Hl Holten in de ban van het „pijltjes gooien' Huldiging Freek Pasop bij ENKCO Klavier levert eerste kampioenen Beslissing over dorpshuis in maart De Schure opent de deuren weer Tuintips van Eddie Geslaagd HOLTENS NIEUWSBLAD .99 Holten draagt steentje bij aan monument Opdracht Oranjewoud aangehouden Ringleiding in raadzaal Succes voor slager Brands Opbrengst papieractie College en vakbond op betere voet Krant met Kerstmis DONDERDAG 18 DECEMBER 1986_ Jos Kamphuis (rechts) presenteert zijn eerste darts-kampioenen. „Een altijd goedlachse en onmisbare kracht". Zo om schreef ENCKO-directeur Meijer vorige week donder dag de jubilerende Freek Pasop. Pasop vierde zijn 25- jarig jubileum bij het Hol- tense diepvriesvlees-be drijf en ter gelegenheid daarvan werd hem door de directie in de bedrijfskanti ne een receptie aangebo den. In het bijzijn van zijn vrouw en kinderen en het voltallige personeel kreeg de jubilaris vele lovende woorden te horen. In zijn toespraak herinnerde direc teur Meijer zich de aanstelling van Pasop 25 jaar geleden. Aangezien Pasop als een „flinke stevige kerel uit een goed nest" werd beoordeeld leverde dat geen enkel probleem op. Van die aanstelling heeft de ENCKO nooit spijt gehad. Pasop stond zijn mannetje in de produk- tie, maar ook op technisch gebied. Hij stond met zijn hakmes vooraan wanneer de uit Argentinië geïm porteerde vleesbalen tot vuistgrote stukken moesten worden verwerkt, maar kreeg ook een vormmachine met kuren weer aan de praat wan neer zelfs de monteurs het hadden opgegeven. Daardoor heeft Freek Pasop, die bij de ENCKO ook zijn vrouw ontmoette, nu een dubbele functie: half in de produktie, half bij de technische dienst. "Namens dé directie bood de heer Kalfsterman hem een horloge met inscriptie en een envelop met in houd aan, terwijl zijn vrouw in de bloemetjes werd gezet. De perso neelsvereniging uitte haar waarde ring in een cadeaucheque en een delicatessenmandje voor mevrouw Pasop. Dok Holten zal een steentje bijdra gen aan het nationaal monument in Vught ter herinnering aan het gevangenenkamp dat daar in de Tweede Wereldoorlog door de Duitse bezetters was ingericht. Het college heeft de raad voorge steld voor 250 gulden symbolich een bouwsteen te kopen. De gemeente Vught heeft hiervoor alle Nederlandse gemeenten aan geschreven, waarvan in de Tweede Wereldoorlog een inwoner in het kamp heeft gezeten. Of dat voor Holten ook gold is niet bekend, maar het college vindt het ook so wieso belangrijk dat de nagedach tenis aan de kampbewoners in ere wordt gehouden. Holten is duidelijk in de ban van de darts-sport. Hoewel de uit Engeland overgewaaide werpsport tot nu toe alleen in eetcafé 't Klavier wordt beoefend, is de belangstelling erg groot, Onlangs behaalde een Hol- tens team van 't Klavier voor liet eerst een kam pioenschap in de Saillandse competitie en als het fana tisme van de Holtense darts-spelers ons niet be driegt volgen er nog heel wat kampioenen. In dat Holtense etablissement, waar de eerste darts-prij zen al aan de muur hangen, vervoegen we ons dan ook voor wat meer informatie. Driejaar geleden hing eigenaar Jos Kamphuis van 't Klavier voor het eerst een dart-bord op in zijn zaak. De reacties aan de bar waren schamper. „Dat is toch niks, dat stomme pijltjes gooien" was een veelgehoorde opmerking. Maar in de loop der tijd veranderden de grootste sceptici in de rrieest fana tieke beoefenaren. Van zes schuch tere beginners groeide het aantal darts-spelers uit tot een 25 serieuze beoefenaren. Hoewel nu de meeste Holtense spelers namens 't Klavier in competitieverband uitkomen is er echter van een echte vereniging nog geen sprake. jos Kamphuis: „Darts is een echte gezelligheidssport en dat moet het ook blijven. Maar je ziet dat de spelers steeds fanatieker worden. Pas geleden hebben we nog verga derd of we er een echte vereniging met contributie en zo van zouden maken, maar dat hebben we nog maar even uitgesteld. Zoals het nu gaat is het wel zo gezellig. Je speelt wel competitie, maar met de tegen standers is het altijd zo te regelen dat het iedereen uitkomt. Boven dien worden de teams vaak samen gesteld uit een paar vrienden. Het gaat dus allemaal heel gemoedelijk en dat moet eigenlijk zo blijven". Kampioen Desalniettemin beginnen de vruch ten van dagelijkse trainingsarbeid zich af te werpen. Momenteel speelt één team in de derde divisie van de afdeling Twente van de Nederland se Darts-bond en begeven twee teams zich in de regio Salland voor hun krachtmetingen met collega horecabedrijven, Daarvan behaal de onlangs een team het kampioen schap. Daarnaast zijn er spelers die puur voor de recreatie af en toe een pijltje werpen. Enig inzicht in de onderlinge krachtsverhoudingen geeft het pas gehouden Holtense kampioenschap waarbij Paul van Heun de hoogste eer behaalde. Hij werd op de voet gevolgd door Arjan Zanting, Arno Keestra en Rob Boode. Voor Jos Kamphuis (zelf uiteraard ook bevangen door het darts-virus) blijft het sociale aspect van de darts-sport echter voorop staan. „Je komt nog eens in andere zaken in de regio en doet daar een hele boel contacten op. Zelf hadden we hier laatst een groot toernooi waar aan ook Engelsen meededen. Nee, ik ben er niet voor om contributie te heffen. Nu doen we het zo dat de slechtste spelers steeds een kwar tje in de pot stoppen. Daarvan gaan we eens een keer uit eten. Gelukkig lopen de mensen hier in Holten er warm voor. In Nijverdal en Rijssen lukt het nog niet zo. Op een voor lichtingsavond van de darts-bond in Rijssen kwam zelfs helemaal nie mand opdagen. Dan is het hier we! wat beter". Wie eens kennis wil maken met de darts-sport kan terecht in 't Kla vierwaar vrijwel dagelijks gespeeld wordt. Op maandagavond 15 de cember en donderdagavond 18 de cember vinden er competitiewed strijden plaats. Uiterlijk in de raadsverga dering van 23 maart zal er een beslissing moeten wor- den genomen over de huis vesting voor het sociaal cultureel werk in Holten. Het college van B en W wil voor 1 maart de opdracht^ verlening voor eventuele nieuwbouw of verbouw af ronden. Op het ogenblik staan nog drie mogelijkhe den ter discussie: het hand haven van de bestaande lo- katies, het mode! 'Kleintje Tuinstraat' en het plan Vaessen voor de Lageweg, Het gemeentebestuur moet haast maken met de plannen omdat met ingang van het nieuwe schooljaar 1987-1988 in ieder geval vervangen de ruimte aanwezig moet zijn voor het afgebrande gymnastieklokaal aan de Lageweg. De afdeling Wel zijnszaken van de gemeente heeft van de drie resterende mogelijkhe den een exploitatie-opzet gemaakt die in de commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken aan de orde ko- men. Ook de huidige situatie met Wc zitten nu in december. De vorige maand heb ik dingen behandeld die nu, zolang het niet te hard vriest, ook nog kunnen. Daarom deze keer, zoals beloofd, iets over het tuinieren voor bejaarden. Wat heel belangrijk is, is dat oudere mensen zelf bepalen wat ze willen in de tuin. De een zal graag gras maaien, de ander niet. Maar weinig onderhoud is een veelgehoord ver zoek. Zo is een gazon met weinig kanten ideaal en een mengsel van gazonzaad. dat langzaam groeit kan het maaien beperken. Is dat echter nog teveel werk dan moet men denken aan een goed beloop- bare verharding. Wat ook belangrijk is, is de beplan ting. Er zijn planten genoeg die weinig of helemaal geen onder houd vragen. 'Voorbeelden daar van zijn de jasmijn, de sneeuwblad en seringen (heesters). Ook wense lijk zijn rozen, met name geurende theehybriden. Verder komen vaste planten in aamerking en vooral stevige geteelde planten. Die hoe ven niet te worden opgebonden en zijn winterhard zodat men ze niet hoeft af te dekken. Ook groenbl/j- vende planten vergen weinig on derhoud: achillea duizendblad bergenia (schoenlappersplant) en doronicum voorjaarszonne bloem Bloembakken of grote schalen op vensterbanken of verhogingen kunnen het ook goed doen, vooral omdat men zich dan niet hoeft te bukken. Ook fruit biedt, een moge lijkheid. Appel of peren op laag stam en kruisbessen op stammetjes zodat klimmen of bukken niet hoeft. Als groenten kunnen sla bloemkool en boerenkool worden geteeld. Bovendien vragen planten als skimmia, ilex en verschillende dwergconiferen weinig onderhoud. Tot slot nog even een oproep aan de mensen die de lezing over het snoei en van vruchtbomen en rozen wil len bijwonen: er is nog plaats. De avond wordt gehouden op dinsdag 13 januari 1987. Telefonische opga ve is mogelijk op nummer 63923 huisvesting in de Tuinstraat, 't Re pelsteeltje en 't Kolnus wordt on der de loep genomen, waarbij kri tisch gekeken wordt naar de boek waarde die deze gebouwen nog hebben. Daarnaast liggen er plan nen voor een afgeslankt dorpshuis aan de Tuinstraat en een gecombi neerd dorpshuis met gymlokaal aan de Lageweg. Voor de laatste lokatie koos het Holtens college voor het plan-Vaessen omdat daar bij de meest gunstige exploitatie valt te verwachten. De agenda voor de laatste gemeen teraadsvergadering van dit jaar, die gehouden zal worden op maan dag 22 december, zal worden uitge breid met eerrnog een agendapunt. Op verzoek van de raadsleden zal het college van b en w de opdracht voor het. maken van een plan van een nota stads-en dorpsvernieu wing aan bureau Oranjewoud b.v. nader uitleggen. Fraktievoorzitter Dul (CDA) kreeg maandagavond tijdens de begrotingsvergadering zijn mede fraktievoorzitters mee hierover nog eens van gedachte te wisselen tijdens de raadsvergade ring. In principe was men het wel met de opdracht eens. maar men wil graag weten hoe de opdracht is geformuleerd en wel doel burge meester en wethouders voor ogen staat. Tevens staat op de agenda een voorstel voor het verstrekken van een opdracht aan de Stichting Ka dastrale en Financiële Administra tie KAFI, voor de hertaxatie ten behoeve van de vijf-jaarlijkse her ziening Onroerend-goed-belasting en niet te vergeten de herinrichting Smidsbelt. waarover een deel van de gemeenteraad en het college van b en w van mening verschillen. Verder komen aan de orde de jaar rekening 1985 van de Openbare bi bliotheek Holten en de begroting 1986 van de Openbare bibliotheek, energiebesparende maatregelen ten bate van Meermanskamp en het de Verordening Landschaps- schoon Holten. De vergadering be gint om 19.30 uur. Op het ogenblik wordt er aan de Beusebergerweg nog hard ge werkt, maar volgende week dins dag 23 december heropent jonge- rensociëteit De Schure haar deu ren weer. Na een grondige renova tie van bijna een half jaar vindt dan de officiële heropening plaats in het bijzijn van tal van genodig den. Op zaterdag 27 december is er open huis voor andere belangstel lenden. In het kader van het project Jon geren bouwen voor Jongeren is het aannemersbedrijf Wessels uit Rijs sen de afgelopen maanden druk be zig geweest in de Schure. Daarbij werden ze geholpen door Schure- vrijwilligers die het schilderwerk, de riolering en een gedeelte van de betimmering voor hun rekening namen. Na de officiële heropening die om 15.30 uur begint, zal De Schure tijdens de Kerstdagen weer haar traditionele activiteiten hou den. Tweede Kerstdag, vrijdag 26 december kan men zich van 14.00 uur tot 15.00 uur laten inschrijven voor de Kerst-puzzelwandeltocht, die ongeveer twee uur duurt. De kosten bedragen f 2,50 per persoon. Tijdens het open huis op zater- Na de verhuizing naar het nieuwe gemeentehuis zullen de raadsver gaderingen beter te volgen zijn. De nieuwe zaal voorziet in een zoge naamde 'ringleiding' waarop ge hoorgestoorde bezoekers hun ge hoorapparaat kunnen aansluiten. Die voorziening is mede aange bracht op verzoek van een van de vaste bezoekers van de vergaderin gen. Op de in de IJshal in Zwolle gehou den Kerstveetentoonstelling van dikbilslachtvaarzen was in vijf klassen de eerste prijs voor een vaars van slager Piet Brands die hierdoor in het bezit kwam van de kampioensbeker. Ten behoeve van de o.b.s. Dijker- hoek werd in het afgelopen jaar weer een papier- en plasticactie gehouden. In totaal werd voor f. 1108.10 bijeengebracht. Een be hoorlijk bedrag als men bedenkt dat de papierprijs momenteel slechts drie cent per kilo bedraagt. Voor het geld werd materiaal voor de school aangeschaft. Ook in het komende jaar wordt de medewerking van de Dijkerhoe kers gevraagd het oud papier te bewaren en op gezette tijden af te leveren in het fietsenhok, waarbij het verzoek wordt gedaan het pa pier goed te bundelen. De plasticinzameling, die dit jaar ongeveer drie ton plastic oplever de. wordt komend jaar in de maand juni gehouden. dag 27 december vanaf half drie zorgt de formatie Super Sonic voor live muziek. Het Holtens college van B en W en de plaatselijke afdelingen van de FNV en CNV hebben een verdere stap gezet op weg naar een beter overleg. Afgesproken is dat, wan neer daar aanleiding toe is, een regelmatige gedachtenuilwisse- ling zal plaatsvinden. Aanleiding voor het overleg tussen het college en de maatschappelijke organisaties is de voorgestelde wij ziging van de winkelslutingstijden, die door het gemeentebestuur wor den vastgesteld. De vakbonden, die o.a. het belang van het Holtense winkelpersoneel behartigen, dron gen erop aan hierover mee te kun nen praten. Het afgesproken over leg volgt op een periode van koele verhoudingen tussen vakbonden -en Gollege. Met name de problema tiek rond de staking bij Udema.en de uitlatingen van professor Bak over het Holtense winkelpersoneel waren in het verleden strijdpunten tussen college en vakbonden. Aan de Rijks Universiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen geneeskunde onze plaats genoot G. W. Rietman, Broens- weg 3, Look. In verband met de komende Kerstdagen en de jaarswisse ling verschijnt het Holtens Nieuwsblad dit jaar voor het laatst op woensdag 24 decem ber. Kopij dient maandag 22 de cember vóór 12.00 uur te wor den ingeleverd. Het eerste nummer van het Holtens Nieuwsblad in 1987 verschijnt op donderdag 8 januari. Daar voor geldt de normale inlever- tijd van dinsdag 09.00 uur. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer A. H. J. Groteboer voor het uitbreiden van een varkensschuur bij het perceel Russendijk 4; - aan Godeschalk B.V. voor het plaatsen van een duivenkweekhok bij het perceel Industriestraat 11 - aan de heer J. A Podt voor de bouw van een garage/berging bij het perceel Meutgeertsweg 2; - aan de heer J. A. v.d. Maat voor de verbouw van de woning Molenbelterweg 22; - aan de heer J. H. W. van Duuren voor de bouw van een garage bij het perceel Winkelbergweg 29; - aan de heer A. J. Leppink voor het ged. vernieuwen van een schuur bij het perceel Borkeldsweg 3; - aan de heer J. D. Vincent toestemming verleend tot het bouwen van een afdak/berging en een tuinmuur bij het perceel Smidsbelt 1; - aan mevr. R. Verveda-Beldman toestemming verleend voor het verplaatsen van een pui van het zomerhuis Postweg 14; - aan het G.E.B. Holten vergunning verleend voor de bouw van een transformatorhuisje aan de Tuinstraat; 2. aan diverse personen vergunning verleend voor het kappen van bomen; 3. aan Nierstichting Nederland vergunning verleend voor het houden van een collecte in 1987; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventue le mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecreta- SLUITING VUILNISSTORTPLAATS MARKELO Met ingang van 24 december 1986 om 16.30 uur zal de vuilnisstortplaats Markelo definitief gesloten worden. Vanaf 27 december a.s. zal derhalve gebruik gemaakt moeten worden van de vuilnisstortplaats Boeldershoek te Hengelo (O). Kleinere hoeveelheden huishoudelijke afvalstoffen en grof huisvuil tot max. m3 kunnen worden gebracht naar de gemeentewerf. Waag- weg 4, op werkdagen tussen 8.00 en 12.00 uur en tussen 13.00 en 16.00 uur en op zaterdag tussen 13.00 en 15.00 uur. SLUITING GEMEENTESECRETARIE De gemeentesecretarie, inclusief gemeentewerken, is voor het publiek gesloten op vrijdag 2 januari 1987. Het bureau burgerlijke stand is op deze dag voor het doen van aangiften geboorten en overlijden slechts geopend van 11.30 tot 12.00 uur. HUISVUILOPHAALDIENST In verband met de komende feestdagen zal de regeling van het ophalen van het huisvuil als volgt worden gewijzigd. Het huisvuil van de donderdagroute op 25 december (Ie Kerstdag) en de vrijdagroute op 26 december (2e Kerstdag) zal worden opgehaald op woensdag 24 december. Het huisvuil van de donderdagroute op 1 januari (Nieuwjaarsdag) wordt opgehaald op woensdag 31 december. Het huisvuil van de vrijdagroute 2 januari wordt gehaald op vrijdag 9 januari 1987. De gemeentewerf aan de Waagweg is gesloten op 25 december (1e Kerstdag), 26 december (2e Kerstdag), 1 januari (Nieuwjaarsdag) en 2 ja nuari. VERPLAATSEN MARKT I.V.M. KERSTDAGEN In verband met het feit, dat de 2e Kerstdag dit jaar op een vrijdag valt hebben burgemeester en wethouders besloten warenmarkt te houden op DINSDAG. 23 december a.s., des namiddags van 13.30 tot 17.30 op de Smidsbeit Aangezien alsdan niet alle standplaatshouders aanwezig kunnen zijn, zal een gewijzigde opstelling van de kramen op de markt plaats vinden. Met name de standplaatshouders in de food-sector zullen aanwezig zijn. INLEVERING BIJZONDERE MACHTIGING INGEVOLGE VUURWAPENWET Met het oog op de afloop van de geldigheidsduur van de Bijzondere Machtigingen ingevolge de Vuurwapenwet 1919 wordt de houders van de machtiging verzocht deze vóór 31 december 1986 in te leveren ter ge meentesecretarie, afdeling Algemene Zaken. Desgewenst kan de geldigheid worden verlengd. GEMEENTELIJK ENERGIEBEDRIJF HOLTEN De raad dezer gemeente heeft in zijn vergadering van 15 december 1986 de volgende kleinverbruikerstarieven, ingaande 1 januari 1987, vastges teld: Elektriciteit: A. TARIEFCOMPONENTEN Vastrecht voor vermogensvergoeding: Waarde hoofdveiligheid t/m 3x25A of 1 x35A Waarde hpofdveiligheid 3x35A Waarde hoofdveiligheid 3x50A Waarde' hoofdveiligheid 3x63A Extra vastrecht voor dubbeltariefmeter (nachtverbruik) Kwh-prijzen Dag-kwh-prijs Nacht-kwh-prijs Brandstoffenvergoeding per kwh GAS: per 1 jan. '87 huidige tarief f 66.- p j. f480.- p.j. f990 - p j. f 1.920- pj f 60 - p.j. f432, p.j. f900 - p.j. f 1 740-pj. f33.- p.j. f 30, p.j. 11.7 cent 4,0 cent 9.9 cent 4.0 cent circa 5.5 cent (zie punt B.) area 7.6 cent per 1 jan. '87 excl. milieu heffing en BTW huidige tarief excl. milieu heffing en BTW 38.4 ct 50.1 ct f57r- - -f5?,- f 15, f 210- f 15, f210. Prijs per m2 voor het verbruik tot 170.000 mJ per jaar Vastrecht per aansluiting per jaar Vastrecht per woning per jaar bij biok- /wijkverwarming met een minimum per blok'wijk van B_. BRANDSTOFFENVERGOEDING Als vergoeding voor het brandstoffenverbruik worden per kWh de kosten van 9,9 MJ berekend. Dit betekent dat op basis van de brandstoffenprijs van eind 1986, hiervoor circa 5,5 cent in rekening moet worden gebracht. Wijziging van de brandstoffenprijs in de loop van 1987 wordt direct in deze vergoeding verwerkt, met als gevolg dat die vergoeding van 5,5 cent in 1987 kan variëren. C. OMZETBELASTING EN ANDERE HEFFINGEN Alle vergoedingen moeten worden verhoogd met de door het G.E.B. ver schuldigde omzetbelasting en de heffingen, welke het G.E.B. ingevolge een besluit van de overheid verplicht of bevoegd is aan de verbruiker in rekening te brengen. Het kleinverbruikerstarief is nu voor de tweede keer verlaagd. Gas be sparen lijkt daardoor minder interessant te worden. Toch levert elke ku bieke meter gas minder altijd nog een halve gulden op. Breng eens een bezoek aan onze voorlichtingsafdeling. Industriestraat 1 te Holten. Wij geven u graag advies over de vele besparingsmogelijkheden. Met ingang van 1 januari 1987 neemt de N.V. Energiebedrijf IJsselmij (voorheen N.V. Electriciteits-Maatschappij IJsselcentrale) te Zwolle de le vering van energie over van ons gemeentelijk energiebedrijf. Deze N.V. hanteert voor de berekening van geleverde energie de hiervoor vermelde tarieven. Iedere verbruiker ontvangt binnenkort over één en ander nader bericht. Het gemeentebestuur van Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 9