Holtense touwtrekkers diep onder indruk van wereldkampioenschap Goede vooruitgang kwaliteit jongvee Rijden in de regen Blauw Wit kwam bij Vesos goed weg in HOLTENS NIEUWSBLAD Sluiting sportvelden Raad komt bij een Gezamenlijk musiceren in N.H. kerk Uitslagen Super Star Bejaarden sociëteit DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1986 Moe, voldaan en nog vol met indrukken zijn de vier Hol tense deelnemers aan het wereldkampioenschap touwtrekken, dat vorige week werd gehouden in Slagharen, weer terugge keerd op de thuisbasis. De Holtense vertegenwooordi- ging bestond uit de OKIA mannen Egbert Jansen, Martie Jansen en Johan Meilink en Marietje Brinks, de enige Holtense vrouw die voor het nationale team was geselecteerd. Haar eerste in ternationale optreden lever de gelijk al een zilveren me daille op. Nog schor van het enthou siast meeleven met de ver richtingen van de Neder landse ploegen) deden de vier verslat van hun erva ringen. "Woensdagavond om 's avonds acht uur moesten de deelnemers zich melden in Slagharen. Vooraf hebben we zeer intensief getraind. Drie maal per week trainde we met het nationale team. In die drie maanden moesten wij ons ook be wijzen dat we onze plaats in het team waard waren". Egbert kwam uit in de 640 klasse. Dit team moest uitkomen tegen Zwitserland, dit werd verloren. Te gen Duitsland trok men een goede partij, deze punten gingen naar het nationale team. Tegen Engeland wist men geen punten te bemachti gen en tegen de ploeg van Jersey won men weer. Van de Zweden wist men wel te winnen. Deze trekbeur- ten leverde een derde plaats op in hun poule. In de kruisfinale moest men trek ken tegen de republiek Ierland, daarna tegen Noord Ierland en de laatste trekbeurt was tegen Wales. Dit gaf als eindresultaat een vijfde plaats op de wereldranglijst. In deze klasse werd Engeland wereld kampioen. Martie Jansen, 720 kg en Johan Mielink, 560 kg-klasse, waren ook geselecteerd voor het nationale team. Beide kwamen niet aan het touw, want zij stonden reserve voor het team. Dat doet in feite niets af aan hun prestaties want hun capa citeiten deden niets onder voor de mannen die wel aan het touw kwa men. Terecht werd Martie Jansen dan ook betrokken in de huldiging van het 720 kg-team dat wereld kampioen in zijn klasse werd. Het 560 kg-team bereikte een achtste plaats. Knikkende knieën Het nationale dames-team van de 520 klasse werd versterkt door Ma- rietje Brinks. Wekelijks traint zij samen met de heren uit de selectie om op zo hoog mogelijk niveau te kunnen presteren. Haar eerste op treden in het nationale team heeft onvergetelijke indruk achter gela ten. "Bij de eerste trekbeurt dacht ik: dat kan ik nooit, dat wordt niks. Ik kwam met knikkende knieën aan het touw tegen Amerika, maar toen wel in de wedstrijd waren, was dat al gauw over. Dan luister je alleen naar de coach en zie je en hoor je niets meer van wat er om je heen gebeurt. Door de zenuwen en het aanmoedigen van de andere teams, ben ik wel zo schor als een kraai ge worden". Het damesteam moest alleen tegen Zweden in het zand bijten en won verdiend de zilveren medaille. OKIA hoopt de vruchten te kun- Drie van de vier touwtrekkers: v.ln.r. Egbert Jansen, Marietje Brinks en Martie Jansen. nen plukken van de geweldig posi tieve publiciteit rond dit wereld kampioenschap touwtrekken, dat heeft laten zien dat touwtrekken een echte topsport is. iiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiimiiwiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiimiim De leden van de kalverenopfok- Anja Bronnenkreef, Egbert Riet club: v.l.n.r.: Herman Slijkhuis, berg en Janny Steegink. Egbert Rietberg (12 j.) van de La- renseweg heeft op de jongveekeu ring, die zaterdag in Espelo voor de 2e keer werd georganiseerd door de Kalveropfokclub met z'n kalfje Jantje (geb. 26 nov. 1985) het kampioenschap behaald. Reserve kampioen werd Dolly 2 (geb. 23-11- '85) van Janny Steegink. Er natoen aan de keuring 35 jon gelui mee die hun roodbontjes (35) ter keuring „voorleidden" aan de jury die bestond uit Frans Alferink uit Heeten en Henk Pinkert uit Markelo. Als ringmeester fungeer de Henk Stevens. De keurmeesters, die ook het vorig jaar in Espelo keurden, constateerden een duide lijke vooruitgang van kwaliteit en waren ook over verzorging en toilet zeer tevreden. Een zo grote en ac tieve opfokclub zoals men die in Holten heeft, is voorde fokkerij van het grootste belang, verdient de volle aandacht en moet gestimu leerd worden, aldus de jury. De uit slag: Junioren Rubriek 1: la: Marie van Remco Veltkamp; lb: Ans 5 van Er- win Noteboom. Rubriek 2: la: Jantje van Egbert Rietberg; lb: Marietje van Erwin Rietberg. Rubriek 3: la: Coba van Edwin Beldman; lb: Jascia van Wilco Paalman. Senioren Rubriek 4: la: Dolly 2 van Janny Steegink; lb: Willemien van Erik Sluiter. Rubriek 5: la: Clara van Edwin Eij- gendaal; lb: Gonda van Gert Tui- tert. Rubriek 6: la: Janine van Herman Slijkhuis; lb: Truus van Erik Bos- schers. Rubriek 7: la: Gerrie van Dirk Pek- keriet; lb: Juliaantje van Gerrit Jurjens. Beste toilet (junioren): Jantje van Egbert Rietberg. Beste toilet (senioren): Dina van Anja Bronninkreef. De prijzen die bestonden uit prachtige bekers werden uitgereikt door clubvoorzitter Jan Haverslag. Beste voorbrengen (senioren): Her- deelnemefióntvingen een her- Beste voorbrengen (junioren): Eg- bert Rietberg met Jantje. man Slijkhuis met Janine. inneringsmedaille en een keurig vaantje. De wedstrijd Vesos-Blauw Wit eindigde in de zg. „brilstand" (0-0) waarbij Blauw Wit de gelukkigste ploeg was en de Hellendoorners gezien het spelbeeld meer ver diend hadden. Blauw Wit begon aan deze wed strijd met Harry Kolkman en John Peter Schalk op de bank (beiden geblesseerd) waarvoor trainer Henk Mennegat Teun Schuppert had opgesteld terwijl Henri Kolk man als aanvallend middenvelder achter de hand werd gehouden. Beide teams begonnen onder lei ding van scheidsrechter Steffens met aanvallend spel dat reeds in de derde minuut voor Blauw Wit suc ces leek te hebben maar de door Ri chard Beldman uit een scrimmage ingetikte bal ging een paar centi meter naast. Vesos trok hierna sterk ten aanval en probeerde met strakke schoten Eddy van Dijk te passeren maar die wist z'n doel met prima keepwerk schoon te houden. Na de thee eenzelfde spelbeeld waarin echter in de 8ste minuut verandering had kunnen komen maar helaas schoot Hans Stam vanaf de elf-meterstip de bal in de handen van de doelman. De gast heren putten uit deze meevaller moed, bleven aanvallend beter spe len maar kregen geen loon naar werken. Eddy van Dijk moest meer dan eens rédding brengen omdat z'n achterhoede regelmatig in de fout ging en het tot nu toe ongesla gen Blauw Wit mocht met het ene puntje meer dan blij zijn. Stand: ASV 3-6, Daarle 4-6, Evers- berg 4-6, Blauw Wit 3 3-5, DVO 3-5, Sportlust 3-4, Rietvogels 3-4, Marle 4-4, De Esch 4-3, Vesos 4-3, Driener- lo 3-2, Boswinkel 4-2, Markvogels 4- 2, Oldenzaal 4-0. Thuis tegen Drienerlo Zaterdag a.s. speelt Blauw Wit om half drie thuis tegen Drienerlo uit Enschede. Het studententeam van de TH Twente verloor het vorig seizoen zowel uit als thuis van Blauw Wit en heeft dus nog wat te „verrekenen". Scheidsrechter is de heer Luppes. De wedstrijdbal is aangeboden door installatiebdrijf Klein Velderman. De sportvelden op Meermanskamp en 't Vletgoor zullen volgend jaar tijdens de zomerperiode voor on derhoud negen weken gesloten zijn. Uitzondering vormt de nieuwe atletiekvoorzieningen van s.v. Hol ten op Meermanskamp die de gehe le zomer door gebruikt kan worden. Met voorbehoud over verschuiving van een week is de zomersluiting als volgt vastgesteld: 't Vletgoor 8 juni tot en met 14 augustus, Meer manskamp 15 juni toten met21 au gustus en Sportdal 15 juni tot en met 21 augustus. Het Stratenvoetbaltoemooi zal worden gespeeld op 31 mei. De troosteloze weersomstandig heden van afgelopen zondag waren er de oorzaak van dat de menwedstrijden, die georgani seerd waren door de Rijvereni- ging De Bergrijders, maar ma tig werden bezocht. Ook een aantal deelnemende combina ties liet het afweten. In totaal waren er zestien aanspanningen die zich bezig hielden met slalom, dressuur een hindernis onderdeel en een buitenrit. Bij de paarden werd E. Tempel man met 67 strafpunten als bes te uit de bus. Bij de pony's won W. Baluts me 80 strafpunten. Een van de deelnemende combina ties van de menwedstrijd. De gemeenteraad van Holten zal op maandagavond 22 september tijdens de maandelijkse vergade ring een zevental voorstellen be handelen. Op de agenda staan een voorstel tot het verlenen van gemeentega rantie ten behoeve van de Stich ting Bevordering Huisvesting Be jaarden, een voorstel tot het ach terwege laten van de vaststelling van een plan voor basisonderwijs, een voorstel inzake diverse aan schaffingen ten behoeve van de Scholengemeenschap en beant woording van eventueel ingeko men schriftelijke vragen. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. aan Voordes b.v. vergunning verleend voor de bouw van 2 woningen aan het van Holtenserf: 2. aan de heer H. Koopman vergunning verleend voor het ophangen van spandoeken t.b.v. collecte Nierstichting. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf danwel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Subsidie emancipatie-aktiviteiten 1987 Subsidie-aanvragen voor emancipatie-aktiviteiten in 1987 moeten vóór 1 november 1986 bij het college van burgemeester en wethouders ingediend worden. Na deze datum ingediende aanvragen zullen in principe niet meer voor subsidiëring in aanmerking komen. Aan instellingen/groepen die de afgelopen jaren volgens de lijst van emancipatie-aktiviteiten subsidie ontvingen, is reeds een aanvraagformulier toegezonden. Formulieren zijn verkrijgbaar op de afdeling welzijnszaken van het gemeentehuis. Spreekuur burgemeester De burgemeester is verhinderd op maandag 23 september a.s. spreekuur te houden. Expositie in het nieuwe gemeentehuis Omstreeks maart 1987 wordt het nieuwe gemeentehuis in gebruik genomen. Een deel van de hal zal worden ingericht als expositieruimte. Het is de bedoeling dat deze ruimte regelmatig gebruikt gaat worden. De gedachte is ontstaan om in de periode tussen de daadwerkelijke en de officiële ingebruikneming van het nieuwe gemeentehuis, bijv. gelijktijdig met een voor de Holtense bevolking te houden Open Huis, te starten met een overzichtstentoonstelling van recent werk van Holtense beroeps- en amateurkunstenaars. Om na te gaan of dit plan aanslaat en haalbaar is, wordt momenteel de belangstelling voor deelname aan zo'n tentoonstelling geïnventariseerd. In principe wordt iedere beroeps- en amateurkunstenaar in de gelegenheid gesteld het door hem/haar gecreëeerde werk te exposeren. Dit is in beginsel mogelijk in alle denkbare kunstvormen. Het te exposeren werk moet echter in de bouwperiode van het nieuwe gemeentehuis, dus in 1986, gemaakt zijn. Hierdoor kan een aardig beeld ontstaan van „Kreatief Holten anno 1986". Geïnteresseerde Holtenaren die mee willen werken aan deze tentoonstelling worden verzocht zich vóór 15 oktober a.s. aan te melden (bij voorkeur schriftelijk) bij de afdeling welzijnszaken van de gemeente Holten, Dorpsstraat 27, 7451 BR Holten. Vergeet niet te vermelden wat u wilt exposeren en geeft u zo mogelijk daarbij nog wat korte aanvullende informatie over uzelf en uw werk. Reakties worden met belangstelling tegemoet gezien. Cultureel Jongeren Paspoort (CJP) Sedert begin september is het CJP voor het seizoen 1986/1987 weer verkrijgbaar bij de V.V.V. en op de afdeling welzijnszaken van het gemeentehuis. Met het CJP krijg je korting bij theatervoorstellingen, (pop)concerten, musea, filmhuizen, bibliotheek en op veel tijdschriftabonnementen. Het CJP is verkrijgbaar voor iedereen tot en met 25 jaar. De kosten bedragen f 9.50 voor een heel jaar. Kopers van een CJP krijgen bovendien een aantal reduktiebonnen die in Holten kunnen worden gebruikt. Besluit je een CJP te kopen, neem dan een recente pasfoto mee. Liefhebbers van samen musiceren zijn komende zaterdag, 20 septem ber, welkom op de meespeelmid dag die de Vereniging voor Huis muziek, afdeling Deventer e.o., van 14 tot 17 uur houdt in de Neder lands Hervormde kerk te Holten. Alle soorten instrumenten, met uit zondering van toetsinstrumenten, zijn welkom. De leiding berust bij Anne Lamers en Lily Wijngaarden. De toegang is gratis. Men dient de eigen muziekstandaard mee te brengen. Tevens zal tijdens die middag Han Nijhof aanwezig zijn om te laten zien hoe violen worden gebouwd. In verhand met het korte tijdsbe stek, worden de deelnemers ver zocht vanavond (donderdag) of ui terlijk vrijdag zich aan te melden bij Lily Wijngaarden, telefoon 05700- 29 66 3. Heren: 1. Wim Meijer 15; 2. Anton Aarsen 19; 3. Gerrit Klaasses 38; 4. Erik Bekkenens 42; 5. Erik Jol 43; 6. Gerben Beldman 44; 7. Gerwin de Velde en Wilco Stevens 47; 9. Mar- chel Kers 53; 10. Harry Willems en Bert Kappert 57; 12. Nico Valk 63; In de eerste bijeenkomst seizoen 1986/87 van de Bejaardensociëteit Holten, die zal worden gehouden op dinsdag 23 september om 14.30 uur in „De Kandelaar", zal mevr. Hidding een boek bespreken. Het belooft een erg gezellige middag te worden. 13. Arjan Steinhauwer 65; 14. Mark Wienbelt 69; 15. Fokke Buiten 71; 16. Hans Schoppers 75. Dames: 1. Maud v. Geel 24; 2. Truus Ongena 31; 3. Agnes Tulier 38; 4. Inge Rietman 40; 5. Fenneke v. Doominck en Renate Stam 41; 7. Tonny Buiten 44; 8. Juliette Meije- rink 45; 9. Anja Bronninkreef 46; 10. Hetty Wevers en Tonny Brands 49; 12. Ria Mooiweer 51; 13. Johanna Paalman 55; 14. Bea Nijland 71; 15.Hariette Stukker en Hendriette Vorkink 85. Ploegen: 1. Z.P.C. Twenhaarsveld 165; 2. Hockeyclub en Z.V.V. Blauw Wit 177; 4. H.M.V. en S.V. Bato 179; 6. Zaagmolen 202; 7. Mintonette 213; 8. T.T.V. Holten 308.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 13