SMarke Holten Praatavond voor leden van CBTB nmaman Resultaten Blauw Wit Geslaagde testrit Resultaten s„v. Holten Tyfoon te sterk voor handbalheren Drieduizend banen weg in landbouw Noordpool is klaar voorde winterpret Samen klaverjassen veelbelovend idee HOLTENS NIEUWSBLAD LIQUIDATIE De Eendracht Gemeente op Holtens vuil tijdelijk in Hellendoorn bres voor destructie julsbeekffldégza] Blauw Wit kader tegen pupillen DONDERDAG 11 DECEMBER 1986 Tijdens de Bataafse republiek (1795-1806) won de gedachte veld, dat de stat eigenaar was van de markegronden, c.q. gerechtigd was deze te naasten. Onder koning Lodewijk Napole on (1806-1810) kwamen wettelijke voorschriften tot stand omtrent de verdeling van de gemeenschappe lijke gronden. Alle marken moes ten binnen een jaar na afkondiging van een koninklijk besluit d.d. 10 mei 1810 aan de landdrost een plan tot verdeling inzenden of een me morie overleggen, waarin moest worden gemotiveerd, dat verdeling schadelijk of onuitvoerbaar zou zijn. De memoriën zullen de plannen in aantal sterk hebben overtroffen, want eerst op 20 mei 1886 kwam de Markenwet tot stand. De wetgever beoogde daarmee de ontbinding van de toen nog bestaande marke organisaties te bevorderen. Dat produkt van wetgeving maakte verdeling van de gronden reeds mo gelijk als één der genoten dat wens te. Bedoelde wet verstaat onder markegronden die, welke van ouds her in onverdeelde eigendom wer den bezeten onder de namen van buurten, buurtschappen, holtin- gen, maalschappen, marken, meenscharen, meenten of andere soortgelijke namen. In zijn vergadering van 25 juli 1810 heeft het markebestuur zich over de liquidatie beraden. De geërfden zullen de markverdeling ongetwijfeld als een weerbarstige materie hebben aangemerkt. Zij besloten eerst maar eens een ad viescommissie in te stellen. De he ren wisten toen waarschijnlijk ook al, dat de belangrijkste functie van een commissie is vertragend te wer ken, want in 1837 had de marke van Holten, evenals een aantal „zus ters" terzake nog geen voortgang gemaakt. De gouverneur van Over ijssel drong aan op een vergadering om nu eindelijk eens spijkers met koppen te slaan. De goedsheren en erfgenamen bezweken voor 's gou- Bij de door de schietvereniging De Eendracht in zaal Vosman om het clubkampioenschap gehouden wedstrijden waren de resultaten als volgt: Luchtgeweer: Klasse A: 1. G. Koopman 178 p.; 2. Wim Paalman 164 p.; 3. H. J. Nekkers 159 p.; 4. E. J, Grootentraast 155 p.: 5. G. H. Paalman 153 p.; 6. B.J. Oplaat 152 p. Klasse B: 1. H. Vincent 158 p.; 2. Bert Paal man 155 p.; 3. G. J. Sluiter 153 p.; 4. J. Nij- endijk 141 p. Klasse C: 1A. Pekkeriet 141 p.; 2. J. Louwe- renburg 137 p.; 3. Bert Tromop 128 p.; 4. G. J. van Aefst 111 p. Luchtpistool open klasse: 1. H. J. Nekkers 173 p 2. G. H. Paalman 159 p.; 3. Ab Biele man 157 p. vemeurs aandrang, doch zij namen opnieuw de toevlucht tot de instel ling van een commissie van advies. Deze gaf haar opdrachtgevers de raad om de markegronden niet te verdelen. Het markebestuur be sloot conform dit advies. Hierbij zij vermeld, dat in 1811 wel een aantal „catersteden" is verkocht, terwijl tien jaar later werd overgegaan tot verdeling van bepaalde veengron-' den. In 1842 werd de verdeling van de markegronden opnieuw geagen deerd. Een daartoe ingestelde com missie bracht in september van dat jaar een rapport uit, strekkende tot verdeling. De vergadering aan vaardde dat en belastte de commis sie met de opstelling van adviezen voorde afwikkeling. Op 19 juni 1843 werd tot verdeling besloten. Uiter aard werden aan deze complexe zaak nog wel enkele bijeenkomsten gewijd. Blijkens de archiefstukken was het te verdelen oppervlak 3972 hectare groot. De naburige marke Laren, Oolde en Verwolde telde bij de opheffing in de jaren 1825-1828 ruim 2Q00 bunder. De formele ontbinding van de marke van Holten geschiedde op 26 mei 1883, derhalve rond drie jaar voordat de Markenwet het staads- blad bereikte. Bij overeenkomst aanvaardde de gemeente Holten van de marke in eigendom een (groot) aantal wegen (met „kunst werken"), voetpaden en waterlei dingen. Voor het onderhoud ont ving de gemeente o.a. hypothecaire inschrijvingen en geldleningen ter waarde van bijna f 10.000.-. Een aantal straatnamen in Hol ten herinnert nog aan het marke instituut, bijv. de Boerrichter- straat, de Drostenstraat, het Hol- tinckspad, het Markepad, de Sche penenstraat, de Schoutenstraat en de Schuttersweg. HILVERSUM W. OTTEN Zolang de start van vuilstort plaats Boldershoek in Hengelo nog niet bekend is en de huidige stortplaats voor het Holtense huis vuil in Markelo per 24 december gesloten wordt, zal de gemeente Holten gebruik moeten maken van een stortplaats in Hellendoorn. Deze tijdelijke oplossing, die ove rigens nauwelijks besparingen op levert, zal waarschijnlijk tot mei 1987 voortduren. In de gecombineerde vergadering De gemeente Holten heeft de Vete rinair Inspecteur van de Volksge zondheid in Zwolle laten weten niets te zien in een eventuele pri vatisering van het destructiestel- sel. Holten heeft een voorcentrali- satiedienst voor het ophalen van kadavers en dat loopt in de ogen van het college prima. Wethouder W. Dalhuisen: „Nog even afgezien van de personele con sequenties van privatisering (in Holten werken vier full-time chauf feurs en een part-time secretaresse) geloof ik niet dat een particulier bedrijf goedkoper zou kunnen wer ken. Bovendien willen we het risico vermijden dat de kadavers minder vaak worden opgehaald, waardoor de boeren voor opslag bij hun eigen bedrijf zouden moeten zorgen. Al met al lijkt het ons dus geen goede zaak". Op de jaarlijkse „praatavond" van de afdeling Holten van de Christelijke Boeren- en Tuinders- bond heeft voorzitter Egbert Stam na lezing van het bijbelgedeelte Matth. 17:1-13, gebed en lezing van de notulen door seer. J. W. Huls man, in zijn openingswoord herin nerd aan de grote regenval in het voorjaar waardoor de werkzaam heden stagneerden. Ook moest er als gevolg van de strenge winter grasland opnieuw worden inge zaaid wat extra werk en geld kost te en ook kwam de eerste snede snijgras niet al te best in de kuil. De zomer (een ouderwetse!) met zo hier en daar wat droogteschade aan de mais op de hoger gelegen ak kers leverde voldoende ruwvoer op van goede kwaliteit. Aansluitend aan de zomer een prachtige herfst met onverwacht herstel van de grasgroei waardoor het melkvee tot begin november in de wei kon blijven en .waar het jongvee zo hier en daar nog dagelijks z'n kostje vindt. Er werd deze zomer in sa- In de vooruit gespeelde wedstrijd tegen Tyfoon uit Zwolle heeft Hol ten opnieuw een nederlaag gele den. Vanaf het begin bleek Tyfoon over het beter verzorgde spel te be schikken, maar het zag geen kans Holten op achterstand te zetten. Na 10 minuten werd Tyfoon sterker en toen Meino van Beek door een blessure ook nog uitviel, viel voor Holten het doek. Na een ruststand van 5-10, kreeg Tyfoon in de tweede helft steeds meer overwicht. Mede door het feit, dat Holten niet over wissels beschikte kon Tyfoon uitlo pen naar de 13-22 winst. Scores: Meino v. Beek, John Lam ping, Pim Neuteboom, Johan Plan- tinga 3, Nico Vorst 1. De dames senioren speelden in Holten tegen koploper ABS 1. De gasten stonden zonder puntenver lies bovenaan. In deze wedstrijd hield Holten de doelpuntenmachi- ne van ABS redelijk in bedwang. Aanvallend kon Holten echter ook nauwelijks kansen scheppen. Na een ruststand van 4-0 liep ABS uit tot 9 treffers. Holten kon door een treffer van Marieke Nijland de eer voor Holten redden. Ondanks de nederlaag kon Holten terugzien op een goede wedstrijd, waarin ABS door technisch en sneller handbal terecht de winst pakte. Heren 2 heeft de eerste winst! In de uitwedstrijd tegen WSV'38 werd in Deventer met 12-13 gewonnen. Na aanvankelijk met 0-2 geleid te hebben, nam WSV in de loop van de eerste helft het heft in handen. Dit leidde tot een 7-5 voorsprong bij rust. Toch bleef Holten goed in de wedstrijd. Bij de stand van 9-7 had Holten een sterk kwartier. Vooral via de breakout liep Holten in een keer uit tot een 9-12 voorsprong. In de laatste minuten bleek dit te veel kracht gekost te hebben en kwam WSV terug tot 12-12. In de laatste aanval greep de WSV-verdediging niet correct in, waarop Holten te recht een strafworp kreeg. Diederik Husslage nam deze feilloos, zodat de eerste winst een feit was. Door deze winst heeft Holten 2 de onder ste plaats aan WSV overgedaan. Al- win v. Ommeren 6; Diederik Huss lage 4; Jan Victor Dorlas 2; JSerben Reilink 1. Jeugd BI speelde thuis tegen ABS een rommelige wedstrijd. Er zat weinig lijn in de aanvallen en mede daar door kon ABS uitlopen naar een 2-5 ruststand. Na rust ging het beter en kwam Holten vooral door prima keekpsterwerk van Judith Robert naast ABS 6-6. Jongens B speelde thuis tegen Tyfoon. De gasten waren duidelijk fysiek sterker, maar Holten speelde een goede wedstrijd. Na een 4-10 stand bij rust, ging de wedstrijd in de tweede helft gelijk op. Holten zag echter geen kans de opgelopen achterstand te verkleinen. Eind stand 9-15. van de commissies Gemeentewer ken en Financiën deelde wethou der H. J. Westerik mee dat de inza meling van bedrijfsafval in de ko mende jaren aanzienlijk duurder zal worden. Om aan het vereiste dekkingspercentage van 80 pro cent te komen zal de gemeente Hol ten de inzamelkosten van bedrijfs afval in containers de komende drie jaar steeds met 30 procent moeten verhogen. Voor 1987 bete kent dat een verhoging van f 393,50 naar f 512,00 per container per jaar. Die aanzienlijke verhoging geldt niet voor particulieren, maar Wes terik waarschuwde wel alvast dat door de overgang naar de Bolders- hoek in Hengelo ook de kosten van het ophalen van particulier huis vuil verhoogd zullen worden. Aan het einde van een werkbezoek dat hem o.a. langs het waterwingebied Espelo leidde heeft Overijs sels gedeputeerde ir. C.P. van Rossum voorspeld dat er in de Overijsselse land bouw de komende vijf jaar drieduizend banen verlo ren gaan. Van Rossum legde samen met zijn collega's Van Roekei, Ankersmit en Lanning en met de voorzit ters van de Overijsselse landbouworganisaties af gelopen vrijdag een werk bezoek af aan de mestschei- dingsinstallatie in Raalte en de kwarkfabriek in Bor ne. Per bus namen de heren de situatie in Espelo in ogenschouw, waar zoals be kend de watervoorziening een punt van discussie is. Het werkbezoek kwam tot stand op uitnodiging van de landbouworganisaties. In een afsluitende persconferentie werd ook op de problematiek van de tweede bedrijfswoning inge gaan. Gedeputeerde Ankersmit merkte op dat de bouw daarvan wordt toegestaan als het bedrijf werk biedt aan 13/4 arbeidskracht. De landbouworganisaties hebben echter bewerkstelligd dat ook een bouwvergunning wordt afgegeven ten behoeve van een meewerkende zoon en opvolger. Tenminste wan neer de sociale omstandigheden daarvoor aanleiding geven. OLM- voorzitter Henk Slijkhuis was het niet met Ankersmit eens dat, op kleinere bedrijven vader en zoon beter bij elkaar kunnen gaan wo nen. Samenwonen van ouders en jonggehuwden vond Slijkhuis soci aal gezien geen goede zaak. menwerking met de plaatselijke af deling van de OLM een open Dag georganiseerd waarvoor een zeer grote belangstelling bestond. Niet alleen van de boeren maar ook van de burgerij en vakantiegasten. Terloops schonk Stam nog aan dacht aan de problematiek van de boter, vlees, graan en suikerover schotten en de mest en milieuwet geving. Actueel Na afhandeling van enkele inge komen stukken sprak de heer H. Smit uit Borne, lid van het Provin- ciaalbestuur over het onderwerp Actuele landbouwpolitiek waarbij o.a. milieuvervuiling (zure regen), mestoverschotten, superheffing en prijsbeleid aan de orde kwamen. Stuk voor stuk levensgrote proble men die slechts voor een deel opge lost kunnen worden door een dras tische inkrimping van de melk-, graan- en vleesproduktie. Er is van alles teveel en hieraan, men is het daar in Den Haag en Brussel una niem over eens, zal wat gedaan moeten worden alleen men weet nog steeds niet hoe men dat var kentje moet wassen. Er werden n.a.v. de „rondleiding door de eco nomische tuin" een aantal vragen gesteld en suggesties gedaan die spreker in de eerstkomende verga dering van het Provinciaal bestuur op tafel zal leggen. Blauw Wit 2-AchiIIes Enschede 3 Blauw Wit 2, dat drie basisspelers moest missen, heeft afgelopen za terdag tegen Achilles met enig ge luk twee punten behaald. In de eer ste helft moest Blauw Wit duidelijk aan de omzettingen wennen en had Achilles een klein overwicht. Na de thee ging het met het twee de duidelijk beter. Maar tot ruim tien minuten voor tijd werd er niet gescoord. Toen Blauw Wit via Henk Aanstoot een hoekschop kreeg, werd de in eerste instantie weggewerkte bal door Harry Paal man opnieuw in het doelgebied ge kopt, waarna Henri Thalen de bal leek naast de koppen. Maar een En- schedese verdediger die naast het doel bijna op de achterlijn stond schoot a la Valke de bal keihard hoog in de hoek: 1-0. In de laatste 10 min. kwam Achil les voor het eerst in de wedstrijd met alles naar voren, maar in de slotfase profiteerde Henri Kolk man van' de ruimte en kopte het tweede naar 2-0. Sportlust Glanerbrug 2-Blauw Wit3 Het derde heeft de verre tocht naar Glanerbrug voor niets onder nomen. In een weinig fraaie wed strijd probeerde Sportlust Blauw Wit door ruw spel te intimideren, wat soms helaas lukte. De Glaner- bruggers kwamen op voorsprong bij een rommelige situatie voor het doel, waarbij de keeper met bal en al in het doel werd „gewerkt". Na rust wist Blauw Wit nauwelijks een vuist te maken. Door een ongeluk kige terugspeelbal kwam Sportlust op 2-0 en daar bleef het bij. Blauw Wit 5-Excelsior 10 Het vijfde begon vol goede moed aan deze wedstrijd, want Excelsior stond slechts drie punten boven hen. Het vijfde creëerde in de begin fase genoeg kansjes, maar scoorde niet. De gasten namen hierna het initiatief over en werden gevaarlij ker. Het vijfde verdedigde goed maar kon voor rust niet voorkomen dat twee doelpunten werden ge maakt: 0-2. Na rust probeerde het vijfde van alles, maar werd helaas niet erg gevaarlijk. De Rijssenaren bleven dat wel en kwamen veelvul dig en gevaarlijk op. Het vijfde be gon steeds meer tegen zich zelf te spelen of wilde te mooie oplossin gen zoeken. Er werd niet voor 100% meer geknokt. Excelsior profiteer de hiervan doeltreffend. Eindstand 0-6. OLDENZAAL - De grote ge nerale is achter de rug. Met veel plezier kan worden teruggeke ken naar een uitstekend ge slaagde internationale veldrit op en rond het fraaie recreatie gebied Het Hulsbeek in Olden- zaal. Hennie Stamsnijder, de coureur uit Enter, maakte enig zins onverwachts een uitsteken de indruk en won met over macht dit evenement. De als fa voriet getipte Martin Hendriks moest genoegen nemen minder. De coureur uit Assen weet dat enigzins aan de vele aandacht die de journalisten de week voor het evenement aan hem beste den. Hendriks kwam niet eens bij de top 15 voor. Herman Snoe- yink, de technische man van deze veldrit en mede verant woordelijk voor het circuit was dik tevreden. Enkele duizenden toeschouwers rond het parcours en een goede winnaar. Toch was Snoeyink na afloop van mening dat het wielerparcours mogelijk net iets te lang was. „Ik heb er zo mijn gedachten over. Hier en daar kan ik wat inkorten. Mis schien een 400 meter, maar dat is nog altijd 30 seconden. Dan kunnen we een ronde langer rij den op 3 en 4 januari wanneer het Nederlands kampioenschap op het spel staat. Hoe ik het ga doen weet ik nog niet. Ik ga het eerst eens rustig op papier zet ten. Ik kom er wel uit", aldus de vijfvoudige Nederlandse kam pioen. Fijn parcours De coureurs waren over het al gemeen tevreden over het cir cuit al waren er ook bij die ge matigder waren. Hennie Stam- sijder, de winnaar bijvoorbeeld, zag liever dat er enkele zwaarde re stukken zouden worden aan gedacht. „Nu blijven de ver schillen erg klein. Snoeyink be streed die stelling. „Als het slecht weer is in dat weekeinde krijg je een zware wedstrijd. De weersomstandigheden waren nu ideaal. Neen het parcours is zwaar genoeg ook onder deze omstandigheden. En wat heb ik aan grote verschillen het pu bliek ziet nu een echte wed strijd. Dat moet zo blijven", al dus Herman Snoeyink. IJsclub De Noordpool is kant en klaar voor de komende winter. Niet alleen is het clubgebouw voorzien van een nieuwe keuken en een andere vloer, ook het ijsbe- reiden kan weer een stukje profes sioneler. Rond de ijsbaan, die tra ditiegetrouw half november onder water werd gezet, zijn tien bron nen aangeboord. Daaruit kan het water worden geput dat nodig is om de baan te besproeien. In het verleden moesten daarvoor gaten in het ijs worden gehakt, wat de ijskwaliteit niet altijd ten goede kwam. Ook met de geluidsinstallatie zijn de Noordpool-bestuursleden druk bezig geweest. Daarvoor is hele maal rondom de baan bedrading aangelegd, waardoor het geluid tot in de verste uithoek goed door komt, zonder dat de mensen bij de ingang een enorme stoot lawaai over zich heen krijgen. Alle voor waarden voor volop winterse ij- spret zijn dus aanwezig. Het wach ten is alleen nog maar op de vorst. Wie zich nog als donateur wil opge ven kan dat tot a.s. zaterdag doen voor de prijs van f 15,00. Daarna wordt het een tientje duurder. Nu de winterstop voor de pupil len een feit is zal, als de weergoden het toelaten, a.s. zaterdag het ka der van Blauw Wit een wedstrijd spelen tegen alle E, F en meisjes pupillen. Het team van de kader mensen zal bestaan uit leiders en trainers en de mensen van de jeugdcommissie. Het initiatief van verschillende Holtense sportverenigingen om samen een klavcrjasavond te be leggen blijkt aan te slaan. Voor de eerste avond op vrijdag 19 decem ber in de kantine van sportpark Meermanskamp bestaat veel be langstelling. Met name van leden van de voetbalverenigingen Hol ten en Blauw Wit en van de Tennis club Holten. Zoals het er nu uitziet belooft het een 'volle bak' te wor den. Naast de eigen klaverjasavonden van de Holtense verenigingen bleek er ook behoefte aan een krachtmeting met andere klaver- jaskoppels. Op initiatief van Arie Ongena is er nu een gezamenlijke Kerst-klaverjasavond belegd in sa menwerking met SV Holten, ZVV Blauw Wit, de TC Holten en de Holtense Klaveijasclub. Wanneer het succes daarvan zich doorzet zullen er meerdere avonden volgen, waarbij steeds een van de vereni gingen als gastheer optreedt. De SV Holten fungeert op 19 december als zodanig en zorgt op Meermans kamp voor een gratis kopje koffie en een hartig hapje. Met het oog op de nabije Kerstdagen bestaat het prijzenpakket uit wild, rollades en gebak. Deelname staat open voor iedere Holtenaar die het klaverjas sen enigszins onder de knie heeft. Het inschrijfgeld bedraagt f 5,00. Holten 3-HeracIes 2 2-2. In de eerste helft speelde Holten erg zwak. Heracles kwam op een 0-1 voorsprong door een eigen doel punt van Holten. De ellende was compleet toen nog voor rust Hera cles via een kopbal op 0-2 kwam. In de tweede helft herstelde Holten zich voorbeeldig. De spits zorgde voor 1-2 en de hoop op een gunstig resultaat deed de ploeg van Kaatje goed. De druk werd steeds groter en de gelijkmaker kon niet uitblij ven. In de 20ste minuut kreeg Bert Bekkemens de bal ter hoogte van de 16-meter en haalde keihard uit. Hierbij bleef het, al zat er in de slot minuten nog meer in, maar dat zou niet terecht geweest zijn gezien de eerste helft. Wierden 3-HoIten 6 5-0. Deze wedstrijd speelde Holten voor Sinterklaas. Het deelde liefst vijf cadeautjes uit waar Wierden maar wat blij mee was. Toen de Holter pieten hun zakken leeg hadden werd er beter gespeeld wat jammer genoeg niet in doelpunten kon wor den uitgedrukt. Nijverdal 4-HoIten 9 2-1. Holten is volkomen van slag. Chao tisch spel kenmerkte de eerste drie kwartier. De ruststand was 1-0 in Nijverdals voordeel. Na de thee werd het allemaal veel aantrekke lijker voor het handjevol toeschou wers. Aanvallend voetbal van bei de kanten stuwde het waarderings cijfer naar boven. Bolderjan knalde 1-1 achter de Nijverdalse doelman in. Uit een vrije trap ging de thuis club alsnog met de eer strijken. Holten 7-Enter 9 4-1. Dë nog ongeslagen koploper Enter 9 moest in runner-up Holten 7 de meerdere erkennen. Tegen het ver zorgdere veldspel en de snelheid van de gasten stelde Holten een grote dosis routine. Al na tien mi nuten opende Johan Broekmaat de score toen hij tot zijn verbazing een vrije trap ineens in het Enter-doel zag verdwijnen. Vlak voor de rust kopte spits Ap van de Bos uit een voorzet van Henk van der Pluym raak: 2-0. Met fysiek geweld pro beerde Enter na rust de bakens te verzetten, maar na één enkel tegen doelpunt werd alle hoop de bodem ingeslagen toen Ap van de Bos tol twee keer toe vanaf de elfmeterstip mocht aanleggen en niet faalde: 4 1. Gezien de grote voorsprong en weinig tegenstand kan Enter on danks dit verlies het kampioen schap vrijwel niet meer ontgaan en moeten de jongens van Toontje ge noegen nemen met de eer Enter de eerste nederlaag te hebben toege bracht. SDOL 7-HoIten 10 2-1. De verslagenheid was groot bij Hol ten 10 toen een eigen doelpunt de wedstrijd tegen SDOL besliste. Tot dat moment had de thuisclub vrij wel niets in de melk te brokkelen Terwijl Holten kans op kans stapel de, scoorde SDOL twee keer hee. gelukkig. Ook na die ongelukkige 2-1 had liet tiende nog een half uur om de achterstand om te buigen. Met het inzetten van Jaap van Doornick kwam meer karakter in de ploeg en een ware stormloop op het doel van SDOL volgde. De ver diende gelijkmaker bleef uit waar door het fraaie openingsdoelpunt van Cees Dalemans (diagonaal in de kruising) zonder waarde bleef. Holten 11-De Zweef 11 2-2. In een spannende wedstrijd nam De Zweef voor rust het initiatief en een 0-1 voorsprong. Door slijtage-ver schijnselen van de gebroeders Deijk moesten de Holtenaren enke le omzettingen in het elftal aan brengen. Dit pakte goed uit en in de- tweede helft kwamen de roodzwar ten goed terug. Door doelpunten van Wegstapel en eendrachtige sa menwerking van v.d. Brink en Nij land werd het zelfs 2-1. Nog een maal moest de uitstekend leidende Truus Ongena naar het midden wij zen na een doelpunt van de gasten. Een juiste uitslag. Uitslagen: NEO 2-Holten 2 2-2, Hol ten 4-Enter 4 0-2.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 9