"Zelf mee-beslissen, en zelf mee-denken 4950. HSresT Sr- 7.90 8.S© 1 SLAGERIJ 3 3 1 Gelijk spel voor Blauw Wit 1 en 2 Uw echte slager zeer vóórdelig 3 3] 't Is nu de hoogste tijd, voor een keuken of badkamer naar Voortman te gaan P.C.O.B, op bres voor de ouderen *<55* Concours Hippique in Bathmen ic j Winst voor damesteam Blauw Wit bouwstoffen bv Holtense variant in de ijskast Prestatieloop Beusbergen Nieuw brood voor Kenia PRACHTIGE BRUYNZEEL KEUKEN MASSIEF EIKEN KEUKEN VOORTMAN KEUKENS Tel. 05480-1 50 55 y mooi mager RUNDER GEHAKT PAARDE- BIEFSTUK MAGERE PAARDELAPJES RIBBETJES kiio 2.25 OSSESTAART ki,o 5.90 Cursus vergaderen 'Op dinsdag 2 september houdt de afdeling Holten van de Pro... Chr. Ouderen-bond P.C.O.B. een verga dering in de Kandelaar, aanvang 14.00 uur. Voor de pauze zal bondsvoorzitter VI. Zwaag een lezing houden over bet onderwerp: waarom lid van een Protestants Chr. Ouderenorga- nisatie? Na de pauze zal onder an dere aan de orde komen de vragen lijst 'Gemeente-onderzoek oude ren'. De P.C.O.B. vindt het een zorgelij ke zaak dat de regering vele miljoe1- nen wil bezuinigen, ook op het ou derenbeleid, terwijl het aantal ou deren toeneemt. Er zijn thans in Nederland 1,6 miljoen ouderen bo ven de 65 jaar en 1,5 miljoen men sen tussen 50 en 65 jaar. Het overheidsbeleid en de situaties van de ouderen zijn met elkaar in tegenspraak, vindt de P.C.O.B en denkt dat voor de toekomst de leef baarheid van het bestaan van ou deren toenemend aangetast dreigt worden. "Aan de situatie, ook voor de toe komst, zullen allereerst de ouderen zelf het nodige moeten doen en wel door zich aan te sluiten bij een van de ouderenbonden", aldus voorzit ter W.de Groot van de P.C.O.B. Daarnaast denkt de P.C.O.B aan onderlinge hulpverlening vooral van 'jongere ouderen' aan 'oudere ouderen'. Bij 'jongere ouderen' denkt de bond allereerst aan men sen tussen 50 en 65 jaar. De Groot: „ook zij zouden zich bij een oude renbond moeten aansluiten met het oog op het eigen belang, name lijk de situatie, die zij bij het passe ren van hun 65 jarige leeftijd aan treffen. Bovendien komen in deze groep velen voor, die geheel of ge deeltelijk uit het arbeidsproces ge raakt zijn. Zij hebben veel werk- en levenservaring, die jammer genoeg •vaak onvoldoend ten nutte kan worden gemaakt. Zij zouden de Markvogels - Blauw Wit 1 Ook in de tweede wedstrijd van de competitie hebben de dames van Blauw Wit een overwinning be haald. In een eenzijdige wedstrijd dicteerde Blauw Wit het spel. Voor de thee werd door Ans en Netty ge scoord. Gezien de krachtsverhou dingen hadden dit er meer moeten zijn. Rust 0-2. Na de rust eenzelfde spelbeeld, een sterker Blauw Wit dat nu de kansen wat beter afrond de. Julliette, Matjan en Jose be paalden de eindstand op 0-8. Bekerwedstrijd Ommen - Blauw Wit Op 20 augustus moesten de dames opnieuw aantreden. Na op de 18e nog ruim te hebben gewonnen kreeg men nu met een meer gelijk waardige tegenstander te maken. In een gelijkopgaande wedstrijd met kansjes aan beide zijden leek de rust te komen met 0-0, maar de Ommense ploeg nam toch een voorsprong door concentratiever lies bij Blauw Wit. Rust 1-0. Na rust moest Blauw Wit aanvallen, maar nu bleek dat de wedstrijd tegen Markvogels sommige dames nog in de benen zat. Ommen was geduren de de tweede helft iets sterker en scoorde de verdiende 2-0. Blauw Wit probeerde het nog wel in het •laatste half uur doch de goede mo tivatie en wilskracht waren tegen Ommen niet voldoende voor een doelpunt. 'jongere ouderen' van ongeveer 65 tot 75 jaar", die geestelijk en licha melijk nog fit zijn, kunnen helpen bij het actief dragen van de oude ren-werk". De P.C.O.B. is van mening dat de ouderen zelf inspraak en/of zitting dienen te hebben in organen, waar de beslissingen over hen en hun omstandigheden genomen worden. „Wij willen niet, dat er alleen maar over ons beslist wordt, wij willen gehoord worden en willen zelf mee denken en mee-beslissen". De P.C.O.B. vindt het van groot be lang dat ouderen voor 30 verte genwoordigd zijn in het gemeente lijk ouderen- en welzijnsbeleid en in besturen en/of inspraakorganen van bejaardenoorden. De P.C.O.B. heeft leden nodig, die helpen bij de uitvoering van de doelstellingen. Zij heeft mensen no dig, die goed met hun hoofd en/of hun handen kunnen werken in het belang van het welzijn van de oude ren, nu en in de toekomst en wekt daarom alle Protestants-Christelij ke ouderen boven de 50 jaar op lid te worden van de bond. Belangstellenden kunnen contact opnemen met: W. de Groot, Fazan- tenweg 26, tel. 6 28 24. Blauw Wit 1 en 2 hebben zaterdag het oefenprogramma als voorbe reiding op de competitie, die zater dag 30 augustus begint, afgesloten met een gelijkspel. Het tweede dat een sterke eerste helft speelde kwam na een half uur door Evert Vruggink op 1-0 en kreeg goede kansen op een rust stand van 2-0, maar die werden he laas niet benut. Na 20 minuten 2e helft kwam Avanti 2 langszij toen Jan Paalman een bal verkeerd op de schoen kreeg waardoor de rechtsbinnen van de gasten onver wacht een prima kans kreeg die on houdbaar voor doelman Spijker werd benut. Eindstand 1-1. Blauw Wit I, dat voor de eerste keer in de oefencampagne volledig kon aantreden, gaf Avanti 1 (vierde klasse KNVB) prima partij. In de 27e minuut kwam de thuisclub op 1-0 door Gerrit Stam uit een lange bal van verdediger Harry ten Wolt huis. Vlak voor de rust werd het bij na 2-0 door Thijs Blok die na een solo langs vier tegenstanders z'n schot door de paal gekeerd zag. Na de pauze waren de ploegen volkomen aan elkaar gewaagd en het duurde tot zes minuten voor tijd dat de gasten uit Twello (met cx-Blauw Witter Harm Otter in de gelederen) gelijk maakten toen het in de Blauw Wit-defensie even ha perde. In de slotfase drong Blauw Wit nog flink aan, maar de inmid dels versterkte achterhoede gaf geen krimp. Naar DVO Zaterdag start Blauw Wit de competitie met een uitwedstrijd te gen het Almelose DVO dat het vo rig seizoen degradeerde uit de 4e De Holtense variant voor het kruis punt Markeloseweg-Rijssenseweg, gaat voorlopig in het vriesvak van de ijskast. Dit deelde burgemeester Van Rappard mee tijdens het we kelijkse praatje met de pers. Na enig rekenwerk kwam het colle ge van b en w tot de becijfering dat een reconstructie van de kruising op Holtense wijze dit de gemeente ruim zes ton zou gaan kosten. Daar bovenop komt dan nog een structu rele lasten verzwaring van ander halve ton voor overdacht en onder houd van wegen die nu door Rijks waterstaat worden onderhouden. Het college wil nu afwachten of de door Rijkswaterstaat uitgedachte reconstructie inderdaad verkeers- remmend werkt, zoals door de dienst is aangekondigd. klasse KNVB. DVO is geen onbe kende voor Blauw Wit, want een paar jaar geleden speelden ze in de zelfde klasse. Enkele spelers van Blauw Wit zullen zich zeker nog herinneren hoe moeilijk het was om bij DVO te winnen en winnen van een gedegradeerde ploeg is vaak een lastige klus. De wedstrijd o.l.v. scheidsrechter Gottemaker begint om half drie. Blauw Wit 2 (het vorig seizoen kampioen en gepromo veerd naar de 2e klasse) speelt op 't Vletgoor tegen ASV 2 (Aadorp). Aanvang: 12.45 uur. Vrijdag 5 september zal er in de wijk Beusbergen in Markelo voor de vierde maal een prestatieloop worden gehouden. De deelname is open voor jong en oud. Er is keuze uit de afstanden drie en vijf kilome ter. Het startpunt is bij Smitjan. Starttijd is om 19.00 uur. Opgave bij de start. De eerste drie weken van septem ber organiseren de Nederlandse bakkers een originele en doeltref fende actie ten bate van de ontwik kelingshulp. Onder de naam 'Brood voor Kenia' zal een nieuwe broodsoort, het Kenia-broodje, worden verkocht, waarvan een deel van de opbrengst wordt be steed aan de bakkersopleiding in dit Afrikaanse land Bij aanschaf van een keuken krijgt u de tegels voor de achterwand altijd gratis. de w®H®''ike kortingsregeling. biuynzeel keukens in eiken en grijs gelakt. Compleet met koelkast, oven, kookplaat, wasemkap (geïntegreerd), tegels, spoelbak en werkblad in verschillende afmetingen te leveren. l)\N excl. licht en kroonlijst. in landhuisstijl en hoekopstelling, compleet met koel kast, oven, kookplaat, wasemkap, geïntegreerd in bijge leverde schouw. Tegels, kraan, kroon en lichtlijst in 4 ty pes, ook in rechte opstelling te leveren. 205x265 cm altijd goedkoper betere kwaliteit in afmeting en indeiing variabel volledige garantie inbouw mogelijk vakkundige informatie Dagelijks geopend van 8.00-19.00 u. Donderdags van 8.00-21.00 u. Zaterdags van 8.30-16.00 u. Adviseur Voor Inbouw Apparatuur RUSSEN: Nijverheidsstraat 40, Industrieterrein „De Mors" Lekkere bal Botermalse om mee weg te lopen KI PP E POTEN kii„ 4.90 GEVULDE FILET soov 8.95 het meest gezonde vlees Elke woensdag GEHAKT u, 5.90 2 kilo 1 0.90 nog een keer^i Op zondag 31 augustus wordt op de terreinen bij manége 't Ruiter kamp in Bathmen een Nationaal Concours Hippique gehouden, 's Morgens om 08.30 uur word ge start met de individuele dressuur en springen. Het middagprogram ma begint om 12.30 uur. Het aantal inschrijvingen is groter dan voorgaande jaren. In totaal 300 ruiters en amazones nemen deel, met name m de klassen L en M. On der de deelnemers zijn weer een flink aantal topruiters die uitko men in de Z klasse, waaronder E. Vincent uit Holten. In de Z-dres- suur komen o.a. in de ring Greet Schoorlemmer uit Heeten en Her- mien Schol ten uit Diepeveen. Het middagprogramma opent met éénspan tuigpaarden uit de limiet klasse. Daarna begint het Z-sprin- gen. Afwisselend ziet men dan het aangepannen paard rijden en het springen. De Tweespannen komen vlak voor de parade aan bod, even als het optreden van een groep Hackney's uit de omgeving van Raalte. Het gebeuren wordt opge luisterd door muziek van de Bath- mense Muziekvereniging Orpheus. Het programma zal rond 18.00 uur afgelopen zijn. 1 U vindt ons in Winkelcentrum „Walgaarde" RUSSEN Aanbiedingen geldig t.m. 30li De Sociaal-Pedagogische Dienst Twente organiseert in de maanden september en oktober wederom een cursus vergaderen en diskus- siëren. Deze cursus is speciaal be doeld voor ouders en verwanten van geestelijk gehandicapten die actief zijn in oudercommissies en verenigingen of daar actiefin willen worden. In de cursus zullen vooral vaardig heden worden aangeleerd of verbe terd die van belang zijn voor de organisaties, deelname en leiding van vergaderingen en besprekin gen. De cursus wordt op 8 dinsdagavon den gehouden. De eerste bijeen komst is dinsdagavond 2 septem ber. De cursus vindt plaats in het gebouw van de Volksuniversiteit te Enschede. De kosten voor deelna me zijn f. 36.-. Ouders of verwanten die belang stelling hebben voor deze cursus kunnen zich inschrijven bij de ad ministratie van de Sociaal-Pedago gische Dienst Twente. Kievitstraat 15. 7557 AP Hengelo, tel. 074-43 06 455. Zij krijgen dan vervolgens na dere informatie toegestuurd. De buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek hield zaterdag j.l haar jaatfijkse verrassingstocht. Per bus ging de tocht richting Lent, waar de eerste kofïie-stop werd gehoudehn. Daana fging de reis via Nijmegen richting Overloon voor een bezoek aan het Oorlogsmuseum. Daarna werd een bezoek gebracht aan kas teel Doorwerth. De theepauze werd gehouden op De Westerbouwing. De geslaagde verrassingstocht werd besloten met een diner in Het Bonte Paard, waar J.W. Baltus na mens de deelnemers bedankte voor de goed verzorgde dag.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 11