Sterk deelnemersveld voor mini-triathlon Uit het politierapport Hondse oefening voor Holtense brandweer r Kèrkdiensten Medische diensten van dag tot dag 1 miMiE 9 Alle favorieten weer aan de start Vanuit de kantlijn HOLTENS NIEUWSBLAD Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand B{ Vergunning Voor leuke en betaalbare verlichting... 1 E Grondverkoop plan Beuseberg verloopt goed Aanmelding Sterkste man is magertjes DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1986 In de middag van 29-7 trachtte een ders afgevoerd. Van het geconsta- 19-jarige man een winkelierster aan teerde wordt proces-verbaal opge- de Dorpsstraat te beroven. Hij had zich terdege voorbereid. Zo had hij kleding, een zonnebril en een petje meegenomen om zich te vermom men. Ook was hij in de loop van de maakt tegen de grondeigenaar. Tijdens de surveillance werd een auto aangetroffen in de berm van de Al, richting Deventer. Uiteraard werd de wagen bekeken en via de ochtend in verschillende winkels te computer opgevraagd. Omdat deze Holten poolshoogte gaan nemen, grote hulp ons niets wist te vertel- Hij deed dan een kleine aankoop waarbij zijn aandacht uitging naar de inhoud van de kassa, het perso neel en de mogelijkheid weg te ko men. Op deze wijze was zijn keus gevallen op de betreffende winkel omdat daar een oudere dame de klanten hielp. De verwachting was dat zij zo zou schrikken van zijn wa len werd in eerste instantie gedacht aan een pechgeval. Na enkele da gen toch maar de collega's van de politie Enschede bij de eigenaar langs gestuurd om eens te informe ren. Toen bleek dat de wagen toch gestolen was. De eigenaar had dit ook wel bij de politie gemeld maar hij was het kenteken van zijn auto pen dat er voor de overvaller geen vergeten! Om deze reden was hij problemen zouden ontstaan. Alles ook niet in de computer ingevoerd. Alsof het hun eigen kinderen waren, zo werden de honden in veiligheid gebracht. "Stel dat er brand uitbreekt en wij zijn niet in staat de dieren tijdig uit hun hokken te halen, weten de brand weermensen dan hoe ze moeten handelen"? Deze vraag liet Ineke Wansink van het gelijknamig dieren- pension aan de Rijssense- weg niet los. Zij legde haar vraag voor een een bevrien de Holtense brandweerman die op zijn beurt zijn com mandant voorstelde bij ge legenheid het dierenpen- sion op te nemen in het oe fenprogramma. Maandag avond werd de proef op de som genomen. Om zeven uur kreeg de brandweer melding van een ontploffing met brand in een schuur bij het dierenpension. Helemaal uit de verf - en uit de brand - kwam het ditmaal niet. Het aantal brandweermensen dat ge hoor had gegeven aan de oefenings- dan gedaan. Om de hevige rookont wikkeling te simuleren werden de helmen van twee brandweerlieden afgeplakt met plakband, waardoor ze werkelijk geen hand voor ogen konden zien toen zij de de honde nafdeling binnen gingen. Ineke Wansink had speciaal voor deze gelegenheid van haar dertig vakan tiegasten een aantal van de rustig ste dieren uitgezocht om mee te acteren in de brandweeroefening. Desondanks haddden de band- weerlieden er letterlijk en figuurlijk handenvol werk aan om de dieren naar de veilige uitgang te loodsen. „Dat viel ze behoorlijk tegen", ver klaarde Ineke Wansink na afloop. „Je moet niet vergeten, dat dieren in paniek van de mensen wegvluch ten en ook niet in staat zijn om aanwijzingen te geven. Je hoopt nooit dat het gebeurt, en meestal zijn we ook wel in de buurt, zodat we in noodgevallen de dieren tijdig uit hun hokken kunnen bevrijden, maar stel je eens voor als er brand uitbreekt en er is niemand thuis pakte wat anders uit. Toen hij middags in de winkel zijn snode plannen wilde uitvoeren en met ge trokken gasrevolver, die overigens niet van een echte revolver te on derscheiden is, de winkelierster op stond te wachten viel zijn plan in duigen. Bij binnenkomst in de win kel en nog staande in de deurope ning werd de winkelierster door de overvaller aangesproken waarbij deze zijn revolver toonde. Zij aar zelde geen moment en stapte terug terwijl zij de deur dicht smeet. Hier op sloeg de overvaller op de vlucht. De winkelierster wist een zo duide lijk signalement aan de politie op te geven dat het hiermee mogelijk men, zoals dat bij alle oefeningen bleek de man aan te houden. Bij geschiedt. In oktober wordt weer zÜn aanhouding had hij het wapen nog bij zich. Na afronding van het onderzoek is de dader overge bracht naar het huis van bewaring waar hij zijn rechtzaak mag af wachten. In de avond van 29-7 werd gemeld dat een man met een steen op de ruiten van een auto in de Tuin straat stond te rammen. De achter lichten waren onder een dergelijke behandeling reeds gesneuveld. Bij aankomst van de politie was hij ge- een grootscheepse oefening gehou den in samenwerking met de EHBO. Nog tot en met 8 september kan men inzage krijgen in de ontwerp- vergunning die het dagelijks be stuur van het Zuiveringschap West-Overijssel die de gemeente Holten heeft aangevraag voor het vi0gen Het bleek te gaat om een rioolstelsel in Dijkerhoek. Tot die waj. oudere man afkomstig uit Hat- datum kan men ook bezwaar aan- ^em na onenigheid met kennis tekenen tegen de vergunning. sen 2ajn woede trachtte te bekoe- Onder bepaalde voorwaarde wil |en uiteraard is er proces-verbaal het zuiveringsschap de vergunning nu zijn deel verlenen. Het rioolwater zal wor- Qp 33.7 werd weer een van de pe- den adfgevoerd vnaar de rioolwa- riodieke milieuvluchten met de he- terzuiveringsinstallatie Holten- ücopter boven de gemeente Holten /Markelo. Daarnaast wordt ver- uitgevoerd. Hierbij werd verschil- dund rioolwater geloosd op water- iende overtredingen geconsta- leiding nr 963 (Essenwaterleiding). t,eerd 20 was er een zandafgraving De bijbehorende stukken zijn dage- oproep was minder dan normaal, den en een dertigtal katten in pen- waar vooral de vakanties debet aan sion. Dat is een hele verantwoor- waren. Daarnaast bleek het blus- ding". water over een afstand van ruim Brandweercommandant Eshuis in de omgeving van de Velddijk lijks op het gemeentehuis tijdens waarvan bij onderzoek bleek dat uitoreeKt en er is nienidiiu umis kantooruren ter inzage en tevens in daar geen vergunning voor was ver- omdat we toevallig even naar het ^oni-nn,- van de heheerder van aaar Seen vergunning voor was ver dnm 7ün Tn de vakantiemaanden kantoor van ae oeneeraei van ieend. in totaal was er ongeveer sporthal 't Mossink op dinsdag van 1000 kubieke meter zand naar el- 19.00 tot 22.00 uur. hebben we zo'n zestig vakantiehon- De wagen voor onderzoek afge voerd waarna hij weer aan de eige naar werd terug gegeven. In de avond van 1-8 werd een au tomobilist, wonende te Holten, aan de gebruikelijke blaasproeven on derworpen omdat zijn adem naar alcohol rook. Het resultaat was dat hij een bloedproef moest onder gaan. Op 2-8 werd door de buurman van een vakantie vierende winkelier ge meld, dat bij de betreffende winke lier aan de Dorpsstraat vermoede lijk was ingebroken. De daders zijn vermoedelijk binnen gekomen door een bovenlicht te forceren. Binnen was alles overhoop gehaald en doorzocht. Bij terugkomst van de vakantieganger bleek dat er voor meerdere duizenden guldens was ontvreemd terwijl er ook een aanzienlijke schade was aange richt. Een onderzoek naar de da ders wordt ingesteld. In de nacht van 2 op 3 augustus wilden de collega's een auto aan een controle onderwerpen. De be stuurder maakte dit onmogelijk door er met zo'n hoge snelheid van door te gaan dat het toch ook niel trage dienstvoertuig leek stil te staan. Jammer voor de betrokkene maar de mobilofoon is sneller dar de snelste auto waardoor de colle ga's van een naburige gemeente de weg konden blokkeren. De snel heidsduivel is voorzien van een ge paste bekeuring. De afgelopen week werden er t< Holten weer een zestal fietsen ge stolen. De meesten waren niet afge sloten terwijl het blijkt dat er no? steeds mensen zijn die hun fiet: niet hebben voorzien van de post code. Ondanks al deze nonchalan ce konden toch nog een aantal fiet sen bij de eigenaars worden teru? gebracht. vierhonderd meter te moeten wor den aangevoerd, daar de dichstbij- zijnde brandkraan op de Rijssense- weg zich bevindt bij de Dikke bezag het realistisch:."Het pro bleem bij een oefening is, dat het als het ware als een toneelstuk ge- regiseerd moet worden. Dat vergt Steen. Ook het bevrijden van de enorm veei inlevingsvermogen, zo- dieren bleek eenvoudiger gezegd wej van de brandweermensen als Wierdensestraat 52, Rijssen de 'slachtoffers'. Zo moet men niet denken, dat we bij een echte brand uitrukken zonder voldoende blus water in de tank van het blusvoer- tuig. Daar gaat meer dan duizend liter in. Dat is voldoende om de volgploeg de gelegenheid te geven de slangen aan te sluiten op de brandkranen. Nu moesten onze mensen op de tast de dierenhokken in. In werkelijkheid is de rook nooit zo dicht, heb je altijd wel enig zicht". Na terugkomst in de brandweerga rage werd het resultaat van de oefe ning kritisch onder de loep geno- Bij het vertrek Het leven is een voortdurend af- scheidnemen. Zo ook in de Hot ter gemeenschap. Want na de bankman die in Utrecht ging werken en de makelaar die zijn heil zocht in het Amerfoortse, gaat een ander bekend figuur Holten als werkgemeente verla ten. Voortaan zal hij in het Win- terswijkse opereren. In een land ivaar de ijsmassa's destijds niet in staat waren de hindemissen die ze ontmoeten, op te stuwen. De oorzaak daarvan lag in vast gesteente in de ondergrond. Ge lukkig is van die weerbarstig heid bij de mensen in Kotten, Huppel, Miste en Meddo en al die andere dorpjes en buurt schappen rond Winterswijk niet veel te merken. Desondanks verschilt de landsaard nogal van die van die in de Sallandse dreven. De industriële traditie is er veel dieper geworteld dan in deze contreinen en de nabij heid van den Pruus is nog altijd sterk voelbaar. Niettemin is Winterswijk een boeiende werkstand voor een jonge vent die carrière wil maken inhet dagbladbedrijf. Aan de andere kant zullen we hem missen in het vertrouwde beeld van het dagelijkse ver keer in Holten. Geen spoor meer straks van die zwarte Golf, in middels met het oog op de nieu we functie ingeruild voor een degelijk blauw-kleurige diesel van een bekend Japans merk, die met een, vaak Oberink-uit- dagende snelheid over de Oran jestraat raasde. Om je dan, dro mend op je fiets te verrassen met een goed bedoelde maar kei hard aankomende claxonstoot. Geen snelle bezoekjes meer aan de Rietmolenstraat, Haarstraat of Rijssensewegwaarbij meest al op een wijze geparkeerd werd die je bij Diederik van Marie van Boer Biet nooit zult hebben geleerd. Maar gelukkig blijft hij in de Schoutenstraat wonen en zullen Wim Bulsink, August Muller, Herman Biesters en Jan Maats er weinig van merken dat hij van werkkring is veranderd. De Holtense middenstand wel, maar die is in het algemeen zo dynamisch dat elke verande- .ring met gemak kan worden op gevangen. Dat overigens het le ven van toevalligheden aan el kaar hangt, moge weer eens blij ken uit het feit dat in het buurtschap Het Woold ten zui den van Winterswijk aan de Aaltense Slinge een beziens- waardighed aanwezig is, die ons bekend voorkomt: De Dikke Steen! Het ga je goed, Jan. Demis thoom. Vooral het deelnemersveld op de kwart-triathlon (1 kilometer zwemmen, 45 kilometer fietsen en Nog gestaag stromen de inschrij- 10 kilometer hardlopen) heeft een vingen binnen voor de tweede zeer sterke bezetting. De winnaar mini-triathlon die zaterdag 23 au- van vorig jaar, Henning uit Raalte gustus in en rond het zwembad komt weer aan de start. Onlangs Twenhaarsveld wordt gehouden, was hij nog winnaar van de triath lon te Nijverdal. Ook de nummer drie van vorig jaar, Van de Kamp uit Arhnhem is er weer bij. Andere favorieten zijn Olthof, die helemaal uit Loenen a/d Vecht komt, Henk Zuurveld uit Bathmen, vorig jaar een zeer sterke winnaar op de achste triathlon. Verder noe men we nog de gebroeders Slagers uit Enter, Bult uit Rijssen en Huis in 't Veld uit Nijverdal. De verkoop van grond in het uit- breidingsplan Beuseberg, ver- Van de Holtenaren is er ook enig loopt volgens plan. De grond in het vuurwerk te verwachten van de at- eerste deelplan is inmiddels ver- ,eten yan g y Holten Grote fay0_ kocht en de uitgifte van het tweede ri(Jt js hler Dkk Hoekman met als deelplan verloopt naar wens. Als gevaarlijke uitsiders Chris Offringa straks de onderhandelingen met en Marinus Baltus. De beste Holte- het Bouwfonds zijn afgerond, is naar van vorig jaar, Henk Stevens °°h v.deelp Jna a heeft tot nu toe niet ingeschreven, geboekt. Het Schurevolk zet de joker in met Het gemeentebestuur krijgt nu ook Henk Reitsma. de beschikking over het allerlaat- qo1c de dames zijn present op de ste stukje grond in de Beuseberg dat om nog onduidelijke reden bij de onteigeningsprocedure aan de aandacht was ontsnapt. Het be treft een strook grond ter grootte van 90 m2 aan de Liezenweg. De commissies Financiën en Gemeen tewerken gingen unaniem accoord met de aankoop ter waarde van f. 4.5000. OOk ging men accoord met de ver- vaning van de rieten kap op het voormalig lijkenhuisje op de nieu we begraafplaats aan de Oude De venter weg waarvoor een bedrag van f. 8.000 beschikbaar werd ge steld. Een voorstel van het commis sielid H. Rustebiel om de zaak maar af te breken vondt geen weer- klang, evenals de suggestie van het commissielid Van Schooten om het gebopuwtje af te dekken met golf platen. kwart-triathlon. Allereerst de win nares van vorig jaar, Gerda Woeste- nenk uit Laren. Zeer sterk moet zijn Van Veen uit Enschede. Jannie Oolbekking is de plaatselijke favo riete. Van het zembadpersoneel van Twenhaarsveld moet Jolanda Hengstman uit Nijverdal het zware werk weer opknappen. Recreatief De achtste triathlon kent een meer recreatief karakter. Opvallend veel dames hier op de deelnemerslijst. We noemen o.a. Martien Sarink, Marietje Aaftink, R. Nijland, Dine Ophof en Janny Koetsier. Laatste genoemde twee moeten wel weten dat er twee rondjes gefietst dienen te worden. Al met al .een interessant deelne mersveld voor de mini-triathlon die zaterdag 23 augustus om 09.00 uur begint. Er kan nog worden inge schreven tot 17 augustus bij zwem bad Twenhaarsveld, tel. 61655. Ini tiatiefnemer Peter Corstanje hoopt op nog vele telefoontjes. Het meerjarenprogramma restau ratie monumenten 1987-1991 werd na enkele op en aanmerkingen goedgekeurd. Met de aanmeldingen voor het spektakel De Sterkste man of Vrouw van Holten, dat op dins dag 12 augustus plaats vindt op het Smidsbelt, loopt het nog niet zo voorspoedig als de orga nisatoren wel hadden gehoopt. Vooral de dames laten het ge heel afweten. Bij de sterkste mannen zullen een zestal geweldenaars tegen elkaar in het strijdperk komen, waaronder de ijzersterke broer tjes Jansen, de powerlifter Beunk en niet te vergeten de ko mische krachtpatser De Keizer. Beter gaat het met de aanmel ding van de Holtense Rambo's voor het onderdeel armdruk- ken. Daarvoor hebben inmid dels een flink aantal gegadigden ingeschreven en de organisato ren, de touwtrekvereniging OKI A en Jos Kamphuis reke nen in deze laatste dagen nog op een aantal gegadigden. De in schrijving (bij Jos Kamphuis) sluit zaterdagavond. In overleg is besloten een van de spelletje, het stenen tillen, te la ten vervallen. Daarvoor in de plaats komt het nog veel span nender auto-omduwen. De deel nemers kunnen er op rekenen dat het geen lichtgewicht Lelijk Eendje zal zijn. Het spektakel begint om 19.00 uur. In de pauze zullen de be kende Cascadeurs uit Goor op treden. Jan Luesink zal al zijn gewicht in de strijd leggen bij het commentaar. NED. HERV. KERK: 09.30 uur: Mevr. J.P. ter Heege- Prenger, Markelo. 19.00 uur: ds. R. Visser (Vesper). Uitgangscollecte: voor 'Irene'. Oppasdienst: Mevr. Boode-Ve- neklaas Slots en Margreet Veld man. 10.00 uur: kampdienst, recrea tietent op de Borkeld. Diessenplas: Woensdag 13 aug. 19.30 uur: ds. M. Berg. GEREF. KERK: 09.00 en 19.15 uur: ds. M. Berg. In beide diensten is de le collec te voor de kerk en de 2e voor ren te en aflossing. Oppasdienst: Annemieke Meij- erink, Edith Bosschers en mevr. Paalman- Verveda. Mevr. Scheurwater-Potkamp, mevr. Wieldraaijer en mevr. Lubberdink-Assink. Na de morgendienst 'koffie-uur- tje' in het Voorhuis. Gastvrou wen: mevr. Beltman-v.d. Meu- len en mevr. Beldman-Huls- man. R.K. KERK: 10.00 uur: Heilige Mis in gebouw Irene. DIJKERHOEK: 09.30 uur: ds. K. Pruijsen em. pred. te Deventer. Uitgangscollecte: voor 'Irene'. OKKENBROEK: 10.00 uur: ds. J.H. Israël. Uitgangscollecte: Zending. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur. ARTS: J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Dienst: 7 augustus t/m 14 augus tus: zr. B. Bloemenkamp, tel. 05700-1 24 25. Spreekuur wijkverpleegkundi ge: alle werkdagen van 13.30- 14.30 uur, Gaardenstraat 26, tel. 614 36. Tevens afhalen en terug bezorgen van magazijnartike len. Diëtistenspreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Fysiotherapie: alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. TANDARTS: J. H. Went, Mare. Samuëlstraat 3, Enter, tel. 05478-16 53. DIERENARTS: Th. Oostenbrug, Diessenplas- straatö, tel. 6 15 15. S. Minnenma, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Beide artsen ook voor kleine huisdieren. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 34. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t'm vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30 - 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtigen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEBEDRIJF: Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij Gem. Energiebedrijf, tel 05483-6 18 14. POLITIE: Tel. 05483-6 44 44; dag en nacht bereikbaar. BRANDWEER: Telefoon 00 11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87.0peningstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. DONDERDAG 7 AUGUSTUS: 20.00 uur: Engelse avond met Portsmouth-City Band op Smidsbelt. ZATERDAG 9 AUGUSTUS: 09.00 uur: Paardenfokdag Hol- batheo bij Bonte Paard, Dijker- hoek. DINSDAG 12 AUGUSTUS: 19.00 uur: Sterkste Man en Vrouw van Holten ZATERDAG 16 AUGUSTUS: Vrije markt op Smidsbelt; vei ling in gebouw Irene DINSDAG 19 AUGUSTUS: 09.00-10.00 uur: Voormalige kleuterschool, Schoolstraat 6: inlichtingen en inschrijven Scholengemeenschap Midden IJssel. DONDERDAG 21 AUSGUS- TUS: 09.00 uur: Rooster afhalen Scho lengemeenschap Midden IJssel ZATERDAG 23 AUGUSTUS: Triathlon Holten. MAANDAG 25 AUGUSTUS: 15.30 uur: hoogste punt nieuw gemeentehuis. DINSDAG 26 AUGUSTUS: 09.00-10.00 uur: Inschrijven Scholengemeenschap Midden IJssel. VRIJDAG 29 AUGUSTUS: De Kandelaar: Muzikale happe ning. m.m.v. Joegoslavisch mu- ziek-zang en dansgezelschap. Gevonden: blauwe regenjas en regenbroek in zak, verz. plaatje bromfiets TBF-498, kabel met cijferslot, witte keper (stof) 4 meter lang en 1.50 meter breed, leren honderiem, creme met blauwe badstof] as maat 54, oranje fluitketel, groenrode fietstas met daarin regenpak en boek. Verloren: grote donkerrode da mesportemonnee met geld en pasjes, blauwe linker kinder schoen maat 23, zwart etui met 4 sleutels, herenbril met metalen draadmontuur, bruine dames tas inhoudende rijbewijzen auto en verzekeringspapieren en geld, bruin hoesje met bril met metalen montuur, spoiler van een VW Golf. Zoekgeraakte dieren: groen/geel/grijze dwergpapa gaai. Geboren: Petrie Marije dv P. de Jong en M. de Haan; Teunis Leonard zv T. A. Scheurwater en J. Pot- kamp. Ondertrouwd: H. Dijkink, oud 24 jaar Holten en P. Koning, oud 19 jaar, Hol ten; H. Mossink oud 26 jaar. Hol ten en I. van der Meer, oud 22 jaar. Holten; J. W. Van der Veer oud 25 jaar, Hoogeveen en E. C. Meester oud 21 jaar, Holten: D. H. Stoevenbelt, oud 25 jaar, Hol ten en H. Oostenenk. oud 22 jaar, Holten; J. Pattimukaij, oud 23 jaar, Deventer en B. J. Schuppert, oud 22 jaar, Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 3