Dijkerhoek kwam massaal naar revue 'Voldoen aan juiste eis van levensbelang' 5> Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Politie pakt landbouwers strenger aan Veertig jaar CNV Holten ü- Gevonden voorwerpen Gemeentehuis is op schema Bolsenbroek, Markelo. Tel. 19 07 Schouwburg lost een belofte in /be bericht van de stuurgroep ouderenwerk holten Benoeming beheerder Heemtuin dicht in broedseizoen Het jaar in Jeugddienst persfoto s Bets en Derk zorgden voor de nodige hilariteit door op de fiets het Bonte Paard binnen te komen rijden. De Dijkerhoekers konden er niet genoeg van krijgen. Was men deze zomer al massaal naar 'De revue' gekomen, de belangstelling jongstleden vrijdag en zaterdag, toen de revue ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan in een aange paste vorm nog eens voor het voet licht van Het Bonte Paard werd gebracht was er niet minder om, evenals het enthousiasme. Actueel als altijd waren de laatste ontwikkelingen op gemeentelijk gebied weer in de conferences opge nomen. Zo kon hartelijk gelachen worden om de rioleringsproblema- De bouw van het gemeentehuis is geheel op schema. Op de grote toe gangsdeuren na is het pand glas- dicht en kan begonnen worden met de afwerking en kan de ver warming worden opgestookt om het bouwvocht uit het pand te krij gen. Voordat het zover is, moet er op verzoek van het college een schoon heidsfoutje worden hersteld. Bur gemeester en wethouders zijn niet erg gecharmeerd van de twee plompe schoorsteenpijpen die nu het pand nog sieren. Hier voor in de plaats komen schoorste nen van een wat slanker formaat die beter passen bij het gebouw. Op korte termijn kunnen de omwo nenden vaii het nieuwe gemeente huis een uitnodiging ontvangen van het gemeentebestuur voor een bijeenkomst waarin de nadere plannen rond de inrichting van de omgeving van het nieuwe gemeen tehuis, de verkeersafwikkeling en de plaatsing van de marktkramen aan de orde komen. De eerste officiële handelingen in het gemeentehuis zullen naar ver wachting verricht worden in 18 maart tijdens de verkiezingen van de Procinciale Staten. Het stembu reau Tuinstraat zal dan verplaatst worden naar het nieuwe gemeente huis. ding gemaakt van een verdacht ge parkeerd staande auto aan de Lie- zenweg. Daar het vermoeden be stond dat deze auto bij de eerdere inbraak betrokken was, werd daar bij post gevat. Na enige tijd nader den twee mannen, waarvan er een na een achtervolging kon worden aangehouden. De tweede man wist te ontkomen. Bij onderzoek bleek dat zich in de auto de meeste gesto len goederen van de inbraak aan de Langstraat bevonden. Tijdens het verdere onderzoek bleek dat die zelfde avond nog twee inbraken wa ren gepleegd terwijl'het bij een an dere woning bij een poging was ge bleven. De aangehouden man bleek een illegaal hier verblijvende Joegoslaaf te zijn die zowel in Zwit serland, Oostenrijk, Frankrijk, Duitsland en Nederland gezocht werd voor soortgelijke zaken. Zo liep in het westen van het land nog een onderzoek tegen hem in ver band met een reeks van 120 woninginbraken. De man is voorge leid aan de officier van justitie te Almelo waarna hij in bewaring is genomen in afwachting van zijn be- tiek, de inbraak bij Tempelman, de het verhaal over de tijd van juf- rechting. Tot op dit moment is de uitbreiding van Dijkerhoek en de frouw Muis en de veldmuis in het tweecje inbreker, ook een buiten- onvermoedde kwaliteiten van Dal- beukenbos, weer op wist te pikken. iancjer ZOnder vaste woon- en ver- huisen 'den schoolmèster', dié na Vader en zoon Pinkert schitterden blijfplaats, nog niet gegrepen. De zijn toespraak tijdens de receptie, in de Zuiderzeeballade met op de een potje kan breken in Dijker- achtergrond een van de uitsteken- hoek. de decors van Wim Wansink. In Succevolle nummers uit vorige re- Johan Meijerman en Toos Brons- vue's en onderdelen uit de laatste voort beschikt DAT over nog een revue wisselden elkaar in een vlot Paar aardige stemmen. Een heel tempo af. Opvallend daarbij was de aardige vondst was het buurtjour- uitstekende technische afwerking naai, waarbij de journaallezer uit- riCht op het zware vervoer. Ver van Jan Noteboom en Wim Wecht- eindelijk de woonkamer in kwam schillende chauffeurs werden be- stapel waardoor er nergens een lopen en een hond een belangrijke keurci voor het maken van te lange 'gat' ontstond in het programma. r°l speelde. Derk en Bets kwamen werktijden Ook werd een bon uit- Wat uitwerking van de diverse zoals gebruikelijk, ongebruikelijk gedeeld voor het rijden met een on- nummers betreft, daaarover moe- per fiets op, en waren in hun confè- gekeurde aanhangwagen. De ten de leden van DAT in de beroem- rences weer op hun best, al mag er meest opvallende overtreding was de en beruchte nakaartóvonden best eens wat minder van het pa- een overbelading van een bestelwa- nog eens met elkaar van gedacht pier gelezen worden. De Tirolerka- gen Het ging hier om qqq% overbe- wisselen. Soms krijg je het idee dat pel van HMV zorgde aan het slot iading! men het al snel goed vindt, als men van de reveu nog voor een aardige de tekst zonder mankeren naar vo- muzikale bijdrage in het optreden Qok deze dag werd aangifte ge ren kan brengen, maar dat er te van Johan Nikkels op wintersport, daan van een doorrijder na aanrij- weinig gelet wordt op de clou van dat uitmondde op een terras in Ti- ding. Een bewoner van de Canada- het verhaal. Een typisch voorbeeld rol. Terecht kregen de spelers en straat had zijn auto op de daar aan- daarvan was het tussendoortje van werkers achter de schermen aan wezige parkeerplaats geparkeerd het slot van de lange avond een en ontdekte 's morgens dat zijn donderend applaus van het dank- aufco nu beschadigd was. bare publiek. £>e volgende aanrijding waarbij In de avond van 24-11 werd een de veroorzaker doorreed, vond inbraak gemeld aan de Langstraat, plaats op 27-11 in de omgeving van De daders wisten de woning open de Scholengemeenschap. Een mar- te breken en namen vervolgens een keringspaal werd omgereden ter groot aantal goederen mee zoals tv wijl ook tegels werden vernield. De en video. Enige tijd later werd mei- bestuurder had zelf de paal weer auto van de inbrekers is in beslag genomen terwijl de gestolen goede ren weer aan de eigenaar konden worden terug gegeven. Op 26-11 werd op de rijksweg Al in samenwerking met de verkeers- groep een controle gehouden ge- Erik Rensen en Bert Steunenberg. Vooral Erik is een prachtig ko misch talent waar onder goede be geleiding veel meer uit te halen valt. Bij een goede aanpak kan Erik een bekende regio komiek als Her man Finkert met gemak naar de kroon stoten. Bijzonder aardig de voordracht van het oud-lid Wim Bosman, die bewonderenswaardig de draad in De Deventer Schouwburg heeft woord gehouden: de gedupeerde theaterbezoekers, die vorige week donderdag tevergeefs gewacht hebben op de gratis theaterbus, zo als wij in het Holtens Nieuwsblad berichtten, hebben inmiddels van de directie van de Schouwburg per soonlijk bericht gehad dat zij uit het theateragenda van de maand december of januari voor twee per sonen een gratis voorstelling mo gen uitkiezen. De geste wordt door de Holtenaren bijzonder op prijs gesteld, zo vertel de schouwburg medewerker Ter Scheggert. „Direct na het verstu ren van de excuusbrief, kwamen de eerste telefoontjes al binnen. Een van de gedupeerden hebben wij nu blij kunnen maken met twee vrij- kaartjes voor Rigoletto, terwijl an deren een keuze gaan doen uit het aanbod van januari". wat recht gezet waarna hij weg reed. Kennelijk zag hij in dat dit niet de juiste manier van handelen is want later in de middag kwam hij zich alsnog melden. Deze week werd op zowel 27 als 29 november een bromfiets van de weg gehaald waarvan bij onder zoek bleek dat deze waren opge voerd. De bestuurders hebben de gebruikelijke bon gekregen. Op 28-11 werd door de gemeente politie Enschede onze assistentie gevraagd bij een onderzoek dat zij instelde naar verduisterde waarde papieren met een aanzienlijke waarde. De papieren zouden die middag in het AC restaurant langs de Al van eigenaar verwisselen. Bij deze transactie werd ingegrepen wat resulteerde in 8 aanhoudingen. Op de kruising Markeloseweg - Rijssenseweg vond op 28-11 om streeks 12.45 uur een aanrijding plaats. Het bleef hier bij plaatscha- de. Wel moesten beide voertuigen geborgen worden. De bestuurder van een Duitse personenauto reed zonder stoppen en kennelijk zon der uitkijken vanaf de Rijssense weg de Markeloseweg op. Hij kreeg hierbij een aanrijding met de uit Markelo naderende Holtense me vrouw die de Duitser niet meer kon ontwijken. In de avond van 28-11 werd een hardnekkige inwoner van Raalte bekeurd omdat hij met een auto met zogenaamde spoorverbreding reed. Enige maanden geleden was hij met een andere auto in Holten voor hetzelfde feit bekeurd. Bij het station werd weer eens een brommer gestolen. De eigenaar meldde dat zijn brommer daar in de avond en nacht van 28 op 29-11 moet zijn ontvreemd. In de nacht van 29 op 30-11 werd de politie gemeld dat er in de bos sen tussen Holten en Markelo een auto zou staan met daarin een kluis. Daar het vervoeren van een kluis, zeker in de nacht, toch ver dacht is, werden de collega's in de regio ingeschakeld. Omstreeks 03.30 wist de gemeentepolitie De venter te melden dat zij de betref fende auto hadden maar dat het geen kluis maar een geluidsbox "be trof. Verleden jaar heeft de rijkspolitie donkere dagen kan het van levens- Holten veel aandacht besteed aan belang zijn dat de landbouwvoer- de landbouwvoertuigen, in het bij zonder aan de voorlichting over de inrichtingseisen van de landbouw voertuigen. Hiertoe zijn een aantal lezingen gehouden voor de ver schillende landbouworganisaties waarbij ook informatie door middel van folders etc. is verstrekt. Geconstateerd is dat veel landbou- tuigen aan de juiste eisen voldoen. De landbouwers kunnen er dan ook op rekenen dat er in de komende tijd extra goed gelet wordt op: - spiegels en richtingaawijzers. - remmen; geconstateerd is dat vooral veel giertanks onberemd zijn terwijl er toch wordt gereden met het bord met de aanduiding 16 wers van goede wil zijn, doch tij- km/u. De rijkspolitie attendeert er dens controle van het landbouw- op dat er slechts met een onberem- verkeer in het nu bijna voorbije jaar de aanhangwagen gereden mag bleek, dat er toch nog verschillende worden indien er 6 km/u of langza- Holten aan de Reilinksweg. Is een en ander niet duidelijk dan zijn de politiemensen altijd bereid nader uitleg te geven onder het motto: voorkomen is beter dan betalen want de politie Holten gaat, gezien de vele voorlichting die men gege ven heeft en het feit dat veel land bouwers een folder bij de politie hebben opgehaald, bij geconsta teerde overtreding onverbiddelijk het bonnenboekje trekken. In deze bijdrage is bejaarden centrum Diessenplas voorlopig voor het laatst aan de beurt in de reeks van zorg- en hulpverle ningsvoorzieningen ten behoe ve van ouderen die op zich zelf wonen. Naast dagverzorging en tijdelijke opvang biedt Dies senplas ook de mogelijkheid tot nachtopvang Deze kan worden geboden aan ouderen, die 's nachts niet thuis kunnen verblijven, bij voorbeeld in verband met tijde lijke afwezigheid van de verzor gers. Het zorgenpakket kan be staan uit het bieden van slaap gelegenheid, het verlenen van hulp bij wassen, scheren, aan- en uitkleden, eventueel toedie nen medicijnen en een brood maaltijd. Wie komen er voor nachtop vang in aanmerking? In het al gemeen ouderen vanaf 65 jaar. De aanvraag geschiedt door de huisartsen of de wijkverpleging. Er is geen maximum termijn verbonden aan deze voorzie ning. De kosten bedragen voor: - een alleenstaande f 5.- per dag. - een echtpaar f 5.- per dag. - de gehuwde wiens echtgenoot niet in een verzorgingstehuis verblijft f 4.- per dag. De provincie Overijssel geeft daarnaast subsidie om in de werkelijke kosten te voorzien. Inlichtingen kunnen worden in gewonnen bij mevrouw J. Maas man van bejaardencentrum Diessenplas. Telefoonnummer: 6 25 05. overtredingen werden gepleegd, al dan niet opzettelijk. Vooral in de De heer P.A. Schalkwijk uit Goor is benoemd tot tweede beheerder van de Holtense sportveldencom plexen. Schalkwijk is per 17 no vember officieel in dienst getreden. Hij werd benoemd in de vakature Hofman. In voorkomende gevallen zal de terreinbeheerder belast wor den met het keuren van de velden. Het verzoek van de fraktievoorziter van de PvdA, Jan van der Harst, om maatregelen te nemen ter be scherming van broedende vogels bij 't Vletgoor, is door b en w van Holten gehonoreerd. Besloten is gedurende het broedseizoen het ge deelte van de heemtuin van 't Vlet goor als verboden gebied te verkla ren voor wandelaars. De scholen zullen hierover schriftlij k bericht ontvangen. Met betrekking tot de honden- mer gereden wordt (uitgezonderd één-assige aanhangwagens met een een totaalgewicht onder 750 kilogram). - stoplichten en andere verlichting; veelal wordt met betrekking tot de verlichting van de trekkende voer tuigen redelijk aan de eisen vol daan maar met de aanhangwagens is het vaak behelpen. - reflectoren; ook op dit gebied moet men voldoen aan bepaalde sprak een woord van welkom tot de eisen. leden met hun dames of verloofden en richtte zich in 't bijzonder tot Tevens wordt een oranje zwaailicht districtsbestuurder Henk Buiten- nogal eens gebruikt in situatie die kamp uit Almelo. Hij feliciteerde de niet toegestaan zijn. Dit kan het afd. Holten met het 40-jarig jubile- overige verkeer in verwarring bren- urn en sprak verder over het nieuwe gen. Beter is dan te rijden met de sociale stelsel 1987 en de voor- en knipperende waarschuwingslich- nadelen hiervan, ten aan zodat het snellere verkeer gewaarschuwd wordt. Op donderdag 27 november heeft tijdens een gezellige avond in het Kegelcentrum Barbarossa de afd. Holten van het Chr. Nationaal Vak verbond het feit herdacht dat 40 jaar geleden een afd. van het CNV in Holten werd opgericht. Voorzitter Gerrit Kruimelaar Al de waarschuwingen, tips en aan bevelingen, kan men lezen in een gratis voorlichtingsfolder die men kan verkrijgen bij de rijkspolitie in Na de pauze werd er naar harte lust gekegeld om de vele leuke prij zen die door het afdelingsbestuur beschikbaar waren gesteld. "Zeg, luister eens", is het thema In de hal van het Stadhuis van ivieb uenraui.B u» ue „uuue,.- dl DeV™ter Werd d°ndMdag 27 no- overlast werden door het college N v vember de tentoonstelling Kiek geen maatregelen aangekondigd. 5 ™S!7' Voorganger is ds. DeVenter geopend. De Kiek-ten- k. visser. toonstelling is een weergave van u gebeurtenissen in Deventer tussen De dienst begint om 10.00 uur en j november 1985 en 1 november het jeugdkoor The Chariots uit 1986, zoals die in perfoto's aijn vast- Amsterdam zal zijn medewerking gelegd In totaa] zijn 10Q f verlenen aan deze dienst. te 2jen „De politieverordening is hierover duidelijk genoeg: honden horen aan de lijn, zeker op 't Vletgoor waar het nog eens extra onder de aandacht wordt gebracht door een groot bord". NED. HERV. KERK: 10.00 uur: ds. R. Visser (Jeugd dienst). 19.00 uur: ds. W. Vons. Uitgangscollecte: Oecumenisch werk. Oppasdienst: Mevr. Koopman- Korterink en Astrid v.d Wiel. Diessenplas: Woensdag 10 de cember 19.30 uur: Ds. Linde boom. GEREF. KERK: 09.30 en 15.00 uur: ds. M. Berg. In beide diensten is de le coll. voor Chr. Doeleinden (1/2) en Oecumene (1/2) en de 2e voor rente en aflossing. Kindernevendienst: Groep 5 en 6 o.l.v. H. Paalman. Oppasdienst: Gea Zwiers, Hen- riëtte en Marjan Meijerink Gerdien Stam en Ineke Baard R.K.KERK: 10.00 uur: Heilige Mis in gebouw Irene. DIJKERHOEK: 10.00 uur: Ds. W. Vons Uitgangscollectie: Oecume nisch Werk OKKENBROEK: 10.00 uur: ds. G. Bouman. (Bij zondere dienst). NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur. ARTS: W.R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Stichting Kruiswerk Z.W.O., Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-614 36. 24-uurs bereikbaarheid: tel. 05700-1 24 25. Diëtiste: spreek uur volgens afspraak tijdens spreekuur wijkverpleegkundi ge. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. TANDARTS: J. Ph. Koppert, T. van Ameron- genstraat 25, Markelo, 05476-22 00. Spreekuur voor spoedgeval len: 17.00 -17.30 uur. DIERENARTS: W.C.W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483- 6 20 04, ook voor klei ne huisdieren. Kleine huisdierenpraktijk S. Minnenma, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. G 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtigen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEBEDRIJF: Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij Gem. Energiebedrijf, tel 05483-6 18 14. POLITIE: Tel. 05483-6 44 44; dag en nacht bereikbaar. BRANDWEER: Telefoon 00 11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87 Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. DONDERDAG 4 DECEMBER: 19.45 uur in Irene: vergadering H.V.G., de heer Hottenhuis over Twente Folklore. VRIJDAG 5 DECEMBER: 15.00 uur: bezoek Sinterklaas aan warenmarkt op Smidsbelt. ZONDAG 7 DECEMBER: 11.00-11.30 Dagcamping Toeris- tenweg en 11.30-12.00 uur De Wielen: midwinterhoornblazen. MAANDAG 8 DECEMBER: 09.00-12.00 UUR: Telefonische informatieochtend CNV, tel 05720-5 80 99; 19.30 uur: ruil beurs Holtense Postzegelclub bij Vosman; 20.00 uur in de Kan delaar: Praatavond afd. Holten CBTB. DINSDAG 9 DECEMBER: 19.00-19.30 uur vijver 't Vlet goor: Midwinterhoornblazen. VRIJDAG 12 DECEMBER: 20.00 uur: Potstoten Biljartclub Jansen in café Jansen; 20.00 uur: Jaarvergadering IJslcub de Noordpool bij Vosman; Ge wichttouwtrekken bij Bonte Paard. ZONDAG 14 DECEMBER: 11.00-11.30 uur: Midwinter hoornblazen op Holterberg. MAANDAG 15 DECEMBER: Kerststollenactie supporters ver. s.v. Holten DINSDAG 16 DECEMBER: 13.30 uur Bonte Paard: Voor lichtingsbijeenkomst WMO; 14.00 uur De Kandelaar: Kerst middag bejaardensociëteit: Kerststollenactie supporters- ver. s.v. Holten; 19.00-19.30 uur: Midwinterhoornblazen bij vij ver ;'t Vletgoor. WOENSDAG 17 DECEMBER: 19.30 uur: Kerstsamenzang in de Kandelaar. DONDERDAG 18 DECEMBER: 15.00-21.00 uur: gebouw Tuin straat, Creatieve Kerstmarkt SoCuWe; Kerstavond Chr. Plat telsvrouwenbond, 20.00 uur in de Kandelaar. VRIJDAG 19 DECEMBER: 15.00-21.00 uur: gebouw Tuin straat, Creatieve Kerstmarkt SocUwE. ZONDAG 21 DECEMBER: 11.00-12.00 uur: Midwinter hoornblazen op Holterberg. MAANDAG 22 DECEMBER: Trefpunt,19.45 uur: Kerstvie ring Plattelandsvrouwen afd. Espelo. DINSDAG 23 DECEMBER: 19.00-19.30 uur: Midwinter hoornblazen bij vijver 't Vlet goor. ZONDAG 28 DECEMBER: 11.00-12.00 uur: Midwinter hoornblazen op Holterberg. DINSDAG 30 DECEMBER: 19.00-19.30 uur: Midwinter hoornblazen bij vijver 't Vlet goor. Gevonden: bankbiljet 10,-, grijs etui met 4 sleutels waaronder een Renault sleutel, paarse sjaal, fietssleuteltje, bruine le ren dameshandschoen. Verloren Bord kleur wit met zwarte P, groene boodschappentas met daarin een handtas met geld etc. Gevonden dieren: een oude boxer, reu. rKNlPTIP Een huisdier heeft recht op aan dacht en die geeft u hem of haar ook door zo nu en dan eens een aardige fotoreportage van het dier

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 3