Michel en Gertie nationaal kampioen Geen geluk Holten in goede wedstrijd Gemakkelijke winst voor Blauw Wit Redelijk goede competitiestart Badmintonclub Eerste schaakteam start met verlies Miiller/VanHeek volop in de race i Fraaie resultaten van fietscrossers HOLTENS NIEUWSBLAD D. Hoekman vierde in Jopp ecross Twenhaarsveld oppermachtig Vergadering DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1986 Tijdens de afgelopen zondag ver reden Grand Prix van Spanje, heb ben August Müller en Henk van Heek ondanks het niet scoren van punten in de tweede manche door een defecte voorrem (niet de eerste keer), toch de tweede plaats in de tussenstand royaal kunnen hand haven. Hiervoor waren echter wel punten nodig en die behaalden ze door een keurige derde plaats in de eerste manche, waarin Millard won en Bachtold tweede werk. Met deze tweede plaats kon Bach told zijn derde achtereenvolgende wereldkampioenschapsfeest gaan vieren. Van de overige Nederlanders werd Janssen achtste, Van Heugten tien de, de Vries twaalfde, Johan Smit veertiende en Timmermans vijf tiende. Dus zes Nederlanders bij de eerste vijftien. In de tweede manche moest Au gust genoegen nemen met een ze ventiende plaats, veroorzaakt door een defecte voorrem. Gunstig voor August en Henk was echter dat Van Heugten ook niet in het rijtje voorkwam en daardoor niet dichter bijkwam in de stand. August en Henk hebben aan een elfde plaats voldoende in Italië om het vice- wereldkampioenschap van 1985 te prolongeren en dat moet geen pro bleem opleveren. Wel wordt de strijd om de derde tot en met de zesde plaats heel interes sant, waarvoor een viertal kandida ten elkaar in punten aantal niet veel ontlopen. Het Holtense thuis front kijkt met belangstelling naar de Duitse kampioen Nettenscheid die momenteel vierde staat met 1 put achterstand op nummer drie Huwijler. Nettenscheid rijdt name lijk met een VMC van Hennie Vru- wink en het zou weer een bekroning voor de VMC-stal zijn als Metten- scheid naast August en Henk ook op het ereschavot kwam. Aan staande zondag dus toch nog een spannende finale in Italië. Blauw Wit Senioren: Sportlust 1-Blauw Wit 1 14.30 u. V. 13.00 u.; SVZW 2-Blauw Wit 2 12.45 u. V. 11.45 u.; Blauw Wit 3-Sparta 5 14.30 u.; Blauw Wit 4- Deto 6 12.45 u.: Blauw Wit 6-O.N. 9 11.00 u.; Blauw Wit 7-Enter V. 7 14.30 u.; Excelsior 14-Blauw wit 8 12.45 u. V. 12.00 u.; Vesos 6-Blauw Wit 9 14.30 u. V. 13.30 u.; Blauw Wit 5-O.N. 5 12.45 u. Junioren: Blauw Wit Al-SDOL Al 14.30 u.; Blauw Wit A2-Excelsior A3 12.45 u.; Holten Bl-Blauw Wit BI 14.30 u.; De Zweef B3-Blauw Wit B2 14.30 u. V. 13.30 u.; Blauw Wit Cl- Holten C2 10.30 u. Pupillen: SDOL Dl-Blauw Wit Dl 10.00 u. V. 9.00 u.; Blauw Wit El- SOS El 10.00 u.; Holten E3-Blauw Wit E2 10.00 u.; Enter V. Fl-Blauw -Wit F1 11.00 u. V. 10.15 u. SV Holten Senioren: S.O.S. 1-Holten 114.30 u. V. 13.00 u.Holten 2-Enter 310.00 u. Twenthe 2-Holten 3 10.45 u. V. 9.45 u.: Omhoog 5-Holten 4 9.00 u. V. 8.00 u.; R.V. 2-Holten 5 10.00 u. V. 9.00 u.; Holten 6-Vabo 4 10.00 u.: Holten 7 is vrij. Holten 8-Enter 8 10.45 u.; Holten 9 is vrij. Holten 10- Enter 6 9.30 u.; Holten 11-P.H. 19 9.00 u.; De Zweef 13-Holten 12 9.00 u. V. 8.00 u.; Holten 13-P.H. 2110.00 Junioren: Deto Al-Holten Al 14.30 u. V. 13.30 u.: Enter V. A2-HoltenA2 11.00 u. V. 10.15 u.; Holten Bl- Blauw Wit BI 14.30 u.; Holten B2- Excelsior B4 12.45 u.; Holten Cl- Omhoog Cl 12.45 u.; Blauw Wit Cl- Holten C2 10.30 u. V. 10.00 u. Pupillen: Holten Dl-SWN Dl 10.00 u.; Enter D3-Holten D2 10.00 u. V. 9.45 u.; De Zweef D2-Holten D3 9.30 u. V. 8.45 u.; Enter El-Holten El 10.00 u. V. 9.15 u.; Holten E2- Excelsior E2 10.00 u.; Holten E3- Blauw Wit E2 10.00 u.; Holten Fl- Excelsior F1 10.00 u.; Haarle F2- Holten F2 11.00 u. v. 10.30 u. Programma sporthal 't Mossink voor de week van 27 september tot. en met. 3 oktober 1986 Zaterdag 7.30-16.30 wielerver. Holten (2 klee druimtes) 7.30-9.30 wielerver. Holten (instruk- tielokaalj Zondag Maandag 08.10-15.30 scholengemeenschap 17.00-18.00 gemeentepersoneel 18.30-23.00 badmintonclub Holten Dinsdag 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.15-22.15 Mintonette Instruktielokaal: 19.00-20.30 Schei- degger Woensdag 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.30-22.30 badmintonclub Holten 22.30-23.30 J. Wegstapel Donderdag 08.10-16.30 scholengemeenschap 16.30-22.00 s.v. Holten, afd. handbal 22.00-23.30 s.v. Holten, AR Stars. Vrijdag 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.30-23.00 Mintonette. Op de zondag in Beringe (bij Vcnlo) gehouden finale Nat, Jeugd- cross Kampioen 1986 hebben Mi chel Kruiper en Gertie Schouwen burg van de MAC „De Holterberg" met het behalen van de titel resp. in de 80 cc klasse, grote wielen, leeftijdsgroep 14-16 j. en 50 cc auto maat, beginners prima gepres teerd en de huldiging die hen zon dagavond in clubhuis „De Biester" ten deel viel was meer dan ver diend. Clubvoorzitter Dirk J. Schooien feliciteerde de jongste MAC-kam- pioenen met het goud en bood een treschenk in couvert en bloemen nager van een crossteam (6 rijders I tescnenk in couvert en D oemen gesponsord wordt door Euro- aan. In een korte toespraak wees B H Schooien op het grote belang van een goede crossbaan zoals de MAC die heeft, waarop de jeugd geregeld kan trainen. Zowel Michel als Ger tie maakten hiervan druk gebruik en zij hebben hun succes ten dele aan de Imhof te danken. Michels vader, Gerard is een echte crossma niak en het lijkt er op dat z'n zoon hem op het crosspad zal volgen. Hij wil graag beroepscrosser worden maar moét van pa eerst z'n einddi- De kop is er weer af wat betreft het badmintonseizoen 1986/1987. Team 1, net gepromoveerd naar de 2e klas, kreeg in Bathmen met 7-1 aan de broek en dat zal best even wennen zijn geweest na een perio de waarin Holten zelf met dat soort cijfers de tegenstanders op zij placht te zetten. Het tweede team pakte Deventer evenveel punten af als het zich liet zelf af snoepen. De derde uitgave der BCH barst blijkbaar van het zelfvertrouwen en daarvan werd Trefzeker de dupe. Het tweede jeugdteam keer de met een 5-3 overwinning in de hoes terug uit Nieuwleusen. ABS 1-Holten 1 Als Eddie Willemink met 15-2,15- 3 van de baan wordt gemept, dan moet Henk Schrijvers er wel iets van kunnen en tevens wordt op zo'n moment duidelijk gemaakt dat het Holtens badmintonniveau interlokaal niet zo heel veel voor stelt. Pieter Aarsen kreeg een paar punten meer mee, maar ook hij trof een te sterke tegenstander en shuttles die door de hoge tempera tuur in de zaal graag buiten de baan terecht kwamen. Sonja de Roos was in de tweede game dicht bij winst, maar daar bleef het bij. Invalster Jet de Beus scoorde in to taal acht punten en op meer zal zij vast niet hebben gerekend. In de dubbelspelen werd Holten com pleet weggemept, maar in de ge- die als crosser in binnen- en buiten- mengde dubbels waren er kansen, land prachtige successen heeft be- die door Jet en Pieter ook nog wer- haald (o.a. Nationaal Kampioen den benut om een welverdiend Enduro) is een jaar geleden met puntje mee naar huis te nemen, crossen gestopt maar blijft als ma- Holten 2-Deventer 6 Na de singles stond Holten voor met 3-1. Alleen Jet de Beus moest Oil (Nijverdal) en Aandrijving Duursma B. V. te Zutphen-volop bij 3^= de les. Zaterdag 20 september waren er op de Averlose Karmis prestatielopen over 5 en 10,3 km. Hans ten Dam liep de kortste afstand in 19.19 min. en Ap Koetsier de langste in 44.49 min. Een dag later op zondag 21 septem ber was de Joppecross te Gorssel. Op de 15 km, presteerde Dirk Hoek man goed met een vierde plaats in 53.26 min. Ap Koetsier kwam bin nen in 1 uur 1.49 min. Op de 7,5 km een ontketende Hans ten Dam die in 28.40 min finishte, ruim voor Ge rard Wennemers in 29.23 min. Henk Aalpol in 30.30 min. moet veel snel ler kunnen. Bennie Ophof in 31.40 min. gaat met de week beter lopen, maar zal nog een paar liter moeten afvallen. Paul v.d. Hol finishte in 34.27 min. partijen werd alleen de mixed van Jet en Hans ZuethofT in winst om- Gertie Schouwenburg (10 j aar, 4e gezet. Aangezien Deventer over de klas basisschool) kwam dit seizoen beste dames beschikte en de thuis- wat traag op toeren maar het ging ploeg over de betere heren, geeft de steeds beter en hij werd toch met 4-4 eindstand de krachtsverhou- regelmaat kampioen op z'n „auto- ding keurig weer. maatje" waarover hij maar nauwe lijks over heen kan kijken. De jeug- Holten 3-Trefzeker 6 dige kampioenen zullen door de Het derde team had het genoe- KNMV eind oktober worden gehul- gen het nieuwe seizoen „open" te ploma halen aan de Technische digd in het cultureel centrum „De slaan. Helaas kon dit feit Harry Dul School in Nijverdal. Kruiper Sr.. Reehorst" te Ede. en Jan Jacobs onvoldoende inspi- reren, want zij keerden beiden met een regelmatige nederlaag op zak (2 x 4-15 en 2 x 5-15) terug naar de tribune. Ria Groeneveld en Heike van 't Holt deden het veel beter en lieten hun tegenstanders slechts in totaal 3 punten!!! In de mixed van Jan en Heike was meteen te mer ken, dat het goede voorbeeld van de dames, Jan niet onberoerd had gelaten; 15-5, 15-6 was het gevolg. Ook Harry bleek een snelle leer ling: samen met Ria zette hij in drie enerverende games de zaken recht. Volgens onze speciale correspon dent draaiden deze „oudjes" weer als van ouds. Op Harry en Jan rust te vervolgens de morele druk om de zege veilig te stellen. In de mooiste partij van de avond, waarbij een be roep werd gedaan op inzet en in zicht kregen de heren in de drie ga mes loon naar werken (15-9, 10-15, 18-14). Deslotpartij, het damesdub belspel, kende maar één hoogte punt: een 0-1 achterstand in de 2e game werd door 15 maal achtereen serveren van Heike omgebogen in een 15-1 overwinning. Eindstand: 6- 2. B.C. Nieuwleusen-Holten 2 (jeugd) Speelde het tweede jeugdteam vorig seizoen met vier heren, dit maal kon er een „echt" team op de been gebracht worden. Martijn van de Runstrat en Jacco van de Vree- de wisten beiden hun enkelspel te winnen. De meisjes, Aline Berkhof en Daja van Putten waren minder succesvol,hoewel eerstgenoemde zich pas na verlenging in de derde game gewonnen gaf. Van de overige partijen ging alleen nog de dames- dubbel verloren, zodat de thuisreis kon worden aanvaard met extra blijde gezichten vanwege de *5-3 overwinning. Programma: 4-10 Phoenix 7-Holten 2 4-10 Deventer 7-Holten 3 29-9 Holten 4-Trefzeker 7 1-10 Holten 5-Mistral 1 27-9 Holten 1-Hardenberg 1 (jeugd) 28-9 SAS 2-Holten 2 (jeugd). Onder een stralend sepiember- zonnetje behaalde Blauw Wit afge lopen zaterdag op „Het Vletgoor" een gemakkelijke 4-1 overwinning op een weinig krachtdadig Dric- nerlo. Nadat Blauw Wit zich gedu rende de eerste helft heer en mees ter toonde over het voortdurend onder druk staande Drienerlo, gleed de ploeg tijdens het tweede bedrijf conditioneel in een ravijn en kluunde zich tenslotte moei zaam naar het einde van een overi gens uiterst sportieve wedstrijd. Nadat in de tiende minuut een schitterende voorzet van de ra zend snelle Harry Kolkman maar nauwelijks tot corner kon worden verwerkt, brak de noest werkende Thijs Blok drie minuten later ver woestend door. Zijn afgemeten passje bereikte aanvoerder Hans Stam, die rakelings over het doel schoot. Het voortdurend kansen creëren de Blauw Wit moest nog wachten tot de 24e minuut op de al lang ver diende voorsprong, toen Hans Stam vanuit de verdediging Ri chard Beldman aanspeelde, die met een snelle solo-aktie vanaf het middenveld weinig moeite had om te scoren. Kort daarna werd de En- schedese studentenclub reeds defi nitief op de knieën gedwongen. Harry Kolkman trof in de 28e mi nuut doel uit een schitterende voorzet van Henri Stam. die overi gens deze wedstrijd weinig geluk kig was in het geven van kans scheppende pases. Hoewel Blauw Wit-trainer Men- negat zijn ploeg vanaf de zijlijn voortdurend aanvuurde tot het le veren van topprestaties, zakte het spelpeil van zijn formatie na de thee zodanig terug, dat zelfs geen duidelijk veldoverwicht te herken nen viel, nadat een speler van Drie nerlo met een enkelblessure het veld moest verlaten en Blauw Wit een man meer op het veld had. Pas in de zeventigste minuut veerde de thuisclub weer op. toen Harry Kolkman in een snelle coun ter de bal voor het doel bracht en doorzetter Richard Beldman de stand op 3-0 kon brengen. Scheidsrechter Luppes uit En schede eiste gedurende de tweede helft een groot deel van de malaise voor zich op. Dit werd met name zichtbaar toen een tiental minuten voor het eindsignaal een Driener- lospeler struikelde over het li chaam van de volkomen legaal op de bal duikende Blauw Witdoel- man Eddy van Dijk, waarvoor Lup pes een penalty gaf. De slecht geno men strafschop werd door de altijd betrouwbare Van Dijk prima ge stopt. Nadat Teun Schuppert direkt daarna de stand op 4-0 had ge bracht, bleef de verder goed slui tende Blauw Witverdediging vol komen passief bij een aanval van de gasten, waardoor die de gelegen heid kregen de eer te redden en de eindstand op 4-1 te bepalen. Koploper Blauw Wit speelde een grandioze eerste helft en een bedui dend zwakkere tweede en won ver diend van het weinig agressieve Drienerlo. met een geluk brengen de bal, aangeboden door installa tiebedrijf Klein Velderman B.V. Overigens is een dergelijk spel- beeld in het begin van de competi tie niet zelden een gunstig voorte ken voor een ploeg die leuk op weg is naar het altijd weer fel begeerde kampioenschap. Stand Blauw Wit 5-9. ASV 6-8, Rietvo gels 5-7. DVO 5-7, Sportlust 5-7, Daarle 6-7, Eversberg 6-7, Vesos 6-5, Marle 6-5, De Esch 5-4, Markvogels 5-4. Drienerlo 6-3, Boswinkel 6-3, Oldenzaal 6-2. Naar Sportlust Blauw Wit maakt overmorgen de verre reis naar Glanerburg om te spelen tegen de thuis altijd erg las tige tegenstander Sportlust. De „bruggers" beschikken over een zeer sterke verdediging die in 5 wedstrijden nog maar slechts 4 doelpunten toestond. De aanval is blijkbaar niet het sterkste deel van de ploeg want 6 doelpunten uit 5 wedstrijden is toch niet om over naar huis te schrijven. De wedstrijd die geleid zal worden door scheids rechter Koopmans begint om half drie. In een boeiend duel moesten de Holtenaren na een gelijkwaardige strijd in de slotfase toch nog on verdiend de punten inleveren. Het was voor onze plaatsgenoten tot nu toe wel de beste wedstrijd vap dit seizoen, waarin trainer Haf kamp eindelijk wat meer balans in zijn team had. Voor de langdurig geblesseerde Henk Warrink speelde Freek Koop man een prima, foutloze partij en met Jan van Mullem had Holten op het middenveld een veel betere be zetting. De toch als altijd wat grillig spelende, licht geblesseerde René Bannink had weer uitstekende mo menten en vooral hij was het, die Daniël Saamangun enkele zeer goede kansen voorschotelde. Deze aanvaller werkte hard maar was in zijn afwerking erg ongelukkig. Na ruim een half uur spelen zag hij een prachtig schot op de binnenkant op, na een gewonnen sprintduel van de paal belanden. Ook na de van rechterspits Charles Kerkhof, hervatting had Holten, zeker in het A.s. zondag speelt Holten de der- begin het beste van het spel. Door de uitwedstrijd tegen het Hellen- het hoge tempo kreeg de thuisclub doornse S.O.S. Een oude tegen- geen mogelijkheid in haar spel te stander van de Holtenaren. Een komen. wedstrijd met toch wat meer per- Weer waren de mooiste spectief, hopelijk de ommekeer!" kansen voor de rood-zwarten maar net dat beetje geluk ontbrak. Hol ten raakte een beetje moegestre den en toen er bij een aanval weer eens onnodig een overtreding werd gemaakt, kopte Geels voor de thuisclub raak. Holten probeerde nog wel deze tegenslag te overwin nen door Harry Seholten voor Erik Knapen en later Arno Stukker voor Jan van Asselt te wisselen, maar de thuisclub trok zich wat meer terug, duidelijk blij met deze meevaller en bepaalde zich tot counteren. Dat leverde enkele minuten voor het einde zowaar nog een tweede treffer Zaterdag j.l. heeft het damesteam van Z.P.C Twenhaarsveld de uit wedstrijd tegen de dames van De Mors uit Rijssen met grote over macht gewonnen. In de eerste periode bleef de score blank. In de tweede periode opende Twenhaarsveld en in de derde pe riode was het weer Twenhaarsveld die het spel bepaalde. De score liep uit tot maar liefst 0-6. De dames van De Mors bleken aangeslagen. De laatste periode was eveneens in 'handen van de Holtense dames, al moesten ze door een "erdedigings- fout toch een tegengoal incasseren. Zondag 28 september spelen de he ren 2 tegen Maarkei te Nijverdal, aanvang 12.45 uur. Zondag 28 sep tember heren 1-Thialf te Enschede, Slagmanbad, aanvang 16.40 uur. Het eerste team van de schaak club Holten heeft zijn eerste wed strijd in de competitie van de schaakbond Overijssel verloren. Een teleurstellend resultaat, ook al omdat de Holtenaren verwacht hadden van het pas gepromoveer de DS '72 (uit Dalfsen) te kunnen winnen. Het begon er al mee dat de spelers aan de eerste twee borden, Joep Middelink en Diek van der Knaap, niet verder konden komen dan remise. Ook Wim Kees van Rijssen, Henk van Beek en Theo van Lindenberg deelden elk het punt met de tegenstander. Geert Stevens raakte op het eind van de avond het spoor bijster en Philip Eijzinga deed in de opening een misgreep. Dit leverde twee nullen op. De partij van Ton van Oijen werd afgebroken in een stand die voor Ton gewonnen moet zijn. Ver moedelijke einduitslag DS '72 I- Holten I 4V2-3V2. Ook de clubcompetitie is weer gestart. Er zijn nu drie ronden ach ter de rug. In de derde ronde vond onder meer de „top-ontmoeting" plaats tussen Dick van der Knaap en Joep Middelink. Laatstgenoem de raakte weer eens in vreselijke tijdnood (zo had hij voor de laatste tien zetten nog maar 4 minuten!). Met kunst- en vliegwerk haalde Middelink echter de „tijd-controle" bij de veertigste zet. Er stond toen een eindspel op het bord dat Mid delink uiteindelijk wist te winnen. Op woensdag 1 oktboer zal de Hol tense Handelvereniging haar Al gemene ledenvergadeering hou den in De Biester aan de Station straat, aanvang 20.00 uur. Op de agenda staan naast de notu len van de vergadering van 10 maart een terugblik en vooruitblik op de zomeractiviteiten, de komen de Sinterklaasactie en de stand van zaken rond de Holten Promo tion en het onderzoek door bureau Terp. Tijdens de clubwedstrijd, die werd gehouden op vrijdafg 19 september huldigde het bestuur van de F.CC. De Holtertrappers de leden Bart Willems en Jeroen Grave. Zij wer den Overijssels kampioen te Setap- horst op 13 september. Voor Jeroen Grave was dit zijn tweede titel, na dat hij tijdens het Nederlands kam pioenschap, dat met Pinksteren ge houden werd in Holten, al de natio nale titel had gewonnen. Voor de leerlingen van de Holtense basisscholen en de school uit Loo- Bathmen, werd door De Holtert rappers woensdag 17 september een fietscrosswedstrijd georgani seerd. In totaal gaven zich 127 leer lingen op. Helaas lieten een aantal leerlingen die zich hadden opgege ven het afweten, zodat het werkelij ke aantal deelnemers ongeveer 100 werd. Iedereen kreeg een vaantje als aandenken aan deze wedstrijd. Ondanks dat de deelnemers niet veel ervaring hadden in het rijden De Overijsselse kampioenen Bart Willems (r) en Jeroen Grave (l), ontvangen van voorzitter Grave van FC De Holtertrappers een boe ket bloemen. op de baan. deden zich niet veel valpartijen voor. Bij degene die wel vielen was vooral de schrik de grootste 'wond'. Na spannende finales, die werden verreden via een puntensysteem, werd de school Bolink uit Loo- Bathmen winnaar van de wisselbe ker. De uitslagen waren: Jongens: Groep 3. Laurens Jan Stam,; groep 4. Ranon Eshuis; groep 5. Mark van de Linde; groep 6. Marco Grave; groep 7. Gerben Pinkert; groep 8. Roel Wessels. Meisjes: groep 3-4. Nathalie Bult: groep 5-6. Wietske Schooien, Groep 7-8. Margot ter Schure.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 9