"Prima promotors van de motorsport" Volle winst Blauw Wit Balans positief badmintonteams Gelijkspel voor tafeltennissers Holten moet opnieuw nederlaag incasseren Mintonettte start competitie winnend Holland Cup voor Muller/Van Heek August en Henk in zonnetje gezet Schieten HOLTENS NIEUWSBLAD Erwin-cross op Vletgoor Badminton in sporthal F.Paule Cup Holten Mintonette op pad met bloembollen DONDERDAG 9 OKTOBER 1986. 9 De dames van Mintonette hebben hun eerste volleybalduel in de nieu we competitie tegen Dynamo uit Tubbergen met 3-1 gewonnen. Door een goede opslag stonden de Holtense dames in de eerste set al snel voor met 4-0. De dames van Dynamo hielden het hoofd koel en al snel stonden ze met 4-5 voor. Vooral het blok van Dynamo was erg goed. Toch wisten de Mintonet- te-damès de eerste set met 15-9 te winnen. De tweede ging gelük op en door de goede opslag van Minto nette werd de set gewonnen met 15- 13. De derde set liep in het begin als een trein. De opslag ging erg goed en de aanval was keurig verzorgd. De voorsprong liep snel uit tot 9-0, maar daarna was het gebeurd met de koopman. De aanval liep niet meer goed en de aandacht verslap te. De jonge ploeg van Dynamo buitte dit goed uit en in korte tijd veranderden zij de achterstand in een 9-10 voorsprong. Een time-out en wisseling van speelsters evenals de aanmoedingen van het publiek hielpen de Mintonette-dames niet over het dode punt heen, zodat de set verloren ging met 9-15. In de vierde set kwam Mintonette eveneens weer snel op voorsprong. Dit keer hielden zij het hoofd koel en werd de set winnend afgesloten met 15-4. Mintonette 2-Rivo 2 (dames) Dames 2 is drastisch van samen stelling gewijzigd. Maar liefst nieu we, vooral jonge speelsters, hebben hun entree gemaakt. In toernooien is, met goed resultaat, gewerkt aan de techniek en vooral aan het leren samenspelen. De eerste competi tiewedstrijd werd een mooi succes tegen Rivo 2; 3-1. Mintonettte 4- Krekkers 6; Minto nettte 3- Ledo 2. Ook het derde en vierde dames team wisten van respectievelijk Ledo 2 en Krekkers 6 met 3-0 te win nen. Ook zij spelen dit jaar gedeel telijk in een nieuwe samenstelling. Mintonette 1 - Rivo 2 (heren) Voor het eerste heren team begon de competitie in Rijssen, waar men aantrad tegen Rivo 2. Rivo eindig de vorig jaar in de top van de rang lijst, terwijl Mintonette net aan de gradatie ontkwam. In de eerste ontmoeting van dit jaar worden de eerste en tweede set verloren, 11-15 en 12.-15. Vooral persoonlijke fou ten en een niet goed sluitend blok waren oorzaak van het verlies. Daarnaast was de pass niet altijd even zuiver en hadden de beide spelverdelers, aanvoerder Kerst van Keulen en Paul de Vrijer, alle moeite om de aanvallers van een goede set-up te voorzien. In de derde set draaide het wed strijdbeeld totaal om. Mintonette kreeg greep op de wedstrijd. Wat eerder fout ging, ging nu goed. Mid denaanvallers Johan Muller en Ri chard Sahertian scoorden regelma tig, evenals Gerrit Rietberg en Henk Kroon op links voor. De mo raal was goed en de derde set werd met 15-5 gewonnnen. Coach Wim Hartkamp liet het zestal ook in de vierde set staan, waardoor Anton Batlajeri, die niet z'n beste avond had, verder aan de klant bleef. Ook in de vierde set lag het initiatief bij Minonette. De heren drukten in een hoog tempo door en brachten ook de vierde set op hun naam, 15-5. Eindstand 2-2. Volgende week spe len de heren uit tegen ONI uit Wes- terhaar. Markelo 1- Mintonette 2 (heren) Een verjongd heren 2 heeft van de tegenstander niet veel heel gelaten. Via 3-15, 5-15 en 7-15 werd deze overwinning een historische, daar Markelo tot nu toe nog nooit be dwongen was.(0-3) Holyoke 3- Minonette 3 (heren) Ook bij heren 3 is sprake van een gedeeltelijk nieuwe bezetting. De heren moesten nog erg aan elkaar wennen bleek in de wedstrijd'tegen Hoyoke uit Enter. De eerste compe titie wedstrijd ging met 3-0 verlo ren. August Müller en Henk van Heek hebben tijdens de laatste wed strijd, meetellende voor de Inter nationale Holland-cup met een eerst en twee derde plaatsen niet alleen de dagoverwinning naar zich toegehaald, maar tevens de tweede plaats in de eindrang schikking weten om te zetten in een eerste plaats. In de eerste manche ging de over winning na een felle strijd naar Bachtold met Van Heugten als tweede en August als derde. Van Bellingen werd vierde en Van Gast el vijfde. In de tweede manche ging de overwinning naar August en Henk. Nielsen werd tweede, Van Gastel derde van Van Bellingen vierde. Op dat moment hadden August en De Erwin-autoeross, die zondag 26 oktober zal worden georganiseerd door MAC Holterberg. zal dit jaar gehouden worden op het maisveld naast sportpark 't Vletgoor, in plaats van het gebruikelijke cros sterrein in de Beuseberg. Door de woningbouw in de Beuse berg moest uitgeweken worden naar elders. Het ligt niet in de be doeling dat in de toekomst het ter rein op 't Vletgoor in gebruik zal blijven als crossterrein, zo liet bur- gemester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard dinsdagmorgen weten. De gemeente Holten beschikt over te weinig terreinen, zodat de MAC verzocht zal worden uit te kijken naar een cross terrein buiten het gemeentelijk areaal. Volgens de burgemeester zal dat weinig pro blemen opleveren. Henk de eerste plaats in de Hol land-cup al in de tas, mede doordat Timmermans wegens een blessure tijdens de training van zijn bakke nist Verhagen niet kon rijden. De derde manche moest uitsluitsel ge ven wie met de dagoverwinning naar huis mocht. Deze manche wordt gereden met een handicap voor de snelsten: de slechts geklas- seerden starten eerst en daarna de besten. August en Henk moesten dan ook door het hele veld naar voren zien te komen. Zij zijn altijd erg sterk in dit werk en wisten dan ook op te rukken naar een derde plaats. Johan Smit won deze man che en bewees hiermee dat hij steeds beter gaat. Van Bellingen werd tweede. Van Gastel vierde en Van Goch vijfde. De eindstand in de Holland-cup is als volgt: 1. Muller/Van Heek, 270 pnt.; 2. Timmermans, 251 pnt.; 3. Janssen, 234 pnt.; 4. Van Goch, 233 pnt. Aanstaande zondag is de laatste wedstrijd, de strandrace te Scheve- ningen. Op zaterdag 25 oktober zal in sporthal 't Mossink het open kampioenschap badminton worden gehouden. Er kan wor den ingeschreven in de catego rieën: geoefend, beginners en ongeoefend en in alle spelsoor- ten. Opgave vóór 20 oktober bij: Heike van 't Holt, tel. 6 21 85, Reier Dorresteijn, tel. 6 26 20 en op de speelavonden, maandag en woensdag, aan de zaal. Wethouder H. WesteriJc feliciteert August en Henk Phoenix 7-Holten 2 Ook in de derde wedstrijd bleef team 2 ongeslagen. In Kampen werd ditmaal de zwaarbevochten winst binnengehaald. De heren Meinsma en Zuethoff zorgden voor de eerste twee winstpunten, maar helaas waren de dames De Beus en Broekmate kansloos in hun enkel spel. Geconcentreerd spel van Hol- ter-zijde leverde in het herendub belspel zelfs een 2de game op met een 15-0 stand, wat de tegenstan ders kennelijk zo imponeerde dat zij er in de gemengde dubbelspelen werkelijk niets meer van bakten. In het damesdubbelspel konden de Holtense freules een 12-9 voor sprong in de derde game helaas niet vasthouden. Eindstand: 3-5. BC Deventer-Holten 3 'De wonden likkend' toog dit team huiswaarts na een 6-2 neder laag in de koekstad. Ter veront schuldiging voor dit verlies kan na tuurlijk de slechte verlichting in de Deventer sporthal worden aange voerd. (Wat zijn we toch verwend in Holten!) Feit is echter, dat alleen Theo Aarsen en Tonnie ten Broeke hun single wisten te winnen en dat alle overige partijen Jammerlijk" werden verloren. Holten 4-Trefzeker 7 Tiny, Tonnie en Harrie kwamen probleemloos door hun enkelspe len; iets wat Marjan Voortman hen niet kon nadoen. Alleen het dames dubbelspel ging vervolgens nog verloren, zodat er een zeer verdien de 6-2 eindstand op het wedstrijd formulier verscheen. Holten 5-MistraI 1 Ook hier winst in de singles voor drie mensen van de thuisclub: Wil lie Piechnick, Roelie Zuethoff en Jetty Dorresteijn. Bert Postma kon het in de derde game niet bolwer ken en ging ten onder met 9-15. Het herendubbelspel leverde winst op na een fel bevochten 18-16 in de tweede game. Het damesdubbel spel verliep nog spannender: 15-11, 12-15 en 15-14!! Bij de gemengde dubbelspelen werd de winst eerlijk verdeeld, waarbij dient te worden opgemerkt, dat Roelie en Bert echt nog meer moeten oefenen. Eind stand: 6-2. Phoenix 2-Holten 1 (jeugd) Eindelijk weer eens een verlies- puntje voor team l.Na de winst van Frank Fridrichs kwam de klad er in en gingen de andere singles zomaar verloren. Het damesdubbelspel was daarna alleen nog voor de men sen uit Kampen, want na verwoede strijd in de mixen - het herendub- bel was toen natuurlijk al gewon nen door Holten - kwam er een 4-4 eindstand uit de bus. SAS 2-Holten 2 (jeugd) Na verlies van Martijn van de Runstraat zetten Jacco van de Vreede, Aline Berkhof en Daya van Putten de zaken weer recht, zodat een 1-3 tussenstand werd bereikt. Uit de 1-7 eindstand valt op te maken, dat alle overige partijen in Holtense winst werden omgezet. Programma 20-10 Holten 1-SVS 2. 'Aleen de eerste plaats telt", verklaarden vorig jaar Au gust Müller en Henk van Heek na het behalen van het viee-wereldkampioen- schap. Met die plannen ging het symatieke duo dan ook ge tweede' Joop Zoetemelk die ten- hetzelfde verhaal afsteken", grapte slotte toch wereldkampioen werd. Broehuizen. In zijn felicitatie betrok de wethou- De heer Hofhuis, voorzitter van de der ook het constructieteam van sportraad van de KNMV trok een VMC.Namens de gemeente over- vergelijking naar andere sporten. i A-*V- tuuvuiig vy viijoovi nviu dit jaar het wedstnjdseizoen vertegenwoordig door de heer in. Door domme pech, een - buiteling, een steen door een bril en nog een buite ling, liep het dit jaar wat minder gesmeerd dan vorig jaar. Vooral toen na het on geluk in Arkel het duo een paar weken rust moest nemn en de kansen op het Nederlands kampioenschap verkeken waren, werden alle kaarten gezet op het Wereldkampioenschap. Slechts een man, Hansi Bachtold uit Zwitserland wist het Holtens/Rijssense duo van dit kampioenschap afhouden. handigde hij de zijspancrossers een reproductie. De KNMV, afdeling Overijssel werd Broekhuizen die zich afvroeg of de 'bromfiets' van August en Henk wel over genoeg motorvermogen be schikte, maar er tevens op wees dat zij zowel op harde banen als zand- banen er uitstekend mee uit de voe ten kunnen. Hij verwachtte toch wel dat zij volgend jaar eerste zul len worden „anders moet ik weer „Jullie zijn uitstekende promotors van de motorsport. Uitwassen, zo als in andere takken van sport kom je bij ons niet tegen. Het publiek ge draagt zich zoals het behoort, wan neer je wat te bieden hebt. Dan hebben der mensen geen behoefte iets anders te doen". Als laatste spreker feliciteerde Henny Vruwink van VMC de zij spancrossers en zegde hen voor het komende seizoen weer volledige steun toe. Team 1. In een ongewijzigde sa- afwisselen. Jongens laat ook verder menstelling ten opzichte van het in de competitie zien wat jullie Zaterdagavond werd in een bom volle De Biester door Wim Bouw huis, voorzitter van de supporters vereniging August Müller en Henk van Heek teruggekeken op het bij na voorbije seizoen. „De inzet van jullie is enorm geweest. Wij zijn met z'n allen naar Belgie getrokken, waar jullie door de buiteling op achterstand werden gezet. Jullie tweede plaats is er echter niet min der om, vooral als je bedenkt dat Hansi Bachtoldt een echte full-prof is en jullie echte amateurs". Namens de gemeente Holten en de sportcommissie prees wethouder Henk Westerik de vice-werelkam- pioenen voor hun inzet en sportivi teit en vergeleek hen met de 'eeuwi- vorige seizoen moest het eerste team (Nico Valk, Martin Kerkdijk en Freddy Hulleman) aantreden te gen Torenstad 3 uit Zutphen. Aan vankelijk leek het er op dat we een regelrechte nederlaag zouden oplo pen. Binnen een uur stond het na melijk al 3-1 voor de gastheren. Ge lukkig was er daarna sprake van herstel hetgeen via een 4-3 voor sprong uiteindelijk resulteerde in een terecht gelijk spel 5-5. Daarmee is het eerste puntje binnen. Martin en Fred zorgden ieder voor 2 winst partijen, terwijl Nico bleef steken op 1 winstpartij. Het dubbelspel Ni- co/Fred ging op het nippertje verlo ren (23-21 in de derde game). Jeugd E. Dit team heeft aan het be gin van de competitieperiode gelijk goed gepresteerd, want na 3 wed strijden zijn twee overwinningen en 1 gelijkspel behaald. De koppositie wordt gedeeld met Swift uit Deven ter, waartegen afgelopen zaterdag gelijk werd gespeeld. Het jeugd- waard zijn en blijf flink trainen. In de week van 13 oktober gaan de leden van de volleybalvereniging BlaUW Wit Mintonette met bloembollen op pad. Via een huis-aan-huis-actie worden kamerhyacinten, tulpen en narcissen aangeboden. S.V. Holten Zaterdag 11 oktober: Bekerwedstrijd DES I-Holten I, 14.30 u.. v. 13.00 uur. Zondag 12 oktober: Senioren: B.W.0.2-Holten 2,9.30 u., v. 8.15 u.; Holten 3-Rietvogels 2,10.00 u.; Hol ten 4-Twenthe 6, 10.00 u.; Holten 5- SDOL 4, 10.00 u.; PH 13-Holten 6, 11.00 u., v. 10.00 u.; Holten 7-Luctor 9,10.45 u.; PH 19-Holten 8,11.45 u„ v. 10.45 u.; SDOL 6-Holten 9, 10.00 u., v. 9.00 u.; Omhoog 7-Holten 10, 10.45 u., v. 9.45 u.; Holten 11-SOS 4, 9.00 u.; Holten 12-SOS 8,9.30 u.: En ter 11-Holten 13,11.00 u.; v. 10.00 u. Junioren: Holten A 1-Luctor A1,14.30 u.: Hol- ten A2-Enter A 2,12.45 u.; HaarleB 1-Holten B 1, 14.30 u., v. 13.30 u.; MW '69 B 1-Holten B 2,11.00 u., v. 10.00 u.; Luctor C 1-Holten C 1, 14.30 u„ v. 13.30 u.; Holten C 2-Nij- verdal C 1,14.30 u. Pupillen: SOS D 1-Holten D 1,10.00 u., v. 9.15 u.; Holten D 2-SOS D 2, 10.00 u.; Holten D 3-PH D2 10.00 u.; Holten E 1-Enter E 1,10.00 u.; Excelsior E 2-Holten E 2, 10.15 u., v. 9.45 u.; Blauw Wit E 2-Holten E 3, 10.00 u., v. 9.30 u.; Excelsior F 1-Holten F 1, 10.15 u., v. 9.45 u.; Holten F 2-Haarle F 2 11.00 u. Blauw Wit B 2, 9.30 u., v. 8.45 u.; MarkvogelsC 1-Blauw Wit C 111.00 u., v. 10.15 u.; Blauw Wit B 1 is vrij. Pupillen: Blauw Wit D 1-Markvogels D 1 10.00 u.; SOS E 1-Blauw Wit E 1, 11.00 u., v. 10.00 u.; Blauw Wit E 2- Holten E 3,10.00 u.; Blauw Wit F 1- EnterV F 1,9.45 u. Damesvoetbal: Saasveldia-Blauw Wit meisjes, 11.00 u.,v. 10.00 u. Volleybal Wedstrijdprogramma vrij. 10-10 19.00: meisjes A-Set Up 2: meisjes Bl-Devoko 3 20.15: dames 5-Medusa 3; dames 3- Rac 5; heren 2-Ledo 21.30: heren 3-Zwaluwen 4. Waterpolo: heren 2: zaterdag 18 oktober O.Z.P.C. uit Oldenzaal-Twenhaars- veld om 17.45 uur. dames: zaterdag 18 oktober Schol- tenhagen/Haaksbergen-Twenh.- veld om 17.45 uur. S.V. Woensdag 15 oktober wordt door team bestaat uit Bertil Borghuis, Dennis Damen, Stefan Trentelman en Teunis Rensen die elkaar goed s.v. Holten weer de Frits Paule Cup georganiseerd, aanvang 13.30 uur. Inschrijven kan vanaf 13.00 uur in de kantine van Meermanskamp. De Frits Paule Cup is bedoeld voor alle leeftijdsgroepen van de jeugd van s.v. Holten, afdeling voetbal en de meisjes van de afd. handbal. Met deze als exportkwaliteit aan gemerkte bloembolen geeft de ver eniging Holtenaren een bloemrij ke kerst via de kamerhyacinten en een kleurig voorjaar door middel van de tulpen en narcissen. De ex tra gelden die hopelijk via deze actie de verengiging binnenstro men geven Mintonette meer fina- ciële armslag. Senioren: SC Daarle 1-Blauw Wit 1, 14.30 u.; Blauw Wit 2-Vroomsh. Boys 3,12.45 u.; Excëlsior 8-Blauw Wit 4,14.30 u.. v. 13.30 u.: Blauw Wit 5-Markvogels 2,12.45 u.; Markvogels 4-Blauw Wit 6,14.30 u.: Blauw Wit 7-Oranje Nas sau 6,14.30 u.; SC Rijssen 5-Blauw Wit 8,14.30 u., v. 13.30 u.; Hulz. Boys 6-Blauw Wit 9, 12.45 u., v. 11.45 u.; Blauw Wit 3 is vrij. Junioren: Orapje Nassau A 2-Blauw Wit A 1, 11.00 u.,v. 10.00 u.; Blauw Wit 2-En- ter V. A 2, 11.00 u.; Excelsior B 4- Bij de in zaal „Vosman" door de S.V. „De Eendracht" om het club kampioenschap gehouden wed strijd waren de resultaten als volgt: Luchtgeweer (klasse A); 1. H. J. Nekkers 169 p, 2. G. H. Paalman 158 p (4x10), 3. Dick Jansen 158 p (3x10), 4. W. Paalman 146 p, 5. E. J. Groot- entraast 137 p. Klasse B: 1. J. Nijendijk 148 p, 2. A. Paalman 147 p, 3. Bets Paalman 129 p, 4. G. J. Sluiter 118 p. Klasse C: G. J. van Aefst 135 p. Luchtpistool (open klasse): 1. H. J. Nekkers 181 p, 2. G. H. Paalman 174 p, 3. G. A. Haverslag 165 p, 4. A. J. Bieleman 152 p. Onder wel bijzonder fraaie om standigheden moest Holten zijn zesde opeenvolgende nederlaag slikken. Tilligte bleek de gehele wedstrijd de betere ploeg en maakte dus duidelij dat het niet voor niets tot de kopgroep be hoort. Zoals steeds, kon Holten voor dc rust de score nog blank houden, al werd dat bemoeilijkt door het snel le uitvallen van Erik Knapen die last van een dijbeenblessure kreeg. Wilco Stevens was zijn vervanger. Toch kreeg Holten voor rust enkele kansen: De Tilligte-keeper kon een afstandsschot van de goed spelen de Jan van Mullem maar nauwe lijks tot corner verwerken en de fuloos spelende Daniël Saamangun miste een overigens niet gemakke lijke kans. Ook Tilligte was vlak voor rust dichtbij doelpunten: eerst redde Jan van Asselt ternau wernood en vervolgens schrok de Tilligte-spits zo van een, door een fout in het linker verdedigingsblok ontstane doelkans, dat hij hope loos miste. Na rust viel snel het doek voor de In de thuiswedstrijd tegen het Enschedese Boswinkel kwam Blauw Wit j.l. zaterdag pas in de tweede helft tot volle winst (4-1). Na een wat matige- en gelijk op gaande eerste helft werden alle doelpunten gescoord in een gran dioze tweede helft. Zoals zo vaak in de voetbalsport had het beduidend sterkere Blauw Wit tijdens de eerste helft enige steeds meer zonder zelfvertrouwen spelende Holtenaren. In de 47e en 50e minuut scoorden achtereenvol gens de uitblinkende Gerard Kui pers en Huub Overmars na goed individueel werk onhoudbaar voor moeite om het eigen ritme te vin- de weer goed keepende Stukker. Omdat het Holtense spel - zeker na een opgelopen achterstand - veel te steriel en te krachteloos was, stond de zesde nederlaag toen al vast. den en grip te krijgen op het soms grillige spel van het veel lager ge klasseerde Boswinkel. In een gelijk opgaande, matige eerste helft moest Blauw Wit uiteindelijk dan Tilligte ging steeds beter combine- genoegen nemen met een blan- ren en Holten mocht van geluk co ruststand waarover verder in fei- spreken dat de oranje-zwarten zo te weinig spectaculairs te melden slordig met hun kansen omspron- valt- Nadat trainer Mennegat zijn gen. ploeg tijdens de thee nog eens „vriendelijk" had toegesproken en Boswinkel zijn krachten tijdens de eerste helft voor een groot deel had verbruikt kwam Blauw Wit, na rust terug met een grandioze tweede helft waarin het Boswinkel volledig onderuit haalde en met een uitein delijk zeer verdiende 4-1 overwin ning terug wees. Het volledige overwicht van Blauw Wit, dat werd gekenmerkt door goed vleugelspel werd in de 55e minuut beloond toen hardwer- ker Richard Beldman met een schitterende pass werd gelanceerd door Teun Schuppert. (1-0). Kort daarna kwam Blauw Wit op een welverdiende 2-0 toen aanvoerder Hans Stam binnen het strafschop gebied van Boswinkel onderuit werd gehaald en heirdoor terecht een penalty kreeg toegewezen die door Hans zelf zuiver en hard werd ingeschoten. Teon, halverwege dc tweede helft Richard Beltman de bal vanaf de linkervleugel opnieuw voor doel bracht stond Harry Kolk man reeds klaar om de stand reso luut op 3-0 te brengen. Hierna wist .Boswinkel slechts één keer tot een tegenscore te komen toen spitsspe- ler Weiss in de 81e minuut even te veel ruimte werd gelaten (3-1). Ten slotte bepaalde Harry Kolkman de eindstand op 4-1 voor Blauw Wit nadat hij middels een razendsnelle solo-aktie de bal opnieuw in de tou wen deed belanden. Met deze schitterende overwin ning is Blauw Wit meteen weer kop loper in een competitie met zeker nog vijf geduchte concurrenten. Scheidsrechter Gerard mensink floot tot tevredenheid van win naars en verliezers. Stand 1e klasse: Blauw Wit 7-11, D.V.O. 7-11, Eversberg 8-11, A.S.V. 8-10, Daarle 8-10, Sportlust 7-9, Rietvogels 7-7, Drienerlo 8-7, Mark vogels 7-6, Marle 8-6, Vesos 8-6, De Esch 7-5, Boswinkel 8-5, Oldenzaal 8-2. Naar Daarle Blauw Wit wacht zaterdag in Daarle een zware wedstrijd tegen het eerste van S. C. Daarle dat zal moeten winnen om de aansluiting bij de kopgroep te bhouden. De gastheren die afgelopen zaterdag thuis in de streekderby tegen Marle gelijk speelden (0-0), spelen tot nog toe wat wisselvallig (gelijkspel bij ASV), zege bij Rietvogels, thuis ver loren van Oldenzaal met 0-2 en uit een puntendeling (1-1) bij Boswin kel. De wedstrijd die begint om half drie zal worden geleid door scheids rechter A. Koopmans.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 9