Record opbrengst bazar Diessenplas Uit het politierapport Kérkdiensten Medische diensten van dag tot dag Extra voorronde voor Nachtvoetbal in 't Mossink Theater-bus rijdt nu ook in Holten HOLTENS NIEUWSBLAD Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen Open-deur dienst /be \sti bericht van de stuurgroep ouderenwerk holten en) Gezonde voeding DONDERDAG 13 NOVEMBER 1986 Een overzicht van de bazar in Diessenplas die ook dit jaar weer een geweldig succes was. Met een bruto-opbrengst van ruim veertienduizend gulden werd een nieuw re cord behaald in de reeksba- zars die om de twee jaar in het bejaardencentrum Dies senplas worden gehouden. Twee jaar geleden werd ruim dertienduizend gulden bijeengebracht. Glunderen de gezichten derhalve toen na het opmaken van de kas, vorige week donderdag de opbrengst bekend gemaakt werd. Na aftrek van de kos ten blijft er een mooi bedrag over, dat bestemd is voor de ontspanning van de bewo ners van Diessenplas. Het was weer een gezellige drukte in de grote recreatiezaal van Dies senplas De bazarcommissie had vele hulpvaardige handen bereid gevonden te helpen achter de kraampjes en stands waar bezoe kers van 's morgens 10.00 uur tot 's avonds 21.00 uur terecht konden. Veel kans om met lege handen voorbij de verschillende stands te komen was er niet, zo enthousiast 'verkochten' de vrijwilligers hun waren. Naast de verkoop van verschil lende soorten handwerken en hout werken, gemaakt door de bewoners van Diessenplas, waaronder een aantal fraaie spreien, tafelkleden en kussen, maar ook warme eigen- gebreide sokken, was er een rom melmarkt. Verder kon men mee doen aan: het AVRO-spel, Kubus- loterij, Reuk-spel, Clown raden, Bingo, Tombola, Rad van Avon tuur, Plaid raden, Lotenboom en het raden van het aantal vasten- steken van een gehaakt kleed. Ra dio Diessenplas had een speciale stand waar de bezoekers hun ken nis met betrekking tot de televisie tunes konden testen. Voor de kin deren was er tenslotte een draai schijf en de grabbelton. Het merendeel van de prijzen bij de spelen werd beschikbaar gesteld door de Holtense middenstand en bedrijen. De bazarcommissies dankt hen daarvoor hartelijk. De bazar werd hierdoor een groot suc' vuld, wat de werktijd van het plaid het dichtst benaderde. De prijswinnaars - ook die van de overige spelen - zijn allemaal per soonlijk benaderd en hebben in middels hun prijs in ontvangst ge nomen. Het personeel van de keuken van Diessenplas had een groot aandeel in het welslagen van de bazar. Zij zorgden voor niet minder dan 50 taarten en tien salades, die bij het rad van avontuur grote belangstel-- ling teweeg bracht, niet in het minst door het enthousiame waar mee directeur Postma zijn waren aanprijsde. Als standwerker zou hij beslist geen gek figuur slaan. Grote belangstelling was er ook weer voor de oliebollen en de onvol prezen Diessenplas-erwtensoep. Ruim 5000 oliebollen werden ge bakken en ruim 400 liter erwten soep werd aan de man of vrouw gebracht. Ook werden ontelbare kopjes koffie met een plak krenten- wegge geserveerd aan bewoners en bezoekers van Diessenplas, die na een bezoekje aan de bazar met fa milie, vrienden en kennissen nog even gezellig bleven napraten. Naar schatting brachten ruim 700 Holtenaren een bezoek aan de ba zar. Uitslagen De uitslagen van de diverse -spelen luiden als volgt: De clown luistert naar de naam Danny (Kay). De T.V. tunes zijn: KRO., Avro, NCRV, VARA en Ve ronica. De geuren waren achtereen volgens: kruidnagelen, marasquin, bonenkruid, speculaaskruiden, rum, mottenballen of kamfer, ket jap, spiritus, azijn en mokka. Het aantal vasten van het gehaakte kleed bedroeg 2.688. De winnares van het plaid had 145 uren inge- Zondagavond 16 november is er een Open-deur-dienst in de Kande laar, aanvang 19.00 uur, aanvang samenzang 18.45 uur. De Open deurgroep Holten bestaat uit leden van de drie Holtense ker ken. Het Open-deur-werk wil graag een brug slaan tussen mensen van buiten en binnen de kerken. Daar toe organiseert zij onder andere sa menkomsten die, gebaseerd op een gewone kerkdienst, eenvoudig, open en levend van opzet zijn. De dienst van komende zondag draait om het thema „hoort, wie klopt daar", n.a.v. het bijbelgedeel te Lucas 11 vers 1 tot 13. Ds. Van Oord uit Wierden zal de dienst lei den en de meditatie houden. Mede werking wordt verleend door het koor Looft den Heer uit Losser, or ganist is de heer Van Engbrink, die ook bereid is bekende liederen te begeleiden die door de bezoekers van de Open-deur-dienst voor de dienst opgegeven zijn. Dit kan men tevoren doen o.a. vóór 18.45 uur in de gang van de kerk of bij onder staande adressen: J. Meuleman, Borkeldsweg 18, tel. 6 18 79; J. Scholman, Larenseweg 22, tel. 6 10 19; J. Kevelam, Kolweg 54, tel. 6 27 30. 4 november: Er werd aangifte ge daan van vernieling van een ruit in een woning aan het Köllingserf. Vermoedelijk is de vernieling ont staan door het schieten met een ka tapult. 5 november: bij het Texaco- pompstation aan de Al reed een automobilist tegen een benzine pomp en maakte vervolgens, zon der te hebben getankt, dat hij weg kwam. De politie heeft nog goede hoop dat de daders hiervan opge spoord kunnen worden. Op de Markeloseweg kwam een bromfietsbestuurder in de berm te- rechten verloor daardoor de macht over het stuur, waardoor een val partij ontstond. Met een enkelbles sure werd de jongeman overge bracht naar eèn ziekenhuis te De venter. Op de kruising Markeloseweg- Rijssenseweg botsten twee perso nenauto's tegen elkaar. De be stuurster van de auto komende uit de richting Rijssen verleende geen voorrang aan een bestuurder ko mende uit de richting Markelo. Eerstgenoemde bestuurster leefde in de veronderstelling dat de Mar keloseweg wel was voorzien van een invoegstrook. Ze weet nu dat deze niet aanwezig is. Beide voer tuigen liepen zware schade op. Een langs de Al geparkeerde auto nabij het AC restaurant werd opengebroken. Toen het alarm overging maakte de dader zich uit de voeten. De alarminstallatie heeft in dit geval zichzelf dus wel betaald. 6 november: De Holtense politie kon een viertal dames aanhouden op de Rijssenseweg die even tevo ren winkeldiefstallen hadden ge pleegd te Rijssen. De „dames" voel den zich in Rijssen betrapt en had den de gestolen kleding onder een aldaar geparkeerde auto gedepo neerd en gemaakt dat ze weg kwa men. De proletarisch winkelende dames werden overgedragen aan de politie van Rijssen. Aangifte werd gedaan van dief stal van een portefeuille met in houd vanuit een auto welke gepar keerd had gestaan op de parkeer plaats bij AH in de Dorpsstraat. 7 november: Omstreeks 18.30 urn- bereikte de politie de melding dat een meisje zou zijn verkracht aan de Langstraat. Omwonenden had den gegil gehoord van een meisje en gingen op onderzoek uit. Dank zij het feit dat deze mensen een ken teken van een auto noteerden, kon de politie in de loop van de avond een 36-jarige inwoner uit Holten aanhouden. Hij legde een bekente nis af en is ingesloten. Aangifte werd gedaan van dief stal van benzine vanuit een perso nenauto welke geparkeerd had ge staan in de Ab Jansenstraat. Men had afgetankt en de volgende dag bleek dat men weer kon gaan tan ken. De afgesloten tankdop was ge forceerd. Omstreeks 17.10 uur kwam een automobilst in de Oranjestraat in de omgeving van fietsenmaker Stam in moeilijkheden, doordat plotseling een kind van een jaar of tien de weg overstak. Door stevig te remmen en uit te wijken kon het kind worden gemeden, doch een achteropkomende automobilist botste wel op de hevig remmende auto. Het bleef bij materiële scha de. Het kind is onbekend gebleven. Weer werd er een auto openge broken op de parkeerplaats bij het AC restaurant. Uit de auto werd een polstasje ontvreemd met daar in waardepapieren. Wonderlijk ge noeg werd het tasje met de gehele inhoud op 10 november aan de La renseweg teruggevonden. 8 november: In een woning aan de Maneschijnsweg werd ingebro ken, terwijl de bewoners en de om geving naar een bruiloft waren. Een ruit van de voordeur werd vernield. Geld en sieraden worden vermist. Op de Markeloseweg ter hoogte van de Langstraat werd een hond doodgereden. De betreffende auto liep behoorlijke schade op. De eige naar van de hond kon worden ach terhaald. Het afgelopen weekend werd er ook ingebroken in een woning aan de Houtweg. Hier werden sieraden ontvreemd, de hoeveelheid in waarde was nog niet exact bekend. Men kwam binnen door het force ren van enkele sloten. De bewoners waren het gehele weekend wegge weest, zodat de juiste datum niet bekend is. Oudere Holtenaren nauwelijks op de hoogte van zorgen hulpverleningsvoor zieningen. Sinds vorig jaar is er een Stuur groep Ouderenwerk Holten werkzaam met als doel meer sa menhang te verkrijgen ten be hoeve van de dienstverlening aan ouderen in Holten. Eén van de activiteiten waarmee de Stuurgroep is gestart, is een on derzoek naar de noden en be hoeften van de oudere Holtena ren. Uit de individuele en groepsgeprekken is o.a. geble ken, dat ouderen in Holten nau- welijk op de hoogte zijn van de voorzieningen, met name op het gebied van de zorg- en hulpver lening. Het Holtens Nieuwsblad is des gevraagd bereid gevonden om van de Stuurgroep regelmatig artikeltjes te publiceren. De ko mende maanden zullen alle Stuurgroepleden achtereenvol gens informatie over de eigen in stelling/groep verzorgen. Deze artikeltjes blijven voor eigen verantwoordelijkheid van de verschillende Stuurgroepleden. Zoals ons telkenmale wordt voorgehouden verouderd Ne derland snel. De regering stelt zich daarom ten doel ouderen zo lang als mogelijk is in hun eigen woning te laten wonen. Daar voor zijn een aantal voorzienin gen in het leven geroepen. Be jaardencentrum Diessenplas heeft onlangs toestemming ge kregen om de projecten dagver zorging, tijdelijke opname en nachtopvang voor zelfstandig wonende ouderen uit te voeren. In dit artikel informeren wij u over: Dagverzorging Hieronder wordt verstaan het gedurende de dag of een gedeel te daarvan verlenen van hulp en verzorging teneinde de betrok kenen in staat te stellen zich voor het overige zo lang moge lijk zelfstandig te handhaven. Woont een oudere samen met familie, dan is het mogelijk de thuissituatie één of meer dagde len van de zorg te ontlasten, waardoor de familie ook eens aan zich zelf toekomt. Wie komen voor dagverzorging in aanmerking? In het alge meen ouderen vanaf 65 jaar. De aanmelding geschiedt door de huisartsen, wijkverpleging, maatschappelijke dienstverle ning of gezinszorg. De kosten bedragen voor een: -alleenstaande f. 6,- per dag -echtpaar f. 6,- per dag -de gehuwde, wiens echtgenoot niet in een verzorgingstehuis ver blijft f. 5,- per dag Dat zijn natuurlijk niet de wer kelijke kosten. De provincie Overijssel geeft daarnaast sub sidie. De dienstverlening omvat een maaltijd, de gezelligheid in de vorm van o.a. gesprekken over het heden en verleden, spelle tjes, handwerken, muziek luis teren en mogelijkheden tot trai ning van het geheugen en de al gemene dagelijkse vaardighe den. De dagverzorging is van maan dag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur geopend. Samen wordt met een wisse lende groep mensen gezellig de dag ingevuld. De groep bestaat uit ouderen die in Diessenplas woonachtig zijn en ouderen uit het dorp. Voor ouderen uit het dorp geldt een maximum van vier dagen per week in verband met de beperkte subsidiemoge- lij kheden. Inlichtingen kunnen ingewon nen worden bij: mevrouw J. Maasman van Diessenplas, tele foonnummer: 6 25 05. Op maandag 3 november werd de loting gehouden voor de Nacht in 't Mossink, Gezien de geweldige op komst werd besloten een extra voorronde te organiseren. Dan wordt beslist welke 16 teams naar de echte Nacht doorgaan. In totaal hebben zich 23 teams op gegeven, waarvan er echter drie te laat waren. Van de 20 deelnemers zijn de drie finalisten van de vorige keer geplaatst en werden 9 teams uitgeloot die tevens geplaatst zijn. De overgebleven 8 teams moeten op vrijdag 28 november vanaf 22.00 uur in vier wedstrijden uitmaken wie zich bij de laatste zestien plaat sen. De teams die op 28 november moe ten spelen zijn: 22.00 uur: Mossink - Maja 22.30 uur: Lageweg - TTVH 23.00 uur: Kozakkenstraat - Vrij buiters 23.30 uur: Dorpsstraat - HMV De ploegen die afvallen krijgen een deel van het inschrijfgeld terug. Als een speler voor een van deze ploe gen heeft meegespeeld mag hij of zfj niet met een andere ploeg tijdens de Nacht van 't Mossink meespe len. Speciaal voor de bewoners uit Hol ten en Bathmen zal de Deventer Schouwburg een speciale -gratis - theaterbus laten rijden voor een geselecteerd aantal voorstellingen. Dit houdt in dat de theaterliefheb bers vanuit deze plaatsen tot voor de deur van de schouwburg worden gebracht, en uiteraard na afloop van de voorstelling ook weer terug. Voor dit bus-theater-project krijgt de Deventer Schouwburg subsidie van de provincie Overijssel. Men verwacht hiermee een extra stimu lans te geven aan het theaterbe zoek door belangstellenden die an ders de schouwburg niet of nauwe lijks bezoeken. In andere plaatsen rond Deventer rijdt sinds kort al een theater-bus. Deze week zijn in Holten en Bath men huis-aan-huis de folders ver spreid, waarin een aanvraagformu lier voor voorstelling,gecombi neerd met busvervoer. De eerste voorstelling is op 20 no vember. Dan kan men met de bus naar een voorstelling van de mu ziekgroep Flairck met het pro gramma Magic Music. Op zaterdag 24 januari, komt Adèle Bloemen- daal met haar nieuwe cabaretpro gramma In korte broek en op woensdag 1 april kan men naar de one-man-show van Paul van Vliet die als titel draagt Over Leven. Bij alle voorstellingen geldt: wie het eerst komt, eerst maalt en vol- is-vol. De afd. Holten van de Prot. Chr. Ouderen Bond (P.C.O.B.) houdt op woensdag 19 november om half drie in „Kandelaar" haar maande lijkse bijeenkomst. Het onderwerp van gesprek is „Gezonde voeding". De heer T. M. Besten, kok in „Dies senplas" zal hierop een toelichting geven en op vragen die gesteld wor den het juiste antwoord geven. Het bestuur rekent op aanwezig heid van alle leden. Belangstellen den en nieuwe leden zijn heel harte lijk welkom. Geboren: Leah d.v. R. A. van Geerestein en J. Harbers J. W. van Rechteren, oud 26 jaar, Markelo en: G. J. M. in 't Veld, oud 22 jaar, Holten. NED. HERV. KERK: 10.00 uur: Ds. A. Mol, em. Pred. te Lochem. Uitgangscollecte: Bethaniè- fonds. Oppasdienst: Mevr. Wolters- Teeselink en Joke Markvoort. 10.00 uur: jongerendienst in Ire ne. 19.00 uur: Open deur-dienst in de Kandelaar (zie Geref. kerk) Diessenplas: Woensdag 19 no vember 19.30 uur: Ds. J.W Dragt. GEREF. KERK: 09.30 uur: ds. C.H. v.d. Berg, Aal ten. 15.00 uur: ds. J. Bakker, Bruch terveld. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Kindernevendienst: Groep 5 en 6 o.l.v. H. Stam. Oppasdienst: Renate Stam, Ju- liëtte Meijerink, mevr. Stam- Slotboom. Mevr. Rietman-Klein Nagel voort, mevr. Tromop-Prins. 19.00 uur: Open deur-dienst, ds. J. van Oord, Herv. pred te Wier den, m.m.v. Looft den Heer, Los ser. R.K. KERK: 10.00 uur: Heilige Mis in gebouw Irene. DIJKERHOEK: 10.00 uur: de heer H. Span, Nij- verdaL Uitgangscollectie: Bethanië- fonds. OKKENBROEK: 10.00 uur: ds. G. Bouman. Zen dingsbussen bij de uitgang. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur. ARTS: W.R. van Couwlaar, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreeku ren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75, WIJKVERPLEGING: Stichting Kruiswerk Z.W.O., Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-614 36. 24-uurs bereikbaarheid: tel. 05700-1 24 25. Diëtiste: spreek uur volgens afspraak tijdens spreekuur wijkverpleegkundi ge. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Fysiotherapie: alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. TANDARTS: J.H. Went, Mare. Samuëlstraat 3, Enter, Tel 05478-16 53. Spreekuur voor spoedgeval len: 17.00 -17.30 uur. DIERENARTS: W.C.C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-6 20 04, ook voor klei ne huisdieren. Kleine huisdierenpraktijk S. Minnenma, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 614 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtigen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEBEDRIJF: Storing electriciteits- en gas- voorzdening melden bij Gem. Energiebedrijf, tel 05483-6 18 14. POLITIE: Tel. 05483-6 44 44; dag en nacht bereikbaar. BRANDWEER: Telefoon 0011 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. DONDERDAG 13 NOVEMBER: 20.00 uur gebouw Irene: info- avond Holten helpt Roemenië VRIJDAG 14 NOVEMBER: 10.00-18.00 uur Dorpsstraat 44: Open huis schoonheidsalon Hennie Oolbekkink; 19.00-22.00 uur Weddapand Dorpsstraat: Bazar HMV; 20.00 uur: klaver- jasavond op Meermanskamp in Proathuus; 20.00 uur: Sil de Strandjutter door O.C.H. in ge bouw Irene. ZATERDAG 15 NOVEMBER: Vanaf 14.00 uur Wedda-pand Dorpsstraat: Bazar HMV; 19.00 uur: première videoband over Jongerenbeleid in Holten in De Schure; 20.00 uur De Poppe: Elf de van de Elfde-feest Fienpreu- vers; 20.30 uur De Schure: spel letjesavond; 20.00 uur De Bies- ter: Jaarlijkse feestavond met donateurs Hooi ter Daansers; 10.00 uur terrein Beuseberger- weg: Erwin-autocross, ZONDAG 16 NOVEMBER: 13.30 uur De Biester: start eer ste deelnemer puzzelrit MAC Holterberg. MAANDAG 17 NOVEMBER 19.30 in zaal Vosman: ledenver gadering van de Kiesvereniging Gemeentebelang; 20.00 uur zaal Vosman: Werkgroep natuur en Milieu, lezing over natuurge bied de Borkeld. DINSDAG 18 NOVEMBER: 09.30 uur: Koffie-ochtend Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Holten bij Vosman. 20.00 uur zaal Vosman: Najaarsverga dering OLM, afd. Holten; 20.00 uur: Cabaretavond NBvP afd. Holten m.m.v. Dorien Mijkse- naar en Jo Spiers aan de piano; 20.00 uur: ledenvergadering afd. Holten CDA in Irene; Bethanië; Bijeenkomst HVG Dijkerhoek, creatieve avond. WOENSDAG 19 NOVEMBER: 14.30 uur: Bijeenkomst Prot Chr. Ouderenbond in de Kande laar. DONDERDAG 20 NOVEMBER: 20.00 uur Bijeenkomst C.P.B. in De Kandelaar: apotheker Vroom; 19.30 uur kelder café de Biester: bijeenkomst Rooie Vrouwen in de PvdA; 19.30 uur in Diessenplas: Oudheidkamer Hoolt'n. VRIJDAG 21 NOVEMBER: 19.30 uur: gezellige avond Oud strijders en Verzet bij Vosman. 20.00 uur De Kandelaar: concert t.g.v. tien-jarig bestaan Holtens Mannenkoor. ZATERDAG 22 NOVEMBER: 13.30 uur: Intocht St. Nicolaas; 14.30 St. Nicolaas in Irene, 16.30 in Bonte Paard; 20.00 uur: jaar lijkse MAC-feestavond. MAANDAG 24 NOVEMBER: 19.45 uur: Bijeekomst NBvP Es- pelo: Eendags-bestuur; 20.00 uur: Algemene ledenvergade ring Het Groene Kruis Holten, in De Biester. VRIJDAG 28 NOVEMBER: 20.00 uur: Klaveijasavond Blauw Wit in clubhuis; 20.00- 21.00 uur; Inleveren RBS-va- kantiezegels (bouw) bij G. Krui melaar, Canadastraat 2. Gevonden: Schotse Collie zwartwit; zwarte hond met groene halsband; zilverkleurig halsbandje „Erik"; bruine por- temonnaie met inhoud; Verloren: blauw kinderjack met strepen; blauw regenpak in blauw pak; ABN bankpasje 596417128; gele portemonnaie; NS maandkaart fietsstal- lingskaart; klein model rugzak blauw/wit met zwemgoed; ge castreerde rode kater; grote rode kater met vlooienband.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 3