COC krijgt lachers weer op haar hand 'Drama in twee bedrijven 3 Resultaten Blauw Wit Handbal pakken thuis volle winst 'Buitensport in nadeel bij energieberekening' O A BLAUW WIT-RIETVOGELS: f Bergruiters HOLTENS NIEUWSBLAD Geslaagde premiere van 'Bokken en Geiten' pp^jr v A. 'Jonkies' „Geweld jegens vrouwen Jan ten Velde in sportcommissie: Opening gemeentehuis op 28 april Bijeenkomst CPB DONDERDAG 13 NOVEMBER 1986 Met twee vrijwel uitver kochte voorstellingen van het ongecompliceerde blij spel Bokken en Geiten is de Christelijke Ontspannings club het toneelseizoen suc cesvol begonnen. Afgelo pen vrijdag en zaterdag bleek in de kleine zaal van De Kandelaar weer eens dat het amateurtoneel de strijd met de kijkbuis thuis wel degelijk aan kan. Met name de liefhebbers van de gulle lach kwamen volop aan hun trekken. Al vanaf februari werkte COC on der leiding van regisseur Erik Zandvliet aan dit aloude succes nummer van P. Joh. Zonruiter. De tekstvastheid was dan ook uitste kend. Niet in het minst omdat het blijspel twintig jaar geleden ook al door COC voor het voetlicht werd gebracht. En met name oudgedien den als Jan Stam, Jannie Stam- Hazewinkel, Diederik Bosschers en Diederik Kruimelaar voelden zich in Pension Hooskamp dan ook uit stekend thuis. Voor de beide Diede- rikken was er vrijdags een verras sing toen ze vanwege 25 jaar op de planken in de bloemetjes werden gezet. Maar 25 jaar of niet, de aloude plan kenkoorts blijft. Dat merk je voor aanvang van de voorstelling in de kleedkamer, waar alleen grimeur Wander Drent sr. de rust zelve is. Ook regisseur Erik Zandvliet ont komt niet aan de spanning die er achter de coulissen heerst. „Met een première is dat natuurlijk nog erger" bekent hij. „Vooral omdat er verschillende vertegenwoordigers van verenigingen in de zaal zitten die komen kijken of het stuk iets voor hun is. Maar aan de andere kant moet een goede toneelspeler ook gespannen zijn. Ik als regisseur ben dat ook. Daarom heb ik van middag maar een snippermiddag genomen. Je bent toch steeds met je gedachten bij de voorstelling." De regisseur, die over twee avon den zo'n driehonderd bezoekers welkom kan heten, mag tevreden zijn. Bokken en Geiten wordt door COC met overtuiging voor het voetlicht gebracht. Waarbij Diede rik Kruimelaar als veehandelaar Thomas Schomagel en Jan Stam als ambtenaar met heuse stam boom Willem. F.K. Drassac een hoofdrol voor zich opeisen. Niet in het minst natuurlijk omdat zij lijn recht tegenover elkaar staan als B vertegenwoordigers van de twee muziekkorpsen in het dorp. Na mens het volkse Euterpe (de 'gei ten' in de volksmond) kan Kruime laar in sappig plat Holt'ns recht voor zijn raap zeggen waar het op neer komt. Maar in de figuur van Drassac heeft het deftige Con Amo- re (de 'bokken') ook een prima pleitbezorger, die door Jan Stam met verve wordt neergezet. Corres pondente Vera Lembach (Jannie Stam-Hazewinkel) staat hem daar bij krachtig terzijde, terwijl Tho mas Schomagel (die naam had mis schien wat meer Holtens gekund) kan rekenen op de steun van huis houdster Betsy Barlebos (Annie Rensen) die èn in hoog Hollands èn in dialect goed uit de voeten kan. Uiteraard ontbreken de nodige ro mantische verwikkelingen daarbij niet. De liefhebbers van romantiek ko- Een scene uit de klucht Geiten en Bokken door C.O.C. men bjj dit stuk trouwens toch goed aan hun trekken, want ook pensiondochter Renée (Ria Ban- nink-Juijens) en muziekrecensent Albert van Batenburg (Jan Aan stoot) blijken goed bij elkaar in de smaak te vallen. Deze twee 'jon kies' binnen het COC-gezelschap missen uiteraard nog de nodige to neelervaring, maar weten zich in het geweld van de overigen toch prima staande te houden. Dat geldt zeker ook voor pensionhoudster Mathilde Hooskamp (Eline Paal man-Lam) en haar man Daan Hooskamp (Diederik Bosschers) die binnen het huwelijk een eigen bokken-geiten gevecht aangaan. Het feit dat Bosschers. die een koopman in ongeregelde goederen speelt, daarbij nooit zijn belegen mopjes kwijt kan werkt uiterst aan stekelijk op de lachlust van de be zoekers. Al met al is Bokken en Geiten een stuk dat veel kluchten met louter karikaturen te boven gaat. Mede door het verzorgde spel van de COC-spelers krijgt elk personage toch een eigen karakter, hetgeen het geheel aanzienlijk minder een zijdig maakt. Over de afloop van de tweestrijd tussen bokken en geiten bij het jaarlijkse muziekconcours verklappen we nog niets. De moge lijkheid bestaat immers dat COC, naast voorstellingen in Witharen, Toldijk, Zwolle en Hengelo, vol gend jaar ook een openluchtvoor stelling in de Holtense dorpskom geeft. Onderhandelingen met de supportersvereniging van HMV zijn daarover gaande. U kunt zich dan zelf op de hoogte stellen van de verwikkelingen in pension Hoos kamp. Blauw Wit 2-SW 2 Blauw Wit dat met een gewijzigd elftal in het veld kwam ging wissel vallig van start. Door de felle wind kon SVV makkelijk voor het Blauw Wit doel komen, maar was niet echt gevaarlijk. Na ruim twintig minu ten ging Henk Aanstoot opeens verrassend alleen door en scoorde in 2e instantie. SW was duidelijk aangeslagen waarvan Evert Vrug- gink profiteerde 2-0. In het laatste kwartier een sterker aanvallend Blauw Wit. Harry Paalman liet 3-0 aantekenen nadat Henri Kolkman de bal goed had terug gelegd. Vlak hierna kon SW tegenscoren toen de bal met de wind mee vreemd voor het doel bleef hangen 3-1. Na rust met de wind mee bleek Blauw Wit sterker, maar na een kwartier was het ritme even weg en kreeg SW vier kansen op rij die onbenut bleven. Blauw Wit nam de draad weer op en in de laatste mi nuten scoorde John Peter Schalk nog 4-1. Dcto 7-Blauw Wit 3 Blauw Wit 3 is in Vriezenveen strijdende ten onder gegaan. De hele wedstrijd werd er hard ge werkt en ook goed gevoetbald, maar de solide verdediging van Deto stond weinig kansen toe. Twee uitvallen waren voor Deto ge noeg om op een 2-0 voorsprong bij rust te komen. Na de thee stond Deto zwaar onder druk, maar de „vjenners" hielden het achterin goed in de hand. Een mooie krom me bal van Seino Lohuis gaf het derde weer hoop 2-1. Veel meer zat er echter niet in, ondanks de grote inzet van het derde zat het weer eens tegen. Misschien beter in de tweede competitiehelft. Enter Vooruit 8-BIauw Wit 5 Voor de wedstrijd werd het vijfde verblijd met een nieuwe aanwinst. Frans StamDe Blauw Witten gin gen goed van start. Jan Stam scoor de al in de 5e minuut. Hierna was de fut eruit en Enter kon drie maal te genscoren. Na de rust bleef Enter goed door het middenveld komen en scoorde 2x. Blauw Wit kwam er in de tweede helft eigenlijk niet aan te pas en zo bleef het bii 5-1 Blauw Wit 6-Eversberg 3 Blauw Wit begon met de wind in de rug aanvallend. Na een lange combinatie kwam gastspeler Ren- ger alleen voor de keeper en schoot beheerst in. Toen gingen de gasten in de aanval en ook zij kregen kan sen. Een middenvelder probeerde het eens van afstand en de bal viel precies in de kruising onhoudbaar voor keeper Aaftink. Nog voor rust nam Blauw Wit opnieuw afstand, toen opnieuw Renger goed werd vrij gespeeld. 2-1. Na rust werd er door Blauw Wit slechter gespeeld en Eversberg kwam terug tot 2-2. Blauw Wit counterde zo nu en dan, maar bleek niet in staat de kansen te benutten. Door concentratiege brek en niet voldoende conditie kon Eversberg in de slotfase nog gebruik maken van een niet klop pende buitenspelval. Eindstand 2- 3. Excelsior 11-Blauw Wit 7. Het zevende ging - om de spieren al vast wat soepeler te maken - niet per auto maar per fiets naar Rijs- sen. Mogelijk geïnspireerd door de lustig grazende roodbonten van boer Fot'n „graasde" het zevende van meetaf naar doelpunten en die werden voor rust gemaakt door lei der-aanvoerder Tuut-Jan. Rust 0-2. Na rust was de concentratie even weg en kon Excelsior terugkomen tot 1-2. De vreugde was voor de Rijssenaren echter van korte duur want 2 minuten later liet Blauw Wit 1-3 aantekenen. In de slotfase kwa men de gastheren nog terug tot 2-3 maar verder liet Blauw Wit het niet komen. Blauw Wit 9-Sp. Rijssen 7 Het negende was niets minder dan deze subtopper, maar het ge mis van vader Nico deed zich voe len. Dit ondanks het feit dat gele- genheidsspits Dick (hoppa) het goed deed. In de tweede helft stond Gait in het doel in plaats van de gepasseerde K.V. Het negende kwam onverdiend achter met 0-1. Men vocht echter nog voor de ge lijkmaker, maar uit een spaarzame tegenactie scoorde Rijssen 0-2. Het negende speelde de beste wedstrijd van het seizoen en dat bij zulk slecht weer. Eindstand 0-2. De Rooie Vrouwen in de Partij v.d. Arbeid, afd. Holten organiseren op donderdag 20 november a.s. weer een openbare avond voor vrou wen. Uitgenodigd is Willemien Ruygrok, lid van de landelijke kerngroep v.d. Rooie Vrouwen en medewerkster van het COC in Am sterdam. Zij zal het hebben over de verschillende vormen van geweld jegens vrouwen. Euro-parlementariër Hedy d'Anco- na (PvdA) heeft onlangs in het Eu ropees Parlement een resolutie ter bestrijding van dit verschijnsel ver dedigd. Het gaat hier om een breed scala van uitingen, die alle te maken hebben met schending van de integritiet van vrouwen. Macht songelijkheid tussen mannen en vrouwen is één van de oorzaken. Willemien Ruygrok geeft op 20 no- venmber haar visie op deze proble matiek. Vanzelfsprekend is er gele genheid tot discussie. De bijeenkomst vindt plaats in de kelder van café de Biester. Daar de inleidster weer op tijd terug moet naar Amsterdam, wordt om 19.30 uur begonnen. "Dat is geen fasering, maar een een malige verhoging van de vaste las ten voor de sportverenigingen en tegen de afspraken, die gemaakt zijn tussen burgemeester en wet houders in de vorige samenstel ling" verklaarde het commissielid Jan ten Velde, naar aanleiding van de toebereking van de engergiekos- ten van de sportaccommodaties naar de gebruikers. Blauw Wit gaat f. 885,40 betalen, s.v. Holten f. 535,90 en de tennisclub f. 396,10. Volgens Ten Velde groeit de zaak scheef ten nadele van de buitensporters, om dat de huren voor de sportzaal en gymastieklokaal aanmerkelijk minder stijgen, terwijl naar zijn zeggen door het vorige college de toezegging gedaan dat de huren van de sportvelden zouden dalen, indien de energie zou worden door berekend aan de sportverenigin gen. Ex-wethouder sportzaken Hennie Rustebiel was niet op de hoogte van een dergelijke afspraak. Voor zitter Johan Groeneveld voegde er aan toe dat de doorberekening van het energieverbruik al een jaar was uitgesteld, zodat de schok voor de penningmeesters niet al te groot zal zijn. Tevens verklaarde de voor zitter dat de verschillen tussen de verenigingen vermoedelijk berus ten op een rekenfout en nog eens nagerekend zullen worden. De sportcommissievergadering werd een one-man-show van Ten Velde. Hij tikte het dagelijks be stuur op de vingers voor het uitblij ven van de meerjarenbegroting en het uitblijven van een prioriteiten lijst. Daarnaast bevreemde het hem dat er volgende maand al over de gemeentelijke begroting wordt gesproken, terwijl de sportcommis sie de cijfers nog niet kent. Voorzitter Groeneveld, deelde de mening dat de begroting wel erg kort om de bocht was uitgebracht, maar verzekerde dat voor de begro tingsbehandeling op 15 december de stukken in de sportcommissie besproken zullen worden. Wat be treft de meerjarenbegroting was hij minder optimistisch: die zal nog wel even op zich laten wachten, enerzijds omdat de werkdruk op de afdeling welzijn, waar ook sport on der valt, erg groot is, anderzijds omdat het een werkstuk moet wor den dat meer is dan een prioritei tenlijst. En dat vergt tijd. Met een einduitslag van maar liefst 1-3 verloor Blauw Wit j.l. za terdag de uiterst belangrijke com petitiewedstrijd tegen de Almelo se Rietvogels. Belangrijk, omdat Blauw Wit deze wedstrijd had moeten winnen om in de tot nu toe spannende competitie direct aan sluiting te houden met koploper D.V.O. Dit is helaas niet gelukt. In tegendeel zelfs, want voor Blauw Wit werd het een wedstrijd die in het kort kan worden samengevat als een drama in twee bedrijven. Blauw Wit had niet alleen de grootste moeite om enige vat te krijgen op het onberekenbare spel van de moeilijke middenmoter Rietvogels, maar het had nog meer problemen met zichzelf, want het anders zo sterke samenspel en combinaties wilden dit keer de ge hele wedstrijd van geen kant luk ken. Als klap op de vuurpijl kreeg Blauw Wit het daarnaast ook nog aan de stok met de weergoden, want nadat de Blauw Witters de eerste helft tegen een gure novem- berbries hadden opgetornd, draai de de nog in kracht toenemende wind tijdens de rust naar precies de tegenover gestelde richting en speelde zo het toch al moeilijk spe lende Blauw Wit na rust opnieuw parten. Een verdere samenvatting van deze vlakke wedstrijd is gauw gege ven. Reeds vanaf de opening werd het gedurende de wedstrijd steeds duidelijker dat het Blauw Wit dit keer ontbrak aan het nodige ent housiasme en geloof in eigen kun nen. Het liet zich door het grillig spelende Rietvogels volledig inti mideren zonder daarop een pas send antwoord te vinden. Na een weinig boeiend en onsa menhangend spel werd het geleide lijk toenemend initiatief van de Rietvogels in de 20e minuut be loond met een treffer door Van Straaten. Direct hierna veerde het duidelijk gewaarschuwde Blauw Wit even op toen Hans Stam met schitterende boogbal de scherp op gestelde Harry Kolkman bereikte die in de 25e minuut met een klasse doelpunt de ruststand op 1-1 be paalde. Ook na de thee lukte het de Blauw Witters niet uit de kennelijk mentale problemen te komen waardoor de eveneens niet fraai spelende Rietvogels nog twee keer teveel ruimte werd gegund, waar door de eindstand terecht op 1-3 werd bepaald. Komende zaterdag is voor Blauw Wit wellicht de be langrijkste dag uit deze competitie wanneer ze het (uit) moet opnemen tegen koploper D.V.O. Om die wed strijd te winnen en daarmee de spanning weer helemaal terug te halen heeft Blauw Wit slechts twee dingen nodig, nl. willen en zelfver trouwen. Wanneer ze dit keer dan ook nog worden begeleid door een flink aantal supporters kan het een spannende vertoning worden in Al melo. De wedstrijd die zal worden geleid door scheidsrechter Gotte- maker begint om 14.30. Stand in de kopgroep. D.V.O. 12-20, Eversberg 13-20, A.S.V. 13-17, Sportlust 12-16. BlauwWit 11-15. Ook in de derde thuiswedstrijd heeft Holten de volle winst gepakt. In de thuiswedstrijd tegen Voor waarts uit Twello - waar in de veld- competitie nog kansloos van werd verloren - was het nu Holten dat de lakens uitdeelde. In het eerste kwartier werd met uitstekend handbal al een ruime 6-1 voor sprong genomen. Holten dat verde digend enige wisselingen had toe gepast, wist op juiste wijze de aan val van Voorwaarts te ontregelen, terwijl aanvallend alle kansen vooral vanuit de tweede lijn prima werden benut. Holten hield tot de rust de touwtjes goed in handen (10-4). Ook na rust kon Voorwaarts geen vuist meer maken. Weliswaar liep men in tot 10-7, maar na het stoppen van een strafworp door een goed keepende Gerhard Leusink, waren het vooral de opbouwers John Lamping en Meino v. Beek die voor de nodige treffers zorgden. Hoewel het spelpeil in de slotfase terugzakte boekte Holten een rui me en zeer verdiende winst met 17- 10. Een winst die mede kleur kreeg door de uitreiking van nieuwe trai ningspakken, gesponsord door Krest en Ada van Keulen van de sporthalkantine. Scores: John Lamping 5; Meino v. Beek 4; Nico Vorst, Pim Neuteboom 3; Johan Plantinga 2. Ook de dames van Holten boek ten winst. Uit tegen Actief kwam men al vlot op een 0-3 achterstand. Holten bleef echter kalm en kwam steeds beter in haar spel. Na een 5-2 tussenstand stoomde Holten in de laatste minuten voor rust in een keer door naar de 5-9 ruststand. Na rust kwam Actief er niet meer aan te pas. Holten hield de voorsprong goed vast en wist die nog uit te bou wen naar de 17-10 winst. Scores: Jeanet Nijland 8; Annemarie Wijn berg 4; Marieke Nijland 3; Ria Jan sen, Iepy Bijma 1. Heren 2 was er tegen Broekland dichtbij, maar het wilde opnieuw (nog) niet lukken. De hele wedstrijd ging gelijk op, maar het was telkens Broekland dat de voorsprong nam. Vlak voor tijd kwam Holten op 9-10 en leek er meer in te zitten, maar Broekland wist toch nog weer te scoren en won met 10-12. Scores: Diederik Husslage 4; Jan Victor Dorlas 2; Jan v.d. Hoff, Henk Schol ten, Arjan Akkerman, Al win v. Om meren 1. De dames junioren zaten er aan het eind van de wedstrijd weer net 1 doelpunt naast. Met een goede in zet en een goed keepende Miranda Baan ging de eerste helft gelijk op (2-2). Na de rust eenzelfde spel- beeld. Holten had goede kansen, maar trof enkele malen het lat werk. Mede daardoor kwam Holten aan het eind net iets te kort. Eind stand 6-5. Scores: Sabine ten Velde 2; Wilma Agterkamp. Joke Mark voort. Harriet Barvelink 1. Jeugd Al had het ook deze week moei lijk tegen Achilles. Ondanks grote inzet zat er ook deze keer geen winst in. Via een 7-3 ruststand werd met 12-5 verloren. BI bleek na de eerste helft tegen Nw. Heeten al te gen een 1-5 achterstand aan. Na rust was Holten sterker, maar de winst ging met 4-7 naar Nw. Hee ten. De jongens B speelden een leu ke wedstrijd tegen Achilles in Apel doorn. Tot de rust was het verschil minimaal. Na de rust was Achilles iets sterker en won het met 14-11. Schalkhaars pupillen waren te zwak voor de Holtense meisjes. Zij boekten dan ook een makkelijke overwinning. Via een ruststand van 7-0 werd met 10-1 gewonnen. Voor de wedstrijd tegen Voor waarts werden door Ada en Kest van Keulen nieuwe trainingspak ken aangeboden voor het Heren 1 team. Op de foto de huidige selectie bestaande uit: Ron de Geus, Meino v. Beek, Jan v.d. Hoff, Pim Neute boom, coach Henk Scholten. Johan Plantinga, Gerhard Leusink, Alex Stegink, John Lamping, Nico Vorst. Blauw Wit F1-RKSVF1 Blauw Wit F1 wist afgelopen za terdag opnieuw te winnen van een op papier toch vrij zware tegen stander. Met de wind in de rug ging Blauw Wit direct in de aanval en het was de goed spelende Arno Ja ger die voor rust een zuivere hat trick scoorde. Na rust ging keeper Aijan maar meevoetballen daar hij in de eerste helft bijna geen bal had gehad. RKSV had nu de wind mee en kon tegenscoren 3-1. Blauw Wit nam toen het heft weer in handen en scoorde via Arno 2x en Gert Jan lx. Opvallend was de hulp van de RKSV-leidster die Blauw Wit nog aan een doelpunt hielp maar deze treffer werd door de scheidsrechter afgekeurd. Blauw Wit El-Haarle El Door de extra wedstrijden van de TVB werd El opneiuw aan het veel sterkere Haarle gekoppeld en in het begin leek het erop dat Blauw Wit nog wel zou scoren maar na een doelpunt van Haarle scoorde die ploeg regelmatig tot 0-6. Na de pau ze opnieuw een veel sterker Haarle dat nog zes keer raak schoot en zo de eindstand op 12-0 bepaalde. ASV Al-Blauw Wit Al In een matige wedstrijd heeft Al zaterdag de punten met ASV ge deeld. Na een aantal doelrijpe kan sen om zeep te hebben geholpen scoorde Henk Potman 1-0. ASV kwam goed terug door een verdedi- gingsfout af te straffen 1-1. Voor rust nog liep Al uit tot 1-3 door doelpunten van Little Field en Jaap Kruk. In de tweede helft bleef Blauw Wit slecht spelen en ASV scoorde 2-3. J. K. bracht het ver schil weer op twee, maar in de slot fase wist ASV nog terug te komen tot 4-4. Blauw Wit B2-Holten B2 Door goed verdedigend spel van Blauw Wit en in de eerste helft wat zwak spel van het sterkere Holten, bleef de stand tot de pauze gelijk. Ook keeper Aaftink blonk uit door steeds goed in te grijpen. In de tweede helft ging het allemaal een stuk minder en met Holten dus be ter. Blauw Wit kreeg toch een paar kansjes, maar het was Holten dat scoorde: 0-3. In de slotfase kreeg Blauw Wit nog een vrije trap, maar de goed genomen bal werd door de Holten-keeper net over getikt. Blauw Wit Bl-Wierden BI Blauw Wit BI opende de aanval en na een paar minuten was het al 1-0 door Marcel. Het 2e en 3e doel punt lieten niet lang op zich wach ten. Door een fout van de Wierden- se keeper kon de Bakker 4-0 scoren en de ruststand op 5-0 bepalen. Ook in de tweede helft blonk Blauw Wit uit in productiviteit en bracht een monsterzege van 13-1 op het bord. De gasten redden de eer door een penalty (een presentje van Erik) te benutten. De officiële opening van het nieuwe gemeentehuis zal plaats vinden op dinsdag 28 april 1987. Het zal een feest worden voor de gehele gemeenschap, zo deelde dinsdag het college van b en w mee. Dat houdt in dat de officië le handeling niet verricht zal worden door een of meer hoog waardigheidsbekleders uit Den Haag, maar dat gezocht zal wor den naar een aantal representa tieve afgevaardigden van de Ho- tense bevolking. Ter gelegenheid van de inge bruikneming van het nieuwe ge meentehuis zal het. gemeente bestuur van gemeente Hólten een boekje uitgeven, waarin de gemeentelijke historie wordt belicht. Het ligt in de bedoeling dat het boekje zal worden aan geboden aan de Holtenaren tij dens een gToots 'open huis' dat het gemeentebestuur zal orga niseren ter gelegenheid van de opening. Daarnaast zal op een later tijdstip voor de bouwers van het gemeentehuis een feest je worden gegeven en krijgen de ambtenaren als bewoners van het nieuwe pand nog een aparte 'house-warming-party'. De heer F. Vroom, apotheker te Holten, zal donderdag 20 november voor de Chr. Plattelandsvrouwen Bond komen spreken over het func tioneren van een apotheek. Leden en belangstellenden zijn van harte welkom om 20.00 uur in de Kande laar. Zowel in Hellendoom als in Hee ten zijn de combinaties van de Bergruiters de z.g. „wintercompeti ties" succesvol gestart. In Hellen doom won Ema Willemink met Avond Garde in de klasse LI de eer ste prijs met 139 punten en in Hee ten kwam de hoogste onderschei ding (oranje wimpel) aan het hoofd van Sandra Dieperink's pony Am ber die keurig de instructies op volgde en in de klasse dressuur Z 125 punten scoorde.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 15