Een gezellige boel... Holtens Nieuwsblad, Ouderen weinig bekend met de voorzieningen Holtens Nieuwsblad in Mengunie kantoor Geen paniek bij uitgifte rijbewijs Enquete ouderenbeleid maakt duidelijk: Uontvangt een fraaie Open Deur- dienst Zonnebloem V Holtens Nieuwsblad Parker-Jofter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden,aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Woonp'aats: Geeft op als abonnee voor hei Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Hij/zij betaal; het abonnementsgeld per jaar ad f 34.25 Uitgeversmaatschappij Van der LoeffB V in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-842 842 Redactrice: Frederique Rentenaar Weleweg 104 Boekelo tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: J. Wiggers Kolweg 14 tel. 05483-6 13 56 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur In Bathmen: H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Holtens Nieuwsblad Donderdag 2 oktober 1986 - 39e jaargang -_nr. 40 /Abonnementsprijs f36,30 Losse nummers f 0,85 Gedrukte oplage 3075 '■Zondag 5 oktoeber aanstaande wordt de eerste Open Deurdienst van het nieuwe seizoen gehouden. Deze dienst zal worden gehouden in de Hervormde kerk, aanvang 19.00 uur. Voorganger is mevr. Ds. A.E. van Luttikhuizen uit Eefde. Het onder werp waarover zij zal spreken is: Onze lieve Vader lijkt wel gek. Mu zikale medewerking wordt ver leend door het koor Maranatha uit Nijverdal. Niet dagelijks hebben wij foto's en verslagen uit Espelo. Vrijwel alle kosten voor het School- en Volksfeest worden Niet, omdat we Splo en de Sploërs geen goed hart toedra- gedragen door de inwoners zelf. Elkaar daarvoor cadeaut- s Hnitpns gen, maar het aantal activeiten dat vanuit Espelo de krant jes geven is wat moeilijk. Daarom worden elkaar de kinde- Nieuwsblad vorige week de tekst haalt is nu eenmaal minder dan in Holten. Behalve tijdens ren van de contribuanten uitgenodigd voor een gezellige 0ver de prijsuitreiking van de hoog- het School- en Volksfeest, dan blazen de Sploërs flink in de feestmiddag in de Bosschoo1onder het motto wie de jeugd ste ZOnnebioem in het ongerede is bus. Dat de organisatie van elk jaar zo'n geweldig feest flin- heeft, heeft de toekomst. Ook dit jaar was het weer een geraakt, wij bieden daarvoor onze ke kosten met zich meebrengt zal iedereen duidelijk zijn. gezellige boel, zo te zien. excuses aan. Geen paniek in Holten bij de uitgif te van de nieuw rijbewijzen, dit in tegenstelling tot andere gemeen ten waar de invoering van de nieu we rijbewijzen tot grote vertraging en verwarring heeft geleid. Vermoe delijk binnen enkele weken zullen de ambtenaren van de afdeling al gemene zaken alle kinderziekten onder de knie hebben. Alle appara tuur om het nieuwe document te kunnen vervaardigen zijn in huis en de ambtenaren van de afdeling bevolking hebben inmiddels een opleiding gevolgd zodat men van alle markten thuis is. De eerste we ken zal het rijbewijs nog ter verifi catie naar Zwolle worden opgezon den, waar men met de hand op het hart heeft beloofd de papieren per kerende post retour te zenden naar Holten, zodat men binnen enkele dagen het rijbewijs kan afhalen. De nieuwe rijbewijzen blijven in principe geldig tot iemanas zeven tigste jaar. Om de tien jaar moet het rijbewijs even terug voor een „opfrisbeurt": twee nieuwe pasfo to's en eventueel een wijziging in het adres. Men moet zelf in de gaten houden wanneer dit moet gebeu ren. Voor rijden met een niet tijdig (opgefrist) rijbewijs kan men be keurd worden. Tijdens de geldig heidsduur tot zventig jaar, vinden er geen tussentijdse keuringen plaats. Ook niet bij de administra tieve vernieuwingen om de tien jaar. Dit geldt natuurlijk niet voor de groep mensendie om medische redenen een rijbewijs met een be perkte geldigheidsduur krijgen. Alle mensen die nu al over een rijbewijs beschikken krijgen het nieuwe rijbewijs als het oude af loopt. Het kantoor van de Mengunie wordt vanaf vandaag het kantoor Binnenkort zal een begin ge maakt worden met de ont manteling van de Mengu nie. Zoals bekend ging de Holtense mengunie over in groter verband, de DMC die een modern nieuw fabrieks gebouw betrokken in De venter. pand in Holten bleef echter in gebruik ais opslagplaats en verdeelsta tion. Door de veranderde marktsituatie wordt de ge hele bedrijfsvoering nu in Deventer gesitueerd. Als ge volg hiervan worden alle machines die nu nog in het fabriekspand te vinden zijn verwijderd. Volgende week zaterdag zal daar een begin mee gemaakt worden. Ook de weegbrug, die in het voor malige kantoorpand van de Men gunie staat zal verkocht worden. Een gedeelte van het kantoorpand zal met ingang van 2 oktober als kantoorruimte worden ingericht voor het Holtens Nieuwsblad. De krant krijgt daar de beschikking over de benedenverdieping, waar ruimte is voor de redactie en ad- verentiemensen. Wat er met het fabriekspand gaat gebeuren, is nog een open vraag. "De gemeente heeft in eerdere in stantie belangstelling getoond voor het pand en bijbehorend ter rein voor de bouw van een nieuw gemeentehuis. Wij hebben toen geen overeenstemming kunnen be reiken. We kijken nu rustig uit naar een andere belangstellende, zoals bijvoorbeeld een projectontwikke laar", aldus een woordvoerster van het bedrijf. De eigenaren van de Mengunie gaan er van uit de koop te sluiten voor het gehele terrein, inclusief de winkel aan de overzijde van het terrein. Voor het kantoor, dat door uitgeversmij Van der Loeff is gehuurd voor een- periode van twee jaar, heeft een plaatselijke grootgrutter reeds belangstelling getoond om ter zijer tijd zijn winkel te kunnen uitbreiden. De Stuurgroep Ouderen wil zich in de komende tijd wat duidelijker profileren in het Holtens Nieuwsblad. Daarom zal binnenkort een speciale rubriek gestart worden die gevuld zal wor den door de leden van de stuurgroep die op hun beurt de ouderen en hen die met en voor ouderen werken, vertegenwoordigen. De Stuurgroep werd opgericht als uitvloeisel van het flan kerend ouderenbeleid van de gemeente Holten. Uitein delijk moet dit beleid uit monden in een Stichting Welzijn ouderen. De behoefte aan meer informatie over de voorzieningen voor oude ren in Holten kwam tot uiting in de enquete die is gehouden onder de Holtenaren boven zestig jaar. die zo'n 19 procent van de bevolking van Holten uitmaken. Ongeveer 25 vrijwilligers en vrijwilligsters heb ben de ouderen in Holten bezocht en hen gerichte vragen gesteld over de wensen en verlangens op het wonen en welzijn in deze gemeente. In de maand oktober zal de enque te worden voortgezet met gesprek ken met vertegenwoordigers van de ouderenbonden PCOB, ANBO. de bewonerscommissie van Dies- senplas en een vertegenwoordiging van regelmatige bezoekers van de bej aardensociëteit. De reaties van de ondervraagden waren voor het merendeel zeer po sitief. „Sommige ouderen maakten er zelfs een feestje van met koffie en gebak" weet secretaris van de Stuurgroep, Martien Sarink te ver tellen. In de meeste gevallen wer den de ouderen ondervraagd door vrijwilligers uit de eigen wijk of kerkgenootschap, waardoor het ijs al gauw gebroken was en op een ontspannen manier de vragenlijst kon worden afgewerkt. Bekendheid Nu de eerste vragen zijn verwerkt, kan als eerste indruk worden ge zegd dat de ouderen in Holten te vreden zijn. ..Wat ons opviel was, dat men zo weinig bekend is met de voorzieningen voor ouderen, zoals dag- en nachtopvang. Zelfs de maaltijdverzorging, waarvan wij dachten dat iedereen daar nu wel van op de hoogte was. bleek nog bij veel ouderen onbekend te zijn", al dus Martien Sarink. De veelgehoor de klacht van eenzaamheid en ver eenzaming bij ouderen, blijkt in Holten niet veel voor te komen. Veel ouderen hebben in Holten hun familie in de buurt die ook regelma tig een helpende hand toesteken bij allerhande klusjes, terwijl de con tacten met de buurt bijna altijd voortreffelijk zijn. Bijzonder veel lof is er voor perso neel en staf van Diessenplas. Alle ouderen, zonder uitzondering, die in Diessenplas wonen zijn bijzon der tevreden met hun woonomge ving en verzorging. Het aantal acti viteiten dat in Holten voor ouderen wordt georganiseerd wordt als vol doende ervaren. Struikelblokken Heel wat minder te spreken zijn de ouderen over de verkeersituatie in de Dorpsstraat en de bestrating in sommige gedeelten in Holten. Vooral de op- en afstapjes bij het Smidsbelt (onder andere bij de bus halte tegenover AH) en de smalle trottoirs in Oranjestraat en Dorps straat worden als hinderlijk en zelfs gevaarlijk genoemd. Veel ouderen De verkeersituatie in Holten is voor ouderen vaak een struikelblok. voelen zich hierdoor onzeker. De huisvesting voor ouderen in Diessenplas en in de aanleunwo ningen, evenals de bejaadenwonin- gen aan de keizersweg worden posi tief gewaardeerd. Over de nieuw te bouwen bejaardenwoningen in de Beuseberg, heeft men zo zijn twij fels. Veel meer ziet men nieuwe be jaardenwoningen gesitueerd in be staande wijken, dichter bij het cen trum. Nadat in oktober het laatste onder deel van de enquete zal worden afgewerkt, worden de resultaten besproken in de Stuurgroep Oude ren, die op haar beurt een advies uit zal brengen aan b en w voor het ge meentelijk ouderenbeleid in Hol ten voor de komende jaren.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 1