De elf bruiden van de familie Aanstoot Puikje roodbont vee naar fokveedag 01st Uit het politierapport Kèrkdiensteli Medische diensten van dag tot dag i^ÉÜ Zo slank worden als je dochter Vanuit de kantlijn HOLTENS NIEUWSBLAD Krachtmeting Heino, Raalte en Holten VIDEO Fitnesstraining bij s.v. Bato Wie heeft de hoogste Zonnebloem? De Schure nogmaal geopend JL Gevonden voorwerpen Werkloosheid is gestegen DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1986 De bruiden van Aanstoot De terughoudendheid met betrek king tot persoonlijke festiviteiten zoals huwelijken is bekend. Maar uitzonderingen bevstigen de regel, vooral als er een foto op ons bu reau dwarrelt waarop maar liefst elf bruiden in vol ornaat staan af gebeeld. Die niet alledaagse ge beurtenis werd vrijdagavond 15 augustus gefotografeerd tijdens de bruiloft van Hans Aanstoot uit Holten en Ineke Wessels uit Mar- kelo in restaurant De Poppe. Ter gelegenheid van de bruilof van de laatste van de elf kinderen die in het huwelijksbootje stapte van de familie Aanstoot (Plet), tegenwoor dig wonend aan de Postweg, werd door de tien zusters en schoonzus ters nog eenmaal de bruidsjurk uit de mottenzak gehaald. Op de oud ste dochter Gerrie na, die van haar bruidsjurk een doopjurk had ge maakt, verschenen de bruidjes alle maal in hun eigen trouwkledij, dit tot grote verbazing van het jonge echtpaar en de meer dan 250 geno digden. Hier werd de bruidmode van de laatste veertien jaar ge showd. De echtgenoten hadden zich voor dit ludieke evenement gestoken in colbert en korte broek. Het succes van dit eerbetoon aan het nieuwbakken echtpaar en de respectievelijke ouders was enorm. In de nacht van 11 op 12 augustus werd het beeldje van "De Toerist" omver gereden door een automobi list. Het herstel van het beeldje loopt nogal in de papieren. Op 13 augustus werd een auto mobilist betrapt op het gebruik van teveel alcohol. Hem werd een bloedproef afgenomen. Daar het hier een militair betrof, is het on derzoek verder overgedragen aan de Koninklijke Marechaussee te Schalkhaar. In de nacht van 12 op 13 augustus werd er ingebroken in één van de in aanbouw zijnde woningen op de Beuseberg. Ontvreemd werden een CV ketel, vijf radiatoren en fitting- materiaal. De politie acht het niet uitgesloten, dat aspirant-woning bezitters er meer van weten. Op 14 augustus werd er aangifte gedaan van dieftal van een aan hangwagen. Het voertuig werd weggehaald uit een schuurtje in een weiland nabij Twenhaarsveld. Van een onbekende vrachtwagen vielen op de Al twee rollen synthe tische stof. Een van de rollen werd door diverse automobilisten in flar den gereden, waardoor de betref fende auto's onder „het spul" kwa men te zitten, ofschoon er verder geen schade ontstond. De tweede rol werd door de politie veilig ge steld. De verliezer heeft zich nog niet gemeld. Op 15 augustus werd er een snel heidscontrole gehouden op de De- venterweg onder Dijkerhoek. Zes automobilisten werden bekeurd. De hoogst gemeten snelheid be droeg maar liefst 136 km per uur, terwijl ter plaatse maar 80 km. per uur gereden mag worden. Op 16 augustus vond er een aan rijding plaats op de S14 nabij de op en afritten van de Al. Een perso nenauto, komende vanaf de Al, verleende geen voorrang aan een andere personenauto die over de S14 reed. Het bleef bij materiële schade. Op 17 augustus werd langs de Al een ree aangetroffen die voor hem aan de verkeerde kant van de om heining liep en derhalve het risico liep onder een auto terecht te ko men. Bij een poging het dier aan de andere kant van de omheining te krijgen, werd een politieman finaal omver gelopen door het angstige dier. Verdere pogingen werden toen maar gestaakt. Nadien bleek dat het beest zelf een gaatje had gevonden in de omheining. Op 18 augustus botsten twee vrachtauto's op elkaar in de Oran jestraat ter hoogte van de Noor denbergstraat. De eerste vracht auto remde af om rechtsaf te slaan de Noordenbergstraat in te rijden. Een tweede vrachtauto botste ver volgens achterop het eerste voer tuig. Aan één der wagens ontstond behoorlijke schade. Vermoedelijk was de veroorzaker te zwaar bela den. Op woensdag 27 augustus zal weer de jaarlijkse fokveedag van rood bont vee plaats vinden aan de Die- penveenseweg te Olst. Op deze fokveedag, die om 09.00 uur geopend zal worden door loco burgemeester Halfweg van Olst, zal het record aantal van meer dan 450 dieren verschijnen. Deze dieren, die aangevoerd worden uit het gehele westelijke deel van Overijssel, vor men de top van de roodbont-fokke- rij in dit gebied, wat gevormd wordt door de fokverenigingen en k.i.-dis- trikten van Heino, Raalte en Hol ten. De individuele dieren zullen in 40 klassen, verdeeld over acht ringen door zestien juryleden gekeurd worden. De jongste rubrieken zullen een in teressante krachtmeting worden door het grote aantal Red Holstein- kruislingen dat is ingeschreven. In de productieklassen, een imposant gebeuren, zullen 54 dieren verschij nen. Hiervoor moeten deze dieren minimaal 30.000 kg. melk geprodu ceerd hebben. Na de individuele keuring zullen de veeteeltstudieclubs uit Heino, Raalte, Bathmen en Holten uitma ken wie de beste groep dieren heeft ingezonden. den van de veeteeltstudieclubs. •Hierna zullen 34 eigenaarscollec ties strijden om de hoogste eer. Deze groepen zijn van zeer hoog gehalte, want landelijk eindigden verschillende van deze collecties zeer hoog. Deze groepen variëren van drie tot zeven stuks, al naar ge lang het aantal koeien dat op het bedrijf gemolken wordt. Als laatste- en hoogtepunt van de dag zullen in drie leeftijdgroepen de kampioenes en reserve-kampi oenes gekozen en gelauwerd wor den. Goede gebruikte video's en camera's (met volle garantie) VHS-BETA-V2Q00 vanaf 395." elektronica Kerkstraat 41 7442 EB Nijverdal Tel. 05486-12728 Voor al uw moderne en klassieke verlichting... Wierdensestr. 52, Riissen Dochterg roepen Het middagprogramma begint met een nummer van uitzonderlijke klasse. Er zullen dochtergroepen van 4 M.R.IJ-stieren, nl. Werna's Gerard, Gonda's Mars, Berend en Ina's Chris en van drie Red Hol- stein-stieren: Fleetridge, Lancelot en E.D. Thor Red en de vermaarde Hannover Hill Triple Threat, ge- showd^worden. Deze groepen zijn geselecteerd door enthousiaste le- Zoals de leerlingen van de Holtense basisscholen weten heeft de werk groep Natuur en Milieu in het kader van de boomfeestdag ook dit jaar weer een zonnebloemwedstrijd uit geschreven. De mooie zomer en de goede zorgen van de jongens en meisjes hebben er toe geleid dat het er naar uitziet van de record hoogte van Martin Podt's zonnebloem in 1982 (4.99 m.), dit jaar overtroffen kan wor den. Er zijn nu al vijf kinderen ge weest die gebeld hebben dat hun zonnebloem al vier meter hoog is! Splo In de achttiende eeuw bestond de Marke Holten uit zes ver schillende buurtschappen. Romdom de centrale delen Het Dorp en Ne erdorp lagen in het oosten de streken Looke en Borkelt die sa men 00n buurtschap vormden. In het zuiden lag Beuzeberg of Langestraat en in het westen Holterdijk, ook wél Holterbroek genoemd. En in het noorden prijkte reeds Espeloo. "In Espe- Iqo treft men eene zwarte aarde aan", zo weet ons een omvang rijk historisch standaardwerk uit 1803 te melden. In datzelfde boekwerk staat te lezen dat de naam Espeloo reeds wordt ge vonden in een stuk uit het jaar 1188. Hetgeen dan weer bete kent dat we over twee jaar het 800-jarig bestaan van de buurt schap kunnen vieren. Over de herkomst van de naam Espelo lopen de meningen nog al uiteen. Zeker is dat de laatste lettergreep 'lo' staat voor bos of geboomte. Dat komt in het oos ten van het land meer voor. Denk maar eens aan Almelo, Hengelo, Groenlo en Boekelo. Het erste gedeelte van de naam, dus 'esp' of'espeln)'zou kunnen wijzen op de boomsoort esp die in de buurtschap veelvuldig moet zijn voorgekomen. Maar wat is d.an wél een esp? Wel, dat is een ook internationaal beken de benaming voor een bepaald soort populier. En wel de ratel- of trilpopulier, in het Latijn ge naamd Populus tremula. Of de benaming ratelpopulier iets te maken kan hebben gehad met het vrouwelijk deel van de (oor spronkelijke) Splooder bevol king, vermeldt de geschiedenis helaas niet. Zeker is wel dat het mannelijk deel van de huidige Splooders nog duidelijke trek ken vertoont van die stoere Saksische boeren die al in de twaalfde eeuw hun land van zwarte aarde bewerkten. Hoe het ook zij, het volk hangt aan de buurtschap en daarvan is onder meer elk jaar tijdeiis het roemruchte Splose Fees het be wijs te vinden. 'En met een iyistel- ling waarvan Egbert Jansen een kenmerkend voorbeeld is. Op hoog niveau presteren met een glimlach, noem je dat. On der het motto: O, Espelo, o Espelo, dat is het land der wijzen. Al ivie daar zwarte haren heeft, verlangt er naar geen grijzen. Demis thoom. In het bezit van een buikje, goed gevulde dijen en/of heupen en wilt u op verantwoorde wijze weer net zo slank worden als uw dochter of zoon? Dan is de oplossing nabij. Met ingang van 2 september start s.v. Bato met een nieuwe afdeling "fitness" in de gymzaal aan de Tuinstraat Onder leiding van de heer De Rui ter uit Deventer kan men een per soonlijk trainingsprogramma sa menstellen. afgestemd op de eigen wensen en mogelijkheden en met de nodige deskundige begeleiding. De Ruiter heeft met groot succes bij de Deventer gymnastiekvereni ging VZOD een fitness-afdeling op gericht en het bestuur van s.v. Bato is dolblij dat men hem heeft kun nen strikken, voor een zelfde fitnes straining in Holten. De fitnesstraining wordt gehouden van 20.30 uur tot 22.00 uur. In te genstelling tot de 'normale gym nastieklessen' is het beslist niet noodzakelijk dat men anderhalf uur lang zich uitput in allerhande zware trainingstoestanden. Geheel naar eigen kunnen en mogelijkhe den en noodzakelijkheden wordt het trainingsprogramma opge bouwd. Het is dus best denkbaar dat men in de eerste lessen slechts kwartier of een half uur komt; men is niet verplicht om klokslag half negen aan te treden, maar kan de eigen tijd indelen. Alvorens aan het eigenlijke trai ningsprogramma te beginnen wordt met gebruik van klein mate riaal een warming-up met rek kingsoefeningen gegeven om de vastgeroeste spieren weer wat los ser te maken. Is de interesse voldoende groot dan bestaat er de mogelijkheid dat er meerdere avonden in de week ge traind kan worden. De deelneme aan de fitness-training staat open voor personen boven zestien jaar; een leeftijdgrens naar boven is niet vastgesteld. De training is zowel voor mannen als voor vrouwen. De jongerensocieteit De Schure is gedurende de verbouwing nogmaal geopend. Tijdelijk vindt men on derdak in het naast gelegen Musky aan de Beusebergerweg. De openingstijden zijn: vrijdag avond van 20.00 tot 24.00 uur; zater dag van 20.00 tot 24.00 uur; zondag middag van 14.45 tot 17.30 uur en zondagavond van 19.45 tot 23.00 uur. Zondag 24 augustus vindt op de Jeu de Boulebaan van de Schure aan de Beusebergerweg een Jeu de Boule wedstrijd plaats waarvoor de inschrijving voor iedereen open staan. Per team (drie of vier perso nen) bedraagt het inschrijfgeld f. 2,50. De wedstrijden beginnen om 14.30 uur. l NED. HERV. KERK: 09.30 uur: Ds. W. Vons. 19.00 uur: ds. R. Visser (Heilig Avondmaal). Uitgangscollecte: Int. Hulpver lening. Oppasdienst: Astrid v.d. Wiel en mevr. Koopman-Korterink. Diessenplas: Woensdag 27 aug. 19.30 uur. GEREF. KERK: 09.00 en 19.15 uur: ds. M. Berg. In beide diensten is de le collec te voor de diaconie en de 2e voor rente en aflossing. Kindernevendienst: groep 5 o.l.v. mevr. G. Wolters. Oppasdienst: Mevr. Beldman- Beltman, mevr. Scholman- Kolkman en Ina Stam. Hetty Beldman en Anita Stam. Na de tweede dienst 'koffie-uur tje' in het Voorhuis. Gastvrou wen: mevr. Beldman-Op den Dries en mevr. Hulsman-Lande weerd. R.K. KERK: 10.00 uur: Heilige Mis in gebouw Irene. DIJKERHOEK: 09.30 uur: ds. G. van Dijk, De venter. Uitgangscollecte: Int. Hulpver lening. OKKENBROEK: 10.00 uur: ds. K. Pruijsen, De venter. Uitgangscollecte: Algemeen Kerkewerk. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur. ARTS: J.A.H. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Dienst: 21 augustus t'm 28 au gustus: zr. J. Koerse, tel. 05700-1 24 25. Spreekuur wijkverpleegkundi ge: alle werkdagen van 13.30- 14.30 uur, Gaardenstraat 26, tel. 614 36. Tevens afhalen en terug bezorgen van magazijnartike len. Dieëtistenspreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Fysiotherapie: alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. TANDARTS: W. Pot, Bilderdijkstraat 3, Goor, tel. 05470-7 22 79. DIERENARTS: W.C.C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 6 20 04. S. Minnenma, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Beide artsen ook voor kleine huisdieren. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t'm vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30 - 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtigen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEBEDRIJF: Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij Gem. Energiebedrijf, tel 05483-6 18 14. POLITIE: Tel. 05483-6 44 44; dag en nacht bereikbaar. BRANDWEER: Telefoon 00 11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87.0peningstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. ZATERDAG 23 AUGUSTUS: 09 00 uur: Twenhaarsveld: Tri athlon Holten. ZONDAG 24 AUGUSTUS: 11.30 uur: Aula Scholengemeen schap, Koffieconcert Joegosla vische Folkloregroep Pajo Ko- laric; 14.30 uur: Jeu de Boule, js. De Schure. MAANDAG 25 AUGUSTUS: 15.30 uur: hoogste punt nieuw gemeentehuis. DINSDAG 26 AUGUSTUS: 09.00-10.00 uur: Inschrijven Scholengemeenschap Midden IJssel; 13.00 uur: fietstocht H.V.G., vertrek bij Irene; 14.30 uur: uitstapje bejaardensocië teit naar Bos Dierenwereld. WOENSDAG 27 AUGUSTUS: 09.00 uur: Centrale fokveedag Olst, Diepeveenseweg. DONDERDAG 28 AUGUSTUS: 09.00 uur: extra inschrijving Scholengemeenschaop Midden IJssel, Schoolstraat 6. De werkgroep Natuur en Milieu gaat nu dus ook snel beginnen met het opstellen van de 'zonnebloem top-tien'. Vanaf 21 augustus kun nen de kinderen de hoogte van hun zonnebloem doorgeven aan: J. Roele, Ab Jansenstraat 2, tel. 6 16 03. De kinderen kunnen opbellen, maar men kan ook een briefje in de bus doen met daarop zijn of haar naam, adres, school en natuurlijk de hoogte van de zonnebloem. De zonnebloem moet opgemeten worden van de grond tot aan de bloem. Iedere week kan men dan in het Hol tens Nieuwsblad lezen wie de 'top-tien' vormen. De zonne bloem moet al wel 3.50 m zijn om in het lijstje voor te komen. Is de zon nebloem nog niet 'in de groei', dan wil een beetje extra aandacht en op z'n tijd een praatje nog wel eens helpen! Het werkloosheidcijfer is in de afge- TTi 1 •- lopen maand voor het eerst sinds 1501 clclFCi011,'SOC10l0lt lange tijd weer gestegen. Vooral het aantal werkloze vrouwen is door de toeloop van schoolverlaters hoger dan vorige maand. Eind juli ston den in totaal 191 werkloze Holtena ren ingeschreven bij het GAB. 118 mannen en 73 vrouwen. Eind juni bedroeg dit aantal: 176 personen, 113 mannen en 63 vrouwen. In juli van het vorig jaar telde Holten 237 werklozen, 156 mannen en 81 vrou wen. VRIJDAG 29 AUGUSTUS: De Kandelaar: Muzikale happe ning. m.m.v. Joegoslavisch mu- ziek-zang en dansgezelschap: 19.30 uur: feesttent Espelodijk. revue Splo löt zich wier hörn. ZATERDAG 30 AUGUSTUS: 09.15 uur: vertrek optocht vanaf Bosschool School en Volksfeest Espelo. DINSDAG 2 SEPTEMBER: 15.00 uur: vergadering afd. Hol ten P.C.O.B in de Kandelaar. DONDERDAG 4 SEPTEMBER 09.00 uur: Schoolstraat 6. roos ter afhalen SG Midden IJssel en inschrijving. ZATERDAG 6 SEPTEMBER: Regiocross Holtertrappers. VRIJDAG 12 SEPTEMBER: 19.00 uur: Superstarwedstrijden in sporthal „t Mossink. ZATERDAG 13 SEPTEMBER: 09.30 uur: Fokveedag Espelo op terrein Okkenbroekseweg 1. Gevonden: een quartz-heren- horloge met metalen band; een tijger kleurige regenjas in een hoes; een paar bruine heren handschoenen; fotocamera Ca non S20 FT; een bos sleutels in zwart etui. Verloren: een gouden aansteker merk Dupon; zwart lederen por- temonnaie met bankgeld, bank- pasje, zwemkaart en twee sleu tels; bruine bril; verzekerings plaatje van een bromfiets SJQ 016; zwarte herenportemonnaie met enig kleingeld; portemon- naie met giropas en enig geld: een beige nylon regenjas in fou- draal: een bruine herenbril: bromfietsverzekeringsplaatje PPR 485; blauwe nylon porte monnaie inhoud f 25.-; een grijze (besneden) kater zonder staart. De bejaardensociëteit zal het nieu we seizben beginnen met een be zoek aan het Museum Bos Dieren wereld op dinsdag 26 augustus om 14.30 uur. De leden van de sociëteit worden verzocht aldaar tezamen te komen. Mochten er problemen zijn met het vervoer dan gelieve men dit de da mes van het bestuur te melden, opdat er een oplossing gevonden kan worden. Het verdient echter de voorkeur, dat men in goed overleg onderling, tracht het vervoer met elkaar te combineren. Koffie wordt gedronken bij cafp De Wielen. Deze eerste sociëteits-bij- eenkomst wordt op het gebruikelij ke uur beëindigd.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 3