JA, I Alle aandacht voor oud-leerlingen SGH Dressuur titel voor J. Schoneveld Twenhaarsveld had druk weekend Holten winnaar schaakzeskamp 70 KINDER-, COMBI-, WANDELWAGENS VINYLBEHANG BRUIDSMODE ONS VAK WESSELS-MODEHUIS Per 1 okt. alles 1% duurder? NEE HOOR Niet bij v BABY- X HUIS BABYHUIS TE MORSCH NU NOG VOOR OUDE PRIJS Showroom TIJDELIJK UNIE-AANBIEDING! rollen 10.05 m x 53 cm nu 16.95 nu 17.95 nu 17.95 nu 18.95 MEIJERINK PEC ZWOLLE IIBSHHHSHaB Vincent voor al uw verzekeringen NicïO'Universa! Machines bv Bij ons is plaats voor een corveeër. afspraak betaling avonds schoenen Uitslagen Rietvoorn Vergadering P.C.O.B. DONDERDAG 9 OKTOBER 1986 HOLTENS NIEUWSBLAD 11 Grotestr. 93, Nijverdal 's Maandags gesloten, donderdagavond tot 9 uur, tel. 05486-1 06 81 Baby- en textielhuis Nijverdalsestr. 28. Wierden. Oinsdagmiddag gesloten. vrijdagavond tot 9 uur f 05496-714 85. X< Orthopedisch goedgekeurd wipstoeltje voor 129 voor 149 Complete DOORGROEIKAMER blank beuken van 1300 Witte laqué KAMER met leg-hangkast van 1495, Komt u eens kijken wekelijks div. aan biedingen geheel nieuwe collectie scherpe prijzen 100% service en garantie gratis bezorging gratis montage reservering voor later mo- 9el'ik voor Nieuwste model gratis montage Deze autostoel met 4-punts gordel is iri een wip gemon teerd. Verstelbaar in zit- en siaapstand en bekleed met 'n behaaglijke, slijtvaste stof. Goedgekeurd door de Duitse keuringsdienst T.O.V. Deze week van 259.- Aktueei-wit babykamertje: ledikantje en kommode met opzet en véél bergruimte. Wat 'n voordeel voor zo'n top-inter jeurtjé! Deze week van 950 voor voor perfect wasbaar uit onze kollektie 1986 Nr. S 124 normaal 25.50 Nr. S 126 normaal 26.50 Nr. S 189 normaal 25.50 Nr. S 191 normaal 25.50 Schildersbedrijf ORANJESTRAAT 16 - HOLTEN - TELEFOON 05483-6 17 90 (eredivisie) a.s. dinsdagavond half acht SPONSORS VAN DEZE WEEK Voor al uw Stucadoorsbedrijf SPARMAN Transportbedrijf JOH. TEN VELDE schoenen CAFE MAATS STEUNENBERG Postbus 30.7450 AA HOLTEN-HOLLAND. Industriestraat 7 Wij zoeken een man die alle voorkomende schoonmaakwerk- zaamheden zelfstandig kan verrichten. Hij moet tevens bereid zijn de werkzaamheden van onze kantine juffrouw bij haar afwezigheid waar te nemen. Aanmelden uitsluitend telefonisch dagelijks aan de fabriek. Vragen naar mevrouw Scherrenberg, tel.nr. 05483-7 00 00. Bij O.A.D. Busstation in Rijssen, Tel. 05480-1 29 52. Vrijdagmiddag j.l. was het in de aula van de S.G. Holten een drukte van belang. De dekanen hadden oud-leerlingen die een jaar univer siteit, hogere of middelbare be roepsopleiding achter de rug heb ben op school uitgenodigd om vierde, vijfde en zesde klassers van hun ervaringen te vertellen. Een vijftigtal leerlingen van ver schillende opleidingen had in de aula achter een tafeltje plaats ge nomen om vanaf 14.30 uur hun in formatie door te geven. Met de nieuw aangeschafte videocamera werden sommige gesprekjes vast gelegd. In het verloop van dit cur susjaar kan deze film in de les keu zebegeleiding in het derde leerjaar gebruikt worden. Ron Tempelman uit Markelo verwisselde met het vak chemische technologie na een jaar van de T.H. Twente naar de H.T.S. in Hengelo. Hij erkent dat dit een stapje terug betekent, maar is er niet in het minst door gedemo tiveerd. Hij geeft de schuld van dit vaak voorkomend „falen" aan de exameneisen van het A.V.O. en het V.W.O. „De school moet wel naar dat examen toewerken, maar het gekke is dat die leerstof niet best voorbereid op het eerste jaar van de H.T.S., laat staan op de universi teit". Margreet Kolkman en Irma Arf- man uit Holten zitten in Deventer op de Laboratoriumschool. Ze 'doen de middelbare opleiding. „De aansluiting tussen mavo en L.S.D. was goed. Je moet gewoon hard werken, de juiste vakken in je ma vopakket kiezen", is het nuchtere commentaar van de dames. Mar greet overweegt om na de middel bare nog de hogere opleiding te doen. Mylene Claassen uit Bathmen heeft nogal wat kritiek op de oplei ding die ze na de mavo eerst volgde: de Deva in Almelo. Deze onder het K.M.B.O. ressorterende creatieve opleiding is in haar ogen te vrijblij vend qua onderwijsprogramma en organisatie. Over de MEAO in De venter, haar huidige school, is ze beter te spreken. De show wordt een beetje gestolen door Dop Beens en Jolanda Elferink die heel profes sioneel m.b.v. video hun opleiding de Academie voor Fysiotherapie in Deventer presenteren. Maar de pre sentatie particuliere opleiding voor hostess en management In tercolle ge uit Den Haag mag er ook zijn. Hanneke Warrink vindt haar op leiding management heel interes sant en de in een heel charmant hostess-uniform gestoken Feman- de Hofhuis bekent onverbloemd: „we komen hier niet om informatie te geven, we zijn er gewoon om onze school te promoten..." Toen de heer soms van heinde en verre gekomen voorlichters voor hun medewer king en verzocht hen in de docen tenkamer een drankje en een hapje te komen gebruiken. In een gezellige reünie-achtige ambiance konden de jonge stude renden nog heel wat ervaringen uit wisselen en herinneringen ophalen. De dekanen kunnen terugzien op een geslaagde middag. De heer Vink, havo-atheneum-dekaan, vond de belangstelling van de bo venbouwleerlingen toch wat te leurstellend: Op zo'n vrijdagmid dag is voor velen de drang om snel naar huis te gaan te groot. „Het is toch jammer dat ze zo'n unieke kans op het verkrijgen van infor matie over opleiding en de proble matiek van de jonge student laten schieten!" De heer Van Maurik, mavo-de- kaan, denkt dat de opzet nog wat meer gepolijst kan worden en denkt erover om de volgende keer ook de derdeklassers uit te nodi gen. Zondag 5 okt. j.l. werd door hen gelsportvereniging „De Rietvoorn" de laatste wedstrijd van het seizoen gehouden in het Twentekanaal te Lochem. De strijd om de eerste plaatsen voor het eindklassement was nog volkomen open. De groot ste vissen waren denk ik ook al bang geworden want er werden hoofdzakelijk kleintjes gevangen. Na 3 uur vissen kwam de volgende stand te voorschijn. 1. G. Jansen 140 cm, 2. G. Schol ten 132, 3. B. Groot Obbink 115, 4. W. Pinkert 113, 5. A. Lichtenberg 111, 6. H. Achterkamp 103, 7/8. A. Ulfman 86, 7/8 J. W. Plekkenpol 86, 9. H. Kettelarij 53,10. H. Kers 40, A. Zanting 40, J. v. Avezaath 40. Eindklassement: 1 G. Jansen 870 p, 2. B. Groot Obbink 815 p, 3. G. Scholten 805 p. 4. A. Lichtenberg 800 p, 5. J. W. Plekkenpol 790 p. De volledige klassering hangt in het kastje bij Dick Zanting. Op 20 okt. a.s. word t weer de jaar lijkse vergadering over de wedstrij den gehouden bij „Vosman" aan vang 20.00 uur. Opgave voor een serie van 5 win- terwedstrijden welke samen met Enter worden gehouden in het Twentekanaal bij Delden, kunt u doen bij Dick Zanting. Voor 15 ok tober. De wedstrijden zijn op zater dagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur. Data: 1 nov., 6 dec., 24 jan., 21 febr., 21 maart. De afd. Holten van de Protes tants Chr. Ouderen Bond komt donderdag 16 okt. om 14.00 uur in de Kandelaar in ledenvergadering bijeen. De agenda vermeldt o.a. het samenstellen van het programma voor het a.s. winterseizoen en na de pauze nader kennis maken met el kaar en in groepjes praten over wel ke onderwerpen het meest ln de be langstelling staan. Ook zal aandacht geschonken worden aan de ledenwerving. Nieu we leden zijn heel hartelijk wel kom! Op het terrein van de paarden sportverenigingen op de Borkeld werden onder schitterende weers omstandigheden en de natuur in nazomerse pracht twee onderdelen (dressuur en crosscountry) afge werkt van het clubkampioenschap van de Rijvereniging De Bergrui- ters. Uitslagen dressuur: 1. Jan Schoneveld met Woytila 126 p.; 2. Sandra Dieperink met Ariam- ber 124 p.; 3. Ingrid van Dijk met Sonate 124 p.; 4. Herman Lodewe- ges met Cococobana 123 p.; 5. Ru ben Meinders met Csardas 122 p. Dressuur recreanten: De begunsti gers en donateurs van de Bergrui- ters): 1. Marieke Nieboer met Paraat 128 p.; 2. Ellen v.d. Pauw met Dirigent 125 p.; 3. Frederique Waakop Reijers met Ve nus 124 p.; 4. Mariska Postma met Sander 120 p.; 5. Elly Sloet met San- der 118 p. Crosscountry: 1Rikus Bronsvoort met Zefyr; 2. Erna Wilmerink met Spirit; 3. Karin Wevers met Othello; 4. Pascal Betten met Prin cess; 5. Sandra Dieperink met Ariam- ber. Crosscountry recreanten: 1. Frederique Waakop Reijers met Ve nus; 2. Ellen v.d. Pauw met dirigent; 3. Mariska Postma met Sander; 4. Eggie Lamping met Venus; 5. Elly Sloet met Sander. Door dc schaakvereniging Kaal te wordt jaarlijks een toernooi ge organiseerd. Hieraan doen steeds zestallen mee van de schaakvere nigingen Raalte, Bathmen, Dalfs- en, Holten, Ommen en E.N.O. (Nij verdal). Afgelopen zaterdag werd deze „Sallandse schaakzeskamp" voor de tiende maal gehouden. Het Holtense zestal (in bordvol gorde: Joep Middelink, Ton van Oijen, Geert Stevens, Hans van Oij- en. Gerrit Stevens en Raymond Koster) wist opnieuw beslag te leg gen op de eerste plaats en daarmee voor de zevende maal het toernooi te winnen. In de eerste ronde behaalde Hol ten een ruime 41/2-l1/a overwinning op Bathmen, waarna in de tweede ronde Nijverdal met nog groter ver schil werd geklopt: 5-1. Gelet op de resultaten van de andere teams hoefde Holten in de derde en laat ste ronde niet eens meer te winnen om zeker te zijn van de eerste plaats. Prompt werd dan ook met 21/2-3,/2 verloren van Raalte. Van de Holtense schakers boekte Hans van Oijen het beste persoon- lije resultaat. Hij scoorde 3 uit 3, daarmee de uitstekende vorm on derstrepend waarin hij de laatste tijd verkeert! Eindstand van de 10e Sallandse schaakzeskamp (met tussen haak jes het aantal behaalde bordpun- ten): 1. Holten (12); 2. Raalte (10); 3. Nijverdal (10); 4. Dalfsen (9'/2); 5. Bathmen (9!/2) en 6. Ommen (3) De prestaties van het eerste team blijven teleurstellend. Nadat de eerste wedstrijd tegen Dalfsen I on nodig met 41/2-3,/2 verloren ging, ziet het er naar uit dat ook de twee de wedstrijd tegen Almelo III in een nederlaag zal eindigen. Joep Middelink en Dick van der Knaap kwamen beide slecht uit de opening; uiteindelijk bereikte Mid delink remise en Van der Knaap won zelfs door een blunder van zijn tegenstander. Helaas bleef het niet bij deze blunder alleen. Aan Hol tense kant gaven Geert Stevens en Dinant. van Beek beide een stuk weg, wat twee nullen opleverde. Henk van Beek onderschatte een pionnenopmars van zijn tegenstan der en moest eveneens de koning omleggen. Theo van Lindenberg kwam al vrij snel remise overheen met zijn tegenstander. Ton van Oij en kreeg het volle punt in de schoot geworpen doordat zijn tegenstan der niet was opgekomen. Philip Eij- zinga brak zijn partij af. Vermoede lijk eindigt deze partij in remise, waardoor de wedstrijd Holten I-Al- melo III de einduitslag 3Vi-4Vi zal krijgen. Zaterdag 4 oktober j.l. was voor Z.P.C. Twenhaarsveld een druk be zet weekend, het had maar liefst 5 wedstrijden te spelen. De zwem- club nam 2 wedstrijden voor hun rekening en de poloclub had 3 wed strijden op hun programma staan. Eerste wedstrijd was de zwemzes- kamp in het Graaf Ottobad te Zut- phen, waar ze een vijfde plaats be haalde. Deelnemende vereniging in volgorde van de uitslag: le A.B.S.-Bathmen 150 punt; 2e Vorden'63-Vorden 124 p.; 3. de Dui kelaar-Laren 111 p.; 4e Steenderen- Steenderen 94 p.; 5e Twenh. Veld.- Holten 90 p.; 6e de Nymph-Gorsel 82 p. In Nijverdal organiseerde het Ra vijn een wedstrijd om de revanche bokaal voor niet startvergunnings- houders en hier behaalde onze zwemclub een eerste plaats, le Twenhaarsveld Holten 133 punt; 2e Wiekse Plumpers Westerhaar 125 p.; 3e de Whee Goor 112 p.; 4e de Zandstuve-Vroomshoop 110 p.; 5e Olde Vechte-Ommen 106 p.; 6e 't Ravijn-Nüverdal 99 p. Polo De waterpoloërs speelden hun thuiswedstrijden in het overdekte bad te Rijssen en hier moesten de dames hun eerste nederlaag incas seren van dit seizoen en wel met 1-4 tegen de dames van Heidelberg uit Bome. Het eerste heren team haal de hier hun eerste overwinning bin nen van 4-2 ten koste van H.Z.C. de Weusthag 3 uit Hengelo, terwijl het tweede herenteam het op moest ne men tegen het 5e team van H.Z.C, Weusthag ondanks hun fraaie en vechtlustige spel moesten zij hun meerdere erkennen aan hun tegen standers met 2-6. Ondanks hun ver lies hadden deze heren voor hun zelf toch een klein succesje geboekt en namelijk deze, ze namen zelf de leiding, ze scoorden 2 goals en hun tegengoals bleef beperkt tot 6 en voor hen was dit al heel wat. HOLTEN JUNIOREN Holten Al. Holten Al speelde tegen M.V.V.'29. Al na 5 minuten spelen werd het 0-1 door een dekkingsfout. Geïnspireerd door het talrijke pu bliek werd men (te) langzaam wak ker. Uit een vrije trap scoorde M.V.V. 0-2. Holten had ook wel kan sen maar wist niet te scoren, zodat de stand tot aan de rust 0-2 bleef. In de thee zat waarschijnlijk valium, want binnen een kwartier was het, door o.a. 2 penalty's 0-6. Toen Hans Schoenmaker een kwartier voor het einde een penalty benutte kwam men op de gedachte van „zal het dan toch nog lukken". Dit werd versterkt door de tweede Holtense goal van André Deyk. Maar een paar minuten later werd de gedach- I te keihard de grond in geboord door de 7e goal van M.V.V. Toen T. Geerling vlak voor tijd een niet te missen kans op „der Anschlusz- trefTer" toch miste, was het echt ge beurd. Er rest nog één hoop voor het in moeilijkheden verkerende Al, Freek Pasop komt binnenkort terug (als reserve).

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 11