Afscheid Pajo Kolaric met muzikale happening Hoger peil op Fokveedag Olst Utt het politierapport Kérkdiensten Medische diensten van dag tot dag Volop activiteiten De Vriendenschaar Vanuit de kantlijn Afscheid Koopman van De Zaagmolen Gevonden voorwerpen verlichting HOLTENS NIEUWSBLAD Minder geld voor SoCiiWc Zaterdag meting zonnebloem \M. Voor leuke en betaalbare verlichting... DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1986 3 In een met 400 bezoekers redelijk bezette Kandelaar heeft het Joegosla vische tamburica-orkest Pajo Kolaric vorige week vrijdag afscheid geno men van Holten. De groep onder lei ding van Dragutin Stivanicevic en ver gezeld van de vocal group Sokadija vormde het middelpunt van een ware muzikale happening waaraan verder de Kon. Chr. Muziekvereniging Ad- vendo uit Nijverdal en het Nijverdals en Warnsvelds Mannenkoor mee werkten. Na een woord van welkom door de heer Schuppert, voorzitter van de sup portersvereniging van HMV, waarbij hij o.a. de Holtense gastgezinnen be dankte voor hun medewerking, mocht lady-speaker mevrouw Grevink uit Nijverdal het orkest Pajo Kolaric aan kondigen. Voor de pauze kon het pu bliek genieten van hun programma „Golden Strings". De muzikanten wis ten op hun snaarinstrumenten ver schillende stemmingen op te roepen en vooral bij de zachte gedeelten was duidelijk te horen, dat de zuiverheid hoogtij vierde. Als solo-instrument konden de Holtenaren kennismaken met de sólo-prim, een kleine tamburi- co soort gitaar) met een doordrin gende klank. De uit zeven fraai uitgedoste lieftal lige dames bestaande vocalgroup zong vervolgens als aardig binnenko- mertje de Joegoslavische versie van Wel Annemarike, waar gaat gij naar toe? Als achtergrondkoortje onder steunden zij het sonore stemgeluid van een drietal mannelijke solisten. Als laatste Sloweense bijdrage voor de pauze speelde het orkest een mee slepend deel uit de Hongaarse rapso die van Brahms. Advendo gaf hierna zijn visitekaar tje af met de mars Bandology van Os- terling. De mannenkoren zongen in eendrachtige samenwerking het Priesterkoor uit de Zauberflöte van Mozart en het graag gezongen Lan- derkennung van de Noorse compo nist Grieg. Van Paul Yoder speelde Advendo Expo 70. De componist heeft zich laten inspireren door de wereld tentoonstelling in Japan, maar de Ja pans aandoende klanken in het begin van het stuk maken snel plaats voor swingend westers geluid. In een ar rangement van Van Diepenbeek ga ven het mannenkoor en Advendo als laatste werk voor de koffie een uitvoe ring van het Soldatenkoor uit de opera Faust van Gounod. Tijdens de pauze zorgde een bla zersensemble o.l.v. Hans Paalman voor stemmige achtergrondmuziek. Hoogtepunt Dat harmonie-orkesten ook moder ne popnummers kunnen brengen toonde Advendo met Beatles in con cert. Jammer was het, dat publiek en mannenkoren niet beschikten over de tekst van de in dit stuk voorkomende songs, zodat laatstgenoemden zich moesten beperken tot een voorzichtig meedeinen op de achtergrond. Na Gold und Silber van Franz Lehar trok ken de mannen alle registers open bij de Songs of Freedom van J. v.d. Bee- kum en opgedragen aan Martin Lu ther King. Dit was zeker één van de hoogtepunten uit hun inbreng deze avond en het betekende tevens het laatste optreden van de mannenkoren en Advendo, dat hen uitstekend bege leidde. Folkloristische Old-time-songs vormden de ingrediënten van het tweede optreden van de Joegoslavi sche gasten. Schoonheid en liefde wa ren de thema's die steeds weer terug kwamen. Opvallend was het vaak ster ke, onverwachte slot aan het eind van de liedjes. Ik had gehoopt, dat het nog tot een muzikaal en vocaal samenwerkings verband zou komen tussen de buiten landse gasten en het mannenkoor. maar de kans die aanwezig was bij het door één van de Joegoslavische solis ten in prima Nederlands gezongen Tulpen uit Amsterdam liet men helaas voorbij gaan. Gelukkig echter haakte het enthousiaste publiek wel meteen in en zorgde het zo voor een achter grondkoor van vele honderden zan gers en zangeressen. Welverdiende bloemen waren er vervolgens voor beide dirigenten, de voortreffelijke lady-speaker, de heer Bosna uit Deventer die als tolk optrad en voor de dames Voordes en Van Bruggen, die veel werk hadden verzet bij de organisatie. Uitwisseling Pas na afloop van het concert kwam f\et tijdens een gezellig samenzijn met de gastgezinnen nog tot een muzikale uitwisseling toen een aantal muzikan ten van de Joegoslavische groep sa men met de kapel van HMV voor de muziek zorgden. Joegoslavië kent nu ook de polonaise en in Holten weten ze voortaan wat de nationale dans Kolo inhoudt. Aangezien de Joegosla vische gasten nog een lange reis voor de boeg hadden (ze kwamen zondag middag om 15.00 uur behouden thuis) kon deze afsluiting helaas niet al te lang duren. Vanuit Osijek gaven ze nog eens te kennen hoe ze hier in Hol ten genoten hebben. G. de Roos Op maandag 8 september start CJV De Vriendenschaar weer met haar clubactiviteiten. In de kelder van gebouw Irene kan er dan wor den geknutseld, aan quizzen mee gedaan of sieraden worden ge maakt. Maar ook droppings, puz- zeltochten en voetbalwedstrijden staan op het programma. En ver der kunnen de deelnemers zelf iets leuks bedenken. Voor elke leeftijdsgroep zijn er clubs. Maandagavond van 18.30 tot 20.00 uur komen de meisjes van 8 Koning Voetbal De bal is rond en hij rolt weer. Met andere woorden: de voet balcompetitie is weer begonnen. Dat zal enkelen worst zijn, som migen verdriet doen en velen be hoorlijk wat plezier verschaf fen. Aan het eind van zo'n eerste weekeinde amateurvoetbal valt het niet mee waar te nemen of er veel nieuws onder de zon is te verwachten. Gelukkig is het amateurvoetbal niet te vergelij ken met dat van de zogenaamde grote broers in de betaalde sec tor. Daar, in die laatste catego rie, hebben we alweer het nodi ge voor de kiezen gehad. Burge meesters die wedstrijden ver bieden vanwege de hoge risicofactor, zelfs wanneer slechts de straat rond het veld alleen maar is opgebroken. Je vraagt je toch langzamerhand af waar we met z'n allen mee be zig zijn. Hoe het toch mogelijk is dat een stuk of tien groepjes van het allerergste soort schorem de autoriteiten zo in de macht kan hebben. Zo zelfs dat die er blijk baar radeloos van worden. Over sterk bestuur gesproken. In en rond het amateurvoetbal ligt dat allemaal wat simpeler. Maar daar is ook de competitie met de nodige verrassingen be gonnen. Aangename, maar ook hoogst onaangename. Dan denk ik niet alleen aan de ge weldige zeperd waarmee de mannen van Eddie Hafkamp de competitie zijn begonnen. En dat nog wel tegen aartsrivaal GFC. Wat zal dat afgelopen maandag op de Scholenge meenschap vele stralende Goorse gezichten te zien hebben gegeven. Nee, ik denk eigenlijk nog meer aan die ene bekende Holtenaar. Die in de aanloop naar de competitie in het elftal van Toontje zo geweldig op dreef was in de oefenwedstrij den. Daarbij zelfs in één wed strijd niet minder dan zes maal scoorde en daardoor iedereen afstrafte die had gedacht dat hij afgeschreven kon worden. E?i nu? Zijn elftal wint de eerste competitiewedstrijd met niet minder dan 15-0. En onze held? Hij wist slechts eenmaal het net te vinden en verliet in de tweede helft gedesillusioneerd het veld. En dat op de dag dat zijn doch ter haar debuut maakte als can- tineuse op de Meermanskamp. Zo zie je maar weer, je moet het Splose Fees nooit alleen op vrij dagavond bezoeken! Demis thoorn 25 augustus: Een snelheidscontrole in de Oranjestraat. Dertien autobe stuurders waren deze keer de klos. De hoogst gemeten snelheid was 70 km per uur. 26 augustus: Doordat er op de Al onder Bathmen een vrachtwagen was gekanteld ontstond er een file vorming op deze weg. Door deze file ontstond er echter een tweede ver keersongeval. Twee personenau to's botsten op elkaar ten gevolge van te hoge snelheid en onacht zaamheid. Het bleef echter bij ma teriële schade. Op de Parallelweg van de Markelo- seweg botste een bromfietsbe stuurder tegen een personenauto. De auto kwam een uitrit uitgere den en verleende geen voorrang aan de bromfietser. Laatstgenoem de, een jongeman uit Markelo, werd daarbij zodanig verwond, dat een nader onderzoek in een ziekenhuis noodzakelijk bleek. In de nacht van 26 op 27 augustus werd er ingebroken in twee wonin gen op de Kol, namelijk in de Gold- steinstraat en in de Industrie straat. Op één of andere wijze wist men binnen te komen zonder iets te verbreken. Uit beide woningen wer den cheques en girobetaalkaarten weggenomen. De politie houdt zich aanbevolen voor tips van personen die menen die nacht iets bijzonders te hebben waargenomen. 27 augustus: De Rijkspolitie Hol ten hield, in samenwerking met o.a. de Verkeersgroep der Rijkspolitie Zwolle en leden van de Rijksver keersinspectie, een verkeerscon trole op de Al, speciaal gericht op het vrachtverkeer. Aan zes voertui gen bleek iets te mankeren of de be stuurder daarvan had een te lange rijtijd. Opvallend was dat drie vrachtwagencombinaties te lang bleken te zijn. De bestuurders daar van moesten de aanhangwagen ter plekke laten staan en zorgen voor een andere combinatie. Op de parkeerplaats bij AH liep een personenauto weer een deuk op, waarbij de veroorzaker het kenne lijk niet nodig vond zich bekend te maken, zodat de benadeelde met de financiële strop bleef zitten. 28 augustus: Een soortgelijk geval deed zich voor op een parkeer plaats in de Canadastraat. Ook daar botste een personenauto tij dens het achteruitrijden tegen een geparkeerde auto. In dit geval was de veroorzaker kennelijk te goeder trouw en had hij niets bemerkt van de aanrijding. Hij parkeerde zijn auto namelijk in de directe omge ving. Door bemiddeling van de po litie kon een en ander worden opge lost. 29 augustus: Een inwoner van Uit hoorn deed aangifte van diefstal uit zijn personenauto. Deze diefstal zou de dag te voren zijn gepleegd op de Holterberg. Uit de auto werd foto-apparatuur weggenomen ter waarde van enkele duizenden gul dens. Hoe men in de auto is geko men is niet duidelijk. Braaksporen waren niet aanwezig. 30 augustus: In Goor vond een aan rijding plaats, waarvan de veroor zaker, een bestuurder van een per sonenauto, was doorgereden. De politie van Holten trof de auto in de loop van de nacht aan nabij het AC- restaurant. De bestuurder bleek al daar zijn roes uit te slapen. Hij werd aangehouden en overgedragen aan de politie van Goor. 31 augustus: Een inwoner van Hol ten kwam tot de ontdekking, dat zijn auto was opengemaakt, on danks de aanwezigheid van een elektronische vergrendeling op de portieren. Uit de auto werden weg genomen 55 liter superbenzine, een autoradio-cassetterecorder en an dere kleinere voorwerpen. Onder niet al te beste weersomstandigheden vond woensdag 27 augus tus de jaarlijkse Regionale fokveedag van roodbont vee plaats aan de Diepenveenseweg in Olst. De talrijke bezoekers, waaronder verschillen de uit het buitenland, konden konstateren dat de opmars van het Frisian- Holsteinras ook binnen het MRIJ-ras niet meer is tegen te houden. Van de 475 aangemelde dieren voerden zo'n 100 stuks 50% of meer HF-bloed. Deze kruislingen muntten v.n.l. uit door hoogtemaat en uiervorm. Onder de zuivere MRIJ-dieren was echter ook een aantal die een zeer goede indruk achterliet. In de jongere rubrieken waren dat voornamelijk doch ters van Gonda's Mars en Berend. Het probleem doet zich echter voor, dat zich binnen het MRIJ-ras geen nieuwe stieren aandienen die het pre dikaat topvererver verdienen. tot en met 12 jaar aan de beurt onder leiding van Ria Krieger en Marjon Spenkeleink tel. 62425). Op dinsdag van 18.45 uur tot 20.15 uur de meisjes van 13 tot en met 15 jaar (Jantina Aanstoot en Miny Oostenenk, tel. 62079) en van 20.15 uur tot 21.45 uur de meisjes van 15 tot en met 18 jaar o.l.v. Ingrid Wib- belink en Alberta Groteboer (tel. 05731-413). Ook de jongens komen aan de beurt. Jan Aanstoot (tel. 61689) begeleidt op woensdag van 19.00 uur tot 20.30 uur de groep van 12 tot en met 15 jaar en op vrijdag van 19.00 uur tot 20.30 uur kunnen de jongens van 8 tot en met 12 jaar in Irene terecht. Hier heeft Ria Nij- land de leiding (63920). En voor de meisjes van 8 tot en met 12 jaar die op maandag niet kunnen is er don derdag van 18.30 uur tot 20.00 uur ook nog een clubavond o.l.v. Frieda Groteboer en Rianne Landeweerd (tel. 61654). De gesubsidieerde instellingen binnen het Holtense sociaal-cultu reel werk kunnen er alvast op re kenen dat ze in 1987 met minder geld moeten rondkomen. De ge meente Holten heeft deze instellin gen in een circulaire meegedeeld dat de fikse korting in de Rijksbij drage aan hen zal worden doorbe rekend. Om welke bedragen of percentages het gaat weet wethouder W. Dal- huisen nog niet. „Maar dat er door de gemeente minder gesubsidieerd kan worden is zeker. Wanneer de Rijksbijdrage die wij ontvangen nu 10 procent minder was geweest, dan hadden we misschien nog iets kunnen schuiven binnen de begro ting. Maar met kortingspercenta ges van soms wel 45 procent ont kom je er niet aan die door te bere kenen aan de instellingen zelf." Verheugend was volgens arbiter ing. M. Sikkema. dat in de jongere rubrieken het peil aanmerkelijk ho ger was dan de laatste jaren. De middenklasse bestond uit koeien van zeer goede kwaliteit, terwijl de oudere rubrieken best bewaarde koeien met nog solide uiers te zien gaven. Het niveau van de keuring was van dien aard, dat de jury geen en kele derde prijs hoefde toe te ken nen. In de produktieklassen en de klasse Preferente Stammoeders hoefde maar 1 dier van de 50 genoe gen te nemen met een tweede prijs. Na de individuele keuring lieten de veeteeltstudieclubs van Raalte, Heino, Holten en Bathmen uitmun tende groepen in de ring verschij nen. In deze volgorde werden ook de prijzen toegekend. Bij de demonstratie van afstam melingen van stieren liet Ina's Chris dochters zien die typisch met een gewone ontwikkeling waren. De Gonda's Mars dochters waren zeer goed ontwikkelde, gerekte, harde koeien met vlot goede uiers. De Werna's Gerard telges waren normaal ontwikkeld met goed aan gehechte uiers. Berend stuurde een groep best ontwikkelde, typische koeien met solide uiers de ring in. De dochters van Fleetridge Lance lot, E.D. Thor Red en Hanover Hill Triple Threat waren alle zonder uit zondering best ontwikkelde gerek te koeien met zeer goede uiers. Scheperboer Bij de eigenaarsgroepen van 3 stuks was de overwinning voor G. A. M. Jansman te Luttenberg. Bij de 4-tallen ging J. H. A. Kolkman te Schalkhaar met de hoogste eer strijken. Bij de 5-tallen waren 2 ru brieken en waren de la-prijzen voor respectievelijk Mts. Boerkamp te Olst en H. B. Marsman te Lettele. Bij de 6-tallen was de hoogste eer voor, naar onze mening de beste collectie van de fokveedag, n.l. de groep Mts. Scheperboer te Holten. De 7-tallen werden in de ene ru briek aangevoerd door de groep van Mts. Lammers te Luttenberg en in de andere rubriek door die van B. Schrijver te Zwolle. Wat het hoogtepunt van de dag had moeten worden viel in het wa ter omdat op dat moment van de kampioenskeuring de regen bij bakken uit de hemel viel. Deson danks werd het programma afge werkt en kon men aan het eind drie kampioenen en reservekampioe nen huldigen. Bij de jonge koeien was de hoogste eer voor Carla 14, een bijna perfecte Roland 52-doeh- ter van B. M. Groote Schaarsberg te Wijhe. Reserve was de Fleetridge Lancelot dochter van Mts. van Dam en Zn. te Dalfsen. In de mid denklasse werd kampioene de E.D. Thor telge Trees 4 van G. H. J. Tijs te Luttenberg en reserve was hier Paula 137 een dochter van Walter eigendom van Mt. Lammers te Lut tenberg. Bij de oudste koeien gingen de palmares naar respektievelijk Coba 30 een Manus dochter van Mts. Beltman te Zwolle als kampi oene en Hilda 53 een Miena's Mars dochter van Joh. van Schooten te Bathmen als haar secondante. De organiserende commissie kan met de inzenders en medewerkers terug zien op een geslaagd evenement wat ondanks de regen een vlot ver loop kende en misschien een helder beeld verschafte van de fokkerij- mogelijkheden van het MRIJ-ras in de naaste toekomst. Zaterdag slaat het uur van de waarheid voor de leerlingen van de Holtense basisscholen die hebben meegedaan aan de jaarlijkse zonnebloemwed strijd. Dan immers volgt de de finitieve meting van de hoogste zonnebloem. Iedereen die een zonnebloemsteel van meer dan 4.10 meter heeft en dit nog niet gemeld heeft, kan dit nog opge ven bij J.C. Roele (tel. 61603). Dat moet echter wel voor zater dag 12.00 uur gebeuren. NED. HERV. KERK: 09.30 uur: Ds. W. Vons 15.00 uur: Ds. R. Visser (dienst mede voor gehandicapten) 19.00 uur: geen dienst Uitgangscollecte: medische zending. Oppasdienst: mw. Stoevenbelt- Schreurs en Marianne Bogaard. Diessenplas: Woensdag 10 september 19.30 uur: ds. M. Berg (H. Avondmaal). GEREF. KERK: 09.30: ds. M. Berg (Gemeente zondag). 19.15 uur: ds. M. Berg (Gemeen tezondag). In beide diensten is de le collec te voor eigen jeugdwerk de 2e voor rente en aflossing. Oppasdienst: Mevr. Aanstoot- Stam, mevr. Beldman-Aan- stoot, Lianne van de Zwaag, Ka rin Bosschers en Loes Dijkink. Irma Jansen en Herma Stam. R.K.KERK: 10.00 uur: Heilige Mis in gebouw Irene. DIJKERHOEK: 09.30 uur: ds. R. Visser. Uitgangscollecte: Medische zending. OKKENBROEK: 10.00 uur: ds. G. Bouman. Uitgangscollecte: Medische zending. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur. ARTS: J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Stichting Kruiswerk Z.W.O, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van ma t/m vrijdag13.30 -14.30 uur, tel 05483-6 14 36.24-uurs be reikbaarheid: tel. 05700 -1 24 25. Diëtistenspreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Fysiotherapie: alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. TANDARTS: R. Brouwer, Boomkamp 10A, Rijssen. Tel. 05480-13194. DIERENARTS: W.C.C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 6 20 04. S. Minnenma, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Beide artsen ook voor kleine huisdieren. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30 - 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtigen tel. 05483-6 12 01, 6 13 23 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEBEDRIJF: Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij Gem. Energiebedrijf, tel 05483-6 18 14. POLITIE: Tel. 05483-6 44 44; dag en nacht bereikbaar. BRANDWEER: Telefoon 00 11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87.0peningstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. ZATERDAG 6 SEPTEMBER: Afsluitingsweekend zwemsei- zoen Twenhaarsveld; Regio cross Holtertrappers. ZONDAG 7 SEPEMBER: Afsluitingsweekend zwemsei- zoen Twenhaarsveld. MAANDAG 8 SEPTEMBER: 20.00 uur: Postzegelruilavond HPC in zaal Vosman. DINSDAG 9 SEPTEMBER: Eerste bijeenkomst HVG Dijk- erhoek. Eigen avond. VRIJDAG 12 SEPTEMBER: 19.00 uur: Superstarwedstrijden in sporthal „t Mossink. ZATERDAG 13 SEPTEMBER: 09.30 uur: Fokveedag Espelo op terrein Okkenbroekseweg 1. ZONDAG 14 SEPTEMBER: 14.00 uur: start puzzelrit MAC Holterberg; 07,00-10.00 uur: Koppelwedstrijd voor paren hengelsportver. Rietvoorn in Twentekanaal (centrale Lo- chem). WOENSDAG 24 SEPTEMBER: 14.00 uur: Feestmiddag voor alle kinderen van lijstinteke- naars in de Bosschool te Espelo. Gevonden: zilverkleurige schakelarmband, meisjesbril met stalen montuur, tafelkleed wit/rood/zwart, huissleutel, 2 bb, knipportemonnee, bruin ny lontasje. Verloren: giropasje, plank van aanhangwagen met kente ken, portemonnee van leer kleur lichtbruin, groene fototas met toestel en flitser, zwarte portemonnee met maandkaart. Tijdens de jaarvergadering van schietvereniging De Zaagmolen heeft bestuurslid Jan Koopman na 23 jaar afscheid genomen. Voorzit ter L.H. Rensen overhandigde voor de vele bewezen diensten een speciale Zaagmolen-medaille. Koopman wordt in het bestuur op gevolgd door Bert Steunenberg. In zijn openingswoord dankte Ren sen alle leden voor de medewerking EVI i« I ,f aan het zeer geslaagde handboog- toernooi van De Zaagmolen. Secre taris W.G. Markvoort en penning meester Joh. Tuitert (die een leuk batig saldo in kas had) kregen van de voorzitter lof toegezwaaid voor hun goede werk. Tuitert maakte tevens de clubkampioenen be leend. Dat waren op vuurbuks W. Markvoort in groep A, Joh. Tuitert groep B), mevr. W. Beldman-Weg- stapel (groep C), H. Boode (groep D) ïn Eric Wechstapel (groep E). Luchtbuks kampioen werden H. ifeneklaas (groep A), J. Nikkels groep B), Joh. Tuitert (groep Cl. H. Haverslag (groep D), en Ebbe Ha- /erslag (groep E). Bij de junioren verd E. Pinkert kampioen in groep en Wilco Vlogtman in groep B. Zij cregen allemaal een fraaie beker. Dp de vrije baan werd daarna nog geschoten met krentebroden als Drijzen.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 3