||Ja|EHBO en brandweer op elkaar ingespeeld Reconstructie kruispunt sluit niet aan bij het rioleringsplan Hollens NieuvsUad. "Noordelijke rondweg enig juiste oplossing Jaarlijkse bazar Voorstudie HTS studenten wijst uit: Winst naar aankleding Smidsbelt Vakbond mag meepraten Uontvangt een fraaie BON Geld voor de Schure Opbrengst collecte oltens Nieuwsblad Donderdag A oktober 1986 - 39e jaargang - nr. 42_ IAbonnementsprijs f36,30 Losse nummers f 0,85 Gedrukte oplage 3075 Zilver De Vereniging tot Bevordering van de Bijenteelt bestaat dit; jaar een halve eeuw. Evenzo veel jaren, waarvan ook nog veertig jaar als bestuurslid is de heer G.W. Aa!tink de 'motor' achter de vereniging. Zijn inzet werd beloond met de ere-me-i daille in zilver van de Orde van Oranje Nassau. Unicef Dit jaar bestaat Unicef veertig jaar. Dat ook in Holten een af deling actief is, is velen onbe kend. Toch zet een groepje da- j mes zich al jaren in om de kaar tenactie- en dat zijn niet alleen Kerstkaarten - tot een sucees te maken. Gelijk De eerste elftallen van Blauw; Wit en s.v. Holten hebben afge lopen zondag ieder een puntje weten te bemachtigen bij bun tegenstanders. Dat was voor de biauw-wittcn reden voor enige kritische geluiden, terwijl aan de andere kant van het dorp de rood-zwarten hiervan de zon zijde zagen. Geen verschil van inzicht, wel een verschil in stand op de ranglijst. De Holtense vrijwillige brand weer en de Holtense EHBO, raken steeds beter op elkaar ingespeeld. Dit bleek vorige week donderdag avond tijdens de gezamenlijke oe fening die gehouden in het bunga lowpark De Lindenberg aan de Postweg. Liet men bij vorige oefe ningen nog wel eens een steekje vallen en was de communicatie tussen de beide groepen niet altijd even optimaal, dit keer sloten brandbestrijding en hulpverle ning aan de slachtoffers goed op el kaar aan. Ook de opkomst was bo ven verwachting groot. Tevreden gezichten alom dus, toen om streeks kwart over acht het sein 'brand meester' gegeven kon wor den. Het welslagen van de oefening kan voor een deel toegeschreven wor den aan de familie Van Lindenberg, die ondanks de drukte van de herfstvakantie, waarin alle vakan tiebungalows bezet waren, niet al leen spontaan hun medewerking verleende, maar het spel ook le vensecht meespeelde. Ook een aan tal vakantiegasten werd bij de oefe ning betrokken, terwijl de overige vakantiegasten, precies als bij een echte ramp, de hulpverleners danig voor de voeten liepen. Een nat pak door een nevelspuit was daarvan soms het gevolg. De diepe duister nis - zelfs alle verlichting was enige tijd 'buiten gebruik' - op de Borkeld zorgde voor een levensechte ram pensfeer. Zoals gebruikelijk, hadden de orga nisatoren van de oefening gezorgd voor een opeenhoping van rampen en ongelukken. Een auto, speciaal voor deze oefening door garagehou der Pot in de kreukels gereden, bleek tegen een tankauto met pro- paangas te zijn gereden die daar door was ontploft. Als gevolg daar van was de wasserette en opslag ruimte van het bungaloswpark in brand gevlogen, evenals een aantal zomerhuisjes. Door de droogte was een begin van bosbrand onstaan en tot overmaat van ramp was een van de vakantiegasten verdronken in het zwembad. In totaal twintig slachtoffers moesten worden be handeld. De grote tent van MAC de Holterberg diende als opvangcen trum voor de 'gewonden' Vooraf waren via het moderne tele visiecircuit waarover De Linden berg beschikt, alle vakantiegasten op de hoogte gebracht van de voor genomen oefening. De rampenpoefeningen van het af gelopenjaar behoorde tot een serie proefnemingen om de samenwer king tussen brandweer en EHBO te Gekleed in pakken met lichtgeven de strepen leverden de brandweer lieden een fraai plaatje op tijdens de gezamenlijke oefening met de EHBO. bevorderen. Gezien de goede voor gang, zal in het vervolg twee maal per jaar een gecombineerde ofenin- gen worden gehouden. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B V in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kolling serf 4 7451XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-842 842 Redactrice: Frederique Rentenaar V/eleweg 104 Boekelo tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: J. Wiggers Kolweg 14 tel. 05483-6 13 56 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur InBathmen: H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Het college van b en w stelt voor het batig dienstsaldo van de alge mene dienst, het energiebedrijf, het grondbedrijf, de vleeskeuring- dienst en het woningbedrijf over het dienstjaar 1984, groot onge veer f. 193.000, te bestemmen voor de aankleding van de kom van het dorp rond net nieuwe gemeente huis. In de komende raadsvergade ring, die gehouden wordt op maan dag 27 oktober in het gemeente huis, aanvang 19.30 uur, zal dit voorstel ter tafel komen. Voorts zal de raad het voorstel be spreken die verkoop van vuurwerk aan banden moet leggen. Daartoe zal de Algemene Politieverorde ning voor de gemeente Holten ge wijzigd moeten worden. In navolging van de modei-vuur- werkbepaling van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en conform de regegeling van het mi nisterie van Volkshuisvesting, mag in het vervolg uitsluitend vuurwerk verkocht worden aan personen bo ven de zestien jaar. Ook zal het afsteken van sommige soorten vuurwerk aan banden worden-ge legd. Verder staat op de agenda een voorstel tot aanleg van een druk- riolering in Dijkerhoek waarvoor een bedrag van f. 104.000 wordt ge vraagd, het opstellen van eèn basis- rioleringsplan in de kern van Hol ten door het raadgevend inge nieursbureau Witteveen en Bos voor een bedrag van f. 60.000., de verkoop van enkele percelen grond in het uitbreidingsplan Beuseberg en de aanschaf van enkele materi aal ten behoeve van enkele Holten se basisscholen. Tegen de oorspronkelijke plannen van Rijkswater staat in, zal de reconstructie van het kruispunt Waarden- borgh (Markeloseweg, Rijs- jenseweg) dit najaar niet meer plaats' vinden, maar verschoven worden naar volgend voorjaar. Medewer kers van de belijningsdienst hebben met de dondere da gen voor de boeg, inmidels de belijning van een nieuwe witte verflaag voorzien. De vertraging is volgens Rijkswa terstaat het gevolg van de onder handelingen over de uitgebreide re constructieplannen die de gemeen te Holten voor dit kruispunt had uitgewerkt. "Reeds eerder hebben we met de gemeente Holten overleg gepleegd over een totale reconstructie, dat zal zo'n anderhalfjaar geleden zijn geweest" weet de heer Muller van Rijkswaterstaat te melden. „In onze ogen was dit plan niet haal baar, zodat wij voort zijn gegaan met het uitwerken van een kleine aanpassing van het kruispunt. Hal verwege dit jaar kwam de gemeen te Holten opnieuw met het grote reconstructieplan op tafel en heb ben wij in een uitgebreid overleg met burgemeester Van Rappard en de directeur gemeentewerken, De Jong de zaak nog eens doorgespro ken. Dat heeft niet tot een definitief resultaat geleid, omdat de gemeen te Holten het benodigde extra geld (ongeveer één miljoen gulden, red.) niet kon of wilde financieren. Sindsdien zijn er geen nieuwe aan dachtspunten meer ter sprake ge komen en hebben wij de knoop doorgehakt en zal het kruispunt zoals voorgesteld met kleine mid delen worden aangepast. Het was echter te laat omdat voor deze win- Het kruis punt Waarden- borgh moet na reconstructie 'verkeersrem- mend' werken. ter nog te realiseren. De belijning staat daar echter geheel los van". Onaantrekkelijk Volgens de plannen van de ge meente Holten zou kruising zoda nig worden aangepast, dat de uit monding van de Rijssenseweg ver legd zou worden, waardoor voor het zware vrachtverkeer onaantrekke lijk zou worden via de Dorpsstraat- /Oranjestraat van en naar Rijssen te rijden, in de plannen van Rijks waterstaat wordt het kruispunt slechts versmald en zal de midden berm verdwijnen, wat volgens de mensen van Rijkswaterstaat het zelfde effect zal hebben. Het js vol gens de zegsman niet waar dat het geld voor het kruispunt Waarden- borgh nu gebruikt wordt voor het opvullen van gaten in de Al. „Wij doen niet aan ruilhandel. Het geld. dat voor de reconstructie van het kruispunt is vastgesteld, blijft daarvoor beschikbaar. Volgend voorjaar wordt het plan meegeno men in een groter bestek, waarvan Holten slechts een klein onderdeel uitmaakt". Op de vraag, of Rijkswaterstaat eventueel haar plannen wil afstem men op de rioleringswerkzaamhe den die de gemeente Holten vol gend jaar wil uitvoeren in Dorps straat en Oranjestraat en de daar bij gebehorende herbestrating moest de heer Muller ontkennend beantwoorden. „Het heeft nu echt lang genoeg geduurd. Dit najaar is er niets van gekomen, maar ko mend voorjaar moet het er nu echt van komen. Het kan geen uitstel meer lijden. Het zou natuurlijk uit verkeertechnisch oogpunt een goed idee zijn als de gemeente Hol ten haar rioleringsplan afstemt op onze reconstructieplannen. Het college staat welwillend tegen over het verzoek van de vakbond FNV, vooraf gehoord te worden bij het vaststellen van dé Winkelslui tingswet. Dit deelde burgemeester Van Rappard mee tijdens de weke lijkse personferentie in antwoord op een brief van het FNV. Het mee praten moet echter niet gezien wor den als een exclusief recht van het FNV, maar geldt ook voor de ande re vakbond in Holten het CNV. Op donderdag 6 november a.s. houdt „Diessenplas" haar twee jaarlijkse bazar. De dames en heren hebben op de bezigheidsafdeling weer de prach tigste handwerken, houtsnijwer ken, e.d. gemaakt. Ook nuttige za ken zoals truien, sokken, schorten, tafelkleden, spreien, kussens, e.d. zijn volop aanwezig. Een mooie ge legenheid dus om nu de Sint-Nico- laas inkopen te doen. De keuken van „Diessenplas" zorgt weer voor de inwendige mens. Overbekend is de erwtensoep, die in één literverpakking te koop is. Handig dus om in de diepvries te bewaren. Daarnaast is er koffie met krentenwegge, oliebollen en als prijzen bij de verschillende attrak- ties vindt u taarten, cakes en sala des van eigen fabrikaat. En wat het randgebeuren betreft zijn er weer tal van mogelijkheden om een gok je te wagen, zoals het rad van avon tuur, tombola, kubusloterij en de lotenboom. De opbrengst is bestemd voor de aankoop van materialen t.b.v. de bezigheidsafdeling en voor de ont spanning van de bewoners van „Diessenplas". In het kader van de bezuinigingen is het niet mogelijk om dat uit het normale budget te betalen. Redenen genoeg om een bezoek te brengen aan de „Diessenplas"- bazar op 6 november a.s. De ope ningstijden zijn van: 10.00-12.00 uur, van 14.00-17.00 uur en van 19.00-21.00 uur. Holtens Nieuwsblad Parker-Jotf er ballpoint geïnformeerd. ais u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per aar ad f 34.25 Het Nederlands Comité voor Kin derpostzegels heeft besloten een bedrag beschikbaar te stellen voor de verbouwing van het Paalhuus ten behoeve van de jongerensocië- teit De Schure. Namens het comité zal mevrouw D.D. van Rappard-Buitenhuis vrij dagmiddag het bedrag officieel overhandigen aan de voorzitter van de Stichting voor Sociaal en Cultureel wWerk in Holten, P.J. van den Hul. De overhandiging vindt plaats in het nieuwe gebouw van de Stichting aan de Tuinstraat 2.e De Nationale Collecte Geestelijk Gehandicapten, die onlangs in Hol ten werd gehouden, heeft een be drag van f. 5.459,90 opgebracht. Het plaatselijk comité dankt alle collectanten voor hun inzet en de gevers voor hun bijdrage. Het uur U, waarop knopen moeten worden doorgehakt hoe straks de verkeerssituatie in de Dorpsstraat/Oranjestraat zal moeten worden opgelost, komt steeds dichter bij. Geen gemakkelijke opgave, die de nodige stuurmanskunst ver eist om een voor alle partijen zo aanvaardbaar mogelijke oplossing te zoeken. Komende maandag wordt het eerste voorwerk al verricht. Dan zal de gemeenteraad beslissen het bureau Witteveen en Bos opdracht te geven tot het maken van een basisrioleringsplan. Dit bureau moet alle 'in en outs' gaan bekijken voor de aanpak van een nieuwe rio lering in de Dorpsstraat/Oranjestraat. Gelijkertijd heeft het college van b e w vorige week de bureau's Dwars Hede- rik en Verwij (DHV), Grontmij en Oranjewoud verzocht een offerte uit te brengen voor het opstellen van een nota stads en dorpsvernieuwing en plan Dorpsstraat/Oranjestraat. Hieruit mag worden afgeleid, dat vorige rapporten en onderzoeken het college niet het inzicht hebben gegeven op redelijk korte termijn de raad een voorstel te kunnén doen omtrent de verbetering van de verkeerssituatie in het centrum van het dorp. Het opstellen van een nota stads- en dorpsvernieuwing heeft zo zijn tijd nodig. De opstel ling van het plan buitengebied is daar een goed voorbeeld van. Eén rapport waarin de problema tiek Dorpsstraat/Oranjestraat uit puttend wordt belicht en mogelijke oplossingen worden aangedragen, heeft tot nu toe het gemeentehuis nog niet bereikt: de afstudeerop dracht van de studie Civiele Tech niek van de studenten Bekkernens en Gelens van de HTS Zwolle. Deze week kwam hun voorstudie „Hol ten, een verkeerskundig vraag stuk" gereed. In de voorstudie wordt een analyse gegeven van het probleemgebied, worden verschil lende oplossingsalternatieven be schouwd, waarna een definitieve oplossing werd bepaald. Zij kregen bij bij hun studieopdracht mede werking van o.a. Rijkswaterstaat in Hengelo en Zwolle en Provincia le Waterstaat te Diepenveen. Veiligheid Bij hun onderzoek hebben de stu denten niet alleen gekeken-naar de verkeerintensiteit in de dorpskom, maar hebben zij ook verband ge legd met de verkeersveiligheid en het 'gevoel van veiligheid' dat de verkeersdeelnemers, fietsers, wan delaars en bromfietsers hebben. Dat blijkt in de meeste gevallen schrikbarend slecht te zijn. het ont breken van voetgangersoversteek plaatsen in het centrum bij de Smidsbelt, het ontbreken van sug gestiestroken voor fietsers en de onoverzichtelijkheid van de krui singen Larenseweg/Dorpsstraat- 'Stationsstraat en Oranjestraat- /KerkstraafKolweg zijn voor de ge bruikers van deze wegen een dage lijkse weerkerend probleem die om een zo spoedig mogelijke oplossing vragen. Rondweg Hoewel zij in hun voorwoord er reeds op attenderen dat het een studie in het kader van hun afstu deeropdracht betreft, en er minder realistische aspecten of onvolledig heden in kunnen voorkomen, zijn de studen tot de conclusie geko men dat een rondweg rond Holten met een volledige reconstructie van Dorpsstraat'Oranjestraat de enige goede oplossing is. Zij kiezen voor een noordelijke rondweg, pa rallel lopend aan de spoorlijn die naar hun mening de minste aantas ting van natuur en milieu met zich mee wil brengen. Aanpassing van de bewegwijzering rond Holten, het weren van het zware vrachtverkeer door alternatieve routes via be staande straten (over De Kol) en een herinrichting van Dorpsstraat- /Oranjestraat zonder dat het ver keer een alternatieve route wordt geboden zien zij als lapmiddelen die uiteindelijk geen enkele effect zullen hebben.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 1