VVD en GB furiei susidieaanvraag is over vembad Diessenplas gaat op in Ziekenomroep OZO Holtense artiesten smaakmakers op het Prinsenbal Keunedarp prtiS Caravans in Evenementenhal Opnieuw een rekenfout in kre dietaanvraag Uitzending over oud-Holten op 7 februari HOLTENS NIEUWSBLAD m HVG Dijkerhoek keek achter het Ijzeren gordijn FNV trekt aan de bel Cursus Job Creation afgesloten >*- Klaverjassen Avond HVG Gezamenlijke Jongerendag DONDERDAG 29 JANUARI 1987 5 Oppositie en college van b en w hebben elkaar maan dagavond tijdens een fiks partijtje waterpolo op het droge, gepoogd elkaar kopje onder te duwen. Inzet waren de renovatie en tarieven van zwembad Twenhaarsveld. CDA en PvdA keken vanaf de kant belangstellend naar het spettergeweld en deden er het zwijgen toe, wetend dat het zou eindigen als een storm in een glas water, ge zien de politieke samenstel ling van deze raad. De voormalig wethouder sportza ken Hennie Rustebiel opende de aanval frontaal, in de flank bijge staan door de liberaal Martijn Spij ker. Tot grote verbazing van de opposi tie bleek opnieuw, dat optellen en aftrekken niet de sterkste punten zijn van het nieuwe college. Even als in de rekenarij voor de herin richting van de Smidsbelt, bleek de kreditieaanvraag voor de vernieu wing van de verwarmingsketel van het zwembad Twenhaarsveld niet te kloppen. Er gaapte een verschil van 5000 gulden, zodat in plaats van een bedrag van f. 6.700 een bedrag van f. 11.700 gelezen moest worden. De fout werd gelukkig nog voor behandeling in de gemeente raad opgemerkt door de als altijd atttente rekenaar, de fraktievoor- zitter van het CDA, Harry Dul. Opmerkelijk werd door de opposi tie ook gevonden dat de 5000 gul den precies spoorden met de subsi dieaanvraag in het kader van de energiebesparende maatregeler door de Non-profitsector, waarvan ook de lagere overheden kunnen profiteren. Die aanvraag was pas op het laatste moment in het voor stel opgenomen. Het college ver klaarde dat de aanvraag weliswaar nog niet gehonoreerd was, maar wilde de werkzaamheden toch al vast laten uitvoeren omdat anders het zwembad niet tijdig voor het seizoen voor gebruik gereed zou zijn. Opnieuw voelden WD en Gemeen tebelang zich met de rug tegen de muur gezet. „Nu moeten we.zeker ook met de lieslaarzen aan naar het zwembad" sneerde Spijker. Hij voelde er niets voor om het voorstel zondermeer aan te nemen. „De eventueel te verkrijgen subsidie moet eerst maar hard zijn gemaakt voor wij accoord gaan. De gemeen te moet het goede voorbeeld geven. Als de burger subsidie wil hebben, moet hij deze eerst aanvragen en wachten op een toezegging voordat men het werk begonnen mag wor den. Waarom zou dat niet voor de gemeente gelden". De manier van presenteren van het voorstel vond hij beneden peil en een slecht voor beeld voor het beleid van het colle- ge".Een hap-snap beleid". Rustebiel wilde vooralsnog het voorstel een maand terug nemen om de beslissing over de subsi dieaanvraag af te wachten. „Ik vraag me ook af waarom u zo laat met het voorstel bent gekomen. In september hebben we voor het laatst gezwommen, dus kan het bad al maanden leeg zijn. Uit erva ring weet men dat er ieder jaar verbeteringen moeten worden aan gebracht". Wethouder Dalhuisen van financiën verklaarde dat men niet eerder met een voorstel had kunnen komen omdat men nu een maal in 1986 geen geld uit kan ge ven van het investeringsschema van 1987. Pijn Met „pijn in het hart", ging de WD wel accoord met de tarieven van het zwembad voor het komende seizoen. Spijker zette zo zijn vraag tekens bij het advies van de Com missie Zwembad op wiens advies dit jaar een aantal tarieven ver laagd zullen worden om zodoende het bezoekersaantal op te krikken. „Volgens mij komen de mensen al leen als het mooi weer is, en niet omdat de prijzen lager zijn". De liberaal becijferde dat de explota- M.F. Spijker (VVD): Met de lies laarzen aan naar het zwembad. de daling van het aantal bezoekers opvallend groot is geweest, terwijl in Twenhaarsveld het bezoekers aantal vrijwel constant blijft. Sa men met de verbeteringen aan het zwembad is een goed tarievenbe- leid noodzakelijk om het verlies zo klein mogelijk te maken. H. Rustebiel <GB): Onbegrijpelijk. tie van het zwembad in 1986 een verlies had geleden van f. 249.000 terwijl voor dit jaar al een verlies geraamd staat van f. 210.000. Dat er opnieuw veel geld in het zembad gepompt wordt vond Spijker in schrille tegenstelling staan tot de kortingen die toegepast worden op andere sportieve en sociale activi teiten. Wethouder sportzaken Henk Wes- terik kon hem het gelijk niet geven, maar uit de cijfers van soortgelijke zwembaden in de regio blijkt, dat De bezetting is nog steeds hetzelfde, maar verder heeft Radio Diessenplas in haar zesjarig bestaan een geduchte gezichtsverande ring ondergaan. Vooral nu deze Holtense omroep voor ouderen sinds januari deel uitmaakt van de Overijssel se Ziekenomroep (OZO). De daardoor ontstane moge lijkheden willen Jannie en Dick Mondeel, Jeannette en Fred Droog en Wil Vos be nutten voor nog afwisselen der programma's. Een voor proefje daarvan is op zater dag 7 februari te beluiste ren wanneer journalist en tekstschrijver Matthie Brands te gast is in een live uitzending. Onderwerp: de ontwikkeling van Holten vanaf 1900. Voor elke uit zending geldt dat iedereen welkom is en de koffie al tijd klaar staat. De taken zijn strikt gescheiden bij Radio Diessenplas. Dick Mondeel doet de programmavoorbereiding wat betreft de keuze van gasten voor de live-programma's en het samenstellen van de draaiboeken. Zijn vrouw Jannie vormt samen met Wil Vos en Jeannette Droog het presentatieteam en Fred Droog is de technische man van het team. Samen verzorgen zij naast het maandelijkse live-programma op zaterdagmorgens een programma op band met veelal geestelijke en klassieke muziek. Everdien Spakman is de enige af valler binnen de groep die op 1 maart 1981 het eerste programma van Radio Diessenplas verzorgde. Een uit de hand gelopen hobby van Fred Droog, zo blijkt bij navraag. Hij wilde zijn voorliefde voor de muziek combineren met vrijwilli gerswerk voor andere mensen en adverteerde in het huisorgaan van Bejaardencentrum De Diessenplas en op het prikbord aldaar voor me dewerkers. „Ik wilde er in ieder ge val mensen uit het tehuis zelfbij be trekken", vertelt hij. „Dat was een vereiste". Gestuntel Dinsdagavond 20 januari heeft de bijna voltallige HVG groep Dijker- hoek in Bethanië genoten van een boeiend reisverslag met dia's over o,.a. Berlijn, Warchau, Moskou en Leningrad. Zo beleefde men de reis mee met de heren Krikkink en We vers, die twee jaar geleden het Oostblok bezochten. Heel duidelijk proefde men iets van het leefkli maat achter het IJzeren gordijn. Het was een bijzonder interessante avond. De plaatselijke afdelingen van het FNV gaan bij de gemeenten aan de bel trekken over de uitvoering van de nieuwe werkloosheidwet die sinds januari van kracht is. Gebleken is, dat de afstemming tussen gemeengelijke sociale diensten en bedrijfsverenigingen (GAK) op veel plaatsen een pro bleem is. Men wordt heen en weer gestuurd, ontvangt verkeerde for mulieren, betalignster mijnen zijn niet op elkaar afgestemd en veel uitkeringsgerechtigden weten in de laatste week van januari nog niet welk bedrag ze eind van deze maand zullen ontvangen. Oorzaak zit vooral in de te snel ingevoerde stelselherziening en minder in het functioneren van de gemeentelijke sociale diensten en GAK. De FNV vertegenwoordigers zullen de problemen aankaarten in de WWV/RWW-commissie en de ge meenten verzoeken om soepel om te gaan met mensen die door de stelselherziening in de problemen komen. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. aan de heer J. JANSEN, vergunning verleend voor het kappen van 2 bomen aan de Maneschijnsweg; 2. aan ZVV BLAUW-WIT vergunning verleend voor het houden van een verloting; 3. aan de heer G. H. OOLBEKKINK aanlegvergunning verleend voor het gedeeltelijk ontgraven van enkele percelen aan de Velddijk; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. COMMISSIE VOOR WOONRUIMTEZAKEN De zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op MAANDAG 2 FEBRUARI 1987 des avonds van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis. OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN De commissie FINANCIËN vergadert op dinsdag 3 februari 1987 om 16.00 uur in het gemeentehuis, Dorpsstraat 27. De agenda vermeldt o.a.: - aankoop "bouwsteen" Nationaal Monument Kamp Vught; - bodemonderzoek bouwterreinen; - diverse aanschaffingen t.b.v. scholengemeenschap. De commissie gemeentewerken vergadert op maandag 2 februari 1987 om 15.30 uur in het gemeentehuis. Dorpsstraat 27. De agenda vermeldt o.a.: - bodemonderzoek bouwterreinen; - verkoop strookje grond aan de Kerkstraat. SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester is verhinderd op maandag 2 februari a.s. spreekuur te houden. BORNE - Zaterdag 31 januari a.s. gaat de Caravantentoonstelling van het Oosten, in de Evenementenhal te Borne van start. Op deze 12e regio nale Caravantentoonstelling van het Oosten tonen de leden van de Ver eniging Twentse Caravan Bedrijven hun modellen 1987 van zowel toer- /vouw alsook stacaravans, kampeerauto's, voortenten en accessoires. In aansluiting op de Caravan RAI worden nu in Bome de nieuw ste modellen '87 en tal van nieuw tjes op het gebied van Caravanning tentoongesteld, zodat men de RAI noviteiten in eigen omgeving kan gaan bekijken. Het grote assortiment, de entou rage en het onderkomen, de on langs vergrootte en gemoderniseer de Evenementenhal te Bome, maken een bezoek zeer zeker de moeite waard. De tentoonstelling wordt gehouden van zaterdag 31 ja nuari fm zondag 8 februari. Op zaterdag en zondag geopend van 10.00 tot 17.00 uur, op werkda gen van 19.00 tot 22.00 uur. Onder het motto: hoe u in vijf da gen iets kunt leren waar u nog jarenlang dagelijks profijt van heeft, organiseerde Job Creation in het Gewest Midden-IJssel een speciale computercursus toege sneden op de problematiek van de (startende) ondernemer. Door de grote toeloop van belangstellen den werd in november met twee cursus groepen gestart, die elk vijf hele dagen duurden. Afsluiting en evaluatie vonden onlangs plaats. De cursussen zijn ontwikkeld door Job Creation en werden mogelijk gemaakt door de participatie van de Stichting Ondememerscentrum Midden-IJssel. Hierin is onder an dere Holten vertegenwoordigd. Voor Jannie Mondeel (die destijds in De Diessenplas werkte) en Wil Ommekeer Vos (die er nog steeds werkt) was het maken van radioprogramma's volkomen onbekend, maar het leek hun wel een leuke uitdaging. Jan nie Mondeel: „We wisten van niks en er is in het begin heel wat afge- stunteld en vooral veel gelachen". „Maar toen maakten we alleen nog maar een ingesproken band met verzoeknummers" vult Wil Vos aan. „De platen haalden we bij dis co Dorrestein, waar we ook konden opnemen". „En gelukkig konden we op de band al het gelach en de fouten eruit knippen", herinnert Fred Droog zich".Dat was wel no dig". Maar gaandeweg leert men, zo ook bij het presentatieteam van Radio Diessenplas. En aangezien de res pons op de ingesproken banden niet bijster groot was, werd de grote stap naar live-uitzendingen al snel genomen. „Erg spannend hoor", verzekert Jannie Mondeel. „Eerst beperkten we ons tot het intervie wen van gasten die in het program ma optraden. Een toneelgroep of een zanggroep als de New Valley Singers. Echt met zweet in mijn handen zat ik toen Harm oet Ries- sen te gast was. De humor van die man kwam helemaal niet aan bij ons publiek. Misschien ook omdat veel van de bewoners het dialect niet verstaan. Wij lagen dubbel van het lachen, maar in de zaal bleef het angstig stil. Nee, dat was een echte miskleun". De grote ommekeer kwam na een succesvolle avond in het kader van een themaweek over muziek. Ra dio Diessenplas verzorgde toen een live-programma met optredens van een boerenkapel en de zanger Bemd Hill. Ook het openen van een doos met daarin Holtens burgerva der Van Rappard werkte uitermate op de lachspieren. Daarop volgden- de uitzendingen met o.a. het Dijk- erhoeks Amateur Toneel en een causerie van meester Van Eng- brink over de School Vroeger en Nu die eveneens uitstekend in de smaak vielen. Jeanette Droog benadrukt de posi tieve inbreng die Dick Mondeel op het geheel heeft. „Hij kiest de gas ten en maakt een afwisselend draaiboek zodat niemand zich hoeft te vervelen. Bovendien schrijft hij steeds een soort voorbe schouwing in het huisorgaan van De Diessenplas". „Met onze gasten spreken we dat draaiboek door. Bovendien hebben we nu de presentatietafel ver plaatst van het podium naar een plek midden in de zaal. Dan zit je tussen de mensen en dat is minder star en veel gezelliger. Die verande ringen en het feit dat we de kerkelij ke en klassieke muziek nu apart op een band zetten en niet meer ten gehore brengen aan het begin van een live-programma werken erg po sitief'. OZO Na een lichte inzinking vanwege de drukte rondom de viering van het eerste lustrum is Radio Diessen plas, of OZO afdeling Holten zoals Het omroepteam van Radio Dies senplas voor de thuisbasis. de naam vanaf 1 januari officieel luidt, weer helemaal op dreef. De onkosten worden gedekt met geld van de diaconie, van de bewoners commissie, uit het Kinderpostze gels-fonds en uit de opbrengsten van de jaarlijkse bazar. Daarmee wordt nu bijvoorbeeld de presenta- tietafel aangepast en de appara tuur verrijdbaar gemaakt. Fred Droog ziet in het grotere verband van de OZO belangrijke voordelen. „In de eerste plaats profiteer je al van hun ervaring en ideeën. Ten slotte zijn er bij de OZO tal van te huizen uit de hele provincie aange sloten. Maar ook wat betreft appa ratuur heb je nu meer mogelijkhe den. Zo kunnen we van de zomer bijvoorbeeld eens een keer een bui tenprogramma maken. En je kunt via een telefoonverbinding een pro gramma samen met een ander te huis maken en zo een quiz spelen. Of verzoekjes uitwisselen met an dere tehuizen in de regio waar mis schien familie van onze bewoners zit. De OZO maakt ook complete zangdiensten waarvan de teksten in een boekje staan en dus kunnen worden meegezongen. Allemaal mogelijkhedn die we eerst niet had den, maar waarvan we nu gaan kij ken of ze ook in De Diessenplas kunnen worden toegepast". Het Prinsenbal van de carnavals vereniging de Fienpreuvers, dat dit jaar op 7 februari bij de Poppe en op 14 februari bij het Bonte Paard wordt gehouden, is inmiddels voor velen een begrip geworden. De cir ca 600 bezoekers van vorig jaar en de vele honderden van de daaraan voorafgaande jaren hebben allen goede herinneringen aan dit jaar lijks terugkerend Fienpreuvers- spektakelstuk. En terecht, want Holtense artiesten, alle plaatselij- De uitslag van de 3de klaveijasa- vond in de kantine van de S.V. Hol ten is als volgt: 1. H. J. v. Langen 4196, 2. A. G. On- gena 3840,3. J. J. v. Langen 3780,4. M. Klunder Wilp 3729, 5. A. Aan stoot 3621, 6. Soer 3605, 7. F. Men- sink 3592,8. J. Stuik 3516,9. G. Jan sen 3467,10. J. Klunder Jr 3463. Het beste koppel van de avond was: J. Klunder Sr en J. Struik met 1609 punten. De totaalstand na 3 avonden is als volgt: 1. J. Klunder Jr 11545, 2. H. J. v. Langen 10871, 3. F. Mensink 10742, 4. Flantua 10666, 5. B. Paalman 10505,6. L. Schipper 10397,7. J. J v. Langen 10346, 8. G. Luesink 10323, 9. M. Klunder Wüp 10276, 10. A. G. Ongena 10238. De volgende klaverjaswedstrijd van de S.V. Holten wordt gehouden op vrijdag 27 februari aanvang om 20.00 uur. ke corifeën, zijn present en brengen een swingend, opwindend en afwis selend programma. Wat men zoals te zien op de horen krijgt op het Prinsenbal 1987, blijft nog even een verrassing. Wel kun nen we alvast meedelen wie er aan het programma meewerken, n.l.: Teun Deijk, Mans van Sangel, Ria Jansen en Henk Nijkamp, Erik Rensen en Bert Steunenberg, Jan Luesink, René, Johan Nikkels en de Fienbloazers, Door en Dien Dap per, Evert Pinkert en Hans Steu nenberg, Bertus Veneklaas en Derk Jansen. Zij staan garant voor de nodige afwisseling tijdens deze prinsenbal-avonden. De publieke belangstelling is ook dit jaar weer groot. Nu reeds zijn meer dan de helf van de toegangs kaarten verkocht zodat het raads- zaam is zo spoedig mogelijk een toegangskaart te halen bij één van de voorverkoopadressen. In voor gaande jaren was er zoveel belang- stellin.g dat de Fienpreuvers men sen moesten teleurstellen. Haast is dus geboden want: vol is vol. Zuster Klein Velderman was tij dens de verenigingsavond de gast van de HVG, afdeling Holten. Zij vertelde wat er allemaal met de wijkverpleging op het spel staat en over de uitleenproducten die in het Groene Kruisgebouw verkrijgbaar zijn. Ondanks het slechte weer was er een goede belangstelling. De voorverkoopadressen zyn: Foto tebn Velde, speelgoed Van de Maat, de café's Tonnie en Betsie, Jansen, en Maats, De Poppe (7/2) en het Bonte Paard (14/2) De PHJO (Provinciale Hervormde Jeugdraad Overijssel) en het PGC J (Provinciaal Gereformeerd Cen trum voor jeugd en jongerenwerk) houden op 22 februari samen de jaarlijkse Jongerenzondag. Jonge ren van vijftien jaar en ouder zijn die dag vanaf 11.15 uur welkom in het Ontmoetingscentrum naast de Gereformeerde kerk in Wierden. Het programma wordt gehouden onder het motto: Wereldfeest Er wordt een korte dienst gehou den met lithurgische elementen uit andere culturen, ontmoetingen met medelanders ondermeer uit Turkijke, Suriname en Zuid Afrika. Er is een werkhoek over Taizé, een broodmaaltijd, ontspanning. Het slot wordt de opvoering van een zelf in te studeren musical. Met het pro gramma wordt ingespeeld op het onderwerp: Gaven delen - wereld wijd. Deelnemers aan de dag kunnen zich tot 10 februari aanmelden bij het Jeugdwerkbureau öide Vech- te, Zeeeserweg 11, 7731 BG Om men, tel. 05291-15 03.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 5