deHoltensedoos 'sm -;t F499y- autobedrijf BV De badminton Sint doet verslag Verlies handballers Mintonette-dames vlug en net houden punten in eigen net Resultaten Blauw Wit ALS JE HET BETER WILT HORE rrn" Schieten 'lus fT 77 JiS ^fpp VOORDELIG EN VERTROUWD VAKMANSCHAP GEEI Midwinterhoorn weerklinkt weer in Holten Paranormale genezer DONDERDAG 4 DECEMBER 1986 HOLTENS NIEUWSBLAD 11 Uit de onuitputtelijke schatka mer van Jan Smale van de oud heidkamer Hoolt'n kozen we voor onze rubiek Uit de oude doos dit keer een foto van dicht bij huis en wel uit de historie van de firma Wansink. De foto werd gemaakt ter gele genheid van het 25 jarig be staan van de firma gebroeders Wansink. in 1923. De foto werd genomen voor de bedrijfwoning, toen rechts naast het gemeente huis. De firma Wansink werd in 1898 gevestigd aan wat toen nog een stukje Kolweg was maar nu Zwartepad. Het bedrijf bestond uit een winkel, bakkerij, maal derij, kunstmesthandel, brand- stoffenhandel en de zuivelfa briek de Eendracht, die in 1949 werd opgedoekt. Daarnaast be zat Jan Albert Wansink een windmolen op de plaats waar nu de serviceflat staat en Derk Jan Wansink een molen aan de Rijssensewegnu de firma Mul ler. Hendrik Jan Wansink be heerde de winkel. Derk Jan Wansink jr (geheel rechts op de foto) weet zich nog te herinneren dat de zuivelfa briek een deel van Den Haag van boter en eieren voorzag. Met een speciale 'koerswagen' waaruit onderweg beslist niet verkocht mocht worden, werd een rechtstreekse dienst onder houden met de residentie. De heer Wansink weet zich ook nog te herinneren dat door de aan wezigheid van de zuivelfabriek binnen de firma het verboden was om in de levensmiddelen winkel margarine of olie te ver kopen om 'geknoei' tegen te gaan. Op de foto staat eigenlijk slechts een gedeelte van het personeel. Er ontbreken de dertig melkrij ders die de Eendracht in dienst had. Dat er onderscheid moest zijn, was vanzelfsprekend in die dagen. Daarom zitten op de eer ste rij de firmanten en staat het personeel een stapje achteraan. Geheel links de boekhouder wiens status zich tussen servet en tafellaken bevond, zodat hij stoel maar in het midden tussen bazen en knechten had neerge zet. Het is Jan Smale gelukt bijna alle namen op de foto te achter halen. Op de voorste rij v.l.n.r: Bosveld (boekh.), de firmanten Hendrik Jan Wansink, Jan Albert Wan sink, Johan Theodoor Wansink later verongelukt, samen met een zoon van Kalfsterman), Derk Jan Wansink, Derk Jan Wansink jr. Tweede rij: v.l.n.r.: Jan Vuk- kink, Jannes Meerman, Willem Schippers, Broekhuis. Middelste rij v.l.n.r.: G. Runne- boom, Gert Jan Westerik, Gert Jan Nijenhuis, Jan Tiekink, Ab Westerik, Jan Haarman, Hen drik Tuller, Hendrik Jan Bqk- kernens. Hendrik Westerik, Sietze de' Vries, Anne Visser, Steven Huisman, Jan Traan- man, onbekend, Bets Smit, Wil lem Vreeman, Frits Haan. Bovenste rij v.l.n.r.: Krieger, Voordes, Kettelarij, Schutte, onbek., Garrat RosmanGait Nijhof. Holten El-Enter Vooruit El Door een knullige terugspeelbal kwam Enter V. al snel op 0-1. Hier na volgden nog meer fouten in de achterhoede, waaruit Enter V. nog 2x scoorde. Uit een corner scoorde Holten het enige doelpunt. In de tweede helft was Holten gelijk waardig aan de Enternaren, maar benutte de kansen niet. Enter V. maakte hiervan wel gebruik en scoorde ook nog driemaal. Eind stand 1-6. De training zal vanaf vrijdag 5 de cember van 17.00-18.00 uur in de gymzaal aan de Vrijheidslaan zijn. Holten Dl-SOS Dl In een doelpuntrijke wedstrijd speelden de jongens van Holten een goed spelletje voetbal. De eer ste helft gingen de elftallen gelijk tegen elkaar op. Over en weer werd er gescoord. Na de rust was Holten duidelijk de betere. Iedereen was goed aanspeelbaar en zo kon het gebeuren dat er uiteindelijk met 7-3 werd gewonnen. Bij de door de Schietvereniging „De Eendracht" in zaal Vosman om het clubkampioenschap gehouden wedstrijden waren de uitslagen als volgt: Luchtgeweer Klasse A: 1. G. Koop man 175 p.. 2. G. H. Paalman 173 p., 3. E. J. Grootentraast 169 p., 4. H. J. Nekkers 164 p., 5. Wim Paalman 156 p., 6. B. J. Oplaat 153 p. Klasse B: 1. J. Nijendiojk Nijendijk p., 2. Bets Paalman 149 p., (3 x 10), 3. A. Paalman 149 p., (1 x 10)., 4. G. J. Sluiter 144 p., 5. H Vincent 138 p. Klasse C: 1. Erik Tromop 121 p., 2. A. Pekkeriet 118 p., 3. G. J. Van Aefst 102 p. Luchtpistool (Open klass): 1. G. H. Paalman 173 p., 2. G. A. Haverslag 172 p., 3. Henk Mulder 163 p., 4. H. J. Nekkers 162 p., 5. Ab Bieleman 150 P- r,111II' f*vs. ■■f'. v :%.r 9BIMIPUNKT ww .:...fftgK9. De verwende luisteraar aarzelt niet bij de merkkeuze van 'n autora dio. Hij kiest Blaupunkt. Dat is méér dan alleen een vertrouwde naam. Het oor gericht op de toekomst: dat geldt zeker voor de Blaupunkt Heilbronn SQ26. Een radio met 2x12 Watt, FM en cassette in stereo. Last Station Memory. Electronische zenderzoekloop in 2 richtingen. Nu in sportieve ADIDAS tas met set speakers (voor Golf en Jetta v.a. '84) en antenne voor Weet de veg in Nederland. Heeft u nog geen gedetailleerde kaart van Neder land. Koop dan deze V.A.G/Falk- plankaart. Dan is verdwalen erniet meer bij. Nu voor f 3,95. Autohoe/en Com fort. Voor iedere Volkswagen cn gil Audi, een com- i|i| piete set voor twee voorstoelen. In drie kleuren leverbaar. Nu voor ISIP^ f179.-. N® Netwerk 3-HoItcn 3 Sint mag graag complimenten uit delen aan BCH-teams die goed spelen. Alle hulde brengt hij aan het derde dat Netwerk de weg naar de over winning versperde. De eerste overwinning was een fraaie, die op naam kwam van Theo, ook wel „de taaie". Ook Ivonne had de vorm van de dag en zorgde voor een zege die er we zen mag. 't Vermelden waard is nog deze stunt: Ivonne en Jan Jacobs zorgden sa men voor een punt! Slechts drie partijen gingen verlo ren; voorwaar een resultaat dat mag be koren. Phoenix 8-Holten 3 In Kampen werden door BCH drie invallers opgesteld. 't Verhaal van deze wedstrijd is gauw verteld. Na verwoede strijd in het enkelspel won Ton ten Broeke - als enige - z'n partijtje wèl. Het zwoegen mocht in de overige spelletjes niet baten, want de rest van de punten werd in Kampen gelaten. Hollen 4-Hardenberg 2 Tegen Hardenberg moest team 4 wel werken al was deze tegenstander geen su per-sterke. Alleen Marjan Voortman zat 't in de single tegen, maar om te winnen moet ze ook be slist meer bewegen. Ans Jacobs speelde naar behoren en wist driemaal volle winst te sco ren. Bij 't gelegenheids-duo Wil en Ton ging het in drieën, maar uiteindelijk moesten zij toch op de knieën. Na 1-1 in games in 't gemengddub- belspel „geloofde" Marjan het verder wel: de tijd die drong en na enig afwegen toog zij spoorslags naar 't werk, zie ken verplegen. Voor de einduitslag was dit niet sink, Jeanet Nijland 1. e die ze in Dini van de Vreede trof een met de sterkste scherp schietend Staphorster wa- maar ,t was weer ee[] pep' J drie games bewerkte. laL7eerLfS 1PV' Pepem0te" Daarmee was het Holtense kruit op shuttles rapen enkreegteam5met6-2opzijnkop' Roehe Zuethoff bleek m haar single H J In de thuiswedstrijd tegen het op de derde plaats staande Achilles 2 heeft Holten een teleurstellenden nederlaag geleden. In tegenstelling tot vorige week speelde Holten een goede wed strijd. In het eerste kwartier ging de wedstrijd gelijk op tot een 5-5 stand, daarna werd Holten iets sterker en wist het mede door een goed op schot zijnde Meino v. Beek (5x) bij rust een 12-10 voorsprong te nemen. Ook na rust leek Holten de betere ploeg. Gedurende een groot deel van de tweede helft stond Hol ten voor. Toch kwam Achilles na een 14-11 achterstand weer gelijk. Vlak voor tijd kwam Holten op een 21-18 voorsprong. In plaats van rus tig uitspelen was het spel te rom melig, zodat Achilles met nog 1 mi nuut te spelen op 21-21 kwam. Met nog 10 seconden te spelen werd een doelpoging van Holten afgeweerd; in de daarop volgende break out scoorde Achilles in het eindsignaal de winnende treffer. Een niet ver diend verlies aangezien Holten zich uitstekend revancheerde voor het zwakke spel tegen Schalkhaar. Aanstaande zondag heeft Holten - opnieuw thuis - tegen Tyfoon op nieuw een sterke tegenstander. Uit werd met 20-11 verloren. Toch moet er met iets meer overleg in de aan valsopbouw, toch een beter resul taat mogelijk zijn. Scores: Meino v. Beek 9; Johan Plantinga 4; John Lamping 3; Jan v.d. Hoff, Pim Neu- teboom 2; Nico Vorst 1. De dames senioren moesten uit tegen het sterke Pacelli. Holten speelde een zwakke wedstrijd. Er zat te weinig lijn in de aanvallen, zodat Pacelli na een 3-0 ruststand een eenvoudige 10-2 overwinning kon boeken. Scores: Diana Bul- meer van belang, want Holtense winst, die was er toen al lang. Holten 5-Staphorst 3 Theo Nieuwveld ,ja", Wil Piech- nick „nee", een'gelijke stand na de eerste twee. Heren 2 speelde thuis tegen kop loper Voorwaarts 2. Met invallende keeper Henk Scholten speelde het tweede een goede wedstrijd. Op nieuw zorgde de jonge garde voor een groot aantal treffers. In de eer ste helft kon Holten het redelijk volgen. Rust 5-8. Na rust liep Voor waarts ver uit; 18-8. In de laatste minuten zorgden een aantal goede aanvallen voor een gezien het krachts- en leeftijdsverschil redelij ke uitslag van 13-19. Scores: Diede- rik Husslage 5; Al win v. Ommeren -3; Arjan Akkerman, Jan Victor Dorlas 2; Berry Kamperman 1. De dames junioren boekten hun eerste competitie overwinning van dit seizoen. Uit tegen Dalfsen keek men bij rust tegen een 4-2 achter stand aan. Een enorme inzet en vechtlust werd nu eindelijk be loond met een 7-8 winst. Scores: Wilma Agterkamp, Miranda Baan 2; Sharon Vorst, Ellen Leeftink, An- nerieke Somer. Sabine Ten Velde 1. Jeugd Al speelde een leuke wedstrijd tegen Wesepe. Bij rust leidde Hol ten nog met 2-1. Na rust was Wese pe sterker en gingen de punten met 4-7 naar hun toe. Ook Kwiek was te sterk voor de B adspiranten na een 4-10 ruststand verloor Holten met 8-15. KLIaverjassen Voor de tweede wedstrijd in de Klaverjascompetitie 1986/"87 van Blauw Wit bestond vrijdagavond in clubhuis 't Vletgoor een goede be langstelling. De uitslagen (totaal 3 partijen van 12 keer geven): 1. G. J. Klein Nagel voort 3944 p., 2. Herma Aanstoot 3919 p.. 3. Jan Koning 3830 p., 4. Gradus Jansen 3764 p., 5. Richard Beldman 3752 p., 6. Tonny Beldman 3754 p., 7. G. Duteweerd 3694 p., 8. Rudy Drent 3650 p., 9. Benny Aanstoot 3611 p., 10. J. Van Langen 3546 p. De poedelprijs was met 2632 pun ten voor Gerard Harbers. Winnaars van de vierde partij (niet meetel lend voor het kampioenschap) was het koppel Joop Hofstede en Tonny Beldman met 1744 punten. Bij de gratis verloting van 3 prijzen knip oogde Vrouwe Fortuna naar Her- ma Aanstoot, Gradus Jansen en Jan Koning. Mintonette 1-Tornado (dames) 3-0. De Holtense dames reden door dik ke mist en hebben zich in de route naar Tubbergen niet vergist Tornado uit Geesteren verwachtte een punt maar dat werd hen door Mintonet te niet gegund De Holtense dames probeerden het spel te maken daar moeten ze echter nog gewend aan raken 't Lukte niet best, het spel was slecht en daarom werd 't een spannend gevecht De eerste set winst was met 15-11 toch voor de Mintonette-dames zelf In de 2e set vanaf de stand 6-6 gaven de Holtense dames volley bal-les En ondanks.Tornado's systeem 310 kon men hun spelpatronen makke lijk doorzien Alleen door 't midden en door te prikken kon Geesteren de bal op de grond mikken Mintonette sloeg met z'n zessen uit alle macht en zo werd 't snel en makkelijk 15-8 In de 3e set werd er nog meer geva rieerd dus stonden „de Tornado's" steeds verkeerd Bij de stand 8-1 was er een kleine terugval toen gaf Martien met een 3 meter bal een knal Vanaf dat moment liep 't spel weer wel en 15-7 was het daardoor snel Onder de douche klonk 't Minto- nette-lied door 't Holtense stel dat van volley bal geniet Bentuop 12 december om 21.00 uur niet ziek kom dan kijken in de sporthal: Min- tonette-Dynamiek. Krekkers 3-Mintonettc 1 (heren): 3- 0. Afgelopen zaterdag reisden de herenvolleyballers af naar Maria- Parochie, om daar aan te treden te gen de koploper uit de competitie, Krekkers 3. Na éën uur spelen was het duidelijk dat de heren van Krekkers met recht de lijst aanvoe ren. Het team bestond vnl. uit spe lers, die een rijke volleybalervaring hadden opgedaan met het spelen op tweede en derde divisie-niveau. Dat de heren van Mintonette tegen dit geweld niet waren opgewassen, bleek al snel. Er werd op het hoofd- veld gespeeld, met enorm veel ruimte om het veld, waar Mintonet te niet aan gewend was. Deze ruim te werd door Krekkers vooral ge bruikt bij hun serve, die, zo bleek, door Mintonette uiterst moeilijk te verwerken was. Zodoende geen goede passes en aanval. Coach Wim Hartkamp onderkende de sterkte van Krekkers, maar pepte de heren toch op om er zoveel mo gelijk uit te halen. Het ongewone tijdstip, 12.15 uur, mag wellicht ook als een klein excuus aangevoerd worden. Toch kwamen Johan Mul ler en Henk Kroon een aantal keren goed door, en was Paul de Vrijer vooral verdedigend goed aanwezig. Een overwinning als verjaarsca- deau voor Kest Keulen zat er he laas niet in. Met de setstanden 15-5, 15-4 en 15-6 won Krekkers deze wedstrijd met 3-0. Komend week end wordt er niet gespeeld. De eerstvolgende wedstrijd is thuis op 12 december om 20.15 uur tegen HVC. het team dat onderaan staat in de competitie. Mintonette 2-Katers 2 (heren): 3-1. Een razende tornado, dat was he ren 2 tegen het sterke Katers. De tegenstanders hadden een enorme lengte in huis, maar door het zeer gevarieerde en supersnelle Holten se spel, werd het voor de door de mist gekomen tegenstander een nachtmerrie. Met de goed spelende Klaas Masselink en Rieks Dijk graaf uiterst rechts werd de tegen stander onder druk gehouden. Met 15-10 kwamen ze er nog genadig af. In de tweede set switchten de beide bovengenoemde heren naar uiterst links, hetgeen voor Krekkers zo'n verrassing was, dat ze met 15-1 ver pletterd werden. Vooral Rik maak te grote indruk met een enorme 3- meter klap. die als een streep in sloeg. De derde set was een rustige. Karei Jol hing wat in het net. Bert van Harmeien gaf de ballen iets te hoog, kortom iedereen was van streek en we verloren met 10-15. In de vierde set werd alles weer an ders. Bert, onze roerganger, sloeg toe, Jan geraakte op dreef en Arie Langendoen blokte alles! Het werd 14-1. Nog even ging het wat minder, maar met 15-6 was de overwinning een feit. Alweer was een geducht te genstander verslagen. Mintonette 4-Medusa (dames): 3-0. Mintonette 4 kan niet meer stuk. Afgelopen vrijdag kreeg het team thuis Medusa op bezoek; de ploeg die net onder hen in de ranglijst staat. Met extra hulp in de vorm van Gerry in de tweede en derde set zijn we vrij gemakkelijk aan de overwinning gekomen. De eerste set werd door goede opslagen van Truus en July en door de snelle aan val gewonnen met 15-7. De tweede set ging iets moeizamer. Na met 5-0 achter te hebben gestaan, kwamen de dames toch terug en wonnen ze met 15-13. Aangezien ze om 22.00 uur de zaal uit moesten in verband met zaalvoetbal, mochten ze de derde set niet verliezen. Dat deden ze dan ook niet; met 15-9 werd ook deze set gewonnen. Weer een over winning en een stabiele derde plaats op de ranglijst. WVC Volley 4-Mintonctte 3 (he ren): 3-0. In dit zeer mistige weekend moest heren 3 pas om 17.30 uur hun wedstrijd spelen in Wierden. Spe len op zaterdag en dan ook nog op zo'n laat tijdstip is niet leuk voor een team dat het eigenlijk van de vrijdagavondsfeer moet hebben. Het kostte dan ook enige moeite de spelers bij elkaar te krijgen. Jo- chem, Anno, Wim en Gé waren niet beschikbaar. Kortom, de rest moest het dan maar klaren tegen een zeer geroutineerd Volley-team. Het bleek dan ook wel tijdens de wedstrijd dat niet alleen inzet ge noeg is om een partij te winnen, maar ook een weinig inzicht. De eerste set ging in het begin gelijk op, maar naarmate deze set vorder de bleek toch dat, ondanks de inzet van heren 3 het niet zou lukken. Stand: 15-11. De tweede set moest de ommekeer brengen en ja hoor, bij de stand 8-8 was nog alles moge lijk. In een spannende eindfase werd het uiteindelijk; 15-13. Er zat dus misschien nog een gelijk spel in. Maar al snel bleek dat de heren van Volley waarschijnlijk naar een feestavond moesten want de eind stand van deze set werd 15-6. Een 3- 0 nederlaag. De stand op de rang lijst van heren 3 is nu: 8 gespeeld en 8 punten: een goeie middenmoter en met nog twee wedstrijden voor de boeg op 12-12 en op 19-12 zullen we er alles aan doen om nog enkele plaatsen naar boven te komen in 1986. Blauw Wit A2 - SVVN A2 Een matige wedstrijd waarin SWN beter speelde alhoewel dit in de ruststand niet tot uitdrukking kwam. Na plm. een kwartier open de Jaap Kruk voor Blauw Wit de score en een kwartier later kwam SVVN door Jan Middag langszij. De gelijke stand werd door Robert Tromop in de 35e en 38e wegge werkt. Op slag van rust kwam SWN door Egbert v.d. Maat nog terug tot 3-2. Na de rust kwamen de Nijverdalse gasten er niet meer aan te pas. Blauw Wit speelde tech nisch en tactisch goed en liep door Jan Schuppert. Jaap Kruk en Henk Meijerink uit tot 6-2. Dick ter Stee- Tussen Adventzondag (30 novem ber) en Driekoningen (6 januari) zal in Holten op dinsdagavond en zondagmorgen het melancholi sche geluid van de midwinter hoorn weer weerklinken over de winterse velden. Een groepje Holtense midwinter- hoornblazers met als vaste kern G.H. Esstink, Jan Veldhuis en Dou- we van Diepen plus nog een drietal blazers, hebben de traditie die een aantal jaren was ontstaan, weten vast te houden. Zij laten de hoorns voor het eerst klinken op dinsdag 2 december bij de vijver van 't Vlet- goór tussen 's avonds zeven uur en half acht. 's Zondags komen de bla zers bijeen op de Holterberg. 's Mor gens om elf uur wordt geblazen op de dagcamping op de Toeristenweg om vervolgens om half twaalf tot twaalf uur de midwinterhoorn te laten horen achter restaurant De Wielen. Op de zondagen zullen de blazers gekleed gaan in 'kleder dracht': een boerenkiel met pet en klompen. ge zorgde in de 82ste minuut nog voor een tegendoelpunt 6-3en een minuut daarna meende Robert Tromop dat hij had gescoord maar de scheidsrechter dacht hier an ders over en gafeen uittrap. Robert uitte z'n teleurstelling met een bab beltje tegen de scheidsrechter en kon voortijdig gaan douchen. In de allerlaatste minuut bepaalde Henk Potman (ingevallen voor Jaap Kruk) de eindstand op 7-3. Excelsior E4-Blauw Wit E2. Blauw Wit E2 liep zaterdag tegen de twee de nederlaag van het seizoen op. Dit kwam mede doordat Blauw Wit een man minder had. E2 kwam al snel achter met 2-0, maar Jorden wist de achterstand tot 1-2 terug te brengen. In de tweede helft was Blauw Wit zo moe dat drie doelpun ten moesten worden geïncasseerd. Marco kon ook voor Blauw Wit nog scoren, maar in deze wedstrijd viel vooral Chum Ning op die met zijn prachtige hakjes de tegenstander vaak te glad af was. De Plattelandsvrouwen, afdeling Dijkerhoek had 26 november de paranormale genezer A.A. Schim mel uit Zwolle uitgenodigd in Het Bonte Paard. De heer Schimmel gaf een uitge breide uiteenzetting van zijn para- nomrale begaafdheid, en wat hij hiermee voor anderen kan doen. De heer Schimmel vertelde dat ie der mens een uitstraling heeft, die aura genoemd wordt. Door die uit straling kan hij constateren wat er aan de hand is. Na de pauze werden zover mogelijk de schriftelijke vragen op velerlei gebied door hem beantwoord.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 11