DAT levert al 25 jaar prestatie van formaat Mulder-trofee opnieuw voor dia Wim Wijtten Resultaten s.v. Holten Jaar agenda Gouden insignes voor leden CFO. Intervisie maakt Durapand bij na vol HOLTENS NIEUWSBLAD Veel lovende woorden voor Dijkerhoekers Leerzame lezing Ouderen op reis met NS DONDERDAG 4 DECEMBER 1986- „Wat zou Dijkerhoek zijn zonder DAT, maar wat zou DAT zijn zonder gemeente raad en gemeentebestuur, want al levert DAT zonder ooit een cent subsidie te hebben gekregen een pres tatie van formaat, de confe rences van Bets en Derk en Johan Nikkels zouden niets zijn zonder het gemeentebe stuur", aldus wethouder Wim Dalhuisen, zaterdag middag in Het Bonte Paard in zijn toespraak ter gele genheid van het 25 jarig be staan van de Dijkerhoekse Amateur Toneelvereniging. Dalhuisen kreeg de handen van de Dijkerhoekers op elkaar door zijn speech geheel 'in 't plat' te houden, hetzelfde als in de revue. Enerzijds om het belang van het dialect te on derstrepen, anderzijds om niet be ticht te worden van 'stads gedoe'. „Vijf en twintig jaar DAT is een prestatie van formaat. Opgericht in 1961 toen de Beattles nog niet eens waren begonnen. Die zijn nu al lang gestopt terwijl DAT nog volop leeft in de Dijkerhoekse gemeenschap. Dat is een felicitatie meer dan waard". Wethouder Dalhuisen liet zijn gelukwensen vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud. Het bestuur van DAT kreeg ontel bare handen te schudden tijdens de geanimeerde receptie, waarop Dijkerhoekers en oud-Dijkerhoe kers elkaar soms na jaren terug zagen en de vriendschapsbanden 'weer aanhaalden. Johan Nikkels keek, voordat hij het woord gaf aan de eerste spreker, in vogelvlucht terug naar 25 jaar DAT. „De saam horigheid en onderlingeband heeft er voor gezorgd dat DAT na 25 jaar nog springlevend is en dat de leden een hechte groep vormen. In de jaren zeventig heeft het er wel eens slecht voor gestaan met het leden tal, doordat veel jonge aanwas weg trok naar elders, maar het ledental blijft nu schommelen om de 40 en zo wil DAT het ook houden. Samen met de onmisbare mensen achter de schermen, die veel meer doen dan een stukje van tien minuten op toneel te brengen, vormen we een hechte gröep die voor elkaar staat", besloot Nikkels, die hoopte dat voor de vrouwelijke leden, die de showboot van DAT voor de huwe lijkboot verruilen, het een blijspel wordt en geen drama. Gouden kam Sint Nicolaas had, ondanks de drukke dagen die hij voor de boeg heeft, toch nog tijd gezien naar de receptie van DAT te komen. Ge zien de verbondenheid van de Sint met DAT, zijn grime-werk achter de schermen en zijn humoristische moppen, waar telkenmale uit ge put wordt voor de revue, werd de hoge gast door voorzitter Dirk Lug- genhorst onderscheiden met de Gouden Kam. Wim Bannink, die sprak namens de Volksfeestcommissie, roemde de onderlinge saamhorigheid en de kansen die de jeugd krijgt binnen DAT (andere verenigingen zouden daar jaloers over zijn) en prees DAT voor het feit dat in een tijd, waarin de mensnen steeds meer verwend worden door de televisie DAT er telkens weer in slaagt een revue op de planken te brengen die volle zalen trekt met een kwaliteit waar Hennie Huisman jaloers op kan zijn. „DAT brengt amateurtoneel op professioneel niveau. Daarom Medailles past Dijkerhoeks Artiesten Thea ter een beter bii DAT dan Dijker- hoeks Amateur Toneel". Het bestuur van DAT kreeg veel handen te schudden tijdens een druk bezochte receptie. woord voerde namens alle Dijker hoekse verenigingen. Namens de carnavalsvereniging de Fienpreuvers, waarmee DAT nau we banden onderhoudt, sprak de nieuwe Prins Hendrik 1 van' t Spoor. De rij van sprekers werd besloten door Jan Ulfman die het Aan het slot van het officiële ge deelte van de receptie werden drie leden van het eerste uur die nog steeds deel uit maken van DAT: Derk Jansen, Bertus Veneklaas en Henk Reylink door voorzitter Lug- genhorst in het zonnetje gezet. Zij ontvingen een door de eigen leden vervaardigde medaille. DECEMBER 5 december: Sint Nicolaas op wa renmarkt 6 december: St. Nicolaasfeest Stichting Paardrijden Gehandi capten. 8 december: Trekking Sinterklaas actie HHV 12 december: gewichttouwtrekken in Bonte Paard 15 december: Begrotingsvergade ring 16 december: Kerstbijeenkomst Ned. ver. van Plattelandsvrou wen; kerstmiddag bejaarden so ciëteit.. 17 december: Kerstsamenzang 18 december: Creatieve Kerst markt 19 december: Kerstklaveijasa- vond; Creatieve Kerstmarkt. 22 december: Raadsvergadering 26 december: Kerstpuzzelrit MAC 28 december: Oliebollencross JANUARI 6 januari: voorlichting mestbemid- delaar. 7 januari: Stichting Viering Natio nale Feestdagen. 9 januari: Nachttoernooi 13 januari: Bejaarden sociëteit. 16 januari: Motor-filmavond 24 januari: Gala-avond Fienpreu vers FEBRUARI: 2 februari: Uitreiking Sportprijs- (zen) van het jaar 3 februari: Bejaarden sociëteit. 7 februari: Prinsenbal Fienpreu vers 14 februari: Prinsenbal Fienprue- vers 21 februari: Carnaval minder vali den; C-D toernooi Badminton club 22 februari: C-D toernooi Badmin tonclub 24 februari: Bejaarden Sociëteit. MAART: 7 maart: MAC-Voorjaarsrit 8 maart: Omloop van Holten 28 maart: recreantentoernooi bad minton APRIL: 28 april: Opening nieuw gemeente huis MEI: 2 mei: Holterbergtoer 6 mei: Bevrijdingsloop 17 mei: Zijspancross op de Zuur- berg 30 mei: Strat'envoetbal toernooi 31 mei: Allard van Bruggen toer nooi ue leden van de Plattelandsvrou wen, afdeling Espelo hielden maan dagavond 24 november weer hun maandelijkse bijeenkomst. Deze keer was de avond verzorgd door het eendagsbestuur onder leidng van mevrouw M. Meiling-Wilme- rink. Veearts S. Minnema uit Holten was uitgenodigd. Hij hield een lezing met dia's over kleine huisdieren, paarden en embriotransplantatie. Op deze leerzame avond waren 58 leden aanwezig. Op woendag 26 november heeft de Christelijke Federatie van Over heidspersoneel (CFO)., afdeling Rijssen een aantal trouwe leden gehuldigd. A. Draaijer uit Rijssen en M. van Diepen uit Holten ont vingen uit handen van voorzitter J. Tangenberg van de afdelig Rijssen een gouden insigne met lauwertak vanwege hun 40-jarig lidmaat schap. Een gouden insigne vanwe ge het 25-jarig lidmaatschap werd uitgereikt aan A.J. Borghuis, P. Muller, H.J.A. Podt en en H.J. Nij- land uit Nijverdal. De CFO-jubila- rissen A.J. Slagman uit Rijssen en H.J. Westerik, die verhinderd wa ren, werd op een later tijdstip thuis de gouden insigne opgespeld. De uitreiking vond plaats tijdens een fesstelijke bijeenkomst in res taurant Vosman. De echtgenotes van de jubilarissen werden door het bestuur in de bloemetjes gezet. In zijn toespraak memoreerde voorzitter Tangenberg dat het van groot belang is dat medewerkers bij de overheid zich organiseren om aan de onderhandelingstafel met de werkgever voldoende tegen wicht te kunnen bieden. Het is voor de onderhandelaars goed te weten dat zij zich door velen uit het land gesteund weten. De voorzitter prees de onderhande laars die in het verleden altijd tot het uiterste wilden onderhandelen om een goed resultaat te bereiken. Het siert de Christelijke vakbewe ging dat het actiemiddel zeer terug houdend wordt ingezet. Juist deze houding is voor velen aanleiding zich als lid van de C.F.O. aan te melden. De trouwe leden van CFO werden gehuldigd. Voor hun echtgenotes waren er bloemen. Onlangs hielden de leden van de fotoclub Profoto in de kapschuur van 't Paalhuus weer de wedstrijd om de Henk Mulder-trofee, Er werd dit keer een ongekend groot aantal foto's en dia's ingeleverd. De deskundige jury, bestaande uit fotograaf Henk Mulder en beeldend kunstenaar W.G.W. Kwakernaak uit Markelo hadden een hele klus aan de beoordeling. Uiteindelijk werd een portretfoto van Hans Wis- sink winnaar in de categorie foto's en een dia van Wim Wijtten won in de categorie dia's. Wim Wijtten werd door de jury aangemerkt als algemeen winnaar. Uit handen van fotograaf Mulder mocht hij de tro fee mee naar huis nemen. Het foto en dia-werk van Wim Wijtten staat op uitzonderlijk hoog niveau. Hij heeft dan ook al voor de derde ach tereenvolgende keer de trofee ge wonnen. Door de deskundige uitleg van de jury was het een zinvolle avond voor alle hobby-fotografen. Profo to, die wekelijks bijeenkomst in 't Paalhuus wil alle fotoamateurs in Holten uitnodigen eens een kijkje te komen nemen bij Profoto. Met name vrouwen worden aangemoe digd lid te worden, aangezien zij binnen de wereld van de amateur- Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1aan de heer B. J. Paalman vergunning verleend voor de bouw van een carport bij de woning Bessinkpasstraat 11; 2. aan de heer G. Mulder toestemming verleend tot het plaatsen van een volière met nachtverblijf bij de woning Kenemansstraat 41; 3. aan de heer C. Th. Verhoeven vergunning verleend voor het kappen van een boom bij de woning Oranjestraat 57; 4. aan het Anjerfonds Overijssel vergunning verleend voor het houden van een collecte in 1987. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroep schrift kan men zich wenden tot de afdeling Algemene Zaken ter ge meentesecretarie. Sportcommissie De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehouden op maandag 8 december a.s. om 19.30 uur in het gemeente huis. Op de agenda staan voorstellen inzake de begroting 1987, de zwembadtarieven voor 1987, het verlenen van een subsidie in de kosten van kadervorming en het vergaderschema voor het 1 e halfjaar van 1987. Suggesties besteding opbrengst Zomerpostzegels 1986 Verenigingen, stichtingen en andere organisaties die werkzaam zijn op het terrein van de cultuur, het maatschappelijk welzijn of de volksge zondheid kunnen voor de besteding van het Overijssels deel van de op brengst van de Zomerpostzegels 1986 suggesties doen. Financiële bij dragen kunnen verkregen worden voor projecten die zonder hulp van het Comité Zomerpostzegels niet tot stand kunnen komen. Suggesties voor Holtense projecten kunnen tot uiterlijk maandag 15 •december a.s. ingediend worden bij het college van burgemeester en wethouders. De aanvragen worden, eventueel meteen aanbeveling van het college, doorgezonden naar de Culturele Raad Overijssel of de Stichting Overijssel. Meer informatie kunt u krijgen bij Martien Sarink, afdeling welzijnszaken van het gemeentehuis. Openbare commissievergaderingen De commissies gemeentewerken en financiën vergaderen op maandag 8 december 1986 om 15.45 uur in het gemeentehuis, Dorpshuis 27. De agenda vermeldt o.a.: - inrichting omgeving nieuwe gemeentehuis; - hertaxaties onroerend-goedbelastingen; - energiebesparende maatregelen sportveldencomplex Meermans kamp; - aanschaf gaspakken enz. t.b.v. brandweer; - vervanging boiler perceel Rörinkstraat 1; - jaarrekening 1985 en begroting 1986 t.b.v. bibliotheek. De leden van de bejaardènsociëteit Holten, aangevuld met aan aantal belangstellenden hebben vorige week dlndag in de Kandelaar geno ten van een programma dat ver zorgd werd door de Nederlandse Spoorwegen. De ouderen maakten per film een dagtrip naar Maastricht en gingen op vakantie naar Tirol, Italië, En geland en Frankrijk. In de pauze wag er een kwis met een zestal schriftelijke vragen en kon een nieuwe naam worden bedacht voor de NS senioren wijzer. Bij het beantwoorden van de zes vragen was niemand foutloos en gaf de opgegeven naam bij het toekennen van de prijs de doorslag. De twee heren van NS die de jury vormden, vonden de naam Oude- renkrant, opgegeven door Willem Rensen, het beste en hij mag met zijn seniorenkaart zeven dagen gra tis met de trein. Voor alle aanwezi gen was er een ballpen en uitvoeri ge informatie over het reizen per trein en de extra service die de spoorwegen aan ouderen en gehan dicapten biedt. "Uw zaak is ccn aanwinst voor het dorpscentrum. Zo langzamerhand wor den alle gaten opgevuld. Wellicht dat op korte termijn ook het laatste leegstaande pand een bestemming krijgt, waardoor het centrum wordt volgemaakt. Een bijzonder verheugende gebeurtenis", aldus loco-burge meester H.J. Westerik ter gelegenheid van de opening van het nieuwe pand van opticiën Intervisie in het Duracomplex. De opening verrichtte de loco-burgemeester door het doorknippen van een levensgrote strik die rondom het pand was gebonden. Intervisie, voorheen gevestigd aan de Oranjestraat, heeft nu de beschik king over een verkoopruimte van 80 m2. De inrichting van het pand is geheel in eigen beheer gedaan, zo vertelde eigenaar J.G.C.H. Paanakker en vertoont veel overeenkomst met de andere Intervisie winkel van de heer Paanakker in Deventer. In Holten zwaait de heer L. Bon de scepter. Naast het gebruikelijke assortiment brillen met topmerken als Roden - stock en Christaan Dior, kan men ook terecht voor contaclenzen en oog meting en vloeistoffen voor lenzen. De heer Bon beschikt over alle beno digde diploma's. De opening werd bijgewoond door een groot aantal be langstellenden en 'noabers'. Henk Mulder overhandigt Wim Wijtten de Henk Muldertrofee. Naast hem jurylid W.G.W. Kwakerkaak fotografie nog ver in de minderheid zijn. Inlichtingen kan men krijgen bij SoCuWe, tel. 6 27 55 of Gerrit te Winkel, tel 6 31 02. Loco-burgemeester H.J. Westerik verrichtte de opening De Zweef 3-Holten 3 0-2. In de eer ste helft was de verwachting dat koploper De Zweef het middelmati ge Holten wel even zou oprollen. Dit verliep geheel anders, want na 20 min. kreeg Holten een vrije trap te nemen die op de lat belandde en de spits attent de terugspringende bal in het doel deponeerde. Hierna moest De Zweef komen, maar de verdediging van Holten was zeer attent met als laatste man Gert van Fenna. De tweede helft werd de thuisploeg sterker en moest en zou scoren, doch Holten gaf geen krimp en uit een pass van linksback Vin cent Schoot de spits opnieuw kei hard raak. De Zweef was geklopt en moest haar eerste nederlaag van het seizoen incasseren. Holten 5-Nijverdal 3 4-0. Holten heeft de opgaande lijn van de laat ste weken weten te handhaven. In een weliswaar matige wedstrijd werd rode- lantaarndrager Nijver- dal met 4-0 verslagen. Het dreigen de degradatiegevaar voor Holten is voorlopig geweken. Holten 6-Rietvogels 4 2-1. Holten 6 zoekt doelpuntmakers! Hoewel deze belangrijke wedstrijd werd ge wonnen is doelpunten maken toch een moeilijke opgave. Met name de eerste drie kwartier werden vele goede mogelijkheden om zeep ge holpen. Toen bij een veilig lijkende 2-0 voorsprong de Almeloërs tegen scoorden brak er onnodig nog een benauwd kwartiertje aan. Plus punt van deze week; Rietvogels is op afstand gezet. Holten 9-Enter 7 3-5. Op een moei lijk te bespelen veld werd de 2e top per binnen veertien dagen weder om met een nederlaag afgesloten. Nadat vorige week met 5-0 van Haarle werd verloren, was het deze keer Enter 7 (zonder nog maar één verliespunt) dat met de volle winst ging strijken. Al ging de wedstrijd wel gelijk op. toch wist Enter vooral in de eerste helft beter met de kan sen om te springen. Door deze ne derlaag is Holten 9 uit beeld voor wat betreft een toppositie. De Kwinte floot voorbeeldig. Holten 10-De Zweef 9 1-11. „Never change a winning team" is een on geschreven wet in de sportwereld. Toch meende Holten 10 hiertegen te kunnen zondigen. Het resultaat was er dan ook naar. Met niet min der dan 1-11 kreeg het tiende klop van een veel feller De Zweef. Na tuurlijk voert het te ver om de ge wijzigde opstelling (Pukkie) als oorzaak voor de fikse nederlaag aan te voeren. Holten speelde slap en zonder bezieling en juist in agressie en zelfvertrouwen toonden de bezoekers zich superieur. De Zweef ontwikkelde al in de eerste minuten een éénrichtingsverkeer richting keeper Harry. Nog voordat de meeste Holtenaren de bal had den aangeraakt had hij er al 3 om z'n oren. Weliswaar gloorde er eni ge hoop na een fraai doelpunt van Dick Spenkelink en het inzetten van de bikkelaar Bertus van Lies. maar de uiteindelijke score was geenszins geflatteerd. Wierden 6-Holten 12 8-2. Holten kwam al snel achter in het treffen tegen Wierden. De 2-0 stand was al even vlug weer verdwenen door een benutte strafschop van Klaas ten Veen en een poeier van gastspeler Geert Nijland.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 5