s Oude WV-film roept herinneringen wakker Gezonde voeding belangrijk voor oudere mensen Tienersoos nieuw jasje Musky gestoken Uit het politierapport Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag 'Het is werk, als het betaald wordt' in HOLTENS NIEUWSBLAD ZONDAGSBUFFET Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand Begunstigersavond Oudheidkamer valt in de smaak NBvP over herwaardering arbeid Kalender Expositie naaldwerk in bibliotheek 1-fiL DONDERDAG 27. NOVEMBER 1986. Van her en der moesten vorige week donderdag stoelen vandaan worden gesleept om alle belang stellenden voor de begunstigersa vond van de Oudheidkamer Hoolt'n te herbergen in de ont spanningszaal van Diessenplas. „We hadden gerekend op een der tigtal belangstellenden van 'bui ten' maar het zijn er minstens hon derd" reageerde een vergbaasde Dieks Stegeman, een van de be stuursleden van de Oudheidkamer bij het zien van zoveel publiek. Voor deze eerste begunstigersa vond was bewust gekozen voor Diessenplas'om de ouderen de kans te geven binnen het eigen huis ken nis te maken met het werk van de Oudheidkamer. Na een kort ope ningswoord van voorzitter Minie Bosman, die kon meedelen dat er goede perspectieven zijn voor een eigen onderkomen voor de Oud heidkamer in het oude gemeente^ huis. sdmén met de WV. gaf secre taresse Marian Ter Borg een over zicht van de activiteiten die de nog jonge Oudheidmaker heeft onder nomen. Gestart werd twee jaar ge leden met een foto-tentoonstelling in de molen van Dijkerhoek en de presentatie tijdens de jubileum ten toonstelling van de Holtense han- de nodige problemen, maar na re- delsvereniging in het Duracom- paratie kon het publiek met volle plex. Veel waardering kregen de teugen genieten van beelden van leden van de Oudheidkamer voor weleer. De film was gemaakt door het organiseren van de oorlogsten- ene De Jager, terwijl meester Kene- toonstelling in de Scholengemeen- man het scenario had geschreven, schap tijdens de feestelijkheden Bijzonder leuk was het voor de rond het 40 jarig bevrijdingsfeest in oude heer Goorman, nu bewoner april/mei 1985. Aansluitend vertelde de heer D.G. Kleinburink van de werkgroep Veldnamenonderzoek het een en ander over de vastlegging van de veldnamen voor het nageslacht. Door de ruilverkaveling dreigen de oude veldnamen verloren te gaan. van Diessenplas, die zichzelf als jonge kerel terug zag op de film. Kreten van herkenning bij het zien van de oude, nu verloren gegane plekjes zoals het Sikkenstraatje, het lemen huisje van de familie Scholman op de Borkeld, de mo lens van Müller en Wansink, de on- Vooral de oudere Holtenaren die derdoorgang door de schuur bij het vroeger in het buitengebied heb- Bonte Paard, de boerderij van Jule- ben gewoond, riep Kleinburink op ke in de Beuseberg en het zwembad het geheugen eens op te frissen en in de Schipbeek. Heel fraai was de behulpzaam te zijn bij het registre- verfilming van de ingebruikneming ren van de veldnamen. van de VW-bank op de Enkweg, waarbij de 'hoge heren' met brede Hoofdattractie .van de avond was armgebaren blijk gaven van huri evenwel de vertoning vap de Hol- belangrijkheid, ten-promotie-film uit 1941 die de WV Holten had afgestaan aan de Oudheidkamer. De achtmillimeter VSn 6StlLUr Van de film - uiteraard in zwart-wit - opge- Oudheidkamer om voor het luttele nomen op vier spoelen bezorgde bedrag van f. 5,-per jaar begunsti- CTAr to ïitnrHan explicateur/operateur voor éen 17 november: Op de kruising In- 20 november: De heer Muller, be- dustriestraat-Weverstraat ont- ter bekend als „Kolbets" kreeg de stond een aanrijding tussen twee schrik, van zijn leven, toen zijn auto's doordat er geen voorrang paarden er flink de sokken inzetten werd verleend. Aangezien één der én de rijdende winkel niet meer te betrokkenen militair was werd het stoppen was voor de Deventerweg, onderzoek overgenomen door de terwijl hij uit de Vonderschotten- Koninklijke Marechaussee. Er ont- weg kwam. Een personenauto ko- stond alleen materiële schade. mende uit de richting Deventer kwam daardoor in de problemen. In de Diessenplas vond een in- Doordat dé bestuurder sterk remde sluiping plaats. Een kast van een en uitweek in de berm, liep alles appartement werd opengebroken nog goed af. en hieruit werden enkele sieraden vermist. De afgelopen week zag de politie zich genoodzaakt om diverse jeug- 18 november: Vanuit één der dige personen te bekeuren voor on- units van het woonwagenkamp der andere de volgende feiten: het aan de Markeloseweg werd een besturen van een fiets „met losse deur opengebroken. Diverse sani- handen", onjuiste of geen verlich- taire onderdelen waaronder een ting voeren, verkeersheuvels links geiser, werden ontvreemd. voorbij rijden enz. De politie voert Een zeer ernstig ongeval vond in dergelijke zaken een „streng" be- omstreeks 16.00 uur plaats op de S leid, daar is gebleken dat waar- 14 (autoweg Lochem-Raalte) ter schuwen geen effect sorteert en ze hoogte van de Dorperdijk. Een toch wil proberen om jeugdige ver- groep scholieren wilde aldaar met keersslachtoffers zoveel mogelijk de fiets deze autoweg oversteken te voorkomen. Daarom ook een om zodoende binnendoor hun weg dringend beroep op de ouders voor- te vervolgen over de Dorperdijk al in deze tijd de verlichting van de richting Bathmen. Eén van de jon- fietsen van hun kinderen, regelma- gens, de veertienjarige R. Brugman tig, zo nodig iedere dag, te controle- uit Bathmen werd daarbij geschept ren. door een personenauto die uit de richting Lochem kwam. Met zeer 22 november: Een Holtense auto- ernstige verwondingen werd de mobilist werd 's avonds bekeurd jongeman overgebracht naar een omdat hij als bestuurder van een ziekenhuis te Deventer, alwaar hij auto te veel alcohol had gedronken, de volgende dag aart zijn verwon- hetgeen bleek na de blaastest. Van dingen bezweek. Helaas liet de hem werd een bloedproef genomen komst van de ambulance even op en tevens werd een rijverbod opge- zich wachten, doordat alleen de legd. dokter was gewaarschuwd en niet de politie en/of ambulance. Toen in de nacht van zondag op maan- deze twee instanties wel waren ge- dag 23 op 24 november werd er in- waarschuwd waren ze in zeer korte gebroken in drie woningen, te we- tijd ter plaatse. De fatale afloop ten twee woningen aan de Oude had overigens niets met de late Diepenveenseweg en een woning komst van de ambulance te maken, aan de Weustenweg. Wel doet de politie een dringend be- Men kwam binnen door gaatjes in roep op een ieder die getuige is van het kozijn te boren, waarna het een ernstig ongeval vooral de poli- raam kon worden geopend. Uit alle tie te bellen, die dan automatisch drie woningen werd enig geld weg- zorgt dat andere instanties, zoals genomen. In de omgeving van de dokter en ambulance worden ge- betreffende woningen werden twee waarschuwd. fietsen gevonden, die kennelijk door de daders zijn gebruikt, nadat 19 november: Op dé Larenseweg ze te voren deze fietsen hebben ont- vond een aanrijding plaats tussen vreemd in de gemeente Holten. Het twee personenauto's. Eén der au to's kwam achteruit een uitrit uit gereden waarna een auto komende uit de richting Laren er achterop botste. Er ontstond alleen lichte schade. betreft hier een zwarte herenfiets merk Gazelle en een jongensfiets, kleur grijs/groen ook van het merk Gazelle. De politie wil graag weten wie de eigenaren van deze fietsen zijn. avond, H. Koopman aanvankelijk ger te worden, vond veel weer klank. Naast de vijftig begunsti gers die de oudheidkamer reeds tel de, gaven velen zich spontaan op. Gezien het succes van de avond zal in begin 1987, de film opnieuw wor den vertoond, vermoedelijk in Dijkerhoek. Herwaardering van Arbeid was het onderwerp waarover de leden van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, afdeling Holten spraken op de twee bijeenkomsten op dinsdag 18 november. Mevrouw Van Wijk had de leiding van de koffieochtend. Als vrijwillig ster van de telefoonketen van het Rode Kruis sprak mevrouw Broere. Zij vertelde hoe de telefoonketen tot stand was gekomen en hoe het werkte. Mevrouw Veltkamp sprak als meewerkende boerin. Niet al leen het melken en verzorgen van het vee behoort tot haar taak, ook de adminstratie en boodschappen doen voor het bedrijf horen daarbij. Mevrouw van Bussel vertelde over haar opleiding op de 'moedermavo' en de dames Klein en Oolbekkink brachten in dichtvorm hoe vroeger een huisvrouw leefde en werkte en hoe het nu is. Mevrouw Ter Borg vertegenwoordigde de vrouwen met een volledige baan. Voor haar is het erg moeilijk deel te nemen aan het sociale leven. Voor de kof fieochtend had zij moeten snipppe- ren. Amnesty komt ook dit jaar weer uit met een eigen kalender. Het is een aardig maandkalendertje met Twentse tekeningen, belangeloos vervaardigd door Jan Oude Mid dendorp uit Borne, afgewisseld met enkele gedichten en uitspraken. De opbrengst komt ten goede aan het werk van Amensty International in hun strijd tegen het onrecht ten aanzien van de gewetensgevange nen. De prijs bedraagt f. 5,-. De kalen der is verkrijgbaar bij de voorzit ster van de werkgroep, mevrouw Anneke Wissink, Nagelhoutstraat 35, tel. 6 30 28 en bij de overige leden van de werkgroep. Voorts bij boek handel Heusinkveld en bij Van de Maat Speelgoed. Bij alle dames kwam naar voren, dat nog vaak wordt gedacht dat je pas werkte als je er voor betaald werd; als huisvrouw werk je niet. Gelukkig wordt hier zo langzamer hand anders over gedacht. De och tend werd besloten met een protest op de term 'huisvrouw'. Dit moet veranderd worden in manager van een gezin. Dorien Mijksenaar bracht 's avonds in zaal Vosman liedjes en fi losofietjes over herwaardering van Arbeid met als titel „Als je dat werken noemt" met pianobegelei ding van Jo Spiers. Holterbergweg 14 Tel. 05483-6 13 53 7451 JL Holten Elke zondag vanaf 16.00 uur slechts 25.-pp Sfeervol en gastvrij. De kok/hoofd voedingsdienst van bejaardencentrum Diessen plas, Timo Besten, hield in de ont moetingsruimte van het kerkelijk centrum Diessenplas voor onge veer 40 dames en heren, leden van de afd. Holten van de Prot. Chr. Ouderen Bond (PCOB), een hoogst interessante en boeiende lezing over het onderwerp Gezonde Voe ding. Hij trok hierbij een parallel tus sen verleden en heden. Vroeger was het eten dat op tafel kwam so wie so goed als er maar veel vet in zat en thans vormt vet maar een zeer ge ring bestanddeel van onze dagelijk- se kost. De voedingsgewoonten zijn gron dig veranderd. In het bijzonder wat betreft de ouderen. Door andere leefgewoonten, o.a. minder bewe- Tienersoos Musky is in een heel ander jasje gestoken. De vrijblij vendheid van de soosbijeenkom- sten is ingeruild voor een aantal gerichte activiteiten. Elke vrij dagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur is de soos geopend in het gebouw van de Stichting voor sociaal en cultureel werk aan de Tuinstraat 2. „Voorheen, toen Musky nog ge vestigd was aan de Beuseberger- weg, kwamen de soosbezoekers om een potje te kaarten of met elkaar te kletsen. Nu we in de Tuinstraat zitten hebben we getracht wat meer inhoud te geven aan het soos- gebeuren. De ontmoeting staat nog steeds centraal, maar daarnaast willen we wat meer vormende acti- veiten brengen. Slaat de nieuwe opzet aan, dan gaan we in januari op deze voet verder", verklaart Inge Scharrenborg van de Stich ting. In overleg met de vrijwilligers is een programma opgesteld voor elk wat wils. Wie geïnteresseerd is in alle soosmiddagen kan een kor tingskaart kopen voor één tientje. Wil men maar naar een van de soos middagen, dan kan men per keer betalen maar is in verhouding duurder uit. Vrijdag 21 november gooide de soos de deuren weer open. De be kende Holtense gitarist Herman Gazan, bijgestaan door drummer André Dollekamp en basgitarist Arjan Beumer, 'gaf tekst en uitleg over allerlei pop- eri rockmuziek soorten muziek. Het bleef natuur lijk niet bij praten, zij lieten ook van alles laten horen over de ver schillende muziekstijlen. Vrijdag 28 november (morgen) wordt er een film gedraaid. Op het programma staat het vervolg van de Nederlandse speelfilm Schatjes. Vrijdag 5 december staat er weer een film op het programma en wel een spannende thriller over gees ten en ontvoeringen. Voor vrijdag 12 december is uitge nodigd wachtmeester A. Beuwer van de Rijkspolitie Holten, die wat komt vertellen over het werk van de politie. Er wordt een film ver toond over de gevolgen van balda digheid, en de politieman zal laten zien hoe de gummyknuppel en de handboeien werken. Vrijdag 19 de cember tenslotte besteedt tiener soos Musky aandacht aan de ko mende feestdagen in een creatieve feestmarkt. Tijdens deze markt kan men kiezen uit verschillende activiteiten, zoals kaarsen maken, foto's afdrukken of kerst-of menu kaarten maken. Wie in het bezit is van een kortingskaart van de soos kan aan één onderdeel naar keuze gratis meedoen. gen, is het noodzakelijk dat er zeker minder vet gebruikt wordt, maar dat bij het samenstellen van het menu (aan de hand van de maal tijdschijf) iets op tafel komt waar zoveel mogelijk van alles in zit wat een mens, en vooral de oudere, no dig heeft. Van groot belang zijn mi neralen, vitaminen, vezels én regel matig een glaasje water, frisdrank je of ander vocht als „transportmid del". Er werden naar aanleiding van de met humor gelardeerde lezing enkele vragen gesteld die spreker de gelegenheid gaven om op enkele dingen nog wat nader in te gaan. Tot en met 19 december kan men in de bibliotheek aan de Rörink- straat de resultaten bewonderen van twee jaar handwerken, van de handwerkgroep van de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen, afdeling Holten. Al twintig jaar bestaat deze groep in wisselende samenstelling, met als doel in de wintermaanden op gezellige wijze handwerktechnie ken te leren en samen wat te maken. Reeds eerder trad de groep naar buiten met een expositie van werkstukken in de zogenoemde Kilt techniek flapjes aan elkaar ge maakt in een bepaald patroon). Dit keer valt er een grotere verschei denheid aan werkstukken te be wonderden. Naast de Kilt-techniek zijn er verschillende merklappen, andere werkstukken in kruissteek techniek, Hardanger-werk en Per zisch aiour De tentoonstelling is te bezichtigen tijdens de openingstijden van de bibliotheek: maandag en vrijdag van 14.00-17.30 uur en van 18.30- 22.00 uur en woensdag van 09.30- 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. NED. HERV. KERK: 10.00 uur: ds. Vons Gezins- dienst-Viering Heilig Avond maal. 19.00 uur: ds. R. Visser. Uitgangscollecte: Inwendige zending. Oppasdienst: Mevr. Boode-Ve- neklaas Slots en Margreet Veld man. 10.00 uur: jongerendienst in Ire ne. Diessenplas: Woensdag 3 de cember 19.00 uur: Ds. M. Berg (H. Avondmaal). GEREF. KERK: 09.30 uur: ds. T. Zuidema, Apel doorn. 15.00 uur: ds. G.A. Westerveld, Apeldoorn (Jeugddienst). In beide diensten is de le coll. voor de diaconie en de 2e voor rente en aflossing. Kindemevendienst: Groep 7 en 8o.l.v. B. Lubberdink. R.K.KERK: 10.00 uur: Heilige Mis in gebouw Irene. DIJKERHOEK: 10.00 uur: Ds. R. Visser Gezins- dienst-Viering Heilig Avond maal. Uitgangscollectie: Inwendige zending. OKKENBROEK: 10.00 uur: ds. G. Bouman. Vie ring Heilig Avondmaal. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur. ARTS: J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Stichting Kruiswerk Z.W.O., Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag Vm vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-614 36. 24-uurs bereikbaarheid: tel. 05700-1 24 25. Diëtiste: spreek uur volgens afspraak tijdens spreekuur wijkverpleegkundi ge. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. TANDARTS: T. van Noort, Scherpenzeelse- weg 13, Goor, rtel. 05470-7 53 17. Spreekuur voor spoedgeval len: 17.00 -17.30 uur. DIERENARTS: Th. A. oostenbrug, Diessenplas- straat 5, tel. 05483- 6 15 15, ook voor kleine huisdieren. Kleine huisdierenpraktijk S. Minnenma, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERUSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtigen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEBEDRIJF: Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij Gem. Energiebedrijf; tel 05483-61814. POLITIE: Tel. 05483-6 44 44; dag en nacht bereikbaar. BRANDWEER: Telefoon 00 11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. DONDERDAG 25 NOVEMBER: 20.00 uur bar-dancing de Waag: eenjarig bestaan Togaclub. DONDERDAG 27 NOVEMBER: 19.45 uur: Bezinningsbijeen komst C.D.A. Overijssel in de Kandelaar. VRIJDAG 28 NOVEMBER: 20.00 uur: Klaveijasavond Blauw Wit in clubhuis; 20.00- 21.00 uur: Inleveren RBS-va- kantiezegels (bouw) bij G. Krui melaar, Canadastraat 2; 20.00 uur Bonte Paard: Jubileumre vue DAT Dijkerhoek. ZATERDAG 29 NOVEMBER: 14.30-17.00 uur in Bonte Paard: Receptie t.g.v. 25 jarig bestaan DAT Dijkerhoek; 20.00 uur Bon te Paard: jubileumrevue DAT Dijkerhoek. DINSDAG 2 DECEMBER: 20.00 uur: bijeenkomst H.V.G. Dijkerhoek in Bethaniè, Sinter klaasavond met kwis. VRIJDAG 5 DECEMBER: 15.00 uur: bezoek Sinterklaas aan warenmarkt op Smidsbelt. VRIJDAG 12 DECEMBER: 20.00 uur: Potstoten Biljartclub Jansen in café Jansen; 20.00 uur: Jaarvergadering IJslCub de Noordpool bij Vosman. MAANDAG 15 DECEMBER: Kerststollenactie supporters- ver. s.v. Holten DINSDAG 16 DECEMBER: 13.30 uur Bonte Paard:. Voor lichtingsbijeenkomst WMO; 14.00 uur De Kandelaar: Kerst middag bejaardensociëteit; Kerststollenactie -supporters- ver. s.v. Holten DONDERDAG 18 DECEMBER: 15.00-21.00 uur: gebouw Tuin straat, Creatieve Kerstmarkt SoCuWe. VRIJDAG 19 DECEMBER: 15.00-21.00 uur: gebouw Tuin straat, Creatieve Kerstmarkt SocUwE. Gevonden: een wit jasje, regen broek in bijbehorend etui, zwar te stoffen handschoen flinks), Lipssleutel, bruine nieuwe gla cés, een pet, oranje kinderscoo- ter, een jonge herdershond. Verloren: een beige ritsporte- monnaie met o.a. een donorco dicil, bruin etui met vier sleu tels, sleutel no. 4 aan twee rin gen, bos sleutels (drie) met ,ju- doka"hanger, trouwring („Jaap 6-10-'67"), glacés met gehaakte bovenkant, bruine honderiem, giropasje no. 4280554, plus mi nus drie sleutels met matglazen sleutelhanger, groene parkiet, herenportemonnaie, Rabo- bankpasje, bruin tasje ifihou- dende enkele sleutels, teckel (teef). -Geboren: Jeanine Berdien dv. A. Beldman en J. Nijkamp; Christina Maria dv. W. G. Ol- denmenger en C. A. M. Kien- huis; Sebastiaan zv. H. M. G. van Riemsdijk en G. Bosch (geb. te Amersfoort); Johanna Dientje dv. H. Beldman en G. ter Brake (geb. te Deventer); J an Willem zv. J. W. Huzen en H. Stegeman. Ondertrouwd: E. Paalman, oud 31 jaar Holten en M. S. Ansink oud 25 jaar Holten; T. F. Holle man oud 36 jaar Holten en E. A. Slotboom oud 31 jaar. Holten. Gehuwd: O. M. Valster oud 20 jaar, Holten en A. H. Paalman oud 22 jaar, Holten. Overleden: J. H. de Vriesoud 91 'aar.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 3