Hendrik I van 't Holt ens' nieuwe spoor Prins Griep - vac cinatie Belangstelling voor HMV-bazar viel tegen Dalfsen te sterk "voor handballers MAC-voorzitter Keunedarper van het jaar De togaclub viert eenjarig bestaan „Nu eindelijk eens knopen doorhakken HOLTENS NIEUWSBLAD Atleten domineren in Lochem Discus-leden op televisie GemeenteBelang over Dorpsstraat DONDERDAG 20 NOVEMBER 1986 Holten heeft een nieuwe Prins. Nadat zaterdagavond ten overstaan van een bom volle zaal vol Keunedarpers in De Poppe, Prins Gert Jan 1 met zijn adjudant Cor in 'nevelen gehuld' de aftocht bliezen, werd vol spanning gewacht op de nieuwe Prins. Talloze namen van kandi daten hadden de afgelopen weken de ronde gedaan. De spanning werd er goed inge houden, maar toen er een lo- komotief de zaal in werd ge reden werd het velen al wel duidelijk dat oud-wethou- der Henny Rustebiel de ko mende carnavalsperiode zal regeren over de Keunedar pers. In zijn toespraak deel de hij mee, te regeren onder de naam Prins Hendrik de Eerste, Graaf van Oldambt, Baron van het spoor van de grote tot de kleine poorte. Als zijn adjudanten koos hij Johan Broekmaat en Wim Klein Velderman. De carnavalsvereniging de Fien- preuvers had voor haar Elfde van de Elfde-feest een aantrekkelijk en gevarieerd programma samenge steld met optreden van de Grolse Hofzangers uit Gorenlo, een dans groep van s.v. Bato en het OCH- trio, bestaande uit Ina Deijk, Jan Schooien en Hans Steunenberg. Prins Gert Jan de Eerste, creatief als hij is, zorgde voor een afscheid, waarover nog lang in Holten ge sproken zal worden. Onder de to nen van 'the show is over' werden de prins en zijn adjudant omringd door de dansgroep van s.v. Bato die de vlaggen torsten van de vele vere nigingen die de aftredende prins een warm hart toe draagt. In 'neve len gehuld' gingen de prins en zijn adjudant prins Cor als het ware in Voor de aanvang van de wed strijd Holten-Apeldoorn '80 werd door de familie Paalman van het Bonte Paard aan het dames senio renteam nieuwe shirts aangebo den. Op de foto de dames seniorens- lectie van de afdeling handbal sa men met de heer en mevrouw Paal man en de voorzitter van de afd. handbal, J. Plantinga. Op de laatste Erwin-cross op de Beuseberg werd zelfs een spookrij der gesignaleerd. Samen met de jongsten uit de familie opent Henny Oolbekkink haar nieuwe schoonheidsalon 'Hennie'. Voorzitter Johan Meijer bedien de hoogst persoonlijk het rad van avontuur. OLM-voorzitter Slijkhuis. rook op en restte slechts hun ambtskledij. In het korte Prinsloze tijdperk werd de Keunedarper van het jaar bekend gemaakt. De keuze was unaniem gevallen op Derk Jan Schooien, voorzitter van MAC de Holterberg. Niet alleen voor de ei gen vereniging is de ras-Keunedar- per telkens in touw, maar de inzet van Schooien tijdens vele andere evenementen voor de Holtense be volking is spreekwoordelijk. Zijn uitverkiezing werd dan ook met een donderend applaus beloond. Spoarkeun Hoogtepunt van de avond was de bekendmaking van de nieuwe Prins van de Fienpreuvers. Rond de klok van elf uur werd een meters groot varken de zaal binnen ge bracht,waarover het duo Bets en Derk op komische wijze een dia loog hieden. Daarna kwam de he ren Brussée en Dijkman aan het woord waarbij het de vraag was of het een spaarvarken danwel een spoarkeun was. Dries Willems, Bergruiter in hart en nieren, greep dit laatste aan om als aanwijzing zijn sporen te tonen, waarna veld wachter Lukassen, gezagsdrager bij uitstek, de gelegenheid aan greep enige ophelding in deze zaak te brengen. Met behulp van de scouten van de Waardenborchg- groep, kwam er enig licht in de zaak. Diverse attributen, waaron der een koffer met Prinsensteek werden aangedragen, totdat men uiteindelijk het goede dubbelspoor Prins Hendrik 1 temidden van zijn hofhouding had gevonden en een lokomotief de zaal in werd gereden. Hieruit kwam de nieuwe Prins Hendrik de Eerste tevoorschijn, die met veel enthou- siame werd begroet. Hij verklaarde te zullen regeren onder het motto „Holten is zo gek nog niet". Aan het eind van zijn toespraak maakte Prins Hendrik I de winnaar van het Prins-raadspel bekend. Gaike Aan stoot bleek de juiste naam te heb ben geraden. De opbrengst van deze actie is gestemd voor het Fos- ter-Parents-plan van het bejaar dencentrum Diessenplas. Tot in de kleine uurtjes vermaakten de ruim 200 camavalvierders zich onder de muzikale leiding van het orkest Sa- tumus. Op de flanken van de Lochemse berg domineerden afgelopen zater dag de Holtense atleten. Er moes ten drie ronden van 3,6 km met lange beklimmingen en risicovolle afdalingen worden bewongen. Ma- rinus Baltus, die dit soort parcour- sen wel ligt, had er zin in. Hij werd eerste op het 10,8 km. lange par cours in 40.26 min. De meeste be dreiging kwam van Gerard Mark- voort, die tweede werd in 40.40 min. Beide hadden een grote voor sprong op de rest van het veld, wat af te lezen was aan de tijden van Chris Offringa, toch nog vierde in 42.37 min, met vlak daarachter Di- nant Markvoort, die vijfde werd in 42.38 min. Hendri Markvoort, de laatste tijd weer volop in training, finishte in 47.30 min. Harry Heuvel mans in 48.09 besliste een onderlin ge confrontatie met Ap Koetsier in 48.10 min. Gerard Wennemers liep twee ron den (7,2 km). Hij deed dit in 31.30 min. Alom bewondering oogste Kees Span die in zijn eigen tempo toch de 7,2 km volbracht in 42.20 min. Programma: Zaterdag 22 november: Trimploop te Wierden, 2,5-10-21 km. In de uitwedstrijd tegen Dalfsen heeft Holten wederom geen punten kunnen pakken. Tegen deze onbe kende tegenstander had Holten ook het eerste kwartier de nodige problemen om de juiste verdedi gende taktiek te vinden. Daardoor kwam Holten op een 5-1 achter stand. Ook aanvallend liep het eerst niet best. Dalfsen koos voor een open 2-4 verdediging waar Hol ten veel moeite mee had. In de laat ste 10 minuten maakte Holten be ter gebruik van de ruimte en kwam men van 8-3 terug tot 9-6. Ook na rust leek de wedstrijd een meer ge lijk opgaande lijn te krijgen. Toch zag Holten geen kans de achter stand te verkleinen. Door een inzin king in de laatste 10 minuten kreeg Dalfsen alsnog de kans de voor sprong eenvoudig uit te breiden tot 19-12. Scores: Meino v. Beek 6, John Lamping, Jan v.d. Hoff 2, Pim Neu teboom, Johan Plantinga 1. De dames speelden een zeer ge lijkmatige wedstrijd tegen Apel doorn '80. Na een 0-2 achterstand in het begin van de wedstrijd, kwam Holten via 2 treffers van Jeanet Nij- land op 2-2. Na rust namen beide teams beurtelings een voorsprong. Holten kwam met nog vijf minuten te spelen op 6-5, maar Apeldoorn '80 zag nog kans de gelijkmaker te scoren. Scores: Jeanet Nijland 3, Diana Bulsink, Marti Barvelink, Annemarie Wijnberg 1. Heren 2 speelde tegen koploper Overwetering. Op het late uur startte Holten zeer verrassend en nam het zelfs 2 maal een voor sprong. Toch kwam Overwetering terug en leidde bij rust met 9-6. Na rust bleef Holten goed partij geven, maar kreeg Overwetering de kans de wedstrijd met 20-15 naar zich toe te trekken. Scores: Diederik Huss- lage, Jan v.d. Hoff 5, Alwin v. Om meren 3, Jan Victor Dorlas 2. De junioren worden door pech achtervolgd. In een goed gespeelde thuiswedstrijd tegen Tyfoon keek Holten bij rust tegen een 3-5 achter stand aan. Na rust speelde Holten steeds beter en werd vlak voor tijd zelfs een 8-7 voorsprong genomen. Twee rommeldoelpunten vlak voor tijd waren er de oorzaak van, dat de junioren wederom met 1 punt ver schil met lege handen bleven zit ten. Scores: Wilma Agterkamp, Sa bine ten Velde, Sharon Vorst 2x, El len Leeftink, Joke Markvoort 1. Jeugd Bij de jeugd werden maar 2 wed strijden gespeeld. B 1 was uit tegen Overwetering kansloos. De meisjes uit Olst waren veel groter, sterker en technischer. Via een 8-3 rust stand werd kansloos met 16-4 verlo ren. Bij de pupillen kwam Voor waarts niet opdagen, zodat er niet gespeeld kon worden. Zondag: Holten l-Schalkhaar. Zodnag a.s. speelt Heren 1 tegen Schalkhaar. Dit team verloor afge lopen zondag voor het eerst van Achilles 2. Indien Holten het geode spel in de thuiswedstrijden van tot nu toe weet vast te houden, zou Holten misschien voor een verras sing kunnen zorgen. In elk geval staat er om 14.10 in Sporthal 'tMos- sink een interessant handbalduel op het programma. DOOR BURGEMEESTER EIM WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. aan de heer J. Dangremond en P. G. Bruggeman vergunning verleend voor de bouw van een dubbele woning aan het van Holtenserf; 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: - aan de heer J. Schepers voor enkele bomen aan de Winkelbergweg; - aan de heer E. J. H. Wissink voor enkele bomen bij de woning Mr. G. Vixseboxsestraat 9; - aan de heer J. K. W. Vos voor een kastanjeboom bij de woning De- venterweg 61; - aan de heer J. W. Baltes voor een eik aan de Doorlopendedijk; - aan de heer G. J. Zweers voor een wilg bij de woning Langstraat 14; - aan de heer G. Schöppers voor een boom bij de woning Hoffes- straat 3; - aan apotheek Holten voor een boom bij het perceel Vrijheidslaan 7; - aan de heer D. Aanstoot voor 2 eiken op het perceel sectie C nr. 2287; - aan de heer B. Steinhauer voor een boom bij de woning Mr. G. Vixse boxsestraat 33 - aan de heer H. G. Dikkers voor enkele bomen bij de woning Enk- weg 7/9; 3. aan de Holtense Handelsvereniging toestemming verleend t.b.v. in tocht St. Nicolaas; VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF DANWEL OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BE ZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDE LING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. HINDERWET. Terinzagelegging beschikking Burgemeester en wethouders van Holten hebben onder voorwaarden, welke er toe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen op 11 november 1986 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: de heer P. K. H. Keesmaat, Kerkstraat 26 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een reparatie-inrichting en re visie van auto's en motoren aan het adres Keizersweg 48 te Holten. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 24 november 1986) op de gemeente-secretarie. Afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur, alsmede in de sporthal ,,'t Mossink" (kantoor beheerder), Kei zersweg 22 te Holten op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur. ter inzage. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; c. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend binnen één maand na de dagtekening van de ken nisgeving van terinzagelegging, derhalve vóór 24 december 1986, bij de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Post bus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. De togaclub uit Holten viert don derdag 27 november haar eenjarig bestaan. Dit gaat gepaard met een daverend feest dat Holten op haar grondvesten zal doen schudden. De togaclub heeft hiervoor Bar Dan cing de Waag afgehuurd. De toga party barst 's avonds om 20.00 uur los. De leden zullen in toga verschij nen en tevens zijn er enkele specia le attracties gepland. De entreeprijs is belachelijk laag: Luchtgeweer: Klasse A: 1. G. Koopman 181 pt.; 2. E. J. Grooten- traast 167 pnt.; 3. Wim Paalman 158 pnt.; 4. B. J. Oplaat 155 pnt.; 5. E^ick Jansen 152 pnt.; 6. G. H. Paalmanm 147 pnt. Klasse B: 1. Bets Paalman 149 pnt.; 2. J. Nijendijk 140 pnt.; 3. A. Paalman 137 pnt. Klasse C: 1. H. Vos 139 pnt.; 2. Bert Tromop 140 pnt.; 3. A. Pekkeriet 103 pnt. Luchtpistool (Open klasse): 1. G. H. Paalman 171 pnt.; 2. G. Haver slag 169 pnt.; 3. Ab Bieleman 158 pnt.; 4. Ab. Schuppert 152 pnt. Ieder jaar weer bestaat de moge lijkheid zich te laten inenten tegen influenza, zeg maar griep. Woens dag 26 november tussen 14.00 en 16.00 uur kan men terecht in de apotheek Holten voor een griep- 95 cent, waarvoor men ook nog spuit. Vooraf aanmelding is niet twee consumpties krijgt. nodig. Er hoeft ook geen recept bij Dit alles moet voor iedereeen ge- de arts te worden gehaald, noeg zijn om er samen met de toga- De vraag is altijd weer: hoe werkt vaccinatie, voor wie is vaccinatie nodig, en hoe komt het dat men club een gezellig feest van de maken. Vier leden van de jongerensoos Dis cus hebben, samen met andere jon geren uit het gehele land, een kijkje mogen nemen achter de schermen van de televisiewereld. Ter gele genheid van het programma In Vredesmaan mochten zij de opna me bijwonen van het programma In Vredesnaam, dat gemaakt wordt in opdracht van Teleac, in samenwerking met C.J.V. De discussie, die over eikaars foto's ging, en niet zacht te noemen was, wordt uitgezonden op woendag 26 loop der jaren al uitgebracht, maar november om 17.40 uur en/of zon- tot nu toe ontbreekt het gemeente dag 30 november 10.00 uur op Ne- bestuur aan moed werkelijk de pro- derland 2. blemen te willen aanpakken, dat is toch soms nog grieperig is on danks de griepspuit? Een mens komt gedurende zijn le ven in aanraking met een grote hoeveelheid ziekteverwekkers, bij besmetting ontstaat dan een be paalde ziekte, bij veel ziekten wordt het lichaam slechts één keer ziek van één bepaalde ziektever wekker en daarna nooit weer. Ons lichaam herkent als het ware de ziekteverwekker bij een volgende Er moeten nu met betrekking tot de verkeersproblematiek in de Dorpsstraat eindelijk eens knopen doorgehakt worden, in plaats van opnieuw een onderzoek te laten in stellen. Stapels rapporten zijn in de Drie bazars in één maand, zoals de grote bazar in Diessenplas op 6 no vember en de speelgoedbeurs van de peuterspeelzaal Dijkerhoek, een tweetal weken geleden, hadden klaarblijkelijk de markt al danig afgeroomd voor HMV, want de ba zar die vorige week vrijdagavond en zaterdag werd gehouden, bracht niet de belangstelling (en geld in het laatje) wat men er van had verwacht. ters, maar zaterdag liet het Hotlen- se publiek het een beetje afweten. Jammer, voor de organisatoren, omdat HMV het geld zo dringend nodig heeft. Toch ziet het bestuur van HMV wel mogelijkheden om volgend jaar een bazar te houden om de clubkas wat te spekken. „We zullen wat be ter afmoeten stemmen op de ande re evenementen", aldus een van de bestuursleden, (waarvoor de redac tie van het Holtens Nieuwsblad van Uit de reacties van het publiek harte de maandelijks gepubliceer- bleek, dat men wat meer hadden gerekend op een winterse boeldag, waar voor een appel en een ei hele de jaaragenda aanbeveelt). Aan het slot van de avond werd door voorzuitter Johan Meijer de bankstellen te koop zijn. Nu had trekking bekend gemaakt van de het bestuur van HMV het meer zocht in de verkoop van klein speel- geod, en tal van spelletjes en het menten en uniformenfonds, rad van avontuur. Vrijdagavond prijswinnaars waren: was de belangstelling nog redelijk groot, vooral door de aanwezigheid van de vele trouwe leden en suppor- grote verloting die HMV heeft ge houden ten bate van het instru- De le prijs: lotnr. 2326: Video/kl. TV naar keuze, H. v.d. Keuken; 3623: Draagbare kl. TV, D. Zwiers; 1799: Dames/Herenfiets, M. Meijerink; 1257: Klopboormachine, Mevr. Huisman; 1952: Electr. Kruimel dief, G. J. Lodeweges; 1646: Vlees bon (t.w.v. f50.-), G. H. Wansink; 2196: Vleesbon (t.w.v. f 50.-), B. Ste vens; 3552: Calculator (met zonne cel), J. Bollee; 3990: Strijkijzer, F. Stam; 2922: Strijkijzer, A. Grote- boer; 3848: Broodrooster, L. Slui ter; 303: Wekkerradio, G. Huisman; 3629: Pedaalemmer, Kamphuis; 3717: Huishoudtrap, H. Wegstapel; 3422: Bakkersbon (t.w.v. f25.-), G. J. Bekkemens; 1221: Bakkersbon (t.w.v. f 17,50), B. Lenselink Vorden; 2222: Bakkersbon (t.w.v. f 17,50), mevr. Landeweerd Rijssen; 2023: Bakkersbon (t.w.v. f 15.-), H. Vru- wink; 2111: Bakkersbon (t.w.v. f15.-), J. Deijk; 626: Bakkersbon (t.w.v. f15.-), H. Egberts-Nymeier. Voorzover niet anders vermeld ko men alle prijswinnaars uit Holten. de mening van de kiesvereniging Gemeentebelang. Maandagavond was de verkeersproblematiek een van de onderwerpen waarover in een vergadering bij zaal Vosman werd gediscussierd. Oud-raadslid Jan Warrink, nooit verlegen om een krachtige uit spraak formuleerde het de gedach ten van Gemeentebelang als volgt: het feit dat de financiering proble men oplevert, mag nooit een reden zijn om geen besluit te nemen. Het heeft tot nu toe ontbroken aan de politieke wil een besluit te nemen. Als je de wil hebt een bepaald iets te realiseren, dan komt het geld er ook wel, is mijn overtuiging. Vice- voorzitter Henk Dikkers, die de af wezige voorzitter Eddie Vincent verving, legde de vinger op de zere piek. „Het gaat om de vraag wat h^m^'door' bë£ëdï"Sn 1ë besmetting en weet zich dan te ver dedigen. Voorbeelden zijn de vele kinderziekten die één keer en dan nooit weer optreden, zoals maze len, waterpokken en rode hond. Bij andere ziekten, zoals griep of influenza, werkt dit verdedigings mechanisme niet, omdat de ziekte verwekker ieder jaar anders is. Het verdedigingsmechanisme van ons lichaam kan de verwekker niet her kennen en de besmetting heeft dan ook weer ziekte ten gevolge. De verschillende typen influeza-virus- sen worden wel aangeduid als Spaanse griep, Hong Kong-griep enz. Dit jaar heeft een nieuw virus soort, de zogenaamde Taiwan-va riant die er voor gezorgd heeft dat de griep-vaccinatie moet worden uitgebreid, zodat er voor de vacci natie twee in plaats van één ampul len met entstof nodig zijn. Toch griep? De griepinjectie werkt dus alleen tegen de echte verwekker van griep of influenza. Daarnaast bestaan nog vele ziekteverwekkers die soortgelijke, doch minder ernstige ziekteverschijnselen veroorzaken. In de volksmond noemt men eigen lijk alle vormen van niet duidelijke verkoudheden griep. Deze. andere vormen zijn in het algemeen min der gevaarlijk. Voor wie vaccinatie? Voor alle mensen betekent griep ziek zijn. Dat uit zich in onaangena me verschijnselen, zoals keelpijn, buikpijn, diarrhee, spierpijn, hoofdpijn en koorts. Bij griep kun nen één of meerdere van deze ver schijnselen tegelijk optreden. Af hankelijk van de ernst loopt men willen we, alleen het vrachtverkeer uit het dorp of ook de personenau to". Uit eigen ervaring - de dagelijk se file in de ochtendspits bij Colm- schate - kon hij verklaren dat in dien men het verkeer maar lastig genoeg maakt, het wel een andere route zal nemen om Holten heen, zodat extra rondwegen niet nood zakelijk zijn. Wel stemde Gemeen tebelang in met een rechtstreekse aansluiting van De Haar met de S14. Voorts werd nog gediscussierd ov- ber het Dorsphuis. Gemeentebe lang streeft naar een Dorpshuis in afgeslankte vorm aan de Tuin straat, waarin alle activiteiten, be halve die van HMV en de Schure zullen ondergebracht kunnen wor den, al werd er verschoillend ge dacht over onderbrenging van de muziekschool en de Dagmavo, die nu samen tot grote tevredenheid het gebouw Repelsteeltje delen. bed. Voor bepaalde groepen kan griep ook gevaarlijk zijn. Door de griep is de afweer van het lichaam verzwakt en is men dan een gemak kelijke prooi voor nog weer andere, gevaarlijke ziekten. Ieder jaar geeft het ministerie van Volskgezond- heid aan voor welke groepen men sen griep een zondanig risico bete kent dat het nodig is dat zij zich la ten vaccineren. Dat zijn: Longpatiënten, hartpatiënten, dia beten (suikerpatiënten), patiënten met verminderde nierfunctie, pa tiënten die dikwijls infectie ziekten van de huid enz. hebben, bejaarden die in een bejaardenhuis leven (Grotere kans op onderlinge be- smetting).In het algemeen worden deze mensen gewezen op het be lang van de griepvaccinatie. Voor andere mensen is vaccinatie veelal niet nodig. Wel maakt men de kans om met griep in bed te komen zo klein mogelijk.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 9