WÏMsn Bezinningsgroep CDA sprak over tal van relatievormen Sint weer te gast bij de Snorrewind gast bij de AVRO Ingezonden Themaweek SGH over mensenrecht Expositie Berends in AC-restaurant Tweede plaats voor ZPC Twenhaarsveld Clubtentoonstelling van de Bergvliegers HOLTENS NIEUWSBLAD Ingezonden „Jutten" in tienersoos Uitbreiding J achtlust Kerstlopen van Joverni Rectificatie Marinus Jansen te Toch kunst in plantsoen DONDERDAG 11 DECEMBER 1986- In de donderdagavond in „De Kandelaar" door de Chr. Democra tische Bezinningsgroep van het CDA Overijssel belegde bijeen komst heeft na opening door de voorzitter van het Provinciale be stuur mr. drs. H. G. van Beek, mevr. Pot-van Gijzen uit Spijkenisse een inleiding gehouden over het thema „1 plus 1 is: Samen" het rapport van het Wetenschappelijk Instituut van het CDA. Een overvloed aan problemen en regelgeving met be trekking tot mogelijke soorten wel en niet bestaande relaties en een te kort aan oplossingen die de toets der christen-democratische kritiek kunnen doorstaan. Dat was de uit gangspositie voor de commissie die tot opdracht had: A. Ontwikkel een christen-democratische visie op sa menlevingsvormen, uitmondend in een registratiemodel voor andere duurzame samenlevingsvormen dan het huwelijk. B. weetje daarbij gebonden aan het „Program van uitgangspunten". De commissie zo zei mevr. Pot vond het geen opdracht die zich leende voor klakkeloze uitvoering. Allereerst was de vraag aan de orde: moeten christen-democraten wel met een registratiemodel ko men? De geluiden uit de samenle ving logen er niet om: het burger lijk huwelijk heeft z'n tijd gehad, het instituut huwelijk is belemme rend voor de emancipatie van de vrouw, homofielen hebben geen en kele belangstelling voor een vorm van registratie, onderhoudsplicht tussen partners, maar vooral ook alimentatie na echtscheiding is een bron van ergernis. De commissie heeft gepoogd in vulling te geven aan haar opdracht. Het vinden van een christen-demo cratische sleutel die past op de hele problematiek lijkt achteraf door zyn eenvoud vrij simpel. De bood schap van de commissie luidt, in 't kort samengevat: Doe recht aan de veelvormigheid van de samenle ving; creeër een registratiemoge lijkheid voor hen die dat recht niet hebben; wees als overheid conse quent, behandel geregistreerde re laties als eenheid op alle relevante beleidsterreinen, geef niet-geregis- treerde samenwonenden z.g.n. voordeurdelers en alleenstaanden, individuele rechten en plichten, be vorder de gelijkwaardigheid van partners binnen een relatie. Uniek De inkleuring van de taak van de overheid wordt uiteraard in be langrijke mate bepaald door de vi sie op mens en samenleving. De commissie baseert zich daarbij op het „Program van uitgangspun ten" dat in zijn visie op de mens aansluiting vindt in de christelijke leer van de mens, waarover binnen katholieke en protestantse kring duidelijke overeenstemming be staat. De kem van deze benadering is: Ieder mens is uniek, maar nie mand staat op zichzelf. Mens zijn medemens zijn. In de betrokkenheid op en ver antwoordelijkheid voor en met el kaar worden mensen wie ze in we zen zijn. Waar mensen verantwoor delijkheid t.o.v. een partner duur zaam willen beleven hebben zij naar opvatting van de commissie recht op publieke erkenning van hun lotsverbondenheid. Een dikke streep werd en wordt daarmee ge zet onder normen en waarden die het huwelijk inhoud geven. Af schaffing van het burgerlijk huwe lijk is dus niet aan de orde. De vraag of er naast het huwelijk wel een registratiemodel voor andere samenlevingsvormen moet komen, is daarmee eveneens bevestigend beantwoord, aldus mevr. Pot die bij het beantwoorden van enkele vra gen en discussie nog gelegenheid kreeg om op verschillende proble men nog wat nader in te gaan. Eenmaal binnen had de Sint voor alle ruitertjes een woord. Evenals voorgaande jaren was Sinterklaas afgelopen zaterdag weer te gast bij manege De Snorrewind waar de gehandicapte ruiters en amazo nes van de Stichting paardrijden Gehandicapten vol ongeduld stonden te wachten. Traditiegetrouw werd het een gezellig feest dat muzikaal werd opgeluisterd dorr Eric Pettinga. Na zijn bezoek aan De Snorrewind ver dween de Sint met zijn gevolg ras naar het warem Spanje voor een welver diende vakantie. Dorpshuis naar de Kol Geachte burgemeester en wethou ders, gemeenteraadsleden, Zoals menigeen in Holten weet is er een probleem gaande over het dorpshuis, waar wel waar niet. De Tuinstraat wordt door een paar partijen als meest geschikt geacht, maar dan wel in afgeslankte vorm. In een tijd van bezuinigen is dit wel het domste wat men kan doen, een dorpshuis in de Tuinstraat. Wor den dan alleen de bewoners van de Kol tot het inwonertal van Holten gerekend, maar wat vermakelijk heid betreft horen wij nergens bij. Zoals u zelf al weet is alles aan de andere kant van de grote straat, wij hebben alleen het station. Maar noem maar eens op: medisch cen trum, postkantoor, Groene Kruis, apotheek, bibliotheek, politiebu reau, bejaardencentrum, sporthal, is dat dan zo gunstig voor de Kol, nee! Nou kan er een keer een dorps huis komen waar B en W achter staan, maar door een paar partijen geprobeerd wordt om B en W te overreden tot een ander stand punt. In het verleden hebben B en W weieens vaker hun mening doorge drukt, waarom bij deze niet? Wordt het beleid door de bestuur ders van Holten enkel en alleen dan gevoerd aan de andere kant van de grote straat wat vermake lijkheid betreft. Het moet in het cen trum zijn, wordt er dan gezegd, nee hoor. Het moet voor de andere kant, dus niet de Kol, goed te berei ken zijn, daar gaat het om. En nu wil ik nog even terug ko men op het punt bezuinigen, de Kol heeft recht op een gymzaal en die zal er komen ook. Wanneer daar het dorpshuis bij aangesloten wordt, kan de gymzaal ook voor andere activiteiten worden ge bruikt, b.v. de schietvereniging, de muziek, buurtvereniging en ga zo maar door. In de Tuinstraat kan al les niet worden georganiseerd, want daar is de ruimte om te bou wen of te verbouwen te klein voor, bv. de parkeerplaatsen. Waar moe ten mensen de auto kwijt, fietsen stalling, het kan erbij maar niet groot genoeg. Wat denkt u dan van de buurtoverlast die het zal geven wanneer het dorpshuis in de Tuin straat komt. Feiten gengeg dat de Tuinstraat ongeschikt is voor een dorpshuis waar over gepraat wordt. Alleen een dorpsschuurtje kan worden neergezet, waar weinig in kan wor den gedaan. Want verschillende verenigingen zijn nog niet aan de beurt om in het dorpsschuurtje plaats te mogen nemen, die moeten dan maar wat anders zien te vin den, wat veel geld kost. Vooral in een tijd van bezuinigen kan dat zwaar vallen. Nog een ander argument wat is aangedragen is dat Holten aan het vergrijzen is, vooral aan de andere kant, wordt er gezegd. Maar óver vergrijzing gepraat, toen het me disch centrum en de apotheek ge bouwd moesten worden werd er ook geen rekening gehouden met de oudere Kol-bewoners, want hier is de vergrijzing het grootst. B en W, wij hopen dat u er geen „hokkie hier, hokkie daar" van maakt. Dus maak er eenfatsoenlijk dorpshuis vaji aan de Lageweg, onze vriendelijke dank daarvoor. Holten, 8 december 1986 Gerdien Kreykes De jaarlijkse themaweek van de Holtense Scholenge meenschap handelt dit jaar over mensenrechten en dis criminatie. Met name in de bovenbouw-klassen zal aandacht worden besteed aan de schending van de mensenrechten in sommige Zuidamerikaanse landen. In de onderbouw staat het thema discriminatie meer centraal. De themaweek duurt van maandag 15 de cember tot en met vrijdag 19 december. Van de op brengst gaat 25 procent naar de Anne Frank-stich- ting die zich bezig houdt met de bestrijding van dis criminatie en anti-semitis- me. Voor de bovenbouw van de Holten- se Scholengemeenschap staat o.a. de film Missing op het programma. Een reconstructie van de schen ding van de mensenrechten in Chili na de moord op president Salvador Allende in 1973. In de lessen maat schappijleer wordt daarop voortge borduurd middels een videofilm over Chili. Peter Zoetmuller van het CLAT verzorgt en lezing met dia's en ook is er een optreden van de Zuidamerikaanse volksmuziek- en dansgroep Yuca. Klas 1 en 2 krijgen een diaserie over Zuid- Amerika voorgeschoteld. Met name in de onderbouw krijgt het thema discriminatie in Neder land vroeger en nu aandacht. Dat gebeurt door een lessenserie bij aardrijkskunde en geschiedenis, gepaard met een videofilm en een vertoning van de film Het Achter huis naar Het Dagboek van Anne Frank. Bovendien wordt de ten toonstelling Nederland Tolerant naar Holten gehaald. Om aan geld te komen heeft de activiteitencommissie het volgen de georganiseeerd: - drie voorstellingen van de film Missing op vrijdag 12 en maandag 15 december; - een fancy fair op dinsdag 16 de cember van 14.00 uur tot 17.00 uur en van 19.00 uur tot 21.30 uur; - op woensdag 17 december van 19.50 uur tot 20.30 uur cabaret voor de klassen 1, 2 en 3 (toegang f 3,50) en van 21.00 uur tot 23.00 uur disco voor klas 1,2 en 3 (toegang f 1,00). - op donderdag 18 december een oliebollenactie, een voleybalwed- strijd en een voetbalwedstrijd (op brengst voor CLAT), een cabaret voor de bovenbouw van 20.00 uur tot 21.30 uur (toegang f 3,50) en van 22.00 uur tot 24.00 uur een disco (toegang f 1,00). - op vrijdag 19 december is er schaatsen voor de onderbouw en een volleybaltoernooi voor de bo venbouw. Beleid, wat is dat nu precies? Beleid dient in overleg en na zorgvuldige afweging tot stand te komen. Dat geldt des temeer, wan neer beleid wordt uitgevoerd met gemeenschapsgelden, althans in een „parlementaire democratie" en daar hebben we het over. In een „bureaucratische dikta- tuur" ligt dat natuurlijk anders, daar kent men trouwens ook geen „vrije verkiezingen". Men mag er dus vanuit gaan, dat, als beweerd wordt, er is een beleid, dat het een aan de samenleving ge toetst beleid is. Dat de verschillen de politieke partijen, die prachtige verkiezingspropaganda voeren, om van daaruit de kiezer te bewe gen, juist die partij te steunen met een rode stip; de daarop volgende vier jaren regelmatig hun verkie zingsprogramma raadplegen, of is dat een te vrome wens? We voeren geen „specifiek" beleid t.a.v. het sociaal cultureel werk, al dus het college van B. en W. naar aanleiding van een huns inziens bruskerende video-band; dat be leid hebben we uitbesteed aan de commissie. Niemand minder dan de heer Dul, commissielid maar ook actief in de gemeenteraad eni ge tijd later gesteund door mevr. Metsemakers, met dezelfde hob by's; beklagen zich er over, dat er bij de verdeling van de gemeen schapsgelden, er nog steeds geen duidelijk „criteria" zijn. Vrijdagmiddag, 12 december zal tijdens de soos het „juttenwerk" aan bod komen. Want het lijkt wel of je tegenwoordig niets meer mag! Als je je brommer opvoert dan hang je al, steek je een rotje af, dan ben je nog niet jarig, heb je geen licht op je fiets dan ben je de klos! Kortom politie... alleen maar lastig??? Wachtmeester A. Beuwer zal een film vertonen, hij zal wat vertellen over het politie-apparaat. Verder zal hij enkele attributen meenemen zoals de gummiknuppel en de handboeien en eventueel demon streren. De soos is open van 's mid dags 3 uur tot 5 uur aan de Tuin straat 2. Alle Holtense tieners in de leeftijd van 12 t.m. 15 jaar zijn we- kom. De entree voor deze middag is 1 gulden. Voor eventuele vragen kun je terecht bij de Stichting voor sociaal en cultureel werk, telefoon 6 27 55. De fam. Bolink van cafe-rest. Jachtlust te Loo-Bathmen heeft onlangs een nieuw gedeelte aan haar horecabedrijf toegevoegd. Door de bebouwing van het vroe gere terras dat aan de Bettinkdijk lag, is er een sfeervolle serre bij ge bouwd, die plaats kan bieden aan 70 personen. Door een schuifwand kan deze ruimte afzonderlijk wor den gebruikt maar kan ze ook bij de grote feestzaal worden aange trokken en dan heeft men plaats voor 300 personen. Jachtlust beschikt verder nog over een ruime eetzaal voor ongeveer 120 personen. Door een glazen bui tenwand heeft het nieuw gebouwde deel een speelse invloed op het ge hele pand. De fam. Bolink zal zeker een nieuw terras aanleggen, zodat het buiten voor fietsers of anderen ook zomers een rustpunt blijft. Dat is dus een verwijt, maar wel van bedenkelijke aard, of is het een in nevelen gehulde afgang, waar de huidige voorzitter vanuit een ande re bezigheid, onlangs de voorkeur gaf, maar het is dus bekend bij de politiek. Toegegeven, er ligt nog een oude, financieel zware hindernis, waar mee o.a. de jeugdsoos in haar ont plooiing wordt belemmerd. Ander zijds ligt het wel zeer omstreden in de raad) ontwerp-dorpshuis als een zwaard van Damocles op tafel. Inde ons omringende en met Hol ten vergelijkbare gemeenten, waar in het verleden zoiets werd ge bouwd, blijkt recent Schalkhaar de exploitatie een ernstig probleem te vormen. Bovendien, de ligging werd vaak ondoordacht gekozen. Nu reeds moet het gemeentebe stuur uit allerlei potjes, volgens de media o.a. uit het saldo Energie- en Woningbedrijf, een bedrag van pl.m. f600.000,- bij elkaar schra pen, om het gemeentehuis met groen op te luisteren, of te camou fleren, zoals u wilt. Vreemd, maar wel verstandig is het in deze, dat er eerst een enquête gehouden gaat worden, naar de wensen t.a.v. het mogelijk CA-sy- steem. De gemeenteraad bij de ko mende debatten veel sterkte toege wenst. D. J. Schakelaar Tijdens de hele maand de cember zijn in het AC-res- taurant Holten tekeningen en aquarellen te zien van de Holtense kunstenaar Riem- co Berends. De expositie is dagelijks te bezichtigen tij dens de normale openingsu ren van het restaurant. De toegang is gratis. Uitgangspunt voor Riemco Be rends is het herkenbare. Dat geldt zowel voor zijn portretten als voor zijn landschappen. De meeste teke ningen zijn geïnspireerd door de natuur. Met name landschappen vormen voor de kunstenaar een aantrekkelijk onderwerp. Dat Op Tweede Kerstdag, 26 decem ber, houdt de Jongerenvereniging Nieuw-Heeten (Joverni) weer de jaarlijkse Kcrst-crossloop. Op het programma staan een prestatie loop en een recreatieloop waar voor een fraai parcours is uitgezet in de bossen van de Haarlerberg en de Holterberg. Start en finish van de Kerstlopen zijn bij het Timmermanshuis in Nieuw-Heeten (tel. 05725-444). Daar kan men zich vanaf 12.00 uur laten inschrijven. Om 13.00 uur wordt er begonnen met de 3 kilometer, waarna de 6 kilometer (13.30 uur) en de 10 kilometer (14.30 uur) vol gen. Elke deelnemer die de finish haalt krijgt een leuke herinnering. Na afloop kan men zich omkleden en douchen. De muziek wordt op 26 december verzorgd door de groep Image uit Raalte. biedt hem de mogelijkheid tot tal rijke omzwervingen. „Ronddwalen in volstrekte stilte vind ik heerlijk" merkt Berends dan ook zelf op. „In de stilte is ruimte voor verwondering over alle verschijningsvormen in onze we reld en daarbuiten. We hoeven niet moeilijk te doen door kunstmatige abstracties te maken als ze in de natuur al ruimschoots aanwezig zijn". Geen wonder dat de stilte in het werk van Riemco Bernds duidelijk is terug te vinden. De Holtense kunstenaar exposeerde in binnen- en buitenland en kreeg opdrachten uit Nederland, België, West-Duits- land en Oostenrijk. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. aan de heer H. Tempelman vergunning verleend voor het vernieuwen van het pand Maneschijnsweg 3 te Holten: 2. aan supportersver. s.v. Holten ontheffing verleend voor de verkoop van kerstgebak; 3. aan Nat. Comissie tegen alcoholisme en andere verslavingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in 1987; 4. aan St. Nationale Kollektie Geestelijk Gehandicapten vergunning verleend voor het houden van een collecte in 1987; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecreta rie. Sluiting vuilnisstortplaats Markelo Met ingang 24 december 1986 om 16.30 zal de vuilnisstortplaats Markelo definitief gesloten worden. Vanaf 27 december a.s. zal derhalve gebruik gemaakt moeten worden van de vuilnisstortplaats Boeldershoek te Henge lo (O). Kleinere hoeveelheden huishoudelijke afvalstoffen en grof huisvuil tot max. V2 m3 kunnen worden gebracht naar de gemeenteweg, Waagweg 4, op werkdagen tussen 8.00 en 12.00 en tussen 13.00 en 16.00 uur en op za terdag tussen 13.00 en 15.00 uur. Commissie Sociaai-Culureel Werk De eerstvolgende vergadering van de Commissie Sociaal-Cultureel Werk vindt plaats op woensdag 17 december 1986 om 19.30 uur in het gemeen tehuis. Op de agenda staan voorstellen met betrekking tot de definitieve vaststel ling van de emancipatie-subsidie voor de Kerngroep Rooie Vrouwen en de N.B.v.P./afd. Holten. Ook zal de lijst van emancipatiewerk 1987 aan de orde komen. Project voor schoolverlaters „Kijk eens rond kwartaal" De Landelijke Stuurgroep Sociaal-Culturele Aktiviteiten voor Werklozen, SKW heeft een project ontwikkeld dat schoolverlaters de mogelijkheid biedt om door middel van zelfwerkzaamheid in eigen omgeving naar be taald werk te zoeken of naar alternatieven daarvoor. Ook Holten is in het bezit van een projectpakket. De bedoeling van het project is, dat jongeren aktief blijven/worden en zelf op zoek gaan naar mogelijkheden op de arbeidsmarkt. Het project moet in groepsverband worden uitgevoerd. Schoolverlaters kunnen het pro ject onder beperkte begeleiding vrij zelfstandig uitvoeren. De gemeente stelt het materiaal aan geïnteresseerden gratis (in bruik leen) ter beschikking. U kunt hiervoor contact opnemen met de afdeling wel- zijnszaken van het gemeentehuis. Daar is ook meer informatie over het project te verkrijgen. Wijziging algemene politieverordening Burgemeester en wethouders van Holten maken overeenkomstig het be paalde in artikel 200 van de gemeentewet bekend, dat de door de raad van deze gemeente in zijn vergadering van 27 oktober 1986, nr. 413/Vi vastges- telde „Verordening tot wijziging van de Algemene Politieveror dening (13e wijziging)" gedurende drie maanden ter gemeentesecreta rie, afdeling Al- gemene Zaken, voor een ieder ter inzage ligt. De 13e wijziging heeft betrekking op wijziging in de leeftijdbeperking bij het afleveren van vuurwerk. Het afleveren van vuurwerk mag voortaan slechts door en aan personen, die de leeftijd van 16 jaar hebben bereikt, geschieden. De wijziging treedt in werking op de derde dag na deze afkondiging en is tegen betaling der kosten ter gemeentesecretarie verkrijgbaar. Holten, 11 december 1986 Burgemeester en wethouders voornoemd W. L. F. C. van Rappard, burgemeester J. P. Stegeman, secretaris In een bericht in Holtens Nieuws blad van de vorige week onder het kopje „Veertig jaar CNV in Holten" stond abusievelijk vermeld dat de afdeling Holten van het CNV haar veertigjarig bestaan herdacht. Het was niet de afdeling CNV maar de afdeling Holten Hout- en Bouw bond CNV. Holten krijgt toch een kunstobject in het plantsoen op de hoek van de Larenseweg en de Aaltinksweg. Nadat B en W eerder achter het net leken te vissen bij de verdeling van de beelden uit de expositie Beeld-en-route in Diepenheim zal de Uithuizense kunstenaar Willem Bouter nu toch nog een apart kunstwerk voor Holten maken. Het vier meter hoge object uit be ton en hardhout heeft nog geen naam, maar kreeg ten gemeente- huize al bijnamen als 'De Omar ming' of 'De Meelschep'. Als lid van de nationale touwtrekploeg in de ge wichtsklasse tot 720 kilo is Marinus Jansen uitgeno digd om op maandag 15 de cember aanwezig te zijn bij de opnames voor het Natio naal Sportgala. Een dag la ter, op dinsdag 16 december zendt de AVRO de verkie zing van de Sportman, Sportvrouw en Sportploeg van het jaar 1986 uit. Marinus Jansen maakte deel uit van de ploeg die dit jaar tijdens de WK Touwtrekken in Slagharen de wereldtitel in de klasse 720+ be haalde. Hij mag dus naar Scheve- ningen waar in de Kurzaal van het Kurhaus Hotel de verkiezingen plaatsvinden. Voor het eerst in haar bestaan houdt de Holtense Postduivenver eniging De Bergvliegers op zater dag 13 december a.s. een postdui- vententoonstelling voor haar le den. Zo'n tentoonstelling houdt in dat de duif op vijf onderdelen (kop, vleugels, rug. onderbouw en in druk) gekeurd wordt. Krijgt men voor elk onderdeel 181/:: a 19 pun ten, dan heeft men al een heel mooie duif. De keuring heeft niets te maken met de vliegprestaties, zodat deze expositie ook openstaat voor bevlogen en onbevlogen dui ven. De keuring, die verricht wordt door een erkende keurmeester, vindt 's morgens plaat in het club huis aan de Slachthuisstraat en vanaf 11.30 uur is de tentoonstel ling voor het publiek geopend. De prijsuitreiking zal plaats vinden om 17.00 uur. Er is tevens een expo sitie ingericht van de verschillende attributen die men bij deze prachti ge tak van sport nodig heeft en er is gelegenheid tot het stellen van vra gen. De Bergvliegers nodigen de Holtenaren hartelijk uit om eens een kijkje te komen nemen in hun riante clubgebouw op de Kol. Zwem en poloclub Twenhaars veld behaalde afgelopen zaterdag een tweede plaats in een zwemzes- kamp te Zutphen. Deelnemende clubs in volgorde van uitslag wa ren: 1. Zwemclub Steenderen (Steende ren) met 125 punten; 2. ZPC Twen haarsveld (Holten) met 120 pun ten; 3. BS (Bathmen) met 100 pun ten; 4. De Duikelaar (Laren) met 97 punten; 5. De Nymph (Gorssel) met 97 punten; 6. Vorden'64 (Vorden) met 89 punten. De inidividuele prestaties van de Holtense zwemmers en zwem- stersVaren als volgt: 25 meter schoolslag: Meisjes onder 8 jaar: Bertien Markvoort 28,8; Meisjes onder 10 jaar: Henrieke Beldman 24,1; Jongens on der 10 jaar: Frans Aanstoot 35,3. 50 m. schoolslag: Meisjes onder 12 jaar: Hanneke Voorders 50,3; Jongens onder 12 jaar: Dennis Schreurs 50,6; Meisjes onder 14 jaar: Ingrid bteenoergen 42,4; Jongens onder 14 jaar: Rob Heetland 42,8; Meisjes boven 14 jaar: Monique Schreurs 44,8; Jon gens boven 14 jaar: Arjan Vros 37,4. 25 m. rugslag: Meisjes onder8 jaar: Bertien Markvoort 30,8; Meisjes onder 10 jaar: Jo- landa Jansen 28,7; Jongens onder 10 jaar: Gerald te Wierink 33,3. 50 m. rugslag: Meisjes onder 12 jaar: Anita Schuppert 54.8; Jongens onder 12 jaar: Gerrit Jan Broekmaat 55,2; Meisjes onder 14 jaar: Annemarie v.d. Maat 42,9; Jongens onder 14 jaar: Bart Brinkman 47.4; Meisjes boven 14 jaar: Bianca Rouwenhorst 41,8; Jongens boven 14 jaar: Rob Heetland 43,2. 25 m. vrije slag: Meisjes onder 10 jaar: Hen- rike Bieldman 20,7; Jongens onder 10 jaar: Frans Aanstoot 38,1 50 m. vrije slag: Meisjes onder 12 jaar: Han neke Voorders 48,5; Jongens onder 12 jaar: Dennis Schreurs 41,7; Meisjes onder 14 jaar: Ingrid Steenbergen 35,2; Jongens on der 14 jaar: Henry Rensen 36,8; Meisjes bo ven 14 jaar: Monique Schreurs 32,7; Jon gens boven 14 jaar: Arjan Vros 30,0. Vrijeslag estafeete: Meisjes 2e plaats: onder 8 Henrieke Bel dman; onder 10 Jolanda Jansen; onder 12 Anita Schupper; onder 14 Annemarie v.d. Maat; boven 14 Biar.ca Rouwenhorst. Jongens 5e plaats: onder 8 Bertien Mark voort; onder 10 Gerald te Wierink; onder 12 Gerrit Jan Broekmaat; onder 14 Henry Ren sen; boven 14 Arjan Vros.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 5