Blauw Wit weer keurig in het pak Waterballet bij D V V-Blauw Wit I Winkelen TÉmAsm Resultaten s.v. Holten Resultaten sv Holten Muller mist op haar zege in Zwitserland Verrassingen bij kampioenschappen Tennisclub Holten Handballers starten met gelijk spel HOLTENS NIEUWSBLAD Gestaakt na 40 minuten Meeste vis Plekkeiipol WÊÊÊfmm Nog paar leden nodig bij atletiek DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1986 Op de foto het eerste elftal van Blauw Wit met links voorzitter Gerrit Welink, Jan en Herman Beltman en rechts trainer Henk Mennegat uit Enter. De eerste competitiewedstrijd is voor Blauw Wit wat anders afgelo pen dan verwacht. De aanbieding van de nieuwe trainingspakken en de motivatie voor de wedstrijd in Almelo tegen DVO waren opti maal, maar regen en onweer maak ten even voor de rust aan alle hoopvolle verwachtingen een re soluut einde toen in enkele minu ten het terrein veranderde in een ondergelopen weiland. De wed strijd werd gestaakt bij een 0-0 stand. Blauw Wit begon tegen het vorig seizoen uit de vierde klasse gede gradeerde DVO sterk gemotiveerd met in het team Richard Beldman (hersteld van een aan het begin van het vorige seizoen opgelopen hard nekkige blessure) en John Peter Schalk uit de eigen A-jeugd. Zowel DVO als Blauw Wit trokken na wat „testwerk" ten aanval wat al vrij snel resulteerde in een hachelijk moment voor de Blauw Wit-verde- digers die slechts met veel moeite een treffer wisten te voorkomen. Even later kwam de thuisclub goed weg toen Richard Beldman uit een hoekschop, buiten bereik van de keeper, rakelings overschoot. Het spel van DVO bleef wat directer en Blauw Wit had het hier de eerste 20 minuten lastig mee maar kreeg gaandeweg wat meer greep op het spel. Met nog vier minuten te gaan voor de rust stuurde scheidsrechter Gottemaker de ploegen naar de kleedkamer met de bedoeling om de tweede helft vier minuten langer te spelen. Maar na een rustperiode van een half uur bleek dat dit abso luut niet mogelijk was en werd op het bestemde formulier ingevuld „wedstrijd in de 41ste minuut ge staakt". Streekderby Overmorgen komt Markvogels op 't Vletgoor bij Blauw Wit op be zoek. De „Vogels" die thuis met 4-1 klop kregen van Daarle hebben met Blauw Wit nog wat te „vereffe nen", want op 't Vletgoor werd vo rig seizoen met 4-1 verloren. De wedstrijd, die om 14.30 uur begint, zal worden geleid door scheidsrech ter B. Withaar. De wedstrijdbal voor de eerste wedstrijd in het sei zoen 1986/87 is traditiegetrouw een geschenk van sponsor café-rest. „De Poppe". Zaterdagmiddag werden, voor dat ze naar Almelo vertrokken voor het spelen van de wedstrijd te gen DVO, de spelers van Blauw Wit 1 in nieuwe trainingspakken gesto ken door Herman en Jan Beltman van Beltman Sport Mode. Reeds een aantal jaren sponsort deze fir ma op deze wijze de Holtense zaler- dagvoetbalclub. Clubvoorzitter Gerrit Welink, die met de mooie pakken érg in z'n nopjes was, dank te de gebroeders Beltman en wees in een korte toespraak op de goede samenwerking tussen de sportwe reld en de zakenmensen die elkaar wat te bieden hebben. De heren Beltman wensten de spelers en be geleiders een goed seizoen met wie weet het kampioenschap in de eer ste klasse van de afdeling Twente en promotie naar de vierde klasse KNVB. In de eerste wedstrijd van de veldcompétitie moesten de heren van Holten thuis aantreden tegen Zwolle. De gasten kwamen op vol le sterkte, terwijl Holten de zieke Meino van Beek moest missen. In de aanvangsfase was Zwolle sterker en liep het uit naar een 1-3 voorsprong. Holten kreeg echter kansen en scoorde vanuit combina ties zowel vanuit de tweede lijn als vanaf de cirkel. Halverwege de eer ste helft kwam Holten zelfs met 4-3 voor en behield de voorsprong tot de rust: 7-6. Na rust bleef de wed strijd tot 9-9 gelijk opgaan, waarna Zwolle opnieuw voor kwam. Zwolle leek de wedstrijd naar zijn hand te kunnen zetten na een 13-16 voor sprong, maar verkeek zich daarbij op de veerkracht van Holten. Met veel inzet kwam Holten terug tot 15-16 en in de laatste minuut werd de Holtense aanval op onregelma tige wijze afgestopt, zodat de straf- worp van Nico Vorst de doorslag zou geven. Hij miste niet, zodat Holten er een verdiende 16-16 eind stand mee bereikte. Scores: John Lamping, Johan Plantinga, Nico Vorst 4; Jan v.d. Hoff 2; Ron de Geus, Jan Victor Dorlas 1. Ook de dames van Holten start ten met een gelijk spel. Tegen Over- wetering werd thuis in de beginfase een 3-0 voorsprong genomen, maar Overwetering kwam nog voor rust terug (5-4). Na rust werd het een spannende wedstrijd waarin beide teams voorstonden. Ook hier had Holten een strafworp vlak voor tijd, die helaas gemist werd. Toch kon men met de 9-9 eindstand terugzien op een geslaagd eerste competitie optreden. Scores: Iepy Bijma 3; Diana Bul- sink 2; Marieke Nijland, Marti Bar- velink, Annemarie Wijnberg, Har- riët Barvelink 1. De junioren speelden thuis tegen Nieuw Heeten in het begin een re delijke wedstrijd. Daarin werd ook een minimale voorsprong geno men. Nw. Heeten werd echter ster ker en kon al voor rust een 2-4 voor sprong nemen. Ook na rust lukte er niet veel aan Holtense kant. Nw. Heeten kon daardoor vrij eenvou dig de winst met 3-9 behalen. Scores: Marieke Nijland, Sharon Vorst, Birgit van Zon 1. Jeugd Meisjes Al miste duidelijk wed strijdritme en routine. Daardoor kwam het al bij rust op een 1-5 ach terstand. Na rust ging het al duide lijk beter, maar de winst was toch met 6-11 voor Haarle. Jongens Al speelde een goede wedstrijd in Vaassen. Tot de rust ging het gelijk op (5-5). Na rust kwam Holten nog met 6-7 voor, maar CVO nam de leiding over. Holten had pech bij een aantal leu ke acties, maar verloor eervol met 13-10. Cl speelde in de eerste helft een goede wedstrijd tegen Haarle. Rust 2-3. Na rust werd het wat rommeli ger en was men minder oplettend in de verdediging. Daardoor vielen er 3 doelpunten in één minuut. Dat brak de inzet en kon Haarle winnen met 3-6. Training Met ingang van donderdag 4 sep tember zijn de trainingen weer in sporthal 't Mossink. De indeling is als volgt: Welpen/pupillen 16.30-17.15. B ads. meisjes/jongens A 17.15- 18.00. A ads. meisjes 18.00-18.45. Junioren dames 18.45-19.30. Dames rekreanten 19.30-20.15 Dames senioren 20.00-21.00. Heren senioren 21.00-22.00. Nieuwe leden kunnen, vooral in de jongensgroep, vier weken mee doen om de sfeer te proeven. Voor informatie kunt u bellen: J. V. Dor las, Ab Jansenstraat 3, tel. 6 35 30, Handbal Za. 6-9: Meisjes Al uit tegen Kwiek om 13.00. Vertrek 12.00. Jongens Al thuis tegen Achilles om 13.00. Meisjes BI uit tegen SDOL om 13.00. Vertrek 11.45. Meisjes Cl uit tegen SDOL om 12.00. Vertrek 10.45 Zo 7-9: Dames junioren uit tegen ABS om 10.00. Vertrek 9.00. Dames senioren uit tegen Wesepe om 13.00. Vertrek 12.00. Heren senioren uit tegen Voor waarts om 13.15. Vertrek 12.00. Holten Al-SC Rijssen Al 3-3 Holten Al, dit seizoen actief in de hoofdklasse, speelde de eerste com petitiewedstrijd thuis tegen Spel. Rijssen. Al snel bleek, dat de ploe gen aan elkaar gewaagd waren. Er zat echter weinig beweging en snel heid in het spel. Halverwege de eer ste helft mochten de Rijssenaren een strafschop nemen, nadat een van de roodzwarten een handsbal had gemaakt. De strafschop werd uitstekend door Wilco Oosterkamp gestopt en zo bleef de score tot aan de rust 0-0. Na de rust kwamen de gasten door een misverstand in de Holten se verdediging op 0-1. Eindelijk werd de roodzwarten wat agressie ver en kregen zij middels een straf schop de kans om de score gelijk te trekken. Hans Schoenmaker schoot onhoudbaar in 1-1. Vlak daarna werd het zelfs 2-1 door Ben- no Vincent. Holten kon de voor sprong niet lang vasthouden. De Rijssenaren scoorden 2-2 en zelfs 2- 3. In de spannende slotfase werden de gasten met de rug tegen de muur gezet en scoorde Jan Oosterkamp met een mooie kopbal in de laatste minuut 3-3 en was het eerste kost bare nunt binnen. SVVN B3-Holten B2 2-2 Na de succesvolle oefencampag ne was het zaterdag zover, dat men moest aantreden voor de eerste competitiewedstrijd. Het eerste puntje werd mee naar huis geno men. Dit resultaat was mede te danken aan goed keeperswerk van René Landeweerd en de absolute uitblinker Tonnie Brands, die in de eerste minuut al een penalty verzil verde: 0-1. Enkele minuten later zorgde Gerard Brands na goed doorzetten voor 0-2. Alles begon er op te lijken, dat er weer een over winning werd behaald, maar dit verliep geheel anders. Vlak voor rust werd het 1-2, doordat een spe ler van SVVN onderuit werd ge haald in het strafschopgebied. Na de pauze maakte SVVN er nog 2-2 van en hierbij bleef het. Onder bar slechte weersomstan digheden heeft Jan Willem Plek- kenpol de zesde viswedstrijd van HSV De Rietvoorn op zijn naam geschreven. In de Zandvang van de Schipbeek bij Diepenheim kwa men toch nog 26 deelnemers voor deze onderlinge competitie. Niet alleen maakte de stormachti ge wind het vasthouden van de hengel erg moeilijk, ook was op sommige plekken de waterstand niet hoger dan 30 centimeter. De grootste brasem van 53 centimeter die Plekkenpol ving kon daar niet eens rechtop staan. De uitslag: 1. J.W. Plekkenpol (180 cm), 2. B. Groot Obbink (161 cm), 3. G.J. Jansen (141 cm), 4. G.J. Schol ten (103 cm). 5. H. Achterkamp (89 cm), 6. H. Kettelarij (64 cm), 7. H. Scholten (50 cm), 8. G. Slotman (49 cm), 9. F. Efting (48 cm), 10. T. ten Broeke (39 cm). De volgende wedstrijd is de koppel wedstrijd op zondag 14 september in het Twentekanaal (vertrek Smidsbelt om 06.00 uur). Holten 3-De Zweef 3 0-3 In de eerste competitiewedstrijd had Holten 3 al direct een zware tegenstander. In de eerste helft moest de ploeg van Kaatje twee te gendoelpunten incasseren door niet goed optreden van de verdedi ging. In de tweede helft werd de druk groter op het doel van De Zweef, maar als zo vaak viel er aan de andere kant een doelpunt 0-3. Hierbij bleef het. Holten 3 had goed gespeeld, maar De Zweef had de kansen goed benut. Holten 4-Bornerbroek 3 3-0 Na een succesvolle oefenreeks werd zondag met veel vertrouwen de competitie gestart. In een goede wedstrijd met vele doelrijpe kan sen voor Holten werd Bornerbroek meteen duidelijk gemaakt dat Hol ten 4 veel van plan is. Helaas wer den nog te veel kansen door met name Herman ter Harmsel gemist. Goaltjesdief Jan Wansink was wel drie maal de schutter! Vooral de jonge garde voldeed goed. Edmond en Paul verdienden een 10! SOS 3-Holten 5 3-1 Een wedstrijd van gemiste kansen aan Hol ter zijde. Via een fel omstre den doelpunt brak de 1-0 ruststand aan. Na de wisseling kwamen twee gelijkwaardige ploegen op het veld. Holten schiep zich volop kansen, maar het counter-voetbal van SOS werd het vijfde fataal. Na 90 minu ten werd een onverdiende 3-1 ne derlaag geboekt. Bornerbroek 2-Holten 6 4-1 B.broek had duidelijk meer klasse in huis. Voor rust had de jonge Hol ten-ploeg al drie keer een tegengoal moeten toestaan. Dat werd slechts gedeeltelijk teniet gedaan door H. Rechterschot. De tweede helft kwam Holten met beter voetbal voor de dag. Door een misverstand tussen de laatste man en de doel- verdediger werd het toch nog 4-1. Toch zal deze nieuwbakken forma tie nog door hun wilskracht ver kunnen reiken dit jaar. Holten 7-Haarle 6 15-0 Het jonge elftal van Haarle werd door Holten 7 totaal overklast. Met de regelmaat van de klok vielen de doelpunten als appeltjes van de boom. Na een 4-0 ruststand werd het uiteindelijk een monsterscore van 15-0. SOS 5-Holten 9 1-2 In een sportieve wedstrijd bleek Holten 9 de betere ploeg. Na een vlotte 1-0 achterstand herstelde de ploeg zich goed en H. v.d. Veen bracht met een mooi doelpunt de stand in evenwicht. Anton van Beek werd de matchwinner voor Holten 9. Haarle 8-Holten 10 2-2 In de eerste helft kwam Haarle te gen de veldverhouding voor. doch Diederik Vincent wist nog voor de pauze tegen te scoren. Na de thee wogen de partijen beter tegen el kaar op. Haarle nam opnieuw een voorsprong. Het laatste woord was aan Holten en Gerard v. Avezaath bezorgde de bezoekers alsnog het verdiende puntje. Holten 11-Holten 8 1-4 Het eerste competitietreffen tussen beide teams verliep bijzonder spor tief. Holten 11 kwam voortvarend uit de startblokken en Jan Roele scoorde. De altijd fanatieke Geert Kwintenberg vond dit wat al te gor tig en in zijn eentje leverde hij een gave hattrick af. Rust 1-3. In de tweede helft bleek de konditie een woordje mee te spreken. Het acht ste scoorde nog één keer. Verder werd het een lauwe vertoning. Uitslagen: Holten 12-IIaarle 9 0-6. Holten 13-Heracles 9 1-2. TVC 2-Holten 2 1-0. September 1936, vijftig jaar geleden, begon de stationschef van het Veluwse Hulshorst met een eigen maatkleding bedrijf. Beltman was de naam, de grootvader van Herman en Jan Beltman die nu in Holten het 50-jarig jubileum van Beltman Sport en Mode vieren met een grootse voordeelactie. Want nadat opa Beltman in 1939 werd overgeplaatst naar Holten groeide hier het bedrijf uit tot een landelijk bekend maatkledingbedrijf met herenconfectie. Vader Henk Beltman zette het bedrijf voort aan de Dorpsstraat (waar nu het Chinees restaurant Kwok Singh is gevestigd) en in 1958 volgde de verhuizing naar het pand Dorpsstraat 9, waar na verschillende interne en externe verbouwingen nu ruim 400 vierkante meter be drijfsruimte voorhanden is. Met name de uitbreiding met een gespecialiseerde sportafdeling in 1975 vergde de nodige ruimte. Daar verkoopt Beltman immers een compleet assortiment sportkleding, schoeisel en accessoires. De afdeling herenmode is wat meer regionaal en soms zelfs lande lijk gericht want vanouds kent Beltman verschillende maatkle- ding-klanten in het hele land. Vanwege tijdgebrek moet meester kleermaker Jan Beltman, die zijn broer in 1967 ging assisteren, tegenwoordig het op maat vervaardigen van kleding uitbesteden, maar aan de kwaliteit doet dat geenszins afbreuk. Beltman Sport en Mode is over het algemeen toch op betere en exclusievere herenmode gericht. „Holten is duidelijk modebewus ter geworden" vindt Herman Beltman. „Dat is ook onder invloed van de vakantiegasten gebeurd. Daardoor kon je exclusieve mode op een dorp brengen. De Holtenaar vond het vroeger wel mooi, maar trok het niet aan. Dat is nu veranderd. Wij hebben door onze maatkleding een erg goede naam gekregen. Daarnaast voeren we een gespecialiseerd assortiment voor bijvoorbeeld jachtkleding. Vereiste in deze branche is wel dat je bij de tijd blijft en jezelf continu aanpast. Daarom proberen we ook zoveel mogelijk bin nenlandse en buitenlandse beurzen te bezoeken om alle ontwikke lingen in het oog te houden." Beltman Sport en Mode laat iedereen mee profiteren van het jubi leum. Van 2 september tot en met 13 september ontvangt men van elk bedrag dat bij Beltman wordt besteed 20 procent in de vorm van een cadeaucheque terug. Daarvoor kan men tot 31 december van dit jaar een nieuwe keuze uit het uitgebreide assortiment maken. Door zeer onsportief rijden van Ton van Heugten hebben August Muller en Henk van Heek op een haar na de overwinning in de Zwitserse GP ge mist. Nu de 'oude' van Heugten blijkbaar niet meer kan meekomen gunt hij het Holtens-Rijssense zijspanduo niet dat zij winnen. Ook in eerdere GP-wedstrijden in Feldkirch en Erbach reed hij August Muller en Henk van Heek letterlijk in de wielen. Dit heeft het duo al minstens 8 punten voor het wereldkampioenschap gekost. Afgelopen zondag in Wohlen had de ram-tectiek van Van Heugten succes. Hij won de GP van Zwitserland voor August Muller en Bachthold. Al tijdens de training was gebleken dat August en Henk tot de snelsten behoorden. Toch was de start van de eerste manche niet al te best. Maar in de vierde ronde kwamen ze al als derde door en weer twee ron den later als tweede. Bachtold had toen echter al een voorsprong van 35 seconden. Ondanks een fikse bloedneus door een opspringende steen, slaagde August erin daar nog wat af te knabbelen, maar voor de manche-zege niet voldoende. In de tweede manche zat August er beter bij en kwam hij na een ronde als vierde door. Na Bachtold en Na ruim 14 dagen felle strijd zijn afgelopen zondag de clubkampi oenschappen van TCII afgesloten. Gelukkig was er nog zoveel van het mooie weer overgebleven dat de organisatoren maar heel weinig in de problemen zijn geweest. De als eerste geplaatste Eric Ho- vingh moest in het heren enkelspel in de halve finale zijn meerdere er kennen in Mark van Bolhuis. En wie zou hebben durven voorspellen dat oude rotten als Kees van Geerestein en Barry van Rossum bij het heren dubbelspel in de finale zouden staan, om het op te nemen tegen vader en zoon Hovingh? Uit eindelijk bleek toch het duo Ho vingh de sterkste en clubkampi oen. Bij de dames was de verrassing wat minder groot. In het dames en kelspel stonden uiteindelijk Maud van Geel en Corine van Iperen te genover elkaar en deze keer was Maud de betere. Beide dames tra den, maar nu gezamenlijk, nog maals aan in de finale van het da mes dubbelspel en beslisten deze wedstrijd tegen Marieke Thiele en Ria Bogers in twee sets in hun voor deel. De titel in het gemengd dubbel ging naar Corine van Iperen en Eric Hovingh, die in de laatste partij Ria Bogers en Pim Gruyters duidelijk de baas bleven. Uitslagen: Hereifenkel: Bolhuis-Tutert 1-6 6-1 3-6. Dames enkel: v. Iperen-van Geel 3- 6 6-7. Heren dubbel: Hovingh-Hovingh- Geerestein-van Rossum 6-16-1. Dames dubbel: Thiele Bogers-v. Ipcren/van Geel 0-6 5-7. Gemengd dubbel: Gruyters/- Bogers-Hovingh/v. Iperen 4-6 3-6. Van Heugten rukte hij op naar de derde plaats en toen Bachtold met schakelproblemen kampte staken Van Heugten en Muller hem voor bij. In de strijd om de eerste plaats ramde Van Heugten letterlijk ieder gaatje dicht. Tot drie keer toe ram de hij de Holtense machine wan neer deze op kop lag. De laatste keer zelfs zo erg dat Henk van Heek een tijdje 'dizzy' in de bak hing en pas een ronde later weer goed bij zijn positieven kwam. Toen was Van Heugten echter al als eerste over de streep. De vroeger zo spor tieve zijspancrosser, die zelf geen kans meer heeft op de WK-titel, ligt er bij Muller-Van Heek en hun sup porters helemaal uit. En dat is goed te begrijpen gezien de kamikaze- methodes waarmee hij een andere Nederlander de kansen op de titel ontneemt. De stand voor het WK is nu als volgt: 1. Bachthold (244), 2. Muller- Van Heek (208), 3. Van Heugten (164), 4. Janssen (157), 5. Huwijler (154), 6. Nielsen (153), 25. Smit (14). De volgende GP is zondag 7 sep tember in het Belgische Betekom. Daarvoor zijn al twee OAD-bussen volgeboekt, maar er „kan natuur lijk altied meer bie in". De oproep aan Holtense jongeren Dm aan atletiek bij de SV Holten te gaan doen heeft succes gehad. Voorzitter Wim Brinks heeft een aantal nieuwe leden kunnen in schrijven, maar komt nog een paar jeugdige atleten tekort om met een nieuwe groep te starten. Nu de nieuwe accommodatie gereed is zou het zonde zijn daarvan geen gebruik te maken. Jongeren in de leeftijdsgroep van 8 tot 12 jaar kun nen even contact opnemen met Wim Brinks (tel. 61914).

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 11