Job Creation positief ontvangen in Holten Sfeervolle afsluiting kalenderjaar SGH m y Vier nieuwe bedrijfjes in 1987 Afscheid PvdA van Kees Reitsema HOLTENS NIEUWSBLAD Ingezonden Gezond verstand assistent-beheerder (M/V). rberi bericht van de stuurgroep ouderenwerk holten bibliotheek WOENSDAG 24 DECEMBER 1986 De belangstelling: in Holten voor het Job Creation-pro ject is groot. Na Deventer en Zutphen is Holten in het Gewest Midden-IJssel de plaats met de meeste plan nenmakers voor een eigen bedrijf. Job Creation in De venter begeleidt en advi seert die nieuwe starters. Vanaf 1 mei zijn er op die manier 11 nieuwe bedrijfs activiteiten begonnen met in totaal 19 arbeidsplaat sen. Luzanne Heule van Job Creation is vol lof over de medewerking die zij en Dick Kuiper in Holten krijgen. „In de eerste plaats van de gemeen te natuurlijk, waar we een goed contact hebben met wethouder Dalhuisen. Er is regelmatig overleg over zaken als bestemminsplannen of vestigingsvergunningen en de gemeente verwijst ook beginnende ondernemers naar ons door. Maar ook is de samenwerking met het bedrijfsleven goed en dan met name met de RABO-bank, een van de participanten in het project. Die krijgt met starters te maken wan neer ze om krediet komen vragen. Vergeleken met vergelijkbare ge meenten waarmee we in het Ge west Midden-IJssel te maken heb ben, springt Holten er positief uit". Druk bezig Dat blijkt ook uit de statistieken die Job Creation in het eerste half jaar van haar bestaan heeft bijge houden. Van de in totaal 138 con tacten die er gelegd zijn kwamen er zes uit Holten. Twee aanvragen werden niet in behandeling geno men, omdat ze binnen de grenzen van het Job Creation-project niet te verwezenlijken waren, maar met Dick Kuiper en Luzanne Heule van Job Crea tion: Holten loopt voorop. vier starters is men in Deventer druk bezig. Het gaat hierbij om het opzetten van een databank voor lastechnie ken, de start van een delicatessen zaak, een zogenaamde „doorstar- ter" op het gebied van computer- we arbeidsplaatsen in twee jaar tijd gehaald zal worden. Dat is voor de participanten (de gemeenten De venter, Diepenveen, Gorssel, Hol ten, Olst, Raalte, Vorden, Warns- veld en Zutphen, Het Gewest Mid den-IJssel, het Gewestelijk Ar beidsbureau, leden van de Kring van Deventer Werkgevers, OHRA Verzekeringen en de RABO-ban- ken in de regio) vereiste om door te kunnen gaan. Uit het verslag blijkt ook dat de meeste starters van het mannelijk geslacht zijn, tussen de 30 en 40 jaar oud en getrouwd. Men heeft vaak een vaste baan achter de rug. Ruim 22 procent van de starters heeft een uitkering, waarbij het alleen om de ondernemers zelf gaat. De ver wachting van Job Creation is dat van de medewerkers die zij zullen aantrekken, 25 procent werkloos is. opleidingen en een reparatiebedrijf voor auto's. Allemaal activiteiten die in de ogen van Luzanne Heule in de loop van 1987 gerealiseerd kunnen worden. De Holtense aan vragers maakten kennis met de mogelijkheden van Job Creation via gratis publiciteit in de pers (2 x), de eigen JC-mailing en doorverwij zing via gemeente, bank of Kamer van Koophandel. In het halfjaarverslag spreekt het Job Creation-team de verwachting- uit dat de doelstelling van 200 nieu- m Job Creation Midden-IJssel Keizerstraat 23 7411 HD Deventer Telefoon: 05700-18556 Kollege en vakbond op betere voet. In uw overigens hogelijk gewaar deerde uitgave, troffen we in het nummer van 18 december een re- daktioneel artikel aan, wat bij ons iets minder goed is gevallen. In dit artikel worden onder andere twee oude zaken aangehaald (Pro fessor Baks en Udema red.). Op zich is daar geen bezwaar tegen, ware het niet dat de indruk gevestigd zou kunnen worden, dat onze CNV- collega's bij beide zaken betrokken waren destijds en dat is beslist niet het geval. Het waren puur FNV verantwoordelijkheden. Inderdaad hebben wij van het col lege van b en w een uitnodigende brief ontvangen tot pereodieke ge- dachtenwisseling over zoals het let terlijk genoemd wordt: actuele za ken met betrekking tot maat schappelijke ontwikkelingen. Op de eerstvolgende afdelings ver gadering van 17 januari a.s. zal het voltallige bestuur gevraagd wor den, hoe verder met deze uitnodi ging zal worden omgegaam. De vraag om gehoord te worden, indien eventueel een wijziging van openingstijden in de winkelbedij- ven aan de orde zouden komen in onze gemeente: deze vraag kwam voort uit een landelijke FNV-aktie, omdat de FNV vindt, dat hierbij zeker de belangen en wensen van het betrokken personeel aange hoord zouden moeten worden. Overigens hebben we de indruk, dat deze zaak in Holten nauwelijk speelt. Afd. FNV Holten, D. J. Schakelaar. Het jaar zit er bijna weer op. Nog een paar dagen en dan knallen we op de scheiding van Oud en Nieuw weer lustig op los. De ervaring van de afgelopen jaren heeft geleerd, dat het vuurwerk niet in alle gevallen in de lucht wordt afgeschoten. Tal van brievenbussen moesten het ontgelden. De politie adviseert dan ook een ieder die een PTT brievenbus in gebruik heeft, deze brievenbus in de nacht van Oud op Nieuw binnen te halen om vernielingen te voorkomen. Ofschoon de politie diverse da ders heeft achterhaald, die ui teraard voor de ksoten opdraai en, is voorkomen beter dan ge nezen. Mede bij deze doet de politie een beroep op het gezonde verstand van de jongelui om deze uitwas sen achterwege te laten. Een verantwoording ligt hier voor een gedeelte ook duidelijk bij de ouders van de opgroeiende jeugd. Wij, de politie van Holten, wen sen alle bewoners van Holten bij deze prettige Kerstdagen en vooral een crimineel vrij 1987. Door Burgemeester en Wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. Verleende bouwvergunningen -aan C.A. Muller Zoon voor de bouw van een weegbrug bij het perceel Rijssenseweg 20; -aan Dhr. H. Bekkernens voor de bouw van een 2e bedrijfswoning bij het perceel Tolweg 2; -aan de maatschap Scheperboer voor de bouw van een 2e bedrijfswoning bij het perceel Beusebergerweg 42; 2. Aan de heer P. van der Meulen vergunning verleend voor het kappen van bomen bij het perceel Vianenweg 202; Aan de heer Moed vergunning verleend voor het kappen van bomen bij de woning. Schoutenstraat 48; 3. Aan kerk- en verenigingsgebouw Bethanië vergunning verleend voor het houden van een verloting; 4. Aan organisatiecommite Oliebollencross s.v. Holten vergunning verleend voor een oliebollencross; 5. Aan het Rode Kruis vergunning verleend voor het houden van een collecte; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afd. Algemene Zaken ter Gemeentesecretarie. Sluiting gemeentesecretarie. De gemeentesecretarie, incl. gemeentewerken, is voor het publiek gesloten op vrijdag 2 januari 1987. Het Bureau Burgerlijke Stand is op deze dag voor het doen van aangiften, geboorten en overlijden slechts geopend van 11.30 tot 12.00 uur. Sluiting Vuilnisstortplaats Markelo, M.i.v 24 december 1986 om 6.30 uur zal de vuilnisstortplaats Markelo definitief gesloten worden. Vanaf 27 december a.s. zal derhalve gebruik gemaakt moeten worden van de vuilnisstortplaats Boeldershoek te Hengelo (O). Kleinere hoeveelheden huishoudelijke afvalstoffen en grof huisvuil tot max. V2 m3 kunnen worden gebracht aan de gemeentewerf, Waagweg 4, op werkdagen tussen 8.00 en 12.00 uur en tussen 13.00 en 16.00 uur, en op zaterdag tussen 13.00 en 15.00 uur. Huisvuil-ophaaldienst In verband met de komende feestdagen zal de regeling van het ophalen van huisvuil alsvolgt worden gewijzigd: het huisvuil van de donderdag-route op 25 dec. (1e Kerstdag) en de vrijdag-route 26 dec. (2e Kerstdag) zal worden opgehaald op woensdag 24 december. Het huisvuil van de donderdag-route op 1 januari (Nieuwjaarsdag) wordt opgehaald op woensdag 31 december. Het huisvuil van de vrijdag-route op 2 januari wordt opgehaald op vrijdag 9 januari 1987. De gemeentewerf aan de Waagweg is gesloten op 25 december (Ie Kerstdag), 26 december (2e Kerstdag), 1 januari (Nieuwjaarsdag) en 2 januari. Kerstboomverbranding. Op woensdag 7 januari 1987 zal er een kerstboom-verbranding worden gehouden op het maisveld nabij het sportpark 't Vletgoor". De kerstbomen kunnen 's middags tussen 14.00 en 16.00 uur worden ingeleverd op het maisveld. Voor Dijkerhoek en Espelo bestaat de mogelijkheid kerstbomen in te leveren bij de molen te Dijkerhoek. Voor elke ingeleverde kerstboom ontvangt men 1 lot. Tijdens de kerstboomverbranding zullen 10 loten worden getrokken waarvoor de gemeente Holten een prijsje beschikbaar stelt. Aanvang van de kerstboomverbranding is om 19.00 uur. In verband met ziekte van de huidige functionaris, bestaat bij sporthal ,,'t Mossink" te Holten tijdelijk behoefte aan een Deze zal worden belast met het zoveel mogelijk zelfstandig verrichten van alle voorkomende werkzaamheden, waaronder het schoonhouden van het gebouw en het houden van toezicht op het gebruik. Aanstelling geschiedt voor een variabel aantal uren met een minimum van 20 en een maximum van 38 uren per week. Voor deze functie is minimaal een technisch gerichte opleiding op L.B.O.-niveau vereist. Van sollicitanten wordt verder verwacht dat zij belangstelling hebben voor de sport en beschikken over contactuele eigenschappen, o.a. in de omgang met jeugd. Het salaris is afhankelijk van leeftijd en opleiding, conform de gemeentelijke Bezoldigingsverordening. Belangstellenden worden uitgenodigd hun sollicitatie binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad te zenden aan de Sportcommisie, Postbus 13, 7450 AA Holten. Commissie voor woonruimte-zaken. De zitting van de commissie voor woonruimte-zaken vindt plaats op maandag 5 januari 1987 des avonds van 19.30 uur - 20.30 uur in het gemeentehuis. De zitting van de commissie vindt in den verrevolge plaats elke 1 e maandag van de maand. Een gezellige drukte heerste op de Fancy-fair in de aula van SGH. Wat doet de gezinsverzorging? Tijdelijke hulp van huishoudelijk-verzorgen- de aard voor één of meer ochten den, of ook wel hele dagen per week. Deze hulp kan worden aangevraagd door gezinnen en alleenstaanden, die zelf de ver zorging van de huishouding en van eventuele huisgenoten niet meer aan kunnen of door diege ne, voor wie het huishouden he lemaal overgenomen moet wor den wegens opname in het zie kenhuis. Langdurige hulp van huishoudelijk-verzorgen- de aard voor één of meer ochten den of middagen per week voor langdurig zieken en gehandi capten. Deze vorm van hulpver lening is niet aan een termijn ge bonden. Bejaardenhulp van huishoudelijk-verzorgen- de aard voor één of meer ochten den per week. Deze vorm van langdurige hulp kan worden aangevraagd door en voor ieder een die door zijn of haar leeftijd hulp nodig heeft bij de huishou ding. Andere vormen van hulpverle ning De instelling voor gezinsver zorging in uw woonplaats biedt een uitgebreid pakket hulpmo gelijkheden, zoals: - wijkbe- jaardenverzorging; - hulp bui ten kantooruren; - gespeciali seerde gezinsverzorging; - al- phahulp. In dit laatste geval is de helpster in dienst van de kliënt en niet van de instelling. Om de hulp betaalbaar te hou den ontvangt de kliènt een sub sidie in de kosten. Wat kost gezinsverzorging? Voor de hulp van de gezins verzorging moet naar draag kracht worden betaald. Het be drag wordt vastgesteld volgens de door de overheid landelijke voorgeschreven richtlijnen. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij: Stich ting voor maatschappelijke Dienstverlening Midden-Over ijssel, Gaardenstraat 29, 7451 CV Holten. Tel. 6 27 84. De leidinggevenden gezinsverzor ging zijn daar zowel persoonlijk als telefonisch bereikbaar: iede re werkdag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. De themaweek vormde vori ge week weer een sfeervolle en nuttige afsluiting van het kalenderjaar op de Scholen gemeenschap Holten. De met behulp van film, video, muziek en lesbrieven geïn troduceerde evenementen- week was dit jaar nog duide lijker geïntegreerd in het schoolgebeuren dan andere jaren. De totale opbrengst van de actie bedroeg uitein delijk ongeveer 10.000 gul den. De themaweekcommissie die de onderwijskundige voorbereiding heeft verzorgd, had voor interes sant lesmateriaal over de thema's mensenrechten en discrimintie ge zorgd. De aangrijpende film Mis sing en de video film Het Achter huis, naar aanleiding van het Dag boek van Anne Frank gemaakt, werden door allen leerlignen van boven- en onderbouw bekeken. De middengroepen konden boven dien dinsdag genieten van het op treden van de muziek- en dans groep Yuca, die originele Zuidame- rikaanse muziek bracht. Twee volle gymzalen vormden een zeer aan dachtig gehoor tijdens de beide op tredens. De fancy-fair was dit jaar bijzonder gezellig, omdat ook de Big Band van de school meewerkte. Door middel van allerlei vaak creatieve evenementen probeeren leerlingen hun medeleerlingen, docenten en ouders geld uit de zak te kloppen voor het goede doel. Woensdagavond was er voor de on derbouw een cabaretvoorstelling met disco na en donderdag begon in alle vroegte (4.30 uur) het oliebol- lebakken onder leiding van opper bakker Jan Calkhoven. 's Middags waren er sportontmoetingen tus sen leerlingen en docenten. De da mesvolleybalwedstrijd werd met 2- 0 door de leraressen gewonnen, ter wijl bij de heren de eindstand gelijk was 1-1. Ook hier was de leraren- ploeg uiteindelijk winnaar door meer setpunten. Het klapstuk werd gevormd door de zaalvoetbalwed strijd. Na een zinderende wedstrijd wonnen de leraren tegen alle ver wachtingen met 3-2. s Avonds was weer de beurt aan de cabaretiers o.l.v. Johan Nijenhuis Tijdens de onlangs gehouden jaar vergadering van de PvdA werd af scheid genomen van Kees Reitse- ma, die na een zeer lang bestuurs lidmaatschap aftrad. Namens het bestuur bedankte Anja Hoek hem voor zijn activiteiten en óók zijn vrouw Fenna, die ook al die jaren zeer veel voor de Partij van de Arbeid deed. Vooral voor de pro paganda van de PvdA in Holten, in het bijzonder in de verkiezings tijd, hebben zij zich altijd ingezet. Naast een aantal huishoudelijke punten werd het bestuur voor het komende jaar vastgesteld: Jan Metsemaker, voorzitter; Anja Hoek-Boelkens, secretaresse, Ge rard Wennemers, penningmeester, Hugo Verkerk en Marjan Heetveld, lid. Na de pauze was uitgenodigd de heer Postmus, vertegenwoordiger van de ANDO, de Algemene Drank bestrijders Organisatie. Hij hield een inleiding over de nadelen van alcoholgebruik. Onopgemerkt heeft alcohol zich als iets normaals in onze leefwijze ingedrongen, in de privékring, op het werk en op school. met een voorstelling onder de titel De grote boodschap". Hoewel het thema niet altijd even duidelijk over het voetlicht kwam en inhoud en presentatie (vooral zang) kwali tatief hier en daar wat te wensen overliet, kon het totale program ma, gemeten aan de eisen die aan schoolcabaret gesteld mogen wor den, de toets der kritiek ruim schoots doorstaan. Jammer genoeg leefden Pluvius en Thialf op vrijdag zodanig in onmin, dat het schaatsevenement niet door kon gaan; het volleybaltoer nooi voor de bovenbouw en de don- centen sloot dc geslaagde week af. Romans volwassenen: Besmet terrein/Kjell-Olof Bornemark - Baam: Fontein, 1986 -155 p. Een Oostduitse agent moet in Ierland uitzoeken wie er verraad pleegt bij de wapentransporten afkomstig uit communistische lan den en bestemd voor de IRA. Heintje, hondje, hoedje/Toon Kortooms - Haarlem: Gottmer. 1986 - 224 p. De belevenissen van de ex-miljonair Hein Fentener van Vlis- singen. Het perspectief van de worm/Staf Schoeters - Utrecht: Bruna, 1986 - 192 p. Een weinig succesvolle free-lance journalist uit Antwerpen belandt middenin de Woensdrecht-affaire, waar de CIA enkele infil tranten onder de vredesactivisten heeft zitten. Studieboeken volwassenen De volière/Cees van Berkel - Zutphen: Tiemen, 1986 -112 p. Richtlij nen voor het zelf bouwen van volières. Bienvenido: eenvoudig Spaans voor iedereen/J. P. Fitzgibbon, J. Roldan, J. van Bergen - Apeldoorn: Van Walraven, 1986 - 300 p. Ruimte voor natuur: 80 jaar bezig voor de natuur van de toe- komst/H. P. Gorter. - 's-Graveland: Vereniging tot Behoud van Na tuurmonumenten in Nederland, 1986. - 422 p. De geschiedenis van de natuur - en landschapsbescherming in Nederland. Jeugdboeken B Japie rekent af/Paul Biegel - Haarlem: Oberon, 1986 - 56 p. De moeder van Japic probeert op alle manieren te voorkomen dat de fa milie niet meer zo rijk wordt. C De aard van het beest/Janni Howker - Weesp: Van Holkema Warendorf, 1986 -150 p. Voor een Engelse jongen wordt het geheim zinnige dier dat rond het dorp allerlei dieren aanvalt het symbool van alle kwaad. Daarom besluit hij het te doden. AA Bang in bed/Leonie Kooiker - Tilburg: Zwijsen, 1985 -19 p. Ansje mag een week logeren bij Riet en Jan. 's Nachts in bed wordt ze bang. Dammen met Jannes/Piet Lauwen - Amsterdam: Sijthoff, 1985 -152 p. Uitgebreide uitleg van het damspel. Vanaf ca. 10 jaar. De heer Postmus benadrukte de waarde van goede informatie op scholen, anti-alcoholreclame op ra dio en tv, posters, folders etc. Ge discussieerd werd nog over de vraag, hoe een gemeente een juist ontmoedigingsbeleid zou kunnen voeren, bijvoorbeeld door het te rugdringen van alcoholgebruik in de sportkantines, door het regelen van sluitingstijden van café's. De leden zagen verder een video-clip, bedoeld voor middelbare scholie ren, die ook duidelijk bewees, hoe nadeling het gebruik van alcohol kan zijn. Géboren: Dennis z.v. F. J. Jan sen en H. W. van Eijk. Ondertrouwd: G. J. Stam 22 jr. (Reimerswaal) en H. E. Kappert 22 jr. Gehuwd: E. Paalman 31 jr. en M. S. Ansink 25 jr.; G. J. Meijer 26 jr. en C. F. Terwei 19 jr. Overleden: G. H. Broekhuis 80 jr.; G. Brinkamn 81 jr. (overl. te Deventer).

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 9