Triathlon van start met 234 deelnemers Sandra Dieperink dressuur-kampioen Mooi succes voor Zwennie Vincent Müller/Van Heek goede tweede in tussenstand WK a. Hippolon: meer dan ritje te paard Wielervereniging pakt draad weer op Veel belangstelling verwacht bij Twenhaarsveld Uitslagen Bergruiters T. Schuppert klokt eerste Goed begin damesteam Blauw Wit HOLTENS NIEUWSBLAD G. Koetsier winnaar puzzelrit Holtenaren komen met de fiets Clubkampioen- schap zwemmen DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1986 7 Tijdens de afgelopen zondag ver reden Grand-Prix voor zijspannen te Feldkirch in Oostenrijk hebben August Miiller en Henk van Heek de tweede positie ingenomen in de tussenstand voor het wereldkam pioenschap. Dit kon ailemaal gere aliseerd worden ondanks de pech in de eerste manche door het uit vallen met een lekke voorband. Het zag er zaterdag en zondagmor gen tijdens de trainingen goed uit. De tijden van de kanshebbers la gen dicht bij elkaar en het beloofde een mooie wedstrijd te worden, maar dat pakte anders uit. Jans sen, tweede in de tussenstand mocht niet starten met zijn reserve bakkenist Mart Kiggen, die hij ge leend had van Johan Smit omdat deze zich zaterdag niet gekwalifi ceerd had. De regels schrijven voor dat men moet rijden met de bakke nist, waarmee men zich heeft aan gemeld. Dat was dus al een domper op het enthousiasme van de zeer grote supportersschare die was meegekomen uit Nederland. Tijdens de eerste manche was het al niet veel beter. August ging als vijfde van start en was na een kwart van de wedstrijd net bezig de twee de plaats in te nemen toen hij lek reed. Hij ging na het verwisselen van het wiel weer als 25e de baan in, maar het was ongegonnen werk om nog bij de eerste vijftien te komen; hij spaarde zich voor de tweede manche. Ton van Heyugten had weer een kettingprobleem en scoorde met een zestiende plaats geen punten. De nieuwbakken Ne derlands kampioen Eimbert Tim mermans was de enige die zich in de punten reed met voor hem een goede elfde plaats. Wereldkam pioen Bachtold werd eerste. Bij de tweede manche ging August Müller wat slechter van start, maar wist toch door te stoten naar een uiteindelijk derde plaats. August ondervond toch nog wel de na weeën van zijn blessures, opgelo pen in Arkel, maar het doorbijten werd beloond met vijftien punten. Ton van Heugten moest weer naar de kant en Timmermans werd keu rig achtste. In deze manche kwa men er slechts elf van de 30 gestart- te combinaties aan de finish. De Nederlander Bakens kreeg voor de tweede manche een startverbod wegens het ongeoorloofd aanrijden achterop August, vlak voor het val len van het starthek. Bachtold won ook deze keer en staat nu riant op kop met 200 punten. De combinatie Müller/Van Heek staat op de twee de plaats met 140 punten en Jans sen op de derde plaats met 127 punten. Aanstaande zondag wordt gereden in Erbach in West Duitsland, dat lig vlak onder Ulm, ongeveer zes en een half uur rijden via de Duitse au tobanen. Blauw Wit Senioren: Zaterdag 23 aug.: Blauw Wit 1 - Avanti 1 14.30 u.; Blauw Wit 2 - Avanti 2 12.45 u.; Blauw Wit 3 - Avanti 314.30 u.; DES 9 - Blauw Wit 4 12.35 u. V. 11.45 u.; Blauw Wit 8 naar toernooi Eefde. Junioren: Blauw Wit Al - ABS Al 14.30 u.; ABS A2 - Blauw Wit A2 14.30 u. V. 13.30 u.; ABS BI - Blauw Wit BI 13.00 u. V.12.00 u.; Blauw Wit B2 - ABS B2 12.45 u.; Blauw Wit Cl - ABS Cl 11.00 u. Pupillen: Blauw Wit El - Nieuw Heeten El 10.00 u.: Blauw Wit Dl naar toer nooi Rohda (Raalte). Meisjes: Blauw Wit - Daarlerveen 11.00 uur. Senioren: 25 augustus: Excelsior 11 - Blauw Wit 7 19.00 u. V. 18.00 u.; 26 augus tus: Harfsen 5 - Blauw Wit 5 19.00 u. V. 18.00 u.; Harfsen 6 - Blauw Wit 6 19.00 u. V. 18.00 u.; Blauw Wit 3 - Harfsen 3 19.00 u.; 27 augustus: Blauw Wit 1 (Bekervoetbal). Pupillen: Blauw Wit 1 - Blauw Wit E2 18.30 u. Junioren: 28 augustus: Blauw Wit Al - Enter V. Al 19.00 u.; Blauw Wit A2 - Enter V. A2 19.00 u. Programma S.V. Holten Senioren: Donderdag 21 aug.: Holten 1 - Da- ventria 119.15 u.; Holten 2 - Daven- tria 2 19.15 u. Zondag 24 aug.: Holten 1 - SC Lo- chem 1 14.30 u.; Holten 2 - SC Lo- chem 2 11.00 u.; Holten 3 - SC Lo- chem 3 11.00 u.; Holten 4 - SC Lo- chem 4 10.00 u.; Holten 5 - SC Lo- chem 5 10.00 u.; Hector 5 - Holten 6 10.00 u. V. 9.00 u.; Holten 7 - Holten 8 9.00 u.; GFC 6 - Holten 9 9.00 u. V. 8.00 u.; GFC 7 - Holten 10 9.00 u. V. 8.00 u.; GFC 8 - Holten 1110.45 u. V. 9.45 u.; Holten 13 naar toernooi Ma liënheem. Dinsdag 26 aug. ABS 2 - Holten 2 10.00 u. V. 9.00 u. Zondag 31 aug.: Start competitie. Junioren: Donderdag 21 aug.: Schalkhaar Cl - Holten Cl 19.00 u. V. 18.00 u. Vrijdag 22 aug.: Holten Al naar toernooi Haarle. Vertrek: 16.00 u. Zaterdag 23 aug.: Toernooi Bonifa- cius Boys. Holten Cl - A. 13.30 u. V. 12.30 u.; Holten C2 - A. 8.15 u. V. 7.30 u. Pupillen. Zaterdag 23 aug. Toernooi Rohda Raalte. Holten Dl - A. 9.05 u. V. 8.15 u.; Holten D2 - A. 8.30 u. V.-7.45 u. Toernooi S.D.O.L. Holten F2 - A. 10.15 u. V. 9.30 u. Zondag 24 aug. Rohda Raalte - Hol ten El A. 9.00 u. V. 8.00 u.; Holten E2 (Comb. El, E2, E3) - A. 13.30 u. V. 12.30 u. Maandag 25 aug. Holten Al naar toernooi Haarle. Vertr. 18.00 u. Aangemoedigd door het succes van vorig jaar organiseert de lan delijke rijvereniging de Bergrui- ters weer een Hippolon en wel op zondag 28 september. De hippolon is een nieuwe vorm van samengestelde wedstrijd sport, waarvan de onderdelen be staan uit hardlopen, wielrennen en een steeplechase traject te paard. Het gaat bij deze wedstrijd- vorm m00r om het uithoudings vermogen, de wedstrijdmentali teit en de handigheid van de deel nemer, dan van zijn paard. Het is dan ook belangrijk dat de deelne mer over een goede algemene con- •ditie beschikt. De drie wedstrijdonderdelen hou den in: 1500 meter hardlopen over een licht geaccidenteerd terrein, 3000 meter wielrennen over een licht geaccidenteerd terrein, waar van ongeveer de helft van het tra ject zal gaan over half verhardt wegen en bospaden en tot slot eer steeplechase parcours van 150( meter met zes hindernissen. D( hoogte van de hindernissen is plm 90 cm vast gedeelte met daarbover 30 cm. doorspringbaar materiaal. Inschrijving Er kan ingeschreven worden in drie klasse, een damesklasse, heren klasse tot 40 jaar en een 40 plus he renklasse. De minimum leeftijd i.c gesteld op vijftien jaar. Iedere deelnemer dient zelf vooi een helper te zorgen, welke hem ol haar op een door de organisatie aan te wijzen wisselplaats, de zelf mee gebrachte fiets aanreikt en op een tweede wisselplaats zijn of haai De start van de eerste Holtense triathlon viel vorig jaar letterlijk en figuurlijk in het water. Met in totaal 234 inschrij vingen gaat komende zater dag de tweede editie van de Hotlense triathlon van start. Maar liefst 80 perso nen meldden zich in de laat ste week van de inschrijving nog in. In totaal 61 Holtena ren zullen aan de start ver schijnen. De wedstrijd kwart-triathlon kent maar liefst 94 deelnemers. Ruim honderd medewerkers van verschillende Holtense ver enigingen zijn er nodig om alles in goede banen te lei den. „En nu maar hopen dat de weergoden ons beter ge zind zijn dan vorig jaar. Toen viel het water met bakken uit de lucht. Spor tief gezien kan het triathlon- gebeuren al niet meer stuk", aldus een enthousiaste or ganisator Peter Corstanje. Reeds om 09.00 uur gaan de atleten op de kwart-triathlon wedstrijd van start. Eerst 1 km. zwemmen, dan zo snel mogelijk omkleden en dan 45 km. fietsen. Het fietspar- cours op de Borkeld is zeer lastig door zijn vele bochten, vals plat en een verschrikkelijk stukje klinkers. Na het fietsen moet er nog 10 km. worden hardgelopen op het hard looptraject dat is uitgezet rond Twenhaarsveld en bestaat uit hoofdzakelijk goede zandwegen. De kwart-triathlon wordt afge werkt in twee groepen. In de eerste groep starten alle favorieten, zoals G. Wansink uit Deventer, R. Olthof uit Loenen a/d Vecht en de winnaar van vorig jaar, Dinant Henning uit Raalte die de wisselbeker moet ver dedigen die vorig jaar spontaan door de Sportcommissie beschik baar werd gesteld. Het is nog onze ker of de snelste Holtenaar van vo rig jaar, Henk Stevens, zijn beker zal verdedigen. Stevens moet ver moedelijk afhaken wegens te wei nig trainingsmogelijkheden in de afgelopen maanden. Hierdoor lijkt de weg vrijgemaakt voor de Holten se atleten, Dirk Hoekman en Mari- nus Baltus. Gevaarlijke outsiders zijn hier J. Muizebelt en wielrenner Wim van Oyen. Bij de dames noemen we Gerda Woestenenk uit Laren, de winnares van vorig jaar en Jolanda Hengs tman uit Nijverdal. Bij de Holtense dames is Jannie Oolbekkink de grote favoriete. Nog even een paar opvallende namen bij de kwart-tri athlon: Henk Reitsema, Barend Breukink en Wim Tuller. De vakanties zijn voorbij en de Wielervereniging Holten heeft de draad weer opge pakt en had ditmaal de in ternationale Grensheuve- lentocht in Dinxperlo op het programma staan. Door de vakanties was de trainings- arbeid op een lager pitje ge komen. Velen hadden de fiets thuis gelaten, maar bij de echte fanaten was de fiets in de kofferbak meegegaan naar het vakantie adres. De Franse wegen en 'heuvels' moesten wel bereden wor den. Ditmaal werd in Dinxperlo deelge nomen aan de tocht van 90 kilome ter. Een afstand die voor de Holte naren goed te volbrengen was. Na de start bij de sporthal in Dinxper lo ging men via een 'smokkelpad' de grens over richting Isselburg, Vehlingen, Heelden, Sondsfeld, Mehrhoog, Bergenfurth naar Biss- lich waar de eerste contr ole was. Vandaar werd koers gezet richting Mars, Diersfordt, Hamin- kehl, Berg Lankern naar Finken- burg waar een tweede stempelpost was ingericht. Nog een klein rukje naar Dixperlo en de tocht was vol tooid. De dertien Holtense deelnemers hebben genoten van een aantrek kelijke tocht, gevarieerd in land schap, goede wegen en een goede verzorging. Zes coureurs hadden er nog niet genoeg van en gingen, ge ïnspireerd door het fraaie weer, per fiets terug naar Holten. Voor dit seizoen staan er nog twee tochten op het programma. Op 7 september de Nederduitse natuur- tocht vanuit Malden. Een route door Groesbeek, Berg en Dal en het Reichswald. Op 20 september is het voorrijden van de Holterbergtour. Maar aanstaande zaterdag staat eerst de triathlon nog op het pro gramma. De Wielervereniging, die de organisatie van het fietsgedeelte voor haar rekening neemt, zal met al haar leden in actie komen, aan gevuld met een aantal andere vrij willigers om alles in goede banen te leiden. Vijf leden nemen deel aan de wedstrijd: Jannie Oolbekkink, Ge rard Hoften, Jaap van Doorninck, Wim Tuller en Wim van Oijen. Woensdagavond werden om het kampioenschap van de Bergruiters 2 van de totaal 8 onderdelen verre den op het terrein van stal "De Eik". Het ging in deze eerste wed strijd om dressuur en springen. Er was een grote opkomst; ruim 25 combinaties kwamen in de piste, waarvan 15 voor het club - en 10 voor het recreantenkampioen schap (bestemd voor leden van de club die niet deelnemen aan de ac tieve wedstrijdsport en begunsti- gers/abonné op het cluborgaan "Peerdepraot"). Zowel dressuur als springen werd verreden in handi cap (iedereen moet die proef rijden waarin hij normaal ook start). Uitslagen: Dressuurkampioenschap: 1. San dra Dieperink met Ariamber (133 p.); 2. Ingrid van Dijk met Sonate (130 p.); 3. Erna Willemaink met Avant Garde (129 p.); 4. Dries Wil- lems met Wilja (125 p.); 5. Roelfien Lindenaar met Paraat (125 p.). Springen: 1. Rikus Bronsvoort met Zephyr 0 ft. 50.3 sec.; 2. Herman Lo- deweges met Cococobana 0 ft. 58.8 sec.; 3. Erna Willemani met Spirit 0 ft. 64.4 sec.; 4. Aijan Kraaijenzank met Winda 3 ft. 56 sec.; 5. Sandra Dieperink met Ariamber 3 ft. 65.2 sec. Dressuur recreanten: 1. Marieke Nieboer met Paraat (130 p.); 2. Fre- derique Waakop Reijers met Venus (124 p.); 3. Wilma Schoots met Ral- di (123 p.); 4. Berna Gütlich met No zem 123 p.); 5. Ton Volkers met Ka- ran (123 p.). Op het druk bezochte en sterk be zette concours hippique dat door dc L.R.V. "De Palthcruiters" te Haarle werd georganiseerd behaal den Bergruiters de volgende resul taten: Dressuur Klasse M: Ring 8:1. Erna Willemink met Spirit (120 p.). Dressuur klasse M2 (ring 9) 2. Dries Willems met Wiljo (129 p.); 3. Ingrid van Dijk met Sonate (128 p.); 4. Sandra Dieperink met Amber (127 p.). Dressuur klasse L2: 4. Sandra Die perink met Ariamber (130 p.). Dressuur klasse B: 4. Erna Wille mink met Avant Garde (126 p.). Springen klasse M: 3. Erna Wille mink met Spirit; 6. Jan Murris met John the Mountainmover. Springen klasse B: 1. Erna Wille mink met Avant Garde 0 ft. 75 p.; 2. Ria Hogeslag met Grey Ghost 0 ft. - 64 pt. Springen klasse L: 2. Arnold ter Maat met Twilight. Om precies tien uur starten de re creanten voor hun kwart-triathlon. Voor hen is het halen van de finish de enige limiet. Toch één naam, de bijna 59 jarige Kees Reitsema uit de Verzetstraat die zaterdag debu teert. Om half elf starten de achtste-tri- athlon recreanten, die 500 meter zwemmen, 22,5 km. fietsen en 5 km. hardlopen. Onder de 86 deelnemers j bevinden zich 39 Holtenaren. Voor: de snelste Holtenaar is er ook in: deze categorie een wisselbeker. Vo=- rig jaar werd deze gewonnen door Holtens beste verspringenr Dinant Schipper die zijn beker zal verdedi gen. Gezien het grote contingent Holtenaren zal hij hem echter niet cadeau krijgen. Tussen 11 uur een 11.30 uur wordt de winnaar van de kwart-triathlon op zwembad Twenhaarsveld ver wacht. De toegang tot deze triath lon is gratis. Sportieve Holtenaren komen natuurlijk per fiets naar Twenhaarsveld hun favorieten aan te moedigen. Mede door het goede weer was de belangstelling voor de jaarlijkse fietspuzzeltocht van C.J.V. de Vriendenschaar, die gehouden werd op zondag 17 augustus een groot succes. Niet minder dan 65 deelnemers de den mee aan de gezellige fietstocht die voerde langs tien adressen in de Beuseberg. Op elke post moest men een opdracht uitvoeren en een vraag beantwoorden. Na aankomst in gebouw Irene werd er nog een spelletje bingo gespeeld, waarna de uitslag bekend werd ge maakt. G. Koetsier wist de meeste punten binnen te halen. De totale uitslag was: 1. G. Koetsier, 61 pnt; 2. W. Aalpol 59 pnt.; 3. D. Welmer, 43 pnt.; 4. H. Stegeman, 42 pnt.; 5. M. Klein Tee- selink, 41 pnt. De poedelprijs was voor H. Vasters. De organisatie was in handen van E. Klein Teeslink, D. Stoevenbelt, M. Oosterenk en R. Krieger. Voor deze vlucht van 350 km. werden door de Bergvliegers 156 jonge duiven ingekorfd. De weers omstandigheden waren redelijk en dat hadden de Jonkies" ook nodig. Lossing: 7.30 uur. De duiven van Teun Schuppert waren weer goed „in trek" want hij kon om 12.41 u. de beide eerst aankomenden „klok ken". 1-2-6-11-12 Teun Schuppert; 3-18 Wim Aaftink; 4-7-10-27 M. Lodewe- ges; 5-8-9-14-19 G. Egberts; 13-25- 29-30-33 E. Veneklaas; 16-17 Gert Steunenberg; 21 A ten Dam (2); 24 Comb. Kwintenberg; 31 René Ban- nink; 32 G. Koetsier. Zoals elders te lezen valt in deze editie van het Holtens Nieuws blad, is de belangstelling voor de Holtense triathlon groter dan verwacht. Dat betekent ook dat er tal van deelnemers van buiten Holten aan deze wed strijd deelnemen. Voor deze mensen en hun supporters is het onmogelijk per fiets naar Twen haarsveld te komen. Zoveel mo gelijk willen de organisatoren de - ruime - parkeergelegenheid open houden voor de atleten en supporters van buiten Holten en verzoekt men de Holtenaren zich per fiets of benenwagen naar het wedstrijdgebeuren te verplaatsen. Op maandag 25 en woensdag 27 augustus worden de jaarlijkse club kampioenschappen gehouden voor alle leden van de Zwem en Poloclub Twenhaarsveld. Alle leden worden verzocht om 18.30 uur aanwezig te zijn. Y KNIPTIP Hobby-isten en sporters zijn dankbare fotomodel len. Ook omdat ze zelf erg gesteld zijn op de foto's die u van hen maakt. Op deze plaatsen mogen alleen die deelnemers en helpers aanwezig zijn van de'groep die op dat mo ment in de wedstrijd is. Er zal gestart worden in groepen van zes deelnemers. Van elke deel nemers wordt apart de tijd opgeno men, welke aan het eind van de wedstrijd de rangschikking be paald. De kleding, fiets en het har- nachement, welke gebruikt worden zijn vrij, met dien verstande dat bij het derde onderdeel een cap ver plicht is en de tuigage niet in strijd mag zijn met de Federatieregele- ment. Na op maandag 11 augustus nog een oefenwedstrijd te hebben ge speeld tegen A.B.S. uit Bathmen die met ruime cijfers werd verloren, werd op donderdag de veertiende begonnen met de eerste competi tie-wedstrijd van het nieuwe sei zoen. In de eerste wedstrijd tegen de dames uit Rijssen bleek dat Blauw Wit duidelijk vooruit is gegaan in vergelijking met het afgelopen sei zoen. Marjan E. maakte na een goe de combinatie het eerste doelpunt. Joke Stam maakte na een combi natie met Netty er 2-0 van. Dit was ook de ruststand. Ook na de thee was Blauw Wit de betere ploeg. Nieuweling Ans Kolkman scoorde het derde doelpunt en opnieuw Joke zorgde voor de eindstand van 4-0. Hopelijk zetten de Blauw Wit Dames hun opgaande lijn voort in de komende wedstrijden. Zwennie Vincent van de P.C. De Bergruitertjes is de laatste weken zeer succesvol geweest op nationa le en internationale concoursen. Zij werd met het Overijsselse team eerste op de Ned. Jeugd Olympischedag op Papendal. Het team bestond uit Marcel de Boer, Nieuwleusen (KNF), Zwennie Vin cent (KNF) en Julius Lurvink, Lon- neker (NKB). Na 2 zeer spannende parcoursen werd met 2 punten ver schil gewonnen van Drente, derde werd Limburg. Bij de selectiewedstrijden voor de Europese kampioenschappen stond Zwennie met nog één wed strijd te gaan op de vijfde plaats maar helaas ging het bij die wed strijd in Zwolle niet helemaal naar 'wens. Ze eindigde als zevende en aangezien er aan de kampioen schappen in San Remo per land maar 5 combinaties en 1 reserve mogen meedoen liep ze dit „uitje" naar Italië op het nippertje mis. Op 26 juli nam Zwennie met „Mark" in Oud-Leusden deel aan een nationaal ZZ-concours. Na 2 parcoursen en een barrage eindig de ze als 2e. Op de Almelose ruiter- dagen werd ze in de klasse ZZ 5e, maar het klapstuk was toch wel de eerste plaats op de door de Loolee- ruiters georganiseerde „Little tri al", een nieuw soort jachtparcours over wallen en sloten met daartus sen hindernissen. Er namen aan dit evenement Z-ponyruitertjes uit het hele land deel. Na een zeer spannende strijd kwam Zwennie met de eerste prijs - de kampioensdeken en een prijs in couvert - thuis. Op 16 en 17 augus tus nam Zwennie (uitgezonden door de Ned. Hypp. Sportstichting) met een B-equipe deel an een groot internationaal concours in het Leg den (Duitsl.). Op de eerste dag werd ze een keer vierde en een keer twee de en mocht ze meedoen aan de wedstrijd om dc grote prijs van Legden. Vier ruiters plaatsen zich voor de barrage waaronder de Ne derlandse Harry Aalders en Zwen nie Vincent. Harry werd in de finale eerste en Zwennie zeer eervol der de. Op 6 september neemt Zwennie (op uitnodiging) deel aan de Natio nale Kampioenschappen van de Kon. Ned. Federatie „Levade" in Apeldoorn.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 7