Weggaan als je nog in de running bent" Uit het politierapport Henkie van Dieks gaat met vut Kérkdiensten Medische diensten van dag tot dag li Zuster Honig-van 't Spijker met VUT Vanuit de kantlijn NS komt per auto naar weekmarkten AUT0LAKKEN HOLTENS NIEUWSBLAD AUCöiChiDE u\mmc^üin< Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen G. Mekkelholt exposeert in AC Holten ^DPEL BOLSENBROEK DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1986 Zuster M.H. Honig- van 't Spijker: „geen type voor koffie visite". Vorige week werd melding ge- ëen zonder dat daar vergunning maakt dat twee auto's waren open voor was verleend, gebroken terwijl een derde werd Ook werd er nog een persoon be- ontvreemd. Bij het onderzoek keurd omdat hij niet de juiste ken- bleek, na door een buurtbewoner tekenplaat achter op zijn aanhang- hierop attent gemaakt, dat in de wagen had. Wel waren er ongeveer omgeving een vreemde auto stond. 10 verkeerde kentekenplaten op de Deze was in Zaandam gestolen ove- achterzijde vast gezet maar ja, het rigens zonder dat de eigenaar dit ging nu eenmaal om die ene! zelf wist. Vermoedelijk zijn de kra- °P 19-9 werd nogmaals een soort kers van de Holtense auto met deze gelijke controle gehouden waarbij wagen ter plaatse gekomen. Inmid- een vrachtwagenbestuurder werd dels is te Zaandam een verdachte bekeurd terzake het overschrijden aangehouden die bekend heeft met van zÜn diensttijden. Hij had op de Zaandamse auto naar Holten te vier achtereenvolgende dagen res- zijn gekomen. Het verdere onder- pectievelijk 14 uur, lö'/auur, 11 uur zoek naar wat er nu precies ge- en I7 uur gewerkt. Uiteraard ont- beurd is en wie daar nog meer bij staat zo het gevaar dat men over- betrokken zijn is nog in volle gang. vermoeid achter het stuur zit met Overigens werd de te Holten ont- alle mogelijke gevolgen van dien. vreemde auto terug gevonden in In de nacht van 19 op 20 werd Amsterdam. een „bromfiets" uit het verkeer ge- Op 17-9 meldde een inwoner dat nomen die bij onderzoek een cylin- er bij hem een paard in de tuin liep. derinhoud van ruim 80 kubieke cm De eigenaar van het paard kon wor- had. Een echte motor dus. De 18- den opgespoord die het paard weer J arige bestuurder afkomstig uit De in de weide bracht. venter heeft uiteraard een PV ge- Door bewoners van de Beuseber- kregen, gerweg werd de aandacht geves tigd op de rijstijl van een jonge au tomobilist die regelmatig met hoge Op dinsdag 30 september neemt zuster Greet Honig- van 't Spijker afscheid van het Kruiswerk in Holten met een afscheidreceptie in de kantine van camping de Holterberg 's middags van 16.30 tot 17.30 uur. Qua energie en gezondheid, le venslust en betrokkenheid bij het kruiswerk eigenlijk nog jaren te vroeg, maar zo als ze zelf zegt: „Ik denk dat je weg moet gaan als je nog volop in de running bent en niet moet wachten tot ze je oud of zielig gaan vinden. Dan is het voor je zelf ook makkelijker om nieuwe be zigheden te vinden". De familie Honing kwam dertien jaar geleden, na jarenlang in de troepn te hebben gewoond, in Hol ten wonen en betrok een fraai gele gen woonboerderij in het buitenge bied van Holten. De verhuiskisten waren nog maar nauwelijks uitge pakt of Greet Honig meldde zich bij het in oprichting zijnde bejaarden centrum Diessenplas, waar zij drie jaar als verpleegkundige zou wer ken. "Ik ben geen type voor koffievisi- tes, dus ik wilde aan het werk. Dat was in het begin best moeilijk. Ten slotte was er in de achttien jaar dat ik niet in de verpleging werkzaam was geweest, heel wat veranderd. Niet dat ik in het buitenland nu stil heb gezeten. In Nigeria heb ik sa men met een aantal mensen bij voorbeeld een Nederlandse school opgericht. Die beginperiode in Diessenplas was vreselijk leuk en het was-een goede leerperiode om alle vakkennis weer eens op te fris sen. Toch heb ik, toen er een plaats je open kwam, gekozen voor de wijkverpleging. Dat is zo'n boeiend en facinerend werk. Alle facetten van de verpleging komen daarbij aan de orde". Aanvankelijk werkte zuster Honig vier jaar op part-time basis. „Dat was waardeloos" stelt zij kort maar krachtig. „Ik had elke dag het ge voel dat ik mijn werk niet af had als ik s' middags naar huis ging".volle- dige baan. „Soms ben ik wel eens bekaf maar gelukkig heb ik de vol ledige steun van mijn man en kin deren die nooit problemen hebben gemaakt over mij n drukke baan. Of ik het zonder hen ook zo goed had vol kunnen houden weet ik niet. Nu kan ik 's avonds thuis stoom afbla zen. Ik heb echt diepe bewondering voor al die alleenstaande verpleeg sters die jaar in jaar uit dit werk doen, maar 's avonds in een leeg huis komen en aan niemand hun zorgen kwijt kunnen". Claim Hoewel door jaarlijkse opfriscur sussen de wijkverpleegsters ge traind worden in de verzorging van zeer ernstig zieken en stervenden, legt de .verzorging van hen een claim ophet incasseringsvermogen van de wijkverpleegster. „Soms rij ik eerst maar een rondje om, voor dat ik naar een moeder met een pas geboren baby ga. Vreugde en ver driet liggen in ons vak nu eenmaal dicht bij elkaar". Vertrouwd Speciale aandacht heeft zuster Ho ning voor de ouder wordende mens. „Wij krijgen te maken met mondige bejaarden. Die vragen om een an dere aanpak. Daar moet goed op worden ingespeeld om de ouderen zo lang mogelijk in hun eigen omge ving te kunnen laten wonen. Om dat te bereiken moeten alle maat schappelijke organisaties in Hol-- ten nauw samenwerken. Dat is niet een taak alleen de wijkverpleging of het maatschappelijk werk". Over een ander onderwerp, dat met veel taboe's is omgeveng, het thuis ster ven, heeft Greet Honig een eigen mening. „Leven en sterven zijn niet van elkaar los te zien en wat is er mooier voor een mens, afscheid te nemen temidden van de eigen fami lie in de eigen vertrouwde omge ving in plaats van in een kille on persoonlijke ziekenhuiskamer. Men moet echter niet onderschat- Topsport Wie herinnert zich niet die ge denkwaardige woensdagavond in mei 1970? Een volgepakt San Siro-stadion in Milaan waar het Rotterdamse Feijenoord in de fi nale voor de Europacup 1 aan treed tegen het befaamde Celtic Glasgow. Een Schotse furie, die twee jaren eerder er tot ieders verrassing in Lissabon in slaag de het roemruchte Inter Milano de felbegeerde beker voor de neus weg te kapen. Dat was 1968. Een jaar later, sneuvelden de gr oen-witten zeifin de kwart finale tegen AC Milan. De Mila- nezen versloegen vervolgens een paar maanden later Ajax kansloos met 4-1 in de finale in Madrid. Het was dus weliswaar niet de eerste maal dat op die zesde mei 1970 een Nederlanse voetbal club in de finale aantrad, het bleef toch een uitermate opwin dende gebeurtenis. Half Rotter- dam vertrok naar de Po-vlakte en heel Nederland was dagen daarvoor met niets anders bezig dan het afwegen van de kansen. De wedstrijd zelf was heel aan trekkelijk en Feijenoord slaag de er in een vrij snel opgelopen achterstand in de verlenging nog om te buigen ineen 2-1 zege. Wat zich toen over Nederland voltrok, zal ik niet gauw verge ten. Ik zie nog die meer dan hon derduizend man op de Coolsin- gel. Voor het eerst in de voetbal geschiedenis had een Neder landse voetbalclub de Europacup veroverd! Een jaar later treedt Ajax in Londen aan tegen het Griekse Panathinai- kos en wint afgetekend met 2-0. Maar bij lange na niet die sensa tie. Immers het was voor ons Ne derlanders niet meer de eerste keer! Een dergelijk gevoel bespeur ik ook een beetje in de Hotter harten, nu het August weer lijkt te lukken de op één na de beste van de wereld te worden. „Het ziet er naar uit de August en Henk weer genoegen moeten ne men met een tweede plaats" weet de plaatselijke verslagge ver te melden. Het publiek is hard en (te) veeleisend, dat blijkt maar weer. Er is door een wijs man al eens gezegd: „In dien gij succes begeert in uw le ven, maak dan volharding tot uw boezemvriend, ervaring tot uw raadsman, voorzichtigheid tot uw oudere broer en hoop tot. uw beschermengel. Waarvan acte! Demis thoorn. ten welk een moeilijke taak de fa milie op zich neemt, want denk er om dat het ongelofelijk zwaar is die taak tot een goed einde te bren gen". Nieuw leven Hoewel het uitgebreid koffiedrin ken nu tot de mogelijkheden gaat behoren, zal er in de praktijk weinig van terecht komen. Sinds begin van dit schooljaar zit Greet Honig weer in de schoolbahken, nu van de moedermavo waar zij een cursus Frans volgt. Verder vragen de hon den en de grote tuin de nodige aan dacht. „Dat is het voordeel als je stopt met werken, terwijl je nog genoeg energie hebt om iets nieuws op te pakken. Dan val je niet in een zwart gat, maar begin je gewoon aan een nieuw leven". Op 20-9 werd er door een inwoon- ster aangifte gedaan van beledi- snelheden voorbij zou scheuren. Na bwas die dag volgens haar deze melding op 18-9 kon de betref- betrokken geweest bij een fende knaap een dag later al m de aanrijdi waarbij de tegen- kuif gepikt worden. Het bleek een haar y00r alles en nog wat 20-jange inwoner van Holten te zijn v Juitgemaakt. De tegenpartij die maar moeilijk aan het verstand verklaarde desgeVraagd dat de te brengen was dat zijn rijstljfrnet dame m aut0 we, had kt en te accepteren was. Hij vond zelf dat vervolgens weg reed waama hij hu goed kon rijden en dat zijn auto Rwaad was orden Getracht goed remde en dus was er mets aan de ware toedracht te achter. de hand. Hem duidelijk gemaakt ha,en waama een proces.verbaai dat het afgelopen, moest zijn en hem tevens bekeurd omdat hij een gladde band op de auto had. Op 18-9 werd aangifte gedaan van wat in politietermen een „pot- loodventer" heet. Een man had om streeks 15.00 uur tegenover voorbij- fietsende meisjes op de parallelweg van de S14 zijn geslachtsdeel ge toond. Hij zou in het bezit zijn van een groen-blauwe oudere Merce des. Mochten er getuigen zijn die ons op het goede spoor kunnen brengen, dan gaarne een berichtje. Ook deze dag werd er een contro le op de S14 gehouden speciaal ge richt op het zogenaamde zware ver voer. Hierbij viel een bekeuring ter zake het rijden met een vrachtwa- NS heeft voor iedereen mogelijkhe den om voordeling per trein te rei zen. Maar voor veel mensen blijkt het uitzoeken van het aantrekke lijkste kaartje toch een ingewikkel de zaak. Daarom bezoekt NS met een speciale informatie-auto mark ten, braderieën en woonwijken in het hele land. De NS-auto staat in Rijssen op de weekmarkt op 29 sep tember van 08.00 tot 12.00 uur en in Holten op de weekmarkt op vrijdag 3 oktober van 13.30 tot 17.30 uur. Bij deze auto kan iedereen die meer wil weten over het reizen per trein met vragen terecht. Ook zijn er in de auto aantrekkelijke aanbiedin gen te koop, die niet bij het loket verkrijgbaar zijn. Zo is er het proefabonnement Dalu- renkaart. Een 1-maands (procf)Da- lurenkaart kost f. 25,- en is geldig voor één persoon. Voor mensen van zestig jaar en ouder is er een 2- maands proefabonnement 60+ Se- niorkaart voor f. J5,-. Hiermee kan twee maanden met korting worden gereisd. Bovendien heeft men recht op een dag vrij reizen. Dit jaar is het voor het eerst moge lijk om op Tienertoer te gaan in de Herfst- en Kerstvakantie. In de voorverkoop in de informatie-auto kost deze kaart slechts f. 35,- in plaats van f. 40,-. Maar wie gewoon eens kennis wil maken met de trein, koopt bij de informatie-auto een „probeer eeNS de trein", voordeel bon voor slechts één gulden. Met deze aanbieding kan iedereen een hele dag met korting reizen: 40% korting op een dagretour/dagkaart of 45% korting op een enkele reis. De bon is geldig tot en met zeven dagen na dag van aankoop. volgt. Ook werd er aangifte gedaan van vernieling van een damesfiets. De aangeefster had de fiets van haar moeder de voorgaande avond ge plaatst tegen de muur van de disco theek „De Waag". Bij terugkomst bleek de fiets vernield te zijn. Men had er kennelijk boven-op staan dansen of mogelijk zelf met een auto over heen gereden. Op 21-9 werd door de bestuurder van een Duitse bestelauto bij de Aral langs de Al getankt zonder dat men het nodig vond te betalen. In samenwerking met collega's van de verkeersgroep kon de man on der de gemeente Delden gegrepen worden. In de avond van 21-9 werd gemeld dat een geparkeerde motor bij de Biester was beschadigd door een andere motor. De laatste was tegen de andere aangevallen waarna de bestuurder er tussen uit ging. Door een getuige werd het kenteken ge noteerd. De betreffende bestuurder wordt over het gebeurde nog door de politie aangesproken. Omstreeks 09.00 uur in de och tend van 22-9 vond op de noordelij ke rijbaan van de Al een aanrijding plaats waarbij twee personenau to's zwaar werden beschadigd. Hoewel het zich eerst ernstig liet aanzien bleek er gelukkig toch geen persoonlijk letsel te zijn. De betrokken auto's reden achter el kaar over de linker rijbaan. Van de voorste auto, een automaat, blok keerden de wielen plotseling waar na de achteropkomende auto er met grote snelheid tegen aan bot ste. Er wordt een onderzoek inge steld hoe het mogelijk kon zijn dat de wielen blokkeerden. In het AC restaurant Holten is ge durende de maanden september en oktober werk te zien van de Hol tense kunstenaar G.J. Mekkelholt. De expositie bestaat uit potlood pentekeningen, pastels, aquarel len en acrylschilderijen. De heer Mekkelholt, geboren in En schede, had al van jongs af aan een grote interssse voor tekenen en schilderen. Zijn eerste tekenlessen kreeg hij op de ambachtsschool. Tijdens de oorlogsjaren volgde hij een tekencursus. Ger Mekkelholt maakte onder an dere reclameplaatjes, hij schilder de decors voor het toneel en ver zorgde etalages. Naast een cursus etaleren, volgde hij ook een cursus reclametekenen en ontwerpen. Nu Mekkelholt in de AOW zit is hij meer vrije tijd gaan besteden aan zijn creatieve hobby's. Afgezien van tekenen houdt hij zich ook be zig met boetseren en emailleren. Bovendien beschildert hij melk bussen met afbeeldingen van hui zen en boerderijen. Oude dakpan nen worden door hem voorzien van spreuken, terwijl hij op klompen en flessen Hindeloper motieven schil dert. De expositie in AC Holten is dage lijks te bezichtigen van 10.00 tot 22.00 uur. De toegang is gratis. De verkoop verloopt via de info-balie van het restaurant. van de vakman nu in spuitbus Wij vullen zelf onze spuitbussen in iedere gewenste kleur en laksoort. Alle spuitbenodigdheden en vakgerichte adviezen AUTOSCHADES - SPUITWERK - CARR. ONDERDELEN - AUTOGLAS Daltonstraat 13, tel. 05480-1 33 47 ind.terr. De Mors Vrijdag 19 september j.l. nam G. H. Egberts (beter bekend als Hen kie van Dieks) afscheid bij Chris Hogeslag b.v. Hem werd namens Chris Hogeslag b.v. een receptie aangeboden bij camping Venek laas. Hij is als dertienjarige jongen begonnen bij Pagrach en van Rooy- en, waar hij dag en nacht klaar stond. In 1972 ging Egberts over naar Chris Hogeslag b.v. waar hij zijn verdere dienstverband tot aan de vut volmaakte. Hem werd na mens Chris Hogeslag b.v. en het ge zamenlijke personeel een fiets aan geboden. Chris Hogeslag sprak na mens de familie Hogeslag een woord van dank uit, en prees hem voor zijn geweldige inzet en begrip voor vernieuwingen binnen het be drijf. Namens het gezamenlijk perso neel sprak Jan Udink een woord van dank uit voor de goede samen werking met de andere slagers. Ten slotte werd hem door de per soneelsvereniging een krenten brood in de vorm van een koe aan geboden. De heer Egberts bedank te vervolgens iedereen voor de goe de samenwerking. NED. HERV. KERK: 10.00 uur: Ds. W. Vons (Viering Heilig Avondmaal). 19.00 uur: Jeugddienst, ds. R. Visser. Uitgangscollecte: Orgelfonds Cs morgens), Jeugdwerk ('s avonds). Oppasdienst: Mevr. Ligtenberg- Schoolen en Erny Dikkers. Diessenplas: Woensdag 1 ok tober 19.00 uur: ds. W. Vons (H. Avondmaal). GEREF. KERK: 09.30 en 19.15 uur: ds. J.C. vam *egmond, Emlichheim (Did). 19.15 uur: ds. D.C. Hellinga, En ter. In beide diensten is de le collec te voor Kerk en Israël 1/3) en de 2e voor Geestelijke verz. buiten land (2/3). Kindernevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. mevr. Hospers. Oppasdienst: Ingrid Jansen, Wilma Aanstoot en Willy Brinks. Ans Aanstoot en Dianne Bos- schers. R.K. KERK: 10.00 uur: Heilige Mis in gebouw Irene. DIJKERHOEK: 10.00 uur: ds. H. Lindeboom, emeritus predikant. OKKENBROEK: 10.00 uur: Mej. Bea van den Brink, theol. cand. te Gronin gen. Uitgangscollectie: Vredesweek N.H.K. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur. ARTS: J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Stichting Kruiswerk Z.W.O, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van ma t/m vrijdag 13.30 -14.30 uur, tel 05483-6 14 36.24-uurs be reikbaarheid: tel. 05700 -1 24 25. Diëtiste: spreekuur volgens af spraak tijdens spreekuur wijk verpleegkundige. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Fysiotherapie: alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. TANDARTS: R. Jongkees, Middenstraat 15, Goor, tel. 05470-7 60 21. DIERENARTS: W.C.C. Wamelink, Houtweg 18, tel 6 20 04. S. Minnenma, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Beide artsen ook voor kleine huisdieren. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30 - 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BËJAARDENWERK: Inlichtigen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEBEDRIJF: Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij Gem. Energiebedrijf, tel 05483-6 18 14. POLITIE: Tel. 05483-6 44 44; dag en nacht bereikbaar. BRANDWEER: Telefoon 00 11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87.Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. DONDERDAG 25 SEPTEM BER: 20.00 UUR: De Kandelaar, bij eenkomst CPB.: M. de Groot te Lochem over Getallen uit de Bijbel; 20.00 uur gebouw Irene: Forum discussie Vredeswerk- groep. ZATERDAG 27 SEPTEMBER: Holterberg-herfsttoer Wieler vereniging Holten; 19.30 uur: feestavond ponyclub De Berg- ruiters in zaal Vosman; 14.00- 16.00 en 19.30-21.00 uur: Floralia o.b.s. Dijkerhoek. ZONDAG 28 SEPTEMBER: Paardensporterrein Borkeld: Hippolon Bergruiters. MAANDAG 29 SEPTEMBER: 20.00 uur: ledenvergadering Rabo-bank in Vosman. DINSDAG 30 SEPTEMBER: 16.30-17.30 uur: afscheidsrecep tie zuster M.H. Honig-van 't Spijker in kantine camping Hol terberg. WOENSDAG 1 OKTOBER: 20.00 uur, De Biester: Algemene Ledenvergadering H.H.V.; 18.30 uur: vertrek bus bij gebouw Ire ne voor HVG ringavond in Ok- kenbroek. DONDERDAG 2 OKTOBER: 19.45 uur: Rayonvergadering CPB in Het Anker te Wierden. VRIJDAG 3 OKTOBER: 20.00 uur: klaverjasavond s.v Holten; 13.30-17.30 uur. NS in formatie-auto op Smidsbelt. ZATERDAG 4 OKTOBER: 10.00 uur: Missionaire werkdag in De kandelaar; 10.00-16.30 uur scoutingspël op Kalfstermans- weide.20.00 uur: start eerste deelnemer 'Nacht om Holten bij clubhuis De Biester. ZONDAG 5 OKTOBER: Viswedstrijd in Twentekanaal te Lochem, vertrek 06.00 uur Smidsbelt. VRIJDAG 10 OKTOBER: 20.00 UUR: Eerste klaverjasa vond in clubhuis 't Vletgoor. DINSDAG 14 OKTOBER: 09.30-12.00 en 13.30-14.30 uur: kledingbeurs in zaal Vosman. WOENSDAG 22 OKTOBER: 20.30-22.30 uur: Openbare les Volksdansgroep in Kleuter school Tuinstraat, HOLTEN - Ondertrouwd: G. J. Meijer, 26 jr. en C. F. Terwei, 19 jr.; H. Meilink, 26 jr. en H. Agter- kamp, 23 jr. Getrouwd: J. Pattimukaij, 23 jr., Deventer en B. J. Schuppert, 22 jr.; P. G. Bruggeman, 26 jr. en J. H. A, Jansen Manenschijn, 25 jr.; G. H, Boersma. 25 jr., Marke- lo en H. G. Leppink, 22 jr. Overleden: M. Kappert, 82 jr.: G. J. Ulfman, 78 jr. (overl. te De venter): B. J. Stevens, 50 jr. Gevonden: Een collier met daarin een strikje van blad goud. Verloren: Zilveren bedelarm band, groene knipportemonnee met f 25.-, goudkleurige ketting met hangers. Zoekgeraakte dieren: een zwart katje, een goud-camelkleurige Paduha-haan met kuif. MARKELO - TEL 19 07

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 3