Afscheid van Janna... Holtens Nieuwsblad "'Woemons maar koor voor jonge mensen" Dolly Dots in Holten 8 Tiroler kapel HMV omlijst superstar vrijdag in sporthal Helicon start ledenwerf-actie Collecte U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Live-optreden op 11 oktober 56 kandidaten voor één baan Jongens Werving Holtens Nieuwsblad Donderdag 11 september 1986 - 39e jaargang - nr. 37 IAbonnementsprijs f35.25. Losse nummers 80 cent. Gedrukte oplage 3075 Het kostte heel wat moeite Janna den Heijer-Vrugteveen, de scheidende kassajuffrouw van het zwembad Twenhaars- veld op de foto te krijgen. Maar toen Hans Wissink, het hoofd van de afdeling sportzaken van de gemeente Holten, niet alleen het beloofde gebakje kwam oppeuzelen, maar ook nog cadeau's had meegebracht in de vorm van het ge meentewapen en een fraaie ruiker bloemen, was het spreek woordelijke ijs gauw gebroken. Na 22 jaar vond 'Janna van de kassa' het welletjes. Eigenlijk had zij vorig jaar al willen stoppen, maar chef-badmeester Lemel haalde haar toen over nog een jaartje bij te tekenen, maar nu was het af scheid toch definitief. Op uitdrukkelijk verzoek van Janna werd het afscheid gevierd in besloten kring van zwembad medewerkers zonder verdere genodigden. Via de krant bent u er nu toch een beetje bij betrokken. In de vorige edties heeft u al kun nen lezen dat aanstaande vrijdag 12 september de superstarwed strijd voor verenigingen en perso nen zal plaats vinden ter gelegen heid van het tienjarig bestaan van sporthal „t Mossink. Ook de ge ruchten dat het evenement niet door zou gaan, konden worden ont zenuwd. Toch waren er nog enkele punten die wel door de organisatie gepland waren, maar niet niet ge heel waren afgerond, zolas bijvoor beeld de muzikale omlijsting van de avond. De organisatie is terecht blij dat zij de Tirolerapel van HMV Met de slogan: 30 jaar op de bres voor 80.000 gehandicapten, vestigt het Prinses Beatrixfonds de aan dacht op de collectie die gehouden wordt in de week van 15 tot 21 september. Het Prinses Beatrixfonds is een particuliere instelling, die niet wordt gesubsidieerd. Het Fonds zet zich al 30 jaar in voor medemensen, die lijden aan invaliderende ziek ten, die het zenuwstelsel aantas ten. Een ongekend hevige kinderver- lammings-edpidemie gaf in 1956 de stoot tot de oprichting van het Prinses Beatrix Fonds. Nu deze ziekte in Nederland door conse quente vaccinatie is bedwongen, kan het Fonds zijn aandacht ook richten op aandoeningen van het centrale zenuwstelsel, waartegen nog geen vaccins of andere reme dies bestaan. Tot deze ziekten be horen ondermeer: multiple sclero se, spierziekten, spasticiteit, spina bifida (open rug), ziekte van Hun tington en ziekte van Parkinson. In de week van 15 tot 21 september komen de vrijwilligers met de be kende oranje bussen langs de deur. heeft weten strikken voor dit fees telijk gebeuren. Tevens werden oud-raadsleden en gemeentebe stuurders uitgenodigd die tien jaar geleden het besluit namen tot de bouw van de sporthal. De beheerster van de kantine van de sporthal wil zich niet onbetuigd laten en heeft ter ere van het tienja rig bestaan alle comsupties (koffie, bier, fris e.d.) gesteld op tien dub beltjes oftewel een gulden. De organisatie verwacht dat veel Holtenaren hun sportlieden komen aanmoedigen. De deelenemers die nen om 19.00 uur in de sporthal aanwezig te zijn. De finale wordt verwacht rond de klok van half tien. Uitgeversmaatschappij Van der LoeffBV in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar Weleweg 104 Boekelo tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Smidsbelt 37 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie- vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker- J. Wiggers Kolweg 14 tel. 05483-6 13 56 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 J. Rozendom Schoutenstraat 33a tel. 05483-6 36 25 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur In Bathmen: H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Woonplaats Geeft op als abonnee Holtens Nieuwsblad Dhr. /mevr. C -'V; woonplaats Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 34.25 Na BZN en het Los Vast- spektakel van de NCRV krijgt sporthal 't Mossink een derde muzikale klapper van formaat over de vloer. Organisator Hans Wolven is er in geslaagd de Dolly Dots naar Holten te halen. Op zaterdag 11 oktober ver zorgen zij vanaf 20.00 uur een avondvullend live-pro gramma 'met orkest. De kaarten voor dit optreden kosten 15 gulden in de voor- Voor de functie van beheerden van de gemeentelijke sportvelden heb ben zich 56 kandidaten gemeld, waarvan negentien Holtenaren. Dit deelde voorzitter J.Groeneveld van de sportcommissie maandag avond mee. verkoop bij de sporthal, bij ber geven ze daar in Holten een boekhandel Heusinkveld Proeve van. en bij Eetcafé 't Klavier. Sinds de laatste langspeelplaat Thirst van de Dolly Dots is er veel gebeurd. In een jaar tijd volgden een succesvolle live-tour door het land en de hitsingles Trick of the Eye, Give the Girl a Break en Where were you elkaar snel op. Ook kwam er voor het eerst in het zesja rig bestaan een verandering in de bezetting. Anita Heilker besloot na de geboorte van haar dochter Ro bin het artiestcnvak eraan te ge ven. Ook kregen de Dots een nieuw produktieteam in de figuren van Richard Debois en Peter van As ten. Dat en de overgang naar pla tenmaatschappij Ariola heeft de nodige creatieve impulsen opgele verd die resulteerden in dg zojuist verschenen LP Attention waarvan de single Only the Rain een voor proefje was. Op de nieuwe LP zingt elke Dot tenminste één keer een solonummer, zodat wat dat betreft de groep ook een stuk volwassener is geworden. Op zaterdag 11 okto- "Nee, geen jongerenkoor, maar een koor voor jonge men sen. En dat is een heel ruim begrip. De minimumleeftijd is 15 jaar, maar we richten ons vooral op dc leeftijdsgroep van 20 tot 25 jaar en ook de 'oudere jongeren' zijn welkom." Na 13 jaar moet het Holtense Helicon-koor voor het eerst grootscheeps op zoek naar nieuwe leden. Een persoonlijke benadering van de kennissenkring en een open repetitiea vond op woensdag 24 september moeten ervoor zorgen dat de Helicon-stemmen blijven weerklinken. Met name het mannelijk geslacht moet eraan geloven. Een gesprek met voorzitster Hanneke Meyer, dirigente Ineke van Jaars- veld-Kevelam en de ledenwerfcommissie bestaande uit Jeanette van Bruggen, Marieke Schuppert en Jannie Mey er. Ooit begonnen op initiatief van do minee Lugtigheid ontwikkelde He licon zich in dertien jaar van een jongerenkoor tot een cantorij-koor. Dus niet een koor dat begeleid door een combo de diensten wat onder steunt, maar een koor dat samen met de predikant en de gemeente van elke dienst een feest probeert te maken. Met name het verhalen de aspect van de kerk- en koraal zang speelt bij Helicon een grote rol. Afhankelijk van het behandel de thema in de dienst worden bij de lezingen liederen uitgezocht. Huub Oosterhuis is daarbij een dankbare Het jongerenkoor Helicon inspiratiebron, maar ook Engelse psalmen en veel werk van Anton Oomen worden ingestudeerd op de woensdagse repetitieavonden. "Je hoort vaak zeggen dat we te moeilijke muziek zingen" vertelt Hanneke Meyer. „Misschien dat mensen daardoor niet zo makkelijk lid worden. Maar zelf vinden we het echt niet moeilijk. We hebben hier voor gekozen en willen liever niet het eenvoudige genre zingen." Diri gente Ineke Van Jaarsveld-Keve- lam beaamt dat van harte. Zij is al vanaf de oprichting betrokken bij de repertoire-keus van Helicon en wil zich duidelijk onderscheiden van een jongerenkoor. „We zijn li turgisch bezig. En dan kan daar best af en toe een piano, orgel of dwarsfluit bij komen hoor. Maar de teksten krijgen bij ons veel nadruk. Daarom zingen we ook voorname lijk in het Nederlands. En een hoog tepunt is ook elk jaar weer de Ne derlandstalige Passie-zang." Tel je alle Holtense jongeren op die ooit deel uitmaakten van Helicon dan zou je niet geloven dat er nu problemen zijn met de bezetting. Maar het probleem in Holten is vaak dat jongeren na een of twee jaar weer moeten afhaken omdat ze elders gaan studeren of werken. Een vaste kem blijft, maar er zijn erg veel ups en downs. Daarom wordt nu naar wat meer vastigheid gezocht in de vorm van wat oudere leden die in Holten al hun stekkie gevonden hebben. Koot en Bie in troduceerden daarvoor ooit de term 'oudere jongeren'. En als bij die aspirant-leden ook het manne lijk geslacht redelijk vertegenwoor digd is, dan mag de ledenwerfactie helemaal geslaagd worden ge noemd. Want de inbreng van man nelijke bas- en tenorstemmen blijkt momenteel onontbeerlijk. Ineke Kevelam heeft er van elk maar twee tot haar beschikking en dat moeten er in haar ogen toch minstens vijf van elk worden. „Bij grote optredens, zoals op 21 sep tember in de Grote Kerk in Deven ter doen we nog een beroep op oud leden die het repertoire nog ken nen, maar zo kun je natuurlijk niet doorgaan. We willen bijvoorbeeld alweer wat gaan instuderen voor Kerstmis. Echt zingen hoeven ze niet te kunnen hoor. Dat leren ze hier wel. Veel jongens hebben een bepaald schaamtegevoel wanneer ze moeten zingen, maar dat is hier helemaal niet nodig. Het gaat er hier altijd heel gezellig aan toe. Ook noten lezen hoeft niet. Dat kunnen er maar weinig bij dit koor." „En ze hoeven ook helemaal niet her vormd te zijn" voegt Hanneke Mey er toe. „Wij zijn er voor alle gezind ten. We hebben ook gereformeerde en katholieke leden. Als ze maar van geestelijke muziek houden. Waarbij het er overigens heel gezel lig toegaat. Zowel op de wekelijkse repetitie als op de jaarlijkse feesta vond die we hebben." De speciale ledenwerfcommissie heeft in de afgelopen weken veel werk verzet. Niet alleen werd een lijst opgesteld van bekenden van koorleden die persoonlijk bena derd zullen worden, ook zijn er affi ches ontworpen voor de open avond op 24 september en is er via de verschillende kerkbladen rucht baarheid aan de actie gegeven. Op woensdag 24 september kunnen belangstellenden in gebouw Irene een repetitieavond bijwonen, waar bij een impressie wordt gegeven van waarmee Helicon zich zoal be zig houdt. De avond begint om 20.15 en eindigt om 22.00 uur, maar tussendoor kan iedereen even bin nenlopen.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 1