Holten laat Dolly Dots in de steek Puikje Overijssel paardenkeuring Resultaten sv Holten Resultaten Blauw Wit Resultaten Blauw Wit Uitslag klaverjassen Schieten I a Klaverjassen Blauw Wit SENIOREN Snelle mensen Ijs vereniging Roowinkel Atleten succesvol in marathon DONDERDAG 16 OKTOBER 1986 HOLTENS NIEUWSBLAD 9 Holten heeft de Dolly Dots danig in de steek gelaten. Wanneer de eens zo popu laire damesgroep afgelopen zaterdag aan een daverend live-concert begint hebben zich amper tweehonderd al- lertrouwste fans voor het podium in de sporthal ver zameld. Daar waar BZN en Golden Earring in het afge lopen jaar een overvolle zaal trokken, gaapt nu een angstige leegte. Een leegte die ook op de begroting te rug te vinden is. Organisa tor Hans Wolven blijft er ogenschijnlijk vrij nuchter onder, maar ook hij kan er niet onderuit dat er dit keer dik geld bij moet. „Dit is knudde". Dat de sporthal deze keer niet uit verkocht zou zijn, was bekend. Daarvoor had de voorverkoop a rai- son van 15 gulden te weinig opgele verd. Maar als we rond zeven uur de dranghekken bij de kassa passeren kijkt men toch nog optimistisch richting voordeur waar één voor één de superjonge Dots-fans bin nen druppelen. „Ik verwacht toch nog wel flink wat belangstelling uit de regio" spreekt Hans Wolven hoopvol. Maar wanneer achtereen volgens de treinen uit de richting Deventer en Enschede zijn binnen gelopen moet ook hij bekennen dat op de successen van BZN, Golden Earring cn het Los Vast Spektakel van de NCRV dit keer een fiasco volgt. "Knudde" is de kernachtige reactie van de Holtense poporganisator wanneer hij wordt geconfronteerd met de pijnlijk lege zaal. „Er is toch echt genoeg publiciteit aan gege ven. We hebben natuurlijk pech dat de Dolly Dots op dit moment nau welijks in de belangstelling van ra dio en televisie staan. Begin okto ber zou hun nieuwe LP uitkomen en daarop heb ik dit optreden afge stemd. Maar ja, je ziet hoe belang rijk die aandacht van de media is. Of dit gevolgen heeft voor live-op tredens in de toekomst? Och, de wereld vergaat natuurlijk niet. Wanneer de mogelijkheden er zijn kom ik zeker met nieuwe groepen." Verveeld Ook in het restaurantgedeelte van de sporthal hangt een wat gedrukte en landerige stemming. Terwijl de Dots met de bandleden een laatste hapje naar binnen werken, zitten de vele vrijwilligers in hun gele t- shirts er wat verveeld bij. Dit maal heeft de Holtense vrijwillige brand weer haar medewerking toegezegd nu de MAC vanwege een eigen feestje heeft moeten afzeggen. Veel valt er echter niet te doen. De dranghekken kunnen al snel opzij. Ook voor de geüniformeerde brandweerlieden die dienst hebben en voor de zes EHBO-ers belooft het een rustig avondje te worden. Dat verandert echter op slag wan neer klokslag acht uur de Dots aan hun optreden beginnen. Want pu bliek of niet, de dames hebben er zin en en willen van hun eerste live optreden met de nieuwe begelei dingsband iets moois maken. En dat lukt ze ook, want hoewel ze lange tijd het directe contact met het publiek hebben gemist zijn ze nog wel zo professioneel dat ze de kale Holtense sporthal binnen de kortste keren op haar kop krijgen. Film Tijd om eens even de kleedkamer in te duiken waar road-manager Door het krat bier aanspreekt en vertelt waarom we zo lang niets van de Dolly Dots hebben gehoord. De film Dutch Treat, waarin de Dots de hoofdrol spelen, blijkt een grote rol te spelen. „Eigenlijk zou die film veel eerder uitkomen", vertelt Door „maar de opnames werden steeds uitgesteld en daarmee de nieuwe single This Girl. Zolang film en single niet klaar waren durfde geen zaaleigenaar ons te contracteren. En terecht zoals je vanavond ziet." Even is er paniek wanneer Angela Groothuis de kleedkamer binnen stormt. In haar enthousiasme is de gangmaakster van de Dots uit haar jurk geknapt en moet Door snel wat herstelwerkzaamheden ver richten. Wanneer de rust eenmaal is terug gekeerd vervolgt zij haar verhaal. „We hebben nu twee maanden in Amerika gezeten voor de opnames van Dutch Treat. Daardoor konden we ook niet op treden. Jammer, want in juni had den we onze nieuwe begeleidings band al klaar. Daarmee gaan we nu vanaf februari 1987 door het land toeren. Veertien optredens in to taal. De single This Girl wordt op 22 oktober in Veronica's Countdown gepresenteerd." Toegift Nog even naar de zaal waar de wei nige aanwezigen zich prima verma ken. De dames geven zich dan ook helemaal, niet in het minst omdat twee fotografen van de Hitkrant met een fotosessie bezig zijn. Met wat kunst- en vliegwerk weten ze de gapende leegte in de zaal be- Ondanks een vrijwel lege sporthal brach ten de Dolly Dots een stuk vakvrouw schap op de bühne dat klonk als een klok. Voor orga nisator Hans Wolven was het hele gebeuren echter een kom- plete afknap per. De vraag is, of Holten ooit nog weer kan rekenen op het optreden van een topgroep. kwaam buiten de lens te houden. En het pubhek dat er is vormt een dankbaar gehoor. Speciaal voor hen volgen dan ook nog twee toegif ten, waarna de vrijwilligers aan de slag kunnen om de met veel man kracht ingerichte sporthal Weer he lemaal te ontmantelen. Buiten klit ten de laatste fans samen bij de dikke Mercedes 300D, waarin de Dolly Dots in het nachtelijk duister verdwijnen. In ieder geval een handtekening rijker moeten zij maar afwachten of Holten ooit nog een popattractie van dit formaat binnen de grenzen krijgt. Puik concert voor lege zaal 1. F. Flantua 4263, 2. F. Mensink 4187,3. J. Klunder jr. 3919,4. J. Ave- zaath 3918, 5. mevr. Klunder 3804, 6. G. Leusink 3764,7. H. J. van Lan gen 3714, 8. H. Nijkamp 3675, 9. H. Hoeve 3671.10. H. Theijn 3670. De koppelprijs was met 1820 pun ten voor H. J. van Langen en G. Leusink. De poedelprijs was met 2462 pun ten voor mej. M. Klunder. De volgende klaverjasavond wordt gehouden op vrijdag 14 november in het „Praothuus" op „Meermans kamp". Klootschieten De Buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek heeft afgelopen zater dag onder stralende weersomstan digheden een klootschietwedstrijd gehouden. De opkomst was uitste kend. In totaal 53 personen van jong tot oud deden mee. Zoals ge bruikelijk, stond het gezellig sa menzijn voorop. Er was een leuk parcours uitgezet door Dijkerhoek en er stonden nog flink wat belangstellenden langs de kant te kijken. Aan het eindpunt bij het Bonte Paard maakte voor zitter Jan Ulfrnan de uitslag be kend. De eerste prijs was voor het team Hermsen, Paalman en Ab Wechsta- pel (Oude Deventerweg), de tweede prijs was voor het team H. Luggen- horst en W.G. Markvoort, de derde prijs voor team Herman Klaasses en de vierde prijs voor B.W. Stevens (Sangeldijk) en W.J. Nikkels. Hulzense Boys 6-Blauw Wit 9 Hulzen begon zeer aanvallend maar het negende bleef kalm ver dedigen. Toen de buitenspelval een paar keer niet klopte betekende dat al snel een 2-0 achterstand. Het lag aan het goed keepen van Jan Koning dat er niet meer in gingen. Na een goede combinatie tussen Ben en Aart-Jan schoot een Hul zenspeler in eigen doel, waarna Hulzen toch verder naar 4-1 uitliep. Na rust was het al gauw 5-1, waar na Aart-Jan 5-2 liet aantekenen. Het was echter „Niets" die in de laatste minuut met kleine „niets" aan de bal zat, volgens de scheids rechter waren het echter zijn han den. De strafschop werd benut dus 6-2. Opvallend in deze wedstrijd waren de aanvallende impulsen van Meloen. Blauw Wit 9-SWN 8 De volgende wedstrijd van het 9e was tegen SWN en Blauw Wit wil de wat goed maken na de 6-2 van de vorige wedstrijd. De Nijverdallers namen echter een 0-2 voorsprong, waarna Nico voor de 1-2 ruststand zorgde. Direct na rust was het weer SWN dat 1-3 scoorde. Het 9e pro beerde van alles en Nico scoorde 2- 3. Blauw Wit probeerde ook nog de gelijkmaker te maken wat tien mi nuten voor tijd ook lukte door we derom Nico. In de laatste minuut kreeg SWN nog een strafschop wat 3-4 betekende. Blauw Wit 7-ON6 Na een flitsende start zakte het 7e even weg waardoor ON 2x kon scoren. Het 7e liet het er niet bij zit ten en na een half uur kwam de eer ste goede kans. Wim Aanstoot speelde de bal scherp op broer Hans die 1-2 maakte. Door deze goal werd het 7e weer fanatieker, wat vlak voor rust resulteerde in de gelijkmaker door Jan ten Hoeve. In de tweede helft begonnen beide teams afwachtend, maar in de 57e minuut was het opnieuw Jan ten Hoeve die scoorde. ON kwam hier na sterk terug en maakte 3-3 en 3-4. Nu was het weer aan het 7e om wat te doen en via Muis kon Hans Aan stoot gelijk maken en Blauw Wit pakte in de slotfase zelfs de winst toen Wim Rietberg, op goed aange ven van Toontje, scoorde. Des 6-Blauw Wit 6 In een goede eerste helft kwam Blauw Wit op voorsprong door G. Lammertink, maar Des kwam hier na sterk opzetten en kon via twee treffers een voorsprong nemen, hoewel een van de doelpunten met de hand werd ingeslagen kon de scheidsrechter die dit niet gezien had niet anders dan toe kennen. Het zesde ging hierna volop in de aanval en maakte verdiend gelijk, 2-2. Na rust twee hardwerkende ploe gen. Des kwam op voorsprong door twee blunders in de achterhoede van het zesde. Hierna was Blauw" Wit oppermachtig maar kwam niet verder dan een treffer van Jan Hofs tede. Dit mede door het goede kee perswerk van de Des-doelman 4-3. Blauw Wit 5-Markvogels 2 Een met frisse moed beginnend 5e speelde een goede wedstrijd. De tegenstander werd goed partij ge geven, maar door enkele fouten kon Markvogels tot 0-2 komen, waarna A. Beldsnijder met een mooie treffer tegenscoorde. Mark vogels wist nog voor rust uit te lo pen naar een 1-3 voorsprong. Na de rust bleek dat Markvogels een klasse te laag speelt en liep weg tot 1-8. Blauw Wit bleef echter goed voetballen maar er was dus geen eer te behalen. Als het vijfde echter blijft voetballen komen er zeker overwinningen. Blauw Wit 2-Vroomshoopse Boys 3 Blauw Wit twee trad aan met op nieuw veel invallers, waardoor weer in een andere samenstelling gespeeld werd. Na een periode van wennen aan elkaar én aan het natte veld brak een betere periode aan van een niet al te aantrekkelijke eerste helft. Na 20 minuten kreeg Vr. Boys een vrije trap die door de muur werd in geschoten 0-1. Blauw Wit moest nu wel aanvallen en de Boys moesten alle zeilen bijzetten. In de tweede helft ging Blauw Wit door, maar de Boys waren in de te genaanval ook gevaarlijk. Toen bij een van de Blauw Wit-aanvallen de ingeschoten bal van Jan Paalman werd gekeerd met de hand, mocht Blauw Wit een strafschop nemen die door Harry Paalman werd be nut. Blauw Wit speelde nog voor de overwinning net als Vr. Boys maar het was Evert Vruggink die in de slotfase 2-1 op schitterende wijze scoorde. In de laatste minuten kre gen de Boys nog kansen op de ge lijkmaker maar het bleef bij 2-1. Overige uitslagen Excelsior 8- Blauw Wit 4 3-0, Sp. Rijssen 5- Blauw Wit 8 3-2, Blauw Wit 3 was vrii. Holten Al-Luctor Al. In het begin van de eerste helft was het een ge lijk opgaande strijd. Maar toch was het de tegenstander, die als eerste scoorde 0-1. Na dat doelpunt werd Holten feller en door de goed attent zijnde Arend Koetsier kwamen de ploegen naast elkaar 1-1. Er waren nog legio kansen voor de roodzwar ten, maar tot scoren kwamen ze niet. Door een geheel onnodige overtreding binnen het 16 meter ge bied kreeg Luctor vlak na rust een penalty, dat betekende 1-2. Daarna bracht Jan Oosterkamp de ploegen weer naast elkaar met een heel mooi afstandschot 2-2. Holten deed er alles aan om te winnen. Ze had den er de kansen ook voor maar straften ze niet af. Luctor counter de gevaarlijk. Marcel Wansink wist z'n goal goed schoon te houden. Resultaten S.V. Holten pupillen. Holten El-Enter El. Een technisch beter spelend Enter besliste al in de eerste helft de wedstrijd. Door het goede keeperswerk van Wietske bleef een grote nederlaag ons be spaard en mede door het falen van de voorhoede bleef de nul gehand haafd helaas. Wie van paarden houdt kan za terdag a.s. zijn hart ophalen in ma nege „De Hoffmeï jer" te Ambt-Del den, waar de traditionele Centrale Keuring plaatsvindt van de afde ling Overijssel van de Koninklijke Vereniging Het Nederlandsche Trekpaard. Er zijn niet minder dan 136 merries van het Trek paard- en Haflingertype inge schreven. Toeschouwers kunnen rekenen op een boeiend kijkspel en de jury wacht een moeilijke taak want op het gebied van trekpaar den heeft Overijssel uitstekende exemplaren, die tot de beste van het land behoren. Tijdens de landelijke manifesta tie op 12 en 13 september j.l. kwa- Zaterdag 18 oktober vindt in en om j.s. de Schure de strijd plaats om het snelste bezoekerskoppel van de soos. Dit evenement werd al een een keer worden uitgesteld wegens teveel deelname. Het belooft een span nende strijd te worden met enkele prominente deelnemers. De aan vang is 22.00 uur. Opgave is mogelijk 's avonds vanaf 20.00 uur bij j.s. de Schure. De kos ten bedragen f. 2,50 per koppel. De opbrengst komt geheel ten goede aan Jezudas, het adoptiekind van de soos. Bij de in zaal „Vosman" door de SV „De Eendracht" om het clubkampi oenschap gehouden wedstrijden waren de resultaten als volgt: Luchtgeweer: Klasse A: 1. G. Koopman 179 p.; 2. H. J. Nekkers 167 p.; 3. G. H. Paalman 157 p.; 4. B. J. Oplaat 155 p.; 5. G. J. Schuppert 147 p. Klasse B: 1. H. Vincent 160 p.; 2. B. Paalman 142 p.; 3. G. J. Sluiter 139 P- Klasse C: 1. G. J. H. van Aefst 138 p.; 2. B. Tromop 107 p. Luchtpistool (Open klasse): 1. H. J. Nekkers 174 p.: 2. G. H. Paalman 169 p.; 3. Ab Bieleman 161 p.; 4. A. Schuppert 152 p. men in Den Bosch 600 paarden in de ring. Van de 40 Overijsselse in zendingen gingen er niet minder dan 23 met een IA-, IB- of lC-prijs naar huis! Op deze nationale keu ring kwam Overijssel dus zeer sterk voor de dag. Het staat nu al vast dat de Centrale Keuring op zater dag a.s. materiaal van hoge kwali teit zal laten zien. Er wordt daarom belangstelling uit het gehele land verwacht. In manege „De Hoffmeijer" zal burgemeester A. H. F. van der Vegt van Ambt-Delden zaterdagmorgen om half tien de keuring officieel openen. De voorzitter van de afd. Overijssel, de heer M. Th. J. Haf kamp, verwacht veel publieke be langstelling. „Het wordt zonder twijfel een geweldig schouwspel. Uit de resultaten op de landelijke tentoonstelling te Den Bosch is wel gebleken dat er in Overijssel prach tige paarden worden gefokt. Die goede prestaties zijn voor ons een stimulans om het trekpaard nog meer in de belangstelling te plaat sen". Op de landelijke manifestatie ging het hoogste predikaat IA bij de hengsten naar Victor van Mark nesse van de fam. Kruders in Ambt- Delden. Bij de 3-jarige merries was de lA-prijs voor Ada van Dikkers- bos van J. H. J. Kroezen uit Aiber- gen. In deze categorie kwamen ook de IB- en lC-prijzen in Overijssel terecht. J. van Laar uit Brucht kreeg de 1 A-prijs in de categorie 4- jarige merries voor Nicolina van Dalmsholte. Hetzelfde gold voor het iets oudere zusje Ada van Dalmsholte van de fam. Kruders, die het bij de 4-6-jarige merries met zogende veulens tot IA bracht. De zusjes Van Dalmsholte zijn overi gens gefokt door L. Roddenhof uit Op donderdag 30 oktober wordt de jaarlijkse Algemene Ledenverga dering van de IJsvereniging Roow inkel te Laren gehouden in de kan tine bij de ijsbaan, aanvang 20.00 uur. Op de agenda staat o.a. jaarver slag, bestuursverkiezing en vast stellen contributie. I Hm Wieteke van Marknesse hier gefo tografeerd. tijdens de Holbatheo in Dijkerhoek is een van de kansheb- sters voor een IA prijs in Ambt Delden. Lemelerveld. Ook voor A. G. Eelde- rink uitMarkelo was er een 1 A-prijs weggelegd; deze was voor Wieteke van Marknesse in de categorie 6-7- jarige merries. Deze prijswinnaars verschijnen ook op de Centrale Keuring in Ambt-Delden. Twee Holtense atleten, Chris Of- fringa en Ap Koetasier, hebben vo rige week zaterdag met succes deel genomen aan de marathon in Zolle. De organisatie en de weersomstan digheden waren perfect. Chris Offringa had als uitgangs punt onder de drie uur te finishen. Hij slaagde hierin door als eindtijd 2 uur 57.22 min. te laten noteren, mede dankzij de morele steun van Dinant Markvoort die hem op de fiets begeleiddde. Ook Ap Koetsier, op voortreffelijke wijze bijgestaan door Hans ten Dam, snoerde alle critici de mond door zijn persoon lijk record op de marathon te ver beteren en dit te brengen op 3 uur 22.56 min. Op hetzelfde parcours was ook een halve marathon. Egbert Veneklaas bleek op deze afstand goed mee te kunnen komen. Hij werd derde in 1 uur 11.16 min. Marinus Baltus als 27e in 1 uur 17.10 min. en Gerard Beldman 35e in 1 uur 18.40 min., lie pen naar vermogen, wat niet van Dirk Hoekman gezegd kan worden, die in de slotfase minuten verspeel de en binnen kwam in 1 uur 19.23 min. Nieuwkomer Jan Metsema- ker, die zijn eerste halve marathon hep in 1 uur 28.40 min., is een belof te voor de toekomst. Opvallend was de prestatie van Wim Brinks bij de 'oudjes'. Hij liep in 11 uur 33.33 min. zowaar Harry Heuvel mans (1 uur 34.07) weg. Kwakkelen blijft het met Benny Ophof die de eindstreep bereikte in 1 uur 41.15 min. Blauw Wit Dl-Markvogels Dl: Blauw Wit moest in deze wedstnjd beide punten aan koploper Mark vogels laten. In de eerste helft had Blauw Wit het zeer moeilijk en nam Markvogels een zeer verdiende 0-2 voorsprong. In de tweede helft ging het een stuk beter en met een beet je geluk had er een doelpunt zeker ingezeten. Toen dit niet lukte kon Markvogels in de slotfase nog twee maal scoren en de volle winst mee nemen. S.O.S. El-Blauw Wit El: Een ge handicapt El heeft tegen SOS een forse nederlaag geleden. SOS speelde aanvallend en overheerste de gehele wedstrijd en kon voor rust 3x scoren. Na rust werd Blauw Wit nog verder teruggedrongen, maar ook uitblinker Johan Meken- kamp kon niet voorkomen dat SOS nog 5x tot scoren kwam. Blauw Wit E2-Holten E3: In deze wedstrijd om de bovenste plaats is het Blauw Wit gelukt twee punten te pakken. Blauw Wit begon aan vallend en kreeg al snel een paar Voor de eerste wedstrijd in de Klaveijascompetitie '86-'87 van Blauw Wit bestond vrijdagavond in het clubhuis 't Vletgoor grote be langstelling. Rond elf uur maakte de voorzit ter van de Activiteitencommissie Dick Beldman de uitslag bekend en werden de prijzen uitgereikt. Beldman sprak tevens een harte lijk woord van dank tot Ben en An neke van Doorn die zorgden voor gratis koffie en een hartige hap. De uitslagen: 1. G. H. Efftink4149 p., 2. Jan Pruntel 4111 p., 3. mevr. Klunder 4104 p., 4. Gerh. Aanstoot 4028 p., 5. D. de Velde Harsenhorst 3923 p., 6. Henny Paalman 3813 p., 7. J. Ligtenberg 3795 p., 8. Gradus Jansen 3692 p., 9. Jan Tromop 3654 p., 10. J.Ymker3646 p. De poedelprijs was voor Freddy Hulleman die niet verder kwam dan 2653 punten. Winnaars van de vierde partij (niet meetellend voor het kam pioenschap) waren Henny Paal man en Wim Heemskerk met 1595 p. Bij de gratis verloting was vrou we Fortuna.deze keer op de hand van Gradus Jansen, Gerhard Har- bers en mevr. Klunder. De tweede wedstrijd wordt gespeeld op vrij dag 28 november. kansen. Holten moest in het begin veel verdedigen maar kon niet voorkomen dat Ronnie Schoema- ker 1-0 scoorde. Na rust moest Hol ten aanvallen en dit leverde al snel de gelijkmaker op. Holten ging door met aanvallen en uit een te genaanval scoorde Marco Bekker- nens 2-1. Hierna zette Holten Blauw Wit onder grote druk, maar de verdediging zat goed in elkaar en uit een uitval werd het 3-1. Hier na kon Blauw Wit makkelijk uitlo pen naar een ruime 7-1 zege. Blauw Wit Fl-Enter Vooruit Fl: Een wedstrijd die in de regen begon leek een grote overwinning op te leveren voor Enter. De Blauw Wit ters hadden geen enkele kans en Enter des te meer, het werd 0-3, waama Gert Jan nog net voor rust 1-3 maakte. Kort na rust werd het al 1-4. Maar Fl met Gert Jan voor op bleef knokken voor een goed re sultaat. Vijf minuten voor tijd scoorde Arno 2-4 en 3-4. En in een zinderend slotoffensief werd het zelfs nog 4-4 en ja zelfs 5-4 voor Blauw Wit. In de allerlaatste secon den maakte de Enterse spits echter nog terecht gelijk 5-5 in een wel zeer spectakulaire wedstrijd. Blauw Wit A2-Enter Vooruit A2: In een zeer slechte wedstrijd heeft Blauw Wit A2 toch twee punten ge pakt. Dit was dan ook wel het enige positieve aspect van deze wedstrijd die maar gauw vergeten moet wor den. Door doelpunten van Jacco en Robert nam Blauw Wit een voor sprong van twee nul. Ook in de tweede helft werd er niet veel ge presteerd, waardoor de in de eerste helft vergaarde vorsprong niet meer in gevaar kwam. Eindstand 2- 0. Excelsior B4-Blauw Wit B2: Na een reeks van nederlagen is B2 er dan toch in geslaagd een overwin ning te behalen. Direct vanaf de af trap ging B2 in de aanval. Dit resul teerde in het gelijkmatig opvoeren van de stand tot 0-4 bij rust. Na rust ging B2 minder voetballen en dit resulteerde in een tegendoelpunt. Na deze treffer gingen ze er met zijn allen weer tegen aan en werd de productie werd opgevoerd tot maar liefst 1-9.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 9