Zwembad Twenhaarsveld sluit goed seizoen af ^Ê^ÉÈïMên Omzetstijging coöperatie CDA: raad buiten spel bij plan buitengebied Ouderenbonden vragen om nota Wellicht n andere bestemming voor ruïne Pasmans weg Met CJP-kaart ook in Holten voordelig uit Egberts wint Reims De Rietvoorn HOLTENS NIEUWSBLAD WÊKËKtV L&jü - Protesten tegen verkoop GEB Holten Veel activiteiten op zaterdag 6 en zondag 7 september. DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1986 In de eerste raadsvergadering na de zomervakantie bleef het ware vuurwerk nog achterwege. Op een enkel agendapunt na, werden alle ter tafel liggende voorstellen in korte tijd er doorgehamerd. Grote waardering hadden de raadsfracties voor het aanstellen van mevrouw G.O.Koelemay als ambtenaar van de burgelijke stand. Tenslotte maken vrouwen voor vijftig procent deel uit van een huwelijk, zo hadden enkele raadsleden slim uitgerekend. Weinig problemen had men ook met de vervanging van de rieten kap op de voormalige berging van de nieuwe begraafplaats, het voor- bereidingsbesluit 'Kom Holten' en een gedeeltelijke herziening voor schriften bestemmingsplan Dijker- hoek. Minder gladjes verliep de dis cussie rond het bestemmingsplan buitengebied. Gevraagd was een krediet van f. 63.250 voor de voort gang van de herziening. H. Ruste- biel (Gemeentebelang) vroeg het college of inhoeverre er sprake was van gemaakte fouten door het bu reau Hajema nu blijkt dat de Pro vincie maar liefst zestien bladzij den wijzigingen op het plan had geproduceerd. De CDA'er Nijkamp ging namens zijn fraktie weliswaar accoord met het krediet maar kon zich niet aan de indruk onttrekken dat het een en ander zich afspeelt buiten de waarneming van de ge meenteraad. Voorzitter mr. W.L.F.C. ridder van Rappard verklaarde dat het colle ge lichtelijk verbaasd was over de gedetailleerdheid waarmee de ambtenaren zich aan hun taak had den gekweten. "Op zich is daar niets op tegen, maar als alle be stemmingsplannen in de provincie zo minutieus op alle onderdelen bekenen worden als het bestem- hebben. Wij zijn geen milimeter van het schema afgeweken". Nij kamp wist van geen wijken en wil de toch van de voorzitter de toezeg ging dat de raad over essentiële punten rechstreeks op de hoogte gebracht diende te worden. Hij kreeg het gelijk niet aan zijn zijde: 'De raad moet de commissie niet voor de voeten lopen", aldus Van Rappard. die in antwoord van H Rustebiel eraan toe voegde dat de stukken en de provinciale notities ten alle tijde op het gemeentehuis ter inzage liggen voor de gemeente raadsleden. Woensdag is de bege leidingscommissie bijeen geweest om de provinciale op- en aanmer kingen te bespreken. Eind dit jaar kan het plan buitengebied door de raad besproken worden. Van Rappard: geen milimeter. mingsplan Holten, is het niet ver wonderlijk dat de provincie zo'n groot ambtelijk apparaat er op na moet houden"Volgens zijn conclu sie hadden de procinciale ambte naren van Holten een werkvakan tie gemaakt waarbij elk schuurtje en boompje persoonlijk te voet of per fiets was bezocht. De mening van het CDA omtrent de informa tiestroom kon de voorzitter niet delen. Van Rappard wees de heer Nijkamp op de notulen, die hij zelf ondertekend had bij de installatie van de begeleidingscommissie plan buitengebied in 1984. "Toen is duidelijk afgesproken, en daar was u zelf bij, dat de plannen allereerst in de begeleidingscommissie wor den uitgewerkt om daarna, als de werkelijk belangrijke zaken aan de orde zijn en er beleids beslissingen genomen moeten worden, de voor stellen aan de commissie Ruimte lijke Ordening zullen worden voor gelegd, waarna uiteindelijk de ge meenteraad het laatste woord zal De afdelingen Holten van de oude renbonden ANBO en PCOB. heb ben tot het gemeentebestuur het verzoek gericht een nota te doen samenstellen voer het door de ge meente te voeren ouderenbeleid. Zij denken daarbij aan de toene mende vergrijzing van de bevol king, maar willen ook antwoord op de vragen: Waar moeten in de toekomst be jaardenwoningen worden ge bouwd. Hoe krijgen ouderen daarbij in spraak. Welke voorwaarden moeten ge schapen worden om ouderen zo lang mogelijk zelfstandig te kunen laten wonen. Hoe worden ouderen bij het oude renbeleid in het algemeen betrok ken. Welke invloed zal daarbij toege kend worden aan de ouderenbon den. ANBO en PCOB verwijzen het col lege van b en w naar het dezer dagen verschenen rapport van het ITS te Nijmegen en het IVA te Til burg, alsmede naar het uittreksel van dit rapport van het ministierie van WVC. getiteld 'Ouderenbeleid onder vuur'. De in het najaar van 1985 ingestel de stuurgroep inzake het ouderen werk start dezer dagen met een inventarisatie- en behoeftenonder- zoek onder de 65 plussers van Hol ten. Sallandgas, het regionaal energie bedrijf, waarin een aantal energie bedrijven uit omliggende Salland- se gemeenten zijn opgegaan, zal bezwaar aantekenen bij GS van Overijssel tegen de verkoop van het Holtense engergiebedrijf aan de IJsselcentrale. Tevens valt te verwachten dat de gemeenten Die- peveen en Bathmen bezwaar zullen aantekenen tegen de verkoop ter wijl de gemeente Deventer haar ad hesie zal betuigen tegen het be zwaar van Sallandgas. Sallandgas en de drie gemeenten zijn van mening dat het engergie bedrijf van Holten ondergebracht dient te worden bij Sallandgas. Het gemeentebestuur van Holten deelt deze mening niet. Het besluit tot verkoop van het GEB moet nog door Gedeputeerde Staten worden goedgekeurd. De behandeling daarvan zal nog wel enige maanden op zich laten wach ten. Voor de vlucht vanaf Reims (af stand 380 km.) werden door de Bergvliegers 128 duiven ingekorfd. Voor Egberts was het een zeer suc cesvolle vlucht want hij klokte om 12.19 u. de eerste duif en een paar minuten later de tweede. De los sing had plaats om 7.30 uur. Ge middelde snelheid 78 km. p.u. Uitslag: 1-2-4-20-24 G. Egberts. 3-7-20-21-30 G. J. Koetsier, 5-6-12 Comb. Kwin- tenberg, 8 H. Wansing, 9-10-11-18-32 Teun Schuppert. 13-17 Comb. Ool- bekkink-Tijhof. 14 A. ten Dam (2), 15-23-29-31 E. Veneklaas. 19 Gert Steunenberg, 25 M. Lodeweges, 26 Jan Aaftink, 28 Wim Aaftink. Boerderij Pasmanweg: monumentenlijst onwaardig Weinig goede woorden had de ge meenteraad, in navolging op de commissie Gemeentewerken eer der deze maand, voor de manier waarop het 'monument' aan de Pasmansweg wordt onderhouden. Het raadslid Van Schooten (ge meentebelang) vroeg wethouder Henk Westerik of er inmiddels, zo als was afgesproken tijdens de commissievergadering. contact was geweest met de eigenaar. De wethouder kon dit bevestigend be antwoorden. De heer Heller van ge meentewerken heeft samen met een vertegenwoordiger van Monu mentenzorg en het Oversticht een bezoek gebracht aan de boerderij. Daarbij was ook de broer van de ei genaar aanwezig die als bewaker van het pand fungeerd. Geconsta teerd werd dat slechts met veel investeringen het pand voor de sloop gered kan worden. Aanlei ding voor het raadslid Rustebiel om voor te stellen het pand maar af te voeren van de Monumentenlijst. "Zo is het waardeloos geval en kan het even zo goed afgebroken wor den. Zo niet, dan moet het een an dere bestemming krijgen". Voorzitter Van Rappard deelde mee dat de eigenaar bereid is het pand te verkopen en dat een andere dan een agrarische bestemming geen onoverkomelijke problemen zal opleveren. Besparen op uitgaan? Dat kan. Met een CJP bespaar je jaar lijks tientallen guldens. Dat telt. Want iedere gulden telt. Het Cultureel Jongeren Pas poort (CJP) is een kortings kaart voor kunst en cultuur. Ie dereen die nog geen 26 jaar is kan een CJP-kaart aanschaffen. Voor f. 9,50 geniet je tot septem ber 1987 van veel kortingen in Nederland en België. Het CJP geldt telkens van september tot september. Korting krijgt je in ieder geval bij theatervoorstellingen, con certen en musea. Bij veel film huizen, bibliotheken-en kunst uitleencentra kun je ook goed koper terecht. Daarnaast lees je goedkoper met je CJP, want 66 Hoewel het zwembad Twenhaarsveld eerst op zondag 7 sep tember zijn poorten sluit, kan nu al wel geconstateerd wor den dat hét bezoekers aantal aanmerkelijk hoger zal uitval len dan in de .ijial 1 en koude zomer van 1985. Toen passeer den 53.626 bezo """""!s de kassa, terwijl nu gerekend wordt op een bezoekersaantal van 66.050. Maar ook in vergelijking met 1984, een gemiddelde zomer met een redelijk aantal zonnedagen, scoort de zomer van 1986 goed, al geven de cijfers in eerste instantie een ander beeld te zien. In 1984 werden 74.881 bezoekers geteld, tegenover 66.0505 in dit jaar. Echter door het stopzetten van het schoolzwemmen van de scholengemeenschap Holten, ingaande 1985, is het aantal schoolzwemmers verminderd van 22.5000 naar 8.600, zodat gecorrigeerd weergegeven in 1984 53.380 bezoekers werden geteld tegenover 57.450 dit jaar. Zelfs dat optelsom metje is nog maar ten dele waar, omdat bij de berekening alleen de betalende bezoekers werden geturfd; kinderen tot en met vijf j aar die gratis toegang hebben, werden niet mee geteld. Inhoeverre de nieuwe attributen, die dit jaar in Twenhaarsveld zijn geïnstalleerd van invloed zijn ge weest op het verhoogde bezoekers aantal, valt nu nog niet na te gaan. Wel staat vast dat de bezoekers veel waardering hadden voor de verhoogde service. Vooral van de warme douches werd druk gebruik gemaakt. „Naar onze indruk, wel eens te druk", is de mening van Hans Wissink, hoofd van de afde ling welzijnszaken van de gemeen te Holten. „Vooral de jeugd heeft er dankbaar gebruik van gemaakt. Je hoeft tenslotte alleen maar met je rug tegen de knop te gaan staan en er komt lekker warm water uit de douches". Nadat het zwembad ge sloten is, kan aan de hand van de speciaal voor de douches geinstal- leerde gasmeter geconstrateerd worden of het gasverbruik exeptio- neel hoog is geweest. Aan de hand van die cijfers zal dan de strategie voor volgend jaar uitgestippeld worden. „Is het echt te gek, dan kan men er over denken om voor de service van de warme douches een vergoeding te vragen". Volgens Wissink zijn de resultaten van alle attracties en verbeteringen inzo- verre beperkt, dat men de mensen toch niet naar het zwembad krijgt als het giet van de lucht. Afsluitingsweekeinde Het afsluitingsweekeinde, op zater dag 6 en zondag 7 september, gaat traditiegetrouw gepaard met een aantal acitviteiten. Zaterdag 6 se- pember om 10.00 uur wordt voor de laatste keer dit jaar diploma ge zwommen voor de diploma's A en B en omstreeks 10.30 mogen de kin deren die geoefend hebben voor de zwemvaardigheidsdiploma's hun kunnen laten zien, gevolgd door de snorkelduikers die dit bijna afgelo pen seizoen de lessen snorkeldui- ken in het zwembad hebben ge volgd. Om 13.00 uur zal een afge vaardigde van de Nederlandse On derwatersport Bond het examen afnemen. Om deze kandidaten verder weg wijs te maken en natuurlijk ook de vele toeschouwers, komen leden van de onderwatersportvereniging Cousteau uit Deventer een demon stratie persluchtduiken geven. Deze demonstratie begint om 14.00 uur. Aansluitend mag men onder leiding van de leden van Cousteau zelf met behulp van zuurstofflessen de onderwaterwereld bewonderen. De Holtense brandweer komt op zondag 7 september om 14.00 uur voor enkele spelletjes spuitvoetbal en een hindernisbaan in het water waarbij de brandweer het de deel nemers geducht moeilijk zal maken. Nieuw is het optreden van de schoonspringroep uit Hardenberg onder leiding van Swanet Maas. Zij tonen wat er allemaal mogelijk is vanaf de drie-meter plank. De schoonspringsters worden om streeks 15.00 uur verwacht. Records Beide dagen is het weer mogelijk de nodige records te breken. Op gere gelde tijde wordt er afgeroepen om welk record het gaat, waarna er ter plekke in geschreven kan worden: de uitslag wordt direct daarna be kend gemaakt. De volgende onder delen komen in h£t weekend aan bod: plankhangen. bodemzitten onderwaterzwemmen. optrekken aan de 'lage', achteruitzwemmen, 50 meter en 100 meter vrije slag. verspringen over 't koord en overall aantrekken (in het water uiter aard). Bovendien is al het spelmateriaal voor het publiek beschikbaar zoals skippyballen, stelten, badminton- rackets, ballen, touwen en spring touwtjes, matten, autobanden en snorkeluitrusting. tijdschriften hebben speciale CJP-abonnementsprijzen. Het CJP-tijdschriften-pakket om vat bladen over muziek, thea ter, beeldende kunst .literatuur, strips, hobby en opinieweekbla den. Het CJP is ook museumkaart. Dat betekent datje in de meeste musea, waaronder alle Rijks musea, gratis toegang hebt. Naast al deze voordelen biedt het CJP nog meer. Incidenteel zijn er aanbiedingen van boe ken en platen met korting. Dat zelfde geldt ook voor culturele reizen. Bovendien is het CJP ook buiten Nederland en België bruikbaar, zo leert de ervaring. Met wat lef valt in veel landen, binnen en buiten Europa, kor ting te versieren. Hierbij geldt: wie niet waagt, wie niet wint. Informatie Veel CJP-bureaus sturen maan delijks informatie aan CJP-be- zitters. In Oost-Nederland ont vang je de minimaal zes maal per jaar verschijnende AGEN DA. Daarin vindt je nieuws over theatervoorstellingen, concer ten, films en tentoonstellingen, aangevuld met achtergrondin formatie. In de eerste en tweede week van september zal er op de Scholen gemeenschap Holten en Scho lengemeenschap De Marke een informatie- en verkoopstandje van het CJP staan. Vanaf begin september zijn CJP's ook ver krijgbaar op de afdeling wel zijnszaken van het gemeente huis. Kopers van een CJP krij gen een aantal speciaal in Hol ten te besteden reductiebonnen. De aanschaf van een CJP is dus zeker het overwegen waard. Denk er eens over en vraag eventueel meer informatie bij het informatie-standje op school of op de afdeling wel zijnszaken van het gemeente huis. (Als je besluit een CJP te kopen, denk er dan aan een recente pasfoto mee te nemen). Viswedstrijd in het IJsselmeer op zaterdag 23 aug. totale lengte ge vangen vis 48 meter door 20 deelne mers. Uitslag: 1. A. J. Lichtenberg 7 mtr - 69 cm, 2. J. W. Plekkenpol 6 mtr - 77 cm, 3. W. Nyenhuis 5 mtr - 77 cm, 4. B. Groot Obbink 4 mtr - 49 cm, 5. H. ter Harmsel 3 mtr - 95 cm, 6. J. v. Avezaath 3 mtr - 92 cm, 7. H. Mooiweer 3 mtr - 71 cm, 8. G. Jan sen 3 mtr -15 cm, 9. H. Kettelarij 2 mtr - 88 cm, 10. H. Achterkamp 2 mtr -13 cm. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1aan de heer J. Nijland toestemming verleend voor het verplaatsen van een hooiberg bij het perceel Borkeldsweg 85; 2. aan supportersvereniging HMV vergunning verleend voor een ge luidswagen op 29 augustus 1986; 3. aan Commissie School- en Volksfeesten Espelo vergunningen c.q.ont- heffingen verleend t.b.v. school- en volksfeesten op 29 en 30 augustus 1986 Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventu ele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken. Commissie voor woonruimtezaken De eerstvolgende vergadering van de commissie vindt plaats op dinsdag 2 september 1986 van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis. Vaststelling gedeeltelijke herziening voor schriften bestemmingsplan Dijkerhoek (2e wijziging). De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 1 september 1986 gedurende een maand ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage ligt een gedeeltelijke herziening van de „Voorschriften bestemmingsplan Dijkerhoek" (2e wij ziging), zoals deze door de raad van die gemeente in zijn vergadering van 25 augustus 1986 ongewijzigd is vastgesteld. Aangezien niemand zich met bezwaren tegen het ontwerp-plan tot de gemeenteraad heeft gewend en het ontwerp-plan ongewijzigd is vastgesteld, is - uitgezonderd de inspecteur van de ruimtelijkeordening - niemand bevoegd bij Gedeputeerde Staten van Overijssel bezwaren in te dienen. De burgemeester voornoemd Holten, 28 augustus 1986 W.L.F.C. van Rappard Voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „Kom Holten". De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 25 augustus 1986 heeft besloten: 1. te verklaren dat een herziening voor een gedeelte van het bestem mingsplan „Kom Holten" wordt voorbereid, voor zover omvattende het gebied hetwelk in rode kleur op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening is aangegeven. 2. te bepalen dat dit besluit in werking treedt met ingang van de dag der bekendmaking. Het voorbereidingsbesluit heeft betrekking op een gedeelte van het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F nr. 3031, gelegen aan de Pastoriestraat te Holten (tussen Pastoriestraat 44 en 46). Het raadsbesluit met bijbehorende tekening ligt van de dag der inwer kingtreding af ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 28 augustus 1986. De burgemeester voornoemd, W.L.F.C. van Rappard. Openbare commissievergaderingen De commissie gemeentewerken vergadert op maandag 1 september 1986 om 15.00 uur in het gemeentehuis. Dorpsstraat 27. De agenda vermeldt o.a. - Wijziging bouwverordening en de daarbij behorende toelichting (16e wijziging). De commissie financiën vergadert op woensdag 3 september 1986 om 16.30 uur in het gemeentehuis Dorpsstraat 27. De agenda vermeldt o.a.: - Verlenen garantie t.b.v. geldlening Stichting Huisvesting Bejaarden; - Diverse aanschaffingen t.b.v. scholengemeenschap; - Jaarrekening 1984. Commissie Sociaal-Cultureel Werk De eerstvolgende vergadering van de Commisse Sociaal-Cultureel Werk wordt gehouden op woensdag 3 september a.s. om 19.45 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan voorstellen mbt de afreking van emancipatie-subsidie voor de Nederlandse Bond van Plattelandsvrou wen afd. Holten en de Kerngroep Rooie Vrouwen in de PvdA. De Verenigde Landbouwcoöpera ties West-Twente hebben hun vee- voederomzet. ondanks de super heffing in 1985 met 4,4% zien stij gen. De mengvoerderomzet, de spil van de activiteiten, steeg met 7200 ton tot een totaalomzet van bijna 113.000 ton, een stijging van 6,8%, in vergelijking met 1984. Dit resul teerde in een winst van f. 408.000, waarvan f. 300.000 zal worden ver deeld onder de 686 leden. Dit staat te lezen in het algemeen jaarover zicht dat vorige week woensdag tijdens de algemene ledenvergade ring in „Dika van de Kruusweg" te Markelo door de leden werd goed gekeurd. Tevens werd goedge keurd over de mengvoederafname een prijsreductie uit te betalen van 30 cent per 100 kg. Volgens het bestuur van West - Twente stemmen de resultaten in 1985 wederom tot tevredenheid, ondanks dat het jaar 1985 voor agrarisch Nederland geen gemak kelijk jaar is geweest. „Ook voor 1986 en komende jaren zijn de voor uitzichten niet bepaald gustig en worden in alle sectoren van de landbouw met zorg tegemoet ge zien. Meer nog dan in voorgaande jaren zal bij de vei-wachte op- brengstprijzen en bij een begrensde groei'in belangrijke sectoren het rendement op de boerderijen moe ten worden behaald door marktge richte aanpassingen en kosten be heersing"! Hoe de veevoedergrond- stoffenmarkt zich ontwikkelt is een open vraag daar deze mede afhan kelijk is-van het koersverloop van de dollar. Verwacht mag worden dat ook West Twente grote inspan ningen moet verrichten om haar omzetten en resultaten op het huidge niveau te handhaven, om maar niet te spreken van vergro ten", aldus het bestuur. Zeer tevreden toonde zich het be- stuurDirecteur G.J.E. Baerends verklaarde tijdens de vergadering dar. de omzet in het eerste half jaar van 1986 bij West Twente 4.6 achter gebleven is bij dezelfde pe riode in 1985. Dat de totale omzet in mengvoerders in die periode toch met 3,1/2% is gestegen is te danken aan een stijging van de levering van varkensvoer met 7,3% en van pluimveevoer met maar liefst 22,6%. Baerends verwachtte aan de hand van deze cijfers voor het eind van een jaar geen gebruikelijke om zetstijging van 9%. Verantwoorde lijk daarvoor zijn de remmende maatregelen van de regering en de steeds sterker worden de concur rentie. Desondanks zag hij de toekomst van West-Twente niet somber in, al zla de groei minder sterk stijgen dan in de voorgaande periode. De vermogenspositie van West-Twen te is uitstekend en de statutaire reserve is in de afgelopen tien jaar gestegen van ruim twee tot ruim 6 miljoen gulden. Binnen de Ceber- co-Handelsraadgroep neemt West- Twente de dertiende plaats in. rCNIPTIP (J) Hobby-isten en sporters zijn dankbare fotomodel len. Ook omdat ze zelf erg gesteld zijn op de foto's die u van hen maakt.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 9