„Een echte imker wordt geboren, niet gemaakt" M m Prachtig geslaagde Nacht om Holten Resultate n s.v. Holten Resultaten Blauw Wit Resultaten sv Holten HOLTENS NIEUWSBLAD SENIOREN Voorlichting DONDERDAG 9 OKTOBER 1986- Als volgende week donderdag de Vereniging ter Bevorde ring van de Bijenteelt, zoals het zo plechtig heet, haar vijftig jarig bestaan viert met een feestelijke bijeenkomst in het 'clubhuis', het Stationskoffiehuis van Tonnie en Betsie, zal zeker één man niet ontbreken: de 65 jarige G.W. Aaltink. Sterker nog, in de feestrede die de voorzitter ongetwijfeld zal uitspreken, zal de naam van Aaltink niet onvermeld blijven. Als vijftienjarige jongen werd hij door oprichter G.J. Rietberg overgehaald zich aan te sluiten bij de nieuw te vormen vereniging en als enig lid van de vereniging is Aaltink nu een halve eeuw zonder onderbreking lid. En in al die jaren heeft hij slechts eenmaal of hooguit tweemaal de vergadering van de vereniging wegens ziekte moeten mis sen. „Zelfs oprichter Rietberg doet mij dat niet na", meent Aaltink. Wie op bezoek gaat bij de familie Aaltink (met de huisnaam Kerk hof) in hun gezellige boerderij aan de Oude Diepenveenseweg, dient de tijd goed in de gaten te houden. Voor je het weet neemt Aaltink je mee naar de spannende en kleurrij ke wereld van de bijenteelt en dan is er geen houden meer aan. Ent housiast en onderhoudend weet Aaltink alles te vertellen over de bijenteelt die zijn leven - in positie ve zin - beheerst. Geen mooiere hobby dan het houden van bijen, vindt Aaltink. Oude heren De liefde voor de bijenvolken werd hem met de spreekwoordelijke pa plepel ingegeven. „Van jongs af aan werd mijn leven beheerst door bij en. Op onze boerderijwaar ik gebo ren en getogen ben, en ook mijn vader, grootvader en ook over grootvader geboren zijn, werden al tijd al bijen gehouden. Dat ging over van grootvader op kleinzoon. Van jongs af aan liep ik achter opa aan naar de bijenkorven. Bijenkas ten had hij nog niet, dat vond hij maar niks. Rietberg, die bij ons vaak over de vloer kwam, wist dat ik veel plezier had in het houden van bijen. „Joh, je moet bij de ver eniging komen", zei Rietberg dan ook. Ik voelde daar eigenlijk maar weinig voor. Wat moest ik als knul van vijftien bij al die, in mijn ogen althans, oude heren. Rietberg heeft echter zo lang op me ingepraat dat ik toch maar lid ben geworden. De eerste vergadering was in het Sta tionskoffiehuis, waar we nog steeds bij elkaar komen. Dat zijn heel ge zellige uren". Toen grootvader in 1939 overleed was het als vanzelfsprekend dat de jonge Aaltink de bijenvolken over nam. Een echte boterham zat er niet in, wel een leuke bijverdienste, tenminste als door een strenge win ter er neit te veel schade was gele den onder de volken. Voor de oor log en ook nog vlak daarna, ging Aaltink met zijn honing en was- producten de markt op naar De venter „Op de fiets" weet hij zich nog als de dag van gisteren te herin neren, maar uiteindelijk was het niet lonend en beperkte Aaltink DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. Verleende bouwvergunningen: - aan de heer H. J. Blumink voor het vergroten v an een machineber- ging bij het perceel Beumersteeg 2; - aan de heer G. Stevens voor de bouw van een serre en garage berging bij het perceel Holterbergweg 6; - aan de heer A. H. J. Groteboer voor het vernieuwen van een veld- schuur bij het perceel Russendijk 4; - aan maatschap Meijerman voor de bouw van een drijfmestsilo bij het perceel Boerendanssteeg 2; - aan de heer B. Veneman voor de verbouw van de woning/boerderij Deventerweg 7 - aan de heer B. W. Stevens voor het vernieuwen en vergroten van een schuur bij het perceel Sangeldijk 5; - aan aannemersbedrijf Paalman/Tempelman voor de bouw van twee woningen aan de Schoolstraat; - aan de heer J. A. Groot voor de bouw van een tandartsenpraktijk aan de Schoolstraat; 2. aan diverse personen vergunning verleend vöor het kappen van bomen; 3. aan de heer J. F. Wolven vergunning verleend voor een concert van de „Dolly Dots" op 11 oktober 1986 in de sporthal; 4. aan MAC „De Holterberg" ontheffing/toestemming verleend t.b.v. het houden van de „Erwincross" op 26 oktober 1986 nabij het sportveldencomplex Vletgoor. VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF DAN WEL OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. SPORTCOMMISSIE De openbare vergadering van de Sportcommissie, die gehouden zou worden op maandag 13 oktober a.s., gaat niet door. zich tot zijn vaste klanten. Adverte ren was nooit nodig, zijn klanten wisten hem ook zo wel te vinden. Eén bijzondere klant wil Aaltink wel even noemen: marjoor Bo- schardt van het Leger Des Heils die af en toe een pot honing bij hem be stelde. Nu hij 65 jaar is, doet de imker het wat rustiger aan, al is dat maar betrekkelijk, want zelfs op vakantie worden bezoekjes ge bracht aan bijenhouders, terwijl gesprekken op verjaardagen en vi- sites altijd uitmonden in bijenver- halen. Soms wordt Aaltink door zijn echtgenote vooraf op het hart gebonden toch vooral weer niet over bijen te beginnen. „Meestal te vergeefs", geeft zij lachend toe-Het aantal bijenkasten is inmiddels te ruggebracht, van driehonderd naar vijf en zeventig. Op een holletje Over de vraag wat de mooiste tijd is voor de bijenhouder, hoeft Aaltink niet lang na te denken. „Het voor jaar. Elk jaar zie ik vol verlangen uit naar het voorjaar. Als de bijen met het eerste stuifmeel thuis ko men. Dat is in één woord fantas tisch. Een andere gebeurtenis die hem telkenmale weer in verwonde ring brengt is het moment als de kasten opgehaald worden uit de koolzaadvelden (in de Flevopolder, red). „Dat is spanning en sensatie" verklaart Aaltink. „Zou er veel ho ning in zitten. Ik heb de neiging om dan op een holletje naar de kasten toe te lopen, zo nieuwschierig ben ik. En als je dan de raten optilt en voelt hoe zwaar ze zijn...". Als natuurmens, en dat zijn alle bijenhouders 'weet Aaltink met stelligheid te vertellen, maakt hij zich zorgen over het voortbestaan van de bijenminnende planten. „De heide kunnen we straks door de zure regen wel afschrijven, maar ook met de veldbloemen gaat het Het mandenvlechten ging imker Aaltink nog best af. Op de achter grond de watermolen vervaardigd door de heer Wolters. hard achteruit. Als men dat verge lijkt men duirtsland en Frankrijk, daar bloemen bloemen die in Ne derland al lang zijn uitgestorven. Hier worden de bermen te snel ge maaid. De bloemzaden kunnen niet meer tot ontwikkeling komen en de plant sterft uiteindelijk uit. Ook mest is een grote boosdoener". Feest Bij de bijenvolken breekt nu de rusttijd aan. Bij een vroeg voorjaar willen de bijen soms in febrari al weer uitvliegen, maar normaliter loopt het seizoen van april tot okto ber. Tijd voor de imkers om het gereedschap weer in orde te bren gen, en dit jaar dus feest te vieren. Vorige week zaterdag werd met groot succes de bijen tentoonstel ling gehouden, de tweede in het lange bestaan van de vereniging, maar gezien de grote respons be slist niet de laatste. Eén Holtenaar meldde zich spontaan aan als lid. „Dat zijn de goeie", als je ze er met de haren bij moet slepen wordt het niks en haken ze na een jaar weer af. Nee, een imker wordt geboren, niet gemaakt. Het kost veel tijd en soms heb je teluerstellingen, maar het blijft boeien". Dc befaamde puzzelrit „Nacht om Holten" die van zaterdag 4 op zondag 5 oktober door de Holtense Motor- en Automobielclub De Hol terberg voor de zeventiende keer binnen de gemeentegrenzen werd verreden, is dankzij de perfecte or ganisatie en het mooie weer een evenement geworden waaraan de bijna 80 deelnemers(sters) bijzon der veel genoegen en spanning hebben beleefd. De totale lengte van de nachtrit bedroeg 80 kilometer, waarvan 40 km voor en 40 km na de verplichte rustp-auze moest worden afgelegd. Het eerste gedeelte was uitgezet in de Look, Bokeld, Beuseberg en Holterbroek en het tweede in het Neerdorp, Espelo, Dijkerhoek en de Heihuizen. Aangezien deze rit in de eerste plaats een gezelligheidsrit wil zijn hadden de uitzetters/clu bleden H. Paalman, H. Bekker- nens, E. Klein Teeselink en G. Ag- terkamp het niet al te moeilijk ge maakt, maar de klus afmaken zon der strafpunten lukte toch niemand. Er zaten in de route be schrijving enkele „foefjes" waar door men heel gemakkelijk het goe de spoor kwijt kon raken en dat be tekende onherroepelijk een aantal strafpunten. Een van de trucjes in de routebeschrijving was „na be bouwde kom rechtsaf' waarmee bedoeld werd een in een soepkom gebouwd vogelnestje en niet de eer ste weg rechtsaf zo als door vele deelnemers werd aangenomen. Erg leuk gevonden was ook de aandui ding na plank met kwasten (nodfe- ten) rechts af. Vele puzzelaas ken den blijkbaar het verschil niet tus sen kwasten en een afwasborstel en raakten uit de koers op het punt waar aan een plankje het keuken- attribuut hing. Tijdens de rit werd er op de „del- Ie" van camping De Grieze (Aan stoot) gratis een kopje koffie aange boden. Gastvrouwen waren Dika Egberts-Nijmeier, Dini Bekker- nens-Krijgsman en Nelly Stevens- Krekel. Gedurende de plm. 2 uur die verstreken tussen de aankomst van de eerste deelnemer en de prijs uitreiking bestond er de kans om aan het rad van avontuur in zaal Vosman waardevolle prijzen te winnen. Prijsuitreiking Rond de klok van drie uur wer den na vele uren rekenwerk de prij zen uitgereikt door MAC-voorzitter Dirk J. Schooien die tevens een woord van dank sprak tot de uitzet ters, de mensen van de rekenka mer, de controleurs en verder tot allen die hun medewerking ver leenden aan het welslagen van de 17e „Nacht om Holten". De prijswinnaars: 1. Jan Paalman, Haarle (69). 2. B. Schutte, Daarle (89), 3. J. Hannink, Raalte (99), 4. Henk Oolbekkink, H-olten (140), 5. G. M. de Haan, Wijhe (165), 6. W. Leerkes, Lettele (173), 7. J. G. van Bruggen, Holten (193), 8. H. Mooi- Foto Mulder: In de „Nacht om Hol ten" ging als eerste van start Henk Oolbekkink (ass. mevr. Bijma). Verder op de foto: G. J. Stevens, Bets Oplaat, D. J. Schooien en Er- win Stevens. weer, Holten (198), 9. H. J. Boers, Wierden (199), 10. J. Schooien, Epe (213), 11. H. Dommerholt, Twello (220), 12. Fré Schippers, Holten (223). Aanmoedingsprijzen: 20e. A. R. de Geus, Holten {313), 30e E. Boode, Holten (411), 40e. Wibbelink, Hol ten (473). 50e. H. J. Vukkink, Holten (593), 60e. J. Stam, Okkenbroek (640). De Deventemaar Dick de Grui- ter „scoorde" niet minder dan 841 strafpunten en voor hem was de „poedelprijs" (achter de plaats naam het aantal strafpunten). De CNV-bonden, afdeling Holten en regio houden op donderdag 16 oktober voor hun aangesloten le den een voorlichtingsavond over het nieuwe stelsel Sociale zekerhe den. Spreker zal zijn A.J. Molen dijk, CNV-bestuurder en lid van de Sociaal Economische Raad. De bijeenkomst wordt gehouden in De Kandelaar en begint om 20.00 uur. Blauw wit 2-Des 3 Een gehandicapt tweede elftal heeft ruim van het Nijverdalse Des verloren, in een wedstrijd die voor Blauw Wit-zijde in het teken stond van de persoonlijke blunders. In het eerste kwartier had Des al twee maal gescoord, uit situaties die normaal gesproken geen doelpunt mogen opleveren. In de andere der tig minuten was Blauw Wit uitste kend op dreef, alleen de kansen die ontstonden werden niet benut. Na dat Erik Aanstoot de stand na een goede aktie van Jan Vrugteveen op 1-2 had gebracht, bleek dat toch niet alles in orde was in de Blauw Wit gelederen, spoedig profiteerde Des, waarna de wedstrijd gespeeld was en Des nog tot 1-5 kon uitlopen. Enter Vooruit 5-Blauw Wit 3 In een gelijkopgaande strijd, heeft Blauw Wit 3 het onderspit moeten delven. Door onoplettendheid ach terin kwamen de Entemaren op 1- 0. Een kwartier later werd het 2-0 toen uit een corner de bal werd doorgekopt. Het derde zette in de tweede helft alles op alles, om iets aan de achterstand te doen. Voort durend werd Enter Vooruit onder druk gezet, maar Vrouwe Fortuna was niet met het derde. Enter kreeg via de counter ruimte en dus kan sen en wist de stand op 3-0 te bren gen, waarna Henk Mekenkamp di rect tegenscoorde en daarmee de eindstand op 3-1 bepaalde. Blauw Wit 4 Blauw Wit 4 dat de afgelopen we ken de punten vaak door domme pech aan zich voorbij zag gaan, heeft zaterdag bij Vesos 2 een knap pe prestatie geleverd. Tegen de de gradanten uit de tweede klas zat het eindelijk eens mee. Vesos 2 dat wel het betere van de spel had in de eerste helft, kon zich door goed ver: dedigen van Blauw Wit geen echte kansen creëren. Blauw Wit kwam aanvallend bijna niet in het stuk voor. (rust 0-0). Na de thee begon Vesos furieus en dit resulteerde in 1-0, hierna kreeg Vesos nog enkele kansen die niet benut werden. Dit gaf Blauw Wit moed en langzaam nam Blauw Wit het initiatief over. Een tegenvaller was het uitvallen van Gerrit Piek, waardoor men met tien man verder moest. Vesos raakte hiervan meer onder de indruk dan Blauw Wit en vijf minuten voor tijd kon Jan Ros uit een pass van Heite Dommerholt de gelijkmaker noteren. Eindstand 1-1. Des 7-Blauw Wit 5 Het vijfde wist dat deze tegenstan der te pakken moest zijn daar zij net als Blauw Wit nog geen punt hadden behaald. De hekkesluiter werd dan ook met de rug tegen de muur gezet, waardoor Blauw Wit veel kansen kreeg maar niet tot scoren kwam. Uiteindelijk kwam dan toch de verdiende voorsprong door Richard Verveda die fraai scoorde. Na rust zette Des Blauw Wit onder druk, maar echte paniek situaties deden zich niet voor. Na een kwartier spelen nam Blauw Wit het iniatief weer over en Gerrit Bekkernens scoorde 0-2. Hierna zakte de wedstrijd naar een beden kelijk niveau, maar het vijfde had wel de eerste punten. Blauw Wit 8-Vesos 8 Als een kudde zonder herder trok het 8e de wei in (leider Rikus Kre- mer geniet nog steeds van een wel verdiende vakantie), maar de indi viduele kwaliteiten van het achtste maken een leider nu eenmaal over bodig en dit bleek ook wel bij de ruststand van 0-0. Blauw Wit nam na de thee een voorsprong, waarna Des nog gelijk maakte maar daar: na was het achtste oppermachtig en liep zonder al te veel problemen uit naar 3-1. Holten 3-PH 4 0-2. In een zeer mati ge wedstrijd moest Holten 3 de punten afstaan aan PH. PH 4 was de betere ploeg en Holten liep ach ter de feiten aan. Nadat PH de eer ste helft op 0-1 was gekomen gooide Holten alles op de aanval maar doelpunten bleven uit. Ook in de tweede helft mocht Holten aanval len, maar technisch was de tegen stander de betere ploeg. Vlak voor tijd werd het zelfs nog 0-2. Holten 4-Hector 7 4-2. Deze wed strijd was een 4-punten wedstrijd: (2 sub-toppers). Holten, dat het ge luk niet mee had, kwam in de eerste driekwartier met 0-1 achter. Een beter voetballend Holten trok daarna de wedstrijd naar zich toe met opnieuw 3 doelpunten van haar spits J. W. Johan Veneklaas mocht zich weer eens ouderwets uitleven en eiste de absolute hoofd rol op. Komende zondag wacht Holten opnieuw een zwaar karwei. Door het verlies van koploper En ter zijn er nieuwe kansen. Holten 5-De Zweef 6 0-1. In een ge lijk opgaande wedstrijd heeft het vijfde toch de overwinning uit han den moeten geven. Ondanks het goede spel, m.n. keeper „Schilder" speelde een foutloze partij, gingen de punten naar Nijverdal en bleef Holten op 5 wedstrijdpunten staan. MW 6-Holten 6 3-2. Na 5 opeenvol gende nederlagen ging Holten met de juiste instelling richting Maria Parochie. Helaas kwam MVV al na één minuut op voorsprong door on oplettendheid (slaap?) van de Hol tense verdediging. Een foutje van de keeper betekende na een half uur 2-0. Voor rust werd het zelfs nog 3-0 door een twijfelachtige beslis sing van de leidsman. Hierna werd de wedstrijd beheerst door Holten. Door een formidabele inzet kon een doelpunt niet uitblijven. Martin zorgde voor de „AnschluB" en René zorgde voor 3-2. Hierna kreeg Hol ten nog genoeg kansen op het eer ste succesje, maar mocht niet mop peren dat MW 2 strafschoppen miste. Holten 7-De Zweef 12 2-0. Meteen vanaf de aftrap ging Holten furieus in de aanval. Dit offensief leverde 2 doelpunten op van H. v.d. Pluym. Koploper de Zweef leek deze klap niet te boven kunnen komen. In de tweede helft was de Zweef wel iets sterker doch Holten verloor geen moment de greep op het spel. De eindstand was derhalve terecht en bracht Holten terug in de race naar het kampioenschap in de 5e klasse. Holten 9-Omhoog 6 7-1. Na een ma tig begin van de Holterlui werden ze wakker toen de bal in het doel belandde. Het hierop volgende of fensief werden de Wierdenaren te machtig. Dat de stand 7-1 werd was nog geenszins geflatteerd. Enter 8-Holten 11 1-4. Een gemoti veerd elfde ging na de smadelijke nederlaag van vorige week richting Enter. In de eerste helft zagen we een konsekwent verdedigend Hol ten, dat door een ongelukkig mo ment van Toon Beker op achter stand kwam. Na de wisseling ging Holten constant in de aanval zon der aanvankelijk te scoren. Onder leiding van vocale aanmoedigin gen uit de achterhoede sloeg de vonk over. De heren Wegstapel (2x), v.d. Brink en Steunenberg bo gen de achterstand om. Een ecla tante zege dat menig toekomstige tegenstander zal doen afschrikken. Holten 12-Enter 10 2-5. Voor rust kampte Holten met tegenslag, maar na de thee werd er goed ge voetbald. Enter was vooral in de lucht de betere. Bert Bekkernens en Herman Nijenhuis scoorden voor Holten. De beste speler was zondermeer KI. Horstman. De Lutte 3-Holten 2 0-3, Haarle 7- Holten 8 4-0, Luctor 10-Holten 13 8- 0. Resultaten S.V. Holten pupillen Holten El-S.V.V.N. El. Door het goede combineren van S.V.V.N. creëerden ze talrijke kansen, waar in ze regelmatig scoorden. Holten kreeg ook wel enkele kansen, maar gescoord werd er niet helaas. Er moet wel gezegd worden, dat de jopgens van S.V.V.N. een kop gro ter waren dan de Holtense spelers. Het werd ten slotte een 0-8 neder laag voor Holten El. Holten D3-Den Ham D2. In de eer ste helft twee gelijk opgaande ploe gen. Holten opende de score door Jeordy. In één van de counters wist Den Ham de gelijkmaker te scoren. Voor rust brachten Jeordy en Erik Jan de stand naar 3-1 voor Holten. Na rost dicteerde Holten D3 de wedstrijd en scoorde nog door Arno 3x en Erwin, zodat het toch nog een gemakkelijke overwinning werd. Eindstand 7-1. S.V.V.N. F2-Holten F2. Afgelopen zaterdag moest F2 naar de koplo per S.V.V.N. F2. De nederlaag viel zo hoog uit. omdat de tegenstander reeds 2 a 3 jaar met elkaar samen speelden en de pups van Holten pas sinds augustus, maar ondanks de forse nederlaag heeft Holten zich uitstekend ingezet en de nederlaag uiterst sportief verwerkt. Markvogels E2-Holten E3 3-4. De jongens van E3 dachten tegen het nog steeds op 0 punten onderaan- staande Markvogels E2 een gemak kelijke overwinning te behalen. Dit pakte echter anders uit. De eerste helft werd het veldoverwicht van Holten in een 0-1 voorsprong omge zet, door een mooi doelpunt van Bert Jan. De tweede helft kende een goede start voor Holten door een afstandschot van Robin, die door een moeder van de lijn werd geschopt hetgeen de scheidsrech ter niet was ontgaan: 0-2. Daarna werd Markvogels wat sterker en kwam ook op 1-2. Hierna wist Ri chard door twee keer te scoren de stand op 1-4 te brengen en dachten de jongens binnen te zijn, en verga ten daarna ook om mee te verdedi gen, waardoor Markvogels nog tot 3-4 terug kwam. Het is te hopen dat er a.s. zaterdag attenter wordt ge speeld tegen mede koploper Blauw Wit.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 5