SMarke Holten /nr\ Resultaten s.v. Holten Mintonette Jaaragenda 8 PRETTIGE KERSTDAGEN 1 EN EEN 1 VOORSPOEDIG 1987 voor moderne en klassieke verlichting EVI VERLICHTING B.V. Trekker introductie show Puzzelrit ARCHIEF „IL CAMPANILE" RVyjl kunststofkozijnen Besparend op energie en onderhoud p\ji produceert al jaren kunststofkozijnen voor nieuwbouw en renovatie Vervaardigd van REHAU profielen Levering met KOMO-attest met certificaat no. 20322 w rohanederland bu Voor nieuwbouw en renovatie: kozijnen van ROHA J. KONIJNENBELT B.V. Fietsen naar 't Vletgoor veiliger Uitslagen bridgeclub School- en Volksfeest: 26, 27 juni Mestvragen Gezellige feestavond Buurtkring Slechts 30 woningen voor Holten Handbal DONDERDAG 18 DECEMBER 1986 HOLTENS NIEUWSBLAD 1 WILT U EEN KERST IN ITALIAANSE SFEER Kom dan naar n IL CAMPANILE' Wij serveren u speciale Italiaanse kerstmenu's en a la carte. Reservering gewenst Ie kerstdag en oudejaarsdag gesloten 2e kerstdag en nieuwjaarsdag geopend van 14.00-22.00 uur Onze openingstijden zijn: wo t.m. zat. 17.00-22.00 uur zondag 16.00-22.00 uur Pizzeria- specialiteitenrestaurant Potdijk 10-12, Markelo Tel. 05476-12 00 (ingang camping Hessenheem Wij wensen al onze relaties vrienden en bekenden Esstraat 58 Postbus 216 - 7460 AE Rijssen Telefoon 05480-1 48 45* Telex 44809 roha nl Directie en medewerkers Accountantskantoor Molenweg 23 - Nijverdal P.S. I.v.m. roostervrije dagen is ons kantoor v.a. 24 december t.m. 2 januari a.s. gesloten. DECEMBER 18 december: Kerstinstuif 19 december: Kerstklaverjasa- vond; Kerstinstuif. 22 december: Raadsvergadering 26 december: Kerstwandeling j.s. de Schure. 26 december: Kerstpuzzelrit MAC 27 december: Open huis j.s. de Schure 28 december: Oliebollencross JANUARI 2 januari: Nieuwjaarsbijeenkomst zvv Blauw Wit; Nieuwjaars bijeenkomst HMV. 3 januari: Nieuwjaarsreceptie s.v. Holten. 5 januari: Nieuwjaarsreceptie ge meentebestuur. 6 januari: voorlichting mestbemid- delaar; nieuwjaarsbijeenkomst PvdA. 7 januari: Stichting Viering Natio nale Feestdagen. 9 januari: Nachttoernooi 13 januari: Bejaarden sociëteit. 16 januari: Motor-filmavond; Nacht van Blauw Wit. 20 januari: Voorlichtingsavond SGH voor ouders van leerlingen uit groep 8 van de basisschool. 24 januari: Gala-avond Fienpreu- vers 26 januari: Raadsvergadering. FEBRUARI: 2 februari: Uitreiking Sportprijs- (zen) van het jaar 3 februari: Bejaarden sociëteit. 7 februari: Prinsenbal Fienpreu- vers 13 februari: Open huis Scholenge meenschap Holten. 14 februari: Prinsenbal Fienprue- vers 21 februari: Carnaval minder vali den; C-D toernooi Badminton club 22 februari: C-D toernooi Badmin tonclub 23 januari: Raadsvergadering 24 februari: Bejaarden Sociëteit. MAART: 3 maart: Postzegelruilbuers in aula SGH. 7 maart: MAC-Voorjaarsrit 8 maart: Omloop van Holten 23 maart: Raadsvergadering 28 maart: récreantentoernooi bad minton APRIL: 21 april: Raadsvergadering 28 april: Opening nieuw gemeente huis MEI: 2 mei: Holterbergtoer 6 mei: Bevrijdingsloop 17 mei: Zijspancross op de Zuur- berg 25 mei: Raadsvergadering. 30 mei: Stratenvoetbaltoernooi 31 mei: Allard van Bruggentoer- nooi JUNI: 22 juni: Raadsvergadering. 26 juni: School- en Volksfeest Dijk- erhoek 27 juni: School en Volskfeest Dijk- erhoek JULI: 6 t/m 10 juli: Avondfïetsvierdaagse 20 juli: Raadsvergadering AUGUSTUS: 22 augustus: Triathlon SEPTEMBER: 26 september: Holterbergtoer 28 september: Raadsvergadering OKTOBER: 26 oktober: Raadsvergadering NOVEMBER: 23 november: Raadsvergadering. DECEMBER: 21 december: Raadsvergadering. Hector 3-Holten 3 1-3. Holten ging na de goede 2e helft van vorige week vol goede moed naar Hector. De eerste 20 minuten wist Holten een veldoverwicht op te bouwen, dat echter niet in doelpunten werd uitgedrukt. Geen wonder dat de ruststand 0-0 bleef. Omdat Kaatje in de rust niets te vertellen had, ging Holten na de thee op dezelfde voet door. dat resulteerde in 0-1 door een kopbal van Tox. Even kwam Hector opzetten en prompt kwam de gelijkmaker. Toen greep Kaatje in en bracht H. Deijk in het veld, die een geweldige binnenko mer had door 1-2 aan te tekenen. Hector was verslagen en G. Brands maakte een eind aan de illusies van de gastheren door solerend 1-3 te scoren. Holten 4-Omhoog 5 4-0. Al was Hol ten tot de rust al de betere ploeg doordat de vleugels niet werden in geschakeld, bleef de gewenste voorsprong uit. Na de hervatting werden de aanwijzingen van de lei der beter opgevolgd en werd het een makkie voor de thuisclub. Vol gende week wacht het inhaalduel tegen Twenthe 6. Deze zware con current zal een moeilijke opgave worden voor de mannen van de Kleppe. Vanaf deze plaats een drin gend verzoek aan alle spelers; kom vrijdag op de training om optimaal gewapend te zijn tegen de aanval op de tweede plaats. Holten 5-RV 2 4-3. Na de onverdien de nederlaag van vorige weekend tegen Enter heeft Holten 5 zich keu rig hersteld ten koste van RV. De zeer kwieke Martin van de Grieze scoorde in deze wedstrijd 2 maal. Voor het eerst sinds lange tijd kon Holten weer beschikken over een brede selectie. Met 14 punten uit even zovele wedtrijden gaat Holten als middenmoter de winterstop in. VABO 4-Holten 6 3-0. Holten heeft de punten in Almelo achtergelaten. Met name de eerste helft had Hol ten de wedstrijd naar haar hand Het fietspad langs de Larenseweg vanaf de kruising met de Aaltinks- weg tot aan sportpark 't Vletgoor zal door de gemeente onderhanden worden genomen. Wortels die uit het asfalt steken zullen worden ver wijderd en de mogelijkheid van straatverlichting worden onder zocht. Met name ZW Blauw Wit had hier om schriftelijk gevraagd om het fietsen naar 't Vletgoor wat veiliger te maken.. Of er ook werkelijk lan taarnpalen zullen worden ge plaatst hangt af van het prijskaart je dat het GEB daaraan hangt. Als dat gebeurt, dan zullen er niet meer dan vier verlichtingspunten ko men. Het koppel Jongman-Van Veen is periode-kampioen geworden van de Bridgeclub Holten. In percenta ges uitgerekend waren de uitsla gen: 1. Jongman-Van Veen, 59,71; 2. ds. Van Veen-Rustebiel, 53,92; 3. Fam. Geerlink, 53,89; 4. Hanenburg- Glaudemans, 53,40; 5. ds. Ter Harmsel-Mioch, 53,16; 6. Knuiman- Muller, 51,79; 7 Bontje-V.d. Assem, 51,34; echtp. Vendel, 51,21; 9. Goor- man-Rustebiel, 50,78; 10. echtp. Klijnsman, 49,34; 11. echtp. Hane- winkel, 49,06; 12. ds. V.d. Meulen- V.d Assem 48,17; 13. ds. Westerdijk- V.d. Laan, 47,29; 14. ds. Wiegman- Ariens, 45,84; 15. Schooleman- Prins, 44,99; 16. echtp. Sawade, 42,60; 17. ds. V.d. Werf-Nieboer, 42,16. Vanavond wordt de kerstdrive ge houden. Inlichtingen nieuwe leden bij Peter Sawade, tel. 6 18 10. Wierdensestraat 52 Rijssen (tel. 1 22 95) Wij wensen u prettige kerstdagen en een voorspoedig 1987 moeten zetten. Maar als zo vaak de laatste weken vielen de doelpunten aan de andere kant. Met nog 3 wed strijden na de winterpauze te spe len staat Holten met 10 uit 15 nog lang niet veilig, want uit deze klas se degraderen 2 ploegen. Holten 12-De Zweef 13 2-4. Een eer ste helft van Holten 12 die zich ken merkte door talrijke blunders bestaan de uit een grote misser van de achter hoede 0-1, een strafschop 0-2, een ei gen goal 0-3 en de vierde was de mispoes van het jaar. Gelukkig werd het in de tweede helft een stuk beter. Holten speelde fanatieker en er deden zich goede mogelijkheden voor. Slechts 2 hiervan werden benut door Ronald Elias. Zelfs een gelijkspel had nog tot de mogelijkheid behoord, maar de centrumspits wist op 50 cm. van de goal de bal niet over de lijn te werken. Toen werd het hoog tijd om de behaaglijke warmte van de kantine op te zoeken. Het jaarlijkse School-en Volks feest Dijkerhoek verhuist met ingang van komend jaar van het midden van de week naar het weekeinde. Hiertoe heeft de school- en volksfeestcommissie onlangs besloten. Hierdoor kun nen meer mensen aan de feeste lijkheden deelnemen. Voor 1987 is de datum vastgesteld op: vrij dag 26 en zaterdag 27 juni. Het programma ziet er ongeveer als volgt uit: vrijdag een gezelli ge middag voor de kinderen. De avond is voor de lijsttekenaars en wordt verzorgd door DAT. Zaterdagmorgen begint met de optocht en vervolgens de kin derspelen. Zaterdagmiddag worden de voolksspelen gehou den. Voor 's avonds wil de feest commissie een bijzonder evene ment organiseren. Beide feesta vonden worden besloten met dansen. De firma Dondertman te Laren houdt op donderdag 18 dec. (14.00- 18.00 u.) en vrijdag 19 en zaterdag 20 dec. van 10.00-18.00 uur op het Landbouwmechanisatiebedrijf aan de Stoomdijk 13-15 een intro ductie-show van de nieuwe Mas- sey-Ferguson tractoren; de veelzij dige M.F. 100-serie, de nieuwe Mid denklassers M.F. 300-serie en de in telligente M.F. 3000-serie, 6 types van 45-81 kW (62-110 pk.) volgens een geheel nieuw revolutionair ont werp met o.a. Autotronic of Data- tronie en verder: nieuwe geïntre- geerde, geluidsarme kabine, nieu we transmissie, uit te breiden tot 48 versnellingen, voor- en achteruit, electronic hefinrichting. De Holtense Motor- en Automo bielclub De Holterberg organiseert op 26 december (2e Kerstdag) in sa menwerking met de MAC „Haarle" een kerstpuzzelrit waaraan ieder een kan meedoen. Het is een rit voor het hele gezin en voor de meerijdende kinderen is er een leuke zoekwedstrijd waar ze mooie prijsjes kunnen winnen. Tot aan de prijsuitreiking zijn bij de fi nish in Haarle met enkele rondjes bingo leuke prijzen te winnen. De start is om 2.00 uur bij club huis „De Biester" in de Stations straat waar inschrijven mogelijk is vanaf half 2. In de aan het slot van het vorige artikel genoemde overeenkomst tussen marke en gemeente werd bepaald, dat de markeboeken (van 1609-1883 met een hiaat van 1726- 1760) en andere bescheiden steeds onder berusting van het gemeente bestuur zouden blijven. Dank zij deze voorwaarde was het de schrij ver mogelijk om het marke-archief tijdens zijn verblijf gedurende een tiental jaren in Holten met een ze kere regelmaat te raadplegen en vele notities daaruit te maken. Reeds in 1917 is J. de Graaf, ge meentesecretaris van Gorssel, daarin voorgegaan. De Graaf publi ceerde in 1918 een bij de erven J. J. Tijl te Zwolle verschenen - thans niet meer verkrijgbaar - boekje „Uit het archief der marke van Holten", Vanaf 5 januari kunnen veehou ders met vragen over het invullen van het mest-registratieformulier een speciaal 06-nummer van het ministerie van Landbouw en Vis serij bellen. Tot 30 januari kan men daar informatie krijgen over de vaststelling van de referentie hoeveelheid mest op hun bedrijf. Het nummer 06-8991144 is dage lijks bereikbaar van 08.00 uur tot 17.00 uur. Men moet de gespreks kosten wel zelf betalen. De genoemde registratieformulie ren worden in de tweede helft van december aan alle veehouders toe gezonden. Daarop moet in ieder geval de veebezetting per 31 de cember 1986 vermeld worden. Het formulier moet uiterlijk 1 februari 1987 ingeleverd worden. Met het 06- nummer hoopt het ministerie aan vullende informatie te kunnen ge ven op de 1200 voorlichtingsbijeen komsten die onlangs werden ge houden. Vragen over de mestwetgeving die per 1 april 1987 van kracht wordt, zullen niet wor den beantwoord. Daarover worden in februari en maart voorlichtings bijeenkomsten gehouden. waarmee hij een bijdrage wilde le veren tot de geschiedenis van het platteland. Deze studie werd in 1934 gevolgd door „De Mark van Hall en Eerbeek" en in 1939 door „Uit het archief der marken van Al- men en Harfsen", beide uitgegeven bij S. Gouda Quint te Arnhem. In 1841 werd de afgetreden - elf jaar in dienst van de marke Holten geweest zijnde - markcrichter F. W. van Gendt langs gerechtelijke weg gedwongen de markedocumenten weer af te staan aan het bestuur. Het marke-archief van Holten is in 1951 in bruikleen gegeven aan en overgebracht naar de rijksarchief bewaarplaats in Overijssel, geves tigd te Zwolle, waar het geheel op zijn plaats is en door geïnteresseer den kosteloos kan worden ingezien. Uit een verwijzing in één van de bo vengenoemde markeboeken kan worden opgemaakt, dat er een mar- keboek van vóór 1609 heeft be staan. In dit verband zij opge merkt, dat in de aanwezige boeken nog voorschriften van 1474 worden aangetroffen. HILVERSUM W. OTTEN Ruim 50 leden van de Buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek geno ten zaterdagavond van de jaarlijk se gezellige avond, die deze keer werd gehouden bij Het Bochtje in Bathmen. Tot half elf kon men punten verza melen met verschillende spelletjes zoals kegelen, dartspel en derdelij- ke. Hierna deed iedereen zich te goed aan een koud buffet. De uitslag was: dames 1. mevr. H. Tempelman; 2. mevr. D. Reylink; 3. mevr. R. Janssen. Heren: 1. G. Markvoort: 2. W. Wissink; 3. J. Wis- sink. Mintonette 1-Dynamiek (dames) 3-0 Met setoverwinningen van 15-5,15- 6en 15-7 was Dynamiek uit Goor kans loos tegen Mintonette. Door ziekte en blessures speelde Dynamiek, die de onderste plaats in de competitie be zet, met een minimale bezetting van 6 speelsters. Dynamiek gaf zich eigen lijk bij voorbaat al gewonnen; hier door konden zij vrij-uit spelen. Mintonette kampte duidelijk met concentratie problemen. Dit uittte zich vooral in foutieve opslagen. Coach Gerben Kuiper benutte deze wedstrijd om alle dames mee te laten spelen en om nieuwe aanvalscombinaties uit te proberen. Dat deze combinaties niet geheel uit de verf kwamen, lag aan de matige passes; wederom gevolg van een gebrek aan concentratie. Concen tratie zal op vrijdag 19 december zeker vereist zijn bij de uitwedstrijd tegen Vrivo uit Vriezenveen. Deze ploeg be zet de vierde plaats in de competitie en is altijd een gevaarlijke tegenstan der. Voordat de dames van Mintonet te wat de wedstrijden betreft 2 weken op stok gaan, zal er dus nog keihard en geconcentreerd gewerkt moeten wor den. Medusa 3-Mintonette 2 (heren): 3-1. In een spannende wedstrijd tegen de gevreesde tegenstander Medusa 3, hebben de heren van Mintonette he laas het onderspit moeten delven. Na dat in de eerste set met 15-11 was ver loren (na een 2-8 voorsprong), werd in de tweede set de opstelling danig ver anderd. Zonder de geblesseerde Jan Voogt, maar met de nieuwe kracht Jan Herman ten Kampe, werd een regel matige overwinning behaald met 8- 15. Dat deze trend niet doorgezet kon worden in de derde set blijkt wel uit de alles zeggende èn verliezende cijfers 15-5. De vierde set zag er beter uit, maar ondanks weer een forse voorsprong van 10-6 werd ook deze set jammerlijk en wat onnodig verloren met 15-11. Morgenavond spelen de heren hun laatste thuiswedstrijd voor de Kerst en zij zullen dan ook laten zien aan een ieder die komt, dat deze nederlaag een vergissing was. Morgenavond in de sporthal om 20.15 uur. Mintonette 3-Ledo 2 2-2 Vrijdagavond 12 december speelde het heren drie team na drie weken weer een thuiswedstrijd in Holten. Zo wel de opkomst van het publiek als van de spelers (10!) was overweldi gend. Het spel verliep echter moei zaam en de eerste set werd dan ook verloren. In de tweede en derde set wisten de Mintonetters weer grip op het spel te krijgen. Deze sets werden dan ook gewonnen. In de vierde en laatste set liep Ge Slotman tijdens de stand 10-10 een hoofdwond op die in het ziekenhuis in Deventer gehecht moest worden. Het heren drie team kon hierna uiteraard moeilijk de aan dacht bij het volleyballen houden en verloor de laatste set. Morgen spelen de heren Mintonette-3 om 21.30 uur in de sporthal 't Mossink tegen Flash en hopen op veel publiek en een snellt come-back van Ge. Mintonette recreanten toernooi Zoals u vorige week al heeft kunnen lezen vindt op vrijdagavond 2 januar 1987 het jaarlijkse recreanten-volley bal-toernooi van Mintonette plaats. Dit toernooi voor familie-teams, vrien denteams, bedrijventeams, kortom gezellige recreantenteams, duurt van 19.00 tot ongeveer 23.00 uur en wordi gespeeld in sporthal 't Mossink. De teams mogen gemengd van samen stelling zijn, maar dit hoeft niet. De enige beperking is, dat er maximaal competitiespelers/speelsters per team deel mogen nemen. De koster bedragen f 12,50 per team. Sinds he vorige bericht hebben zich al heel wat teams opgegeven. Wilt u nog mee doen, dan moet u er echt snel bij zijn er zijn nog enkele plaatsen vrij. Opga ve mogelijk tot en met 31 december bii Jan Voogt, Nagelhoutstraat 57, tel 6 38 42. De gemeente Holten zal in het ko mende jaar slechts 30 nieuwe wo j ningen in de premie- en subsidie sector mogen bouwen tien woning wetwoningen, negen premie A-wo ningen, zes premie B- woningen en vijf premie C woningen. Burgemeester Van Rappard toon de zich bezorgd hierover omdat hierdoor op den duur het voorzie ningenniveau voor de burger aan getast gaat worden. Wij hebben steeds gebouwd voor de gezinsver dunning" concludeerde het WD raadslid Robers. Van Rappard on derschreef die conclusie en was be vreesd dat deze situatie zich in de toekomst verder voort zal zetten als het contingent woningen niet groter wordt. Voor H Rustebiel (GB), reden vol doende om er nogmaals op te wij zen dat aantrekken van nieuwe in dustrieën op het bedrijventerrein de Haar 2 een uikomst zou bieden. Het college wil daar vooralsnog niets van weten omdat dit terrein bestemd is voor Holtense bedrijven die willenauitbreiden. Door het WK-gebeuren was er slechts een zeer beperkt wedstrijd programma. Voor Holten kwamen alleen de pupillen in het veld tegen Kwiek in Raalte. Met een goede keepster en goed aanvallend spel. bleek Kwiek geen sterke tegen stander. Na een 1-5 ruststand werd dan ook verdiend met 4-12 gewon nen.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 11