Bergruitertjes al kwart eeuw actief sv Holten Resultaten Blauw Wit Resultaten Blauw Wit Resultaten Resultaten Blauw Wit Hans Voogsgeerd wint de tijdrit Uitslagen De Rietvoorn Motorcross PUPILLEN NBvP bijeen Opbrengst PIT-coIlecte Expositie Kees Bos Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. Bathmen stopt met muziek school Openbare les Volksdansen JUNIOREN Zondag einde zomertijd. DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1986 HOLTENS NIEUWSBLAD 5 Afgelopen donderdag werd door de leden van de Wielervereniging de laatste tijdrit van het seizoen ge houden. Dit maal moest één ronde van 6.5 km. worden afgelegd. De omstandigheden waren goed te noemen, maar de tijden van enkele coureurs waren duidelijk onder de maat. Daar staat tegenover dat en kele renners, zoals Henk Henderiks en Hans de Groot nu beter voor de dag kwamen. Er namen acht leden deel aan de wedstijd. Wat duidelijk te weinig is voor een vereniging, die sterk in opkomst is. Winnaar werd Hans Voogsgeerd in een tijd van 10.49 min (gem. snelheid 37,178 km/pu) Op 6 september op de feestavond van de Tour de France, van Chris en de Kuule reikte Henk Beldman namens de Wielervereniging de wielertrui uit aan Ernie Scheper man. Zij had de meeste punten ver zameld bij de voorspelling van het eindklassement van de Tour de France. Zij was de heren ver uit de baas. Ook de winnaar van de heren, Jan Markvoort (de Ontvanger) De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen hield haar eerste bijeenkomst van dit seizoen. Hier voor was uitgenodigd mevrouw Even-Booy. Zij besprak het boek „de Porselein-Boom' van Olaf J. de Landell. Mevrouw Even vertelde heel boei end dit boek. De personen met hun karakter werden allemaal weerge geven. De presidente herdacht het overle den lid mevrouw Paalman. Tevens deelde zij mede dat er gestart wordt met een cursus houtsnijden en kraaltjes breien. De volksdans groep wil graag een aantal nieuwe leden kunnen begroeten. De onlangs gehouden PIT-collecte in Holten heeft een bedrag opgele verd van f. 2310,-. Namens het PIT- buro alle gevers dank voor hun gift en de collectanten voor hun geweli- ge inzet. deelde in de huldiging en kreeg een rennerspet en een fles wijn. Wedstrijd op zondag 21 sept. ge houden in de Berkel te Lochem. Aantal deelnemers 24. Totaal ge vangen 25 meter vis. Grootste vis gevangen door G. Slotman. Bra sem van 45 cm. Uitslag: 1. J. W. Plekkenpol 351 cm, 2. G. Jansen 212,3. G. Slotman 197, 4. B. Groot Obbink 179,5. H. Kette- larij 176,6. A. Ulfman 172,7. A. Drie zes 164, 8. G. J. Scholten 163, 9. H. Achterkamp 131,10. J. v. Avezaath 117. De satnd na 7 wedstrijden staat vermeld in het kastje bij dierenspe ciaalzaak Dick Zanting. De volgende wedstrijd en tevens laatste wordt gehouden op zondag 5 okt. a.s. in het Twentekanaal te Lochem van 7 tot 10 uur. Vertrek 6 uur Smidsbelt. In de jaarlijkse wedstrijd van de Beheerseenheid „De Schipbeek" werd Gerrit, Jansen van „De Riet voorn" 6e. Deze wedstrijd was za terdag j.l. in de zandvang te Die- penheim. Er deden 70 wedstrijdvis sers aan mee. Evenals in voorgaande jaren zal in Bos Dierenwereld weer een herfstexpositie worden ge houden van schilderijen en bronsplastieken van Kees Bos. Als gastexposante is aange trokken Walty Dudok van Heel uit Hollandsche Rading. Zij ex poseert tekeningen en aquarel len. De opening zal worden verricht door Martin Schroder, presi dent direkteur van Martinair Holland N.V. op vrijdag 3 okto ber om 19.00 uur. De expositie duurt tot en met zondag 26 okt- ber. De openingstijden zijn: dage lijks van 10.00 tot 18.00 uur; zon dags van 11.00 tot 18.00 uur. Demonstratie in Medemblik, Veneklaas, Wim Derkscn, Jan Ke- ten Dom, Gert Teeselink en Wim V.l.n.r. Mannes ter Stal, Dinant velam, Appie Volkerink, Herman Klem Velderman. Pieffers, Herman Aanstoot, Johan MW dl-Blauw Wit dl. Na een moeilijke start van Blauw Wit, werd de draad goed opgepakt. Voor rust scoorde Dirk Jan vier maal, MW wist echter ook twee maal het net te vinden, rust 2-4. Na rust was MW niet meer te herken nen en Blauw Wit stevende op een monsterscore af door doelpunten van Dirk Jan, Wilco, Gert Jan, Der- win 2x en Eelco Jager 3x. Eind stand 2-12. Blauw Wit Dl-Hulzense Boys Dl. In een spannende wedstrijd liep Blauw Wit in de eerste helft nog wat onwennig rond. Na de 0-1 ging het wat beter en het was Eelco die de ruststand op 1-1 bracht. In de twee de helft trok Blauw Wit het spel meer naar zich toe. Door doelpun ten van Doeko, Eelco en een hele mooie van Dirk Jan liep Blauw Wit uit naar 4-1. Toen Blauw Wit in de laatste minuten iets verslapte kon Hulsen nog verkleinen tot 4-2. Blauw Wit El-S.D.O.L. El. In de eerste helft een gelijk op gaande wedstrijd, waarbij opviel dat het middenveld van Blauw Wit niet meeverdedigde en daardoor kon S.D.O.L. twee maal scoren. In de tweede helft werd er veel ge scoord, Blauw Wit had echter pro blemen op het middenveld. Eind stand met twee doelpunten van Hans 3-5 voor S.D.O.L. Blauw Wit E2-MarkvogeIs E2. Blauw Wit begon erg sterk aan deze wedstrijd en er werd voor rust dan ook gescoord door Marco, Jor- den, Ronnie en Jan Hessel. Keeper Benny kwam niet in de problemen. In de tweede helft nam E2 wat gas terug en de vervanger van Benny Gerben moet drie doelpunten toe staan. maar hij kon ondanks zijn uitstekende optreden hieraan niets doen. Blauw Wit vergat echter niet om ook te gaan aanvallen en dit leverde ook doelpunten op. Eind stand 9-3. A.S. tegen Holten E3 op het Meermanskamp. Blauw Wit Fl-Sp. Rijssen Fl. Al in de eerste minuut zorgde Arno voor de openingstreffer. Het hek was van de dam, want het ene doelpunt volgde op het andere. De tegenstander was een maatje te klein voor Blauw Wit en de rust stand viel dan ook nogal hoog uit. 9-0. De tweede helft gaf het zelfde beeld te zien. Het ene doelpunt was nog mooier dan het andere. Gert Jan, Martijn, Aijan, Nisander en Arno (llx) bepaalden de eindstand op 19-0. De ponyclub „De Bergruitertjes" herdenkt zaterdagavond 27 okto ber in zaal „Vosman" met een re ceptie (20.00-21.00 u.) en daarna een gezellige feestavond het feit dat 25 jaar geleden de club officieel werd opgericht. Reeds in 1955 was er een groep (plm. 15 jongens en meisjes) ge vormd die als leden van de Land. Rijv. „De Bergruiters" de hippische sport ging beoefenen. Initiatiefne mers tot het oprichten van die groep waren o.a. Herman Pieffers en de toenmalige instructeur van de rij vereniging Hendrik Beldman thans woonachtig in Wierden) die als instructeur werd benoemd. Het ging met de groep van meetaf goe den op 1 mei 1957 werkten de jonge lui op uitnodiging van de Reit und Fahrverein der Niedergrafschaft „Uelsen" (Did) mee aan een groot 1. Verleende bouwvergunningen: - aan de heer G. van Lemel voor de bouw van een garage/berging bij de woning Borkeldsweg 10; - aan de heer G. J. Bekkernens voor het vergroten van de woning Raatakkerweg 2; - aan de heer G. Rietberg voor de bouw van een woning bij Broekweg 24; - aan de heer H. Dasselaar voor de bouw van een carport bij de woning Schoutenstraat 11; 1aan de heer G. Stevens toestemming verleend voor het plaatsen van een afrastering om het perceel Holterbergweg 6. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indie nen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Maïs te koop Burgemeester en wethouders bieden te koop aan: 2 percelen mais. Perceel 1 is gelegen aan de Larenseweg bij het sportveldencomplex „'t Vletgoor" (grootte 1.31 ha). Perceel 2 is gelegen aan de Aaltinksweg nabij het volkstuinencomplex (grootte 1.55 ha). Inschrijving door middel van briefjes in gesloten enveloppe, in te leveren voor maandag 6 oktober 1986, 15.00 uur, bij de gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken. Dorpsstraat 27 te Holten. De gunning ge schiedt onder voorbehoud. Betaling van de inschrijfsom moet geschieden vóór 15 november 1986. Toepassing wet geluidhinder Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 22 september 1986 heeft besloten te verklaren dat ten aanzien van de te bouwen tweede bedrijfswo ningen bij de percelen Beusebergerweg 42 en Tolweg 2 te Holten geluidbeperkende maatregelen, teneinde deze woningen te laten voldoen aan artikel 94, lid 2, van de Wet geluidhinder - geluidsbelasting gevel der betrokken woningen max. 50 dB(A) - niet mogelijk zijn. Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden binnen een maand na dagtekening van deze kennisgeving be roep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 12513 AA 's-Gravenhage. Holten, 25 september 1986 Burgemeester en wethouders voornoemd. De secretaris, J. P. Stegeman De burgemeester, W. L. F. C. van Rappard Hinderwet Terinzageleggïng ontwerp-beschikking Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie ligt vanaf 29 septembertot en met 13 oktober 1986 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage de ontwerp-beschikking op het verzoek om vergun ning van: de heer P. K. H. Keesmaat, Kerkstraat 28 te Holten, tot het oprichten en in werking hebben van een repara tie-inrichting en revisie van auto's en motoren aan het adres Keizersweg 48 te Holten. De ontwerp-beschikking omvat het verlenen van de vergunning onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade en hinder voor de omgeving te voorkomen. Voorts ligt de ontwerp-beschikking gedurende genoemde periode van 14 dagen iederedinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal „'t Mossink" (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvragerendegenen,diereedsschriftelijkofmondelingbezwaarhebbengemaakttegenhetverzoekom vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij burgemeester en wethouders van Holten worden ingediend vóór 13 oktober 1986. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Onderzoek naar verband tussen voeding en kanker Burgemeester en wethouders van de gemeente Holten hebben besloten médewerking te verlenen aan een wetenschappelijk onderzoek naar het verband tussen voeding en het ontstaan van kanker. Dit onder zoek, dat inmiddels gestart is, wordt uitgevoerd door de Rijksuniversiteit Limburg in Maastricht en TNO in Zeist. Ten behoeve van dit onderzoek heeft de gemeente een steekproef getrokken uit de 55-tot en met 69- jarige inwoners; deze mensen ontvangen een vragenlijst met het verzoek deze in te vullen en terug te stu- internationaal concour. De groep bestond uit Dinant Pieffers met „Jopie", Janna Vruwink met „Piet je", Manda Hofman met „Roxy", Hettie Krekel met „Katja", Her man ten Dam met „NellyJ an Mül- ler met „Hansje", Jan Willem Vas- tert met „Pucky" en Appie Leeftink met „Markies v.d. Striepe". Het programma dat bestond uit sprin gen, pyramide rijden en tot besluit „Slapende pony's" waarbij de jon gelui binnen een minuut hun kleine viervoetertjes hadden neergevleid om ze als bed te gebruiken. De be zoekers (zeker 4000) waren zeer ent housiast over het gebodene en on derstreepten hun waardering vele malen met applaus en een langdu rige ovatie na het slotnummer. Dat de jongelui een goede beurt hadden gemaakt was duidelijk want ook in 1958 werden ze uitgenodigd voor het geven van een demonstratie in Uelsen. Hoera stemming De groep, en met hen heel Holten, raakte op zaterdag 1 aug. helemaal in hoera stemming toen op het con coursterrein „Erve Twenhaar" aan de Rijssenseweg met 55 punten (2 meer dan Lonneker) het achttal kampioen van Overijssel werd in dressuur. Op 23 dec. '58 vormden de ruitertjes bij het gemeentehuis een ere-haag t.g.v. het huwelijk van hanneke Vegter, een dochter van de heer G. S. E. Vegter, in 1933 me deoprichter van de L.R. „De Berg ruiters". Een hoogtij dag voor de De gemeente Bathmen zal met in gang van het schooljaar 1987 de samenwerking met de Muziek school Holten beëindigen. De ge meente Bathmen draagt jaarlijks een bijdrage van f. 10.000 aan de Muziekschool Holten. Bathmense leerlingen mogen dit jaar hun opleiding afmaken, maar er worden geen nieuwe leerlingen toegelaten. De gemeente Bathmen is tot dit besluit gekomen omdat zij bijdrage te hoog vinden in verhou ding tot het aantal Bathmense leer lingen. Het bestuur van de Holtense Mu ziekschool was bij het ter perse gaan van dit bericht niet bereik baar voor commentaar, zodat we nog geen zicht hebben op de gevol gen die de 'afslanking' wellicht heeft voor de Holtense Muziek school. jonge club was ook 17 sept. 1960 toen door Herman Klein Velder man een prachtig vaandel werd aangeboden versierd met het ge meentewapen. Het vaandel kwam op een juist moment want op maandag 19 sep tember gaven de Bergruitertjes, die toen tot ver buiten Holten reeds be kendheid hadden gekregen, een de monstratie in Medemblik waar op de derde maandag in september bijna niemand wert i.v.m. school en volksfeest en de jaarlijkse harddra verij in de Hoofdstraat, die door ge meentewerken was „geplaveid" met een lag rivierzand van plm. 10 centimeter. Voorafgegaan door een muziekkorps maakte de ponyclub een mars door de stad naar het bomvolle sportpark waar de de monstratie plaats had o.l.v. Her man Pieffers. Na de demonstratie, die vele malen met spontaan ap plaus werd beloond, waren de jon gelui, hun begeleiders en enkele moeders, die de verre reis naar Me demblik meemaakten, in hotel „Radboud,, te gast bij het organisa tiecomité en tyijdens een uitgebrei de koffietafel bracht voorzitter T. Pronk de ponyclub nogmaals schit terende staaltjes van braafheid. Het zou te ver voeren om alle suc cessen die de Bergruitertjes in de loop der jaren hebben behaald op rij te zetten maar dat het zeer vele zijn geweest staat vast en er is dan ook alle reden om een feestje te bouwen. De Motor- en Automobielclub „De Holterberg" houdt voor leden en introducés op vrijdag 26 septem ber in clubhuis „De Biester" een vi deo-filmavond waarop o.a. ver toond zullen worden de zijspan- cross'84 op de Zuurberg met het randgebeuren en de Mac-voor- jaarsrit 1986 (Enduro). Ook zal ge tracht worden de film op tijd klaar te hebben. Indien de tijd het toe laat zullen ook nog andere films ge draaid worden waarop „maccers" in beeld verschijnen. Het bestuur verwacht op de filmavond die om 20.00 uur zal aanvangen een groot aantal belangstellenden. Woensdagavond 22 oktober organi seert de volksdansgroep een open bare les, met een feestelijk/buiten lands tintje. De volksdansgroep is een onder deel van de Stichting SoCuWe Hol ten en is gevestigd in de voormalige kleuterschool, Tuinstraat 23 Iedereen vanaf 16 jaar is welkom van 20.30 tot 22.30 uur in de Tuin straat 2, tel. 6 27 55.. Blauw Wit 2-Deto 4: Blauw Wit be gon rustig tegen het geroutineerde Deto. Had de wedstrijd goed in handen en dit leverde enkele goede kansen op, maar de afwerking ha perde nogal. Vlak voor rust kon Deto scoren toen Blauw Wit reeds dacht aan de ruststand van 0-0. Na rust kon Blauw Wit al snel op gelij ke hoogte komen, door een ca deautje van de scheidsrechter. Deto echter antwoordde met een prachtig doelpunt uit een vrije trap op de 16 meter. Toch kwam Blauw Wit na ruim een half uur op geüjke hoogte toen de doorgebroken Jan Paalman werd gevloerd. Henri Kolkman scoorde voor de tweede maal vanaf 11 meter. Door een gi gantische blunder van de Deto de fensie kwam Evert Vruggink oog in oog met de doelman en faalde niet. Sportclub Rijssen 3-Blauw Wit 3: In een matige wedstrijd heeft Blauw Wit slechts één punt mee kunnen nemen. In het eerste half uur speelde het derde weinig at tent, hierdoor konden de Rijssena- ren op het randje van buitenspel overnemen en de score openen. Rust 1-0. Na rust zette Blauw Wit het spel van het laatste kwartier van de le helft door. Het was Jan Verveda die voor de gelijkmaker tekende. Hier na had het derde qua kansen nog enkele malen kunnen scoren maar het vizier stond deze middag be paald niet op scherp. Excelsior 10-Blauw Wit 5: Het vijf de ging met een juiste instelling het veld in, dus om te winnen. Dit aan vallende voetbal leverde echter geen doelpunten op. Ruststand: 0- 0. In de tweede helft was het de linksbuiten van Excelsior die Blauw Wit verraste door maar liefst driemaal te scoren. Wim Veldhuis scoorde nog wel tegen, maar in de slotfase bepaalde Excelsior de stand op 4-1. Blauw Wit 9-Excelsior 16: In het begin ging de wedstrijd gelijk op. Na enkele kansjes voor het 9e wist Excelsior de score te openen, nog voor rust scoorden de Rijssenaren hun tweede doelpunt, maar Nico zorgde voor de 1-2 ruststand. Direct na de aftrap scoorde Nico opnieuw. Hierna was het weer aan Excelsior om te scoren, dat wist uit te lopen tot 2-4. Het negende was hiermee niet tevreden. Het werd door Nico Beldman uiteindelijk 4-4 Uitblinker bij het negende was deze middag echter Jan „Dieks" Dijk- ink. Holten A2-Blauw-wit A2. Na een saaie le helft, kwam er in de 2e helft meer actie in het spel door meer aanvallend voetbal van beide elf tallen. Holten zette de stand op 1-0 door een vrije trap, die Barry in de kruising schoot. Hiema kwam Blauw-wit redelijk opzetten, maar door goed verdedigend werk van Holten konden zij de stand hand haven. Dit heeft tot gevolg, dat Hol ten A2 thuis nog ongeslagen is! Holten B2-S.O.S. B2. De eerste competitie-lichtwedstrijd, die met groot overwicht werd gewonnen. Holten begon zeer fel en dat resul teerde in prachtige openingen met fraaie kansen. Men beheerste het spel, met als grote man „Wilco Pin- kert" (van Basten). Het werd al snel 1-0. S.O.S. kwam na rust nog wel even terug, maar het werd al snel 2- 0 en tevens eindstand. De Zweef B3-Holten B2. Het nog ongeslagen Holten B2 gooide weer hoge ogen in Nijverdal. De B2 for matie van CS en JS begon zeer ge raffineerd en binnen tien minuten was het ai 0-2 voor Holten. Na rust hetzelfde spelbeeld, ondanks even een Zweef-aanval, die gevaar ople verde, werd de stand 1-2 (het eerste blundertje van de keeper). Hierna was het gebeurd met De Zweef en werden de resterende 20 minuten beheerst door Holten B2, dit lever de nog twee doelpunten op door Gerard Brands. Eindstand 1-4. Holten F2-De Zweef F3. Ook deze keer moesten de jongsten van de vereniging een nederlaag incasse ren en wel met 0-7. De Zweef F3 was duidelijk de betere ploeg aangezien ze wat langer speelden dan de Hol tenaren. Maar ook door deze neder laag bleef de sfeer in de ploeg uit stekend en hebben de pups nog veel plezier in het voetbal en zo hoort het ook. Sportlust Vroomshoop Al-Blauw Wit Al. In deze zware wedstrijd in Vroomshoop wist Blauw Wit geen puntje te behalen. Door goed spel van Sportlust en enkele foutjes in de Blauw Wit defensie werd een ruststand bereikt van 2-0. In de tweede helft een heel ander Blauw Wit dat wel wilde werken en terug kwam tot 2-1. Door stevig aandrin gen van Blauw Wit kreeg Sportlust ruimte en men profiteerde tot 4-1. Blauw Wit had in de tweede helft niet het geluk dat Sportlust wel had, zodat na een doelpunt van Gerben 4-2 niet meer gescoord werd. Blauw Wit weet toch dat een wedstrijd 90 minuten duurt! Omhoog A2-Blauw Wit A2. Blauw Wit A2 heeft in Wierden een goede wedstrijd gespeeld, maar onfor tuinlijk toch met 1-0 verloren. Blauw Wit kreeg in deze wedstrijd zelfs twee hele goede mogelijkhe- den, maar de afwerking liet nog te wensen over, misschien dat het in de toekomst beter gaat. Na een ruststand van 0-0, moest Blauw Wit in de tweede helft met 10 man ver der door een blessure van Robert Tromop. Hierdoor kon Omhoog een overwicht opbouwen en lx sco ren. Holten A2-Blauw Wit A2. In een matige wedstrijd is het Blauw Wit A2 weer net niet gelukt een puntje te pakken. Na een ruststand van 0- 0, moest de uitstekende verdedi ging toch een doelpunt toestaan. De voorhoede echter lijkt het pro bleem bij A2, het doelpunten makefl is wel erg moeilijk, maar met de inzet van het hele team zal ook dit er zeker van komen. Blauw Wit Bl-R.K.S.V. BI. Meteen na de aftrap ging Blauw Wit in de aanval, de gevolgen voor R.K.S.V. bleven niet uit. Ondanks het feit dat B1 twee spelers miste bleef men goed voetbal spelen. Er werd voor rust zes maal gescoord, waarvan één uit een strafschop door Gerben In de tweede helft ging Blauw Wit door en üep uit naar maar liefst 12- 0. Het elfde doelpunt van Werner was er een om in te lijsten. Blauw Wit speelde de wedstrijd rustig uit. Een ruime overwinning op een te zwakke tegenstander. In de nacht van zaterdag 27 op zondag 28 september kan men een uurtje langer in bed blijven liggen. Om twee uur 's nachts eindigt de zomertijd en w ordt de klok een uur achteruit gesteld.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 5