Feestavond Zaagmolen in 'oosterse sferen' Sint Nicolaas zette de vaart er flink in Holtens Theaterbus maakt in Holten slechte start Fotosessie in Irene verdiende beter lot I Holtenaren wachten vergeefs op vervoer naar Schouwburg Eindelijk een nieuwe gemeentegids Uontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Jeugddienst Holtens Nieuwsblad Donderdag 27 november 1986 - 39e jaargang - nr. 48 IAbonnementsprijs f36,30 Losse nummers f 0,85 Gedrukte oplage 3075 Begroting Ruim zeven uur had de gemeen teraad maandagavond nodig om op onderdelen de gemeente lijke begroting te behandelen. Veel woorden werden gespro ken, maar veel nieuws werd er niet verteld. Alle grote klussen werden doorgeschoven naar de begrotingsbehandeling op 15 december. Enkco Still going strong, zo kan men de ontwikkeling van het vlees verwerkende bedrijf wel ka rakteriseren. Vorige week vrij dag werd het hoogste punt be reikt van een nieuwe fabrieks hal die volgend jaar in productie wordt genomen. Hoolt'n Al waar de Oudheidkamer op gerekend had, zeker niet op zo'n grote belangstelling voor de be gunstigersavond in Diessen- plas. Teken dat de oudheidka mer haar plaats in Holten wel heeft gevonden. Nu alleen nog een eigen onderkomen, maar dat zit in het oude gemeente- huisje wel goed. Sport Het eerste damesteam van Min- tonetie laat alle tegenstanders achter zich. Sinds vorige week j staan zij trots op de eerste plaats op de competitieladder met drie punten voorsprong op de concurrenten. Een uitste kend resultaat van een enthou siaste ploeg sportvrouwen. Het motorseizoen is afgelopen, daarom was er tijd voor de jaarlijkse feestavond van MAC Holterbcrg, waarop alle kam pioenen nog eens in het zonne tje werden gezet. De Schietvereniging De Zaagmo len kan terugzien op een uitste kend geslaagde jaarlijkse feesta vond die vrijdagavond 21 novem ber werd gehouden in het Bonte ■Paard. Het feest was voorbereid door een speciale commissie, be staande uit mevr. M. Tuitert-Alte- na, W. Bannink, H. Sluiter Jz. en Marco Rensen. Na een openingswoord door voor- heette werd een geanimeerde bingo gespeeld. Klapstuk van de avond was even wel het optreden van Fakir en Buikdanseres Samiera die het an ders zo rustige Dijkerhoek op z'n kop zette met haar spectaculaire vuurspuwende acts. De jeugdle den, die deze avond goed vertegen woordigd waren, hadden meer oog voor oriëntaalse dansshow, com- zitter W. Bannink, die speciaal het pleet met buikdansen, die Samiera ere-lid J. Sluiter en Linda Rensen - onder de tonen van exotische mu- die gelukkig weer thuis is na een ziek voor het voetlicht bracht, verblijf in het ziekenhuis - welkom Vooral bij de dames van de Schiet vereniging liepen de rilligen over de rug toen Samiera haar act met de slangen liet zien. Een donderend applaus kreeg artieste na haar ge durfde optreden, rollend door glas scherven. Na dit fantastische optreden werd de feestavond besloten met een aantal spelletjes, zoals het balon- nen blazen voor de dames, dat veel succes oogste, en een grote polonai se. De muzikale leiding was in de vertrouwde handen van Wjm Ren sen. Hij begeleidde ook Alineke Tuitert die een nieuw op rijm gezet versje zong. Alle ogen waren gericht op de oos terse buikdanseres Uitgeversmaatschappij Van der Loef/BV in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad'' Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-842 842 Redactrice: Frederique Rentenaar Weleweg 104 Boekelo tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: J. Wiggers Kolweg 14 tel. 05483-6 13 56 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur In Bathmen: H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur 1111111111111minmiminmunumu Nadat in 1979 de laatste gemeente- gids is verschenen, ziet het er nu toch naar uit dat in 1987 een nieuwe gemeentegids het levenslicht zal zien. Op vragen van fraktievoorzit- ter H. Dul (CDA) kon burgemeester Van Rappard vertejlen dat er nu toch echt schot in de zaak zat. Eer der was het mislukt doordat de drukker het liet afweten, daarna gooide de nieuwe nummering vari het telefoonnet roet in het eten en vervolgens stonden de gemeente raadsverkiezingen voorde deur. In- Omzoomd door een aantal Pieten, heeft Sint Nicolaas zaterdagmiddag zijn intre de gedaan in Holten. Het was even jakkeren voor de Sint om tijdig per Sint-mo biel van Zutphen, waar Hij met zijn stoomboot diezelf de middag was aangeko men, naar Holten te rijden. Het moet gezegd worden, de oude man had de vaart er in gezet, want nauwelijks was Hij gesignaleerd in Zut phen, en in via de televisie ook in alle huiskamers, of de Holtense Muziekvereniging kon bij Vosman haar op wachting maken voor de hoge gast. In veel gezinnen zal wel even met de nodige fantasie een plausibele ver klaring gezocht zijn om een en ander geloofwaardig te maken voor de jonge 'gelovi gen'. Na een korte rit door het dorp ging het richting gemeentehuis waar Sint Nicolaas ontvangen werd door burgemeester en wethouders, al werd één wethouder door de Sint niet opgemerkt achter de grote tuba van HMV. Burgemeester Van Rappard memoreerde dat met in- Voor de laatste keer werd Sint Nicolaas ont vangen op het bordes van het gemeentehuis aan de Dorps straat. men in de kelder, tafeltennis en badminton in de raadszaal en zaal voetbal in de hal. „Er is ruimte genoeg" aldus de Sint In gebouw Ire ne mochten de Holtense kinde ren samen met de Goedheilig man op de foto. mini-Piet de HMV. Het moet ge- dit te bar werd en de belhamels in zegd worden, de Sinterklaasliedjes hun kraag vatten, ging het gedon- klonken eens zo mooi. der verder vanaf het balkon, waar I ipvprHiPQ de üeverdjes de menigte beneden Lieverdjes bekogelden met keiharde strooi- Het moet gezegd worden, dat er snoepjes, die zij voor de handjes aan de organisatie van de fotoses- van de kleintjes hadden wegge sie van Sint Nicolaas en de jeugd grist. Veel ouders verlieten voortij- van Holten in gebouw Irene het dig met hun kroost Irene. Wellicht kan Sint Nicolaas volgend jaar zijn oppas-Piet meebrengen, die bij de ingang van Irene een oogje in het zeil kan houden. Beter liep het in Dijkerhoek waar nodige schortte. Hoewel de opper- Piet duidelijk te verstaan had gege ven dat alleen kinderen onder ge leide toegang zouden hebben in Ire ne, waar de kleintje samen met de Sint op de foto mochten, stonden de Holtense lieverdjes vooraan in de Sint zo'n tachtig kinderen op de lange rij die zich reeds voor twee- schoot kreeg om samen op de ge en had gevormd voor Irene,'Sint en voelige plaat van Sints' andere hof- Sint bleek naast de vertrouwde goed kenden, een leerling Piet mee- Pieten, die goed op dé hoogte Wa- gebracht te hebben die in Spanje ren van de plaatselijke omstandig- aan de sinaasappelbomen groeien, heden en hun 'pappenheimers' Als volleerd dirigent leidde de zijn hoffotograaf konden slechts met moeite door de menigte ko men. Niet gehinderd door enige controle kon de opgeschoten jeugd de grote zaal binnen komen, waar bij de kleintje moeite hadden op de fotograaf vereeeuwigd te worden. Hier geen opgeschoten belhamels, maar de ware gelovigen die vol ont zag opkeken naar Sint en zijn Pie ten. Bij beide fotosessies zorgde been te blijven. Toen enkele ouders HMV voor de passende muziek. gang van het volgend jaar de Sint Een zestal Holtense theater- bij de nieuwe lokatie van de ge meente op de Smidsbelt verwel komd zal worden. Speciaal voor de Pieten, zo vertelde de burgervader was op het nieuwe gemeentehuis middels worden op het gemeente- een plat dak geconstrueerd waarop huis alle benodigde gegevens ver- de Pieten naar hartelust kunnen zameld om in een keurig en infor- strooien; ook de cadeautjes voor de matief boekwerkje te worden kinderen in het uitbreidingsplan verzameld. Uit het antwoord van Beuseberg, waar de schoorstenen de burgemeester kon worden afge- zou nauw zijn, dat geen cadeau leid dat de operatie 'budgetair neu- daar meer doorheen kan. De Goed- traal' zal verlopen, zodat het kre- heiligman verklapte dat volgend diet voor de informatie aan de bur- jaar het feest niet vóór maar in het ger niet behoeft te worden aange- gemeentehuis wordt gehouden, sproken. met allerlei spelletjes, zoals zwem- Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 34.25 liefhebbers, die aangelokt door de huis aan huis folder van de Deventer Schouw burg, in plaats van met ei gen vervoer, kozen voor een avondje uit met gratis thea terbus, hebben donderdag avond tevergeefs gewacht op hun vervoer naar Deven ter. Precies kwart over ze ven, zo stond in de folder zou de bus de theaterbezoekers vanaf de opstapplaats bij het WV-kantoor aan de Keizersweg ophalen, om vandaar uit via Bathmen. waar bij restaurant Boode de Bathmense theaterbe zoekers zouden worden op gehaald, tot voor de deur van de Schouwburg te wor den gebracht. Al wat er ech ter kwam, geen theaterbus. Bij navraag bleek, dat de vervoersmaatschappij een vergissing had gemaakt met vergeefs macnt- een rit naar een andere ,en„J',eater- schouwburg. STSXfS kou op hun gra den heel vervelende zaak", aldus tis vervoer naar schouwburgmedewerker Ten de Deventer Scheggert. „Wij zitten er knap mee Schouwburg. in ons maag. Tot nu toe liep het gra tis busproject prima, (een andere theaterbus loopt naar Diepeveen, Raalte en Olst) maar het is in Hol- De Holtense buspassagiers zullen ten en Bathmen buiten onze schuld het antwoord van de schouwburg- mis gelopen. De vervoersmaat- medewerker met gemengde gevoe- schappij is hieraan schuldig, dat lens lezen. Ruim op tijd arriveerden heeft men ook zondermeer toegege- de eerste schouwburggangers bij ven, maar daar hebben de theater- de opstapplaats, duidelijk gekleed bezoekers weinig aan. Op het mo- voor een gezellig avondje uit. Na ment dat wij tot de ontdekking een kwartier blauwbekken in de kwamen, dat er iets mis was ge- gure avondkou voor het VW-kan- gaan, was het te laat om maatrege- toor was het humeur tot het nul len te nemen". punt gedaald, vooral toen een tele- foontje, inderhaast gepleegd bij 'de chinees' aan de overkant leerde, dat men bij de Deventer Schouw burg geen uitsluitsel kon geven over het wel of niet rijden van de bus. „Als de bus er over vijf minu ten nog niet is, moet u maar naar huis gaan. De man die het heeft geregeld is er niet, is ook niet be reikbaar en wij weten nergens van", was het lakonieke antwoord. en niet de verantwoordelijkheid af te schuiven op de vervoersmaat schappij. Die heeft bij ons niet die folders in de bus gegooid. Dat was de Schouwburg Deventer". „Wij hebben heel wat goed te maken, dat geef ik toe, maar op dat moment stonden we knap machte loos", verklaarde vrijdagochtend Ten Scheggert. „Wij stellen de ver voersmaatschappij hiervoor aan sprakelijk en zullen alle gedupeer den persoonlijk benaderen en scha deloos stellen. Hoe en wat, dat weet ik nog niet. Vermoedelijk in de vorm van een gratis voorstelling. Ik hoop niet dat door dit gebeuren het Holtense publiek afgeschrikt is". De eerst volgende theaterbus rijdt op zaterdag 24 j anuari voor de voor stelling van „In korte broek" het solo-programma van Adèle Bloe- mendaal. Op woensdag 1 april kan men gratis met de bus naar de one- man-show van Paul van Vliet. "Voor ons hoeft het niet meer" ver- Zondag 30 november zal in De klaarden de wachtenden. „Het Kandelaar de tweede jeugddienst minste wat men had kunnen doen in dit seizoen worden gehouden is een taxi te laten rijden. Met dit Voorganger is ds. G. Westerveld uit antwoord nemen wij beslist geen Apeldoorn die als thema voor zijn genoegen. Wij waren juist zo ent- preek heeft gekozen „Wat hebben housiast voor deze mogelijkheid ze injouw kamer gezien", om op gemakkelijke wijze naar de Er zal aan deze dienst die om Schouwburg te komen. Als er dan 15.00 uur zal beginnen medewer- iets mis dreigt te gaan, dient men king worden verleend door het kin- fcoch alsnog maatregelen te nemen derkoor Con Moto uit Almelo.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 1