Ook al gekeken bij Voortman in Rijssen? 0 .OPRUIMING r: Mintonette dames blijven koplopers lin kachels en tegels UtüKENS WINKELEN BEGINT INDE ADVERTENTIE KOLOMMEN VAN DIT BLAD. Gelijk spel voor tweede schaakteam bouwstoffen bv Geslaagde les van de volksdansgroep ii-N&S'i 25.00 27.50 r 17.50, 20.00 r 35.00 r 30.00 r 45.00 r OPRUIMING voor elk aannemelijk bod Tel. 05480-1 50 55 verkoop vuurwerk DONDERDAG 30 OKTOBER 1986HOLTENS NIEUWSBLAD „CIIKENS voor o (5) (3 KEUKEN IN MASSIEF EIKEN KOMPLEET MET KOELKAST OVEN-KOOKPLAAT-WASEM KAP-SCHOUW-TEGELS-KRAAN KROON- en LICHTLIJST MASSIEF EIKEN IN 4 TYPES afm. 205 x 265 cm. div. wijzigingen mogelijk Moderne kunststof hoekkeuken. De afge ronde hoeken geven een extra accent aan deze exclusieve keuken. Uitgevoerd met schelpgrepen, gas/elektro combinatie geïntegreerde wasemkap en geïntegreer de koelkast. In verschillende afmetingen leverbaar. Adviesprijs: bij 280x160 cm 7800.- VOORTMANPRIJS in massief eiken 4990.- Krans- en lichtlijsten tegen meerprijs leverbaar. WANDTEGELS 17cn wit met decor, beige met decorI .DU r WANDTEGELS OA cft 15x15moderne kleuren, mat geglazuurd met decor 44.0U r KACHELS PLAVUIZEN van voor Sphinx 20x20 Efel Toledo 1669.- 1500.- Ciney Bayard T 311 2228.- 2000.- Parfin 20x20 Stayer Store met ventilator 2465.- 2200.- Oxford Wel dam 2065.- 1850.- Serra 20x20 of 10x20 Oxford inzet met ventilator 2213.- 2000.- Stayer inbouw zonder ventilator 1945.- 1700.- Thermoset elite inzet met ventilator 2175.- 1750.- Thermoset Salamander 73 1105,- 995.- Thermoset Salamander 81 1305.- 1150.- Paola 30x30 Thermoset Rosé 1705.- 1375.- Oxford warme lucht inbouw 2495.- 2225.- Monokerm 10x20 Oxford voorzethaard 2115.- 1900.- Godin Petit 1406.- 1100.- Steenbok 21.6x21.6 (2e soort) (eenmalig) Thermoset Elegance 1705.- 1440.- 2 inzetkachels 2 voorzetkachels STEENSTRIPS 1 E nn RestantpartijenO, {JU r In onze showroom alle soorten nieuwste wand- en vloertegels van de bekende merken, o.a. Mosa, Sphinx, Jasba, Villeroy en Boch, Ostara enz. enz. 'oDagelijks geopend van 7.30-18.00 u. donderdags van 7.30-21.00 u. •aterdags van 8.30-16.00 u. RUSSEN: Nijverheidsstraat 40, Industrieterrein „De Mors" Het tweede team van de schaak club Holten is in zijn eerste compe titiewedstrijd niet verder gekomen dan een gelijk spel tegen ENO 2 (uit Nij verdal). Wim Kees van Rijssen bracht al heel snel de Holtenaren op een 1-0 voorsprong door zijn tegenstander reeds in de opening te overrompe len. Helaas gaf Jan van Calcar in gelijke stelling een stuk weg waar door de balans weer in evenwicht kwam. Hoewel Gerrit Stevens door middel van een fraaie pionzet een stuk wist te winnen, kon hij in inge wikkelde stelling het voordeel niet vasthouden en moest hij uiteinde lijk in remise berusten. Bertus van Beek kwam in een eindspel terecht van toren met vier pionnen tegen loper met zes pionnen dat voor Ber tus niet was te winnen, dus ook hier remise. Door een blunder raakte Hans van Oijen een stuk achter, maar geweldig doorvechtend kwong hij zijn tegenstander het stuk terug te geven, waarna Hans het pionneneindspel tot winst voer de. Ook Hilko Westera raakte een stuk achter, maar wist toch voort durend gevaarlijke dreigingen te scheppen. Zijn tegenstander hield echter het hoofd koel en bij afbre ken van de partij moest worden ge constateerd dat Hilko verloren staat. De einduitslag van de wed strijd Holten 2-ENO 2 zal daardoor 3-3 worden. Het derde team heeft het in zijn eerste competitiewedstrijd minder goed gedaan dan het tweede, want tegen Vroomshoop 3 werd een ne derlaag geleden. Devoko-Mintonette 1 (dames) 1-3 Vorige week zaterdag stond de uitwedstrijd tegen Devoko uit De nekamp op het program. Devoko bleek een taaie tegenstander. Fu rieus „aangemoedigd" door coach Brunninkhuis wist men Mintonet te steeds weer in moeilijkheden te brengen. Met veel foutieve opsla gen verspilde Devoko echter de kans om punten te scoren. Bij Min tonette verliep het wat moeizamer dan we gewend zijn. Er werd niet snel genoeg gespeeld; men paste zich te veel bij de hoge aanval van Devoko aan. Tactisch waren de Holtense dames echter de betere en mede door een veel scorende bui- tenaanval van Anke wist Mintonet te de set nipt te winnen met 13-15. De tweede set keek Mintonette de hele set aan tegen een achterstand. Steeds werd de achterstand inge haald, waarna Devoko weer uitliep. Uiteindelijk werd de stand 14-9 achter. Devoko zorgde door veel prikballen op de spelverdeelster voor onrust bij Mintonette. Nu kwam het op de juiste vechters mentaliteit aan. Puntje voor puntje kwam Mintonette dichter bij; de Holtense dames wisten op het ein de hun zenuwen'het beste te be dwingen. In deze fase vielen ook veel scheidsrechterlijke beslissin gen in het voordeel van Mintonette uit. 14-16 setwinst was het resul taat. Devoko kwam nog één keer sterk terug in de derde set, die ze met 15-11 wisten te winnen. Bij Mintonette werd de concentratie weer aangescherpt en haar condi tie bleek in de vierde set ook beter te zijn. De opslagen en aanvallen waren gevarieerder dan in de zwak ke derde set, waardoor Devoko niet aan een goede aanvalsopbouw toe kwam. Bij 3-14 voor Mintonette leek het einde in zicht. Slordighe den aan Holtense zijde gaven Devo ko nog hoop tot 9-14. Toen scoorde Mintonette het verlossende punt. Voor het behalen van deze twee punten blijft Mintonette koploper in de eerste klas. Mintonette 5-Rivo 4 (dames) 0-3 Dit jaar heeft Mintonette gezien het grote aantal dames bij de ver eniging maar liefst vijf dames teams in de competitie. In het vijf de team, waar nogal wat nieuwe speelsters in opgenomen zijn, draait het nog niet zoals men wel zou willen. Onwennigheid speelt daarbfj de grootste rol. Ook de wed strijd van afgelopen vrijdag ging hierdoor verloren. Na de eerste twee sets met respectievelijk 8-15 en 5-15 verloren te hebben, kwa men de dames pas in de derde set in hun spel. Na geruime tijd voor te hebben gestaan, werd toch verlo ren met 13-15. Oni-Mintonette 1 (heren) 3-1 In het multi-functionele centrum van Westerhaar hebben de heren van het eerste team afgelopen vrij dag hun wedstrijd tegen Oni verlo ren. De nummer twee Van het vorig seizoen had weliswaar wat aan kracht ingeboet, maar bleek toch genoeg over te hebben om de wed strijd te winnen. In de eerste set was zijn aanval goed verzorgd en maakte Mintonette nogal wat per soonlijke fouten, waardoor Oni de set gemakkelijk met 15-9 naar zich toe trok. Anton werd in het veld gebracht voor Gerrit Rietberg en, met een aantal opdrachten van coach Wim Hartkamp werd begon nen aan de tweede set. Een goed sluitend Mintonette-blok zorgde ervoor, dat de Oni-aanvallers zich begonnen in te houden. Bovendien werd bij Mintonette de pass beter verzorgd, met als gevolg dat er aan vallend beter gescoord werd. Met een regelmatige score van Minto nette, werd de set gewonnen (9-15). De opstelling bleef ongewijzigd in de derde set en de heren liepen snel uit naar 1-6. Een aantal scherpe ser vices van Oni-zijde ontregelde de pass en dus de aanval. Via 5-8 en 7-9 kwam Oni gelijk op 10-10. De twee de time-out kon de dalende lijn niet veranderen en Oni won met 15-11. De vierde set gaf een totale ineen storting van Mintonette te zien. Ei genlijk ging alles mis en Oni nam binnen korte tijd een voorsprong van 8-1. Een aantal minder gelukki ge beslissingen van de scheidsrech ter waren niet in het voordeel van Mintonette wat het des te moeilij ker maakte voor de heren om er bo venop te komen. De set ging uitein delijk verloren met 15-6, waarmee de wedstrijd dus met 3-1 voor Oni was. Mintonette 2-HoIyoke 3 (heren): 2-2 In een zinderende wedstrijd heeft Mintonette een punt gepakt van de huizenhoge favoriet van de 4e klas Holyoke 3. In de eerste set werd met zeer gevarieerd spel de tegen stander onder druk gezet en via 6-0, 10-8 en 14-12 leek de setwinst voor de deur te staan. En gelukkig was dit ook zo, alhoewel 16-14 laat zien hoe spannend het was. Nadat Holy oke zijn hoofdaanvaller op een an dere plek gezet hadden, werden de heren van Mintonette 2 sets lang onderdruk gehouden en verloren ze de sets met 3-15 en 8-15. De vierde set bracht de fantastische apotheo se. Vooraan het net switchten Ka- rel Jol en Jan Voogt zo veel, dat de verdediging van de tegenstander er tureluurs van werd. Rieks Dijk graaf en Bert Kappert sloegen er danig op los en de tegenstander kwam onder zware druk te staan. Bij 13-9 leek de overwinning al bin nen, maar Holyoke kwam goed te rug, ondanks het goede spel van Klaas Masselink (wat een condi tie!) en Bert van Harmeien. Bij 13- 14 achter heroverde Mintonette de bal door een prima prikbal van in valler Rik Wielaard. Ze stoomden door en via een laatste enorme smash van Karei Jol werd de set met 16-14 gewonnen. Mintonette 3-Rivo 5 Goed gemotiveerd begon heren 3 aan de wedstrijd tegen Rivo. De strijd ging gelijk op tot 8-8. Helaas zakte Mintonette even iets in en was het in een wip 8-13. Even een time-out en Mintonette vocht te rug. De eerste set ging toch naar Rivo met 15-13. Met drie nieuwe spelers werd aan de tweede set be gonnen en het zal tegen 0-4 voor Mintonette zijn géweest, toen een der Rivo-heren door z'n enkel ging. Rivo bleef daardoor met slechts vijf spelers over, waardoor de strijd ge staakt werd en de punten regle mentair naar Mintonette gingen. Volgend weekend geen thuiswed strijden. Blauw Wit Dl-Vesos Dl. Doordat Blauw Wit al vrij snel op 1-0 kwam kon men vrij makkelijk spelen. Toen weer Doeko er 2-0 van maak te, leek de wedstrijd beslist, maar vlak voor rust werd het toch 2-1, waardoor het spel weer open was. Na rust bleef Vesos aandringen en kreeg Blauw Wit het even moeilijk. Maar toen Eelco Jager er via een goed opgezette uitval 3-1 van maakte was het wel beslist. Dirk Jan maakte nog 4-1 en Vesos scoor de in de laatste minuut nog 4-2. Blauw Wit El-Haarle El. In de eer ste helft liep het goed bij Blauw Wit, tegen het hoog geplaatste Haarle werd goed gevoetbald en er werd hard gewerkt, maar door een aantal goede kansen niet te benut ten bleef het bij de snel gescoorde 0- 1. Door in de 2e helft heel matigjes te spelen en met zijn allen te gaan aanvallen kon Haarle gemakkelijk tot 0-7 uitlopen. Als El zijn taken niet vergeet kan het veel beter! Enter Vooruit E2-Blauw Wit E2. In de wedstrijd tegen nummer twee, is De volksdansgroep van de Stich ting voor Sociaal en Cultureel werk kan terug kijken op een suc cesvolle openbare les, die gehou den wordt op woensdag 22 okto ber. Zo'n twintig belangstellenden kwa men naar het gebouw van SoCuWe aan de Tuinstraat, waar voor alleen een kopje koffie of een glaasjes fris klaar stond. De avond kreeg een speciaal buitenlands tintje door de de Holtense doedelzakspeler Henri Aanstoot die een gastoptreden ver zorgde. Vooral in Schotland wordt de doedelzakmuziek gebruikt in begeleiding van het volksdansen. Bekende voorbeelden zijn de zwaarddans en de countrydans. Henri Aanstoot is aangesloten bij de 'Concord pipe band', deze heb ben een uniform in de kleuren van de Gordon clan, groen met blauw. Hemi speelt doedelzak sinds no vember '83. Hij vond het erg plezie rig om in samenwerking met de dames van de volksdansgroep een optreden te verzorgen. Voor belangstellenden, die de openbare les hebben moeten mis sen en meer informatie willen over het volksdansen, kunnen ten allen tijde bellen naar het kantoor van de Stichting aan de Tuinstraat 2, tel. 6 27 55. Met veel animo werd tijdens de openbare les meegedanst op de to nen van doedelzakspeler Henri Aanstoot (op achtergrond). I het koploper E2 weer gelukt twee punten te pakken. Enter Vooruit begon sterk aanvallend, maar kee per Gerben wist z'n doel schoon te houden. Na rust wist Blauw Wit na een mooie aktie van Marco op 1-0 te komen, want uit zijn voorzet scoor de Ronnie. E2 ging door en op nieuw wist Ronnie te scoren met een snoeihard schot. Enter Vooruit wist hierna nog een tegenpunt te maken, maar Blauw Wit kwam niet meer in gevaar. Zaterdag a.s. is een gelijkspel bij Markvogels E2 vol doende om een bescheiden kampi oensfeestje te bouwen! Blauw Wit Fl-RKSV Fl. In de eer ste helft waren de Blauw Witten duidelijk beter, een paar goede kansen werden niet benut, zodat het tot de pauze 0-0 bleef. In de 2e helft kwam Fl al snel op achter stand, het werd zelfs 2-0, maar dat liet Blauw Wit niet op zich zitten en door Arno Jager kwam het team terug tot 2-1. In de laatste minuten ging de hele Blauw Wit meute in de aanval en wist Menno met een mooi doelpunt de halve winst thuis te houden. Blauw Wit B2-Nijverdal BI. Er werd van meet af aan goed gevoet bald. Dit resulteerde in de 10e mi nuut in 1-0. Enkele zeer goede kan sen werden echter niet benut, waar door Nijverdal met een doelpunt weer alle kans kreeg. Rust 1-1. Ook in de tweede helft goed veldspel van beide ploegen. Nijverdal scoor de 1-2, maar B2 maakte gelijk. Het was opnieuw Nijverdal dat op voor sprong kwam en zelfs uitliep naar 2- 4. B2 zette toen alles op alles en het werd 3-4. Hierbij bleef het. Met een beetje meer geluk had er een gelijk spel ingezeten. in Holten zal de verkoop van vuur werk gehandhaafd blijven op twee dagen per jaar. Dit deelde burge meester Van Rappard maandag avond mee. Hiermee spoort Holten gelijk met de gemeenten in het gewest Mid den IJssel, die justitieel onder het arrondissement Zutphen vallen terwijl Holten formeel zich zou moeten richten naar de richtlijnen van het arrondissement Almelo, waar ook Hólten onder valt. In die gemeenten is de verkoop van vuur werk beperkt tot één dag. In het ge zamenlijk overleg met de gemeen ten in gewest Midden IJssel, was men echter tot de slotsom geko men dat de beperking tot, één dag grote problemen op zou leveren voor de opslag van vuurwerk bij de verkooppunten.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 8