Teams van klasse in toernooi Broekland „Vliegen hoeft helemaal niet zo dmir te zijn" Mintonette-dames nemen afstand Blauw Wit leiders geven voetballes Goed spel van Badminton team Veel wegblijvers bij kerstklaver jas Veneklaas en Koopman huizenhoog favoriet in Oliebollencross Jaap Kruk is gek van vliegsport: 27 en 28 december in 't Mossink: Gebroeders Koopman voorin in Rij ssen fff, O.P.C. Toernooi in Sporthal Nieuwjaar bij Blauw Wit HOLTENS NIEUWSBLAD WOENSDAG 24 DECEMBER 1986 Vrivo-Mintonette (dames) 2-2 Zoals u vorige week al in deze krant kon lezen, zou het wel eens een zware wedstrijd kunnen wor den voor de Holtense dames in Vriezenveen. Afgelopen vrijdag bleek dat maar al te waar. Hoewel Mintonette zowel in de eerste als in de tweede set een be scheiden voorsprong kon opbou wen, werden ze deze beide sets al vrij snel volledig overklast door een sterk spelend Vrivo. Aan Mintonet- te-zijde werden veel opslagfouten gemaakt en werd verdedigend en aanvallend zwak gespeeld. Met twee maal 15-9 kon Vrivo vrij ge makkelijk een 2-0 voorsprong ne men. De derde set liet Vrivo het er bij zitten. In plaats van de aangesla gen Holtense ploeg ook deze set af handig te maken, leek Vrivo tevre den met een gelijkspel. Hoewel Mintonette niet echt beter ging spelen, werd de derde set vrij ge makkelijk door de Holtense dames met 15-6 gewonnen. De vierde set was een zeer langdurige. In een ruim drie kwartier durende, gelijk- opgaande strijd, trok Mintonette op het nippertje aan het langste eind. Daarbij speelde het goede spel van uitblinkster Janny Broek huis een belangrijke rol. De Holten se dames wonnen met 15-13. Mintonette gaat als koploper de „winterstop" in, met een ruime voorsprong van 4 punten op de nummer twee van de ranglijst. Een goed uitgangspunt voor de tweede helft van de competitie. Mintonette 2-Serve'83 (heren): 0-3 De eerste set was een kerstset. Langzaam en vooral lief voor de te genstander. De ballen vlogen al leen om onze oren, de pieken zaten alleen in het spel van Serve. Alleen Rieks sloeg goed door het blok heen. Met 8-15, werd de set jammer lijk verloren. In de tweede set kwam Jan erin, hetgeen niet zo'n succes was, daar hij niet kon sprin gen. Ook Arie en Karei konden er niets van maken, en Serve won ook deze set makkelijk met 10-15. Alles op alles werd gezet in de derde set, maar ondanks een blok van Rik en goede klappen van Ber- tje, verloren de herenvolleyballers met 13-15. Het kan veel beter en moet ook veel beter. Zaterdag 27 en zondag 28 decem ber staat sporthal 't Mossink in het teken van de handbal. Het compe titie-vrije weekend wordt dan door veel teams aangegrepen op ontspannende manier het jaar af te sliuiten in het inmiddels traditio neel geworden handbaltoernooi van HV Broekland. Dames- jeugd en senioren spelen in totaal maar lieft 21 uren handbal, waarbij de poules zijn ingedeeld naar competitie-niveau, om geen grote krachtsverschillen te doen ontstaan. Het toernooi van HV Broekland, het grootste zaalhandbaltournooi van de afdeling IJsselstreek start zaterdag 27 december om 12.00 uur met de meisjes aspiranten van Voorwaarts, Holten, Lettele en 09.00 uur wordt gestart met teams Broekland om vervolgens om 13.00 van het hoogste afdelingsniveau: ook de damesjunioren in het pro- Voorwaarts, Raalte, Fortuna (Al- gramma in te passen. Voorwaarts melo) en Boskamp. Tot 17.00 uur DSVD, IJsselstreekselectie en komen dan de toppers an bod zoals Quik '20 komen met hun aanko- Olympia (Hengelo), SDOL, Heeten, mend talent. Bentelo, UDSV (Utrecht) V&K Vanaf 17.00 uur komen de dames- (Groningen) Tonzon/Enschede en senioren in actie tot 22.00 uur. In Broekland zelf. Vanaf 17.00 uur zul- twee poules strijden teams van len Nieuw Heeten, Heeten, Storm- Boskamp, Voorwaarts, Holtens vogels (Haaksbergen) en Quick '20 Lettele. ABS, Raalte Heeten en na- (Oldenzaal) het toernooi 1986 spor- tuurlijk Broekland om de hoogste tief afsluiten, eer. Deze teams spelen normaal op 2e en 3e klasse afdelings-niveau. De aspiranten en junioren spelen Zondag 28 december treden alleen een wedstrijd van 20 minuten, de de dames senioren in het strijdperk dames 25 minuten, met een zeer aantrekkelijk deelne- De entreeprijs bedraagt slechts f. mersveld. Maar liefst tien divisie- 2,-en voor de jeugd tot 16 jaar is de ploegen zullen verschijnen. Om toegang gratis. De „bende" uit Holten heeft afgelo pen zaterdag weer danig huis ge houden tijdens de Scharzwald- cross in Rijssen. Vooral op 15,4 km. de langste afstand, waren veel Holtense atleten aan het front. Op vallend was dat Jan Koopman, tweede in 57.18 min, zijn broer Meindert er ruim afliep. Meindert eindigde als derde in 57.54. Ook Henk Reitsema ging weer ouderwets tekeer. Hij werd vijfde in 58.54 min voor de onverslijtbare Marinus Baltus die zesde werd in 59.25 min. Ap Koetsier deelde ook heel wat gevoelige tikken uit aan zijn Rijssense collega's. Hij liep het loodzware parcours in 1 uur 10.50 min. Harry Heuvelmans in 1 uur 12.41 min moest hier het antwoord op schuldig blijven. Er werd eveneens een 10,3 km gelo pen. Hierop werd Gerard Mark voort negende in 41.13 min. Wim Brinks liep voor zijn niveau uiste kend in 44.42 min. Op de 5,1 km. bracht Hans ten Dam in 21.08 min. er nog het beste af. Hendrik War- dekker in 23.08 min. had het moei lijk op dit zware parcours. Niet minder zwaar waren de cross lopen een dag later in Luttenberg. De 4 km. met een redelijke tijd van Hans ten Dam in 16.46 min. Op deze afstanden ook OKIA-leden Henk Klaasses in 19.22 min en Henk Mei link in 17.26 min. Hier ook een 10. km. Henk Mulder liep die in 38. 33 min. Henk Aalpol in 40.51 min., moet sneller kunnen evenals Hen drik Markvoort in 43.13 min. Mister kilometer, Ap Koetsier tenslotte fi nishte in 45.43 min. Ook afgelopen zondag was de Kerstcross in Losser. Egbert Ve neklaas grossierde verder in twee de plaatsen. Egbert had op de 9 km. een tijd van 29.01 min. Bertus Ste vens werd zesde in 30.50 min. Dirk Hoekman finishte als 1 le in 32. 14 min. Programma: Tweede kerstdag: Joverni crosslo pen te Nieuw Heeten „Ja, je moet natuurlijk niet urenlang in je eentje vliegen. Dat loopt flink de papieren. Maar zorgt dat je steeds passa giers tegen betaling van de onkosten meeneemt, dan is het vliegen best te betalen. Alleen dat brevet halen hè, dat is duur. Daar heeft mijn moeder destijds nog mee geholpen". Voor Holtenaar Jaap Kruk (40) is vliegen zijn lust en zijn leven. Het liefst natuurlijk gaat hij met een 'kist' de lucht in, maar ook met zijn model vliegtuigen kan hij zich vol op uitleven. „Alles wat vliegt blijft me fascineren". Alleen wanneer twee straaljagers over Holten scheren stokt het ent housiaste verhaal van Jaap Kruk even. „Mooi hè" verzucht hij terwijl hij verlangend uit het raam kijkt. „Ik heb altijd willen vliegen. Liep van jongs af aan in de lucht te kijken. Het begon al op zesjarige leeftijd toen ik nog in Arnhem woonde. In park Sonsbeek stond een model van een vliegtuig, daar kroop ik altijd in. Pas veel later kreeg ik het geld en de leeftijd om ik met SÊÊB Zaterdag 27 december: Oudejaars iets aan die fascinatie te doen. crossloop te Vorden. zondag 28 decmeber; Oliebollen cross te Holten. Evenals voorgaande jaren orga niseert de O.P.C. (Onderlinge Pu pillen Competitie) ook dit jaar haar jaarlijks kerst-zaalvoetbaltoernooi in de diverse sporthallen in de regio Nijverdal. Alle pupillen van Blauw wit heb ben of op 29 of 30 dec. a.s. hun wed strijden in sporthal 't Mossink. De meisjespupillen moeten op 29 dec. naar Hellendoorn om hun wedstrij den te spelen. Als u dus deze dagen niet hóeft te werken-kom dan eens kijken naar de pupillen van de plaatselijke voetblaclubs Blauw Wit en SV Hol ten en clubs uit de regio. Hoe meer mensen op de tribunes hoe sfeer- Eerst met modelvliegen. Ik ben al zo'n vijftien jaar lid van de Nijver- dalse Modelvliegclub. Daar leer je vliegtuigen bouwen, maar ook ra diografisch besturen. Dan heb je al een beetje dat vlieggevoel. Want met zo'n besturings-stick is het net of je in een echte kist zit". Niet-commercieel Vanaf dat moment raakte Jaap Kruk steeds meer in de ban van het vliegen. Via de modelvliegclub Veiligheid kwam hij in aanraking met be roepspiloten, een KLM-bureau waarmee hij af en toe als passagier mocht meevliegen en uiteindelijk met de militaire vliegbasis Twen te, waar hij uiteindelijk zijn bre vet zou halen. Bij een niet-com- merciële vliegclub benadrukt Kruk. Want van commerciële clubs als in Teuge of Hilversum moet hij niets hebben. „Zo'n opleiding blijft natuurlijk een dure aangelegenheid, en ik heb er hard genoeg voor moeten wer ken, maar vergeleken met die com merciële clubs is Twente toch bijna de helft goedkoper. Terwijl de op leiding van oud-militaire vliegers erg goed is. Ik mag nu vliegen met de types 172/152 en met de laagdek- ker PA-28. Ja, als ik het geld ervoor bijvoorbeeld alleen naar Schiphol wilt vliegen. Eigenlijk is het bela chelijk dat de eisen daarvoor zo streng zijn. De opleiding is zo uitge breid dat ik hierna, wat dit betreft, aan dezelfde eisen voldoe als een KLM-piloot. Ook de eerste keuring is erg streng. Dan wordt je hele maal binnenstebuiten gekeerd. Het brevet is een jaar geldig, waar na je steeds weer gecheckt wordt. Inderdaad, de Rijksluchtvaart dienst houdt er strenge eisen op na, maar daardoor is het vliegen wel veel veiliger dan bijvoorbeeld auto rijden". te houden en omdat hij verplicht is minstens 10 vlieguren per,jaar te maken, neemt Jaap Kruk regelma tig passagiers mee in zijn 'kist'. „Daarmee druk je de kosten en kun je mensen laten kennis maken met het vliegen. Met drie passa giers betaalt iedereen zo'n 55 gul- Jaap Kruk vliegen". „Niks is veiliger dan schitterend vanuit de lucht. Ik ge niet er steeds weer van. Vliegen blijft altijd spannend en het is elke keer een sensatie voor mij. Zo den voor een uur. Ik laat ze dan iets groot, zo wijds, je kunt twee uur van de omgeving zien en probeer lang vliegen zonder ook maar iets dan zo laag mogelijk te vliegen, tegen te komen. Nee, op vakantie Boven Holten mag je tot 1000 voet ga ik met de auto. Maar ik zorg er en buiten de bebouwde kom tot wel voor dat er steeds een vliegveld 500. De Holterberg bijvoorbeeld is in de buurt is". In een ontspannen voetbalsfeer verving trainer Mennegat hem. De hebben afgelopen zaterdag de lei- junioren profiteerden direct door ders en trainers van Blauw Wit aan W. Stam. Rust 2-1. hun junioren een danig voetballes- Na rust enkele omzettingen bij je gegeven. De leiders kwamen al in de leiders en na een voorzet van H. de eerste twintig minuten op voor- Potman kopte Harry Paalman in. sprong na een goede combinatie De junioren moesten nu alles op de tussen de broers De Velde Harsen- aanval zetten maar bij elke door horst. Even leken de-junioren terug braak was keeper Aaftink van de te komen, maar de heren Smid, leiders de junioren de baas. Na een Stam en trainer Grondhuis wisten snelle counter leek H. Potman te na een paar minuten de bakens al scoren, maar hij schoot op de lat. weer te verzetten en de score tot 2-0 Harry kopte over na even eerder uit te bouwen. De junioren zetten ook al de lat te hebben geraakt, nu hun sterkste spelers in en de lei- Toch liepen de leiders nog verder ders moesten daadwerkelijk in de uit, toen halve voorzetten direct verdediging, maar met H. Hulsman achter de doelman van de junioren aan het hoofd ging dit geweldig. Na 'ook een Aaftink) verdwenen (5-1). een vreemde aktie moest R. Smid De eindstand was bereikt en menig het veld verlaten en na enige tijd leider had een voldaan gevoel. Handbal Programma sporthal Op zaterdag 27 december nemen 't Mossink voor de week van 27 de- het Al team en de dames senioren cember 1986 deel aan het handbaltoèrnooi dat toten met2 januari 1987 gespeeld wordt in Sporthal 't Mos- Zaterdag: 9.00-12.00 hockeyclub sink. Al speelt om 12.00 uur tegen Holten, 12.00-22.00 handbaltoer- Broekland haar eerste wedstrijd. nooiTLMS. De dames senioren spelen hun eer- Zondag: 9.00-20.00 handbaltoer- ste wedstrijd tegen Boskamp om nooiTLMS,20.00-21.00Biesters. 17.00 uur. Competitie: za. 3-1: Al Maandag: 3.00-17.00 O.P.C.-toer- vrij, JB 1 uit tegen Overwetering nooi, 17.00-18.00 gemeenteperso- om 15.00. Vertrek 14.00. BI vrij. Cl neel, 18.30-22.30 uit tegen Haarle om 10.45. Vertrek 9.45. Zo. 4-1: Heren 1 uit tegen S.C.E. om 14.00. Vertrek 12.30. He ren 2 vrij. Dames senioren vrij. Da mes junioren uit tegen Kwiek om 16.00. Vertrek 15.00. Badminton 5-1 Holten 1-ABS 1.6-1 Deventer 6- Holten2,7-l Holten5-Deventer8,3- 1 Holten 1-Deventer 2 (jeugd). badmintonclub Holten. Dinsdag: 8.00-17.00 O.P.C.-toer- nooi, 17.00-22.15 Mintonette, 22.15- 23.15 Blauw-Wit. Woensdag: 8.30-15.00 s.v. Holten, afd. voetbal, 15.00-16.00 Klaasses. Vanaf 18.00 uur gesloten. Donderdag: gesloten (nieuwjaars dag). Vrijdag: 16.00-18.30 hockeyclub Holten. 18.30-24.00 Mintonette. Trefzeker 6-Holten 3 echter vrij gemakkelijk binnen <10- 15, 2-15). Beide gemengde dubbel- Het derde team moest zijn win- spelen waren daarna ook voor Hol- terslaap onderbreken om in Dalfs- ten. Laat werd de terugreis aan- en ten strijde te trekken tegen Tref- vaard met een 6-2 winst in de knip zeker. Jan Jacobs wist in twee ga- en de terugblik op een fijne bad- mes in totaal 11 punten bijeen te mintonavond, sprokkelen tegen de heer Winius. Mistral 1-Holten 5 Harry Dul speelde in een „zinderen de" partij F. Kelder naar een neder- De thuiswedstrijd was destijds laag (15-9, 9-15.12-15). Ria Groene- door Holten gewonnen met 6-2. Dit- veld trok de partij „ouderwets" maal waren de rollen omgekeerd, naar zich toe (3-11, 9-11). Heike van Alleen Wil Piechnick wist zijn sing- 't Holt had het in de eerste game le te winnen na verlenging in de moeilijk (10-12), maar de tweede derde game. Samen met Bert Post- was een fluitje van een cent (1-11 en ma pakte hij ook de herendubbel. koppie, koppieü). Het herendub- In de overige partijen was er voor belspel ging verloren met 15-11 en Holten weinig eer te behalen. Eind- 15-13. De dames haalden de winst stand: 6-2. Vrijdag j.l. werd in de kantine van de S.V. Holten een gezamenlijke kerstklaverjasavond gehouden. De deelnemende verenigingen waren S.V. Holten, S.V.V. Blauw Wit, Ten nisclub Holten en Klaverjasclub Holten. Het was erg jammer dat er zoveel mensen zijn weg gebleven die zich hadden opgegeven. Er zijn maar 60 van de 80 mensen geko men. Het slechts vertegenwoor digd waren Blauw Wit met 8 en de Die veiligheid ja. Onlangs veron gelukte op de vliegbasis Twente een piloot met een sportvliegtuig. Klassieke vraag: wat gaat er dan door je heen? Jaap Kruk: „Daar sta je inderdaad even bij stil, vooral omdat je wist wie het was. Maar je stapt wel weer in hoor. Ondanks die incidenten is er niks veiliger dan vliegen. Bij een vliegtuig wordt alles immers op de minuut af gepland: wanneer stijg je op, waar vliegje heen, hoe laat kom je daar aan. Noem maar op. Bij een auto staat er niets van tevoren vast. Daarin ben je van allerlei fac toren afhankelijk. Bovendien wordt het materiaal ontzettend streng gecontroleerd. Ik mag zelf niet aan een vliegtuig sleutelen hoor, nog niet eens de bougie ver wisselen. Alleen de raampjes was- had zou ik het B3-brevet ook nog voller het geheel. De pupUlen zul- we, wiUen halen Dan kun je in de len uw belangstelling zeer zeker beroepsluchtvaart. Maar daar heb sen en stofzuigen", waarderen. A.le pupillen hebben ik gewoon geen geld voor. Ik ben nu Passafriprs inmiddels persoonlijk bericht over nog bezig met een radloteiefonle. passagiers indeling, aanvang wedstrijden etc. opleiding. Dat heb je nodig als je Om zijn favoriete sport betaalbaar Holten is een atletiekdorp bij uit- het grootste talent wat Holten Van concurrentie van buitaf noe- stek. Steeds staat men in de regio heeft, en ondanks mimimale trai-~ men wij Henny Mentink uit Vaas- versteld van de goede lopers die ningsarbeid tot de top van de regio en. Bennie van Ommen uit Ambt een plaats als Holten naar voren behoort, zijn krachten weer kun- Delden. Voor de 10 km. wordt een weet te schuiven. Helaas is het nen meten met de Daventriaan flinke publieke belangstelling ver- jammer dat al die talenten een Meindert Koopman en zijn broer wacht, maar ook de andere afstan- beetje versnipperd zijn over regio- - Jan Koopman, uitkomende voor den zijn ze'ker het aankijken waard, verenigingen door verhuizing, en het Arnhemse Coko. Ook interes aspiraties hoger op te komen in sant kan worden de strijd tussen atletiekland. Henk Reitsema, nu wonend in Hen- Voor de volledigheid: de 2 km. is om Op de langste afstand, de lO.km tij- gelo en lid van L.A.A.C. en s.v. Hol- 09 30 uur-de 4 km-om 10 00 uur- de dens de Oliebollencross komt men ten-leden Dirk Hoekman ene de km om 10-30 uur en de 10.00 km, elkaar weer tegen en kunnen de oude rottten Henk Mulder en Mari- om 11.15 uur. Kom op tijd en zoveel krachten gemeten worden. Zo zal nus Baltus. Ook Gerard Koopman mogelijk per fiets in verband met Egbert Veneklaas, misschien wel moeten wij in dit rij te opnemen, ket beperkt parkeren. SV Holten met 14. Dat was een hele tegenvaller als je ziet wat er nor maal zit te kaarten bij de 2 vereni gingen. Maar dat mocht de overige mensen niet hinderen om er een ge zellige klaverjasavond te maken. De samenwerking met de andere clubs was zeer goed, ondanks dat er op verschillende wijze wordt ge kaart. Alle mensen waren het er over eens dat zo'n klaverjasavond zeker voor herhaling vatbaar was. De uitslag was als volgt: 1 F de Brie 4310, 2. A. Aanstoot 4103, 3 L Schipper 3984, 4. F. Brouwer 3967, 5. G. Duteweerd 3356, 6. A. Nijland 3928, 7. B. Paalman 3905, 8. H. Nijkamp 3860, 9. G. Ef- tink 3851, 10. H. Theyn 3795, 11. F. Flantua 3737,12. W. Weyenberg 3773, 13. H. v. Lan gen, 14. D. Beldman 3715, 15. H v. Langen 3677, 16. E. v.d. Hulst 3670, 17. A. Ongena 3655,18. J. Klunder sr. 3632,19. T. Jonkman 3595, 20. M. KI. Velderman 3581, 21. M. Brussee 3581, 22. B. Bril 3536, 23. R. v.d. Molen 3522, 24. D. de Velde 3478, 25. H. Paalman 3445. De poedelprijs was voor mevr. Rustebiel met 2353 punten. Het beste koppel was E v d Hulst en E. de Velde Harzenhorst met 1924 punten. De ZW Blauw Wit'66 houdt vrij dag 2 januari vanaf 20.00 uur in clubhuis 't Vletgoor haar jaarlijkse nieuwjaarsbijeenkomst voor leden, donateurs en andere belangstellen den. Voorgaande jaren bestond voor deze bijeenkomst steeds veel belangstelling en het bestuur re kent ook deze keer weer op veel be zoek.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 5