekt zwembad en overdekte tennisba nen en een 9 holes golfbaan. Beiden moeten gerealiseerd worden in de omgeving van de reeds bestaande voorzieningen op de flanken van de Holterberg. Voor de aanleg van de golfbaan is zo'n 30 hectare grond nodig. Het aparthotel zal moeten bestaan uit 80 tot 100 eenheden. Als doelgroep wordt gedacht aan twee verdieners, actieve senioren uit de Randstad. De verblijfsvorm waar van zij het meeste gebruik zullen maken zijn de hotelsector en de bungalowsector. De verblijfsduur zal vooral in het voor -en naseizoen zijn. In de promotie van het geheel moet de centrale ligging van Hol ten, op het drielandenpunt van Sal- land, Twente en de Achterhoek duidelijk naar voren komen. Bekend nieuws Veel van de knelpunten die het on derzoekbureau aandraagt, is be kend nieuws. Zo moet het centrum aantrekkelijk gemaakt worden De tentoonstellingsruimte zou moeten worden uitgebreid en ook in de winter geopend moeten zijn. Lezingen op het gebied van cultuur en natuur zullen daar plaats kun nen vinden. Het aantal fietspaden zou moeten worden uitgebreid en de bewegwij zering moet worden verbeterd. De aantrekkingskracht van de Hoolterdagen, houthakkersfeesten en Openluchtspelen en rommel markten op de nieuwe toerist wordt als zeer gering beschouwd; die hebben geen behoefte aan een typisch Holtens dorpsfeesten die alleen door de eigen bevolking wordt bezocht. Veel waarde wordt ook gehecht een een betere samenwerking tussen met name de recreatieonderne mers en de gemeente Holten. De ondernemers worden teveel in hun plannen gedwarsboomd en moeten te lang wachten op een beslissing over hun aanvragen. Aan de voor lichting op dit gebied ontbreekt nog het nodige. Volgende week komen wij op dit onderwerp terug met onder andere een uitgebreide analyse van het rapport en de reacties, opgetekend tijdens de presentatie van het rap port. De carnavalsvereniging de Fien- preuvers organiseert ook dit jaar weer een Stuif es in voor de jeugd. Op dinsdag 3 maart (dat is in de crocusvakantie) krijgen jonge ta lenten een kans voor publiek op te treden. Stuif es in wordt gehouden in het gymnastiekloaal aan de Vrij heidslaan en begint om 15.00 uur. Kun je iets leuks, bijvoorbeeld play-back, soundmix, dansen, zin gen, een leuke mop vertellen of heb je een interssante hobby, geef je dan op bij speelgoedzaak Van de Maat of fotograaf Ten Velde. Dit jaar is het juist heel interssant om mee te doen, want iedereen die meedoet wordt op een nog nader te bepalen datum getracteerd bij het AC wegrestaurant. De deelnemers zullen beoordeeld worden door een deskundige jury, met daarin iemand bekend van de tv. Nog even een tip voor de play-back acts. Gebruik bandjes van goede kwaliteit, opgenomen op een goede installatie; singeltjes mag ook. Lukt dat niet of heb je vragen, neem dan even contact op met Di- nant Venamen, Schoutenstraat 7. tel. 6 26 17. Zondag 8 februari wordt er weer een Open Deurdienst gehouden in de Ned. Hervormde kerk te Holten. Aanvang van de dienst is 19.00 uur. De samenzang begint om 18.50 uur. Voorganger is ds. H. Mudde uit Zwolle. Ds. Mudde is medewerker van het blad Open Deur/Goede Tijding. Hij zal een meditatie houden over het onderwerp: Water op het dorsti ge. Medewerking wordt verder ver leend door het Holtens Mannen koor. Bos Dierenwereld: een publiekstrekker van de eerste orde. Drie bekende musici uit Holten: Arjan Beumer, basgitaar, André Dollekamp, drums, initiatiefnemer en gitarist Herman Gazan, geven zaterdag 14 februari in het gebouw van de Stichting Sociaal en Cultu reel werk een muziekdemonstratie. De bedoeling van deze middag is. musici en andere belangstellenden te interesseren om gezamenlijk iets te gaan doen op muziekgebied en tevens musici met elkaar in con tact te brengen. De drie musici willen met de mu ziekdemonstratie een basis leggen voor verdere middagen of avonden waar demonstraties plaats vinden, vergelijkbaar bijvoorbeeld met de veel bekeken Teleaccursus Rock school, en waar samen gemusi ceerd gaat worden. Tevens wil het drietal proberen concerten te organiseren voor Hol tense bands en jonge musici te sti muleren door te gaan met muziek maken. Als het idee aanslaat willen de musici hun muziekkennis uit dragen om de jonge talenten verder op weg te helpen. De muziekmiddag, waarvan men hoopt dat er veel muziekliefheb bers komen, begint om 14.30 en duurt tot ongeveer 17.30 uur. De entree bedraagt f. 1.50,- inclusief een kopje koffie of thee. Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 5 FEBRUARI 1987 - 40e jaargang - nr 5 Abonnementsprijs f 36,30 Losse nummers f 0,85 Gedrukte oplage 3075 U itgeversmaatschappij VanderLoeJfBV in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-842 842 Redactrice: Frederique Rentenaar Weleweg 104 Boekelo tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1