I De Noordpool had goed schaatsseizoen Uit het politierapport Kérkdiensten Medische diensten van dag tot dag B.J. Aaftink benoemd tot erelid £HöteC '0sieHdè$ Zondag 28 december: Oliebollencross rond Meermanskamp De Marke houdt actie voor Haïti Gevonden voorwerpen Markt op 23 december HOLTENS NIEUWSBLAD ^sti bericht van de stuurgroep ouderenwerk holten en) Kerkdiensten Kerstnacht ZONDAGSBUFFET Zondagsschool DONDERDAG 18 DECEMBER 1986. Voorzitter Wim Bouwhuis overhan- meester GJ. Aaftink een tinnen het vele werk dat de jubilaris voor digt scheidend secretaris-pennina- bord als blijk van waardering voor de ijsclub heeft verricht. In de vrijdagavond in zaal Vosman gehouden jaarver gadering van ijsclub De Noordpool gingen de leden unaniem aceoord met het bestuursvoorstel de heer G.J. Aaftink te benoemen tot erelid van de club die hij veertig jaar als bestuurslid op voortreffelijke wijze heeft gediend. Clubvoorzitter Wim Bouwhuis her innerde in zijn toesrpaak tot de jubilaris aan de jaarvergadering van 12 december 1946 waarin Aaf tink als bestuurslid, tevens secreta ris werd gekonen en zijn benoe mingtot secretaris-penninmeester in de jaarvergadering november 1972. In het seizoen 1960/'61 werd de jubilaris tevens kantinebeheerder, een taak die hij met assistentie van zijn vrouw Johanna met veel inzet heeft vervuld. Namens het bestuur, leden, dona teurs en namens de hele Holtense gemeenschap dankte voorzitter Bouwhuis Aaftink voor wat hij ge durende veertig jaar voor de ijs- sport en ijspret in Holten heeft ge daan. Als blijk van waardering overhandigde de voorzitter een fraai tinnen wandbord met inscrip tie. Voor mevrouw Aaftink waren er bloemen. Namens de Sportcommissie sprak Johan Groeneveld, die zijn waarde rende woorden vergezeld liet gaan van een bloemstuk. Goed seizoen Ijsclub de Noordpool kan terug zien op een goed seizoen. De schaatsliefhebbers kwamen door de lange winter flink aan hun trek ken en konden hun sport beoefenen op veelal prachtig ijs. Wanneer de kwaliteit als gevolg van de enorme belangstelling af en toe wat minder werd, dan werd er 's avonds tot in de kleine uurtjes geveegd en ge sproeid. Kruiswerk De doelstelling van de Stich ting Kruiswerk Zuidwest Over ijssel is: het verlenen van ge zondheidszorg aan mensen in hun directe leefmilieu en voor lichting in groepsverband. Dat kan zijn: zorg, gegeven aan men sen, die zich geheel of gedeelte lijk niet meer kunnen verzor gen. Dit kan om verschillende redenen gebeuren, b.v. door ziekte of bij verlies aan li- chaamsfunkties. De zorg die ge geven wordt; b.v. lichaamsver zorging of aankleden, is aanvul lend op wat de patiënt en diens verzorger zelf kunnen doen. Te vens worden er adviezen gege ven en handigheden aange leerd, hoe iemand zichzelf zo lang mogelijk kan veezorgen en hoe huisgenoten „de patiënt" kunnen helpen. Anderzijds geeft de wijkverpleegkundige ook adviezen over het voorko men van ziekten en handicaps, door voorlichting te geven over gezond léven, bewegen, of leef- De wijkverpleegkundige heeft kennis en vaardigheid in huis om samen met de patiënt te kijken wat de mogelijkheden zijn om zo lang mogelijk zelf standig te blijven wonen en wel ke hulpmiddelen er eventueel nodig zijn. Te denken valt aan zeer eenvoudige hulpmiddelen voor b.v. kousen of sokken aan trekken tot veranderingen in huis, als een verhoogd toilet en waar het beste de handgrepen geplaatst kunnen worden. Ook is advisering ten aanzien van in- continentiemateriaal mogelijk. Voor men tot aanschaf overgaat kan de wijkverpleegkundige of wijkziekenverzorgende kijken of het hulpmiddel geschikt is. Veel van de eenvoudige artike len heeft de Kruisvereniging in huis om het uit te proberen. Magazijnartikclen. Op voor schrift van de wijkverpleegkun dige, wijkziekenverzorgende of de huisarts worden vele soorten verpleegartikelen, zoals kruk ken, bedden, looprekjes tijdelijk uitgeleend. De duur van de uit leen is vermeld op het bewijs van uitleen. Het uitlenen van magazijnartikelen gebeurt tij dens het spreekuur van de wijk verpleegkundigen. Voedingsvoorlichting. Bij de Kruisvereniging is een diëtiste in dienst, die men kan raadple gen over gezonde voeding en dieetadvisering, individueel en in groepsverband. Zij houdt re gelmatig zitting in het kruisge- bouw te Holten. Een afspraak met de diëtiste kan men even eens tijdens het spreekuur van de wijkverpleegkundigen maken. Ten aanzien van dieet advisering is een positief advies van de huisarts nodig. Wanneer kan men gebruik maken van de diensten van de Kruisvereniging? Men kan ge bruik maken van deze diensten wanneer men lid is van de Kruisvereniging. Het lidmaat schap kost f 43,- voor een gezins eenheid en f39,- voor iemand die een eenpersoonshuishou ding voert. Hoe kan men een beroep doen op de wijkverpleegkundigen? Zonder een verwijzing kan men rechtstreeks contact opnemen met de wijkverpleegkundige. Eén van de wijkverpleegkundi gen is elke werkdag op het spreekuur aanwezig van 13.30- 14.30 uur, aan de Gaarden- straat 31, telefoon 05483-6 14 36. Men kan bellen, maar ook even langs komen. Voor dringende hulpvragen kan men gebruik maken van de 24-uurs bereikbaarheid, zeven dagen per week, telefoon 05700- 1 24 25. De wijkverpleegkundi gen, die in Holten werken zijn: mevrouw C. Bleijenberg; me vrouw D. Klein Velderman, me vrouw A, Starink, mevrouw S. Mekelenkamp en de wijkzieken- verzorgster mevrouw M. Nieu- wenhuis. Regeren is vooruitzien, dat geldt ook voor het bestuur van de ijclub. Daarom werd besloten tot renova tie van het clubgebouw (nieuwe vloer, uitbreiding van de keuken) het leggen van grondkabels yoor de geluidsinstallatie en het aanboren van tien bronnen rond de baan voor sproeiwater. Ook zal er een tweede veegmachine worden aangeschaft omdat vegen met één machine te veel tijd in beslag neemt. Uit het jaarverslag van de secreta- ris-paenningmeester bleek, dat het aantal leden was gedaald van 125 tot 123. Het aantal donateurs ver toonde een lichte stijging en be droeg op 1 oktober 208. De baan was in het afgelopen seizoen 27 da gen geopend. Aan de avondvier daagse werd door 171 schaatsers deelgenomen. Bij acclamatie werden herkozen de bestuursleden G.T. Jansen en H. Paalman, terwijl als nieuwe be stuursleden werden gekozen E.J. Krooshof, A. Markvoort en J. Veld huis. Een voorstel van het bestuur om de entree prijzen niet te verhogen werd met algemene stemmen aan genomen. Hetijsprogramma zal (ijs en weder dienende door het be stuur worden vastgesteld. In ieder geval zullen de eerste ijsdagen geen wedstrijden worden gehouden om zodoende de schaatsers de gelegen heid te geven hun sport te beoefe nen. Een suggestie om, evenals een aantal jaren geleden, wedstrijden te organiseren in samenwerking met clubs uit Laren, Bathmen en Markelo, met als inzet een wissel beker, zal door het bestuur nader worden bekeken. Ook zal het be stuur zich beraden over een voor stel om het bestuur uit te breiden met een of twee dames. Voor Kerstavond, 24 december, zijn er weer een tweetal Kerst nachtdiensten georganiseerd door de Open Deurgroep Holten. De eerste dienst begint om 21.00 uur en wordt gehouden in de de Gereformeerde kerk de Kandelaar. Medewerking in deze dienst wordt verleend door het Hervormd Kerk koor. De tweede dienst begint om 23.00 uur en wordt gehouden in de Her vormde kerk. Medewerking in deze dienst wordt verleend door HMV Voorganger in beide diensten is ds. R. Visser. De meditatie zal gaan over: Eindelijk een witte kerst! Tien minuten voor aanvang van de diensten begint de samenzang. Holterbergweg 14 Tel. 05483-6 13 53 7451 JL Holten ELKE ZONDAG vanaf 16.00 uur slechts 25.-pp Sfeervol en gastvrij Reservering gewenst 8 december: Naar aanleiding van meerdere klachten door overlast van loslo pende honden, waarbij zelfs een voorbijganger werd gebeten en schade aan de kleding opliep, werd de eigenaresse, een bewoonster van De Haar proces-verbaal aange- 9 december: Er werd melding gedaan van dief stal van een zwart konijntje. Het beest werd weggehaald uit een hok achter de woning van de eigenaar aan de Reilinksweg. Mogelijk heeft de dader plannen voor een feestdis met de kerst. In ieder geval is dit niet wat onder een goede kerstge dachte wordt verstaan. Door een van de plaatselijke mid denstanders werd een jongen ge pakt bij het stelen van een pakje si garetten. De knaap gaf toe dit reeds vaker gepleegd te hebben. Achteraf werd de politie in kennis gesteld die hierop contact opnam met de ou ders. Beter is natuurlijk de politie direct bij dit soort zaken te roepen zodat bekeken kan worden of de be trokkene mogelijk ook bij anderen aan het stelen is geweest en of er verdere maatregelen genomen die nen te worden. 11 december: In de nacht van 10 op 11 decem ber werd door een buurtbewoner gemeld dat hij een verdacht per soon in en bij auto's aan de Kor- hoenderweg zag scharrelen. De man, afkomstig uit Deventer, kon opgespoord worden. Hoewel de man een wat vreemd verhaal had, hij beweerde met roken te zijn ge stopt maar kon de drang naar nico tine niet weerstaan en doorzocht daarom auto's op zoek naar een ro kertje, hem toch maar een proces verbaal gegeven voor poging tot diefstal. In de Oranjestraat werd weer eens een snelheidscontrole gehou den waarbij 17 automobilisten wer den bekeurd. Hoogst gemeten snel heid was deze keer 73 kilometer per uur. 's Avonds werd de assistentie ge vraagd van de politie door een be woner van de Churchillstraat. Bij hem was in het slaapkamerraam een pauw neergestreken. Met be hulp van één van de Soweco-men- sen werd de pauw weer naar het parkje afgevoerd terwijl hij ook ge kortwiekt werd om dit soort uit vluchten in de toekomst te voorko men. Door de politie van Rijssen werd gemeld dat 's middags in verband met diefstallen in winkels een vier tal Engelsen werd aangehouden. Bij nader onderzoek bleken de mannen ook een Holtense winke lier voor een bedrag van ruim vier honderd gulden te hebben besto len. 13 december: In de nacht van 12 op 13 decem ber brak er brand uit in een zomer huisje gelegen aan de Vianenweg hoek Heideweg. De brandweer, die zeer snel ter plaatse was, kon niet verhinderen dat het huisje geheel afbrandde. Mogelijke oorzaak was een kacheltje dat de beheerster aan had laten staan om de zaak droog te houden. Op het moment van de brand werd het huisje niet be woond. Omstreeks 18.00 uur vond op een zandweg in het buitengebied, de Valkenweg, een aanrijding plaats tussen een vrachtauto en een per sonenauto. De bestuurder van de vrachtauto reed, bij donker, ach terwaarts het zandpad in en zag daar niet de geparkeerde personen auto staan. Plaatschade was het gevolg. 14 december: In de nacht van zaterdag op zon dag konden twee jongens van 17 jaar worden aangehouden die zich schuldig maakten aan diefstal van een fiets uit de stalling bij het sta tion. Zij werden daar betrapt door een politieman die daar juist voor dat soort feiten de zaak in de gaten hield. De jongens, afkomstig uit het westen des lands, verbleven in de omgeving op een camping. Ook werd deze nacht een inwoner van Holten als bestuurder van een auto betrapt op te veel gebruik van alcohol. Na een blaastest werd hem een bloedproef afgenomen. Ook werd hem nog een rijverbod opge legd. Afgelopen zondag werd in het ka der van het eerder gemelde milieu project weer een twee uur durende inspectievlucht met de politieheli- copter boven de gemeente uitge voerd. Op diverse plaatsen werden zaken geconstateerd en op foto vastgelegd die niet in orde waren. Hiernaar wordt een verder onder zoek ingesteld. Voor de zestiende keer in successie zal op zondag 28 december de Olie bollencross worden gehouden, ge organiseerd door de Oliebollen- crosscommissie van s.v. Holten. De eerste opzet van de cross' was om in de wintermaanden de voet ballers weer in beweging te krijgen. Vooral in de beginjaren deed ieder een massaal mee binnen de s.v. Holten. Nu komt het deelnemers veld grotendeels van buitenaf. Jammer is, dat dit karakter van de Oliebollencross deels verloren is gegaan; alleen de veteranen en se lectiespelers van de afdeling voet bal vallen in positieve zin op. Van de schaakafdeling is bekend dat zij maar over een beperkt aan tal „lopers" beschikt. De atletiekaf- deling daarentegen zal weer sterk vertegenwoordigd zijn. Voor velen begon met de Oliebollencross hun loperstragiek. Van handballers is bekend dat ze niet wild zijn van een loopje, maar een beetje serieuze sporter moet ook dit onderdeel aankunnen. De Oliebollencrosscommissie, een zeer geselecteerd gezelschap onder leiding van voorzitter Groene- woudt, wordt op de wedstrijddag bijgestaan door 70 medewerkers, vaak vrijwilligers die al jaren mee draaien. Het parcours is hetzelfde als vorig jaar, dus weer over goed begaanbare paden en wegen rond om sportpark Meermanskamp. Het programma ziet er als volgt uit: 09.30 uur, 2 km.:Poffertjes (meisjes en jongens 7 t/m 9 jaar; Kniepertjes (dames 35+) en Appelflappen (meisjes en jongens 10 t/m 12 jaar). 10.00 uur, 4 km.: Roomsoezen (da mes 15 t/m 34 jaar); Bitterballen (heren 35+); Pannekoeken (meisejs en jongens 13 en 14 jaar) en Kreket- ten (heren 15 t/m 34 jaar). 10.30 uur, 6 km: Oliebollen (heren en dames 15 jaar en ouder.). 11.15 uur, 10 km: Krakelingen (da mes en heren 15 jaar en ouder.) Na afloop is er in de kantine van Meermanskamp soep en natuurlijk oliebollen. Traditiegetrouw sluit Scholenge meenschap De Marke het jaar af met een actie voor een goed doel. Zo werd in samenwerking met de Holtense middenstand vorig jaar een groot aantal noodhulppakket ten voor de slachtoffers van de aardbevingsramp in Mexico ver stuurd. Op donderdag 18 en vrij dag 19 december zetten de leerlin gen en het personeel van De Marke zich in voor hulp aan de minstbe deelden in Haiti. Onder auspiciën van de stichting Mensen, in Nood wordt actie ge voerd voor het onderwijs- en voe dingsproject van pater Bohnen in de sloppenwijken van Port-au- Prince. Zonder hulp zouden de 15.000 schoolkinderen het niet red den. Het gaat erom te voorzien in de eerste levensbehoeften van de straatarme bewoners van Haïti. Samen met hun klassedocenten hebben de leerlingen van de onder bouw voor vrijdag 19 december een sponsorloop georganiseerd, waar bij de bovenbouw zich overigens niet onbetuigd laat. Een dag eer der, donderdag 18 december, staan er verschillende activiteiten voor ouders, belangstellenden en leer lingen op het programma. De aan vang daarvan is 14.00 uur. Op don derdag is er ook een avondpro gramma met o.a. bingo, disco, be hendigheidswedstrijden, verkoop van oliebollen, een videovoorstel ling over Haïti, enz. De opbrengsten van de actie ko men voor een gedeelte ook ten goe de aan de adoptieleerlingen van De Marke in het Afrikaanse Mali. NED. HERV. KERK: 10.00 uur: ds. R. Visser. 19.00 uur: ds. W. Vons. Uitgangscollecte: Solidaridad Oppasdienst: Mevr. Stoeven- belt-Schreurs en Marianne Bo gaard. 10.00 uur: Jongerendienstin Ire ne. GEREF. KERK: 09.30 en 15.00 uur: ds. A. Rien- stra, Harderwijk. In beide diensten is de le collec te voor de kerk en de 2e voor ren te en aflossing. Kindemevendienst: groep 5 en 6 o.l.v. mevr. R. Kolkman-Bo- link. Oppasdienst: Mevr. kamphuis- Schuppert, mevr. Harbers-Pot- man, mevr. Kolkman-Hallink. Irma'Jansen en Herma Stam. R.K. KERK: 10.00 uur: Heilige Mis in gebouw Irene. DUKERHOEK: 10.00 uur: ds. W. Vons. Uitgangs collecte: Solidaridad. OKKENBROEK: 10.00 uur: ds. G. Bouman. Oecu menische dienst m.m.v. Muziek vereniging Beatrix. Zenings- bussen bij de uitgang. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur. ARTS: J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING Stichting Kruiswerk Z.W.O., Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-614 36. 24-uurs bereikbaarheid: tel. 05700-1 24 25. Diëtiste: spreek uur volgens afspraak tijdens spreekuur wijkverpleegkundi ge. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. TANDARTS: F.G. Koop, Spoorstraat 3, Goor. Tel. 05470-7 13 50. DIERENARTS: Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5. Tel. 05483-6 15 15, ook voor kleine huisdieren. Kleine huisdierenpraktijk S. Minnenma, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t'm vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtigen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEBEDRIJF: Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij Gem. Energiebedrijf, tel 05483-6 18 14. POLITIE: Tel. 05483-6 44 44; dag en nacht bereikbaar. BRANDWEER: Telefoon 0011 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20:00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. DONDERDAG 18 DECEM BER: 15.30-17.30 uur: gebouw Tuin straat, Kerstinstuif voor kinde ren; 19.00 uur: Kerststukjes maken voor verstandelijk ge handicapten. Kerstavond Chr. Pl.vrouwenbond, 20.00 uur in de Kandelaar; Kerstviering HVG Holten en Dijkerhoek om 19.45 uur in gebouw Irene. VRIJDAG 19 DECEMBER: 15.30-17.30 uur: gebouw Tuin straat, Kerstinstuif voor kinde ren; Kerstklaverjasavond kan tine Meermanskamp, 20.00 uur; 19.30 uur: potstoten Biljartclub Kalfsterman. ZATERDAG 20 DECEMBER: ZONDAG 21 DECEMBER: 11.00-12.00 uur: Midwinter hoornblazen op Holterberg. MAANDAG 22 DECEMBER: Trefpunt,19.45 uur: Kerstvie ring Plattelandsvrouwen afd. Espelo; 19.30 uur, Raadsverga dering. DINSDAG 23 DECEMBER: 13.30-17.30 uur: Warenmarkt op Smidsbelt; 19.00-19.30 uur: Mid winterhoornblazen bij vijver 't Vletgoor. VRIJDAG 26 DECEMBER: 14.00-15.00 uur: Kerstwandeling j.s. de Schure; 14.00 uur, start le deelnemer Gezinspuzzeltocht MAC Holterberg bij de Biester. ZATERDAG 27 DECEMBER: 14.30 uur: open huis j.s. de Schu re. ZONDAG 28 DECEMBER: 11.00-12.00 uur: Midwinter hoornblazen op - Holterberg; oliebollencross s.v: Holten. MAANDAG 29 DECEMBER: Kerstvoetbaltoernooi OPC. DINSDAG 30 DECEMBER: 19.00-19.30 uur: Midwinter hoornblazen bij vijver 't> Vlet goor; Kerstvoetbaltoemooi OPC. VRIJDAG 2 JANUARI: Nieuwjaarsbijeenkomst zw Blauw Wit, 20.00 uur; 20.00 uur zaal Vosman: Nieuwjaars bijeenkomst HMV; 19.00-23.00 uur: Recreantentoemooi Min- tonette in sporthal 't Mossink. ZATERDAG 3 JANUARI: 20.00-22.00 üur, Kantine Meer- manskamp: Nieuwjaarsrecep- *tie s.v. Holten! DINSDAG 6 JANUARI: Nieuwjaarsbijeenkomst PvdA WOENSDAG 7 JANUARI: 20.00 uur: Nieuwjaarsreceptie NBVP Holten in zaal Vosman. VRIJDAG 16 JANUARI: Nacht van Blauw Wit, vanaf 22.00 uur. DINSDAG 20 JANUARI: 19.30 uur: Voorlichtingsavond Scholengemeenschap HQlten voor ouders van leerlingen- van groep 8 van de basisscholen. Gevonden: Zwart leren mapje met Honda autosleutel, zwarte leren ge reedschapstas, rood/witte vin- gerhandschoenèn maat 158, zwart/rode linker motorhand schoen. Verloren: - 3 a 4 sleutels mét label merk Jo- landa, rode speelgoe'dhelm, - zwarte gevoerde glacé, dames- handschoénen, invalidenpar- keerkaart, bruin/beige leren vingerhandschoen met gebrei de delen. Aanstaande zondag begint de zon dagsschool vcoor één keer om 10.30 uur. De kinderen blijven een half uur op school en gaan daarna naar de kerk om de kerstliedjes te oefe nen met orgelbegeleiding. Om half twaalf kunnen de kinderen bij de kerk afgehaald worden. Het Kerst feest wordt gevierd op eerste Kerst dag om 15.00 uur in de Ned. Herv. kerk. In verband met de kerstdag^ zal de wekelijkse warenmarkt op vrij dag 26 december komen te verval len. In plaats daarvan ,zal er op dinsdag 23 december markt wor den gehouden tussen J3.30 en 17.30 uur op dë Smidsbëlt.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 3