Bekende wielrenners in Ronde van Holten Zelfwerkzaamheid perfecte clubliefde FC Twente in Holten tegen Japans topte am Müller/Van Heek op weg naar het kampioenschap? Touwtrekken om deHoltense titel op Kalfstermansweide Aanstaande zaterdag 19 juli op 't Vletgoor Mini-triathlon Sterke race voor Holtense zijspanners in Lochem HOLTENS NIEUWSBLAD Voorzitter J.Kurz bij jaarvergadering Holten I gewijzigd ingedeeld DONDERDAG 17 JULI 1986 August Muller en Henk van Heek: pen klasse apart. Sportminnend Holten kan in de komende tijd zijn (of haar hart weer ophalen bij verschillende sportevenementen. Een van de oudste en meest spectaculaire on derdelen van het sportaanbod in ongetwijfeld het touwtrektoernooi om het Kampioenschap van Hol ten dat op zaterdag 26 juli wordt ge organiseerd door de touwtrekvere niging OKIA op Kalfstermanswei de in het kader van de Holtense Dorpsfeesten. De wedstrijden be ginnen om 13.00 uur. Aan deze wedstrijden kan iedereen meedoen zoals bedrijven, buurten verenigingen, campings etc. Een ploeg bestaat uit zeven personen, waarvan er zes aan het touw zullen komen. Het gewiehht van de deel nemers telt in deze wedstrijd niet mee. De ploegen zijn ingedeeld in een dames, heren en jeugdpoule. Bij deze laatste mogen de deelnemers niet ouder zijn dan zestien jaar. Leden- van de touwtrekbond zijn van de wedstrijden uitgesloten. Ge streden wordt om de grote wissel beker die vorig jaar gewonnen werd door de buurtvereniging Dijker- hoek, die ook dit jaar alles in het werk zullen stellen de wisselbeker in hun bezit te houden. Verder zijn er nog vijf andere bekers te winnen. Alle deelnemers krijgen een herin neringsvaantje aangeboden. Het inschrijfgeld bedraagt voor se nioren f. 18,- en voor de jeugd f. 9,- per team. De inschrijving staat nog open tot vrijdag 25 juli. Opgave voor die datum bij het secretariaat van OKIA, M. Jansen, Bijvanks- weg 2, 7451 KN Holten, tel. 05725- 384. Het team van Dijkerhoek, de kam pioenen 1985. "Als ik mijn voorrem in de laatste ronden niet kapot had gehad, had ik ze allemaal gepakt", verklaarde August na afloop van deze zinde rende manche. De derde manche werd dan ook weer zonder problemen gewonnen. Janssen gaf nog een paar ronden te genstand, maar moest ze toen ook laten gaan. Derk Jan Müller reed de eerste manche lek, maar wist in de tweede en derde manche een keurige elfde en tiende plaats te behalen. Berry Vruwink was de pechvogel van de dag door tijdens de eerste start in aanraking te komen met enkele combinaties en over de kop te vlie gen. Het duurde even voordat het duo weer bij z'n positieven was maar hebben toen heel knap de race vervolgd met meer dan een ronde achterstand. Desondanks wisten zij op te klimmen naar een dertiende plaats. De ongelukkig aanvaring bleek toch gevolgen te hebben want bakkenist André Vis ser bleek een lichte hersenschud ding opgelopen te hebben, waar door het onfortuinlijke duo voor de rest van de wedstrijd uitviel. Johan Smit uit Markelo reed een zeer sterke wedstrijd en scoorde een zesde, achtste en nogmaals een achtste plaats, wat hem een negen de plaats in het totaal klassement opleverde. De tussenstand voor het Neder lands kampioenschap is nu als volgt: 1. Müller, 305 pnt.; 2. Van Gastel, 291 pnt.; 3. Van Goch, 266 pnt.; 4. T. Bens, 244 pnt.; 5. Timmer mans, 212 pnt.; 9. Joh. Smit, 137 pnt.; 15. Derk Jan Müller, 77 pnt.; 24. Berry Vruwink, 30 pnt. De volgende kampioenswedstrijd is aanstaande zondag in Ospel in Brabant. De wielercaravaan vorig jaar bij het rondenvan de bocht RietmolenstraatlOranjestraat. De ronde van Holten, die op dins dag 22 juli wordt verreden in het «centrum van Holten, heeft over be langstelling van de zijde van de wielrenners niet te klagen. „Wij hadden desnoods de ronde wel twee keer kunnen laten rijden, zo veel inschrijvingen hebben wij bin nen gekregen," verklaart Wim Bouwhuis, voorzitter van de ijs baanvereniging De Noordpool, die samen met de Nijverdalse wieler vereniging CC'75 tekent voor de organisatie van dit jaarlijkse wiele- revenement, bijgestaan door de enthousiaste Holtense Midden stand en de Dorpsfeestcommissie. Volgens de mensen die het weten kunnen trekt de wielerronde in Holten het meeste publiek van alle wielerevenementen die in de zo mermaanden in de regio georgani seerd worden en dat waarderen de renners. Zoals gebruikelijk worden twee coursen gehouden. Gestart wordt om 19.00 uur met de liefhebbers en veteranen; de amateurs starten om plm. 20.00 uur. In beide coursen zijn weer bekende namen vertegenwoordigd. Zo zijn bij de liefhebbers en veteranen Alex Hoogeveen uit Hengelo, Jo han Hup uit Kampen en Henk Kui per uit Nieuw Amsterdam grote kanshebbers voor de overwinning terwijl Johan Pluimers uit Enter zeker weer voorin te vinden zal zijn als de onvermoeibare gangmaker. Bij de amateurs kan men rekenen op een strijd tussen onder andere Eric Cent uit Goor, de broers Ge rard en Dick Dekker uit Hogeveen, Erwin Kis tem aker uit Oldenzaal, Han Vaanholt uit Haaksbergen en Harry Wolters uit Goor. Ook Henri Ruitenberg, bekend als elfsteden- bedwinger en marathonschaatser rijdt mee in Holten. De liefhebbers en veteranen rijden 40 kilometer, de amateurs 80 kilo meter v^at neerkomt op zo'n zeven tig ronden. Het parcours is uitgezet rond het dorpscentrum. De start en finish is in de Dorpsstraat bij Al- bert Hein. Vandaar gaat het via de Larenseweg naar de Pastorie straat, Rietmolenstraat en Oranje straat terug naar de Dorpstraat. Begin deze week hebben alle aan- wonenden bericht gekregen van de organisatie die avond huisdieren vooral binnen te houden en auto's elders te parkeren. De dorpscen trum wordt 's avonds om zes uur voor alle verkeer afgesloten. Tij dens de ronde zullen vrijwilligers van de MAC Holterberg op de voor rijmotoren het parcours verken nen. De jurywagen wordt geleverd door Dries Willems. Hoofdsponsor van het geheel is de OAD. August Müller en Henk van Heek hebben tijdens de af gelopen zondag verreden kampioenscross voor zij spanning in Lochem laten zien dat ze in Nederland ab soluut de sterksten zijn. De talrijke supporters die mee gekomen waren uit Holten zagen een superieur duo dat hard op weg is het huzaren stukje van vorig jaar, het behalen van het Neder lands kampioenschap, te herhalen. Al zullen August en Henk de eersten zijn om niet eerder te juichen dan de laatste wedstrijd is ver reden. Direct al de eerste manche wisten zij zonder enige tegenstand over tuigend te winnen met een grote voorsprong op het hele veld. De tweede manche begonnen ze weer op kop, maar bij het opdraaien van het startterrein voor de tweede ron de maakten ze een enorme koprol. Toen alles weer overeind stond, was het hele veld reeds lang ver dwenen en met een achterstand van 48 seconden begonnen August en Herik aan een inhaalrace. Wat August toen uit de Honda wist te halen was fantastisch: in acht ron den tijd wist hij het hele veld voor bij te rijden en hij kreeg vier ronden voor het einde aansluiting bij de kopgroep van vier man, waarvan hij er nog twee wist te pakken om in een bijna foto-finish als derde te eindigen. Aanstaande zaterdag 19 juli speelt FC Twente zijn eerste serieuze oefenwedstrijd voor het komende seizoen op sportpark 't Vletgoor. Na enige nietszeggende oefen partijen tegen amateur clubs treden de Ensche- deërs aan tegen MAZDA SC uit het Japanse Hiroshima. De Japanse fabrieksploeg, ge coacht door de Nederlander Hans Ooft - ooit spelend voor Feijenoord en SC Cambuur - is op toernee door Europa en ontmoet naast Twente onder andere H.S.V. (Hamburg). Bij de Japanners twee Europese spelers: doelman Dido Havenaar (ex keeper van F.C. Den Haag) en Graig Norrie, afkomstig van Huil City (Eng.). Daarnaast telt de Maz- da-selectie twee internationals, de Zuiid-Koreaan Choi en de Japan ner Sinto en niet minder dan vijf spelers die als Japans jeugd-inter- national zijn geselecteerd. Al met al een geduchte tegenstan der voor de Twentse ploeg die nau welijks nieuwe gezichten kent. Wel is het technisch apparaat geheel vernieuwd. Oud-bondscoach Kees Op de foto Japanse Katswyoshi Sinto (l) enjeugdinternational Shi- geru Saruwasa (r) resp spelend on der nummer 5 en 6. Rijvers heeft als technisch direc teur de leiding en wordt daarbij geassisteerd door ex-Sparta trai ner Theo Vonk. Alleen Epi Drost heeft zijn plaats in de trainingsstaf behouden. Rijvers heeft alleen de Fin Matti Lipponen in de groep opgenomen, waaruit Marti Vreys- sen en Gordon Hill zijn verdwenen. Met de oude kern zoals Fred Rut ten, Theo Snelders, Martin Koop man en Dick Schoenaker, aange vuld met jonge talenten als Ulrich Wilson, Ron Willems en Eric Groe- leken denkt de kleine oefenmees- ter, die 'ooit grote successen vierde in Enschede, voldoende mogelijk heden te hebben om FC Twente terug te brengen op het oude plan. Wel is Jan Pouls, vorig jaar spelend voor de zaterdagclub SVZW (Wier den) weer teruggekeerd in het Diekmanstadkm. Ook René Roord (die niet naar een Duitse club gaat) zal van de partij zijn. Of deze spe lers, evenals bijvoorbeeld een Theo ten Cate en André Paus, een basis plaats kunnen veroveren, is de gro te vraag. Een aantal vragen over de toekom stige opstelling van de Enschedese ere-divisieclub zullen aanstaande zaterdag mogelijk beantwoord worden. U kunt daarvan getuige zijn, wanneer om L7.30 uur (half zes) wordt aangetreden tegen de Japan se gasten. De entreeprijs bedraagt f. 5,- voor volwassenen en f. 1,- voor de jeugd. De wedstrijd zal worden geleid door scheidrechter Enber- sen. De wedstrijdbal wordt aange boden door MAZDA-Nederland. De organisatie van het geheel is in handen van de ZW Blauw Wit '66, die met dit evenement de festivitei ten rond het twintig jarig bestaan afsluit. In verband met de te verwachten grote belangstelling en de beperkte parkeerruimte wordt de inwoners van Holten aangeraden niet per auto naar het sportpark te komen maar per fiets of lopend. De onlangs gehouden ledenverga dering van de afdeling voetbal van s.v. Holten mocht zich in een rede lijke belangstelling van de leden verheugen. Toch blijkt het voor de jongere senioren kennelijk een zware opgave de ledenvergade ring bij te wonen. Voorzitter Jan Kurz constateerde Het komende seizoen is Holten I in de vierde klasse B ingedeeld. Dat betekent dat de roodzwarten oost waarts trekken om hun tegenstan ders te bestrijden. In Holtense voetbalkringen is deze indeling goed ontvangen. Clubs als G.F.C. en Enter spreken tot de ver beelding van spelers en supporters. Penningsmeester Ten Velde denkt meer entreegelden te ontvangen, omdat de nieuwe tegenstanders meer publiek meebrengen naar de Meermanskamp. Voor trainer Eddy Hafkamp en zijn jongens is het een uitdaging om tegen de Twentse rivalen een goed figuur te slaan. De volledige lijst van tegenstan ders ziet er als volgt uit: Borne; B.W.O. Hengelo; Enter; G.F.C. Goor; Heracles Almelo; Langeveen; S.O.S., Hellendoorn; Tilligte; T.V.C., Tubbergen; U.D. Weerselo; Wilhelminaschool, Hen gelo; Holten. De eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen voor s.v. Holten is gepland op dinsdag 26 augustus tegen Ju liana '32 voor de bekercompetitie. De wedstrijd wordt gespeeld op Meermanskamp en begint om 18.30 in zijn openingswoord dat de spor tieve prestaties over het algemeen voor verbetering vatbaar zijn, maar dat de sfeer in de club uitstekend kan worden genoemd. Vooral de zelfwerkzaamheid, die met name bij de kantine-verbouwing en het 65-jarig jubileum van de S.V. aan de dag werd gelegd noemde hij een perfect staaltje van clubliefde. Kurz loofde ook de vele actieve leden die als begeleiders en in vele andere functies zich verdienstelijk maken. Het jaar verslag van secretaris Ter Schure volgde het verenigingsjaar op de voet en penningmeester Ten Velde sloot zijn boeken voorlopig meteen aanmerkelijk kleiner nade lig saldo af dan in de begroting was geraamd. De begroting voor het seizoen 1986- '87 werd sluitend gepresenteerd. Daarvoor was een kleine contribu tieverhoging noodzakelijk omdat de bondsafdrachten verhoogd zijn. De spelende senioren gaan betalen f. 115,-, (was f. 110,-). de passieve leden f. 45,-, (was f. 44,-) de junioren f. 70,-, (was f. 66,-); bij de pupillen blijft de contributie ongewijzigd, f. 55,-. Jubileum Tijdens de jaarvergadering kreeg Herman Vincent de jubileuspeld uitgereikt in verband met zijn 25 ja rig lidmaatschap van de vereni ging. Herman reageerde op zijn ge heel eigen wijze op deze huldiging: er viel dus iets te lachen. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden, voor zitter J. Kurz en penningmeester J. ten Velde bij acclamatie herkozen. De voorzitter dankte mede namens zijn schatbewaarder de vérgade- ring voor het genoten vertrouwen en deelde mee dat in het nieuwe sei zoen Meivin van Assel als tweede secretaris-penningmeester gaat fungeren. De Overige kwaliteitsze tels blijven ongewijzigd. Op 7 september aanstaande orga niseert Recreatie Sport Twente on der auspieën van de Stichting Tri athlon Nederland een mini-triath lon. Gekozen kan worden uit een vierde en een achtste triathlon. Beide mini-triathlons zijn vooral .bedoeld voor recreatieve deelene- mers en omvatten respectievelijk de volgende afstanden: 1/4 triath lon: 1 km zwemmen; 47 km fietsen; 10,5 km. hardlopen. 1/8 triathlon: 0,5 km zwemmen,; 20 km. fietsen; 5,2 km. hardlopen. Het gebeuren zal zich afspelen op en rond het recreatiepark Het Rut beek te Enschede. De start van bei de triathlons is om 10.30 ur. Voor medische verzorging van de deel nemers wordt gezorgd. Voor elke deelnemer die de triath lon volbrengt is er een fraaie herin nering. Deelnemers aan de 1/4 tri athlon moeten minimaal 16 jaar zijn, aan de 1/8 triathlon minimaal 12 jaar. Uiteraard is een goede li chamelijke conditie voor alle del nemers, die meedoen voor eigen risico, een eerste vereiste. Het maximaal aantal deelnemers be draagt 350. Voor inschrijving, welke moet ge schieden vóónr 20 augustus, kan men zich wenden tot B. Grönveld, tel. 05428-2636 of J. Rönitz, tel. 053- 32 14 58.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 9