Nk-veldrijden is promotie voor wielersport in Twente Stamsnijder en Groenendaal grote favorieten in Oldenzaal N 1 n Frank van Bakel wil vlammen bij Nk-veldrijden De sponsors derfeffihgzm, RECREATIEGEBIED HULSBEEK: VEEL MOGELIJKHEDEN ulsbeek Stamsnijder richt zich helemaal op kampioenschap Plattegrond ./VV Wielernieuws 52 TP 125 ET CLUBGEBOUW van de Olden- zaalse Wieier Club zit afgeladen vol. Zelfs de bekende rode muis kan er niet meer bij. De bestuursleden van de Oldenzaalse Wieier Club vertel len vertegenwoordigers van de re gionale pers uit wat er zoal om de hoek komt kijken om een interna tionale veldrit en een Nederlands kampioenschap op poten te zetten. Later kwam de landelijke pers zijn licht opsteken op een speciale bïj- j eenkomst in het restaurant van I Hulsbeek. Herman Snoeyink komt I even aanschuiven. De Denekamper, die als Jid van de Amstelformatie nog steeds ac tief is als coureur op de weg, is ondermeer verantwoordelijk voor het parcours dat op 3 en 4 januari het sportieve decor van de nationale titelstrijd vormt. Snoeyink ontvouwt zijn plannen en meent dat de re gio Oldenzaal .rijp" is om zo'n evenement te houden. „We hadden er binnen het bestuur van de Oldenzaalse Wieier Club over gesproken of wij de veldritsport niet wat op konden krikken." Jarenlang was er in Dene kamp een fantastische veldrit verreden. Van de ene op de an dere dag was het echter voorbij. Steeds meer ging ik het als een gemis zien. Toen de KNWU liet doorschemeren dat Overijssel in aanmerking kwam voor een nationaal kampioenschap wa ren wij direct geïnteresseerd." Al snel bleek dat Twente meerdere mogelijkheden had om een dergelijk evenement te houden. „Markelo (Herikerberg) en Oldenzaal (Hulsbeek)", aldus Snoeyink „hadden de meeste kans op de titelstrijd. Markelo had als voordeel, denk ik, dat ze een goed selectief natuurlijk parcours kunnen leveren. De motocrossers komen daar ook ieder jaar in actie. Er is daar een permanent circuit en een ont vangsttoren. De wielerclub de Zwaluwen, gesteund door een Markelose delegatie, zou het evenement dan moeten in goe de banen moeten leiden. Wij, als Oldenzaalse Wieier Club, zijn gaan praten met mensen van Hulsbeek (Johan Schotveld), hoe de mogelijkheden daar la gen. Want laten we eerlijk zijn met zo'n geweldig recreatiege bied als Hulsbeek heb je vele mogelijkheden in huis." Kapitaal Het werd dus Oldenzaal en toen het licht op groen stond konden Herman Snoeyink c.s. aan de slag. „Ze stonden achter ons. We hebben in eerste instan tie getoetst hoe het bedrijfsle ven er tegen over stond. Ten slotte moet er een kapitaal op tafel komen wil je alleen al in aanmerking komen. De KNWU verplicht namelijk de organisa tie van een Nederlands kam pioenschap ook een zogenaam de A-cross voor zijn rekening te nemen. Verder hangt er een prijskaartje aan dit kampioen schap. De KNWU ontvangt daar liefst ruim 15.000 gulden voor. Maar we besloten ons kandi daat te stellen. Enkele weken la ter hoorde we dat de kampioen schappen inderdaad aan Olden zaal waren toegewezen. Dan be gint het eigenlijke werk pas. We moeten een organisatie-comité samenstellen van technische commissie tot verkeersgroep, pr-zaken en sponsors warm maken voor de veldrijderij. Onze eerste taak was de organi satie op poten zetten voor de in ternationale veldrit. Deelne mersveld samenstellen, con tracten verzorgen. Met Hennie Stamsnijder, Martin Hendriks en natuurlijk Rogér de Vlae- minck het publiek warm maken voor deze sport. Ik denk dat het wel zal lukken". Optimisme Halverwege december is Her man Snoeyink nog steeds opti mistisch over het welslagen van de nationale titelstrijd. „We hebben het eerste evenement gehad op 29 november. Daar hebben we na afloop lange tijd over gesproken. Sommigen wa ren teleurgesteld over het aan tal toeschouwers. We hadden er enkele duizenden maar te wei nig betalenden om uit de kosten te komen. Maar van de verte genwoordigers van de media kregen we te horen dat het hun best meeviel. Je kunt nu een maal bij het opstarten geen dui zenden betalenden mensen ver wachten. Zoiets moetje opbou wen. Mond op mondreclame is dan belangrijk. We hebben een prachtige cross gehad met in de persoon Hennfe Stamsnijder uit Enter een uitstekende winaar. Een coureur uit de regio. Dat spreekt aan. Martin Hendriks was als topa- mateur ook favoriet. Die had zijn dag niet. Dat kan gebeuren. Als topsporter (Snoeyink is vijf keer kampioen van Nederland veldrijden geweest) weet ik maar al te goed dat de vorm van de dag beslissend is voor het verloop van de wedstrijd. Mar tin Hendriks werd als favoriet gevolgd door camera's van Stu dio Sport en de radio-collega's van radio Oost, NCRV, Veroni ca. Dat is een belasting. Voor ons is dat een enorme promotie. Want zeg nu eerelijk welk evene ment krijgt zoveel belangstel ling van radio, televisie en de pers. We brachten blijkbaar iets wat ontzettend aansloeg. Na tuurlijk was iedereen benieuwd naar het parcours waar 3 en 4 ja nuari de kampioenschappen worden verreden. Ik kon mij zelf een goede indruk geven over het parcours wat ik met steun van anderen heb uitgezet. Ik denk toch dat ik het wat ga verande ren. Iets korter maken. Mis schien 3 a 400 meter. Voor het publiek betekent dat de cou reurs één keer vaker langs ko men. zien. De wedstrijd zelfs gaat over één uur plus een ronde. Dus in tijd verschilt het niets. Nu zijn we bezig met onze manschap pen, 145 man sterk, de zaken he lemaal klaar te maken om een vlekkeloos kampioenschap te krijgen. Er moet veel gebeuren. Tot lijnen voor de pers toe. De PTT telecommunicatie helpt ons geweldig. ET ALS vorig jaar in Lochem worden de nationale veldritkampioenschappen over twee dagen verreden. Het experi ment vorig jaar was zeer geslaagd. Daar om besloot de KNWU ook in Oldenzaal op zaterdag 3 en zondag 4 januari een herha ling te gunnen. „Daar zijn we zeer blij mee", zeggen Gerard Grote Punt en pr- man Hennie Ardesch. „We hopen op die manier meer wielersport brengen en meer toeschouwers te trekken." De organisato ren van de Oldenzaalse Wieier Club ver wachten tussen de twaalf- en de veertien duizend toeschouwers op Het Hulsbeek. Alles is voor de gasten, waaronder vele journalisten van radio, televisie, dag-, week- en maandbladen, tot in de puntjes gere geld. Wie kunnen ze huldigen als de nieuwe kampioenen van Nederland? Bij de amateurs Martin Hendriks, Rinie Pley of toch weer Hans Boom die altijd goed rijdt op een nationaal kam pioenschap. Bij de profs Hennie Stamsnijder of Reinier Groene- daal die twee jaar geleden kampioen werd. Onder de kansheb bers zijn ook Frank van Bakel, Hans Baars en Adrie van der Poel... Het parcours is zeker niet in het nadeel van Van der Poel, die trouwens twee jaar geleden in München tweede werd bij de wereldkampioenschappen. Erwin Nijboer uit Denekamp heeft zich goed voorbereid en kan hoog eindigen. Matieu Hermans weet dat hij tot veel in staat is. Kees van der Wereld is al eens kampioen van Nederland geweest. Het zijn allemaal crossers met prima kwaliteiten. De supporters van Hennie Stamsnijder en Reinier Groe nendaal rekenen op hun favo rieten. Natuurlijk mogen Hen nie Stamsnijder en Rein Groe nendaal op basis van hun re sultaten in het Superprestige- klassement en enkele andere internationale wedstrijden re kenen op een topplaats. Ook bij de amateurs zijn er zaterdag tal van kanshebbers waaronder Martin Hendriks, Rinie Pley uit Wierden, Hans Boom uit Markelo en het jeug dige talent (en tweevoudig ju niorkampioen) Wim Vos. Jan Olde Meule uit Tubber- gen verdedigt zijn titel bij de liefhebbers en Klaas Stobbe uit De Wilp doet dat bij de ve teranen. De kampioen van de nieuwe lingen Will Lotgerink uit Ros- sum (een pupil van Herman Snoeyink) rijdt nu bij de junio ren. Wim Vos rijdt als junior kampioen nu bij de amateurs. De starttijden op zaterdag 3 januari zijn:. 11 uur liefheb bers; 12.30 uur mieuwelingen en dames; 14 uur amateurs. Op zondag 4 januari: 11 uur ve teranen; 12.30 uur junioren; 14.30 uur profs. De deelnemende profs in Ol denzaal zijn: 1. Marcel Arntz, 2. Henk Baars, 3. Frank van Bakel, 4. René Beuker, 5. Wil Brouwers, 6. Reinier Groenen daal, 7. Jacques Hanegraaf, 8. Peter Harins, 9. Matieu Her mans, 10. Peter Hoondert, 11. Jan van Houwelingen, 12. Fons van Katwijk, 13. Rob Kleinsman, 14. Huub Kools, 15. Jos Lammertink, 16. Henk Lubberding, 17. Wim Meijer, 18. Erwin Nijboer, 19. Marc van Orsouw, 20. Frits Pirard, 21. Adrie van der Poel, 22. Steven Rooks, 23. Jan Simons, 24. Hennie Stamsnijder, 25. Gert Jan Theunisse, 26. Johan van der Velde, 27. Gerard Veld- scholten, 28. Nico Verhoeven, 29. Kees van der Wereld. m Frank van Bakel is zijn tweede jaar als profveldrijder ingegaan. Een jaar daarvoor was hij amateur kampioen van Nederland geworden. Zijn grootste prestatie bereikte de Brabander echter in zijn eigen streek Oss waar hij derde werd tijdens het wereldkampioens- cap. „Toen hebben we een feest je gebouwd. Dat vergeet ik nooit meer. Ik kon toen prof worden en heb er geen seconde spijt van datdat ik het gedaan heb." Dit jaar gaat het weer goed met Frank van Bakel. In de eer ste wedstrijden was hij bijna niet te kloppen. Frank van Ba kel won de eerste cross van het Superprestige-klassement voor veldrijders in het Spaanse Za- rautz. „Dat was waarschijnlijk voor iedereen een verrassing, voor mijn niet. Ik reed al een tijdje goed, Dan komt het er één keer uit." In München hij twee de achter Kluge, de oud-wereld kampioen bij de amateurs en daarna nog een reeks ere-plaat- sen in Valkenswaard (vierder), ook meetellend voor het Super prestige-klassement, Oldenzaal (derde), en Schijndel waar hij vierde werd. Over Oldenzaal is hij optimistisch gestemd. „Ik re ken erop dat het in Oldenzaal weer prima zal gaan. Ik heb er veel voor gedaan en nog meer voor gelaten", aldus de Braban der, die hoopt op 4 januari weer te kunnen vlammen. Nederlands' succesvolste vel drijder Hennie Stamsnijder Na zijn klinkende overwin ning in Oss, die meetelt voor het Superprestige-klassement, is Hennie Stamsnijder ongetwij feld één van de grootste favorie ten in Oldenzaal. „Ja, je kunt wel zeggen dat het parcours me ligt.vDaar won ik dit jaar mijn eerste wedstrijd van het sei zoen. Daarna is het snel ge- geaan en won ik in Schijndel en in Oss. Maar een titelstrijd is toch even weer iets anders. Dan moetje er staan. Anderen gaan ook tot het uiterste. En denk erom dat Adrie van der Poel op zo'n parcours ook goed uit de voeten kan komen." Hennie Stamsnijder, die zijn nationale titel moet verdedigen, wil nog niet vooruitkijken naar de we reldkampioenschappen in Tjechslowakije. „Ik richt me eerst op Oldenzaal, daarna zie ik wel weer," aldus de 32 jarige veldrijder uit Enter. Stamsnij der weet zich gesteund door een grote supportersschare. „Alleen al voor die mensen wil ik graag winnen. Een kampioesnch'ap heeft voor mij altijdf al zijn aan trekkelijkheden," aldus de En temaar. De Oldenzaalse Wielerclub weet zich gesteund door een groot aantal sponsors, die het mogelijk maken dit evenement te houden. De sponsors zijn: Dagblad Tubantia, Snoeyink Reizen, Polderland Zuivel, Kuhlkamp, Oostdam Textiel, UCN-Urenco Almelo, Spar, Siers Kabelwerken, Bronswerk, Rabo-banken, Amstel Bier en AMEV schatten dit evenement op de juiste waarde in. Naast de grote sponsors waren er twin tig kleine geldschierers, die de organisatoren ter wille waren. Het bestuur van de Oldenzaalse Wieier Club, dankt alle geld gevers en natuurlijk alle medewerkers voor het welslagen van dit evenement. ©Johan van der Velde gaat Pa nasonic verlaten en keert terug naar Italië. De profrenner, die ook meedoet in Oldenzaal, heeft een contract getekend bij GIS, waar hij naast Contini kopman van deze sterke formatie wordt Johan van der Velde, die een slechte ronde van Frankrijk reed, zal daar dus niet terugke ren. Zijn ploeg rijdt namelijk al leen de Giro, de ronde van Italië. ORob Kleinsman uit Hengelo, ook in Oldenzaal, zal daar debu teren als profrenner. Kleins man, die jarenlang voor Amstel- bier reed, heeft een contract ge tekend bij de verzekerings maatschappij Transvemij in Hoogeveen. Jos Lammertink, als Nederlands kampioen ook aanwezig in Oldenzaal, zal als kopman vertrekken. ©De route naar het Hulsbeek- circuit is van alle richtingen dui delijk aangegeven. Herman Nij- huis, die de verkeerssiituatie coördineert, zegt dat er op 3 en 4 januari voldoende politie aan wezig is om het verkeer in goede banen te leiden. Het circuit Hulsbeek kan duizenden auto's bergen en zeker 20.000 publiek probleemloos opvangen. ©De organisatoren van de Ol denzaalse Wieier Club hebben besloten slechts zes gulden en tree te vragen voor dit nationaal kampioenschap. Mede door de steun vam hoofdsponsor Van der Loeff BV kon het bedrag op zes gulden worden vastgesteld. De organisatoren hopen op 12.000 toeschouwers over beide dagen. ©Herman Snoeyink zal samen met enkele andere wielertrai- ners een cursus verzorgen op Papendal bij Arnhem. Van in terval tot speciale training alles wordt aan de hand van video beelden getoond. De kosten voor deze curus bedragen 185 gulden. Inlichtingen via tele foon nummer 01883-16111.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 17