PEC-Zwolle toonde talent in Holten Resultaten s.v. Holten Nieuw bestuur voor Hockeyclub n SENIOREN Eerste prijs Ineke Bolink Jeugd gaf de doorslag verlies TTV Sterke tijden atleten Ruilbeurs Winst voor Polo-dames °i4®o-?»o90 's DONDERDAG 23 OKTOBER 1986 HOLTENS NIEUWSBLAD Dinsdag 14 oktober mocht Holten aantreden tegen de ere-divisieclub PEC-Zwolle. De dit seizoen prima presterende Zwollenaren konden het duel als een warming-up voor het competitieduel tegen PSV be schouwen. Het team van Co Adriaanse was natuurlijk veel te sterk voor de IIol- tense vierde klasser. Toch zagen de talrijke toeschouwers een aardige wedstrijd, waarin de volledige Zwolse ploeg niet verzuimde de ruimschoots aanwezige talenten te etaleren. De rust brak aan met een 0-4 ach terstand voor de Holtenaren. Voor al de kwikzilverachtige linker spits, Henny Verschoor, had een ruim aandeel aan de uiteindelijke 11-0 overwinning voor PEC, maar voor de kijkers was het ook een lust voor het oog om Wilco van Buuren, Ed win Duim, Foeke Booy en de En gelsman Dean Wilkins -broer van Ray - te zien spelen. De Zwolse groen-witten, bleken de kunst te verstaan tegen een relatief zwakken tegenstander een prima staaltje sport-entertainment te verzorgen. Holten was een sportie ve sparring-partner die in deze vo rig seizoen verdiende ere-wedstrijd tot het eind toe goed tegenspel bood. Voor deze wedstrijd had het be stuur van Holten de sportcommis- sie van de gemeente Holten, de zus tervereniging Blauw Wit alsmede Bij baanwedstrijden, afgelopen za terdag in Hengelo, noteerden enke le Holtense atleten persoonlijk sterke tijden. Hans ten Dam deed over de 5 km. precies 19 min. Ap Koetsier in 20.09 min., wist op het nippertje het slotoffensief van Ben ny Ophof in 20.12 min. af te slaan. Afgelopen zondag was Gerard Markvoort tijdens de halve mara thon van Albergen in 1 uur 19.19 min de beste Holtenaar: Ap Koet sier presteerde goed in 1 uur 32. 28 min. Wim Brinks in 1 uur 32.37 min zat hem dicht op de hielen. Hendri Markvoort, die zijn eerste halve marathon liep deed er 1 uur 33.36 min. over. Benny Ophof in 1 uur 34.13 min. leverde na lange tijd weer eens een prestatie naar beho ren. de adverteerders en sponsors uitge nodigd. De komst van de vele geno digden toonde aan dat dit een goed initiatief was. Het programma voor het komende weekeinde is: zaterdag 25 oktober: 3e Klokloop te Heerde, 21,1-10,8-5-2-1 km.; zondag 26 oktober: 3e Argolop te Gaanderen, 10-4,5-2 km.; zondag 26 oktober: Joppeloop te Joppe, 30-20-10-6-3 km. Op de op zaterdag 18 oktober door de Almelose Ponyclub „De Looleeruitertjes" georganiseerde dressuurwedstrijden heeft Ineke Bolink van de ponyclub „De Berg- ruitertjes" met haar pony „Friso B" met het behalen van de eerste prijs (128 punten) in de B-dressuur een mooie prestatie geleverd. Almelo 5-Holten 5 1-1. Het was opnieuw Vincent, die Holten direct na het begin op voor sprong zette. Jammer genoeg was zijn meespelen deze keer maar van kortstondige aard. Het venijn was uit de ploeg al dicteerde Holten de eerste helft het spel. De tweede helft kende een totaal ander ver loop. Holten liet zich door Almelo in de verdediging drukken. Dit re sulteerde al snel tot de gelijkma ker. De laatste 20 minuten moesten de Holtenaren, door het uitvallen van Paul Akkermans, het met 10 man doen. Ondanks deze tegenslag kregen ze toch nog enkele goede kansen, maar de spitsen faalden. Holten 6-Nijverdal 2 2-1. Holten stond voor de moeilijke taak het tweede van Nijverdal te bedwingen. De roodzwarten begon nen goed wat Bert Wissink met een prachtige goal benadrukte. Men bleef goed geconcentreerd voetbal len. Doorzetter Henk Rechterschot drong diep in de vijandelijke defen sie en kon slechts gestopt worden ten koste van een penalty. Gast- speler Bekkernens verzilverde dit buitenkansje. Na de thee kwam er een ander Nijverdal binnen de lij nen wat al snel een tegentreffer tot gevolg had. Daarna bleef het ge vaarlijk voor het doel van Holten maar de gelijkmaker bleef uit. Gert van Fenna was het grote struikel blok voor de groenen. Holten 10-RV 3 4-2. Nadat Holten vorige week Om hoog met 7-0 verpletterde door hen alle hoeken van het veld te laten zien, was zondag j.l. RV het volgen de slachtoffer dat met een fikse ne derlaag huiswaarts ging. Het tien de vond in de beginfase al snel het net. Voordat de klok één keer rond was geweest scoorde Kees Dale mans en niet lang daarna speelde Dick Spenkelink de hele Rijssense verdediging uit en bracht de stand op 2-0. RV mocht vervolgens terug komen tot 2-2. Daarna vond Holten het welletjes en vergrootte de voor sprong middels de routiniers Wil lem ter Schure en Jaap van Door- nick. Einstand derhalve 4-2. .■r Tijdens de algemene jaarlijkse le- jongens ci, vertr. 10.00 u.. Goor Ai-Meis- denvergadering werd een uit negen 'es A1 vertr- 1315 u-< DKS B2-Meisjes B1 TntV68^' t*stuur gekozen. Tot voorzitter is benoemd de heer 9.00 u. Peter de Reuver. Met een lustrum- 26okt.: Dames 1-Daring 13.00u.. Vet. B-PW jaar in het vooruitzicht en een ,b,11d0u' iju groeiend ledenaantal, zijn veel 3 commissies vol enthousiasme aan wedstrijd 11.00 u. de slag gegaan om activiteiten te 30 okt-: Bu"v A-Dames Vet. aanvang wed- ontwikkelen. strijd 14.00 uur. Een van de eerste nieuwe activi- teiten was een jeugd-C trainings kamp in de herfstvakantie, dat zeer geslaagd mag worden genoemd. Sinds eind augustus zijn door de dertien jeugdelftallen, 1 dames- en 1 heren-elftal, 1 dames-veteranen (veterinnen) en 2 heren-veteranen elftallen reeds vele wedstrijden ge speeld. Hun successen zullen u van af volgende week bereiken. Bent u geïnteresseerd in hockey kom dan gerust eens kijken. Bijvoorbeeld a.s. zondag naar het naar de derde klas gepromoveerde dames 1. Zij zijn goed voor een spannende wed strijd klasse-hockey. U bent altijd van harte welkom, ook op vrijdag middag tijdens de jeugdtrainingsu- ren (17.00-18.00 uur de mini's). Het programma voor het komende weekeinde: Het DAF automobiel museum in Glanerbrug (Enschede) organi- seert. op zaterdag 25 oktober weer een grote ruilbeurs op modelauto gebied. Diverse tafelhouders uit Duitsland* (met veelal de nieuwste modellen op schaal 1:87) en Nederland beide weer zeer interessant ruilmateriaal- aan voor de verzamelaars uit de regio. Op deze ruilbeurs treft men ook een verscheidenheid aan andere ruilob- jecten zoals autofolders, emblemen -i en autospeldjes. Uitslagen: Holten 2-Rood Zwart 2 0-1; Holten 3 vrij; Holten 4 afgelast; PH 20-Holten 71-1; Holten 8-RKSV 3 0-2; Holten 9-Wierden 5 1-0; SDOL 5-Holten 114-3; Holten 13-Omhoog 8 0-2. 25 okt.: Jongens A2-Hengelo A5 14.00 uur. Jongens D1-Hengelo D 1 12.45 u.. Jong. Mini-PW Mini 11.30 u.. Meisjes B2-Hengelo B3 12.30 u.. Meisjes C1-PW C2 11.15 u.. Meisjes Mini-Haackey Mini 11.30 u. Uit: PW A2-Jongens A1 vertrek 9.15 u., Bul ly B2-Jongens 81 vertr. 10.00 u„ Avanti Cl- De beurs is geopend van 10.00 to 16.00 uur; de toegang is gratis. Het museum is gevestigd aan Ben- tstraat 43 in Glanerbrug en is ge opend dinsdag t/m zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en zondags van 14.00 tot 17,00 uur. >- -t Het dames-waterpoloteam Twen- haarsveld heeft afgelopen zater dag de competitiewedstrijd tegen het team van Scholtenhagen in Haaksbergen gewonnen, ondanks dat in de laatste speelperiode de Holtense dames mt twee dames minder speelden. Al vlak na het startsignaal kreeg Twenhaarsveld een strafworp toe gekend, en de dames benutte deze kans met een doelpunt. Echter vlak voor het einde van de eerste perio de maakte Scholtenhagen weer ge lijk. In de tweede periode kreeg Scholtenhagen een strafworp toe gekend, die onbenut bleef. In de derde periode liep Twenhaarsveld verder uit doordat een tegenstand ster met U45 uit het water werd gestuurd; het werd 1-3. Scholtenhagen bleef in de vierde en laatste periode doorvechten en kreeg daardoor nog een doelpunt toegekend maar Twenhaarsveld hield stand en schroefde de stand verder op door nog eenmaal te sco ren, ondanks dat men met twee speelsters minder speelde. Eind stand 2-4. Het tweede herenteam moest het opnemen tegen het vierde team van O.Z.P.C. uit Oldenzaal. In de eerste periode moesten de Hotena- ren al vijf tegengoals incasseren terwijl ze zelf een doelpunt scoorde uiteen strafworp, 5-1. In de verdere periode's kreeg Twenhaarsveld geen greep meer op het spel en moesten toezien dat O.Z.P.C. uit liep tot een eindstand van 16-1. Teaml. Nico Valk, Martin Kerkdijk en Fred Hulleman hebben zich na 3 wedstrijden in de middenmoot we ten te nestelen. Na een gelijkspel in de eerste wedstrijd (5-5) moesten de heren aantreden tegen kampioens kandidaat de Maten 3 uit Apel doorn. In een uiterst spannende wedstrijd ging uiteindelijk de zege naar de gasten (4-6). Martin en Fred waren goed in vorm en wormen ie der 2 van de drie partijen. Nico had helaas op dat moment nog niet zijn oude vorm te pakken en moest zijn parijen inleveren. In het dubbel spel waren Martin en Fred niet op gewassen tegen de jeugdige spelers van de Maten. Dat gaf de doorslag voor het verlies. De derde wedstrijd van de com petitie kon moeiteloos worden ge wonnen van MTC (Markelo), die vo rig jaar nog in de hoogste klasse van de afd. I Jsselstreek uitkwamen (le kl.). Nico wist zich t.o.v. vorige week goed te herstellen en ook Fred en Martin ondervonden wei nig tegenstand, zodat al gauw een 10-0 overwinning veilig werd ge steld. Stand na drie wedstrijden: de Maten 3-6, Don Bosco 3-4, Holten 3- 3, Torenstad 3-3, de Brug 3-2, MTC 3-0. Vanavond moet er in Apeldoorn worden aangetreden tegen het team van de Brug. *0^/1/ e/;ope"rf- Paw0fw 1°S230-

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 11