Schure begint 1987 in een nieuw jasje 1 Gemeentebestuur niet blij met videoband Holten niet verder dan een gelijk spel Holtense countryband Daybreak op cassette Waterpolo-dames delen de punten Film over jongerenbeleid valt slecht in Holten m HOLTENS NIEUWSBLAD Si Winst van schaakteams Paalman winnaar puzzelrit klaverjassen Atletiek voor dames Ingezonden DONDERDAG 20 NOVEMBER 1986_ 11 Voor het zover is zal er nog heel wat werk moeten wor den verzet, maar als alles goed gaat kan Holten eind december kennis maken met de vernieuwde Schure. Op het ogenblik leggen de leerling-bouwvakkers van aannemer Wessels uit Rijs- sen de laatste hand aan de grondige renovatie van de Holtense jeugdscocëteit. Daarna wordt er weer een beroep gedaan op de zelf werkzaamheid van de Schure-vrijwilligers om zo snel mogelijk in de ver trouwde omgeving weer te kunnen beginnen. Voor de vaste bezoekers zal de Schure inderdaad een vertrouwde aanblik blijven bieden. Het meeste geld van de 130 duizend gulden kostende renovatie is gaan zitten in hoogst noodzakelijke vernieuwing van dak, deuren, kozijnen en vloe ren, het brandveiliger maken van de ruimte en de uitbreiding van de filmcabine. Alleen de toiletgroep is drastisch verbouwd, maar verder zijn de contouren van de Holtense Jeugdsociëteit hetzelfde gebleven. „Maar we hebben nu wel de ruim tes erbij gekregen waar vroeger de Stichting Sociaal Cultureel Werk zat" vertelt Theo Hase. „Het is de bedoeling daar een eigen zeefdruk- kerij, een vergaderruimte annex omkleedruimte voor bands en een archiefruimte te creëren". „En van het oude kokhuus maken we een onderhoudshok, waar eventueel ook de emballage kan worden ge borgen" vult Huub Bouwhuis aan. Kosten besparen Beide Schure-vrijwilligers zijn van begin af aan betrokken geweest bij de renovatie. Dus vanaf het betere sloopwerk ("daar waren genoeg vrijwilligers voor") tot aan het schilderwerk en het plaatsen van gipswanden, dat in overleg met de aannemer ook in eigen handen werd genomen. „Op die manier spa ren we niet alleen kosten" verklaart Theo Hase, „maar we versnellen daardoor ook de werkzaamheden. Doordat wij 's avonds alvast din gen voorbereiden kunnen de men sen van Wessels nu aan een stuk doorwerken. Dat rechtvaardigt ook de verwach ting dat de aannemer begin decem ber het Holtense gedeelte van het leerlingenbouwplaats-project Jon geren bouwen voor Jongeren ge klaard heeft. Maar dan moeten de Schure-vrijwilligers eerst nog voor de definitieve afwerking zorgen en moet er weer verhuisd worden van de tijdelijke soosruimte in de kap- schuur naar de gerenoveerde be huizing. Doel is de officiële herope ning en aansluitend kennisma- kingsweekeinde nog voor de Kerst vakantie te plannen. Dan mqet ook het jubileumboek werkje over de historie van het Paalhuus en de activiteiten van 17 1/2 jaar Schure klaar zijn waar op dit moment hard aan wordt ge- werkt door Jan Huisman. Hij stu deerde onlangs af als doctorandus in de geschiedenis, zodat het met de wetenschappelijke verantwoor ding van dit, met veel fotomateri aal verluchtigde, boekje wel goed zit. Nieuwe start Laatste vraag aan Theo Hase en Huub Bouwhuis is of de Schure nu een heel nieuwe start gaat maken met een veranderde bezoekers kring. „Nee" is het eensluidende antwoord. Huub Bouwhuis: „Toen we pas naar de kapschuur verhuisd waren merkten we wel dat veel ver knochte Schuregangers niet meer kwamen. Maar de laatste weken komen die toch weer terug". Theo Hase: „Zoveel verandert er ook niet in de verbouwde Schure. Hoewel het interieur misschien wat moder ner en strakker zal zijn, blijft er volgens mij dezelfde sfeer hangen. Ook het activiteitenprogramma ondergaat nauwelijks veranderin gen. Ik ben dan ook niet bang dat we onze vaste bezoekers verloren zijn in die paar maanden". Het dames waterpolotoeam van Twenhaarsveld heeft in de compe titie-uitwedstrijd tegen Zandstuve uit Vroomshoop de punten ge deeld. Vlak voor het eind van de eerste pe riode openden de Hotense dames de score. Het tegenoffensief van Zandstuve liet niet lang op zich wachten, direct na het begin van de tweede periode maakte Zandstuve gelijk. Twenhaarsveld kwam terug en wist zelfs een kleine voorsrpong op te bouwen, maar bij het af flui ten voor de tweede periode was de stand weer gelijk, 2-2. In de derde periode nam Zandstuve de leiding en hield die tot in de vierde periode. Twenhaarsveld kwam nog langszij, maar de tijd was te kort om weer een voor sprong te nemen, eindstand 3-3. Scholtenhage-Twenhaarsveld 2 (heren) 14-1 Het tweede team van de schaak club Holten heeft in de uitwedstrijd tegen het Zwarte Paard 2 uit Om men een voorlopige 2Vi-lVi voor sprong genomen. Wim Kees van Rfjssen en Bertus van Beek kwa men voor Holten tot winst. Invaller Jaap Schipper boekte een verdien stelijke remise, Hilko Westera ver loor echter. Twee partijen werden afgebroken, die van Jan van Calcar en die van Gerrit Stevens. De ver wachting is dat deze partijen in re mise zullen eindigen, de uitslag van de wedstrijd HZP 2-Holten 2 zal dan 2'/2-3»/2 worden. Een dag later moest Jaap Schip per opnieuw spelen en wel voor het derde team in de uitwedstrijd tegen Hardenberg4. En Jaap wist te win nen, evenals Jan ten Velde en Ge rard van Calcar. Raymond Koster liet de winst glippen en moest met remise genoegen nemen. Erik Bos man en Niclas Koelemay verloren beide. De einduitslag van de wed strijd Hardenberg 4-Holten 3 werd dus 2'/2-3'/2. Het tweede herenteam moest het opnemen tegen de heren van Schol- tenhagen uit Haaksbergen, die on- middelijk de leiding namen en de eerste periode al met een 3-0 voor sprong konden afsluiten. In de tweede periode kreeg Twenhaars veld een goal 'cadeau', maar voor de verdere wedstrijd kwamen de Holtenaren er niet meer aan te pas. Scholtenhagen kon ongehinderd scoren en liep uit tot 14-1. De Wierdenaar Henk Paalman heeft zondagmiddag de zevende en tevens laatste puzzelrit seizoen '86 die de MAC „De Holterberg" orga niseerde gewonnen. De rit van plm. 30 kilometer was door de clubleden mevr. Bijma, H. Oolbekkink en D. J. Schooien uitgezet binnen de ge meente. Er namen aan de rit 29 au tomobilisten deel die vol lof waren over het werk van de „uitzetters". De moeilijkheidsgraad was blijk baar vrij hoog want de eerste prijs winnaar, een man met vele jaren er varing als puzzelaar, liep nog 70 strafpunten op. De prijzen werden door clubvoorzitter Dirk J. Schooi en uitgereikt in de kantine van camping „De Holterberg". Uitslagen: A-klasse: 1. H. Paalman, Wierden (70); 2. mej. G. Paalman, Wierden (126); 3. A. Wessels, Raalte (129); 4. W. Klein Velderman (153). B-klasse: 1. H. Oolbekkink, Marke- lo (214); 2. F. Lansink, Holten (217); 3. A. Mooiweer, Holten (249); 4. Fré Schippers, Holten (278); 5. B. A. We vers, Nieuw Heeten (278). (Achter de plaatsnaam het aantal strafpun ten). De 454 strafpunten die Klein Koerkamp uit Lettele bijeen „puz zelde" waren ruim voldoende voor de poedelprijs. „In Holten hebben we geen specifiek jongerenbeleid, dat is waar, maar de film wekt de suggestie alsof er in Holten helemaal niets voor de jeugd wordt gedaans en dat is natuurlijk niet waar. De film geeft best dingen aan die verbeterd kunnen worden, dat geef ik onmid- delijk toe, maar de makers hebben naar mijn mening koste wat kost willen bewij zen dat er in Holten hele maal niets voor de jeugd wordt gedaan, en dat is van de gekke', aldus de reactie van wethouder Wim Dalhui- sen naar aanleiding van de videofilm over het jeugd- en jongerenbeleid die zater dagavond in première ging de j.s. De Schure. De videoband is gemaakt door het Serviceburo Salland een door de provincie Overijssel gesubsidieerd buro dat tot taak heeft het jonge- renswerk te ondersteunen en te sti muleren. Het idee om de zaak eens op film vast te leggen, was voortge komen uit de enquete die de Raad van het Jongerenbeleid in het ka der van het Jongerenjaar 1985 had gehouden onder de politieke frak- ties in de gemeenteraden. Vooral uit de kleinere gemeenten was zeer weinig respons gekomen op de en quete, waardoor bij de jongeren werkers de mening postvatte, dat het goed mis zit in de kleine ge meenten met betrekking tot het jongerenbeleid. Holten werd - ge heel willekeurig, zo benadrukten de filmers - gekozen als representa tief voorbeeld voor een kleine ge meente waar het jongerenbeleid op een laag pitje staat. In de film komen, naast bestuur en bezoekers van j.s. De Schure, ex- wethouder Rustebiel (de film werd opgenomen voor de raadsverkie zingen) en Martien Sarink de amb tenares Welzijnszaken, waaronder ook het jeugdbeleid ressorteert, aan het woord. Uit de opnames bleek duidelijk dat het vertrekpunt van filmers en geïntervieuwden verschillend was. De filmers wilden uitsluitend het gemeentelijk jeugdbeleid, of liever gezegd het ontbreken daarvan, naar voren brengen, terwijl de men sen in het gemeentehuis trachten duidelijk te maken dat in een klei ne gemeente geen behoefte bestaat aan een apart jeugdbeleid, maar dat een en ander gedelegeerd was naar de Stichting Socuwe en de art. ex 61 commissie Socuwe. Zichtbaar Wethouder Henk Westerik, die zaterdagavond al een groot aan deel had in de discussie, was vooral gestruikeld over het gebrek aan in houd van de film. „Op geen enkele wijze heeft men onderzoek willen plegen, waarom er in Holten geen apart jeugdbeleid is, en waarom dit gedelegeerd is naar de Stichting Socuwe en de commissie Socuwe, het is een eenzijdig verhaal. Burge meester Van Rappard voegde er nog aan toe: „Ik denk dat in een ge meente in onze groote geen apart jeugdbeleid nuttig en wenselijk is. Ons zijn nooit uit de gemeenschap signalen bereikt dat de jongeren bij ons tussen de wal en het schip val len. Deze film werkt bruskerend. Wethouder Wim Dalhuisen tenslot te verklaarde dat de opmerkingen in de film van het bestuur van j.s. de Schure dat alle activiteiten uit de baropbrengst betaald moeten wor den uit hun verband zijn gerukt, al zal aan het financiële plaatje van de Stichting Socuwe, en dus ook de Schure, het een en ander gesleuteld wordend in de nieuwe opzet waar aan de laatste hand wordt gelegd Over eventuele stappen wil het col lege van b en w zich nog beraden, al denkt men dat dat weinig zoden aan de dijk zal zetten. „Het minste wat men had kunnen doen is de geïntervieuwden inzicht te geven in het eindproduct, zelfs dat is naar onze informatie niet gebeurd". De rust was zondagmiddag danig verstoord in het landelijke Lange- veen. De talrijke Holtense suppor ters die naar het veendorpje waren getrokken, wisten hun favorieten niet naar een overwinning te schreeuwen. Een flink aantal van de met een extra bus vervoerde fans moest zelf van buiten het knusse terrein de strijd volgen, om dat het Langeveen-bestuur hen - terecht - de toegang ontzegde, om dat Holtenaren enkele kratten met hun lijfdrank mee wilden meene men. Het moet gezegd worden dat zij zich tijdens de wedstrijd op rede lijk gediciplineerde wijze van hun supporters-taak kweten. De overi ge toeschouwers zagen echter meer vuurwerk buiten het speeldveld dan er binnen. Het begon voor Holten zo veelbelo vend. Al in de tweede minuut schoot Chris Warrink de bal na een indirecte vrije trap keihard en on houdbaar laag in de hoek (0-1). Hol ten dacht toen het spel te kunnen dicteren, maar vergat daarbij dat de eigen vaardigheden daarvoor op dit moment niet toereikend zijn. Al na vier minuten maakte aanvaller Rikhof na een fout van middenvel der Richard den Heijer gelijk. Het bleef voor rust rammelen in de Holtense defensie, zodat de tech nisch mindere Langeveens drei gend voor het doel van de wat onze kere Erwin Stukker bleven opdui ken. Bij Holten ontbrak op het mid denveld de man die een zuivere eindpass kon geven, zodat de Lan- geveense doelman niet vaak in de problemen kwam. Wel moest hij al zijn kwaliteiten tonen toen Ban- nink na een goede pass van Erik Broekmaat ineens knap intikte. Na rust was Holten duidelijk de sterkste ploeg, zonder dat er een aanvaarbaar niveau bereikt werd. Er werd hard gewerkt door beide ploegen, de inzet daarbij was soms te groot. Vooral de Langeveense aanvoerde wist zijn tegenstanders nogal eens te raken. Chris Warrink werd er voor rust al de dupe van; hij strompelde naar het einde. De scheidsrechter trad bij overtredin gen te lankmoedig op en omdat hij ook bij zijn overige beslissingen er regelmatig naast zat, liet hij een zwakke indruk achter. Hoewel Holten zeker na de rust de beste papieren had, was Langeveen dicht bij de overwinning toe Rikhof een kwartier voor het einde onver wacht uithaalde en de kruising raakte. De weer hard en nuttig wer kende Ep Boode en de laconieke René Bannink kregen nog schiet kansen, maar doelrijp waren deze niet. In de slotfase werden invaller Saamagnum en de Langeveren Paus nog terecht op een boeking getracteerd. Hoewel Holten meer baat had bij dit gelijke spel dan Langeveen, was men aan Holtenzijde niet helemaal tevreden met het resultaat. „Er had meer ingezeten' was het even cli chématige als terechte commen taar van trainer Hafkamp. Zondag volgt de laatste wedstrijd van de eerste competitiehelft, uit tegen T.V C. Het is te hopen dat er weer veel supporters in Tubbergen aanwezig zullen zijn, die dan alle maal de wedstrijd 'fijn langs de lfin' kunnen volgen. Voor het eerst in de geschiedenis van de Holtense muziekwereld zullen de prestaties van een plaat selijke band op cassetteband ver krijgbaar zijn. Die eer is wegge legd voor de country-formatie Daybreak bestaande uit Sharon Vorst (zang), Arno Stukker (zang- 'gitaar), Teun Jansen (zang/gitaar), Erwin Stukker (peddle-steel gi taar), Nico Vorst (sologitaar/zang), Anton Stukker (basgitaar) en Vir gil Vorst (drums). De belangstelling voor Daybreak is te danken aan de succesvolle optre dens die her en der in de regio voornamelijk voor verenigingen en instellingen worden verzorgd. Ook valt de muziek van de Holtense groep regelmatig op Radio Oost te beluisteren. Een Wierdense pro- duktiemaatschappij nam daarop contact op resulterend in opnames in de studio. Het resultaat is een cassette met tien „oldies" op coun- try-gebied, die voor ongeveer 15 gulden over de toonbank gaat. Ko mende zaterdag zal de cassette haar première beleven in het radio programma van Harm Agteres op Radio Oost, aanvang 10.15 uur. De cassette is verkrijgbaar vanaf zaterdag 22 november. De verkoop in handen van Foto Ten Velde en speelgoed Van de Maat, maar wan neer de cassette aanslaat zal die op meer verkooppunten en in een gro tere oplage verkrijgbaar zijn. Be kende nummers zijn o.a. Somew here Between, Truckdriver Man, The Longer Distance, Yambool- ayaa en Oh Lonesome Me. Voor Daybreak betekent deze door braak niet dat de groep nu ook op de professionele toer gaat. „Dan zouden we heel andere bedragen moeten vragen voor onze optre dens" vertelt Anton Stukker. „Nee, het blijft een hobby en deze casset te moet je ook zien als een aardig heidje voor de komende feestda gen." De groep Daybreak In het clubhuis 't Vletgoor houdt de Aktiviteitencommissie van Blauw Wit op vrijdagavond 28 de cember om 20.00 uur de tweede kla- verjaswedstrijd voor de competitie 1986/87. Hiervoor zijn weer een flink aantal mooie prijzen beschikbaar gesteld en tevens is er een gratis verloting van enkele prijzen. Zoals gebruikelijk is het kopje koffie en de hartige hap gratis. De deelname staat open voor leden en niet leden. Stand op kop na een wedstrijd: 1. G. Efftink4149 pnt.; 2. Jan Klunder 4111 pnt.; 3. mevr. Klunder 4104 pnt.; 4. Gerard Aanstoot 4028 pnt. Op maandagavond was de eerste trainingsavond van de damesafde ling van s.v. Holten, afdeling atle tiek Op sportpark Meermanskamp werd onder de bezielende leiding van Wim Meijer getraind. De trai ning bestaat uit een warming-up. het zogenaamde inlopen met ver schillende oefeningen om de spie ren op te rekken. Dan een aantal tempo-lopen óver een bepaalde af stand, afhankelijk van de getraind heid van de groep. Afsluitend dan een cooling-down, het zogenaamde uitlopen. Op de eerste trainingsavond waren er al vijftien dames in actie, een aantal dat zich zeker nog zal uit breiden. Dames die belangstelling hebben kunnen contact opnemen met Wim Brinks, voorzitter van de afdeling atletiek, tel 6 19 14. Ook kan men, geheel vrijblijvend, een paar keer meetrainen. De training op op maandagavond om kwart voor acht op sportpark Meermanskamp op de grasbaan rond veld vijf. Blauw Wit Al-Sportlust Al Blauw Wit A 1 heeft op de sport park 't Vletgoor met een gelijkspel tegen de ongeslagen koploper- /kampioen Sportlust Al (Vrooms hoop) een prima prestatie geleverd. Het leek er bij het afsluiten van de le helft niet op dat dit zou gebeuren want Blauw Wit stond met 2-0 ach ter. In de 2e helft ging Blauw Wit sterk van start, wist zich een hand vol goede kansen te scheppen maar raak schieten was blijkbaar toch te moeilijk. Met nog plm. tien minu ten te gaan liet Wim Barvelink 1-2 aantekenen en in de allerlaatste minuut was de Sportlust doelman kansloos bij een befaamde loeier van Jaap Kruk. Een verdiend ge lijkspel voor A 1. Blauw Wit A2-HoIten A2. Voor rust een gelijk opgaande strijd, waarin Blauw Wit door Jacco Schuppert een voorsprong nam. Holten scoor de voorrust nog de gelijkmaker. Na rust kwam Holten door een straf schop op 1-2, doch toen stroopte Blauw Wit de mouwen nog eens ex tra op. Via doelpunten van Robert en een mooie schuiver van Johnny werden alsnog twee punten gepakt en werd dus revanche genomen voor de eerder geleden nederlaag van 1-0. R.K.S.V. Bl-Blauw Wit BI. In het begin speelde Blauw Wit veel te ze nuwachtig en daardoor werden en kele kansen gemist. Hierdoor ge sterkt kon R.K.S.V. terug komen en een 1-0 voorsprong nemen. Toen werd Blauw Wit wakker en begon goed te voetballen. Door een straf schop van Gerben werd het 1-1, vlak hiema scoorde Johan met een prachtige lob 1-2, vlak voor rust scoorde „de Bakker" uit een vrije trap 1-3. Na de thee kwam Werner Stam op gang en maakte een paar schitterende doelpunten, waaron der een hakbal, waarvan Marco van Basten nog nooit gedroomd heeft. Blauw wit bleef doorgaan en kwam uit op een eindstand van 1-12. Door deze overwinning is Blauw Wit kampioen geworden door een beter doelgemiddelde dan Holten BI. M.V.V. '69 Bl-Blauw Wit B2. M.V.V. dat door dispensatie toch een sterk team heeft kon tegen een niet overtuigend B2 snel op 7-0 ko men, door het goede keepen van doelman Aaftink bleef deze stand tot de rust zo. In de tweede helft ging het allemaal wat beter en in de eerste minuut scoorde Andres Bel- dsnijder na een solo 7-1. M.V.V. was echter toch sterker en kon tot 10-1 uitlopen, mede door een eigen doel punt van Blauw Wit. M.V.V. werd kampioen. Proficiat! Blauw Wit El-S.D.O.L. El. El be gon goed en Hans scoorde al snel 1- 0. Dezelfde speler had pech door ook de gelijkmaker te scoren, maar ondanks deze tegenvaller bleef El doorgaan en Edwin scoorde 2-1 na een solo. Ook in de tweede helft be gon El goed en opnieuw Edwin scoorde (3-1). Door een geweldig schot van Martijn werd het zelfs 4-1 Hiema nam Blauw Wit gas terug en kon S.D.O.L. tot 4-3 terug komen. Potver.. Ik lees dat korte bericht in de krant en onmiddelijk is dat be dreigde gevoel van lang geleden er. Ik voel me naar en ik leg de krant weg. Een tijd later word ik kwaad, woedend, potverdomme, wéér een meid die kapot gemaakt wordt door sexueel geweld, 's Avonds om kwart over zes, ge woon van haar werk naar huis fietsend, wordt ze aangerand en verkracht. Dat dit nog altijd doorgaat, ver domme, en ik denk aan haar, aan mijn meiden, aan mezelf. God, wat ben ik kwaad. Ik ga morgen die poster kopen van „vrouwen tegen verkrach ting" en midden op het grote raam hang ik die poster op. Om toch iets te doen. En als er een poster van „man nen tegen verkrachting" is, dan hang ik die er bij. Femme van den Belt.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 11