A schaatswedstrijden Holten schiet te kort sport M agenda W aterpolo -teams tonen vechtlust m Mint one tte - dames winnen opnieuw Marcel Kuiper en Karlijn v.d. Meer schaatskampioenen Kolschool wint nipt Dick v.d. Knaap beste snelschaker Straatvoetbal al 10 jaar 5n begrip Badmintonreservés delen de punten HOLTENS NIEUWSBLAD Goede tijd G. Koopman Eerste prijs voor Melanie Bingo Blauw Wit Schieten DONDERDAG 29 JANUARI 1987- De watcrpoloteams van Twen haarsveld hebben zaterdag in de 'thuis'wedstrijd in het overdekte bad van de Mors in Rijssen ge toond over de ware vechtlust te beschikken. Het damesteam nam het op tegen het team van de Mors, een wed strijd die ze zeker wel aankonden. Toch duurde het tot de laatste pe riode voordat ze vaste greep kregen op de Rijssense dames. De eerste periode verliep dolepunt- loos. In de tweede periode zorgde Twenhaarsveld voor een voor- srpong van 2-0 en de derde periode ging zonder doelpunten voorbij. In de vierde en laatste periode breid de Holten de voorsprong verder uit. De Mors scoorde nog tweenmaal maar Twenhaarsveld kon met 6-2 in haar voordeel het water verlaten. Het eerste herenteam moest het opnemen tegen het team van Thialf uit Enschede. Na de openingsgoal van Twenhaarsveld kwam direct de gelijkmaker van Thialf, terwijl de Enschedeërs in de tweede perio de een voorpsrong namen. Dit was van korte duur want Twenhaars veld kwam langszij en ging meteen door naar 4-2. In de derde periode kwam Holten na een U45 overtre ding en een omkeerfout van de te genpartij op een vijfde doelpunt. Toch wist Thialf er nog 5-3 van te maken. In de laatste periode scoor de Twenhaarsveld nog eenmaal door een fout van Thialf. Thialf ver kleinde de achterstand nog tot 6-4, maar de uiteindelijke overwinning was voor de Holtenaren. Minder glorieus verliep het score verloop voor het tweede herenteam in hun wedstrijd tegen Maarkei uit Markelo. In de eerste periode nam Holten verrassend de leiding maar Maarkei ging direct in de aanval en maakte 1-3 en in de tweede periode werd het zelfs 1-5. Twenhaarsveld vocht dapper terug en miste ook nog een strafworp, terwijl Maarkei kans zag verder uit te lopen totdat Twenhaarsveld in de laatste periode kans zag om nog eenmaal te scoren. Maarkei liep echter verder uit tot een eindstand van 2-12. Aangemoedigd door moeders en sten zien uit het goed uit de voeten klasgenootjes lieten ook de jong- te kunnen op de gladde ijzers. Leerlingen van de obs Dijkerhoek brachten vorige week dinsdag een bezoek aan de Holtense ijsbaan De Noordpool. Onder leiding van het personeel, geassisteerd door leden van de ouderrraard en moeders werden schaatswedstrijden gehou den. In echt Hollands winterweer kon den de kinderen zich lekker inrij den, waarna de leerlignen groep voor groep aan de beurt kwamen voor de wedstrijd. De kleinsten moesten zo' zestig meter rijden. Schaatsend en lopend bereikten ze de finish. De groteren moesten een grotere afstand overbruggen. Som migen hadden al een behoorlijke techniek. Aan het eind van de series, waar in de groepswinnaars en winnares sen bekend werden, werd het schoolkampioenschap over één ronde verreden. Het ging er heel spannand aan toe, waarbij de jon gens en meisjes elkaar weinig toe gaven. Uiteindelijk werd Marcel Kuiper bij de jongens en Karlijn v.d. Meer bij de meisjes kampioen. De uitslagen: Groep 3. meisjes: 1. Gerjanne Meijerman, 2. Jera Lysen; jongens 1. Dirk Veneklaas; 2. Arnoud Boer. Groep 4. meisjes: 1. Eline Dibbits; 2. Moni que Podt; Jongens: 1. Eli Lysen; 2. Geert Stevens; Groep 5. meisjes: Wendy Bronsvoort; 2. Bertine Meijerman; jongens 1. Ron Rensen; 2. Martijn ten Wolthuis. Groep 6. Meisjes: 1. Dianne Stevens: 2. Ri- anne Markvoort; jongens: 1. Marco Ooster- veld; 2. Tim v.d. Meer. Groep 7. meisjes: Yvonne Veneklaas; 2. Ri- anne Eggink; jongens: 1. Mark ten Wolt huis; 2. Marcel Kuiper. Groep 8. Meisjes 1. Karlijn v.d. Meer; jon gens 1. Hens Jansen; 2. Erwin Noteboom. Er was veel sfeer vorige week woensdagmiddag op ijsbaan De Noordpool waar de interscholaire schaats wedstrijd voor de Holtense basisscholen werden verre den. Veel ouders en leerlin gen waren gekomen om hun favorieten aan te moedigen. Een aantal was zelfs met spandoeken bewapend, als of het de EK of WK-wedstrij- den betrof. Na selectiewedstrijden, die eerder die week waren gehouden door alle basischolen, had iedere school zijn sterkste twee jongens en twee meis jes afgevaardigd, zodat 168 leerlin gen meededen. De groepen twee tot en met zes schaatsten over een af stand van 60 meter, terwijl de groe pen zeven en acht een volledige ronde aflegden. Voor iedere categorie werden eerst twee serie's verreden, waarna zes deelnemers in de finale uit maakten wie er op het erepodium terecht kwamen. Spannend was het ook. De finish-jury had zijn han den vol om de juiste uitslag te bepa len en af en toe zou een finish-foto zelfs wenselijk zijn geweest, zo wei nig ontliepen in sommige groepen de snelsten elkaar. Aan de hand van de individuele uitslagen werd een klassement per school opgemaakt. Dit resulteerde in een nipte overwinning van de Kolschool met één punt voor sprong op de Dorpsschool. Op de derde plaats eindigde De Schakel. De organisatie van het geheel was in handen van de scholensport- commissie in samenwerking met ijsclub De Noordpool. De ijsclub had ook de prijzen beschikbaar ge steld, die na afloop werden uitge reikt door de heren Maats en Jan sen. Voor iedere categorie waren er drie medailles en voor de eerste drie scholen bekers. In de thuiswedstrijd tegen HHZD uit Heino heeft Holten opnieuw een nederlaag geleden. Al hoewel er stukken beter werd gespeeld dan de afgelopen wedstrijden, was een inzinking aan het begin van de tweede helft oorzaak van het ver lies. Holten ging goed van start en nam in het eerste kwartier een voorsprong van 5-3. Toch zag HHZD kans terug te komen en scoorde vlak voor rust 8-9. In het begin van de tweede helft zat Hol ten vast en werd slechts 1 maal ge scoord. In deze periode kon HHZD met rustig aanvalspel uitlopen naar een 9-15 voorspong. In het laatste gedeelte van de wedstrijd nam Holten weliswaar weer duide lijk het initiatief, maar de opgelo pen achterstand was niet meer goed te maken. HHZD kon de winst Het blijft nog steeds kwakkelen met de Holtense atleten. De ene keer tot je knieën door de sneeuw, dan weer op gladde en harde par- coursen en nu weer tot je enkels in de modder. Weinig aanlokkende omstandighe den dus. Toch waren de deelnemers aan de Schalmloop te Maliënheem vrij talrijk. Gerard Koopman liep op de 10 km een goede tijd van 34.18 min, maar werd slechts vijfde. Ook Ap Koetsier liep de 10 km. Hij deed er 34.18 min. over. Hans ten Dam, de laatste tijd op de trainingen ge mist, liep toch een redelijke 5 km. in 19.15 min. Programma: Zondag 1 februari; Sormboschloop te Dalfsen, 10-5-2,5 km. Op een zaterdag 24 januari in Hel- lendoom gehouden dressuurwed- strijd was de eerste prijs in de klas se M met 126 punten voor Melanie Huiskamp met haar pony Glenn. met 16-18 mee naar huis nemen. Scores: Pim Neuteboom 5, John Lamping 4, Meino v. Beek, Johan Plantinga, Jan v.d. Hoff 2, Nico Vorst 1. Heren 2 speelde uit tegen Broek land. In de eerste helft werd lange tfjd weinig gescoord en stond na 20 minuten de stand van 1-0 op het bord. Vlak voor rust verslapte de Holtense defensie en kon Broek land uitlopen naar een 7-0 voor sprong. Holten kwam echter nog iets terug. Rust 7-3. Na rust had Holten de wedstrijd eerst goed in handen. Met een rustige opbouw werden de gecreëerde kansen goed benut en kwam men terug tot 7-5. In de laatste 10 minuten ontbrak het beide teams aan kracht om de score te verhogen of de achterstand in te lopen. Broekland won ver diend in deze leuke wedstrijd met 11-8. Scores: Diederik Husslage 4: Gerben Reilink 2, Roland Bleyen- berg, Jan Victor Dorlas 1. De dames junioren wonnen op nieuw. Thuis tegen Zwolle leek de eerste helft gelijk op te gaan. Rust 3-2. Na rust werd Holten steeds sterker. Verdedigend zat het goed dicht, terwijl aanvallend de kansen goed benut werden. De winst met 10-5 was dan ook volkomen ver diend. Scores: Wilma Agterkamp, Sharon Vorst 4, Frieda Agterkamp, Annerieke Somer 1. Alleen C1 speelde. Voor de rust was Holten goed op dreef en kwam het met 4-3 voor. Na rust ging het min der en kwam Nw. Heeten met 8-5 voor. In de slotminuten kwam Hol ten nog dicht bij, maar meer dan de 7-8 nederlaag zat er niet in. Traditiegetrouw wordt door de spelers van de schaakclub Holten op een van hun speelavonden in de maand januari gestreden om de ti tel: „clubsnelschaakkampioen". Zo'n avond snelschaak is overigens een zenuwslopend gebeuren! Elke speler heeft zeer weinig bedenktijd voor een hele partij (7 minuten), waarbij hij op zo'n avond eén groot aantal partijen moet spelen (dit maal 10). Was er vorig jaar sprake van een „nek aan nek race" tussen en drietal spelersv dit jaar was er maar één speler die aanspraak kon maken op de eerste plaats: met 9l/2 punt uit 10 partijen werd Dick van der Knaap overtuigend clubsnel schaakkampioen 1987! Op grote achterstand volgden Gerrit Luggenhorst J oep Midde- linck en Ton van Oijen, ieder met 6V2 punt, op de voet gevolgd door Henk van Beek Wim Rietman, de kampioen van 1986: Erik Gerve- dink Nijhuis, Geert Stevens en Teun Scheurwater ieder met 6 punten. Aan dit snelschaaktour- nooi deden 21 spelers mee, waaron der 3 oud-leden van de schaakclub Holten. Met behulp van de compu ter van Philip Eijzinga kon het be nodigde rekenwerk snel worden uitgevoerd, waardoor een vlot ver loop van het tournooi mogelijk was. De uitslagen waren als volgt: Scholen: 1. Kolschool, 19 pnt.; 2. Dorpsschool, 18 pnt.; 3. De Schakel, 15 pnt.; 4. Haarschool 12 pnt.; 5. Het Kompas, 5 pnt.; 6. Dijkerhoek, 2 pnt; 7. Espelo, 1 pnt. individueel: groep 3: Jongens 1. Rob Brusse, Dorpssschool; 2. Lau- rens-Jan Meinsma, Haarschool; 3. Martijn Breuker, Haarschool. Meisjes: 1. Marja Tromop, Kol school; 2. Rinka Knapen. Kol school; 3. Eva Hogeslag, Dorps school. Groep 4: Jongens: 1. Gert Jan Bril, Haarschool; 2. Harold ten Velde, Kolschool; 3. Gerben Wiedraayer, De Schakel. Meisjes: 1. Kim Kortlever, De Scha kel; 2. Annemijn de Gram, Dorps school; 3. Caroline Mensink, Haar school. Groep 5: 1. Edwin Knapen, Kol school; 2. Ron Rensen, Dijkerhoek; 3. Ruud te Winkel, Haarschool. Meisjes: 1. Yvonne Plantinga, Dorpsschool; 2. Marjon Janssen, Kolschool; 3. Martje Keizer, De Schakel. Groep 6: Jongens: Berry Meerman, Dorpsschool; 2. Harmen Klein Vel- derman, Kolschool; 3. Martin Aaf- tink, Haarschool. Meisjes: 1. Brenda Kappert, Kom pas; 2 Anniek Drent, Dorpsschool; 3. Linda van Asselt. Groep7: Jongens: I.Arno Knapen, Kolschool; 2. Doeko Berghuis, De Schakel; 3. Erwin Rietberg, De Schakel. Meisjes: 1. Maureen Jansen, Kol school; 2. Karin Meijerman, Dorps school; 3. Henriëtte Saalmink, Kompas. Groep 8: Jongens: 1. John Spijker, De Schakel; 2. Wilfred van de Pluim, Kolschool; 3. Alland van Dijk, De Schakel. Meisjes: 1. Corien de Groot, Dorps school; 2. Paulien Aalten, Haar school; 3. Hanneke Voordes, Kom- In Almelo volleybalden de dames van Mintonette zaterdag tegen Zwaluwen. Na later bleek een bij zonder taaie tegenstander. In de eerste set leek alles naar wens te verlopen. Met Anja in de basis kwam Mintonette voor met 4-0. De prikballen van Jannie „in 't gat van Zwaluwen" kwamen goed aan en al snel eindigde de eerste set in een 15-5 overwinning. Zwaluwen begon de tweede set fantastisch te spelen. De meest on haalbare ballen werden van de grond gehaald. Met tomeloze inzet werd Mintonette weggespeeld. De Holtense dames keken de gehele •set tegen een achterstand aan ter wijl Zwaluwen „vleugeltjes" kreeg. De ballen vlogen Mintonette om de oren. Zwaluwen kwam voor met 14- 10 en tergend langzaam vocht Min tonette terug. Aangemoedigd door dames 4 vanaf de tribune werd het 15-15. De routine ging tellen en zo haalden de dames van Borghuis- Rottink de setwinst met 17-15 bin nen. Wie gedacht had dat Zwaluwen een flinke tik gekregen had maakte een grote fout. Ze gaven de moed niet op en begonnen ook de derde set met een grote voorsprong. Door de vele goed geplaatste prikballen werd het 8-0. Dinie verving de moe gestreden Anja en Gerrie versterk te het team en was er op mid steeds op tijd bij. Na een goede opslagserie van nummer 5 werd het 9-8 en vroeg Zwaluwen een time-out aan. De Al melose dames hadden echter vanaf dat moment geen kans meer. De derde set van deze slopende wed strijd werd na anderhalf uur gewon nen door Mintonette met 15-12. De opmerking van de trainer van Zwa luwen: „Jullie hebben volgende week geen conditietraining nodig", sprak boekdelen. Ook Mintonette verdween moegestreden maar daarbij toch lachend naar de kleed kamer. Morgen om 21.00 uur speelt Mintonette tegen Devoko. Bij deze belangrijke topper zullen de dames veel publieke steun kunnen gebrui ken om zich bovenaan te blijven handhaven. Heren stellen teleur Afgelopen vrijdagavond speelden zowel Heren 1 als Heren 2 tegen Rac. De wedstrijd van Heren 1 was snel afgelopen. In de eerste set had den de volleyballers uit Holten niets in te brengen en verloren kansloos met 15-3. In de tweede set werd er een 1-8 voorsprong geno men, maar het was niet genoeg en met 15-10 werd ook deze set verlo ren. Dat in de derde set zelfs een 10-13 voorsprong niet voldoende was, is op het ogenblik tekenend voor de crisis waarin Heren 1 zich bevindt. Met 15-13 werd ook deze set verloren en komt de onderste plaats in de competitie wel erg dichtbij. Voor het tweede heren team begon het allemaal zeer goed Met prima aanvallend spel van Bert Kappert werd de set na een aanvankelijke achterstand van 3-8 toch nog in een overwinning van 15-11 omgezet. De tweede set was een slechte en kansloos werd er met 3-15 verloren. In de derde set werd er geknokt voor wat men waard was, maar helaas was het blok van Rac te sterk en de set-ups wat te weinig naar buiten. Samen met een aantal andere factoren werd de set met 12-15 verloren. In de vierde set kwamen de heren er niet meer aan te pas en werd een jammerlijke ne derlaag geleden met 5-15. Zwaluwen 5-Mintonette 4 (dames) 3-1 Afgelopen zaterdag werd er tegen de koploper gespeeld. De eerste set ging vrij gelijk op, waarbij Zwalu wen uiteindelijk de sterkste bleek. De tweede set ging wat minder goed. De aanval liep niet zo erg en ook deze set werd verloren. Minto nette kwam in de derde set mede dankzij de morele steun van dames 1 goed terug, waardoor we deze set wonnen, na met 10-8 te hebben ach tergestaan. Hierna kwam dus de vierde set die in eerste instantie bij na gelijk opging waarbij Mintonet te 't halverwege toch af moest laten weten. Setstanden: 16-14, 15-8, 13- 15 en 15-9. De jaarlijkse bingo-avond van zvv Blauw Wit zal niet zoals vorige week was aangekondigd gehouden worden op vrijdag 30 maart, maar op vrijdag 30 januari aanstaande in het clubhuis 't Vletgoor. Volleybal Vrijdag 30-1 sporthal 't Mossink, 19.00 Meisjes B2-Pollux 5, Dames 2- Holyoke 2, Dames 4-Flash 7. 21.00 Dames 1-Devoko. Badminton Trefzeker 4-Holten 2 8-2, Holten 3- Heino 1 4-2, Holten 4-Baco 2 2-2, Holten 5-ZBC 12 4-2, Allotria 1-Hol- ten 2 (jeugd) 7-2. SV Holten Zondag 1 febr.: Holten 1-Haarle 1 10.30 u. Holten 2-Haarle 2 10.30 u. Sporthal 't Mossink: Holten 8 (9 tot 10 u.), Holten 3 (10 tot 11 u.), Holten 9(11 tot 12 u.) Blauw Wit Vrijdag 30 januari grote bingo avond in clubhuis. Aanvang 20.00 u. Zaterdag 31 januari: 10.00 uur kle- ding-/schoenenruilbeurs/kleine ba zar in clubhuis. Holten 2- Phoenix 7 Alleen Sijtze wist zonder kleer scheuren door zijn single te komen De schijnbaar hopeloze 3-1 achter stand werd in de dubbelspelen als nog omgezet in een 4-4- eindstand Heino Holten 4 In Heino verloren de heren Ten Broeke en Menkhorst hun single in drie gamses. De dames van de Run straat en Dorresteijn (invalster) werden in twee games aan de kant gezet. In de resterende partijen bleek het badmintongeluk Heino steeds toe te lachen, zodat een ge flatteerde 8-0 nederlaag Holtens deel was. Reflex 3 - Holten 2 (jeugd) Ondanks het feit dat de tweede Heinose heer wegens ziekte verstek liet gaan, ging de wedstrijd gewoon door. De Holtense dames kwamen deze wedstrijd sterk voor de dag en ook Martijn van de Runstraat gun de zijn tegenstander niet veel pun ten. De damesdubbel was de moei- lijkse partij van de dag, maar ook hier trokken Aline en Daya na drie spannende games aan het langste eind. De mixed van Aline en Jacco was te oordelen naar de uitslag (1- 15,2-15) een makkie. Eindstand:0-8. Bij de in zaal Vosman door de Schietvereniging De Eendracht om het clubkampioenschap gehouden wedstrijden waren de resultaten als volgt: Luchtgeweer: Klasse A: 1. H. J. Nekkers 169 p., 2. G. Koopman 167 p., 3. G. H. Paalman, 4. Win Paal man 147 p. Klasse B: 1. A. Paalman 153 p.. 2. Bert Paalman 147 3. G. J. Sluiter 146 p., 4. J. Nijendijk 143 p. Klasse C: 1. H. Vos 139 p., 2. Bert Tromop 125 p., 3. G. J. van Aefst 121 P- Luchtpistool: Open klasse: 1. G. H. Paalman 165 p., 2. Ab Bieleman 159 p., 3. Henk Mulder 158 p. Dit jaar wordt op 30 mei voor de elf de keer gevoetbald om de Sport- huis Beltman bokaal, beter bekend als het Straatvoetbaltoemooi. Toen in 1976 voor de eerste keer dit straatvoetbaltoemooi door Arie Ongena en de zijnen werd georgani seerd, was de publieke opinie af wachtend. Dat zou wel geen stand houden, want de bedrijfscompeti- tie was toen tenslotte door gebrek aan sportiviteit ook geen lang le ven beschoren. Na tien jaar maakt echter het jaar lijkse toernooi nog steeds een vast bestanddeel uit van de Holtense sportkalender. Jaarlijks nemen meer dan twintig elftallen deel aan dit evenement. Arie Ongena heeft uitgerekend, dat indien de stich tingsvorm, waarin nu het Straat- voetbalgebeuren nu vorm heeft ge kregen, verwisseld zou worden voor een verenigingsvorm, het Straat voetbal met één klap tot een van de grootste verenigingen in Holten zou behoren. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan rekent men op 30 mei op vertegenwoordigende elftallen uit geheel Holten. Alle leiders van buurtschappen en straten worden uitgenodigd om op maandag 9 fe bruari om 20.00 uur in de kantine van s.v. Holten aanwezig te zijn voor voor dê voorbespreking. Uit drukkelijk wordt erbij vermeld dat te laat inschrijven, zoals wel eens vaker is voorgekomen, tot uitslui ting kan leiden omdat men dan kans loopt buiten de loting te val len en men met het elftal niet kan deelnemen. Zaalvoetbal KNVB afd. Twente Zaterdag 31 januari: sporthal Voor- dam-Hellendoom. SWN E3-Hol- ten E2. A. 12.20 u. V. 11.50 u. Sporthal „De Regge", Rijssen: Ex celsior D 3-Holten D2. A. 9.40 u. Holten D2-Eversberg Dl. A. 10.40 u. DES D2-Holten D2. A. 11.20 u. Ver trek vanaf Meermanskamp: 9.00 uur. Sporthal „Voordam" Hellendoom: Excelsior Bl-Holten BI. A. 11.20 u. Holten BI-Excelsior B2. A. 12.00 u. SWN B2-Holten BI. A. 13.00 u. Vertrek vanaf Meermanskamp: 10.50 u. Veldvoetbal 31 jan. Markvogels Al-Holten Al. A. 14.30 u. V. 14.00 u. Handbal Programma: za. 31-1: Al thuis te gen Achilles om 13.00. JB 1 uit te gen Swift '64 om 16.15. Vertrek 14.45. BI vrij. Cl thuis tegen Kwiek om 14.20. Zo 1-2: Heren 1 uit tegen Voor waarts om 15.05. Vertrek 14.00. He ren 2 uit tegen Boskamp om 16.55. Vertrek 15.55. Dames S vrij. Dames J vrij. Programma sporthal 't Mossink voor de week van 31 januari tot en met 6 februari 1987. Zaterdag 8.00-11.00 hockeyclub Holten, 11.00-13.00 Blauw-Wit, 13.00-15.00 NHV, 15.00-20.00 KNHB, 20.00-21.00 Bronsvoort, 21.00-22.00 Ligtenberg. Zondag: 9.00-12.00 uur sv Holten, afd. voetbal, 12.00-15.00 NHV, 15.00- 20.00 KNHB, 20.00-21.00 Biestere. Maandag: 08.10-15.30 scholenge meenschap, 16.00-18.00 sv Holten afd. voetbal, 18.30-23.00 badmin tonclub Holten. Dinsdag: 08.10-15.30 scholenge meenschap, 16.15-22.15 Mintonet te, 22.15-23.15 Blauw-Wit. Woensdag: 08.10-15.30 scholenge- j meenschap, 16.00-18.30 hockeyclub Holten, 18.30-22.30 badmintonclub Holten, 22.30-23.30 J. Wegstapel. Donderdag: 08.10-16.30 scholenge meenschap, 16.30-22.00 sv Holten, afd. handbal, 22.00-23.30 sv Holten, All Stars. Vrijdag: 08.10-15.30 scholenge meenschap, 16.00-18.30 hockeyclub Holten, 18.30-23.00 Mintonette.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 7