Scholen aarzelend tegenover verhuizing naar nieuw dorpshuis Uit het politierapport Kèrkdiensten Medische diensten van dag tot dag Kees Bos in Van Gewest tot Gewest Vanuit de kantlijn Wim Brinks 25 jaar bij Nido Universal HOLTENS NIEUWSBLAD Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand O OPEL Zonnebloem- wedstrijd is erg spannend TENT- REPARATIE Mozaëk start nieuw seizoen Kabouters en welpenspel Oude motoren door Holten BOLSENBROEK Fietstocht H.V.G. DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1986 Directie en besturen van De Mu ziekschool Holten en het dagon derwijs voor volwassenen, de Scholengemeenschap Midden IJs- sel, staan voorlopig terughoudend tegenover een mogelijke huisves ting in een nieuw te bouwen Dorpshuis. Dit viel vorige week donderdag te beluisteren tijdens- de officiële ingebruiknemening van de voormalige kleuterschool. Repelsteeltje door beide scholen, die werd bijgewoond door burge meester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard, bestuursleden van de Muziekschool en leerlingen van de scholengemeenschap. Rector J. Westhof van de scholen gemeenschap formuleerde het als volgt: De medewerking in Holten is voorbeeldig te noemen. Het ge meentebestuur heeft zich zeer vin dingrijk getoond in het vinden van een onderkomen. Laat het hier (Re pelsteeltje) maar eens even bij blij ven. De acoustiek is uitstekend, zodat ik mijn stem kan sparen, en het uitzicht is rustiek. De affiniteit met de muziekschool is aanwezig. Teslotte hebben wij muziek al eens als examenvak op het rooster ge had, zodat er ook een emotionele basis aanwezig is voor de 'Lat-rela- tie met de muziekschool. Bestuurslid H. Ch. Vogely van de Muziekschool Holten uitte zich in soortgelijke bewoordingen. Hij prees de wijsheid van het gemeen tebestuur die zo'n goede functie voor het gebouw had weten te vin den. Wat de toekomstplannen be treft verklaarde Vogely: „We zullen wel zien wat voor plannen op tafel komen. Voorlopig zijn we erg blij met dit onderkomen. Het is een eerste stap in de goede richting die erg veel belooft". Directeur K.J. Eisinga van de Mu ziekschool verklaarde dat de nieu we partner een uitstekende keuze is voor zijn school: Midden IJssel maakt 's morgens gebruik van het gebouw, terwijl de muziekslessen over het algemeen pas in de midda guren beginnen. In het voorgaande jaar, toen met de Scholengemeen- schap Holten werd samenge woond, waren er nogal eens proble men geweest over het gebruik van de lokalen. Directeur Eijsinga van de Muziek school ren rector Westhof van sg Midden IJssel tl), ontrollen samen het spandoek. prijsvraag worden uitgeschreven onder de cursisten van de scholen voor een nieuwe naam voor het schoolgebouw. 18 Augustus: Aangifte werd ge daan van diefstal van een auto. Eén van de werknemers van Waterloo BV ontdekte, toen hij naar huis wil de, dat zijn auto bij het bedrijf was ontvreemd. Hij had echter een ver moeden wie de dader kon zijn. Bij nader onderzoek bleek zijn vermoe den juist te zijn. Een werknemer van het bedrijf had zelf zijn ontslag genomen en pikte de auto om daar mede naar huis te rijden. De dader kon in de loop van de dag nog te Hengelo worden aangehouden. Op zijn aanwijzing kon de auto onbe schadigd worden teruggevonden. 20 Augustus: Een knaapje van 12 jaar uit Bathmen botste met zijn fiets tegen een paaltje bij de vijver 't Vletgoor. Het kwaad strafte zich zelf in dit geval, daar hij ter plaatse niet mocht fietsen. Gelukkig vielen de verwondingen nogal mee en kon hij, na behandeld te zijn bij de dok ter, naar huis worden gebracht. Tijdens een onweersbui sloeg de bliksem op een TV-antenne in de Schoutenstraat. De TV en een ge luidsinstallatie bleken verdacht te roken. De schade bleek achteraf nogal mee te vallen. Aangifte werd gedaan van dief stal van een aanhangwagen. De diefstal, welke plaatsvond nabij de Larenseweg, moest het weekend daarvoor plaatsgevonden hebben, doch werd pas later geconstateerd. Op de Markeloseweg werd een paard aangetroffen, die aan de ver keerde kant van de afrastering stond te dineren. Politiemensen wisten met behulp van een ruiter het dier weer aan de goede kant van de „tafel" te krijgen. Dezelfde avond werd tevens geconstateerd dat een kalf was losgebroken aan de Langstraat. Zo langzamerhand wordt het voor de H.H.-veehouders weer tijd dat ze de afrasteringen van hun weilanden weer eens aan een grondige inspectie onderwer pen. 23 Augustus: In de nacht van 22 op 23 augustus werden twee auto mobilisten bekeurd omdat ze te veel aan Bachus hadden geofferd. Het betrof hier twee inwoners uit de gemeente Deventer. Eén van de be stuurders dacht de politie te slim af te zijn. Hij kreeg in de gaten dat de politie belangstelling voor hem had en verwisselde zijn bestuurderszit plaats in voor de passagiersplaats. Dit had hij echter moeten doen, voordat hij ging rijden. Nu was hij de klos omdat de politie één en an der constateerde en hij zodoende niet onder een bloedproef uit kwam. Op de Dikkesteensweg botsten twee auto's op elkaar, doordat één der voertuigen achteruit reed. Het bleef bij materiële schade. Een tweede aanrijding vond die dag plaats op de Markeloseweg. Een bestuurster van een personen auto reed pardoes tegen een lan taarnpaal. Ander verkeer was bij dit ongeval niet betrokken. De juis te oorzaak is dan ook niet bekend. De auto was rijp voor de sloop. Op de Borkeld onder Rijssen werd een auto aangetroffen, die bij nader onderzoek bleek te zijn ge stolen vanaf het Twenhaarsveld. De eigenaar van de auto bleek nog niets van de diefstal te weten. Het onderzoek naar de daders worden verder voortgezet door de politie van Rijssen. LEO HARMELING HOLTERWEG 5a NIJVERDAL. TEL.: 05486-1 63 60 Prettige stek De officiële ingebruikneming ge schiedde door het ontrollen van een spandoek met daarop de em blemen van beide scholen door di recteur K.J. Eisinga van de muziek school en rector J. Westhof van de scholengemeenschap. Burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard wees in zijn toe spraak er op dat de beide scholen weliswaar niet kunnen rekenen op de exclusieve rechten van het schoolgebouw - op dinsdagavond repeteert het Holtens mannenkoor in het gebouw - maar dat van een eigen behuizing voor beide scholen meer sfeer van uit gaat, een pretti ge stek waar je je thuis voelt. „Maak er samen wat moois van". De bur gemeester besloot met de medede ling dat de plannen voor het Dorps huis aan de Lageweg op de tekenta fel liggen en dat beide scholen daar straks ondergebracht kunnen wor den. „Het geld voor het Dorpshuis is er, en als u beide bereid bent een hoge huur te betalen, bent u van harte welkom". Daar de naam Repelsteeltje meer affiniteit heeft met de sprookjeswe reld dan met de wereld van het volwassenenonderwijs, zal een Volksverlakkerij Informatie en communicatie zijn de sleutelwoorden gewor den van de tachtiger jaren. En één van de belangrijkste proble-, men waarvoor de burger van deze tijd zich gesteld ziet, is de vraag hoe beheersen wij de in formatiestroom zonder erdoor te worden overwoekerd. Want, laten we wel wezen, je krijgt toch langzamerhand een stroom van epistels in je bus!. Ik denk wel eens: zou iedere be denker van dat soort gratis vlugschriften bij zichzelf wel van tevoren zijn nagegaan voor wie of wat dat allemaal gebeurd is? Bovendien is de wijze waarop de informatie wordt gepresen teerd van doorslaggevende be tekenis voor het nut en het te be reiken effect ervan. In dat ver band is het toch wel een beetje jammer dat één van onze grote re sportverenigingen zich on langs bij de uitgave van haar In formatieboekje vergaloppeer de. Een alom gerespecteerde vereniging met een voorzitter die van dè Prins geen kwaad weeteen secretaresse die sinds kort een raadloos bestaan lijdt en een penningmeester waar van je niet kan zeggen dat hij vaak spijkers op laag water zoekt. Toch komt er een Infor matieboekje uit van, inclusief de omslagpagina's, 28 bladzijden. Met daarin zegge en schrijve in totaal vier hele pagina's werke lijke informatie over de moge lijkheden die de vereniging biedt „voor een gezond en spor tief bewegen voor jong en oud onder verantwoorde leiding en tegen betaalbare contributies". De rest bestaat uit een kolossale hoeveelheid advertenties, die de Holtense middenstand min of meer worden opgedrongen. Waar ze voor de goede vrede niet onderuit kunnen, maar die over het gehele jaar toch een flink deel van het reclame-bud get opslokken. Behalve de onge twijfeld aantrekkelijke inkoms ten voor deze vereniging zie ik met de beste wil van de wereld het nut ook niet meer van dit soort uitgaven. Volgend jaar hoop ik dan ook dat het op deze wijze niet meer herhaald zal worden, maar dat we allemaal iets in onze bus vinden, waar van we bij nader inzien kunnen zeggen: Marietje was een keer tje vroeg opgestaan... Demis Thoorn. Van de méér dan 30 binnengeko men metingen van zonnebloemen zijn er enkele zelfs ruim boven de vier meter. Omdat in sommige planten de bloem zich nog niet ge vormd heeft, kan de definitieve me ting, die uitgeoverd gaat worden door leden van de Werkgroep voor Natuur en Milieu nog niet plaats vinden. Nieuwe hoogtes van zonnebloemen boven de vier meter kunnen wor den doorgegeven aan J.C. Roele, Ab Jansenstraat 2, tel. 6 16 03 (vóór a.s. zaterdag 18.00 uur). Hieronder volgen de zonnebloem hoogten van dit moment. I. Wietske Schooien, Vianenweg 137,4.65 m.; 2. Markje Keizer, Mar kepad 3, 4.41 m.; 3. Martine Da- mink, Diessenplasstraat 55, 4.35 m.; 4. Chantal Beuwer, Churchill- st.raat 59, 4.32 m.; 5. Cindy Keizer, Markepad 3. 4.31 m.: 6. Anita Bek- kernens, Tolweg 2, 4.30 m.; 7. Her ben Pasop, Haarstraat 17, 4.30 m.; 8. Martin Podt, Maneschijnsweg 5, 4 26 m.; 9. Danita Beuwer, Chur- chillstraat 59. 4.24 m.; 10. Amta Podt, Maneschijnsweg 59, 4.20 m.; II. Anita Schorrewaar. Lichtenber- gerweg 123,4.20 m.; 12. Marieke v.d. Eist, Verzetstraat, 4,16 m.: 13. Pau line Schooien, Vianenweg 137, 4.12 m.; 14. Björn Valster, Köllingserf 18, 4.10 m.; 15. Harold Vruggink, Rörinkstraat 12, 4.10 m.; 16 Niki Kreuwel, Nagelhoutstraat 1, 4.10 m.; 17. Pieter Ehren, Borkeldweg 13, 4.06 m. De scholen zijn begonnen en ook het Interkerkelijk Kinderkoor Mo zaïek staat weer klaar voor een nieuw seizoen. Het koor repeteert weer elke dins- dagmiddag van 17.00 tot 18.00 uur, maar nu in de Kandelaar. De eerste repetitie is op dinsdag 2 september. Alle leden worden dan weer ver wacht, maar ook nieuwe leden tus sen zeven en veertien jaar zijn wel kom. Eventuele inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Eline Paalman, Mossinkserf 8 ,tel. 6 15 40. Op Wereld Dierendag, 4 oktober aanstaande, zal op Kalfstermans- weide een groot kabouter- en wel penspel worden gehouden dat als titel draagt: Grote griezels wat een grotten. Aan dit spel zullen zo'n 350 welpen en kabouters uit het district Sal- land van Scouting Nederland deel nemen. In een serie van vier programma's zal in het NOS-programma Van Gewest tot Gewest vanaf 3 sep tember een selektie uitzenden van het materiaal van Kees Bos. Het filmmateriaal van Kees Bos zal als inleiding steeds worden aange vuld met korte portretjes van de Holtense natuurkenner. Kees Bos filmt al zo'n twintig jaar. In die jaren is op duizenden meters film het leven van dieren en plan ten op en rond de Holterberg en Veluwe vastgelegd. Daarbij zijn on der andere unieke opnamen van herten, reeën en korhoeders. Allang bestond bij Kees Bos het verlangen zijn grote hoeveelheid ruw filmateriaal te bewerken tot afgeronde hoofdstukken; maar door de jaren heen zal hij langza merhand als het waren 'door de bomen het bos niet meer'. In nauwe samenwerking met Van Gewest tot Gewest-redacteur Thijs Zijda is nu een keuze gemaakt uit de overstelpende hoeveelheid film. Het filmmateriaal zal worden aan gevuld met gesprekken, zodat de kijker ook de visie van Kees Bos leert kennen. In een stampvolle bedrijfskantie herdacht op maandag 18 augustus j.l. Gerrit Willem (Wim) Brinks in bijzijn van zijn echtgenote en kin deren Anita en Ronald het 25 -jarig dienstverband bij Nido-Universal. Wim Brinks heeft veel functies ver kleed bij Nido, later Nido-Univer sal. Cp 3 juli 1961 begon hij als volontair in de draaierij. Na het vervullen van de dienstplicht was hij achtereenvolgens werkzaam als technisch tekenaar, chef-werk plaats, commercieel medewerker service-dienst, vervangend be drijfsleider bij Nido in Rhenen en nu sinds 1975 hoofd van de service afdeling, waaronder resorterend vijf service-auto's en de onderde len-voorziening voor geheel Neder land. Commercieel directeur Jan Nik- kels prees Wim Brinks als een ener giek en sociaal voelend mens met een brede technische kennis en een groot incasseringsvermogen. Dat laatste is ook wel nodig als in win tertijd duizenden telefoontjes op hem afkomen. Namens de directie overhandigde hij de jubilaris de ge bruikelijke enveloppe met inhoud; echtgenote Dinie deelde mee in de hulde en ontving een boeket bloe men. Namens het personeel overhandig de Hans ter Avest een enveloppe met inhoud, goed voor een aanbe taling op een nog te kopen nieuwe fiets. In zijn dankwoord bedankte Brinks in het bijzonder de gepen sioneerden voor hun aanwezigheid. Brinks verklaarde blij te zijn nog een stuk pionierstijd te hebben meegemaakt. „In die tijd heb ik veel kunnen leren, ondermeer van Leendert Verwaal, de toenmalige chef van de draaierij. Komende zaterdag wordt ter gele genheid van de Stoppelhaene fees ten in Raalte een rit gehouden met oude motoren. Ruim honderd oude motorfietsen zullen daar aan mee doen. De tocht voert onder andere door Holten. Omstreeks 11.30 zul len zij door het dorp trekken om vervolgens bij sporthal 't Mossink een korte stop te houden. Van daar uit gaat de rit verder om omstreeks half drie te eindigen in Raalte waar de motoren eveneens te bewonde ren zijn. //^h. NED. HERV. KERK: 09.30 uur: Ds. MejE. van Iperen, cand. theol. te Groningen. 19.00 uur: ds. R. Visser. Uitgangscollecte: Algemeen Kerke werk. Oppasdienst: Merv. Markvoort- Schoenaker en Hélène Pluy- gers. Diessenplas: Woensdag 3 sep tember 19.30 uur: ds. R. Visser. GEREF. KERK: 09.00: ds. H. Hessels, Dieren. 19.15 uur: ds. F. de Vries, Em- men. In beide diensten is de le collec te voor de diaconie en de 2e voor rente en aflossing. Kindernevendienst: groep 7 en 8 o.l.v. K. Stam. Oppasdienst: Mevr. Kamphuis- Schuppert, mevr. Harbers-Bel- dman en mevr. Masella-Stam. Irma Jansen en Herma Stam. R.K. KERK: 10.00 uur: Heilige Mis in gebouw Irene. DIJKERHOEK: 09.30 uur: ds. W. Vons. Uitgangscollecte: Algemeen Kerke werk. OKKENBROEK: 10.00 uur: ds. G. Bouman. Uitgangscollecte: Kerkvoog- dij- NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur. ARTS: J.F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- eeptenom 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Stichting Kruiswerk Z.W.O, Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van ma t/m vrijdag13.30 -14.30 uur, tel 05483-6 14 36.24-uurs be reikbaarheid: tel. 05700 -1 24 25. Diëtistenspreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag- van de maand. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Fysiotherapie: alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. TANDARTS: W. Pot, Bilderdijkstraat 3, Goor, tel. 05470-7 22 79. DIERENARTS: W.C.C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 6 20 04. S. Minnenma, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Beide artsen ook voor kleine huisdieren. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29. tel 6 27 i Voor maatschappelijk werk. ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30 - 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtigen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEBEDRIJF: Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij Gem. Energiebedrijf, tel 05483-6 18 14. POLITIE: Tel. 05483-6 44 44; dag en nacht bereikbaar. BRANDWEER: Telefoon 00 11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rörinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87.0peningstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. VRIJDAG 29 AUGUSTUS: 20.00 uur: De Kandelaar: Muzi kale happening, m.m.v. Joego- slavisch muziek-zang en dans gezelschap; 19.30 uur: feesttent Espelodijk, revue Splo lót zich wier hörn. ZATERDAG 30 AUGUSTUS: 09.15 uur: vertrek optocht vanaf Bosschool School en Volksfeest Espelo. DINSDAG 2 SEPTEMBER: 14.00 uur: vergadering afd. Hol ten P.C.O.B in de Kandelaar. WOENSDAG 3 SEPTEMBER: 12.45 uur: fietstocht H.V.G. Dijkerhoek naar Nijverdal. DONDERDAG 4 SEPTEMBER 09.00 uur: Schoolstraat 6, roos ter afhalen SG Midden IJssel en inschrijving. ZATERDAG 6 SEPTEMBER. Afsluitingsweekend zwemsei- zoen Twenhaarsveld; Regio cross Holtertrappers. ZONDAG 7 SEPEMBER: Afsluitingsweekend zwemsei- zoen Twenhaarsveld. VRIJDAG 12 SEPTEMBER: 19.00 uur: Superstarwedstrijden in sporthal „t Mossink. ZATERDAG 13 SEPTEMBER: 09.30 uur: Fokveedag Espelo op terrein Okkenbroekseweg 1. ZONDAG 14 SEPTEMBER: 14.00 uur: start puzzelrit MAC Holterberg; 07.00-10.00 uur: Koppel wedstrijd voor paren hengelsportver. Rietvoor' n Twentekanaal (central' _,o- chem). Gevonden: een betonschaar; zwarte knipportemonnaie met inhoud (kleingeld); een gele ka narie. Verloren: zwarte knipporte monnaie met inhoud enkele honderden guldens bankpas, een gouden slavenarmband: grijs/zwart jong katje; diamant duif; een hond (kruising herder keeshond) licht bruin met witte vlekken. Geboren: Michiel Henry Chris- tiaan zv H. J. Landeweerd en J. J. Dijkink; Karlijn dv H. Smit en G. Bronsvoort. Overleden: A. Meijerink, oud 77 jaar. Ondertrouwd: J. Vincent, oud Holten en A. D. Rensen, oud 23 jaar, Holten; A. G. Ban- nink, oud 24 jaar, Almelo en H. Jurjens, oud 24 iaar, Holten Gehuwd: W. H. S. Hat,tink. oud 27 jaar, Deventer en C. Wevers, oud 23 jaar, Deventer. MARKELO-TEL. 19 07 Op woensdag 3 september houdt de afdeling Dijerkhoek van de H.V.G een fietstocht met excursie naar de ziekenomproep te Nijver dal. Verzamelen is om 12.45 uur bij de kruising Maneschijnsweg en Oude Deventewerg of om 13.00 uur bij A Lubbersen, Helhuizerweg.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 3