Bijeenkomst oud-militairen Enkeo toonaangevend in vleesverwerking Geslaagd concert van Holtens Mannenkoor CDA Holten niet blij met aktie provinciale CDA Onderzoek PTT naar capaciteit centrale Holten Grote drukte bij schoonheidssalon Zitmeubelshow Tuintips van Eddie Nieuwe productiehal onderdeel ontwikkelingsplan 2000 DONDERDAG 27 NOVEMBER 1986 HOLTENS NIEUWSBLAD 13 Creatieve Kerstmarkt Overleg over parkeerruimte bij 't Trefpunt Het Hol tens Mannenkoor heeft met het jubileumconcert, dat vorige week vrijdag werd gegeven in de Kandelaar ter gelegenheid van het tien-jarig bestaan, veel waardering geoogst van het talrijke publiek. Gevarieerd en voor elk wat wils zongen de mannen van dirigent Bert van Jaarsveld, die eveneens mee jubileerde, een nieuw pro gramma van geestelijke en polulai- re liederen, bijgestaan door het jon genskoor van het Veluws College Apledoorn, dat eveneens onder lei ding staat van Van Jaarsveld, de sopraan Greet Wolters, de pianis ten Liesbeth Seppenwoolde en Jo- landa ter Harmsel, organiste Hen- nie Kruk-Aanstoot en een koper kwartet van HMV. Als speciale gas ten waren de gebroeders Brouwer, trompet, uitgenodigd. Voor de pauze bracht het Holtens Mannenkoor onder andere „Wij knielen voor u neer, de rnaan is opgekomen en psalm 146, samen met het jongenskoor; Jeroen Wil- lemsen was de solist van in het Jongenskoor. Bijzonder goed op dreef was het koor in de liederen uit de Slavisch Orthodoxe Lithurgie, „Amen", Dir singen wir en de Cher ubijnenzang, die een spontaan ap plaus ontlokte aan <ie volle kerk zaak Hartveroverend was het onge- In de jaarlijkse, druk bezochte bijeenkomst van oud-militairen (oud-strijders, Indië-strijders, ver zetstrijders en B.S.) heeft voorzit ter D. Beldman in een kort ope ningswoord mededeling gedaan van het bestuursbesluit om de langdurige zieken te verrassen met een fruitschaal, een besluit dat de vergadering met een spon taan applaus goedkeurde. Het „verrassings-programma" dat voor deze bijeenkomst was sa mengesteld door de bestuursleden de heren G. J. Aaftink en H. J. Bal- tes bleek een schot in de roos want de ruim tachtig belangstellenden genoten volop van de films die Aaf tink had gemaakt van het 25-jarig regeringsjubileum van koningin Juliana (sept. 1973) en de herden king van 25 jaar bevrijding (in mei 1970). Beide keren was Holten prachtig versierd met een groot aantal erebogen en trok een lange optocht van versierde wagens door het dorp. Na de pauze vertoonde Aaftink de door hem met assistentie van zijn vrouw gemaakte prachtige kleurenfilm „Boerderij zonder ma chines" met schitterende opnamen uit de tijd dat veel werk op het land nog met de hand moest gebeuren. Verder werd er deze avond bingo gespeeld om lekkere spullen als taarten, krentenbrood en specu laaspoppen. Op donderdag 18 en vrijdag 19 de cember wordt door de Stichting voor Sociaal en Cultureel werk een Creatieve Kerstmarkt gehouden waaraan het gehele gezin kan deel nemen. Men kan kiezen aan welke onderdelen men deel wil nemen. Per onderdeel zullen alleen de ma teriaalkosten in rekening gebracht worden. Traditiegetrouw zal de Stichting zaterdag 20 december de kinderen weer de mogelijkheid ge ven om een kerstbakje voor de be jaarden in Holten te maken. kunstelde optreden van de jarige Huub Van Jaarsveld, die precies tien jaar geleden op de oprichtings dag van het mannenkoor was gebo ren. Zonder enige schroom bracht hij, met pianobegeleiding van me vrouw Van Jaarsveld op cornet Amazing Grace en Stars and Stri pes for ever. Samen met de sopraan Greet Wol ters zong het koor Danke Sei Dir Herr van Handel. De onzekere inzet van de sopraan kan mede veroor zaakt zijn door de niet al te beste akoustiek op het podium, maar haar stembeheersing toonde aan dat zij nog een lange weg voor de boeg heeft voor het grotere concert- werk. Het programma voor de pau ze werd besloten met het overtuigd zingen van Domine, salve fac regi- nam nostram met medewerking van het koperkwartet van HMV en Henniè Kruk Aanstoot op het or gel. De gebroeders Brouwer, waarvoor ongetwijfeld heel veel bezoekers naar de Kandelaar waren geko men, maakten het zichzelf niet al te moeilijk door te putten uit hun om vangrijke repertoire van klassieke, semi-klassieke en moderne num mers. Vooral het bekende "Jeruzalem", met veel gevoel voor effect gespeeld, bracht het publiek tot een staande ovatie. Ook zij ble ken evenwel hinder te ondervinden van de gebrekkige akoustiek op het podium, dat nog versterkt werd door het grote jubileumbord juist boven de rand van het podium. Professioneel als de gebroeders zijn, wisten zij er 'omheen te spe len'. Na de pauze werden door het koor, samen met een Jongenskoor twee delen uit Drie Impressies: Vandaag en Tijd van de Nederlandse compo nist Ber Joosten ten gehore ge bracht. Geen eenvoudige opgave, die echter uitstekend uit de verf kwam. Het programma werd beslo ten met goed in het gehoor liggende melodiën als Schneewalzer, lm Prater, Hava Naguila. Het bekende „The tree Bells", was beter af ge weest zonder de solistische inbreng van de sopraan. Het voluit gezon gen Rieders abschied klonk tot slot van het geslaagde jubileumcon cert. In de dinsdagavond in gebouw Irene gehouden ledenvergadering van de afd. Holten van het CDA heeft voorzitter J. H. van Engbrink na het lezen van Psalm 100 en ge bed en lezing van de notulen door mevr. A. Dul-de Fockert in zijn openingswoord mededeling ge daan van de „tientjes-actie" van het provinciaal bestuur. Deze ak tie middels acceptgirokaarten a 10 gulden, doorkruist de plaatselijke „tient jes-aktie". Het bestuur blijkt hiermee bepaald niet gelukkig en verzocht de leden om de accept girokaart nog even vast te houden totdat in de komende jaarvergade ring hierover nader van gedachten is gewisseld. Dank zij de eigen aktie waar plm. 1V2 jaar geleden mee werd gestart is de financiële positie verbeterd maar nog niet zoals het CDA dat graag zou willen. Mede met het oog op de extra kosten i.v.m. de verkie zingen voor" de Provinciale Staten in maart 1987 deed van Engbrink een hartelijk beroep op de 180 leden om de eigen „tientjes-actie" niet te verwaarlozen. Met de methode waarop door het provinciale bestuur de kandidaten lijst voor deze verkiezingen werd vastgesteld toonden verschillende leden zich niet content. De inbreng en inspraak van de afdelingen was zeer gering en deze gang van zaken bleek niet erg democratisch. Vol gens van Engbrink hebben een aantal afdelingen geprotesteerd te gen de gevolgde methode maar aangezien de verkiezingen over en kele maanden reeds worden gehou den stelt het bestuur van de afde ling Holten voor om toch maar voor akkoord te tekenen, een voorstel waarmee de vergadering na enkele opmerkingen unaniem instemde. Nadat raadslidfractieleider Har ry Dul nog enige informatie had verstrekt o.a. betreffende de begro ting 1987 werd het woord gegeven aan de heer Klaas Vos, raadslid CDA Deventer en lid van de Pro vinciale Staten Overijssel die sprak over „enkele zaken in de provin cie". Volgens Vos moeten drie hoogst belangrijke zaken blijvend voorrang krijgen, te weten werkge legenheid, verkeersveiligheid (op heffen moeilijke situaties o.a. in het dorp Holten) en groepen helpen die in achterstand verkeren (o.a. jonge ren met een minimum schooloplei ding). Dat hét Welzijnsbeleid geheel zal worden gedelegeerd aan de ge meenten noemde Vos een goede zaak evenals een voorstel (dat in de decembervergadering van de Sta ten aan de orde zal komen) om f250.000 subsidie te verlenentaan de gezamenlijke ouderenbonden (ANBO-PCOB en RK). De bonden krijgen dan de gelegenheid om zich beter te manifesteren en kunnen dan overgaan tot het benoemen van een beroepskracht. Naar aanleiding van een opmer king van wethouder Westerik dat de provincie zo weinig soepel is als het gaat om het bouwen van een tweede bedrijfswoning bij de boer derijen zal Vos een onderzoek in stellen. Volgens de wethouder zijn er in Holten 25 bedrijven die voor het bouwen niet in aanmerking ko men omdat het bouwterrein te dicht aan de spoorbaan of autoweg ligt Westerik toonde zich verder ontevreden over de Investerings Premie Regeling (IPR) voor Twen te waarbij Holten juist buiten de boot valt, met o.a. als gevolg dat een belangrijk deel van de Overijs selse Autobus Diensten (OAD) naar nieuwbouw in Goor gaat ver huizen. Talloze Holtenaren, vrienden en kennissen hebben donderdag 13 en vrij dag 14 november een bezoek gebracht aan het open huis van schoonheid salon Hennie aan de Dorpsstraat. Hoewel Hennie Oolbekkink (24) nu de beschikking heeft over minstens twee maal zoveel ruimte als in het pand aan de Oranjestraat waar zij twee jaar geleden begon, was het soms even dringen in de in wit en grijs uitgevoerde ruimten. Donderdagmiddag vond de officiële opening plaats in bijzijn van de naas te familie en natuurlijk vriend Jan. Vader Oolbekkink prees het jonge ondernemerspaar voor hun doorzettingsvermogen en wenste hen een goe de toekomst aan de Dorpsstraat. Vrijdag werd de schoonheidsalon bijna omgetoverd in een bloemenzee, een teken dat schoonheidsspecialiste Hennie Oolbekkink haar vaste stek in Holten wel gevonden heeft. De ope ningstijden van de schoonheidsalon annex winkel zijn van dinsdag tot en met donderdag van 09.30 topt 12.00 uur en van 14.00 tot 18.00 uur en op zaterdag van 09.30 tot 16.00 uur. Het winkelgedeelte is ook op de koopa vonden geopend. In Hoevelaken wordt nog tot en met zaterdag 3 januari 1987 een grote zitmeubelshow gehouden. Gratis toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de firma Wonnink in Holten. Op de show worden de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van meubelstoffen geshowd, de zogenaamde micro-vezels. In de haute-couture worden al sinds jaren micro-vezels toegepast. Bekend zijn o.a. de jassen van alcantara. Door verdere ontwikkelingen van deze stoffen, zijn ze nu Ook uitermate geschikt voor meubelen. Micro-vezels zijn enorm slijtvast, gemakkelijk te onderhouden, vuil-afstotend, eenvoudig te reinigen, zacht en soepel. Alle geshowde zitmeubelen in Hoevelaken zijn bekleed met de nieuwste micro-vezels. Alle bekende merken zijn aanwezig zoatè: Lamous, Alcanta ra, Amaretta en Lam ara. Eens kij ken wat we met elkaar in de tuin kunnen doen deze maand. No vember brengt ons al enkele koude nachten waar door spoedig de laat ste bladeren van de bomen zullen vallen. Velen van u zullen die blade ren al opgeruimd hebben en daar om even het volgende. Bladval kun je verdelen in twee periodes. In de herfst vallen de bladeren langzaam maar zeker van de bomen en kun nen worden opgeruimd. Maar er is een tweede periode met nachtvorst waarbij men de laatste bladeren kan laten liggen tussen de vorstge- voelige heesters en vaste planten. Op die manier maakt u een warm gespreid bedje. De tuin kan nu helemaal winter- klaar worden gemaakt. Denk daar bij vooral aan de bemesting, vooral tussen de rozen en op het gazon en de border. Zorg er ook voor dat de rozen een winterdek krijgen (aan aarden). Gooi bij de rozen flink wat oude stalmest of gedroogde koe mest, bestrooi het gazon met com post en de border met een van bei de. Ook is het nu tijd om rozen te planten en verder is het tijd voor de vruchtbomen, die weer gesnoeid moeten worden. Uit ervaring weet ik dat dit behoorlijk wat problemen kan opleveren. Hierbij kan niet zo maar in het wilde weg worden ge snoeid of geknipt. Wellicht kan een cursus snoeien een helpende hand bieden. Tuintips extra Even alvast een vooruitblik naar de komende kerstdagen wanneer veel mensen weer een kerstbakje willen maken. Een leuke uitdaging, voor al als het materiaal uit eigen tuin kan worden gehaald. In veel tuinen staat bijvoorbeeld de Salix caprea Pendula oftewel een treurwilgje. Deze moet eens in de twee of drie jaar (al naargelang de groei) wor den geknot. De katjes hiervan kun nen voor het kerstbakje worden ge bruikt. Knip ze echter niet te kort bij de ent af! Wanneer u ze in de ka mer op een vaas zet kunnen na enige tijd de huisjes eraf gepeld worden en kunnen ze te pronk wor den gezet in het bakje. Ilex aquifolium (zeg maar hulst) is ook zo'n voorbeeld. Ook deze kan het snoeien goed verdragen. Vooral leuk wanneer u ze met bes hebt. Ook kan de bonte hulst worden gebruikt. Mocht u bovendien een den of coniferen hebben, dan kun nen die voor de sfeer in het kerst bakje wel wat takjes missen. Mocht het allemaal niet lukken dan kunt u altijd nog terecht bij uw ver trouwde bloemist die alles kant en klaar in de winkel heeft staan. Veel plezier. Eddie. De PTT zal binnenkort metingen gaan verrichten om na te gaan of de capaciteit van de Holtense tele fooncentrale wel groot genoeg is. N.a.v. klachten van het Holtense bedrijf ENCO over de slechte tele fonische bereikbaarheid heeft wet houder W. J. Westerik namens de gemeente Holten deze zaak vorige week aangekaart in een onderhoud met de PTT. Westerik vermoedt dat de capa citeitsproblemen te maken hebben met de recente uitbreiding in de Holtense bedrijfswereld. „Met name bedrijven als Waterloo en het transportbemiddelingsbedrijf 1ST maken veel gebruik van de tele foon, ook voor hun computerver werking. Dat vormt een zware be lasting voor de beschikbare lijnen. De PTT heeft toegezegd dit te zul len i.w en". Overigens is de Holtense centra le nog vrij recentelijk aangepast aan de toenemende telefoondruk, iets waarvoor alle abonneenum mers van een extra 6 werden voor zien. Het college van b. en w. overlegt nog met het bestuur van 't Tref punt over de aanleg van parkeer plaatsen bij het Espelose gemeen schapscentrum. De door 't Tref punt voorgestelde oplossing, waar bij een gedeelte van de berm zou worden ingeruimd stuit op ver keerstechnische problemen en aangezien de parkeeruitbreiding op grond van de gemeente zou plaatsvinden voelt het Holtens col lege er niet veel voor eventueel aan sprakelijk te worden gesteld. Het ligt in de bedoeling dat de gemeen te Holten het benodigde materiaal levert waarmee de mensen van 't Trefpunt zelf aan de slag gaan. ..De Toekomst van de Enk- co zal steeds meer komen te liggen in de fabricage van panklare en gebruiksklare artikelen. Dat zal nodig zijn om de opmars van de snelle bereidingsmethoden, zoals magnetron en heteluchto- ven op de voet te kunnen volgen. Volgens deskundi gen kunnen wij op korte ter mijn rekenen op een door braak van de magnetron, in vergelijkbare omvang ais destijds de videorecorder. De uitbreiding van ons be drijf met een productiehal van zo'n 1700 m2 speelt in op de nieuwe ontwikkelingen", aldus directeur H.J. Meijer ter gelegenheid van het be reiken van het 'hoogste punt' van de nieuwe produc tiehal die gebouwd wordt door aannemersbedrijf H. Koopman en zn. te Holten, tmecieur Meijer voegde er aan toe, dat de uitbreiding geen op zich zelf staand gegeven is maar deel uit maakt van een ambitieus ontwik kelingsplan 2000, dat van Enkco een van de modernste vleesverwer kende bedrijven van Nederland moet maken. In 1980 kwam de eer ste fase van dit plan gereed, ge volgd door een uitbreiding in 1983 met een grote vrieshal. De nieuw bouw in 1986 was aanvankelijk ge pland voor begin 1990. De ontwik kelingen, ook op het gebied van de EEG-bepalingen voor het verwer ken van vlees, volgen elkaar in snel tempo op zodat een eerdere realisa- tie gewenst was. Enkco Holten, dat opgezet werd door een tien-tal keurslagers als gezamenlijke worstmakerij, heeft zich in de loop der jaren ontwikkeld tot een van de toonaangevende vleesverwerkingsbedrijven met een personeelsbezetting van onge veer 90 werknemers. De nieuwe hal zal naar schatting van directeur Meijer werkgelegenheid bieden aan nog eens vijftien man. Puur natuur Enkco beweegt zich uitsluitend op de binnenlandse markt, met daar naast een klein afzetgebiedje in België en Luxemburg. „Dat mag echter geen naam hebben", ver klaard Meijer. „Onze markt ligt in Nederland, waarbij wij ons onder scheiden van andere vleesverwer kingsbedrijven door de uitsteken de kwaliteit van onze producten. Daarnaast weegt bij ons het ge zondheidsaspect zeer zwaar. Zo proberen wij zoveel mogelijk na tuur zuiver te werken, dat wil zeg gen zonder toevoegingen, die scha delijk zijn voor de gezondheid. Puur natuur, dus. Om dit doel te realiseren heeft Enc- ko de beschikking over een eigen laboratorium. Voor de ontwikke ling van nieuwe producten, zoals de vleesproducten, die geschikt zijn voor de nieuwste keukenappara- tuur, wordt gebruik gemaakt van de kennis en wensen van de gebrui kers in samenwerking met de eigen mensen. „We gaan steeds meer toe naar producten die gebruikklaar zijn, maar waar de consument door middel van toegoeging van kruiden zijn eigen afwerking kan geven. Dat vergt voeling houden met de markt. Daarnaast doen wij veel aan voorlichting aan de consument, wat ook heel belangrijk is. Voor het jaar 1987 zijn al onze rondleidings data al weer volgeboekt. Het blijkt steeds weer, dat men een geheel verkeerde voorstelling heeft van Enkco. Men verwacht een fabrieks hal vol bloederig vlees, maar men ziet een uiterst modern en vooral schoon bedrijf waar veel zorg wordt besteed aan het uiteindelijke pro duct". Van voor naar achter: directeur HJ. Meijer van Enkco, architect ir v.d. Beid en aannemer H. Koop man bij het bereiken van het hoog ste punt van de nieuwe productie hal.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 13