OCH boeit publiek 'Elkaar niet in de put willen praten' Uit het politierapport Kèrkdiensten Kolschool kapt met ^V^Jchede inzamelen plastic OLM-voorzitter H.J. Slijkhuis in Holten: Gevonden uoorwerpen Bejaarden sociëteit Ingezonden: beri VsUu bericht van de stuurgroep ouderenwerk holten de mestproblematiek zo zag hij ais vjemeenteavond vJkkcn broek DONDERDAG 20 NOVEMBER 1986 HOLTENS NIEUWSBLAD Op 10-11 werd aangifte gedaan van diefstal van twee accu's uit een geparkeerde vrachtwagen. Het feit werd het voorgaande weekeinde gepleegd terwijl de wagen op het terrein van garage Baltus stond. Ook werd aangifte gedaan van diefstal van een CV-ketel en drie radiatoren vanuit een bouwkeet bij de in aanbouw zijnde woningen aan het Landeweerd. Ook deze diefstal werd tijdens het weekend ge pleegd. De waarde van het ont vreemde is ongeveer 2000 gulden. Op 11-11 werd assistentie ver leend aan de collega's van Rijssen. In die plaats was de bestuurder van een truck met oplegger doorgere den nadat hij een geparkeerde auto had aangereden. Na aanhouding kon de bestuurder worden overge geven aan de collega's. 13-11 vond er een aanrijding plaats op de parkeerplaats Smids- stuurder te diep in het glaasje had gekeken. Ruim een uur later kon de zoekaktie gestaakt worden omdat bleek dat de wagen te Raalte was verongelukt. De beide mannelijke inzittenden kwamen hierbij om het leven terwijl de derde inzittende, een twintig jarige vrouw, gewond werd overgebracht naar het zieken huis. Ook op 14-11 werd een plaatselij ke middenstander bekeurd omdat hij zijn klanten in zijn gelegenheid bier verstrekte voor gebruik in die gelegenheid. Daar hij hier geen ver gunning voor had kwam hem dit op een bon te staan. In de avond van 14-11 werd de bestuurder van een bromfiets aan gesproken in verband met defecte verlichting. Vervolgens bleek hij aan Bacchus geofferd te hebben. Na een blaastest mocht hij mee naar het buro voor een bloedproef. Rond het middaguur vond op de belt. De bestuurster van een Volvo- Dorpsstraat ter hoogte van Ehag Sil de strandjutter in heldere voor stelling door O.C.H. Voorstelling: „Sil de strandjutter". Auteur: Cor Bruijn. Toneelbewerking: H.N.Booy en F.Drost. Toneelvere niging: O.C.H. Holten. Regie: Wim ten Berge. Zaal: Irene Holten. De Ontspanningsclub Holten is een toneelgroep waarvan we in de afge lopen jaren uitstekende voorstellin gen hebben gezien. Het jubileum stuk' Boern op vrijersvoeten' en' Beloofd is beloofd' liggen nog vers in het geheugen. Een bepaald genre waarvan de vereniging al honderden voorstellingen heeft gegeven in heel Overijssel. Een echt toneelspel als het gedramatiseerde verhaal Sil de Strandjutter stelt natuurlijk heel an dere eisen. De artistieke kwaliteiten van regisseur en groep worden dan duidelijk tegen het licht gehouden. Gelukkig maakten de tonelisten van O.C.H. het bij deze Holtense pre miere meer dan waar. Het werd een heldere uitvoering waarmee de groep en haar regisseur alle waarde ring verdient. Vergelijkingen met andere Sil-voor- stellingen liggen voor de hand. De automaat schakelde verkeerd en ging daardoor plots achteruit in plaats van naar voren. Hierbij wer den twee in de daar aanwezige vak ken geparkeerde auto's aangere den. Het bleef bij wat materiaal schade. laatste die ik heb mogen bijwonen Een overzicht van de'tableau de was van de toneelgroep Levenslust a troupe' van Sil de Stranjutter bij de parkeerplaats aan het Zwar- in Beckum die bijvoorbeeld met de door OCH gespeeld in Irene. hele groep een weekend vertoeft heeft op Terschelling om de sfeer te boeiend genoeg was. Bij de Sil-ver- proeven bij de beruchte paal 16. Die tolking had ik graag nog iets meer sfeer maakte dat dit toen een bijzon- belustheid willen merken voor een der goede voorstelling werd. Vooral mogelijke buit. De gevoeligheden in het nogal dramatische eerste tafe- waarmee door allen de vondeling, en later het kind Lobke omringd werd gaf een bijzonder warme toon aan dit verhaal. De organiserende vereniging het C.J.V., aan de voora vond van haar veertigjarig bestaan, wist dat ze met het aantrekken van O.C.H. niet alleen een volle zaal, maar ook een geslaagde avond had aan te bieden aan haar leden. Toch zou het in het belang zijn van de con- een frontale aanrijding plaats tus sen twee personenauto's. De uit de richting Markelo komende be stuurder week door onbekende oor zaak plotseling uit naar links waar na een aanrijding volgde. De auto's werden zwaar beschadigd. De be- 14-11 was de volgende aanrijding stuurders konden na eerste hulp ter plaatse naar huis. te pad. Daar wilde een bestuurster In de nacht van 15 op 16-11 werd net haar geparkeerde auto verlaten bij een verkeerscontrole geconsta- toen een andere automobilist tegen teerd dat de bestuurder van een reel. De regen gutste bijna over het toneel en vooral de belichting was heel effectvol. In dat opzicht had Holten meer kunnen doen. De belichtings mogelijkheden op het toneel van Irene zullen wel niet geheel optimaal zijn, maar een hoerenkamer anno 1880 baadt niet in een zee van licht. Een hevige storm kan door weinig haar geopende portier aanreed. Ook hier bleef het bij lichte schade. Door een plaatselijk midden standster werd op 14-11 gemeld dat de inzittenden van een personen auto bij haar een krat bier hadden gestolen. Zij had het kenteken van de auto kunnen noteren. Hierop werden de collega's in de regio gea- personenauto te veel alcohol had gebruikt. Hij mocht na een positie ve blaastest mee naar het buro voor een bloedproef. Op de Beusebergerweg werd op 16-11 een auto uit het verkeer geno men in verband met de zeer slechte staat van onderhoud. Zo beschikte de wagen slechts over een parkeer- licht op het toneel gemakkelijker centratie bij een dergelijk toneel- larmeerd zonder dat dit tot resul- rem. De bestuurder, die wist dat de taat leidde. Wel werden er meldin- bedrijfsrem in het geheel niet meer gen van burgers ontvangen met be- werkte, vond het toch nodig om 80 trekking tot het gevaarlijke rijge- km/u te rijden. Hij krijgt nu een bon drag van de bestuurder van deze voor de slechte staat van de auto en auto. Men vermoedde dat de be- voor zijn gevaarlijke rijgedrag. gesuggereerd worden. Op Terschel ling zal zeker in 1880 in dit woonge bied gewerkt zijn met olielampen. Door een fragmentarische belichting valt dat best na te bootsen. De pauze na het eerste tafereel was lang ge noeg om daarna d.e licht-stand weer te wijzigen. Gelukkig zorgde het uitstekende spel van Johan Stukker en Rikie Aaltink dat het verhaal toch spel, zowel voor de spelers als voor het publiek, de pauzes wat koter te houden. De toneelgroep O.C.H. kan met deze voorstelling rustig de 'boer' opgaan. De uitvoering die bij deze premiere al zoveel succes had kan daardoor alleen nog maar groeien- •Proficiat! Paul de Jong. Doordat de markt van het oude plastic geheel in elkaar gestort is en de gemeente Holten afwijzend heeft gereageerd op een bijdrage in de inzameling van het oude landbouwplastic, heeft de Ouder raad van de Kolschool besloten geen oud wit plastic (kunstmest- zakken e.d.) meer in de zamelen. De prijs van oud plastic is in het laatste jaar gedaald van 20 cent per kilo tot vier cent per kilo. De Kol school heeft jarenlang aan deze in zameling meegedaan. De op brengst kwam ten goede van de schoolkas. Spontaan zetten zich elk jaar zo'n veertien ouders in om twee maal per jaar op een vrije zaterdag het oude plastic bij de boeren in het buitengebied van Holten op te halen. Nu de prijs zo ^en* ditmaal in de Kandelaar, aan- oude witte kunstmestzakken wer den door de boeren in de buitenge bieden altijd bewaard voor de Kol school. De Kolschool wil bij deze dan ook alle dank uitspreken aan de boeren, die hier jaran aan heb ben meegewerkt. Een milieu vriendelijke actie is door tegenvallende opbrengsten helaas ter ziele gegaan. Ouderraad Kolschool Op dinsdag 25 november zal de bejaardensociëteit worden gehou- Op 11 november bezochten de le den van de HVG, afdeling Holten de Hölterhof in Enschede. Holtel Hölterhof bied vele moge lijkheden om daar te vertoeven. De dames werden welkom geheten door de eigenaar de heer G.J. ter Welle. In dialect verzorgde hij een diapresentatie die bijzodner in de smaak viel. Met een heerlijke kof fietafel en nog een kopje koffie werd het bezoek besloten. Hondepoep Ondergetekende heeft zich ver schrikkelijk geërgerd over de uitla tingen van de heer Bollee in het Holtens Nieuwsblad van donder dag 13 november j.l. met betrek king tot het Vletgoor. Als B. wil praten over rotzooi moet hij de Soweco arbeiders er buiten laten, want weet B. wel dat er van alle klanten pluimen komen dat de Soweco er alles zo netjes heeft bij liggen. Als B. over hondepoep wil praten, en dat helemaal niet erg vindt, dan raad ik hem aan om diegene die op de grasmaaieer zit eens een dag te vervangen, dan wil ik zijn vrouw 's avonds, als hij thuis komt, weieens horen over die vieze stank, die hij dan met zich meebrengt. Ik vind het een schandalige zaak on een gehandicapt mens die het al zo moeilijk heeft in de maatschappij d.m.v. de pers zo te vernederen met onwaarheden. Over onwaarheden gepraat, ik kan niet begrijpen dat B. in het donker kan zien dat er puin ligt. bij de bruggetjes wat een grote leugen is, en dan nog praten over dat er geen bodem in de papiermandjes zitten, wat ik ook niet kan zien in het donker, en wat óók niet waar is. Iedereen zal toch wel begrijpen dat als je ergens mee bezig bent, en het 's avonds nog niet af is, je recht hebt om toch wel naar huis te gaan en de volgende morgen de rest op te ruimen. Het is de bedoeling toch niet van B. dat als het regent de So weco arbeiders moeten doorwer ken om de rotzooi op te ruimen voor B. zodat hij 's avonds in het donker zijn hondje uit kan laten. D.J. Kreykes. sterk gedaald, is deed de Ouder raad vergeefs een beroep op de ge meente Holten voor een minimum vang 14.30 uur. De Nederlandse Spoorwegen bie den een interessant programma prijs of bijdrage, zodat het rendabel aan me^ een diapresentatie, een bleef voor de school om het oude £lu^zz en andere attracties, plastic te blijven inzamelen. Ook al reist men nooit per trein, het Het laatste jaar werd er nog zo'n belooft een interessante middag te zes ton oud plastic opgehaald. De worden. "De toekomst voor de boeren rond Holten ziet niet bepaald opgewekt uit. Door de opbrengst beperkende maatregelen is uitbreiding van het agrarische bedrijf niet meer moge lijk. De kosten kunnen dus niet meer verhaald worden op de uit- Vorige week startte bejaarden centrum Dicssenplas de reeks artikelen over hulp en zorgver leningsvoorzieningen in Hol ten met de voorziening 'dagver zorging'. Dit keer willen wij u informeren over een voorzie ning waar dit jaar al veelvuldig gebruik van is gemaakt te we ten de: Tijdelijke opvang Hieronder wordt verstaan een tijdelijk verblijf op de ziekenaf deling of logeerkamer in Dies- senplas. Uit de ervaring die dit jaar is opgedaan blijkt vooral, dat ou deren die in het ziekenhuis heb ben gelegen, van deze mogelijk heid gebruik maken. In het zie kenhuis is de patiënt zodanig hersteld dat geen speicalisti- sche hulp meer nodig is. De pa tiënt kan dus naar huis, maar er is geen, of onvoldoende opvang thuis. In Diessenplas wordt de gelegenheid geboden om verder te herstellen. Ook is het mogelijk de familie waarmede de oudere samen woont in de gelegenheid te stel len om met vakantie te gaan, door aan vader of moeder lo- geergelegenheid te bieden. Wie komen voor tijdelijk op vang in aanmerking? In het al gemeen ouderen vanaf 65 jaar. De aanvraag geschiedt door de huisartsen, of wijkverpleging. Voor de logeermogelijkheid is dat niet nodig. In dat geval kunt u zich rechtstreeks tot Diessen plas wenden. Aan de tijdelijke opname is een maximufn ter mijn van zes weken verbonden. Bij hoge uitzondering is die ter mijn met nog één keer te verlen gen met zes weken. Vast moet dus staan dat men weer naar de eigen woning kan. De kosten bedragen voor een: - alleenstaande f. 7,- per dag; - echtpaar f. 7,- per dag; - de gehuwde wiens echtgenoot niet in een verzorgingstehuis verblijft f. 7,- per dag. De provincie Overijssel geeft daarnaast subsidie om in de werkelijke kosten te voorzien. De dienstverlening omvat de maaltijden, verzorging en ver pleging. Op advies van de huis arts is ook fysiotherapie moge lijk. Daarnaast kan men mee doen aan alle activiteiten, die ook voor de bewoners van Dies senplas worden georganiseerd. Inlichtingen kunnen ingewon nen worden bij mevrouw J. Maasman van bejaardencen trum Diessenplas. Telefoon nummer 6 25 05. breiding, maar moeten opgevan gen worden binnen de bestaande mogelijkheden, wat onherroepe lijk de achteruitgang van het be drijf betekent", aldus voorzitter G.J. Ulfman van de OLM, afdeling Holten tijdens een drukbezochte najaarsvergadering die dinsdag avond werd gehouden in zaal Vos man. Ulfman meldde verder dat een deel van de boeren in Espelobroek nog te maken krijgen met extra proble men, nu blijkt dat zij binnen de 25 jaar's zone wonen van het water wingebied. Dit betekent dat er ex tra scherp gelet wordt op bodem verontreiniging. Om klaarheid in de problematiek te krijgen heeft de OLM, in samenwerking met de WMO en het waterschap Salland een voorlichtingsmiddag gorgani- seerd op 16 december in het Bonte Paard, aanvang 13.30 uur. Voorzitter H.J. Slijkhuis van de OLM verklaarde dat duidelijk moet worden dat extra milieu maatregelen in waterwingebieden op rekening komen van de boeren die al generaties lang in het gebied NED. HERV. KERK: 10.00 uur: Ds. A. Mol, em. Pred. te Lochem (herdenking van de ontslapenen). 19.00 uur: ds. W. Vons. Uitgangscollecte: Schulddel ging Irene. Oppasdienst: Mevr. Ymker- Blokzijl en Ineke in 't Veld. 10.00 uur: jongerendienst in Ire ne. Diessenplas: Woensdag 26 no vember 19.30 uur: Ds. J.H Israël. GEREF. KERK: 09.30 uur en 15.00 uur: ds. M. Berg. In beide diensten is de le coll. voor de diaconie en de 2e voor rente en aflossing. Kindemevendienst: Groep 3 en 4 o.l.v. H. Stam. Oppasdienst: Mevr. Beldman- Nijkamp, mevr. Schipper-Bel- dman, Anja Paalman. Matjan v.d. Voet, Betty Aan stoot, mevr. Valster-Paalman. R.K. KERK: 10.00 uur: Heilige Mis in gebouw Irene. DIJKERHOEK: 10.00 uur: Mevr. J.P. ter Heege- Prenger (herdenking van de ontslapenen) Uitgangscollectie: Schulddel ging Irene OKKENBROEK: 10.00 uur: ds. Ph. F. Faber, Bathmen. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur. ARTS: J.F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Stichting Kruiswerk Z.W.O., Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag Um vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-614 36. 24-uurs bereikbaarheid: tel. 05700-1 24 25. Diëtiste: spreek uur volgens afspraak tijdens spreekuur wijkverpleegkundi ge. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. TANDARTS: J.A. Groot, Aaltinksweg 6, Hol ten, tel. 05483- 6 15 15. Spreekuur voor spoedgeval len: 17.00 -17.30 uur. DIERENARTS: Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 05483-6 15 15, ook voor kleine huisdieren. Kleine huisdierenpraktijk S. Minnenma, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtigen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEBEDRIJF: Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij Gem. Energiebedrijf, tel 05483-6 18 14. POLITIE: Tel. 05483-6 44 44; dag en nacht bereikbaar. BRANDWEER: Telefoon 0011 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. DONDERDAG 20 NOVEMBER: 20.00 uur Bijeenkomst C.P.B. in De Kandelaar: apotheker Vroom; 19.30 uur kelder café de Biester: bijeenkomst Rooie Vrouwen in de PvdA; 19.30 uur in Diessenplas: Oudheidkamer Hoolt'n; 19.45 uur: Verenigings avond HVG met bestuursver kiezing, bingo en verloting. VRIJDAG 21 NOVEMBER: 19.30 uur: gezellige avond Oud strijders en Verzet bij Vosman. 20.00 uur De Kandelaar: concert t.g.v. tien-jarig bestaan Holtens Mannenkoor; 14.00-17.30 en 18.30-20.00 uur in bibliotheek: schrijven voor Amnesty Inter national. ZATERDAG 22 NOVEMBER: 13.30 uur: Intocht St. Nicolaas; 14.30 St. Nicolaas in Irene, 16.30 in Bonte Paard; 20.00 uur: jaar lijkse MAC-feestavond. MAANDAG 24 NOVEMBER: 14.00 uur gemeentehuis: Com missoriale raadsvergadering ge meentebegroting; 19.45 uur: Bij- eekomst NBvP Espelo: Een- dags-bestuur; 20.00 uur: Alge mene ledenvergadering Het Groene Kruis Holten, in De Biester. WOENSDAG 26 NOVEMBER: 14.00-16.00 uur, apotheek Hol ten: griepvaccinatie DONDERDAG 25 NOVEMBER: 14.30 uur de Kandelaar: Bejaar den sociëteit; 20.00 uur bar-dan- cing de Waag: eenjarig bestaan Togaclub. DONDERDAG 27 NOVEMBER: 19.45 uur: Bezinningsbijeen komst C.D.A. Overijssel in de Kandelaar. VRIJDAG 28 NOVEMBER: 20.00 uur: Klaveijasavond Blauw Wit in clubhuis; 20.00- 21.00 uur: Inleveren RBS-va- kantiezegels (bouw) bij G. Krui melaar, Canadastraat 2; 20.00 uur Bonte Paard: Jubileumre vue DAT Dijkerhoek. ZATERDAG 29 NOVEMBER: 14.30-17.00 uur in Bonte Paard: Receptie t.g.v. 25 jarig bestaan DAT Dijkerhoek; 20.00 uur Bon te Paard: jubileumrevue DAT Dijkerhoek. Gevonden: paraplu in grijze hoes blauw spijkerjasje giropasje blauwe stoffen portemonnee zonder inhoud hoofdsteun kleur blauw Verloren: herenhorloge met stalen arm band zwart mapje met twee sleutels beugel drie sleutels aan ring herenhorloge merk City rekenmachine Toshiba rechter voetbalschoen Zoekgeraakte dieren: groot soort parkiet, kleur groen Gevonden dieren: tamme gans. wonen en die er aan mee hebben ge werkt dat er water gewonnen kon worden. In een boeiend betoog ging Slijk huis in op de actualiteit van de landbouwpolitiek. Hij verklaarde dat de standorganisaties voorstan der zijn van een meer marktgericht beleid. Hij pleitte voor een goede opkoopregeling en beëindiginsre- geling. „Dat is positief voor de stop pers en geeft ruimte voor de blij vers". Hij pleitte ervoor dat er meer crea tief te denken bij de oplossing van1 11 1 mogelijkheid meer gebruik te Bolsenbroek, Markelo. Tel. 19 07 meer maken van de zuiverinsinstallaties met overcapaciteit. Vooral voo de kalverenmest en zeugenmmest kan dit een goede stap in de rich ting zijn. Hij gaf zijn gehoor de raad mee, elkaar niet in de put willen praten, maar constructief te blijven denken". In het gebouw „Ons Centrum" houdt de Hervormde kerk van Ok- kenbroek op dinsdagavond 25 no vember de jaarlijkse gemeentea vond. Op deze bijeenkomst (aan vang 20.00 uur) zullen de volgende onderwerpen aan de orde komen: 1. 5-jaarlijkse beslissing op welke wij ze de kerkeraad aangevuld moet worden: a. door de gemeente; b. middels kandidaatstelling door de kerkeraad; c. door de kerkeraad. 2. De toekomst van onze gemeente.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 3